rural bij doorzitten en stukloopen der Huid. V.ROSSEM'* ZEEPAARD IStr. Nieuwstijdingen Binnenland Buitenland Radio-Centrale HART LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVCRPAKKINC EEN MOTORSCHOENER GEZONKEN. Tusschen Vlaardingen en Schiedam is gistermor gen, toen een mistbank nabij de Kruithaven was komen opzetten de motorschoener „Nyssienadoor het Engeische stoomschip „Ascinite" aangevaren en dientengevolge onmiddellijk gezonken De mootrschoener was gistermorgen omstreeks 6 uur met een lading ledigje flesschen van Schie dam vertrokken met bestenkming naar Londen. Met groote moeite kon de bemanning, bestaande uit den kapitein Lambertus Pop met vrouw en doch ter, alsmede nog drie man en de loods Berens, ge red worden. Het Engeische stoomschip had een sloep neergelaten, waarin de bemanning van den gezonken schoener werd opgenomen. EEN AUTO-ONGELUK DOOR NIET-GEDEMPTE LICHTEN. Toen Donderdagavond de heer Sleutel uit Am sterdam, die te Ellecom logeert met een auto uit de richting van De Steeg reed, kwam hij m de Middachter allee een anderen wagen tegen, die niet of althans veel te laat zijn lichten dempte. Het gevolg was dat de heer Sleutel een handkar aanreed van den 54-jarigen fruithandelaar J. K. Aletena uit De Steeg. Aletena zelf werd twintig meter verder op den weg gevonden met een zware schedelbreuk en stierf na eenige oogenblikken, Het lijk en de auto van den Amsterdammer werden in beslag genomen, doch gistermorgen weer vrij ge geven. De handwagen had geen reflector en voer de geen licht. De andere auto reed door en is nog niet bekend. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Donderdagavond botste op het gevaarlijke kruis punt bij De Kruisberg bij Doetinchem een petrp- leumauto der Texas-Comp. tegen de tram Zutfen- Emmerik. De auto, inhoudende ruim 2000 liter ben zine en petroleum werd zwaar beschadigd. Van het tramrijtuig werden de ruiten vernield en ook het balcon beschadigd. De chauffeur in Arnhem woon achtig en de passagiers bleven ongedeerd. De auto is in beslag genomen. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM. Te Lettelbert (gemeente Leek) is een vrachtauto bezet met negen passagiers, die van de markt te Nietap kwamen, tegen een boom gereden. Vijf van de negen inzittenden werden gewond aan het hoofd en de handen. Van hen werd de chauffeur uit Gro ningen het ergst gewond. Hij kreeg een dijbeen breuk en verschillende verwondingen. De oorzaak van het ongeval is het springen van den linker voorband op het moment, dat een wagen meest worden gepasseerd. DE REDDER MET DRENKELINGE VERDRONKEN. Van de motortjalk van schipper Jasper, varende van Leeuwarden naar Groningen viel het driejarig dochtertje van genoemden schipper in het water, meldt de „Msb." Terstond sprong de 21-jarige knecht P. de Boer gekleed te water, greep de klei ne, maar verdween daarop met haar in de diepte. De lijken werden na anderhalf uur dreggen op gehaald. UIT HET GEMEENTEHUIS GEZET. Toen Donderdagavond in den gemeenteraad van Hoogkerk (bij Groningen) het voorstel aan de orde kwam om het reglement van orde aan te vullen met een bepaling, volgens welke een lid, dat door zijn gedragingen den geregelden gang van zaken belemmert, het verblijf in het gemeentenuis wordt ontzegd, protesteerde de heer Hoiting (C.P.) daar tegen in zulke heftige bewoordingen dat de raad besloot hem het woord te ontnemen. De heer Hoi ting zette echter zijn oppositie met kracht voort, zoodat de voorzitter zich genoodzaakt zag, het ar tikel toen het was aangenomen, direct in toepas sing te brengen. Hij sommeerde den heer Hoiting de zaal te verlaten en liet hem, toen deze daaraan niet. voldeed, door twee marechaussees en.