Liifdi m iisdsad Radiorubriek ALKMAAR, 17 Augustus. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. 137000 kipeieren, 56—58 Kg. f6.40—6.40, 58— 60 Kg. f6.50—6.90, 60—63 Kg. f6.60—7.20, 62—64 Kg. f7—7.50, bruine 60—65 Kg. f7.20 —f8. 8000 eendeieren f6.10—6.30. ALKMAAR. 19 Augustus. Veemarkt. 70 vette koeien f220f400, 11 vette kalveren f70f140.vette kalveren per Ned. pond f 1.251.50, 30 nuchtere kalveren slacht f 12f30, 492 vette varkens (zware) per Ned. pond f 0.89—0.91. IMjirfktoverzicht der vorige weck, ingezon den door Jae. Knoop, Makelaar' in aard appelen groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431 Amsterdam. Die geheele vorige week is te Amsterdam een zeer flauwe handel, vele schepen met eigenhei mers en blauwe eigenheimers in kisten gaat de verkoop langzaam mede, daar er volop aanvoer is uit IJpolder en Haarlemmermeer en Noordhol land. Het meest gevraagd zijn grove drielingen van roodbonten en blauwen, evenals blauwe ei- i genheimers. In een partijtje Anna Paulowna zand j muizen vertoonde zich reeds veel ziek. De volgende prijzen werden heden 19 Aug. gemaakt: Andijker muizen 2.903.50, kleinen j f2.503, blauwen f 3.60—4, Langedijker muizen I f2.903.50, IJpolder en Haarlemmermeer mui- zen f 34, eigenh. f 3.504, blauwe eigenhei mer 3.604, roodbonten f 3.504, Westlandsche muizen f 34, kleinen f 33.50, Anna Paulow na zandmuizen f33.50, Bonken f2.502.75, Flakkeesche eigenheimers per Hl. f 2.252.50, blauwe eigenh. f2.502.75, Zéeuwsche eigenh. f2.10—2.25. te te Bordeaux hier en daar in ,de omgeving nog wel te wenschen overlaat. Teneinde de ontvangst in West-Frankrijk zooveel mogelijk te bevorde ren heeft men plannen om den zender op 10 K.M. afstand van Bordeaux te verplaatsen en de ener gie te verhoogen van 2 op 30'KW. Grenoble op 329 meter. Het station van de Fransche P.T.T. te Gre noble heeft zijn golflengte van 286 meter ver laten en zendt uit op draagt 1.5 kw. lantaarn, alswel een reflector ontbrak. Op grond om het hart sloeg, een haagknipper bijna met dat verdachte beweerde, niet te zijn geweest de haag en grasschaar werd weggezogen en de ge- i bestuurder van deze handkar, was de zaak aan- meentèveldwachter Bornebroek, omringd door een l gehouden teneinde den verbalisant, veldwachter wolk van Middelwegstof haastig naar zijn chro- j Bornebroek te hooren. Deze verklaarde heden,, j nometer tastte, om de snelheid van dien razenden dat verdachte evenals de beide andere personen, -snelheidsmaniak oogenblikkelijk te kunnen pon- die medehielpen de piano te vervoeren, de hand- I troleeren. Zooveel agitatie verwekte dezen ford- wagen hadden voortgeduwd. Men had den veld- berijder bij uitnemendheid, dat, alhoewel geen wachter ,toen hij wees op de ontbrekende licht- j ongelukken plaats hadden ,men het noodig oor apparaten, nog zoo n beetje voor den gek gehou- j deelde ,hem te doen vervolgen wegens het ver oorzaken van gevaar van het verkeer, overeen komstig het alles plat slaande en lang niet mal- meter. Dte energie be- den 'T-S 0Ptreden natuurlijk in hooge mate ongeschikt was om den dienaar der wet tot in- Een nieuwe kortegolfzender te Praag. Binnenkort zal in Praag een nieuwe kortegolf zender in gebruik worden genomen, die dan da gelijks op een golflengte van 60 meter zal uit zenden. Ljubljana stopgezet. Het bekende station Ljubljana (Laibach) in i Joegoslavië, zal van 2031 Augustus de uitzen- j dingen staken. Men zal, evenals alle jaren het I geval is ,den zender nazien en eventueele repa- j raties verrichten. Radio-Omroep De drijvende effectenbeurs. In onzen modernen tijd lijkt niets meer onmo gelijk en geen enkele uitvinding doet ons meer verbazen ,doch we aanvaarden alle „mogelijk ge bleken onmogelijkheden", als 's levens noodzake lijkheden. We behoeven