NIEUWE Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier No 08 IMTERC. TELEPHOOM 52 Dinsdag 20 Augustus 1929 38e Jaargang Uitgave: Firma 1. H. KEIZER. Redacteur J. H. KEIZER. Bureel Hsordscharwoude. Groote letters naar plaatsruimte Uit den Omtrek Buitenland LAIVfiËDIJKËR mum Deze courant vi Dinsdag, Donderdag A bonnementsprijs per 3 maanden f 1.15 Plaatselijk Nieuws DE NATIONALE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN EN DE PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN TE OUDKARSPEL. Zondag hadden de uitgeschreven groote atle tiekwedstrijden plaats, die onder de reglementen van de K.N.A.U. en met medewerking van den N.- H. Athletiekbond werden gehouden. Zooals het bij dergelijke gelegenheden gaat is reeds dagen van tevoren het oog gericht op. de weerberichten, in de hoop, dat deze ook gunstig mogen luiden voor den dag waarop dergelijke wed strijden worden gehouden. En het weer was ons gunstig gezind. Den geheelen dag een vroolijk zonnetje, dat alles overgoot met een stralend licht en niet weinig bij droeg tot het welslagen van dezen dag. Geen wonder dan ook, dat de uitschrijvende ver- eeniging de V.V.V.V.V. alle goeds verwachtte van dezen dag. En al zijn de verwachtingen niet uitgevallen zoo als men had gehoopt, toch heerschte er een opge wekte en tevreden stemming onder het bestuur, dat na dagen van voorbereiding het werk in ver vulling zag gaan. Teleurgesteld over het wegblijven van personen en vereenigingen die wel hadden ingeschreven, te vreden over het bezoek van den Zondagmiddag. Des morgens kwamen de dames en heeren athle- ten de grenspalen van de gemeente Oudkarspel overschrijden om te trachten in vredelievenden strijd de eerepalm der overwinning te bemachtigen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de wed strijden van den meest interessanten aard waren, al zat er niet altijd de spanning in die men zoo gaarne bij deze wedstrijden ziet. Zoo verliep langzaam aan de morgen, en kwamen er steeds meer menschen op de been in afwachting van het klokje van 1 uur, het tijdstip waarop de uitgeschreven wegwedstrijd zou worden gehouden. Meermalen hoorde men vragen „komen ze nu nog niet. Zeker zouden ze spoedig komen, maar men moest zekerheid hebben dat de posten, die op verschil lende plaatsen zouden staan, daar ook aanwezig waren. „Daar komen ze" klonk het, en de eerste liep de vele wachtenden voorbij. Spoedig volgden nu ook de anderen, meer aan Er werd gestart op het noordeinde der gemeente Oudkarspel, waarna het ging door Nrdscharwoude langs de garage van de fa. Kok Tuinman en Wilken de laadplaats, langs den dijk, Roskambrug, Spoor straat, Oudkarspel naar het terrein, waar de laat ste baan werd geloopen. Het was een hoogst interessante wedstrijd, die al Ier belangstelling had. Daarna werd een aanvang gemaakt met de an der wedstrijden, en al schreven wij ook dat soms de zoozeer gewenschte spanning ontbrak, toch werden keurige staaltjes van kennen en kunnen gegeven De prestaties van sommige deelnemers- (sters) wa ren werkelijk schitterend te noemen. Te ongeveer zes uur waren de wedstrijden geëin digd en vereenigde men zich in het lokaal van den hr. Vis, waar de prijzen zouden worden