^erurijJis veldwachter Onder Vërzet uit het gemeentehuis*zdP* ten. „STA, OF IK SCHIET." H<# gebeurde in de omgeving van Zwolle, ver telt de „Zwolsche Crt." en het geval heeft wel een eenigszins komischen kant. De landheer had ka pers op de kust ontdekt, in casu werden uit den boomgaard peren vermist. De pachter, stevige boer en een man van stavast, werd met de strooperij in kennis gesteld en samen legde men een hinderlaag om de ongenoode gasten op heeterdaad te betrap pen. Zooals het echter op dit ondermaansche veel vuldig wordt vertoond, kwamen de langvingerige bezoekers thans niet opdagen. De pachter bedacht nu een middel om het kwaad te keeren. Wat stroo en een afgedragen pak een hooge zijden pet en een paar klompen vormden samen de bestanddee- len van den levenloozen wachter die onder de vruchtboomen in een verdedigende houding werd opgesteld. Toen nu de avond was gedaald en de schildwacht in het schaarsche licht de allures leek aan te nemen van een strijdbaar held, kwamen daar bij den landheer twee manen van het open baar gezag. Zij hadden gehoord van de dieverij en zij noodigden den landheer uit met hen een ronde over de bezitting te doen. En speurend ging in het donker het oog van de politiemannen. Totdat plot seling in het stille avonduur de krachtige stem van een van hen klonk: „Sta of ik schiet." En dreigend was de loop van het doodelijke wapen op de levenlooze gestalte van den schildwacht ge richt. Toen heeft in het donker de landheer even onhoorbaar gelachen en de pachter genoot omdat zijn midel de proef had doorstaan. NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is op den rijksweg te Geleen een auto, afkomstig uit Heerlerheide en komende uit de richting Sittard met een motorrijder met duo, die van de Wolf straat af den Rijksweg met een- groote bocht opzwenkte in de richting Sittard, in botsing gekomen. De auto gooide het stuur om naar links met het noodlottig gevolg dat de motorrijder tegen de auto botste. Tezelfder tijd kwam een fiet ser uit de richting Maastricht welke evenêens dó'ör' de auto gegrepen werd. De auto vloog het trottoir op en botste tegen een muur, zwenkte en kwam geheel onderste boven terecht. De motorrijder," de heer Witkemper en diens echtgenoote, beiden af komstig uit Essen (Duitschland) werden levensge vaarlijk gewond. De fietser Verhees, afkomstig van Geleen, wiens aangezich vreeselijk verminkt .waife. werd eveneens levensgevaarlijk verwond. De chauf feur en een inzittende dame liepen door de glas scherven verwondingen op. Twee der inzittenden bleven ongedeerd. De toestand van den heer Wit kemper en den heer Verhees was hopeloos. Ook mevrouw Witkempers toestand is bedenkelijk. Nader wordt aan het „Hbld." gemeld, dat de hr. Witkemper aan de bekomen verwondingen is over leden. De toestand van de andere personen blijft zorgwekkend. FELLE BRAND Gisteravond ontstond brand in de stoffeerderij 'en meubelopslagplaats van de N. V. Gebr. De Jong te Apeldoorn. Het terrein van den brand was in het centrum van Apeldoorn gelegen bij het Makrtplein en de Stationsstraat en was omgeven door verschil lende andere perceelen, waarvan vier belangrijke waterschade hebben opgeloopen. In de mineraal- waterfabriek van de firma Leefsma, die aan het perceel grensde, ontstnod een begin van brand, evenals in het dubbel woonhuis bewoond door mej. Jansen en mej. Simons, eerwijl twee dorschmachi- nes in een bergplaats van de Geldersche-Overijsel- sche Maatschappij voor Landbouw door de vlam men vernield zijn. De garage van de firma Robart waarin