v.ROSSEM's ZEEPAARD I5cr Gemeenteraad Sint Paras. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting, onder voorzitterschap van den Weled. Achtb. Heer A. J. Wijnveldt, tevens Secre taris. Na opening dor den voörz. met welkom aan le den en Pers, worden de notulen van de vorige ver gadering onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Na de mededeelingen, waarvan wij als belang rijkste noemen het ingekomen schrijven van de Commissie tot onderzoek van de bekende 5 pet. kwestie aan de gemeenschappelijke lichtbedrijven alhier, waarin wordt medegedeeld, dat de leden be zwaren kunnen indienen, die mondeling kunnen worden toegelicht in een daartoe op 14 September a.s. te houden bijeenkomst, wordt overgegaan tot de behandeling van de ingekomen stukken. a. Verslag van de werkzaamheden der commis sie van de Malariabestrijding door de bevolking in Noordholland over 1928; Dit verslag ligt voor de leden ter inzage Adres van de afd. Alkmaar e.o. van den Bond van administratief personeel bij 's Rijks belastin gen in Nederland, terzake opheffing van ontvang kantoren en zitdagen ten plattelande. De voorzitter herinnert aan het besluit indertijd genomen om 'n algemeen verzoek van Burgemees ter en Wethouders van Nieuwe Niedorp te ondertee kenen om aan den minister te verzoeken niet tot opheffing van het kantoor te Nieuwe Niedorp over tegaan. B. en W. stellen thans voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen op grond van het feit dat het betalen van de belasting ten postkantore een groot gemak is en ook Alkmaar bij eventueele re clame gemakkelijk is te bereiken. Overeenkomstig wordt besloten. Adres van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar hou dende verzoek om met den gemeenteraad een on derhoud te mogen hebben terzake het belangrijke vraagstuk van de kanalisatie van Westfriesland. De voorz. herinnert aan het in eerste instantie genomen besluit door dezen raad om niet in te gaan op het verzoek tot het verleenen van een bij drage in de uitvoering va ndeze kanaalplannen. Later is er besloten om, wanneer actie werd ge maakt voor een bepaald deel van het groote plan, bijv. het kanaal Huigendij-Omval, hieraan steun te verleenen. Nu wordt door de Kamer van Koophandel een onderhoud gevraagd om het algemeen belang van de kanalisatie nog eens te mogen toelichten. B. en W. hebben er niets tegen dit onderhoud toe te staan het verplicht tot niets en de wellevend heid wordt in acht genomen. De heer Zaagman zegt niet zoo goed op de hoog te te zijn met de kanaalplannen en wenscht de Commissie uit de Kamer wel te hooren. De heer De Boer kan er zich ook mee vereenigen. Er kunnen zich nieuwe lichtpunten voordoen. De heer Kostelijk verwacht dat het een hameren zal zijn op hetzelde aambeeld, om den raad te be wegen voor het kanalenplan te stemmen. Voor het groote plan gevoelt spr. persoonlijk niet, wel voor het kanaal Huigendij k-Omval. Echter is hij er niet tegen de commissie te ontvangen. De heer Groen verwacht dat men met het kana lenplan meer last dan voordeel zal hebben, vooral met het oog op onze kleine vaartiiigen. Spr. betwij felt of er voordeel in zit. De groenten zijn aangewe zen op vlug vervoer, en niet op vervoer te water, daar ze dan te lang onderweg zijn. Ook hij heeft er echter niets tegen de commissie de zaak nog eens uiteen te laten zetten. Maar hij vreest dat zijn standpunt wel zal blijven zooals het thans is. De voorzitter zegt dat er weder eenige nieuwe lichtpunten zijn gekomen in verband met de dem ping van de Wieringermeer. Daar komt geen as- vervoer, maar alleen vervoer te water, waardoor Langedijk hierop zou kunnen aansluiten. De raad kan dan nog eens tevens aandrang uit oefenen op afwerking van het kanaal Huigendijk- Omval. De raad besluit het gevraagde onderhoud toe te staan. Adres va nde commissie uit de gemeenteraden, tot het voeren van actie tegen de door Ged. Staten van Noordholland aan de gemeenteraden voorgestel de salarisregeling van burgemeesters secretarissen en ontvangers, waarin wordt geadviseerd op de bé- grooting van 1930 niet te voldoen aan hetgeen Ged. Staten voorstellen. Dit