Raad Heerhugowaard Donderdagmiddag 3 uur vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente ten raadhui ze onder voorzitterschap van de E.d.Achtb. heer W. van Slooten, burgemeester, tevens secretaris. Afwezig met kennisgeving de heer D. Wijnker. De Voorz. opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige ver gadering ha voorlezing ongewijzigd worden goed gekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Jaarverslag over 1928 van het P.W. B. Idem van de Commissie voor [Malariabestrij ding in Noordholland. Idem van de vereeniging ter bevordering van Vakonderwijs, tevens inhoudende een verzoek om een bijdrage voor 1930. 'Voorgesteld wordt de verslagen ter inzage te leggen en voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Procesverbaal van gehouden kasveriifactie bij den Gemeenteontvanger. In kas was een bedrag van f4808.64i/2. De Voorzitter merkt op, dat er een kleinigheid te veel in kas was. Idem van het G.E.B. Kas en boeken werden in orde bevonden. Dankbetuiging van me'j. v. d. Poll voor de verleende salarisverhooging. (Dit schrijven was de vorige vergadering abu sievelijk achterwege gebleven). Idem van den administrateur van 'het G.E.B. den heer Beers. Van de Algem. vereen, voor Bloembollencül tuur te Haarlem ontvingen B. en W. een uitvoe rig schrijven, waarin werd verzocht de vaststel ling van een verordening, houdende verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen, ter voorkoming van wratziekte, in overweging te willen nemen, de verordening zooals deze reeds in de gemeente Anna Paulowna is vastgesteld volgt hieronder: Art. 1. Het is verboden als eigenaar, huurder of gebruiker van gronden in deze gemeente, daar op aardappelen te telen, bekend onder den naam van bravo, kampioen, de wet en bintje.. Art. 2. Dit verbod is niet van toepassing gedu rende het jaar 1929 voor zooveel de aardappelen betreft, welke geplant zijn vóór het in werking treden dezer verordening, mits de eigenaars, huurders of gebruikers van gronden op den dag, na dien der afkondiging, daarvan schriftelijk aan den Burgemeester kennis geven met nauwkeurige vermelding van de oppervlakte, welke met de in art. 1 bedoelde soorten, of met één of meer dier soorten is beplant en van de plaats, waar de al dus beplante grond gelegen is. Art. 3. Overtreding van het verbod in art. 1 genoemd, wordt gestraft met ten hoogste f 25. Art. 4. Deze verordening treedt in werking op den dag nadien, waarop zij is afgekondigd. Voorgesteld wordt dit schrijven na afwerking der agenda, in behandeling te nemen. Rapport Commissie tot nazien der Gemeente rekening 1928 en eventueel voorloopige vaststel ling. Namens de commissie adviseert de heer P. Borst tot goedkeuring. Aldus wordt besloten. Ingekomen is een schrijven van den heer Appel betreffende aansluiting bij P.E.N. iWordt behandeld onder punt 5 der agenda. Idem,a an den heer Jn. Vader, Boterweg. Wordt gerenvoyeerd aan B. en W. om prae- advies. Aanbieding begrooting 1930. De Voorz. deelt mede, dat ondanks een batig saldo der rekening 1928 het niet mogelijk zal zijn de begrooting sluitend te maken zonder eene 'be- lastingverhooging voor 1930. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaven op een bedrag van f 151.768.53i/2, met een post van onvoorziene uitgaven van f6154.86. De kapitaaldienst sluit met een winst van f502.11. Benoeming commissie van onderzoek begroo ting 1930. Bij stemming worden als leden dier commissie benoemd de heeren P. Kostelijk, P. Tromp en K. v. Langen. Allen verklaren hunne benoeming te aanvaar den. De heer. Kostelijk vraagt wat of de bedoeling is van de verhooging van de genoemde belasting. De Voorz. antwoordt, dat deze de Inkomsten belasting betreft, Echter kan deze het volgend voorjaar vastgesteld worden, welke voor den tijd van 8 maanden zal zijn met het oog op de in werking der finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. Voordtellen van B. en W. inzake aansluiting J. Appel en verzoek straatverlichting Oostdijk. Ingevolge de in de vorige vergadering inge komen verzoeken; le. van den heer Jb. Appel om aansluiting electrisch net voor licht, hebben R. en W. de eer uwen raad te adviseeren om Jb. Appel aan het net aan te sluiten op de voor waarde, dat hij garandeert gedurende minstens 10 jaren te zullen betalen voor licht en meter- huur tezamen een bedrag ad twee en tachtig gul den per jaar, zulks omdat de kosten van aanleg een totaal bedrag ad f 646.80 zullen vorderen, voor welk bedrag moet worden betaald aan in koop stroom f 15.max. belasting f 14.50 en rente en aflossing f51.80, tezamen f81.30 of afgerond f82. Mochten in den, komenden tijd één of meer personen zich willen laten aansluiten op dit ge deelte, dan zou het te garandeeren bedrag dien overeenkomstig verminderd kunnen worden. Een overeenkomst te dezer zake zal met den heer Appel gesloten moeten worden. Aldus wordt besloten. 2c. Waar door eenige bewoners van den Oost- dijk is verzocht om straatverlichting daar te stel len, hebben wij, evenals inzake J. Appel, de meening der O. van B. gevraagd en blijkt uit de berekening van den administrateur, dat de kos ten van aanleg niet zoo gering zijn en ruim f 363 zullen beloopen, behalve het gebruik van stroom en adviseert de Commissie deze verlich ting niet te doen aanbrengen, daar de kosten te hoog zijn. Waar het verlichten der openbare wegen steeds een zeer hooge som per jaar eischt en nog niet tot- verlichting der ringdijkwegen op eenig punt is overgegaan, kunnen B. en W. zich zeer goed met dat advies vereenigen en stellen uwen Raad voor aldus te besluiten. De heer van der Oort meent, dat met het oog op het drukke verdeer van Medemblil: hetwels in om vang rck.cr zal ;oen,*uïi, verli -V n«« liznkelük is. De heer Kostelijk merkt op dat de consequentie eischt, dat ook andere gedeelten voor verlichting in aanmerking zullen komen. Reden waarom spr. in overweging geeft het verzoek alsnog aan te hou den. De heer Tromp deelt namens de commissie van Bijstand mede, dat ook dit 'n punt van overweging is geweest. Ofschoon de huidige verlichting (lan- taanrs) op tamelijken afstand uiteen staat, is dit voor een rechten weg geen bezwaar. Tevens zal dit gedeelte absoluut niet rendabel zijn, en zal dus ve le kosten eischen. De heer Kostelijk merkt op, dat de raad steeds welwillend is ten opzichte van verlichting op ge vaarlijke plaatsen. Gevaar op dit gedeelte is er ech ter niet. Hierna wordt conform het voorstel van B. en W. aldus besloten. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening voor de brandspuit en de kosten van den schoolbouw voor ƒ4750 en ƒ25000. Aangaande de aflossingen voor den schoolbouw zullen deze geschieden binnen dertig jaren tegen een rente van 5 procent. Aldus wordt besloten. Betreffende de ïeening voor de brandspuit wordt voorgesteld deze af te lossen in tien jaar tegen een rente van 5 procent. Getracht zal worden de leeningen af te sluiten tegen een lageren rentekoers. Aldus wordt besloten. Voorstel B. en W. inzake versiering van het raad huis. De voorzitter deelt mede dat op aanvrage een plan is ingezonden door de firma de Vries en Mul der te Amsterdam waarvan de kosten berekend zijn op 670 gulden. De teekening circuleert hierna bij de leden, welke echter niet ter inzage is voor de pers. Z.E.A. merkt op, dat thans de vraag rijst, of de raad dit bedrag wenscht beschikbaar te stellen. Bij de besprekingen die thans volgen, blijkt dat het meerendeel der leden het bedrag te hoog en niet verantwoord acht. Een bedrag van ƒ300 wordt voldoende geacht voor een behoorlijke versiering. Tevens wordt van gedachte gewisseld omtrent de uitvoering eener versiering door de plaatselijke electriciens, waarbij de voorzitter het ontbreken van