ons dus ook niet te ver wonderen over de „drijvende effectenbeurs", die binnen afzienbaren tijd volgens mededeeling van de Wall Street Stock Exchange op enkele groote oceaanstoomers als de „Leviathan", de „Berengaria", „Mauretania" en „Aquitania" worden ingericht. Twee groote makelaarsfirma's hebben hiertoe van de bovengenoemde Exchange verlof gekregen en zullen derhalve de eersten zijn, die door mid del van de radio de verhandeling der aandeelen evcjn gemakkelijk midden in den Oceaan doen plaats vinden als in Wall Street zelf. Behalve de genoemde oceaanschepen, zullen ook de bekende Fransche stoomschepen ,,Ile de Fran ce", „Paris" en France" in de gelegenheid wor den gesteld een eigen „effectenbeurs" te stichten. Radio-nieuws uit Japan. Teneinde de populariteit van de radio zooveel mogelijk te bevorderen, wordt op Formosa in het geheel geen luistergeld geheven. In de eerste vier maanden bedroeg het aantal luisteraars' dan oko reeds meer dan 8000, terwijl het aantal luisteraars in geheel Japan nu reeds ongeveer 550.000 bedraagt. Op Formosa bevindt zich een omroepstation, dat slechts met een energie van 1 KW uitzendt. In den zomer van 1930 zal echter een nieuw sta- tion in gebruik worden genomen te Itabashi, waarvan de energie waarschijnlijk heel wat meer zal zijn. Eeuwfeest van Faraday. Het Engelsche weekblad „Wireless World" I meldt ,dat naar aanleiding van het feit, dat in 1831 Michael Faraday de electromagnetische in- ductie ontdekte, een commissie, bestaande uit ge- delegeerden van de Royal Institution, Royal So- j ciety en de British Association in Engeland, plannen hebben ter hand genomen, om deze ont dekking in 1931 op feestelijke wijze te herden- j ken. De aanvangsdatum der feestelijkheden is vastgesteld op 21 September 1931. De Eiffeltoren op 31.5 meter. Sedert eenigen tijd nam het kortegolf station van den Eiffeltoren proeven op een golflengte van 49.5 meter teneinde de meest geschikte golf lengte te bepalen voor den omroep naar de Fran sche Koloniën. Thans heeft men deze uitzendin gen echter gestaakt en zal men binnenkort proe ven gaan nemen op een golflengte van 31.5 M. Energieverhoogi ng van den zender te Bordeaux. Naar men ons mededeelt, is gebleken, dat de ontvangst van het radio-omroeepstation Lafayet- OF De Kaard van Saint-Guen. Radio-Centrale KART KUIJÏ, Oudkarspel A 117 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 21 Augustus. 1010.15 AVRO- Morgenwijding. 12.15 1.45 Lunchmuziek. 1.452.30 Gramofoonpla- ten. 2.303.30 Kindermatinée. 3.304.30 Populaire muziek. 55.30 Gramofoonplaten. 5.307.15 Dinermuziek. 7.157.45 Lezing 810 Omroeporkest. Gramofoonplaten. Donderdag 22 Augustus. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15 2 Lunchmuziek. 24 Gramofoonplaten. 4 5 Orgelconcert: 5.306 Gramofoonplaten. 67.15 Dinermuziek. 7.157.45 Lezing. 88.15 Russische liederen. 8.15 Omroep-or- kest. 9.159.30 Russische liederen. 9.30 Oïnroep-orkest. Gramofoonplaten. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen). Woensdag! 21 Augustus. 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 12.302.00 Middagconcert. 2-2.30 Gramofoonplaten. 2.304.30 Concert. 4.305 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.307 Literatuur. 77.30 Gramofoonplaten. 7.30—9 Uitzending uit Lunteren. 9 Conoert. Donderdag 22 Augustus. 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 12.30145. Middagconcert. 5—6.30 Concert. 6.30—7 Muziekpraatje. 7—8 Orgelconcert. 8—9 Concert. 910 Carillonooncert, Amsterdam. Eerste Langedijker Radio-Centrale D. Schuitemaker Jr., Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 21 Augustus. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 11.20 1.45 Lunchmuziek. 1.452.30 Gramofoonpla ten. 2.30—3.30 Kindermatinée. 