stuk zal bij de begrooting worden behandeld. Verslag van de vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland over 1928. Verslag van het provinciaal waterleidingbedrijf van Noordholland over 1928. Naar aanleiding van een opmerking van den hr. de Boer zegt voorzitter dat door de gemeente aan het vakonderwijs een jaarlijksche subsidie van 10 gulden wordt verleend, terwijl door de gemeente een derde wordt bijgedragen in de kosten van de teekenschool. Adres van W. Boon houdende verzoek om verhoo ging van jaarwedde als gemeente-veldwachter en toekenning van een vergoeding voor gebruik van rijwiel. Dit verzoek zal bij de begrooting worden behan deld. Aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1930. Aanbieding van de begrooting van het gasbedrijf voor 1930, Aanbieding van de begrooting van het electrici- teitsbedrijf voor 1930. Aanbieding van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1930. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders be treffende: a. brief van het gemeentebestuur van Noordscharwoude inzake een ophaaldienst van vuil en haardasch. De voorzitter zegt dat in een der eerste vergade ringen van de begrootingsdebatten in 1927 de aan dacht gevestigd werd op het oprichten van een op haaldienst. Door mij is toen geantwoord dat dit een uitste kend object was om te regelen bij gemeenschappe lijke regeling voor den Langendijk, temeer omdat al het water van de vier doppen met elkaar in ver binding staat. Een reinigingsdiest zal altijd geld kosten, dat ziet men duidelijk aan de groote steden, ondanks den verkoop van verschillende producten. En dat dit een zaak is voor gemeenschappelijke regeling, ziet men uit den brief van Noordschar woude. Nu voelt men daar dat het gewenscht is dat ook de andere gemeenten overgaan tot het instel len van een dergelijken dienst. Ik wens'chte dit vooraf mede te deelen, omdat de meerderheid van B. en W. komt met het voorstel niet op den brief in te gaan. Wel is de meerderheid er voor om in den schoon maaktijd een man verschillende malen te laten rondgaan, terwijl de burgemeester weder voorne mens; js met het 1-Meivuur-branden door te gaan. De heer Zaagman wijst er op dat er veel vuil van de akkers naar het dorp drijft. Nu wordt er in het adres gesproken van haardasch èp vuilnis. Dat is van de huishouding afkomstig en daar is veel vuil bij dat niet drijft. Spr. zou er wèl voor te vinden zijn wanneer het een dienst voor den geheelen Langendijk was. Maar om de groenteafval weg te krijgen, dat zal moeilijk gaan. Zooals het nu staat, vermoed ik dat men geen vol ledigen dienst aan den Langendijk krijgt. Wel ben ik er voor om in den schoonmaaktijd de boel te laten ophalen. Wat er dan te water wordt gegooid is geweldig. Wethouder Bakker, de minderheid van B. en W., meent, dat dat een ophaaldienst nuttig en noodig is. Wanneer het niet gewenscht is dat het vuil te water wordt geworpen, dan heeft men een dienst noodig. Velen zitten met hun rommel verlegen. En dezen winter was het erg zooveel als er op het ijs lag. Spr. is er niet voor om het te doen zooals in Noordscharwoude, en een vast gemeentewerkman aan te stellen, maar in beginsel is hij voor een rei nigingsdienst. De heer Kostelijk herinnert zich, dat het hier nog eens indertijd geprobeerd is, maar toen beviel het niet. De menschen gooiden het vuil evengoed te water. Spr. is bang dat ze het weer zullen doen. De menschen hebben er niets voor over. In de ste den is dat heel iets anders. Echter is hij wel voor een proef om het vuil eens in de maand te laten ophalen. Maar hij gevoelt er niet voor om het te doen zooals het in Noordschar woude gedaan wordt. De heer de Boer is van dezelfde gedachte als de heer Kostelijk. Het is hem bekend dat er verbazend veel vuil te water wordt geworpen. Wanneer de menschen niet verplicht kunnen worden het vuil in een bak te bewaren, dan krijgt men een halven dienst. De heer Groen zegt er persoonlijk weinig belang bij te hebben, maar acht Tiet zeer nuttig wanneer in den bestaanden toestand verbetering kon wor den gebracht. Spr. vreest echter dat men de ge makzucht alle