Liefde en Misdeed Radiorubriek Plaatselijk Nieuws Bouwvereen. „Algemeen Belang" te Noordscharwoude Zaterdagavond half negen hield bovengenoemde vereeniging eene bijzondere ledenvergadering in Concordia. D;e voorzitter opent de vergadering met een, woord van welkom en uit zijn spijt over de ge ringe opkomst. Spr. deelt mede, dat ook het be stuur niet voltallig is, daar de heer Oosterlee door ziekte niet aanwezig kan zijn. Van den heetr Heeman is geen bericht van verhindering inge-, komen. Hierna worden de notulen der vorige vergade-i ring ,na voorlezing ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat aan de heeren Butsen en van Eixter het recht der vereeniging werd betwist inzake het overpad, waarvoor door de vereeniging eene vergoeding werd geëi.scht. Volgens ingewonnen informaties staat de ver eeniging hieromtrent volkomen in haar recht. Voorts deelt spr. mede, dat de aanvrage om eene bijdrage voor "het onderhoud der woningen etc. inmiddels door het Gemeentebestuur is in-; gewilligd, in den vorm van een renteloos voor-. J schot, groot f 12000. De Voorzitter brengt een woord van dank aan het Gemeentebestuur voor deze bereidwilligheid, i Vervolgens deelt de Voorz. mede, dat deze ver- gadering hoofdzakelijk was belegd ter bespreking van het verleenen van eene vergunning voor over- pad aan de Oosterstraat aan de heeren Rutsen en v. Ex ter. In het kort geeft spr. een overzicht dezer zaak. j Genoemde heeren, bouwondernemers, hebben terreinen gekocht, welke gelegen zijn achter de j terreinen der vereeniging, die bereid was het recht op overpad te verleenen op bepaalde voor- waarden, welke hoofdzakelijk bestond, de straat in dien staat te brengen, waarop de gemeente deze zou kunnen overnemen. De kosten voor het in orde maken zijn door den heer Oosterlee geraamd op f 400 a f 450. Ook was al reeds met de ondernemers besproken een bepaald bedrag in de vereenigingskas te storten en wel f 50 voor elk te bouwen perceel of voon elk te verkoopen terrein. De bouwondernemers hadden evenwel ^gedacht, dat dit bedrag lager zou j zijn. Hierdoor gaven zij blijk, dat de vereeniging 1 wel degelijk het aangewezen lichaam was om eene eventueele toestemming te verkrijgen. Echter gin- i gen zij verder, en betwistten zij het recht; der I vereeniging. Van de Banne werd toestemming l verkregen het daargelegen water te dempen en 1 werd het gedeelte der vereeniging ook gedempt, 1 waardoor de vereeniging het recht had, hiervoor schadevergoeding te eischen, daar zij volgens het kadaster de eigenaresse is. Het optreden der ondernemers was dus wel' bruut en konden zij gesommeerd worden de sloot in vroeger toestand wederom op te leveren. Daar dit echter langs rechterlijken weg moet geschie den en vele kosten met zich meebrengt, meende het bestuur zulks niet te moeten doen, doch! te trachten de kwestie 'in der minne te schikken. Te dien einde werd ten huize van den! Voor zitter eene conferentie gehouden met de bouwon dernemers, welke echter niet tot een resultaat leidde. Aan de ondernemers werden 3 voorstellen in beraad gegeven en wel; le. Voor elk gebouw of verkoop perclel f-10. 2e. het in orde brengen der straat. 3e. een bedrag van f400 in eens. Door de ondernemers zou schriftelijk worden gemeld, welk voorstel werd aangenomen. Dienaangaande is een schrijven ingekomen, waarin aan het bestuur wordt voorgesteld voor elk te stichten gebouw of voor elke verkoop van terrein zal een bedrag in de vereenigingskas worden gestort) a f30. Om nu tot eene oplossing dezer onverkwikke lijke zaak te komen, stelt het bestuur voor dit voorstel te aanvaarden. De bouwers verbinden zich de bestaande rooilijn te handhaven. De ver eeniging zal de straat in orde brengen. Het voorstel van het bestuur wordt hierna aangenomen. Van de overeenkomst zal eene acte