vier autobussen van den dienst Apeldoorn- Arnhem waren, kon behouden blijven, terwijl de metaalhandel van S. en D. de Jong veel waterscha de opliep. De brandweer tastte met twaalf stralen de vuurzee aan en wist de meeste belendenede per ceelen te behouden, ofschoon van verschillende ge deelten zijn afgebrand. Perceel en inbiedel zijn geheel verbrand. De scha de is groot, doch wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Met moeite kon de politie het. publiek op een behoorlijken afstand houden. Het ging zelfs zoo ver, dat politie en marechaussee zich genoodzaakt zagen een charge uit te voeren. RELLETJES TE ROTTERDAM. Opgeschoten jongens hebben al eenige avonden getracht relletjes te verwekken in de omgeving van de fabriek van de firma Jamin, waar, naar men weet, door een deel van het personeel gestaakt wordt. Donderdagavond zijn de meisjes, die zijn blij ven werken, onder politiegeleide naar huis ge bracht. Des avonds heeft het publiek in de Hugo de Grootstraat een balk over de tramrails gelegd en straatsteenen opgebroken. De bereden politie heeft charges uitgevoerd en de onruststokers mee- rendeels jeugdige personen, teruggedreven. In den loop van den avond kwam er steeds meer publiek in de omgeving opdagen. Bij de Veemarkt werden paaltjes uit den grond gerukt en van het verenigingslokaal van de firma Jamin bleef geen ruit heel. Rechercheurs hebben vier personen ge arresteerd. Een spiegelruit van het filiaal der fir ma Jamin aan den Goudscheweg is ingeworpen. Op de Veemarkt werd met steenen naar de politie geworpen. Zestien bereden agenten die waren op gesteld achter de fabriekspoort van de firma Jamin hebben tegen elf uur een charge uitgevoerd in vol len galop en de verzamelde menigte teruggedreven en verspreid. Tijdens de charge werden vijf perso nen gearresteerd, die met steenen geworpen had den. In het geheel zijn dertien personen overge bracht naar het politiebureau in de Meermanstraat en daar ingesloten. Tegen middernacht is de rust hersteld. DE WEGENBELASTING. Het is dit jaar voor het eerst zoo schrijft het „Hbld." dat de ambtelijke weging van auto's we gens de wegenbelasting verplicht is. Bij die weging blijkt het vaak, dat de wagens zwaarder zijn dan het aangegeven gewicht. Er be hoeft hier heelemaal geen sprake te zijn van be lasting-ontduiking. Het gewicht was meestal ge heel te goeder trouw te laag geraamd. Dit neemt echter niet weg, dat de belasting, wel ke als gevolg van het hoogere gewicht meer is ver schuldigd, moet worden aangezuiverd. De wegenbelasting gestaat reeds drie jaar. Blijkt het dat nu voor een auto, op grond van het ge wicht, te weinig is betaald, dan is dat ook over de beide vorige belastingjaren het geval geweest, als men tenminste al dien tijd denzelfden wagen heeft gehad. Wij vernemen, dat de op die wijze te weinig be taalde belasting ook over de beide vorige jaren be hoort te worden aangezuiverd. TWEE JONGENS VERMIST. Te Amersfoort gingen Donderdagmorgen twee 17 jarige jongens uit varen met een roeibootje. Tot gisteravond heeft men niets meer van hen verno men. Ook het bootje is niet meer teruggevonden, terwijl eveneens de hond va neen der jongens, die met hen meegegaan was, vermist wordt. Daar zij niet door de sluis op de Eem werden geschut, staat het zoo .goed als vast, dat zij een der beeken zijn opgevaren. De politie stelt een onderzoek in. DE ALASTRIM TE ROTTERDAM. DE VACCINATIE OP SCHOOL. Het is gisteren een huildag geweest op menige school. De kleine kleuters, die zich van geen kwaad bewust waren, hadden zich aan inenting te onder werpen. Vooral op de kinderscholen heeft de vac