uitgereikt Een keurcollectie bedekte de tafel, waarop dé takken kransen, bekers, verguld zilveren en zilve ren medailles en kruizen lagen uitgespreid 52 in totaal. En die prijzen vertegenwoordigen 'n nog groote- re waarde omdat de vereeniging deze had kunnen aanschaffen van geschonken bijdragen door ver eenigingen, corporaties, instellingen, particulieren enz. Ze vertegenwoordigden evenzoovele blijken van belangstelling en warm medeleven met het doel en streven van de vereeniging en de wedstrijden die werden gehouden. Alvorens tot de uitreiking wordt overgegaan is het de voorzitter van de V.V.V.V.V., de heer A. Óot- jers, die de dames- en heeren deelnemers op har telijke wijze toespreekt echter daarbij wijzende op de teleurstelling voor de vereeniging, dat eenige van ae ingeschrevenen niet waren opgekomen. Na nog gewezen te hebben op de belangrijkheid reiking26 wedstrijden ging hÜ over tot de prijsuit- .Pe.,ultslaS van de gehouden wedstrijden laten wij hier volgen: Nieuwelingen Hoogspringen Dames. 1. C. Bronder „Olympia" Wieringerwaard 1.25 m. 2. L. Hartog „N.E.A.' Purmerend 1.25 meter. 3. M. Winter „Olympia" Zaandam 1.20 meter. 100 meter hardloopen heeren 1. A. van Zadel, „B. G. V." Bloemendaal" 60 sec. 2. A. Veenis, „A.V.V." Assendelft, 1 min. 1 sec. 3. P. J. v. d. Klinkenberg, „B.G.V." Bloemendaal, 1 min. 2.6 sec. Propaganda - weds trij d Wegwedstrijd 2 Kilometer. 1. C. Bakker „A.A.V. Alkmaar '28" 14 m. 39.6 sec. 2. E. Jongsma „U.d.I.W.v.O." Hoorn 15 min. 100 meter hardloopen heeren 1. J. Eecen, Oudkarspel 12 sec. 2. M. Schenk „Olympia" Wieringerwaard 12.2 sec. 3- J. Kohier „B.G.V." Bloemendaal" 12.2 sec. 4. W. A. van Zadel „B.G.V." Bloemendaal 12.6 sec. Gewone nummers. 100 Meter hardloopen Dames. 1- Ant. Smit „Olympia" Wieringerwaard, 13.4 sec. 2. L. Butter, „Olympia" Wieringerwaard, 14 sec. 3. C. Rol, „Olympia" Wieringerwaard, 14.4 sec. 4- M. Winter, „Olympia" Zaandam, 14.9 sec. 400 Meter hardloopen Heeren. 1. S. Noom „A.A.V. Alkmaar '28" 58.2 sec. 2. W. Bleeker „A.V.V." Assendelft, 59 sec. Wegwedstrijd 2 Kilometer. 2. U. Bais „A.V.A.' Alkmaar, 16 min. 10.4 sec. Hinkstapsprong Heeren. 1. K. Schenk „Olympia" Wieringerwaard 12.65 m. 2. C. v. d. Klinkenberg „B.G.V." Bloemendaal 12.10. 3. D. van Genne „A.A.V. Alkmaar '28" 11.46 m. Verspringen Dames. 1. Ant. Smit „Olympia' Wieringerwaard 4.15 meter 2. B. Bakker „Olympia" Wieringerwaard 3.92 m. 3. J. v. d. Berg „Allebé" Hoorn, 3.88 meter. Kampioenschappen. 4x100 Meter estafette Dames. 1. (Kampioen) „Olympia" Wieringerwaard, 58.4 s. 2. „Olympia' Zaandam 1 m. 4.4 sec. 4x200 meter estafette heeren 1. (Kampioen) „A.V.V." Assendelft 1 m. 44.6 sec. 2. „A.A.V. Alkmaar '28" 1. m. 45.6 sec. 3. „Olympia" Wieringerwaard 1. m. 46 sec. 4. „B.G.V." Bloemendaal I 1 m. 46.6 sec. 5.„B.G.V.' Bloemendaal II 1 m. 48.8 sec. 6. D.T.S. (buiten mededinging) 1 m. 51 sec. Polsstokhoog Heeren. 1. (Kampioen) D. van Genne „A.A.V. Alkmaar '28" 3 meter. 2. K. Bakker „Olympia" Zaandam, 2.90 meter. Balwerpen Dames. 1. (Kampioen) M. Bosma „Allebé" Hoorn 26.72 m. 2. M. Schagen „Allebé" Hoorn 26.15 meter. 3. L. Butter „Olympia" Wieringerwaard, 23.93 m. 4. J.-v. d. Berg „Allebé" Hoorn, 22.22 meter. 