menschen wonen aan het water er niet zal krijgen. In de steden is dat iets an ders. Ik vrees dat het hier ondoenlijk is en dan is het onzin om daarvoor veel kosten te maken. Ook wanneer men het vuil om de maand zou gaan ophalen, zullen er veel menschen zijn, die het vuil niet zoolang willen bewaren. Wethouder Kroon zegt dat men hier al eens een dienst heeft gehad, maar het liep toen mank. Het zal veel kosten met zich brengen om hiervoor een man aan te stellen, en dat heeft mij tegenge houden om voor den dienst te zijn. Wel is hij er voor om het vuil in den schoonmaaktijd te laten ophalep. De voorzitter zegt, het niet eens te zijn met den heer Zaagman wat betreft het te water werpen van vuil door de tuinouwers. Men heeft over het alge meen geen last meer van de tuinbouwers. Dat het gebeurd is berustte op een misverstand. Het gaat thans om het vuil uit de huizen. We krijgen het Vrouwenlandje in de toekomst geheel ter onzer beschikking zoodat dat dan geheel kan worden benut. Wanneer morgen aan den dag een goed geoutil leerde dienst hier zou werken, dan nog ben ik bang dat hij niet zou voldoen. Hier maakt de gelegnheid den dief. Maar dit wil ik nog zeggen, wanneer de politie het ziet, dat door iemand vuil in het water wordt gegooid dan volgt onherroepelijk proces verbaal. De ingezetenen kunnen hiermede dus rekening houden. Z.E.A. verzoekt den raad thans of hij het aan het beleid van B. en W. kan overlaten om in het voorjaar die maatregelen te nemen, dat het vuil dan opgehaald wordt. Weth. Bakker zegt dat er gesproken is over den dienst die hier geweest is en toen niet voldeed, maar dat mag geen aanleiding zijn om er thans tegen te wezen. Toen ging het ook niet goed: Met een dienst moet zooiets groeien. Nu zegt de burgemeester, dat wanneer de men schen het vuil te water gooien en het wordt gezien, dat er proces-verbaal wordt opgemaakt, maar ik ben van oordeel, dat wanneer hier geen dienst is we de menschen ook niet mogen verbaliseeren. Nood breekt wet en dat is nood. Ik acht het ook niet goed het vuil op de erven te bewaren. Dan is het beter dat het in de sloot wordt geworpen, dan dat de kinderen er in spelen. De heer Zaagman zegt gehoord te hebben dat hij zich vergist heeft met zijn gezegde over de bou wers, en wenscht hun dan in de eerste piaats hul de te brengen dat niets meer te water wordt ge gooid. Maar wanneer we nu hooren, dat de burgers bloot staan aan een proces-verbaal, dan zijn we wel verplicht een dienst in te stellen. En als Boon ie mand moet hebben om te bekeuren, dan waag ik me er morgen aan. Nu verklaar ik mij voor een dienst gehoord de besprekingen. En naar aanleiding van het gesprokene door den hr. Bakker, meen ik in de verordening te hebben ge lezen dat de menschen bepaalde maanden geen vuilnisbelt op hun erf mogen hebben. We zitten dus aan alle touwen vast. Het vuil mag niet te water en men mag het niet bewaren. De heer Kostelijk zegt dat het toch waarlijk niet zoo veel is, wat in een maand bewaard wordt en zou de menschen willen verplichten een- kist te hebben om het vuil in te doen. Dan kan het vuil eens in de maand worden opgehaald en zijn we met kleine kosten klaar. Maar de menschen willen niet. De voorzitter zegt, dat wat door den heer Zaag man wordt opgemerkt, in de politieverordening is vastgelegd, die gemaakt is door den raad. Die moet ik uitvoeren en daar houd ik mij aan. Weer zal door mij met de' jongelui een 1-Mei- vuur worden ontstoken waardoor veel vuil verbrand zal worden. Maar het zegt genoeg, dat niettegen staande dit branden het vorig jaar, twee bedden achter de pastorie in het water dreven. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen Voorloopige vaststelling van de gemeentereken, over 1928. Door den heer Groen wordt namens de commis sie van onderzoek rapport uitgebracht en mede gedeeld, dat de rekening zoo goed mogelijk is na gezien en in volkomen orde bevonden, zoodat tot goedkeuring kan worden geadviseerd. Overeenkomstig het uitgebrachte advies wordt de rekening voorloopig vastgesteld op de volgende bedragen: voor den gewonen dienst in ontvangst op 89291.71 in uitgaven op 65349.51'/2 batig, sal do op 23942.19'/2. Voor den kapitaaldienst in ont vangst en uitgaaf op ƒ9056. Goedkeuring balans, winst- en verliesrekening over 1928 van het gasbedrijf. Dit bedrijf sluit met een winstcijfer van 5133.57. Goedkeuring balans, winst- en verliesrekening over 1928 van het electriciteitsbedrijf. Hier wordt een winstcijfer aangegeven tot een bedrag van 1834.47. Goedkeuring rekening van het Burgerlijk Arm bestuur. over 1928. Hierover wordt geadviseerd door den heer de Boer die namens de commissie van onderzoek me dedeelt dat alles in volkomen orde is bevonden. De ontvangsten hebben bedragen ƒ5471.15 de uit gaven ƒ4023. 71 alzoo een voordeelig saldo tot een bedrag van 1447.44. Rondvraag. De heer Groen zegt de rekening te hebben hage- zien en daarin cijfers te hebben aangetroffen voor het gebruik van auto's door B. en W. Echter heeft het zijn aandacht getrokken dat alle uitgaven zijn gedaan aan de fa. Kok en Tuinman. Dit is wel eigenaardig, omdat we hier nog zoo iemand in de gemeente hebben en wel den heer Hoogeboom. Hoe kan dat? Hij is toch ook een in gezetene en betaalt toch ook zijn belasting. De voorz. antwoordt dat door den heer Hooge boom nooit ergens om is gevraagd. Dat wordt altijd gedaan. Dat doet ieder zakenman. Maar B. en W. zullen met uw wenk rekening houden. De heer Groen. Hoogeboom reed toch eerder dan Kok en Tuinman. De voorz. zegt dat het zonder nevenbedoeling gegaan is. Namens B. en W. wenscht de voorzitter nog de verklaring af te leggen dat zij de tijdelijke benoe ming van den ambtenaar ter secretarie, den heer Sloof tot 1 Januari handhaven en daarvan de volle verantwoordelijkheid op zich nemen. Hierna volgt sluiting der vergadering. Vrijdagavond half acht vergaderde de raad dezer gemeente ten raadhuize onder voorzitterschap van den Edelachtbaren heer J. Kroonenburg, Burge meester-Secretaris. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met een har telijk woord va nwelkom, zijn vreugde er over uit sprekend alle leden weer zoo spoedig aanwezig te zien in goede gezondheid. Ondanks de zoo kort opeenvolgende oproeping blijkt uit de voltallige op komst, dat allen den plicht gevoelen tegenwoordig te zijn. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Na loting blijkt dat de stemmingen zullen aan vangen bij den heer Muurling. Ingekomen stukken. Dankbetuiging van het Witte Kruis voor de ver leende subsidie voor het jaar 1930. Idem van den ambtenaar ter secretarie voor de verhooging van zijn jaarwedde. Jaarverslag van het P. W. B. over 1928. Van de Commissie tot onderzoek van de genoten 5 procent door den directeur der Lichtbedrijven is bericht ontvangen, dat door degenen, die zulks wenschen, de gelegenheid is opengesteld hunne op merkingen omtrent deze zaak schriftelijk in te die nen, teneinde verder voor te bereiden. Genoemde commissie stelt zich voor op een na der te bepalen datum alle betrokkenen in de gele genheid te stellen tot mondelinge toelichting. Voorts' is van dezelfde commissie bereids bericht ontvangen, dat dit tijdstip bepaald is op Zaterdag 14 September e.k. des morgens 10 uur in de Be stuurskamer der gasfabriek. Hiervan wordt schrif telijk mededeeling verwacht bij de Langedijk-Com- missie te Bloemendaal. Voorgesteld wordt bovenvermelde Stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Van de vereeniging voor wettelijke dierenbescher ming verzoek een bepaling op te nemen in de wo ning- en bouwverordening, waarin .eischen worden gesteld, waaraan veestallen moeten voldoen. In hoofdzaak geldt de bepaling, die maatregelen te treffen, om bij brand, de koeien in den kortst mogelijken tijd naar buiten te kunnen brengen De voorzitter deelt mede, dat B. en W. van mee ning zijn, dat het veebedrijf in deze gemeente te miniem is om een dergelijke bepaling in de bouw verordening op te nemen. Hierbij komt nog dat 't zeer moeilijk is te dwingen bestaande toestanden te veranderen. Bij nieuwbouw worden eventueele verbeteringen automatisch toegepast. Voorgesteld wordt het adres voor kennisgeving aan te nemen De heer Snel meent dat met deze zaak men zich niet alleen bepalen moet