cinatie menig traantje doen vallen. De kleinen die de schoolpoort binnentraden raakten al van streek door het gehuil van hun voorgangers, die de prik ken van de entnaald voelden of reeds gevoeld had den en nog niet van de schrik bekomen waren. Zoo kregen vele kleuters angst voor de verpleeg ster, die het mouwtje opstroopte en hen naar den dokter leidde. De grooteren ondergingen hun lot met de waar digheid die zij aan hun leeftijd verulicht achtten. Hoewel er Vrijdag dapper geënt is door de artsen van het geneeskundig schooltoezicht en eenige tien tallen artsen die het zich geassumeerd had ,is de heele schoolbevolking der openbare lagere scholen nog lang niet ingeënt. Heden wordt het werk voort gezet, i Laten vele bedrijven aan wal hun personeel vac cineeren, vele rederijen doen hetzelfdè met de sche pelingen. Van menig schip dat deze week de Rot- i terdamsche haven uit voer was de geheele beman- j hing voor het vertrek gevaccineerd. HET CONFLICT IN DE BRITSCHE KATOENINDUSTRIE. De regeling van het conflict in de katoenindus- trie is in het gebied der Midlands met algemeene voldoening ontvangen. Men treft reeds toebereid selen voor de hervatting der werkzaamheden in de spinnerijen tegen Maandag aanstaande. De staking die drie weken geduurd heeft, heeft aan de drie vak bonden, erbij betrokken, totnogtoe 250000 pond ster ling (drie millioen gulden) aan uitkeeringen ge kost, terwijl de verliezen worden geschat op een mil lioen pond sterling (twaalf millioen gulden.) EEN GASONTPLOFFING, Te Newcastle-on-Tyne heeft gistermorgen in de nabijheid van de kleerenmarkt een hevige gasont ploffing plaats gehad, waarbij een café geheel ver- j nield werd en verscheidene huizen zwaar bescha digd werden. Voor zoover thans vaststaat zijn bij het ongeval zestien personen gewond, van wie som- migen levensgevaarlijk. EEN SNELTREIN BESCHOTEN. Dinsdagnacht is de D-trein van Boekarest naar j den. Een bende gemaskerde bandieten had zich langs de rails opgesteld en gelastte den machinist te stoppen. Toen deze echter als antwoord de vaart versnelde, openden de bandieten het vuur. De poli- tie heeft nog geen spoor van de aanranders ont dekt. EEN STAATSOPERA OP STRAAT GEZET. De correspondent te Boekarest van de „Daily Tel." meldt, dat Woensdag de eigendommen van de Staatsopera op straat zijn gezet wegens het niet voldoen van de huur van het gebouw waarin zij gevestigd is. De eigenaar van het gebouw die te vergeefs de achterstallige huur van vier millioen lei had gevorderd had tenslotte een vonnis gekregen en is thans overgegaan tot krachtige maatregelen. De artisten, die trachtten hun particuliere bezit- tingeh te redden, werden niet toegelaten. Een ver ontwaardigde menigte sloeg het schouwspel gade. Voor allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardf's Laxeerfabiefien onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. GROOTE BRAND IN DUSSELDORF. Gisterochtend vroeg is in de onlangs geannex eerde gemeente Benrath de tonnenfabriek van de firma Bunger door een brand geheel verwoest. In de fabriek waren meer dan 50.000 vaten opgeslagen die voor export bestemd waren o.a. naar China en voor een deel ook naar Ned. Indië. Deze zijn alle verbarnd evenals een aanzienlijke voorraad hout. Ook de machinerieën van de fabriek zijn geheel door het vuur vernield zoodat het minstens een half jaar zal duren voor het bedrijf hervat kan worden. De schade die door verzekering gedekt wordt, be draagt eenige honderdduizenden marken. HET CONFLICT IN DE BRITSCHE KATOENINDUSTRIE Een V. D. bericht meldt dat de werkgevers en werknemers in de katoenindustrie het over de