100 meter hardloopen heeren 1. (Kampioen) K. Schenk „Olympia" Wieringer waard 11.4 sec. 2. L. Oostveen „A.V.V." Assendelft 11.8 sec. 3. W. Bleeker „A.V.V." Assendelft, 11.9 sec. Nationale wedstrijden. Hoogspringen heeren 1. F. C. Buhrmann „Excelsior" Amersfoort 1.72 m. 2. D. van Genne „A.A.V." Alkmaar '28 1.65 m. 3. C. v. d. Klinkenberg „B.G.V." Bloemendaal 1.60 Speerwerpen Heeren. 1. H. de Bakker „A.V." Alkmaar 43.82 meter. 2. P. J. v. d. Klinkenberg „B.G.V." Bloemendaal, 35.47 meter. 3. J. Kohier „B.G.V." Bloemendaal 35.30 meter. 5 K.M. Hardloopen Heeren 1. C. Bakker „A.A.V. Alkmaar '28" 17 m. 19.8 sec. 2. Jan Pennekamp, Anna Paulowna, 18 m. 20.2 sec 3. U. Bais, „A.V.A." Alkmaar. Voorgiftnummer. 1500 meter hardloopen heeren 1. J. v._d. Oord „A.V." Alkmaar, 4 m. 37 sec. 2. L. Smit „Bato" de Rijp 4 m. 43 sec. 3. Joh. Pennekamp Anna Paulowna 4 m. 49 sec. Hierna werd nog het woord gevoerd door den voorzitter van den Noorhollandschen athletiekbond den heer E. C. Theinert van Zaandam, die warme hulde bracht aan de V.V.V.V.V., die zoo'n groote steun was voor dezen Bond, waar het betrof het bevorderen van de athletiek in deze provincie. Hij bracht hulde voor het vele en schitterende werk dat door de vereeniging was verricht. Dan wees hij de verzamelden op de groote fout, om wanneer eenmaal ingeschreven was, weg te blijven hetgeen een klap was in het gezicht van de uitschrijvende vereeniging en de gemeente Oud karspel, die het waarlijk niet aan de athleten ver diend hebben, omdat de medewerking en organisa tie hier altijd van dien aard zijn, dat men daarvoor niet alleen bewondering moet hebben maar ook oprechte hulde moet brengen. Men verricht het werk daar toch niet voor niets. Spr. verwachtte dan ook, dat dit de laatste maal zou zijn, dat zooiets voorkwam, en deelde daarbij mede, dat door het hoofdbestuur maatregelen zijn getroffen, dat zooiets ook niet meer zal kunnen voorkomen. De eerste dag was ten einde. Nadat bestuur en commissarissen nog eenigen tijd gezellig hadden gezeten, gingen ook zij dankbaar gestemd huiswaarts. Ja, ging men zelfs ^oover, met reeds weder de plannen te bespreken voor het komende jaar. De Maandag van de kermis, die anders altijd ge wijd was aan de kinderspelen, is ditmaal zoo verloo pen met het oog op de geringe belangstelling, die hiervoor steeds betoond werd. Deze wedstrijden werden vastgesteld op Dinsdag (heden) gelijk met de te houden volksspelen. Hedenmiddag komen de kinderen van de open bare lagere school uit Oudkarspel en die van de r.k. jongens- en meisjes-school uit Noordseharwou- de, voor zoover de kinderen uit Oudkargpel komen, op het terrein tezamen om hun wedstrijden te houden. De vereeniging mag nu toch zeker wel op een groote belangstelling van de zijde van tiet publiek rekenen. Den kinderen zal op het terrein een kleine ver snapering worden aangeboden. Na afloop van de kinderspelen zullen de volks oefeningen worden gehouden voor heeren en da mes. De wedstrijden voor de heeren zullen bestaan in een estafetteloop en een hindernisbaan en voor de dames eveneens uit een hindernisbaan. Het bestuur heeft besloten de ploegen voor alle wedstrijden bij loting samen te stellen, zcodat al len