NIEU W E DE WINKELWEEK Nog 50 Cadeaux aangekocht voor de Winkel-Attractie te Noordscharwoude en Oudkarspel. Geëtaleerd bij Jn. SPAHJAART te Oudkarspel. If No 102 ihterc. telephooh 92 Woensdag 28 Augustus 1929 38e Jaargang Omschrijving der verschillende étalages lat de heer Jaj rde rte Heems- ikost, op 4 Juli rijwielpad teed, et eenige wiel- echten niet wil- .rijding had dan i de overtreding dan. ook heden s de wielrijders aar destijds een eer B. had naar een onderwijzer Castricum, moe- at het fietspad eerde dat in het tt verdachte de rzocht den kan- autobusbestuur- ng werd' gehou- estijds en B. tot gek. W.. te Bergen, an zijn koe, die li het badtrein- eg tufte, in den st werd belem- aanning durfde, sagierende beest zeide, dat hij alspoor was ge- mgen en onder- ater was geble- ïghebbende boe- :alm en met het en en de waar- verantwoordelijk n zijn koe. eders trio. terecht een d'rie- rnde kennis van len gemeend dat 1 aan de wéten- ehinderd in va- den gesteld. De ar reeds doorge dicht deze nog- m onvoldoenden Jacob R„ die tot 13 Juli de ts Joh. S., tuin- t had thuis ge in ten slotte W. mét betrekking es Adriaan. De ,t' hun opvatting ook veroordeeld s ieder tot f 10 Eigmond Binnen teriaal. Rijp, Dirk van n in het bezit bolhoedje, stond, et twee hengel^ m Elandspolder, in den tweeden et' inachtneming ïengelman maar ;en en werd hem ;ns 2' paar waar lis terug te mo- i, die een moei- gevaarlijke ope-i eden, die opera- ïlukkige kansen eindochter heeft voor dat kind?" Ti 'toegekomen ij mogelijk zott iger uit te leve-' rmoord, zijn for en wiens mede oden en mij met Sioudt u daartoe antwoordde de Iderziende dame gebracht en door oorden, wat u g, mijnheer." mrden gebracht, ergaan moet ii ok mijn moreel haar onmogelijk lat zij zien zak zij in verbinding de afschuwelijke reeft gepleegd." ?i Hoe kan ik die verp, afkomstig iden te leggen...- vrees ik, dat u oben gedaan." ep Veronica Sol- inood, afkomstig its der misdaad een heelen stap het van Robert ;vangst nemend- t, moet gij zelf n." jezien." i\M.nnjkiit in mm Cr. Hart Jbz. Bij een bezoek aan deze zaak wordt men ge troffen door de rijke keuze lampekappen, licht kronen en electrische schemerlampen, welke te kust en te keur voorhanden zijn. Bijzonder wordt de aandacht getrokken door zeer moderne ge schilderde lampen, wélke een sieraad voor de wo-' ningen zijn, ook op het gebied van gas mag deze firma genoemd worden, de collectie gaskachels en comforen in diverse modellen en afmetingen vergemakkelijken "het maken eener keuze. Ook op sanitair gebied is dit een adres van vertrou wen. Voor radio-liefhebbers zijn alle onderdeel en voorradig, luidsprekers en 'toestellen in velerlei vormen en modellen. Voor de heeren is hier een prachtgelegenheid de dames te verrassen met een zeer solide en praétische stofzuiger van "het be kende merk „Volta". Ook bezit de heer Hart het alleenrecht voor1 het aansluiten bij de Radiocentrale aan de Oost zijde van den Langendijk. Dl. Stoop. Voor de huismoeders is hier een welkome ge legenheid op uiterst voordeelige wiize hunne in- koopen te doen. Fien ieder leze hiervoor de ad vertentie, welke eene korte prijslijst bevat en waarvan de prijzen getuigen zeer concurreerend te zijn. Wellicht zal menige huismoeder van de gelegenheid profiteeren, vader deze week eens te tracteeren op een heerlijke sigaar, daar de heer Stoop als extra reclame een reductie geeft van f0.75 per 100 stuks. Ook in tabak en sigaretten is de keus groot, evenals in wijnen en likeuren van diverse bekende merken. De etalage geeft hiervan een goed. beeld, en zal de aardige ver sierde gevel velen tot een kijkje nooden. ling door de verschillende afdeelingen toont ons een uitgebreidheid op zulk een groote schaal, dat men werkelijk zijn verwondering hierover moet uitspreken. Iedere afdeeling brengt zulk eene verscheidenheid, dat deze op zichzelf aparte