vol gende voorwaarden voor arbitrage eens zijn ge worden Onderzocht zal worden het voorstel der werkge vers om de oonen te verlagen waarbij beide partij en voldoende gelegenheid krijgen haar standpunt uiteen te zetten. De beslissing van het scheidsge recht wordt door beide partijen als bindend er kend. Het scheidsgerecht wordt samengesteld uit twee neutrale leden, twee vertegenwoordigers van de werkgevers en twee vertegenwoordigers der ar beiders. De spinnnerijen worden met ingang van Maan dag 19 Augustus weer opengsteld en de arbeid zal er, tot het scheidsgerecht uitspraak heeft gedaan, op de oude voorwaarden hervat worden. In geheel Lancashire heerscht een groote tevre denheid over het resultaat dat men in de eerste plaats dankt aan het ingrijpen van den premier MacDonald. EEN ROOFOVERVAL IN HET RIJNLAND. Te Mechernich bij Euskirchen (ten Westen vai} Bonn) hebben vier gemaskerde bandieten gisteren middag vier mijnambtenaren die geld vervoerden, overvallen. De bandieten schoten een de rambte1 naren dood en wondden een tweede zoo zwaar, dat hij aan de bekomen wonden overleed, terwijl de bei de anderen ongekwetst bleven. De roovers maakten zich meester van 8 tot 10.000 mark en namen op fietsen de vlucht. JACHT OP EEN SMOKKELSCHIP. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben een Deensch patrouillevaartuig van de douane en een politieboot in de buurt van Falsterbo jacht ge maakt op een bekend smokkelschip. De smokke laars weigerden zich over te geven en derigden met hun revolvers en eerst toen een Duitsch schip te hulp kwam, kon het smokkelschip op sleeptouw worden genomen. Aan boord bevond men 1500 1. spiritus en andere smokkelwaren. ERNSTIG MIJNONGELUK. IN POLEN. In de Willebrandmijn bij Antonienhiitte, waar eenige weken geleden een mijnongeluk ook reeds talrijke slachtoffers heeft geëischt is gistermiddag tengevolge van een mijngasontploffing een pijleif ingestort, waardoor 16 mijnwerkers werden bedol-; ven. Reeds zes hunner zijn dood tevoorschijn ge-> haald. Het bedrijf is voorloopig stopgezet. Weder heeft zich op de Haagsche Conferentie een crisis voorgedaan, voortvloeiende uit de'min dere betalingen die Engeland zou verkrijgen, bij1 aanneming van het plan-Young. Het verschil tusschen deze betalingen en die van het plan-Dawes, bedragen 45 of 46 millioen goudmark per jaar. Daartegenover staat dat de Italianen 38 Anilli-' oen, de Franschen 8 millioen en de Belgen 13 mil-' lioen zouden ontvangen van de nieuwe jaarlijk- sehe Duitsche betalingen. De Engeische verliezen zouden'dus geheel door de winsten der anderen kunnen worden gedekt, waarna er nog 13 millioen zou overblijven o:m jaarlijks onder de crediteuren *te worden ver deeld boven hetgeen zij volgens de oude verdee ling van het plan-Dawes zouden krijgen. Dat Engeland niet de eenige verliezer kan zijn is, dank zij Snowden's onwrikbare houding, reeds door de anderen erkend. Daarna is het bericht gekomen, dat de Fran schen, Belgen, Italianen en Japanners overeen- land als vergoeding voor het verlies van de 46 stemming hebben bereikt over hetgeen aan Enge- millioen kan worden aangeboden. Dit bedrag zou ongeveer 18 millioen goudmark per jaar zijn. Vruchteloos werd gepoogd Snowden tot con cessies te bewegen en hem met de 18 millioen. genoegen te doen nemen. De Engeische kanselier van de Schatkist, die zijn standpunt hardnekkig handhaafde, deelde wat die voorstellen der Vier betreft mede, dat die he mftotaal onaannemelijk bleken en dat hij ze gaarne schriftelijk wilde ontvangen, opdat hij de cijfers zou kunnen bestudeeren. Daar de deskundigen der vier voornaamste voorstanders