evenveel kans hebben. Hiervoor zijn een 24-tal mooie prijzen beschik baar gesteld. Natuurlijk mag dus hedenmiddag op een groote deelname gerekend worden. OUDiKARSPEL. De groote zaal van 'fHuis de Brederode bleek gisteravond bijna te klein om de vele bezoekers een, goed plaatsje te bezorgen. Was het te ver wonderen? Het programma immers vermeldde eenige namen, die een genotvollen avond garan deerden. Een woord van luim en ernst, van een lach en een 'traan. Het waren Kees Pruis en Stella Seemer met hun trouwen partner Willem. Oiere. Een krachtig applaus weerklinkt als „onze Kees" voor het voetlicht treedt en reeds dadelijk zit de stemming er in door zijn korte maar kern achtige openingsconferenoe. Tenslotte stelt hij aan ons voor de lieftallige Stella, voor velen lang geen onbekende en 'hun accompagnateur Willem Ciere. Dit trio heeft ons een avond verschaft, welke ons lang zal bijblijven. De vele nummers te noe men zo uniet doenlijk zijn, want een uitgebreid programma werd ten beste gegeven, waarmede groot succes werd behaald, niet in het minst met „de kleine gave" (zooals Kees het zegt), welke onze Kees bezit, nml. dat mooie fluitje van hem. Een potpourri van de meest bekende opera's werd dan ook met groote aandacht aan gehoord. Stella Seemer wist direct de harten te winnen van het zwakke geslacht, door een harer leuke, liedjes „O, neen, zoo zijn de Hollandsche vrou wen toch niet," maar ook de heeren werden door. haar niet vergeten. De pianobegeleiding was als altijd „af". Voor de velé bezoekers kwam het einde al te spoedig, niettegenstaande het middernachtelijk uur reeds was aangebroken. Het is voor den heer Vis eene gélukkige ge dachte geweest het onafscheidelijk trio Kees-- StellaWillem voor dezen avond te hebben ge ëngageerd. Gaarne roepe nwij hen een „spoedig tot weer ziens" toe. smaakt als room OUDKARSPEL. Hedenavond om half zeven (n.t.) heeft op het B.T.S.-veld een wedstrijd plaats tusschen D.T.S. en een zeer sterke R.O.H.-combinatie uit Haar lem. Deze combinatie is samengesteld uit een 5- tal eerste elftal-spelers, 3 uit een 2e elftal en de andere 3 uit een 3e'elftal. Bekende spelers uit de le klas N.V.V., zooals Nagtegeller, Prevort en Dik zullen van de partij zijn. De bekende oud- internationaal Krom ,die aanvankelijk ook mee zou spelen, heeft door omstandigheden hiervan moeten afzien. Al met al kan men hedenavond gevoegelijk een interessant partijtje voetbal ver wachten. De jongens van D|.T.S. zullen echter hun uiterste,, best moeten doen om tegenover deze combinatie een goed figuur te slaan. Wij zijn er benieuwd naar. Hieronder volgen de elftallen Ri.C.H .-combinatie J. Veenstra. R.C.ir. 3. A. Ruigrok O. Prevort. Ei.lI.SI. 1 Rl.aHfc 1 N. Nieman. J. Ramakers. D. Prevort. Bloemendaal 2 R.O.H. 3 R.C'.H. 2 H. de Jong, J. v. Iinderen, O. Nagtegeller, Bloemend. 1, RLCi.HI. 1 Stormvogels 1, *Rl Dik, P. de Vos. Haarlem 1, R.O.H. 2. D.T.S. 1. Kuiper, J. Faust, Eecen, de Geus, v. Meurs. J. Kuis, A. Kooij, Speets O. Kroon. C. Kliffen. P. Hink. ZUIDSCIH ARW OUDE. Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid", alhier behaalde op het concours te IJmuiden den len prijs in de Eere-afdeeling met 129 punte. Ir. den Eerewedstrijd werden 67 punten be haald, echter de einduitslag hiervan is nog niet, bekend. RIJKSTKLEPOO NNEL LANGENDJJK. Nieuwe aansluitingen: No. 40. A. A. v. 