winkels zouden kunnen zijn. Noemen wij de af deeling Meubelen, Lampen, Galanterieën, Glas- en Aardewerk, Huishoudelijke en Luxe artikelen enz. enz. 1 Men zal hier niet veel moeite hebben een keus uit een en ander te doen. L. Huigen. De heer L. Huigen brengt voor de Winkelweek eene overheerlijke en uitgelezen collectie fruit, welke de meest verwende lekkerbek zal kunnen bevredigen. De etalage gelijkt wel een hoorn van overvloed en is een wellust voor de oogen. Een prachtige fruitmand, welke als prijs beschik baar is gesteld, prijkt in het midden der etalage en is het niet te verwonderen, dat velen de', stille hoop koesteren dat vrouwe Fortuna hen gunstig gezind zal zijn. P. J. de Groot Het alom bekende adres voor speciale soorten I gebak en koek, noemen wij de firma P. J. de Groot, die steeds en vooral ook op het gebied' I van bonbons iets nieuws de clientèle aanbiedt. Een mooie en ruime sorteering luxe doozen j bonbons getuigt er van, dat de heer de Groot I steeds aan ieders wensch tracht te voldoen en de meest bekende fabrikaten zijn in alle mo.-f gelijke soorten voorradig, waarvan wij als een' bijzondere lekkernij noemen de bekende van Hou- ten's Pïnguin Pastilles. Een proefje hiervan is zéker aan te bevelen. Cl Langedijk. Wij kunnen wel zeggen, dat de Scheersalon van den heer Langedijk niet ten achter blijft op het gebied van parfumerie- en toiletartikelen. Beziet men de etalage, dan zal een keus uit het vele zeker niet moeilijk zijn. Van welke kwaliteit de haarkammen zijn, wordt op duidelijke wijze gedemonstreerd in de etalage, al waar een kam de proef doorstaat door het dragen van een ge wicht van 100 Kg. Een kijkje waard! J. Jongsma. „Goede wijn behoeft geen krans", zegt het spreekwoord, hetgeen ook hier bewaarheid wordt. .Wat zullen wij ten slotte zeggen van eene 'firma en nog wel de oudste der slagerijen, die al reeds 25 jaren zijne reputatie heeft hoog gehouden. Een blik in de koelcel zegt' u reeds voldoende. De ossenhaas en de biefstuk is eene streeling voor de maag en zullen velen er toe aansporen deze dagen en 'de a.s. kermis een heerlijk malsch stukje te bestellen. A. Meereboer. Deze zaak kenmerkt zich door eene uitgebreid heid op veler gebied, zooals kruideniers- en grut terswaren, vleeschwaren, porcelein en aardewerk, emaille- en houtwaren, borstelwerk, sajet, garen en band, klompen enz. Is het te verwonderen, dat G. Zeeman. Het adres voor heerlijke kruid-, Edammer en Leidsche kaas is zeer zeker te Oudkarspel bif den heer Zeeman, waar u tevens margarine kunt bekomen waarop mooie cadeaux verkrijgbaar zijn. Doch ook voor melange en roomboter is dit een adres bij uitnemendheid, zoo ook voor fijne vleeschwaren, busgroenten, limonades en wijnen, van uitsluitend prima kwaliteiten. A. B. Jansen. De heer Jansen heeft zijn etalage voorzien met een keur van sigaren en sigaretten, zoowél' in luxe als in eenvoudige verpakking. Voor de liefhebbers van een pijp zijn deze te kust en te keur in alle modellen en vormen in voorraad en de prijzen zijn zoodanig, dat ze onder ieders be reik vallen. Men ga maar eens een kijkje nemen. zien van goedpassende brillen. Ook de afdeeling toiletartikelen neemt in deze zaak een belangrijke plaats in .terwijl de drogis terij aan alle eischen voldoet. Een personenweegschaal van de nieuwste vin ding geeft op praetische wijze uw gewicht aan, P. Mienis. Trekken reeds dadelijk de groote hoeveelheden boekwerken voor de ouderen de aandacht, niet' minder is dit het geval met de kleur- en prenten boeken voor de jeugd. De voorraad kantoor-, school- en schrijfbehoeften speelt ook hier een; belangrijke rol en zijn kantoorboeken in allerlei modellen voorradig. Eien mooie collectie vulpen houders neemt eveneens een plaats van beteeke- nis in, waarvan het merk „Swan" de hoofdtoon voert. Voor Lederwaren, zooals portefeuilles, porte- monnaies, schooltasschen