worden opgemaakt, waarin tevens wordt vastge legd dat eventueele verkoop van terreinen min stens gelijk moet staan aan 12 perceelen, opdat de vereeniging een bedrag van f360 zal ont vangen. De Voorz. deelt mede, dat in verband met het renteloos voorschot verschillende werkzaamheden zullen worden uitgevoerd, o.m. zal de straat en de brug in een behoorlijken staat worden ge bracht, eveneens het lat- en hekwerk. Voorts' zullen de woningen geschilderd worden. Het be stuur zal zich hiervoor wenden tot de in deze 'gemeente wonende schilders om het werk in ge zamenlijke uitvoering te verrichten en waarvoor een prijsopgave kan worden ingediend. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Uit den Omtrek OF De Moord van Saint-Ouen. 54) Magloire bleef er dag aan dag ónet kleine Mar tha op uit gaan en de spaarpot van het kind werd dagelijks vetter, zooals Magloire met groot ge noegen waarnam. Het kind van de arme Germaine was tegen woordig geheel op de hoogte van (Magloire's rond gangen, zoo zelfs dat zij eens tot hem zeide: „Ik zou 't vreeselijk vinden, mijn beste vriend, maar als je nu eens ziek tnocht worden, dan zou ik den eersten den besten straatjongen nemen om het orgel te duwen en heel goed weten, waar ik kon doorloopen en waar ik moest spelen." „Nou, zoo alleen zou je er toch dunkt me niet veel aan hebben," meende de orgeldraaier. „Dat zou ik zeker niet," antwoordde Martha, „maar toch zou ik het beschouwen als mijn plicht om te zorgen, dat de verdiensten niet stil stonden. 'tWas een allerliefst kind, die kleine Martha, Magloire verheugde zich dagelijks meer en meer in haar bijzijn en hij vond het ook; zoo aardig, dat zij hare grootmoeder niet vergat en telkens weer over haar begon. Reeds twee maal waren 2ïj in "t gasthuis Saint Loui3 geweestdokter Sermet had hun vriendelijk te woord gestaan, hun alle hoop gegeven op('t herstel zijner patiënte, maar hun bovendien ge zegd, dat zij nog wat moesten wachten om haar weder te zien, want de aard harer ziekte was zoo, dat elke aandoening haar moest bespaard blijven. Zelfs de rechter van instructie, die Vero nica Sollier in 't belang der justitie spreken moest, zag zich wel verplicht te wachten. En dat was de waarheid: hoewel Veronica we der 't gebruik van haar spraakvermogen terug had, werd Daniël Savanne niet tot haar toege laten. „Mijnheer Vernière? Mijn kleine Martha?" zoo waren de eerste woorden geweest, die Vero nica op vragenden toon gestameld had tegen dokter Sermet. Deze, heel goed inziende, hoe kalmte en nog eens kalmte, de eenige voorwaarde was tot Vero nica's herstel, zeide heel ernstig: „Je wilt in 't leven blijven, niet waar,' voor hen, die je lief zijn? 'Welnu, vermoei dan ook uw- hoofd niet! Je moet1 in 't geheel niet denken. Ik kan je alleen zeggen, dat mijnheer Vernière ern stig gewond is, maar dat er toch nog eenige hooip op herstel bestaat, en dat je lieve) kleine HEERHUGOWAARD. Van de lichting 1929 zijn uit deze gemeente de navolgende personen tegen 1 October a.s. opgeroe pen: G. de Graaf, J. Groen, C. Mayer, J. Ursem en N. J. Jonker. HEERHUGOWAARD. In de afgeloopen week had het dochtertje van den heer de G. alhier, het ongeluk, onder een voor bijrijdenden auto te komen met het gevolg, dat zij met een gebroken dijbeen werd opgenomen. Zij is naar -het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Eveneens overkwam dit den heer B, te Alkmaar. Deze werd in bewusteloozen toestand binnengedra gen i neen nabijgelegen woning. Na door dr. Spie- rings te zijn behandeld, is hij per ziekenauto over gebracht naar het ziekenhuis te Alkmaar. HEERHUGOWAARD. De heer J. Geusenbroek, volontair ter gemeente-se cretarie, slaagde dezer dagen voor het examen ge meente-administratie. HEERHUGOWAARD. Zondagavond had de autobusbestuurder F. van de fa. Kok