het benoodigde materiaal het grootste bezwaar acht. Tevens is de hier bovenvermelde firma geij negen een plan te ontwerpen naar het bedrag van 300 gulden. Voorgesteld wordt in principe te besluiten tot 't voteeren van een bedrag van 300 gulden. Bij inzending van eventueele plannen zal een spoedeischende vergadering worden belegd. Aldus wordt besloten. Mededeeling aangaande de inrichting van een standplaats voor woonwagens. Ingevolge het in de vorige vergadering door den heer Tromp besprokene terzake plaatsing van de woonwagens in den Hondenweg meenen B. en W. het volgende te moeten opmerken. De plaats welke de wagens den laatsten tyd al daar innemen is voor 't beoogde doel de geschikt ste plaats in de gemeente, daar zij gemakkelijk is te bereiken en voor dadelijk gebruik geschikt, be houdens enkele verbeteringen, zooals drinkwater of privaat, terwijl eenige omheining met betonpalen en ijzerdraad wenschelijk is. Het polderbestuur is wel genegen deze plaats voor het doel beschikbaar te stellen. Ook is gesproken over een plaats op het einde van den Middelweg bij Huigendijk en aldaar een afrij- kluft te maken, waardoor zij aan de onderzijde van den dijk kunnen staan, doch zal deze plaats ook behard moeten worden, daar bij meermalen ge bruik door de wagens de grond te zacht zal zijn. Het bezwaar der hooge kluft zal voor 'de woonwa genbewoners veelal een reden tot klachten zijn. Ook is aldaar geen water en geen privaat. Het poldererf bij de Draai thans tuingrond en verhuurd, is door een der wethouders genoemd. Hierover werd door het polderbestuur weinig ge spróken als vallende niet erg in de smaak. Zal dus van gemeentewege worden overgegaan tot het daarstellen va neen woonwagenplaats, dan zal de keuze kunnen zijn tusschen de twee eerst genoemde plaatsen en zal voor beide eenige kos ten van inrichting noodig zijn. Hondenweg kosten bouw privaat 150 gulden, aansluiting waterleiding 16 gulden plus 20 gulden, omheining terrein 100 gulden, zal ongeveer totaal 270 tot 300 gulden kos ten. Wat de kosten aan den Huigendijk zullen zijn is niet te zeggen, doch water of privaat is er niet, kluft maken en beharden van een terreintje zal allicht 200 gulden kosten. Wil dus de raad tot Inrichting van zoodanige plaats overgaan, dan zal een bedrag van ongeveer 300 tot 350 gulden zeker benoodlgd zijn. Uit de breedvoerige besprekingen blijkt dat vele leden de meeninig zijn toegedaan dat de Honden weg niet de geschiktste plaats is. Daar echter geen andere gelegenheid beter geschikt wordt geacht, wordt van verschillende zijden aangedrongen te dier plaatse dé verblijfplaats zoodanig in te rich ten, dat deze geheel afgesloten is van den open baren weg. Tevens wordt verzocht aansluiting voor gas en water, aanleg van privaten en aanbrenging eener omheining. Wethouder G. Krom wijst erop dat in deze ge meente het venten langs de huizen verboden is. Werd hieraan streng de hand gehouden, het zou de woonwagenbewoners ten zeerste bemoeilijken, want als er niets te verdienen valt zijn ze gauw vertrokken. De voorzitter deelt mede, dat verschillende ma len proces verbaal is opgemaakt, echter het resul- 1 taat was nihil. Niettemin zal de voorz. opdracht 't geven nog strenger toe te zien. Thans weer terugkomend op het onderwerp, ver- klaart de heer Tromp zich voor het voorstel van I B. en W. mits de omheining zoodanig wordt aan- j gebracht dat vanaf den openbaren weg zoo wei- nig mogelijk van het kamp wordt gezien, i Ofschoon de raad algemeen tegen een vaste stand- plaats is, doch in dit geval geen andere uitweg mo gelijk is, wordt conform het voorstel van B. en W. aldus besloten met dien verstande, dat een schut ting als afscheiding geplaatst zal worden. Hiervoor zal op de volende vergadering een plan worden ingediend. Hierna komt in bespreking het schrijven van de Algemeene vereeniging voor bloembollencultuur. De