enz., voor een ieder steeds een welkom geschenk, is dit zeer zeker een adres en aanbeveling waard. mSSB KL Nap. Een solied adres voor rijwielen van bekende merken is nog steeds bij den heer K. Nap, die altijd een groote voorraad heeft van de fabrika ten „Burgers' 'en „Turner"'. Em waar reparaties natuurlijk nimmer uitblij ven, kan men ook hier zeer goed terecht daar deze vlug en billijk worden uitgevoerd. Tevens zijn alle soorten onderdeelen in ruime mate voor handen, zoomede huishoudelijke artikelen en nief te vergeten het artikel electrische strijkijzers. H. Ligtenberg. De heer Ligtenberg heeft voor deze week be slag kunnen leggen op een bijzondere attractie. Komt men de ruime bloemenkas binnen, wordf het oog verlustigd door het fijne groen en fraaie kleuren der bloemen, doch niet in het minst door 2 geheel nieuwe soorten bloemen, n.l. „De Ster van Bethlehem" en „de Streptocarpus", welke C. Ootjers. De etalage van den heer Ootjers toont ons een groote verscheidenheid gereedschappen en ijzer waren voor elk bedrijf en is iedere ambachtsman in de gelegenheid zich eene volledige gereed- sehapsuitrusting aan te schaffen. Ook in kleine ijzerwaren is letterlijk alles voor radig. Doch ook op het gebied van aanleg van electra, gas en waterleiding heeft de heer Ootjers reeds zijne sporen verdiend en tracht hij door steeds prima kwaliteiten te verkoopen de groote kring zijner cliëntele steeds uit te breiden. Op vakkundige wijze worden alle soorten 'repa- ratiën uitgevoerd. CL Oiudes. Dat ook de heer Oudes niet ten achter blijft ook het zijne aan 'de Winkelweek bij te dragen, spreekt vanzelf, waarvan de beide etalages ge tuigen. Smaakvol zijn de verschillende artikelen naar voren gebracht. Doch ook het inwendige der zaak getuigt er van, dat de heer 'Oudes steeds tracht het beste van het beste den cliënten voor te leggen, niet alleen op het gebied van courante manufacturen, want eene groote collectie tafel- kleeden en vitrages is steeds voorhanden, terwijl' de afdeeling corsetten eene speciale afdeeling is. Vooral ook op het gebied der stoffeerderij heeft de heer Oudes zich een reputatie verworven. Fa. Wed. Cl Bagman. k Op het gebied van kruideniers- en grutters waren, neemt ook deze zaak een plaats in den Winkelstand in en wordt ook door deze firma gestreefd het beste te brengen tegen de laagste Prijzen. De winkel geeft een goeden indruk en wij; twijfelen dan ook niet of vele huismoeders zal| deze firma tot haar klanten rekenen. CL van Zjijl. Indien wij de pen opnemen om eene korte be schrijving te geven van deze zaak, dan weten wij waarlijk niet waarmede te beginnen. Een wande- deze naam een welbekende en gunstige klank' bezit. Be inkoopen worden ten zeerste vergemakke lijkt door de verscheidenheid. De heer Meereboer legt zich tevens toe op de verkoop der bekende Öldehove producten, waar op mooie cadeaux worden verstrekt. Ook hier luidt het advies: „Het beste voor weinig geld". J. H. Meijer. Deze firma bezit een gevestigde reputatie. Immers op het gebied van courante manufactu ren ,onderkleeding, lingerieën en al wat meer tot deze branche behoort, heeft deze firma altijd eene uitgebreide sorteering, zoo ook in bedden, ledikanten, matrassen, dekens, karpetten, -mat ten, kortom te veel om op te noemen. De afdee ling Heerenconfectie, Modeartikel, Hoeden, Over hemden is steeds ruim gesorteerd, terwijl de etalage ons laat zien hetgeen deze firma pres teert op het gebied van baby-uitzetten. Als bij zonderheid vermelden wij, dat deze etalage zeer sterk de aandacht trekt, door de leuke voorstel ling van eene boerderij met erf. Zelfs het Ooie vaarsnest ontbreekt niet. Een bijzondere aantrekkingskracht bezit deze dagen de zaak van den heer Stam, door de zeer origineele versiering der etalages en gevel, welke een keurig geheel vormen. Doch niet alleen door de versiering, doch zeker