3.304.30 5.307.15 Dinermuziek. 7.157.45 Lezing 810 Concert Nico Treep. Hierna tot 12 uur gramofoonplaten. Donderdag 22 Augustus. 1010.15 AVRO!. Morgenwijding. 11.20 2 Lunchmuziek. 24 Gramofoonplaten. 4 5 Orgelconcert. 5.306 Gramofoonplaten. 67.15 Dinermuziek. 7.157.45 Lezing. 1 810.30 Concert Nico Treep, afgewisseld met Russische liederen. Hierna tot 12 platen. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Woensdag 21 Augustus. 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 12.302.00 Middagconcert. 2—2.30 Gramofoonplaten. 2.304.30 Concert. 4.305 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.307 Literatuur. 77.30 Gramofoonplaten. 7.309 Uitzending uit Lunteren. '9 Concert. Donderdag 22 Augustus. 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 12.301.45 Middagconcert. 5—6.30 Concert. 6.30—7 Muziekpraatje. 7—8 'Orgelconcert. 8—9 Concert. 910 Carillonooncert, Amsterdam. f$®©fet2sak©n VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 16 Augustus. Over de gansche linie verslagen. De tuinder Jacob G. te Uitgeest stond voor 14 dagen terecht, omdat hij in den laten avond van 11 Juni had gereden met een, met puin be laden handwagen, waaraan een brandende lan der den volgenden morgen weerrte ontmoeten aan de fabriek. Des avonds verschenen Daniël en Henri Sa vanne te Neuilly om Mathilde in kennis te stel len met het overlijden van haar oom. Wat was de oorzaak geweest van dien dood Dat wist men hier niet. Het telegram was afge zonden uit Hanoï en bevatte slechts deze woor den: „Overste Gabriël Savanne op zee gestor-, ven. Brie£ volgt!" Daniels en Henri's droefheid was groot en op recht, de een verloor een broer, van wien hij altijd heel veel gehouden had, de ander een door hem aangebeden vader. Mathilde deelde' in beider schikkelijkheid te bewegen. Het gevolg was dan ook, dat de tuinder heden werd veroordeeld tot 2 geldboeten, ieder van 2 gulden, bij niet-beta- ling te vervangen door 2 maali 2 (dagen hechtenis. Een gevaar voor den weg. i Een te Obdam wonende autobestuurder met name Pieter K„ beweerde in den nacht van 20 op 21 Mei met zijn auto op dusdanige onvakkun- dige manier over den overigens zeer veel ruimte tot passeeren gevende Breede Laan onder de ge meente Oudorp, dat de auto van den heer Smit uit Bergen, bestuurd door diens zoon, een mon- teur, die in gezelschap van zijn tante Elisabeth Slot van Kolhorn kwam, duchtig werd aange- reden en wel een schade van f600 bekwam. De arme Tante Betje ,die het monster in volle vaart zag aankomen, gilde van schrik en bekwam door den schok nog een zoodanige verwonding, dat medische hulp moest worden ingeroepen. De ver dachte was niet verschenen en bespaarde zich daardoor een onvoorkoombare scherpe repriman de wegens zijn onverantwoordelijk en roekeloos rijden. Maar hij ontkwam niet" aan de hooge geld- boete, f 30 subs. 30 dagen, die hem 'te dier zake door den waarnemenden kantonrechter mr. C. A de Groot werd opgelegd. Vervolging lijdende ter wille der rechtvaardigheid. De heer J. G. Ei., een te Alkmaar wonend en bekend winkelier in passende lijfsbedekking en huishoudelijk gerief, had zich als auto-eigenaar en bestuurder welwillend beschikbaar gesteld tot vervoer der zieke ingezetenen, die gebruik wilden maken van het triduum, een 3-daagsche geeste lijke oefening op de bedevaartsplek. Maria ter Nood op Runxputte of kapel te Heilo, welk tri duum werd gehouden hopelijk tot hun herstel doch in ieder geval tot hun geestelijke opwekking en geduldskracht. In zijn ijver echter om de 1 wachtende kranken weer zoo spoedig mogelijk huiswaarts te brengen, overschreed echter de mo derne barmhartige Samaritaan op 8' Augustus op den Kennemer straatweg niet onbelangrijk de maximum snelheid op de gebruikelijke wijze ge- calanceerd. De