Tuinman en Wilken te Oudakrspel, toen hij met zijn passagiers over den Middenweg reed, het ongeluk een tweetal wielrijders te ontmoeten, die door hun rijden een wending gaven in den ge wonen gang. Bij het passeeren geraakte een dier personen in den graskant en viel om. De bestuurder stopte en keek dit eens af. De andere persoon blijk baar hiermede geen genoegen nemende, koelde zijn woede door met een zijner handen een groot spie gelglas der bus in te slaan. Het bleef hier echter niet bij, want een der passagiers geraakte door de stukken glas ernstig aan het hoafd gewond. De persoon zelf bekwam door deze handeling een wond aan zijn hand. Van een en nadre is aangifte ge daan bij de politie, die tegen den dader zekere H., proces verbaal heeft opgemaakt. HEERHUGOWAARD. Vrijdagavond werd brand gealarmeerd en wel bij den heer O. alhier. De brandweer met haar nieu we motorspuit rukte uit en vervoegde zich binnen zeer korten tijd op de plaats des onheils. Het bleek, dat vermoedelijk door kinderen, met lucifers bij den hooiberg was gespeeld tengevolge waarvan het hooi vuur zou hebben gevat. Onmiddellijk werd er met 2 stralen op den brandenden hooiberg gespoten en na eenigen tijd was men den brand meester. Dat de motorspuit voor onze gemeente een uitkomst is, bleek wel uit hfit gesprek der toeschouwers. SINT PANCRAS. Zaterdagmiddag had alhier een zeer droevig onge val plaats. Het tweejarig meisje van M. S. uit de Butterhuizen geraakte al spelende, terwijl de moe der vlak in de nabijheid was, te water in de sloot langs het erf. Onmiddellijk was de moeder erbij en haalde haar kind op het droge, echter in bewuste loozen toestand. Hoewel onmiddellijk alle pogingen werden tewerk gesteld en de dokter spoedig ter plaatse was, mocht niets meer baten om de le vensgeesten weer op te wekken, alhoewel het kind slechts een ondeelbaar oogenblik in het water had gelegen. Martha zoo gezond, is als een vischje in 't water, buiten alle gevaar en onder bescherming van Magloire, een besten, braven jongen, dien jij zeker wel zult kennen. Wanneer je precies zoo doet, als ik je zeg, zal ik hum op zijn tijd toe staan je te bezoeken. Maar voorloopig verbied ik je het spreken, verbied ik je het denken. Je herstel is daarvan afhankelijk." Veronica's hoofd was nog nagenoeg geheel in doeken gewikkeld, een verband, dat ook haar oogen dekte. Een vreeselijke onthulling bleef den dokter nog- over te doen. Hij (moest de arme vrouw mcde'deelen, dat het wegnemen van 't verband haar niet het gezichtsvermogen zou terug geven, dat zij blind geworden was, gedeeltelijk tenge volge van het schot, gedeeltelijk tengevolge van de operatie, die men verplicht was geweest haar te doen ondergaan om'haar leven Te redden. Tegen dat oogenblik zag de brave man op als tegen een berg. Na het onderzoek door den rechter van instruc tie, onmiddellijk ingesteld op de plaats, waar de verschillende misdaden waren gepleegd, had hij nog een meer gedetailleerd onderzoek willen hou den en te dien einde beurtelings de vroegere en ook enkele nieuwe getuigen op 't paleis van jus titie doen ontbieden. Evenals al de anderen waren ook Magl°ire en de kleine Martha in'zijn kabinet'verschenen. Het kind bleef zich in hare antwoorden volkomen gelijk ,en de orgeldraaier, de eenmaal door hem aangenomen gedragslijn volgend, sprak ook nu niet van het door Richard Vernière opgegeven ontvangstbewijs en van het kleinood door hem zelf in Veronica's hand gevonden. Op de ambassade van de rue de Lille was de toestand van Wilhelm^ Schwartz geenszins benijdenswaardig. Sedert den brand van de fa briek van Sain Ouen, 'sedert den dag, waarop hij, achterover geleund in zijn rijtuig de familie Ver nière de lijkbaar van den industrieel had zien volgen, ontving hij van den Duitschen staf te Berlijn minder prettige