Het ligt aan het water Del Wetenswaardigheden Levenswijsheid - De eeuwfeesten van het Apeldoornsche Kanaal zijn ingezet met een boottocht van Hattem naar Heerde en Epe. De Burgemeester van Hattem, de Heer Honkoop, Mr. Roosmale Nepven, Burgemeester van Apeldoorn en Harm Smeenge bewijzen, dat goede stuurlui niet al tijd aan den wal staan. Boer (tot Pieterse). die over de heining is ge gooid: De volgende week maak ik hem af Voelt u er wat voor om zijn hoorns te koopen en ze als een souvenir op te hangen?" (Humorist.) „Toen ik nog groen was in Williams college" zei- de James A. Carfield, „keek ik op zekeren avond naar buiten en zag voor het raam van mijn eeni- gen mededinger voor no. 1 in wiskunde een licht eenige minuten langer schijnen dan ik gewoon was het mijne aan te houden. Dadelijk besloot ik toen nog wat meer tijd te besteden aan de voorberei ding van de les voor den volgendendag. Ik deed 't en overtrof mijn mededinger. Op dit oogenblik lach ik om die concurrentie van vroeger, maar ik ben dankbaar voor de wijze waarop mijn aandacht ge vestigd werd op de waarde van slechts eenige, goed besteede oogenblikken. Sedert heb ik geleerd, dat het juist zoo'n.smal strookje is, hetzij van tijd, of aandacht, of ernst of macht, dat in eiken strijd, zwaar of gemakkelijk, overwint." Te Arnhem zijn proefritteen gehouden met een nieuwen electrischen eenmanswagen van de Gemeentelijke Electrische tram te Arnhem. Een foto van den nieuwen Eenmanswagen. Het leven is zoo eenvoudig, maar de men- schen hebben het zoo vreemd en ingewikkeld ge-- 1 maakt. Genade is niet de aalmoes van den machtige» doch dp onverdiende teruggave van het verloren- 1 paradijs. WONDERDOKTER. ANECDOTE. Spanje heeft een wonderdokter, Ieder Spanjaard spreekt van hem, En d' andere dokters zitten zeker Leelijk met hem in de klem. Want als 't waar is, wat de dokter, Dokter Asuero zegt, Komt waarschijnlijk va nhun wijsheid Op den duur niet veel terecht. 't Eenige ding waarop het aan komt Bij den mensch, dat is de neus, Houdt dien altijd in de gaten, Dat is Asuero's leus. Al het andere is maar larie, Op den neus slechts komt het aan. Daaruit is ook te verklaren Hoe het spreekwoord is ontstaan: „Laat niet bij den neus u nemen", Dat 's voor ons de teere plek, Maar wie bij den wonderdokter Om advies komt, 't klinkt heel gek, Wordt vast bij den neus genomen, In den waren zin van het woord, En daar gaat de groote massa Ook in Spanje mee accoord. Daag'lijks wordt in Spaansche kranten Asuero's roem verbreid Maar het laatste woord is zeker Over hem nog niet gezeid. En de wetenschap zegt nuchter: Asuero, knappe man, Voor je ons alles haarfijn uitlegt Gelooven wij geen steek er van. FOREfel*. De beste gids. Toen Grant Allen in Egypte was, zat hij eens op een dag in de schaduw van den sphinx met zijn Baedeker in de hand om er iets in na te zien. Een Sheik zag het met treurig hoofdschudden aan. Murray, een Engelsche reisgids, zoo zei hij op 'n RESERVEKRACHT. Welke ster glansde met zuiverder licht, of dwong meer eerbied af aan het schitterende hof van Frankrijk, dan de eenvoudige, republikeinsche, maar ontwikkelde Benjamin Franklin? Wie ver hief zich tot hooger macht en invloed in de poli tieke kringen van het trotsche Engeland dan Crom well, Eldon, Burke, Canning en Brougham? Waar aan waren zij hun grooten invloed anders verschul digd dan aan groote intellectueele reservekracht, ontwikkeld door langzame en volhardende bescha ving? „Hoe komt ge toch aan die geschiedenis mijnheer Webster?" vroeg iemand, op wien een anecdote, door den grooten redenaar verteld een machtigen indruk had gemaakt. „Die heb ik al veertien jaar lang in mijn hoofd gehad", was het antwoord, „maar tot nu toe ontbrak mij de gelegenheid er gebruik van te maken." Toen de Fransch-Duitsqhe oorlog was verklaard werd Von Moltke te middernacht gewekt, om hem dit nieuws mede te deelen. Tot den ambtenaar, die hem wakker maakte, zeide hij kalm: „Ga naar lo ket noin mijn brandkast, neem er het pa pier uit en talegrafeer, wat daarop staat aan de verschillende troepen in het rijk.' Toen keerde hij zich om en viel weer in slaap, om op zijn geWone uur in den morgen te ontwaken. Iedereen in Ber lijn was ten hoogste opgewonden, maar von Moltke deed zijn gewone morgenwandeling