heer E|., die gedurende zijn 2-ja- rig chauffeurschap nog geen verkeersbokken heeft geschoten en bekend staat als een uiterst voor zichtig rijder, beriep zich op den spoed, die hij gemeend had in het belang der zieken te moeten betrachten, doch hoewel deze omstandigheid eeni- germate als verzachting werd aangenomen, werd toch niet minder dan f 10 boete of 10 dagen op gelegd. Het is niet sportief, zieh aan de gevolgen, van een aanrijding te onttrekken. Op 10 Mei reed de heer S. J. de V. een han delsman uit Schagen, met zijn vrachtwagen op den tamelijk hoogen en smallen Noordeindermeer- dijk onder de gemeente Zuid- en'Noordschermer en had daarbij het ongeluk bij het voorbijrijden van een aangespannen 3-wielige ierkar, beladen met 200 pond van die geurige lading en'bestuurd door den 19-jarigen veehouderszoon Piet Zee, dit voertuig aan te rijden met het treurig gevolg, dat kar paard en Piet een salto 'mortale maakten en langs den dijk naar beneden rolden. De heer de V., die wel een schok voelde, nam ech.ter niet de moeite, zich te overtuigen van het on heil dat hij had aangericht en reed door. Hij; stond heden terecht, doch verklaarde niet anders te hebben gevoeld dan een licht schokje, waarvan hij verder geen notitie had genomen. De jonge heer PZ,., 'n keurig en bezadigd jongmensch,. behoudens een stukje kauwgom, dat hij op ver-, zoek van den kantonrechter uit zijn mond moest verwijderen, deelde mede dat hij voldoende ruim te tot passeeren had gegeven. Toen hij echter met zijn paard en voertuig beneden aan den Dijk was gearriveerd, zag hij, dat verdachte omkeek en, daarop doorreed, zonder eenige belangstelling te toonen. Hij had echter wel vaart verminderd, an ders had getuige zijn nummer niet kunnen nolee ren. De kantonrechter achtte het evenwel noodig den veldwachter Waterduiker, die de situatie onmiddellijk had ppgenomen, als getuige werd gehoord en hield alzoo de verdere behandeling aan tot 30 Aug. Die razende stofzuiger. Een koopman uit Oostzaan, de 39-jarige gezond blozende heer K. de B. achtte het op 29 Juni van het allerhoogste gewicht om ten 1 uur n.m. in Haarlem aanwezig te zijn en had alsnu zijn grasgroene ford van het allernieuwste type, toen hij de Middelweg te Uitgeest bereed, een zooda nige vaart gegeven, dat twee fietsende postbo den van rijperen middelbaren leeftijd den schrik „Als je wat geld wilt vermorsen, ga dan je gang. Maar weet je wat mij in 't verhoor van de portierster zeer bizonder trof? Zij wilde den rechter blijkbaar een geheim toevertrouwen en dat geheim stond in verband met Gabriël Sa- vanne ,die, ik houd er mij van overtuigd, wel 0 degelijk aan de fabriek is geweest, terwijl zijp! smart, maar de tranen, door haar vergoten, wa- broer Daniël stellig verzekerd was, dat hij nog ren minder bitter, omdat zij haar oom slechts op den spoortrein naar Parijs zat. En de vrouw zeer oppervlakkig had gekend. Zij was 't meest bewaarde het stilzwijgen, zoodra zij gemerkt had, begaan met Henri, zoodat haar leed veeleer mede dat de zeeofficier en de rechter broeders waren. lijden heeten mocht. Toen hield zij zich alsof zij niets meer te zeggen j Nu 't huis van den boulevard Malesherbes in had. Daarachter schuilt een geheim. Wat, wat rouw gedompeld was, verzocht Daniël Savanne kan dat zijn?" „Ja, hoe zou ik dat weten?" antwoordde Ro bert Vernière, maar daarbij dacht hij toch aan den onverwachten schat, door hem gestolen uit Richards kas, met het opschrift: „Voorloopig ge deponeerd door Gabriël Savanne, Daarvan even wel zei hij, nog al begrijpelijk, niets tegen zijh medeplichtige. Claude Grivot reed niet mede tot de villa van Robert en deze keerde alleen huiswaarts, nadat de beide boosdoeners hadden afgesproken, elkan- mevrouw Vernière zijne dochter nog eenigen tijd