tot de boeren. Spr. acht het van groot belang indien er van gemeentewege toezicht wordt uitgeoefend op de stalling bij per sonen, die slechts 1 koe houden en in den regel zijn deze plaatsen zeer benauwd. Spreker stelt voor be palingen hieromtrent vast te stellen. De voorzitter merkt op, dat het adres hoofdzake lijk de boerderijen betreft daar gesproken wordt ove rhet koppelen der kalveren en maatregelen te nemen bij brand. De heer Lek vindt het begrootelijk dat de dieren of dit er 10 zijn of 1, verwaarloosd worden. Met 't oog op dierenbescherming kan spreker met het ge dane voorstel door den heer Snel meegaan Wethouder van Kampen zegt, dat bij de behan deling van het adres in B. en W. het standpunt is ingenomen het adres voor kennisgeving aan te nemen, doch evengoed toezicht uit te oefenen Voorts zegt spr. van deskundige zijde te hebben vernomen dat bij brand het absoluut verkeerd is dat alle koeien tegelijk worden losgemaakt daar deze toch juist het vuur inloopen. Tevens kan bij de nbouw van een boerderij het adres weer in behandeling worden genomen om eventueele bepalingen vast te stellen. De voorzitter zegt, dat als er ingegrepen moet worden bij geval van verwaarloozing, zulks toch gesteund moet worden door een wettelijke bepa ling. Z.E.A. stelt de vraag op welke wijze bepalin gen te treffen zijn om aan redelijke eischen te voldoen. Spreker merkt op, dat in veehoudende gemeenten de geheele verordening erop is ingericht, echter voor deze gemeente^ waar door een enkeling een koe er op na wordt gehouden acht Z.E.A. het van te weinig belang. Wethouder Duif kan zich moeilijk indenken dat er van verwaarloozing wordt gesproken daar in den regel de menschen er prat op gaan een koe te houden. Spreker acht eén speciale verordening overbodig, echter toezicht gewenscht. De heer Snel zegt, al geldt het maar 1 koe, die den geheelen winter in een onvoldoende ruimte en met weinig lucht en licht moet staan, dit toch al te erg is. Spreker stelt voor het adres tot de volgende ver gadering aan te houden, waarop B. eri W. met een eventueel voorstel ter tafel komen. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Tegen stemde de heer Muurling. Van de algemeene vereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem ontvingen B. en W. een uit voerig schrijven waari werd verzocht om de vast stelling eener verordening houdende verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen ter voor koming van wratziekte. (Voor nadere bijzonderheden omtrent deze be palingen verwijzen wij onze lezers naar het in dit nummer voorkomende verslag van den raad der ge meente Heerhugowaard. Red.) Z.E.A. deelt mede, dat dit adres in B. en W. een punt van breedvoerige bespreking hèeft uitge maakt, vooral met het oog op het soort „bravo", welke voor Sint Pancras van belang is, daar dit de winteraardappel is, die veel geteeld wordt voor het eigen gebruik. Volgens Z.E.A. is het een feit, dat er veel nut verbonden is aan de wering van de wrat ziekte, niet alleen voor bloembollen maar ook voor andere gewassen. Het geldt hier een belang voor de geheele streek. Spr. stelt voor, de Langedijker Gr. Centrale in deze om advies te vragen, waardoor het mogelijk is, dat een uniforme regeling wordt getrof fen. De heer Lek aciit deze zaak van zeer ingrijpen den aard en meent dat het niet aangaat dat zoo direct maar een beslissing wordt genomen. Spreker vindt de houding van B. en W. in deze .dan ook zeer correct. Verschillende leden verklaren overtuigd te zijn van de belangrijkheid. De heer Snel vindt het zeer eigenaardig dat ver schillende soorten in het adres worden genoemd, echter worden er geen genoemd, die deze soorten kunnen vervangen. De kans dat er des winters geen eten is, acht spreker dan ook zeer groot. De voorzitter zegt, dat bij het uitbreken van de ziekte niet alleen Sint Pancras maar ook de gehee le Langedijk gedupeerd wordt door een uitvoerver bod. Het is dus van groot belang maatregelen te nemen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. met alge meene stemmen aangenomen. Bespreking onderhoud Koedijker pad. Z.E.A. deelt mede, dat het