'tRiet, slager Dorpsstraat 309 en Dorpsstraat 543, Broek1 op Langendijk. No. 154. N. Bruin Az. ,groentenexport, Spoor straat 13, Oudkarspel. No. 155. Jac. Boonacker, carrosseriefabrikant Dorpsstraat A 333, Oudkarspel. Vervallen aansluiting No. 58. N. Andriesma. DE G.A.M.I.T. TE ALKMAAR. Door het comité voor de organisatie van de G.A. M.I.T. wordt ons medegedeeld, dat Philips Gloei lampenfabrieken. op de G.A.M.I.T. zullen exposee- ren. Daartoe is de tuinzaal van de Harmonie gehuurd waar hypermoderne etalageverlichtingen zullen worden gedemonstreerd en door ingenieurs der fa briek lezingen zullen worden gehouden. Daarenbo ven zal door de Philips Fabrieken het bekende hondje dat de clou vormde van de Radiosalon te Scheveningen, worden geexposeerd. Dit hondje, waarvoor aanvragen uit heel de wereld toestroo- men, reageert door toepassing van foto-electrische céllen, op het licht en is te beschouwen als een der grootste wonderen ooit door menschelijken geest gewrocht. Dat de firma Philips dit technische wonder op de G.A.M.T.T. zal demonstreeren, is wel een bewijs van de groote waarde die ook wereldfirma's hechten aan deze middenstandstentoonstelling, de grootste die ooit in Alkmaar is gehouden. Het is nl. na de Radiosalon te Scheveningen de eerste maal dat Philips dit wonderdier demon streert en ongetwijfeld zullen dan ook duizenden uit heel Noordholland toestroomen om het kunnen van onze grootste nationale industrie te bewonde ren. Nieuwstijdingen AUTO. IN DE SCHIE GEREDEN. Zondagnamiddag halfvijf is een auto uit Haar lem op den weg OverschieRotterdam e verf voor bij den tol in de Schie gereden. D|e inzittenden waren de heer Barendsen uit Haarlem met vrouw en vier kinderen en een 'kostganger, verder de heer Vos eveneens uit Haarlem en 'n chauffeur uit Haarlemmermeer. De auto, die een gang van 30 a 35 Km. had, kantelde, voor zij te water viel. Dé heer Barendse klom het eerst uit den wagen en hij en de chauffeur, die beiden zwemmen kon den, hebben mevrouw Barendse en de kinderen gered. Twee rijwielagenten en burgers, die met een motorboot te hulp kwamen, hebben even eens geassisteerd, Toen de genoemde personen op den wal waren, viel het op, dat de kostganger, de 56-jarige bleekersknecht A. Zoeteman ont brak. Hij bleek nog in de auto te liggen. In be- wusteloozen toestand is hij opgehaald. Hoewel hij onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht werd, mochten de pogingen om de levensgeesten op te wekken, niet meer haten. De autotocht, was juist ter wille van den verdronken man on-i dernomen. Hij had familieleden in Bolnes wonen, die hij in tien jaar niet gezien had en met het doel die te bezoeken, was de reis aanvaard. Bij het verhoor door de politie heeft de chauf feur verklaard, dat hij het stuur over de auto niet meer meester had kunnen blijven. De wagen trok naar dein waterkant, zonder dat hij dat door het omwenden van het stuur kon verhinderen. De auto is op het droge gebracht en naar Wouden- steyn vervoerd ter onderzoek van de stuurinrich ting. De geredden zijn in de buurt van droge kleeren voorzien. ONEiER EEN AUTO. Te Schuilingsoord is Zondag de 16-jarige J. Huisman door een autobus overreden. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. DOODGEREDEN. De 48-jarige D. Lauwerens, wonende le Lau- rierdwa'rsstraat 18 te Amsterdam, is Zondag morgen op den Bussummergrintweg bij Hilver sum door een tctrto -aangereden, ten gevolge jyaar- van hij even later is overleden. Lauwerens, die per rijwiel- op weg naar Amersfoort was, stapte ter hoogte van het fietspad naar Crailoo even af, zette zijn fiets aan den kant en stak den weg over naar een IJsco-wagente o mjiets te koopen. over naar een IJsco-wagente om jiets te koopen. Bij het teruggaan naar zijn fiets verzuimde hij zich er van te overtuigen of de weg veilig was en werd toen aangereden door een auto, bestuurd door J. J. Boddé, uit Hilversum, welke bestuur der door krachtig remmen en door over het voet pad te lijden, waarb ijde auto verschillende hoo rnen raakte en geducht gehavend werd, een aan rijding trachtte te voorkomen. Dr. Frank, uit Amsterdam, die juist passeerde, verleende de eerste hulp en deed Lauwerens over brengen naar de R,.K. Ziekenverpleging te Hil versum. Bij de aankomst aldaar was de mam echter reeds overleden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Te Someren heeft Zondag een ernstig auto ongeval plaats gehad. Een auto met vier perso nen uit Helmond, die naai^ den Brand te Someren i waren geweest, moest uitwijken voor een dron- j ken fietser. De fietser werd evenwel nog gegre- pen. De auto kwam met groote vaart in een i sloot terecht. De vier inzittenden werden allen zwaar gewond evenals de fietsrijder. De auto is. totaal vernield. TRATVfBOTSING. j Gistermorgén halftien zijn op het Stations^ plein te Haarlem twee trams tegen elkaar ge- j botst door het verkeerd begrijpen van twee be stuurders ,die tegelijk een wissel wilden passee- ren. Beide wagens ontspoorden. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. IN ZEE VERDRONKEN. Zondag was het aan het strand te IJmuiden nogal druk met liefhebbers van een zeebad. Twee mannen waagden zich echter te ver in zee en kwamen in levensgevaar te verkeeren. Met groote moeite een sloep met zes ma nging ter redding nog uit, maar liep vol water en moest met ver eende krachten aan land worden getrokken slaagde men er 'in een der mannen aan land te krijgen. De pogingen om bij den bewustelooze de levensgeesten op te wekken slaagden. De andere man kon niet meer bereikt worden. EEN GEWELDIGE BRANDl IN N.O.-INEiIë- In de doesoen Goenoengbatoe in het Komering Oéloe'sche (residentie Palembang) heeft een gröo- te brand vierhonderd Kuizen verwoest. Vierdui zend personen zijn daardoor dakloos geworden. De schade is getaxeerd op een millioen gulden. Een man is verbrand en twee werden door het' vuur gewond. Het bestuur heeft onmiddellijk maatregelen tot ondersteuning van de door de ramp getrof fenen ter hand genomen. EEN ONGELUK BIJ AUTO WEDSTRIJDEN. Bij autorennen in de omgeving van Toulouse is een racewagen in volle vaart op de toeschou wers ingereden. Een persoon werd gedood, vier werden zwaar gewond.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 1