door de reclame, welke de heer Stam deze week voert. Bij aankoop van een flesch wijn, ontvangt men gratis een flesch' héérlijke limonade of een pot boerenjongens. Dat' velen hiervan zullen profiteeren, behoeft geen j betoog. Voorts vindt men in den winkel de krui- deniers- en grutterswaren in den meest uitge- 1 breiden zin van het woord en zullen velen goed doen deze week een blik allerhande aan te koo- pen, daar de prijs zeer laag is en men hiervan 1 dus kan profiteeren. K. Boot Jz., fa. A. Groot Nz. Deze firma, die den naam voert van „Het Lan-' gedijker "Warenhuis", doet haar naam alle eer aan. Een schat van artikelen staan in deze'zaak in groote kasten met glazen deuren afgesloten, op keurige wijze gerangschikt. Naast de vele huishoudelijke artikelen vindt men "ér eene groote j collectie luxe artikelen, porcelein- en aardewerk I serviezen, enz. enz. j Uit een groote collectie lampekappen, licht- I kronen, schemerlampen enz. kan men gemakkelijk een keus doen. Ben aparte toonzaal geeft eert duidelijk overzicht van de groote verscheidenheid' meubelen, karpetten, tafelkleeden ,loopers, vloer zeilen enz. Voor deze week brengt deze firma een uitge zochte sorteering tabakspijpen, terwijl de alleen verkoop van het mooie „Schoonhovens Plateel" aan deze firma in handen is gegeven. Tevens geeft de heer Boot als extra reclame bij' aankoop van een bedrag van f 2.een stok- ballon cadeau. Voor de jeugd voorwaar een ver rassing. Het is de moeite waard een kijkje te ne men in de keurig verzorgde etalages. A. Kouwens. Deze geheel modern ingerichte zaak geeft een beeld van lekkernijen in velerlei vorm. Naast de heerlijke taarten vindt men er groote verschei denheid koekjes, bonbons en chocolade, waarbij' namen als Ringers, Droste enz. sterk domineeren. Bijzonder kunnen wij aanbevelen krenten- en moscovisch tulband, een specialiteit van den heer Bouwens. Jb. Bakker. Voor de amateur-fotografen is deze zaak een eldorado en behoeft men op dit gebied hier niet te vergeefseh aan te kloppen, daar toestellen, als alle onderdeelen van de bekende merken in groote verscheidenheid aanwezig zijn. Tevens vermelden wij de afdeeling optiek en worden bezitters van minder goede oogen op vakkundige wijze voor men in vollen bloei kan zien. In het midden der kas is een fraaie rotspartij aangebracht, waarvan in het midden een cactus troont welke reeds den leeftijd heeft bereikt van 56 jaren. Een bezoek is zeker de moeite waard. De kas is voor een ieder gratis toegankelijk en is 's a- vonds geheel verlicht. Ligtenberg heeft in dit opzicht zijn naam eer aangedaan. P. Schaap. Bat ook hier zaken zijn, die „speciaalmerken" voeren, kunnen wij constateeren bij den heer Schaap, die de alleenverkoop voor Langendijk bezit van „Nutrieia's gesteriliseerde slag- en koffieroom'". Wie liefhebber is van een heerlijke kop koffie, bestelle dus een fleschje room. Voorts voert de heer Schaap prima kaassoorten, zoomede conser ven, fijne tafelzuren en last not least vruchten op sap, een zeer gewilde lekkernij. IJ. van Dijk. Voor een ieder die zich een Rijwiel wenscht aan te schaffen is het van groot belang zich te verzekeren van een merk, hetwelk kwaliteit en soliditeit waarborgt. De heer van Dijk heeft goed gezien zich deze zekerheid te verschaffen,, door de vertegenwoordiging der „Silversteel" rij wielen ,ee nalom bekend merk. Voor V21 trans1-' portrijwielen is dit het juiste adres en vélen hebben hunne tevredenheid hierover betuigd. 'Die heer van Dijk belast zich tevens met den aanleg van electrische en sanitaire installaties, gas- en waterleiding, zinkwerk enz. In den winkel bevindt zich een ruime sortee- ring huishoudelijke artikelen. Reparatiën op velerlei gebied worden op vlug-' ge en coulante wijze verricht. Tevens zijn alle onderdeelen voor rijwielen verkrijgbaar.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 1