en een vriend die hem ontmoette, zeide: „Generaal, gij schijnt 't heel kalm op te nemen. Zijt ge niet bang voor den toestand? Mij dunkt, ge moet het heel druk heb ben. „Och," antwoordde von Moltke, „al mijn werk hiervoor heb ik reeds lang gedaan, en alles wat ge daan kan worden, is geschied." Een halve eeuw lang had von Moltke een groote reserve verzameld, wachtende op zijn gelegenheid, die nietkwam, voor zijn haar grijs was. Napoleon zeide van Massena, dat hij nooit zich zelf was, tot zijn ondergang nabij scheen. Dan vuurden hem het gezicht der gesneuvelden en het gekerm van de stervenden tot bijna bovenmensche- lijke inspanning aan en hij bracht zijn machtig reserveleger naar het front met een vastberaden heid, die zijn vijanden deed sidderen. In de laatste toespraken van Beecher voelde men nog de groote kracht van zijn beroemde redevoerin gen té Manchester, Liverpool en 'Londen. Een leven van worsteling, van overwinning en nederlaag beide, was de grondslag, die aan de heer lijke voordracht van Cough hare beteekenis en haar effect gaf. Veertig jaar van strijd gaven ge wicht aan de woorden van Webster, Choate, Dis raeli en Gladstone, lang nadat hun vergrijsde ha ren gesproken hadden over de nadering van een tijd, dat hun oog verduisterd en hun natuurlijke kracht verminderd moest zijn. De ambteloos geworden Bismarck heeft nog zoo veel reservekracht, dat zelfs een aanval van rheu- matiek in zijn voeten Europa doet schrikken. „Hij die vroeger opstaat dan zijn concurrenten" zeide David Field, „en langer Werkt, voor zoover hij blijft binnen de grenzen der gezondheid, zal met den prijs gaan strijken. De reservetijd, die aldus gewonnen wordt, al is het maar één uur per dag, zal bijna drie jaar zijn van de zeventig, welke den mensch zijn toegestaan. Het nestje schuilt op het dak Het wiegje schuilt er onder. Beiden worsen door Gods oog bewaakt Is dat geen lieflijk wonder? Meisje (tot heer) die naar het strand terugkeert met zijn armen vol literatuur voor zijn familie) „Verkoopt u ook de „Humorist." (Humorist). WEET GIJ??? dat helj stoffelijk overschot van den be roemden zanger Caruso, die ruim 7 jaar geleden overleed, gebalsemd is? en dat het op een kerkhof te Napels te zien is in een schitterend graf van marmer en graniet dat het gezicht niet veranderd is en dat zijn handen absoluut onveranderd aan elke kant' van zijn lichaam rusten? en -dat het geheel in een hermetisch gesloten glazen kast is bewaard? en dat oude appelen gemakkelijk te schillen zijn als men ze gedurende een minuut in heed water dompelt? en dat men een uitstekend meubelwas krijgt Het papje mag niet te dik, maar ook niet te d.uh zijn, anders wordt het vuil niet voldoende ge dekt. .Wrijf het papje stevig in 't goed. In plaats van krijt wordt ook veel gebruikt sneeuwwit. Dit is ook een soort krijt, wat verpakt is. De prijs hiervan is f0.15, terwijl een zelfda hoeveelheid krijt ongeveer fO.10 kost. Vergeet bij het schoonmaken de tong van de schoen niet, anders steekt dje te veel af bij de rest van de schoen. Laat het krijt drogen in de zon. (Laat ze echter niet in de felle zon droog staan,t an ders word,t ze geel). Borstel ze daarna flink uit, zoodat er geen poeder meer afkomt. Veters moe ten ook geregeld gewasschen worden. Bruin linnen schoenen. Deze worden ook eerst afgeborsteld,, opgevuld met kranten. Dan worden ze schoongemaakt met een bruin poeder of bruin steentje, wat in d,e win kel te krijgen is. Het poeder wordt ook aange maakt met water en op de Schoen gewreven. Bij een steentje wordt een vochtig sponsje gebruikt, waarmee de schoen wordt ingewreven. Zwarte schoenen. Deze worden op dezelfde manier schoongemaakt al sde bruine, maar dan met zwart poeder of steentje. Overschoenen. Deze worden eerst afgenomen met spons en zeem en wanneer ze droog zijn, worden ze inge wreven met een heel klein beetje slaolie. Wordt er te veel slaolie gebruikt, dan wordt de schoen dof. wanneer bij 't wasschen de uitwerking der zeep voor een gedeelte verloren gaat. Schraal water belemmert de schuimvorming en de eigenschappen van 't waschmiddel komen niet goed tot haar recht. Neem daarom voor het zacht maken van 't water Henro Alvorens Uw sop te maken een handvol Henco in den ketel met koud water oplossen. Dan krijgt