heer Tromp merkt op, dat door een uitvoer verbod bij het optreden van wratziekte de telers van vroege aardappelen evenzeer gedupeerd zullen worden als de telers van bloembollen. Tevens acht spr. het toezicht der politie niet juist, daar deze niet ter zake kundig is om de vreemde ziekte te constateeren. De voorzitter acht het juister indien de land- en tuinbouwvereeniging zich hiervoor spande, waartoe evenwel stappen gedaan kunnen worden. Weth. Krom wijst er op, dat er controle moet worden uitgeoefend om eenig resultaat te bereiken De ziekte te voorkomen, is volgens spr. niet alleen van groot belang voor den land en tuinbouw, doch voor de geheele gemeente. De heer Kostelijk zegt dat van de vier genoemde soorten de „Bravo" van alle andere soorten oogen- blikkelijk te onderscheiden is, de drie overige soor ten worden zeer sporadisch geteeld. In geen geval zal het schade zijn als de bravo geheel wordt uit geroeid, terwijl dit soort zeer goed door een ander te vervangen is. Te vervangen door een gewild soort zooals de Zeeuwsche blauwe. De controle zal zeker moeilijk uit te oefenen zijn echter is het wel mogelijk. Het gevaar is geen ge val denkbeeldig. Weth. Krom is overtuigd dat door controle een zekere dwang wordt uitgeoefend waardoor het tee- len der genoemde soorten zeker geweerd wordt. De heer Tromp is overtuigd dat het gevaar mee- rendeels schuilt bij de ongeorganiseerde telers. Controle is echter noodzakelijk. Hierna wordt tot vaststelling der verordening over gegaan, met uitzondering van artikel 2 terwijl een afschrift der verordening aan alle land- en tuin bouworganisaties zal worden toegezonden en haar medewerking verzocht worden. De voorzitter uit den wensch dat de gemeente van de gevreesde ziekte zal verschoond blijven. Door den heer Kostelijk zijn twee schriftelijke vragen bij den voorzitter ingediend: le. In hoever zijn de onderzoekingen voor een eventueelen gasaanleg gevorderd? 2e. Welke maatregelen zijn door B. en W. geno men tegen het alastrimgevaar? In verband met de eerste vraag deelt Z.E.A. mede dat B. en W. zich gewend hebben tot het gasbedrijf te Noordscharwoude. Hierop is na enkele weken, bericht ontvangen met verzoek opgave te doen voor welk gedeelte der gemeente de aanleg bedoeld is, hoelang deze afstand is, hoeveel perceelen zich daarop bevinden en hoe groot het aantal bewoners van dat gedeelte is. Deze gegevns zijn intusschen verstrekt en is het gedeelte opgegeven van Broekhorn tot de halte. ZiEAuit het vermoeden, dat bij een eventuee len aanleg een gashouder gebouwd zal moeten ■worden, zooals dit het geval is met St. Pancras, waar het gas eveneens betrokken "wordt van Noordscharwoude. De toevoerleiding is voor een goede druk niet voldoende, vooral op de uren,, wanneer er een groot gebruik is van huishoude lijk gas tijdens het bereiden der middagmalen. Weth. Krom merkt op, dat het lijkt alsof; Noordscharwoude niet zoo happig is op deze aansluiting, gezien de vele gegevens, die verlangd worden. Evenwel acht spr. het van belang op spoed aan te dringen. De heer v. d. Oord vraagt of 't niet mogelijk is ook bij andere gemeenten aanvragen te doen. De Voorz. antwoordt, dat dan de afstanden te groot zullen worden. ZEA. heeft hierbij op het oog Alkmaar en Winkel. De fabriek te Winkel acht spr. te klein om tevens deze gemeente van gas te kunnen voorzien. De heer Tromp is van meening, als Noord scharwoude zoo weinig animo betoont, er toch geene bezwaren zijn zich tot andere gemeenten te wenden. De heer Kostelijk is van gedachte dat Noord scharwoude het meest voordeelige voor deze ge meente zal zijn. De Voorz. zegt toe, bij Noordscharwoude aan te dringen, eenigen spoed te betrachten. Omtrent vraag 2 deelt ZEA mede de vorige week een onderhoud te hebben gehad met den dokter en zal binnenkort gedurende eenige da gen dc gelegenheid worden geboden voor koste- looze inenting en herinenting voor de jeugd, wat tevens in houdt dat ook voor ouderen deze gele genheid openstaat. Echter was de dokter van oordeel, wat koeler weer af te wachten. Daar ook te Alkmaar, welke gemeente zoo geleerd is en zulk een geleerde gezondheidscommissie heeft, de zelfde meening heerscht, heeft spreker zich hierbij neergelegd. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Nieuwstijdingen MOORD OP EEN BEJAARDE DAME. Ook de huishoudster ernstig verwond. Donderdagmiddag is een moord gepleegd in het Bezuidenhout te den Haag op een 72-jarige me vrouw in haar woning aan den Bezuidenhoutschen weg 395, Toen om kwart voor vijf de geneeskundige dienst gewaarschuwd werd vond men het slachtoffer met afgesneden hals. Haar 50-jarige huishoudster had eveneens ernstige wonden aan het gelaat, hals en handen, doch leefde nog. Zij is naar het r. k. Zie kenhuis gebracht waar zij er verpleging is opge nomen. Haar toestand was Donderdagavond redelijk wel en ga'f hoop, dat zij va nde bekomen wonden zal herstellen. Het schijnt, dat zij zich tegen den aan valler heeft kunnen verweren. De wonden zijn met een scheermes toegebracht. Nader bericht men aan het „Hbld." Omstreeks half vijf is de huishoudster uit het perceelgekomen en heeft „moord" geroepen, juist toen een tram van lijn 3 voorbij kwam. Deze heeft onmiddellijk gestopt. De conducteurs zetten den vluchtenden vermoedelijken dader na en grepen hem in de Cornelis van der Lijnstraat nadat de man een pakje in een der tuinen had geworpen, dat bij het onderzoek het scheermes bleek te be vatten. De politie heeft in het perceel waar de moord gebeurd Is, hem aan een langdurig verhoor onder worpen. De huishoudster zou, toen men den man bij haar bracht, gezegd hebben dat zij hem herkende, en dat hij reeds des morgens in huis*geweest was. Het onderzoek werd geleid door commissaris Pa ree, terwijl de waarnemende hoofdcommissaris de heer Desseling, een gedeelte van het onderzoek bij woonde. Intusschen leverde; evenals het verhoor van den verdachte, weinig of geen resultaat op want de man weigerde ook maar iets te zeggen De belangstelling voor deze gruwelijke moordzaak was aanvankelijk zeer groot. Ongveer negen uur, dus ruim vier uur na het gebeurde, is de dader, onder het gejouw der ver ontwaardigde menigte, per arrestantenauto naar 't hoofdbureau van politie ovvergebracht. In de wo ning van den verdachte stelde de politie een alge meen onderzoek in. DE ALASTRIM EN DE ENCEPHALITIS. Er hebben zich na de vorige opgave zeven nieu we gevallen van alastrim te Rotterdam voorgedaan De patiënten worden allen in het ziekenhuis ver pleegd. In het ziekenhuis aan den Bergweg zijn twee kin deren aan alstrim overleden. Voorts is een man van 64 jaar aan encephalitis postvaccinal over leden. GESTOORDE FEESTVREUGDE. De Oranjevereenlging te Ymuiden had volksfees ten georganiseerd op een gemeenteterrein. Bewo ners van de aangrenzende straat vonden de entrée van een dubbeltje blijkbaar te duur en hadden lad ders tegen de schutting gezet om zoo het feest te kunnen volgen. Toen de clou kwam, gecostumeerd hardrijden met kinderwagens, sprongen velen op 't zinken dak van een consumptietent. Ofschoon de menschen bij herhaling werden gewaarschuwd stap ten er steeds meer op het dak, dat tenslotte met groot gekraak instortte waardoor een 30 personen, onder wie verscheidene kinderen, omlaag vielen. Het ongeluk bleek heel goed afgeloopen te zijn Slechts een meisje werd bewusteloos weggedragen en dit bleek later een gevolg van den schrik te zijn De pachter van de tent had echter heel wat gebro ken glaswerk en moest de tent ontruimen. INBRAAK. Gistermorgen kwam het gezin H., woonachtig op den Haansberg te Etten en Leur, tot de onaange name ontdekking, dat ongewenschte gasten zich s nachts toegang tot de woning hadden verschaft. In de binnenkamer lag