bij zich te mogen houden, een verzoek dat door Denise met groote hartelijkheid, om niet te zeg gen met blijdschap, werd ingewilligd. Koeren wij naar Saint Ouen terug. In 't hotel was de blinde met de grootste hartelijkheid ver welkomd. Moeder Aubin, Mari, Magloire en de kleine Martha geleidden Veronica Sollier naar 't vertrek, dat eenvoudig voor haar en haar klein kind was ingericht. Haar angstige vraag, hoe alles zou moeten be taald worden, werd lachend opgelost door den braven Magloire, die haar verleide, dat de huur van een vol jaar van /te voren was betaald ge worden, aan madame Aubin en die haar vervol gens een beurs overhandigde, goed genoeg ge vuld, om daarmede wel drie maanden lang in alle dagelijksche behoeften te voorzien. ,Ein_ wat bet mooiste van de zaak is," voegde (Magloire er bij, „dat geld is allemaal verdiend door onze kleine Martha. We zijn er dag aan dag met het orkest-orgel op uit getrokken, dat weet je wel; ik heb gepot zooveel ik kon en nu de winst in twee gelijke deelen verdeeld, de helft voor Martha, de helft voor mij, en ik verzeker je, dat ik zelf mij niets te beklagen heb, want nu is de helft nog' een beetje meer dan anders het geheel bedroeg in de maand Januari, de onvoor- deeligste, die er bestaat voor een straatmuzikant zooals ik. Eu van avond vieren we feest, niet waar, moeder Aubin, uit dankbaarheid voor 't levensbehoud van onze goede Veronica Sollier?" „Ja,, ja, mijn jongen, net als toen wij 't oude en 't nieuwe te zamen hebben gevierd," antwoord de de altijd opgewekte moeder Aubin. Madame Sollier wilde geen tegenwerpingen ma ken, en des avonds had er in de gelagkamer wéder een klein feestje plaats, waaraan Clqude Grivot en onder meer, eenige werklieden van Vernière's fabriek, ook Simon Bidaut deel namen. Platzak, die in Magloire's muts indertijd een loterijbriefje in plaats van geld had gelegd, zou ook van de partij zijn, alles geschiedde Vero- sche artikel.22 van de motor- en rijwielwet. De heer de B„ heden' terecht staande, beweerde ijskoud, niet sneller dan 20 K.M. te hebben ge reden ,doch liet getuigenverhoor leverde zooveel bezwarends op, dat verdachte niet de minste kans kreeg en tot 30 gulden' of 30 dagen werd veroor deeld. Nadere controle noodzakelijk. Een jongmensch uit Castricum, A. G. S., had op 6 Mei als werknemer aan den heer v. d. Vall, commies bij den Riaad van Arbeid, zijn rentekaart niet kunnen toonen en stond nu deswege terecht Verdachte was niet op zijn mondje gevallen en beweerde bij hoog en bij laag, dat hem nimmer een rentekaart was geworden, evenmin een schrij ven van den R. v. A„ waarin hij werd aange maand. Vermoedelijk werden die documenten be zorgd bij een oom, want' bij dezen had hij ook zijn nieuwe rentekaart vandaan moeten halen. Die had daar al 14 dagen gelegen. Besloten werd de heer v. d. Vall over 14 dagen over deze kwestie te hooren. Moederlijke bezorgdheid. Mej. A. E. M. H., echtgenoote van den grond werker W. Mi. te Alkmaar, moest zich heden ver antwoorden ter zake overtreding der leerplicht wet, aangezien zij op 1 Juni niet had gezorgd dat haar dochtertje Alida niet ter schole was ver schenen. Het vrouwtje erkende dat verzuim, doch voerde ter harer verdediging aan, dat ten gevolge van de minder gunstige financien het kind niet was voorzien van een marmen mantel. Het meisje is zwak en vatbaar voor 'koude en het weer guur en regenachtig en dus had zij het beter gevon den, Ali maar thuis te houden. Dte kantonrech ter voelde zooveel voor deze argumentatie dat hij de huismoeder schuldig bevond doch liet heen gaan zonder strafoplegging. Voor 'n koopje klaar. D'e hondensnorder T. P. uit Noord- en Z.uid- schcrwoude werd op 22 Juli aldaar door veld wachter W. aangehouden, waarbij bleek dat hij niet in het bezit van een nummerbewijs, onmis baar voor ieder, die gebruik maakt van trek* honden. Dit bewijs was op 9 Juli ingetrokken en na het aanschaffen van nieuwe trekkrachten, niet aangevraagd. Het bleek echter heden zonneklaar dat vriend P. uit volkomen onkunde met de voorschriften had gehandeld en kwam hij ej nu af met slechts 50 cent boete, of 1 dag. 