U heerlijk zacht water en de goede eigenschappen van 't waschmiddel komen geheel tot haar recht. U wascht prettig en zuinig. E. Ostermann Co's Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie. A. G., Düsseldorf - plechtig waarschuwenden toon: Baedeker niet goed waarom gebruikt u Baedeker? Baedeker is best, antwoordde Allan. Wat heb je daartegen? De Sheik sloeg de handen over elkaar en zag met een medelijdenden blik op Allan neer. Baedeker slecht bbek, herhaalde hij, Murray goed, heel goed. Murray zegt: Geef den Sheik een halve kroon, Baedeker zegt: Geef den Sheik een shilling. Men verhaalt van Richelieu, dat hij zich meer malen verbeeldde, dat hij een paard was, en dat hij steigerend en met de beenen achteruit slaan de cLoor de kamer rende. Peter Bayle, een man van zeer groote kennis, vond zijn grootste genoegen in het kijken naar goochelaars en koorddanseressen. Toen hij reeds een bejaard man was, zag men hem dergelijke kunstenaars straten ver naloopen. O-, laat het verleden herinnering zijn, heilige herinnering, gouden herinnering.maar zie nu aan het heden. De liefde troost in elke smart en hoedt voor alle kwaad. Geen mensch kan aan éen anderen mensch ge luk of goedheid of wijsheid leeren. Alleenlijk kan hij hem doen verstaan, hoe hij in zichzelf deze djngen gevonden heeft. De mensch moet van zichzelf een ideaal vor men en daarnaar streven. Zij, die door edele gedachten vergezeld gaan, zijn nooit alleen. Niets kan twee zielen meer scheiden, die een oogenblik tezamen goed zijn geweest. Klant: „Die blazer die ik vanmorgen bij u heb gekocht, kom ik onmiddellijk terugbrengen. Het is gebleken, dat het de kleuren zijn van een bekende boksclub hier in de omgeving." (Humorist.) door gelijke deelen gekookte lijnzaadolie en brui nen azijn door elkaar te mengen, het mengsel in een f'lesch te doen en goed door elkaar te schud den en dat Ford, voor het invoeren van zijn nieu we mocïellen alleen in de Vereenigde Staten en Canada aan ad,vertentiereelame 1.300.000 dollar besteedd,e en dat een goede moeder meer waard is dan honderd schoolmeesters Tafelzeiltjes. Neem deze na 't gebruik steedss af met zeepsop, j Ojp de rand van de tafel komt gauw een zwarte! streep. Verwijder deze geregeld met wat Brus- selsch aarde. Eens in de week moet dan het) zeiltje geboend word,en met dunne was en flinki 1 uitwrijven. BEREIDING VAN BESSENSAP. 1 Liter sap. 1 K.G. suiker kookt men tezamen, onder gedurig afschuimen. Wie een heerlijk sap- mengsel wil hebben, neme 1.5 K.G. aalbessen, 0.25 K.G. kersen, en 0.25 K.G. frambozen. Het sap hier van late men eerst 24 uren in den kelder staan, dan giete men het door een linnen doek en zette het vervolgens met 250 gram (0.5 pond) suiker te vuur. Een ei, in een glas water tot schuim geklopt, giete men er langzaam door, dan late men het ko ken noder gedurig afschuimen totdat het ongeveer de dikte van stroop heeft. Van zwarte bessen is een pikante likeur te maken. Neem bv. 10 L. bessen en kneus ze, doe ze in een groote glazen flesch of in een groot, schoonvaatje, giet er 10 L. wijngeest op, en laat dit mengsel minstens 8 dagen staan. Dan op een groven doek gespannen over een scho tel uitgieten, den doek samenvouwen en wringen, totdat al het sap er vrijwel uit is. Voeg dan 10 L. water en 5 K.G. witte suiker bij, en de likeur is ge reed. Filtreeren is in den regel niet meer noodig. Om den smaak nog wat kruidiger te maken, doet men er soms nog iets kaneel en een paar kruidna gels bij. Hiermede zij men echter zuinig, anders veroorzaakt het gebruik licht hoofdpijn. ONDERHOUD LINNEN SCHOENEN. Wit linnen schoenen. Dieze moeten geregeld schoongemaakt word,en. Vul dan eerst <^e schoen op met kranten, anders kunnen ze gemakkelijk krimpen. Ook kunnen schoenspanners gebruikt worden. Borstel eerst de schoen af met een stevige borstel. Zitten er vlekken in, dan worden die eerst uit- geborsteld met zeepsop en 'tfaai-na wordt hij in gewreven met een papje van wit krijt en water. Klein meisje (bedelende)„Wilt u dit even lezen? Mevrouw: „He, er staat op dat degene die het bij zich heeft, weduwe van vijf kinderen is." Klein meisje: „Oh, dan heeft vader mij het ver keerde briefje meegegeven, dat is van moeder."

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6