berichten, waarin men hem verweét, dat hij blijkbaar niet de geschikt heid bezat om de hem toevertrouwde zaken tot een goed einde te brengen. Het had er allen schijn van, dat men te Berlijn beter was ingelicht om trent Robert Vernière dan hij het was te Parijs. De laatste brief in cijferschrift ontvangen was van dezen inhoud: „Wij geven schatten uit, en worden slecht gediend, zie hier van ons, wat wij van u hadden moeten weten: Mevrouw Vernière. heeft in Elzas en te Berlijn al hare bezittingen verkocht en komt zich vestigen te Neuilly, met haar man, die de fabriek van zijn broeder weer laat opbouwen en de vroegere contracten van In het 'openingsartikel van „RADIO- zen we een verslag over een bezoek aan de B. B. C. Een verkeerde zienswijze van een lezer over spanningverdeeling door middel van een potentie meter in een plaatspanningsapparaat wordt weer legd. Een uitvoerik artikel is voorts gewijd aan het opwekken van radiogolven met een leugte van min der dan 1 meter door middel van lampen. Ook wordt nog gesproken over den bouw van een korte- golfontvanger. „RADIO-WERELD" opent met een artikel over Thomas Alva Edison. Een uitvoerige lijst van de golflengten der Europeesche radio-stations wordt gepubliceerd. Voorts voornamelijk de vaste rubrie- In de „RADIO-BODE" schrijft W. Vogt over golf lengten voor den radio-omroeper in verband met een rapport van Captain Eckersley. Dat de radio meer en meer in auto's gebruikt wordt blijkt uit een artikel over dit onderwerp. In een radioschets wordt eenige propaganda voor A.V.R.O.-uitgaven gemaakt. Voorts programmabesprekingen. De „KATHOLIEKE RADIO-GIDS" publiceert 'n artikel over het onderwerp „radio in de school." Voor zelfbouwers wordt het maken van spoelen voor zeer selectieve ontvangst besproken. Verder voornamelijk vereenigingsnieuws. In de „OMROEP-GIDS" lezen we een en ander over de onderlinge storing van omroepzenders. 't arikel over de constructie van een elctro-dynami- schen luidspreker wordt voortgezet. 1— „RADIO" opent met een verslag van een bezoek van enkele leidende V.A.R.A.-personen aan het mu ziekfeest te Baden-Baden. Chris Krasser wijdt een poeem aan een bericht, dat de omroeper te Los Angelos sinaasappelen en bananen van de luiste raars cadeau krijgt. Kurt Sachs schrijft over radio en concertzaal, terwijl een verslag van de Jaar vergadering van den V.A.R.A. wordt gepubliceerd. I Donderdag 8 Augustus. 11—11.30 Korte ziekendienst. 12.301.45 Middagconcert. 56.30 Concert. 6.30—7 Muziekpraatje. 7—8 Orgelconcert. 8 Uit- j zendayond. --- Vrijdag 3 Augustus. 1111.30 Korte ziekendienst NCR,V. 11.30— 12 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramofoonplaten. 45 NCR.V. Gramofoonplaten. 56.45 con cert. 6.457 Praatje KRO. 77.25 Spre ker. 7.35 Uitzendavond VPROl. Zaterdag 10 Augustus. 11.3012 Godsdienstig halfuurtje. KRO. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo foonplaten. 23.15 Kinderuurtje. 56.45 Dinermuziek. 6.457 Weekoverzicht. 7— 7.30 Gramofoonplaten. 7308 Spreker. 8— 10.45 Concertavond. 10.451;2 Rptterdamsche straatmuzikanten. Radio-Omroep Radio-Centrale HART ÜUIJÏ, Oudkarspel A117 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 7 Augustus. 1010.15 Morgenwijding AVR,0. 12.152 Lunchmuziek. '22.30 Gramofoonmuziek. 2.303.30 Kindermatinee. 3.305 Gramo foonmuziek. 5.307.15 Dinermuziek. 7.15 7.45 Lezing. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Donderdag 8 Augustus. 1010.15 Morgenwijding AVRO'. 12.152 Lunchmuziek. 22.30 Lezing. 2.304 Vroolijk middagprogramma. 45 Orgelcon cert. 5.307.15 Dinermuziek. 7.157.45 Declamatie. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Vrijdag 3 (Augustus. 1010.15 Morgenwijding AVRO'. 12.152 Lunchmuziek. 24.30 Concert, filmmuziek. 5.307.15 Dinerconcert. 7.157.45 Spreek uur. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Zaterdag 10 Augustus. 1010.15 Morgenwijding AVRO'. 12.152 Lunchmuziek. 23.30 Filmpraatje en mu ziek. 3.304.30 Dansmuziek. 56 Po pulaire muziek. 67.45 Concert. - 8 Zomer avondconcert VARA. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Woensdag 7 Augustus. 1111.30 Korte ziekendienst NCRV. 12.302 Middagconcert. 25 Concert. 56 Kinderuur- te. j 67 Gramofoonplaten. 77.30 Literaire lezing. 7.30—8 Praatje. 8 Concert, gra mofoonplaten. Richard Vernière met de Fransche departemen ten van Oorlog en Marine heeft vernieuwd. Wij weten, dat die vijouw, wier vader gesneuveld is in den oorlog van 1870, evenals haar zoon Phi lippe de Nayle, die geheel werd opgevoed in Frankrijk, Duitsehers haat. D|e kans bestaat dat Robert Vernière, die gewetenlooze schurk, mis schien om vrouw en stiefzoon ter wille te zijn, misschien ook om eigen voordeel te behartigen, alles wat hij van onze bewapening weet, aan Frankrijk zal verraden. Maar derg%lijke vermoe dens, die anders nog al voor de hand liggen,, schijnen bij u zelfs niet op te komen. Wij herha len het, u dient ons slecht, en wij hebben er het bewijs van, dat u zelf eveneens slecht wordt be diend. Begin mét een schifting te doen in uw personeel en stuur de onbruikbaren weg. Word zelf weer de man van de daad en van het initia tief, die u vroeger geweest is, zoo gej niet ver langt, eerstdaags uit uwe betrekking te worden ontheven. Als uw eventueele opvolger is reeds een bepaald persoon aangewezen." Wilhelm Schwartz was slecht geluimd en acht te de hem gedane verwijten niet geheel onver diend, al gaf hij voor zijn persoon ook; weer de. schuld aan zijn personeel. Ja, dat personeel moest herzien worden, hoe eer hoe beter, te beginnen met de hoogst geplaatste spionnen. Natuurlijk dacht de baron daarbij aan den dokter-magneti seur O'Brien, een van de eersten ,die onder han den genomen moest worden. De Iersche Amerikaan leidde te Parijs zijn avontuurlijk bestaan geheel volgens zijn harts tochtelijk temperament en smeet het goud met handen vol weg. Ondanks zijn rijke verdiensten werd met den dag zijn deficit grooter, een gron- delooze kolk, die niet meer te dempen zout zijn, en het eenige wat O'Brien restte, was om op een mooien dag spoorloos te verdwijnen. Zijn somnabule, Eya Mariani, een beeldschoone Napolitaansche, tevens zijn maitresse, zag, on danks alle weelde, waarmede zij omringd werd, O'Briens ondergang met rasscheschreden naderen en besloot hem binnen kort vaarwel te zeggen. De dokter was evenwel aan haar gehecht. Wat had hij noodig om Efva tot andere gedachten te brengen en te behouden? Geld, veel geld. D'at was doodeenvoudig. Maar hoe het te verkrijgen? Dat was de kunst, Bovendien hinderde hem het juk, dat Pruisen hem had opgelegd, vooral nu Wil helm Schwartz hem scheen te gaan behandelen als een ondergeschikte zonder beteekenis. Hij kon 't nu van zich afschudden, dat juk, want de door hem indertijd gepleegde misdaad, waardoor men hem zoo lang in bedwang had gehouden, was thans verjaard. Kon hij 'het geld, dat hij verdien de als spion, prijs geven? Het leek er niet naar.. Maar zou daarop niet iets anders te vinden zijn Eerste Langedijker fl. Schuitemaker Jr., Radio-Centrale Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 7 Augustus. 1010.15 Morgenwijding. 11.20—2 Lunchmu ziek. 2—2.30 Platen. 2.30—3.30 Kurhaus Scheveningen. 3.30—5 Platen. 5.30—7.15 Dinerconcert. 7.157.45 Lezing over clichés. 8.15 Kurhaus Scheveningen. [Hierna tot 11.30 Vlissingen. Donderdag 8 Augustus. 1010.15 Morgenwijding. 11.202 Lunchmu ziek. 2—2.30 Platen. 2.30—4 Vroolijk mid dagprogramma. 45 Orgelconcert. 5.30— 7.15 Djnerconcert. 7.157.45 Vischverhalen. 88.15 Platen. 8.15 K,on. M^itaire kapel. Hierna tot 12 uur platen. Vrijdag 3 (Augustus. 1010.15 Morgenwijding. 