'n Heele opluchting voor den scharrelaar, daar f4 boete of 4 dagen was gevorderd. Ook geen gunsteling der fortuna. M. L., een te iWormerveer gedomiliceerd ven ter met zeep en galanterieën, was op 9 Juli te Graft verbaliseerd wegens het venten zonder ver gunning en stond nu tér zake dit feit terecht. De verdachte ,die er ver van herculisch uit ziet, erkende het feit, doch voegde er bij, dat het venten met eerlijke handelsartikelen zijn eenig middel van bestaan is voor zich en zijn gezin met 4 kinderen. Hij is te zwak om te werken en bo vendien voortdurend ziekelijk. Nog onlangs is hij in het ziekenhuis verpleegd geworden. Dfe kantonrechter adviseerde dezen tobber te trach ten vergunning te bekomen en veroordeelde hem voorts tot f 0.50 boete of 1 dag. Vriendelijke maar ecnigszins hinderlijke overheidszorg. Dje reeds bejaarde melkslijter J. B. te Egmond aan Zee, die op Zondag 4 Augustusi zijn 16-jari- gen zoon de melkklantjes had laten bedienen, zag zich tot zijn minder aangename gewaarwor ding vereerd met een procesverbaal wegens over treding der arbeidswet. Het was niet geoorloofd dit jonge mensch op den dag der rust werk zaamheden Op te dragen. Dat had zijn ouden va der zelf moeten doen. Dé wegen des wetgevers zijn wonderlijk. Gelukkig zag de kantonrechter het geval minder somber in dan de ambtenaar en reduceerde hij de gevorderde straf f 3 of 3 d.y tot f 1.— of 1 dag. Verboden parkeerterrein. De te Bergen wonende heer H'. A. B|. B., be zocht met zijn auto op 'Vrijdag 5 Augustus de meente Alkmaar, ten einde zijn zaken bij de Landbouwbank af te wikkelen en wist toen niet beter te doen ,dan zijn wagen in de Langestraat onbeheerd achter te laten, wat al spoedig de aandacht van een surveilleerend politieagent trok en den ten slotte verschenen eigenaar en oproe ping oftewel bonnetje bezorgde. D'e overtreder, die blijkbaar nog geen vrede gevoelde over deze bekeuring werd heden veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen en had dus gevoegelijk 'n kwartje per keerkosten kunnen besjolleme. nica Sollier en Martha uitgezonderd op on derlinge kosten, maar op 't vastgestelde uur was Platzak niet present. Op de werkuren was hij altijd waar hij wezen moest en zeer bekwaam, maar als hij vrijheid van beweging had zooals nu, viel er op zijn stiptheid niet veel te rekenen. Men begon dus zonder hem. Aan tafel zat de arme blinde vrouw op de eereplaats, aan haar rechterzijde de kleine Mar tha, die haar met aandoenlijke teederheid voort hielp, aan hare linkerzijde Magloire, die zijne oplettendheden verdeelde tusschen madame Sol lier en de bekoorlijke Marie, die aan de andere zijde van hem gezeten was. Magloire was zoo lief en aardig tegen Mariev dat zij, die in stilte al lang veel van hem ge houden had, nu veel duidelijker werd in hare antwoorden dan zij ooit te voren was geweest. „Op mijn woord, jelui moest maar samen trou wen" zeide madame Aubin lachend, ,,je zoudt het allebei best naar je zin hebben." ,:Ja, moeder Aubin," zeide Magloire, ,',het komt' er wèl van, je zult' het zien." „Ban maar hoe eer hoe beter, vind ik," oor deelde de herbergierster. „Gaat trouwen, kinde ren, en neemt mijn zaak over. Voor Magloire en Marie wil ik de inschikkelijkheid zelve zijn. Ik voel dat ik oud begin te worden en rust noodig heb én ik zou daarbij mijn zaak gaarne in goede handen zien overgaan."

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4