alles overhoop terwijl uit een lade een bedrag van ongeveer 700 gulden bleek ontvreemd te zijn, benevens een aantal spaarpotten der kinderen en gouden en zilveren sieraden. Een aantal voor de inbrekers waardelooze artikelen la gen voor het huis verspreid. OPLICHTING. De heer W. N. J., lid van den raad van Oost- en West-Souburg is gearresteerd verdacht van oplich ting van een bejaard echtpaar wonende te Aagte- kerk. Het zou om een belangrijk bedrag gaan, vol gens de „N. R. Crt." De gearresteerde is eenige ja ren raadslid en wethouder van de vrijzinnige par tijen geweest. Bij de aftreding in 1927 lieten die par tijen hem los en werd hij op een vrije lijst gekozen. EEN LAFFE OPLICHTER. Te Gorinchem is door de gemeentepolitie gear resteerd de 33-jarige C. L., aamnuensis aan de R. H.B.S., aldaar, die voor den 91-jarigen heer O. de finantieele zaken behartigde, L. heeft den ouden heer, die doof en bijna blind is, op verschillende ma nieren straffeloos geld afhandig weten te maken tot een bedrag van ongeveer 1000. Thans is hij gearresteerd als verdacht van ver duistering van 300 gulden. Hij had nl. van den heer O. opdracht gekregen een stuk te gaan beleenen bij een bank te Gorinchem voor 200 gulden. L. vroeg echter de Bank dit stuk voor hem te willen verkoopen en vroeg een voorschot van 500 gulden. Hij droeg 200 gulden af en de rest wendde hij aan ten eigen bate. Verdachte is ter beschikking der Justitie te Dordrecht gesteld. IN DE KERKTOREN INGESLOTEN. Te Lichtenvoorde luidde een der laatste avonden de brandklok. Al spoedig was de brandweer op de been en werd de brandspuit voor den dag gehaald daar men meende dat er brad was. Wat was het geval echter? Drie arbeiders hadden in den kerk- toren werk verricht. De koster had hen niet opge- merkt en had den toren gesloten. De arbeiders niet wetende hoe uit hun gevangenschap te geraken wa ren daarom heengegaan en hadden de brandklok I geluid, waardoor hulpvaardigen kwamen toesnellen om hen uit hun gevangenschap te verlossen. (Tel.) HET BAD SCHEVENINGEN. Directeur Hogervorst zou begin Juli stellig niet gedacht hebben, dit jaar een grooter aantal baders te krijgen dan verleden jaar, toen men het record behaalde van 151.000, schrijft de „N. Crt." Het voorjaar was koud en zelfs in Juli waren er verscheidene dagen, dat de badknechten het werk gemakkelijk aankonden. Maar toen is het begonnen. De geheele maand Juli leverde al een totaal van 61.000 baden. Augustus leverde er 71.000, 15 Augustus ver kocht men het 100.000ste kaartje, dat is een dag eerder dan verleden jaar en 2ondag( was men aan de 144.000. Wat beteekent, dat de kans groot is, dat men dit jaar toch nog over 'het aantal van verleden jaar heenkomt. En dan te bedenken, dat men 'vier jaar geleden 7.1000 baders in een heel seizoen kreeg. De animo om in zee te baden neemt hand over hand toe. De maatschappij zal geregeld moeten uitbreiden, om aan alle aanvraag te kunnen voldoen. Bij de blijdschap over deze cijfers vergete men niet de verantwoordelijkheid, die de menschen van het bad dragen bij zulk een drukte. De zee blijft gevaarlijk. Daarom hebben zij allen, van directeur af tot de mannen in de boot of op den uitkijktoren, recht op waardeering. EEN ERNSTIGE ONTPLOFFING MET BRANBj. Dinsdagavond had op den Groenendijk op de grens DongenOosterhout in de slagerij Put een ernstige ontploffing plaats van'de koelmachine. Slager P. was zelf afwezig, doch zijn vrouw, die dicht bij de machine stond, kreeg zeer ern stige verwondingen. Onmiddellijk na de ontplof- fin gbrak er brand uit, welke gretig voortwoe kerde in het licht ontvlambare en droge materi aal. Twee woonhuizen en een schuur werden een prooi der vlammen. De brandweer van den Horst was zeer spoedig aanwezig, doch kon tegen de snel voortwoekerende vlammen niets beginnen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 3