11.202 Lunchmu ziek. 2—2.30 Platen. 2.30—4.30 Roxy- theater A'dam. 55.30 Sportlezing. 5.30 7.15 Dinermuziek. 7.157.45 Riadiodokter. 88.15 Platen. 8.15 Kurhausconcert. Hier na tot 1'2 uur dansmuziek. Zaterdag 10 Augustus. 10—10.15 Morgenwijding. 12.152 Lunchmu ziek. 2—2.30 Filmpraatje. 2.30—3.30 Tu- schinsky. 3.304.30 Thé dansant Schevenin gen. 5—6 Populaire muziek. 617.45 Con cert Harmonieorkest. 8 VA..R;.A.-zomeravond concert. 8.15 VARA.-platen. TWEElDiE PRGGRAMMA. Huizen. Woensdag 7 Augustus. 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 1,2.302 Mid dagconcert, 2—2.30 Platen. 2.30—4.30 Concert. 4.305 Platen. 56 Kinddruur- tje. i 67 Platen. '78 Lezingen. 8 Gra- mofoonplatenavond. Donderdag 8 Augustus, 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 12.301.45 Middagconcert. 56.30 Concert. 6.307 Muziekpraatje. 58 Orgelconcert. 8 Uit zendavond. Vrijdag 3 Augustus. 1111.30 NCR.V Ziekendienst. 11.30—12 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 1:2.152 KRO. Lunchmuziek. 4—5 NCRV Platen. 5—6.45 Concert. 6.457.20 KR,O;. Lezingen. 7.35 10.30 VPRO|. Concert en lezingen. Zaterdag 10 Augustus. 11.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 1'2.152 Lunchmuziek. 23.15 Kinderuurtej. 56.45 Platen. 6.458 Lezingen, platen. 810.45 Concertavond. 10.4512 'Rotterdam- sche straattypen. ;Wat moest hij doen om in weelde te kunnen blij ven léven en Mariani te behouden? Daartoe had hij vrijheid van beweging noodig. Dan wilde hij de wereld doortrekken, zooals 'de beroemd ge worden Donato dat voor hem reeds had gedaan, die slimme charlatan, die de Parijzenaars een tijdlang betooverd heeft en in alle gxoote steden van Europa prachtige seances gegeven van mag netisme, somnabulisme, hypnotisme en sugges tie, met verbazend veel reclame waarvan de on kosten door ruime recettes steeds dubbel en dwars werden gedekt. Om zich vrij te maken van Schwartz zou het eerste het beste geschil met den baron al vol doende zijn en dat geschil zou 'OfBrien wel spoe dig in 't leven, hebben geroepen. Hij behoefde dat niet eens te doen. Het kwam van den anderen kant. De baron riep O'Brien op en begon hem zeer uit de hoogte toe te spreken. Een driftige repliek volgde, het kwam tusschen de beide heeren tot hooge woorden en de Iersche Amerikaan kreeg met een gratificatie van tienduizend francs, waarop hij nog aanspraak had op staanden voet zijn ontslag, een resul taat, zooals hij 't niet mooier had kunnen! ver langen. „In uw e'igen belang, meneer de dokter," sprak Wilhelm Schwartz ten slotte weder inet voor name koelheid, „heb ik u maar te zeggen^ dat je voorzichtig dient te zijn. Wij verliezen de men- schen, die ons hebben toebehoord, nooit uit het oog. Men zal u surveilleeren." „Goed, meneer de baron, ik zal 't ook u doen," antwoordde O'Brien, maar hij deed het binnens monds, zoodat de baron niet gesenseerd was, dat te hebben verstaan. Twee dagen na die onherroepelijke vredebreuk stond er in een der meest verspreide couranten van Parijs een wonderlijk goed opgesteld artikel, waarin met nagenoeg lyrische geestdrift werd ge waagd van de seances in suggestie en hypnotis me van dgn grooten magnetiseur O'Brien, die, 't verleden verklarend, de toekomst ontsluierend, zijn wetenschap vooral dienstbaar deed zijn aan het heil der menschheid, 'en dat vooral de zenuw lijders bij hem van een schier onmiddellijk en zeer zeker wonderdadig herstel Ronden verzekerd zijn. 'Die tromslag van den handigen Amerikaan bleef niet zonder gunstig gevolg en de toeloop, in den laatsten tijd aanmerkelijk verminderd, werd grooter dan ooit 'te voren. En de resultaten bij de lijders Nu ja, laten we daaromtrent liever het stilzwijgen bewaren. Een goed geloof vermag zooveel op sommige zenuw zieken. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4