besluit der vorige ver gadering aan B .en W. van Koedijk is bekend ge maakt, waarop bericht is ingekomen dat de raad dier gemeente met algemeene stemmen besloten heeft het standpunt te handhaven, dat beide ge meenten het onderhoud in eigen gemeente bekos tigen. Z.E.A. is van meening, dat alle raadsleden het raadsverslag van Koedijk zullen hebben gelezen en wenscht spr. niet in te gaan op bepaalde uitdruk kingen zooals „Holland op z'n smalst" en „parasi teeren op de gemeente Koedijk", hetgeen spr. in geenen deele in het belang van de zaak acht en hoopt dan ook dat allen zich hierboven zullen ver heffen. Z.E.A. memoreert dat de raad in twee raadszit tingen met algemeene stemmen zich heeft veree- nigd met het standpunt van B. en W. als zijnde de meest correcte voorwaarden. Thans komt echter het pad wel wat in het ge drang. Koedijk zou het ten zeerste betreuren als het pad door deze kwestie niet tot stand zou ko men, doch ook B. en W. van Sint Pancras zijn van dezelfde gedachte, doch meent dit college het inge nomen standpunt niet te mogen laten varen, daar dit het meest juiste is. Niettemin willen B. en W. alsnog Koedijk de hand reiken met het volgende voorstel, nl. de instelling van een arbitragecommissie, bestaande uit drie per sonen en wel een uit den raad van Sint Pancras, in dit geval de voorzitter en een uit den raad van Koedijk. Deze zullen na onderling overleg een der de persoon aanwijzen. Beide raadscolleges zullen zich onvoorwaardelijk neerleggen bij de uitspraak dier commissie. Indien Koedijk op dit voorstel in gaat zal onmiddellijk na de uitspraak een aanvang met de werkzaamheden worden gemaakt waardoor de totstandkoming nog in den herfst kan worden De zaak zal hierdoor dus niet tegengehouden worden. Wat betreft de besprekingen omtrent het onder houd is Z.E.A. overtuigd dat deze thans niet te ber de moeten worden gebracht daar deze zaak genoeg zaam is besproken en moeten de besprekingen tot het voorstel beperkt blijven. De heer Lek deelt mede reeds plannen te hebben gemaakt om de zaak uitvoerig uiteen te zetten, ech ter zal spreker dit thans achterwege laten en ver klaart zich voor het voorstel van B. en W. Ook de overige leden verklaren hiermede accoord te gaan en wordt het voorstel met algemeene stem men aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter onder dank voor jde samenwerking deze vergade ring. Bloemboliesiveifiing Broek op Langendijk. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1929. Enkele kleine partijen leverbare bollen waren aangevoerd. De aanvoer van plantgoed- overtrof de verwachting. Er was een groote aanvoer en, voor het meerendeel beste partijen. Het plantgoed, werd verkocht bij opbod door den heer G. Booi van Sint Pancras.. Er werden hooge prijzen besteed. D'e groote partijen waren verdeeld in gedeel ten van 4 manden, waarbij de kooper de keuze' had do. geheele partij te nemen. Volgende week wordt weer een veiling van, plantgoed gehouden, waarvoor nadere aankondi ging in deze courant. i Leverbare. Aanv. O. Oudhuis, Heerhugowaard. Clara Butt 1825 stuks 2' mand. f 4.50 Clara Butt 3000 stuks 2 mand. 3.30 Pride of Haarlem, 1500 stuks 2 mand. 3.90 Cramoisi Brillant, 2300 stuks 3 mand. 4.— Oramoisi Brillant, 2400 stuks 2 mand. 2.90 Aanv. K. Bart, Heerhugowaard. William Copland, 500 stuks 1 mand. 3.90 Aanv. W. Ploeger, Omval, Schermer. Proserpine, 600 stuks 1 mand 6.60 Cramoisie Brillant, 2500 stuks 3 manden 2.70 f Aanv. J. v. Heerden, Broek op Langendijk. Aanv. K. Madderom, St. Pancras. William Copland, 450 stuks 1 mand. 3.90 Wüliam Copland 1350 stuks 1 mand. 3.30 Aanv. H. de Waal, St. Pancras. Idem 2050 stuks 2 mand. 3.60 Aanv. Jb. Wagenaar (Brug) Bfr. op L. Ei.V.T. Flamingo, 800 stuks 1 mand 5. E.V.T. Frederik Moore, 1200 stuks 2 m. 5. Aanv. S. Vlaar, Heerhugowaard. Clara Butt, 375 stuks 1 mand 4.30 Idem 950 stuks 1 mand 3.10 Murillo 1400 stuks 2 manden '2.90 Plantgoed, Aanv. K. Wagenaar, Heerhugowaard. E.V|T. La Reine 126 Kg. 4 manden f 0.90 5 partijen E.T.V. La Reine van lf28 Kjg. 4 m. 0.90 Idem, L28 Kjg. 4 manden 0.95

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4