van aanvaarding van het plan- Young inmiddels rapporteerden, dat volgens hun overtuiging de Engeische klacht over unfaire behandeling in dat plan ongegrond was, zouden de Vier besloten hebben, het plan-Young, zooals het voorgesteld is, te aanvaarden zonder wijzi gingen en dus de voorstellen van Snowden te verwerpen, wat daar ook de gevolgen van moch ten zijn. Het gevaar van herziening^ van de door Engeland gewenschte punten van het plan-Young zou volgens de Vier zijn, dat o.a. het geheele plan-Young zou moeten worden herzien zonder dat men daartoe hier de beschikking zou hebben over de zoo waardevolle medewerking der Ame- rikaansche deskundigen. Onder deze omstandigheden zou in de zitting van de financieele commissie van Zaterdagmor gen het voorstel van Snowden dus moeten wor den verworpen, waarmede de nekslag zou gegeven worden aan de conferentie. De Engelschen deel den echter Donderdagavond reeds mede, dat in dien zij Vrijdagavond geen ontvangen hadden op Engelands rechtvaardige eischen, het geen zin had de zitting Zaterdagmorgen te houden. Om 9 uur gisteravond was er nog geen breuk, en staan de levensknsen der aconferentie er vrij behoorlijk voor. Maar het is gevaarlijk om voor spellingen te doen, zelfs over hetgeen in een paar uur kan gebeuren. De onderhandelingen tusschen de Engelschen en de vier voorstanders van het plan-Young gaan met horten en stooten voort. En elke hort en stoot kan de laatste zijn. Maar de hoofdzaak is, dat men onderhandelt. Gistermorgen hebben de vier mogendheden een memorandum met hun vooistellen aan de En gelschen laten overhandigen. Vanmiddag is de Belg Jaspar, die met Francqui de nuttige rol van verbindingsdiplomaat tusschen de beide kam pen speelt, bij Snowden op bezoek geweest. In het hol van den leeuw, den Britschen leeuw> Men heeft het memorandum besproken, en Jas par is teruggekeerd tót dde zijnen met een in druk van de eerste Engeische reactie. Uit Fran- sche bron komt nu de mededeeling, dat de vier mogendheden een schriftelijk antwoord van Snow den verwachten. De Engelschen zijn daar minder nauwkeurig over. Dat heeft zijn reden. Er is een aannemelijke theorie, volgens welke de vier mo gendheden voornemens zouden zijn, om indien Snowden halsstarrig blijft weigeren iets van zijn eischen té laten vallen, haar aanbieding te pu- bliceeren." Gisteravond verzekerde men dat het aanbod, dat. gisterochtend nog op 60 pCt. der BritschÉ. aanspraken werd geschat, reeds 80 pCt. daarvan bereikt heeft. Het terrein is vruchtbaar voor combinaties. De Franschen beweren dat zij bij het zoeken naar middelen om deEngelschen tevreden te stellen, de medewerking hebben van de kleinere crediteu ren, met uitzondering van Griekenland, dat op zijn eigen eischen blijft staan. De Engelschen, geven hier en daar nobel te kennen, dat zij niet schadeloos willen worde ngesteld ten koste van. de kleine' crediteuren, maar offers vragen van, de groote landen, die bij het plan-Young aan zienlijke winst boeken. Over en weer betwijfelt men de juistheid van elkanders cijfers en de on baatzuchtigheid van elkanders bedoelingen. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Red. ..Aangezien het stuk in uwe courant van Don derdag j.l. „deBloembollen veiling te Broek op La.ngendijk" niét was onderteekend, moeten we het beschouwen als komende van de Redactie. En dat is juist de aanleiding voor ons om er even op in te gaan. Was het een persoonlijk ingezon den stuk dan waren wij het al licht voorbij ge gaan met de gedachte „die aan den weg timmert )heeft bekijk". Echter waar de redactie in een en hetzelfde stuk op tweeërlei wijze zich open baard, kunnen wij moeilijk zwijgen. Aan het begin van uw artikel betoogt u toch dat de bollenveiling te Broek uitstekend is ge- loopen en bepaalt een succes is geweest, hetgeen u dan in enkele zinnen nog nader aantoont. Ook de voorbereiding zegt u was een succes, perfect zelfs. Verder in het stuk wordt lof toegezwaaid aan de mannen die het voorbereidende werk had den verricht, en waardeering heeft u daarvoor. Nu kan men al die vriendelijke woorden waar- deeren, maar als er achterna in hetzelfde artikel betoogd wordt dat er nog al wat hapert, en meer speciaal dat er een zwakke steê is in de verhou ding tusschen de Bloembollenvereeniging en de L.G.C., dan moeten we dat niet alleen bestrijden, maar dan verzoeken we tevens verschoont te blijven van een pluimstrijkerij die aldus eindigd. Wij bestrijden uw betoog met te verklaren het geen onze voorzitter al heeft meegedeeld bij de opening der eerste veiling, n.m. dat de vergade ring, die het dag. bestuur der L|.G*'CL met het bestuur der afdeeling Bloembollencultuur mocht hebben, een zeer vlot verloop had niet alleen, maar dat er een wederzqdschc belangstelling en medewerking voor het onderhavige onderwerp was te bespeuren, hetgeen het beste deed hopen, en in de praktijk ook verder is gebleken. Nu vleien wij ons niet dat in den aanvang over deze zaak een ieder vol bewondering zal zijn, en veronderstellen zelfs dat er voor een tulpen veiling in onzen kring misschien lauwen zijn> die allerlei moeilijkheden zien, maar och, daar zijn we blijkens de geschiedenis van ons veiling wezen zóó aan gewend geraakt, dat we ons daar in het geheel niet over verwonderen; eer he|t tegendeel. Echter onjuiste voorstelling der feiten dient achterhaald te worden, vandaar dit schrijven voor welker plaatsing wij u dank zeggen. Namens het veilingbestuur. K. DEl BOER Hz., Secretaris. Wetenswaardigheden WIST U, DAT Bronzen voorwerpen prachtig té reinigen zijn met af kookwater van witte boonen? ie""- Vette sponzen weer bruikbaar worden als men ze gedurende twee uren legt in een mengsel van ko kend water en ammoniak, ze daarna uitspoelt in water met eenige druppels citroensap en in de zon laat drogen? Vuil geworden karpetten weer frisch en helder worden door ze te wtij ven met rauwe zuurkool? Vetvlekken uit eikenhout verwijderd kunne wor den met een zwakke zwavelzuuroplossing? Wanneer men geen gist of spuitwater heeft om meelbeslag te doen rijzen, men karnemelk kan ge bruiken.? Radio-Omroep Oudkarspel A 117 Zondag 18 Augustus. 9 uur VARA. Mededeelingen postduiven. 9.02 Gramofoonplaten. 9.10 mededeelingen Espe ranto. 9.25 Orgelrecital. 10 Concert. 12—12.30 AVRO. Lezing. 12.30—2 Lunch- muziek. 2—2.30 Tooneélhalfuurtje. 2.30 3.30 Vocaal eni nstrumentaal concert. 3.30 5 omroeporkest. 5 VARA kleuteruurtje. 5.40 Bij de pomp. (6 orgelrecital. 6.15 V.P. Ri.O. Wijdingsuur. 8.15 Aansl. Kurhaus. AVRO. Gramofoonplaten. Maandag 19 Augustus. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 I.unchmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. 2.304.30 Rembrandt Theater. 56 Gramo foonplaten. 67.15 Dinermuziek. 7.15 7.45 Lezing, -r 88.15 Russische liederen. 8.15 Omroeporkest. 9.159.30 Russische lie deren. 9.30 Omroep-orkest. Gramofoonplaten. Dinsdag 20 Augustus. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 Lunchmuziek. 22.45 Wenken voor kook kunst. 2.454 Gramofoonplaten. 4.30 5.30 Microfoon-debutanten. 5.307 Dinermu ziek. 77.45 Lezing. *88,30 Boekenhalf- uurtje. 8.309.15 Omroep-orkest. 9.15 10 Solistenconcert. 10.10 Omroep-orkest. - Gramof oonplaten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2