Liefde en Mi De Moord van Saint-Ouen, Nieuwstijdingen bekende „Tiger"-kachels nemen een voorname plaats in en niet te vergeten de laatste modellen der Junker- en Ruh-kachels en -gasfornuizen. Gaskachels en -haarden met de allernieuwste ver beteringen zijn in vele modellen geëxposeerd.. Onze aandacht werd onmiddellijk getrokken door een stand, wier houder wijd en zijd bekend is. De naam G. WORM behoeft geen wijdsch ebtoog en is het vanzelfspre kend, dat we hier iets zouden zien. Wij mogen niet dalaten den kustrijken zin dezer stand onder het aog te brengen, der bezoekers. Een geheimpje wil len wij hier gaarne verklappen. Was het hier niet de kunstenaarshand van het jongere geslacht Worm, met name de heer P. Worm, die hier zijn kunstenaarstalenten heeft bot gevierd op de artis tieke aankleeding dezer stand?. Op een keurige wij ze worden hier gedemonstreerd de modekleuren voor herfst en winter. De expositie getuigt van kunstzinnig talent en zeer zeker zal succes niet achterwege blijven. Vervolgens werd onze aandacht gevraagd voor de keurige stand van de W -W...... FIRMA YPMA. Hier zagen wij het nieuwste type radio-toestel N. S.F., hetwelk geheel op de lichtleiding kan worden ingeschakeld. De „Elgrafoon" reproduceert op keu rige wijze de gramofoonmuziek, voortgebracht door middel van het radio-toestel. Gramofoonversterkers voor dancings, zalen en inrichtingen zijn in ruime mate voorradig, terwijl de nieuwste typen luidspre kers van het merk „Philips" „Telefunken" en „Ferrand", de keuze tot aankoop vergemakkelijken Imposant is de stand der bekende FIRMA RINGERS Het geheele tooneel der groote zaal is door deze firma in beslag genomen. Het vele, door deze fir ma gebracht, is alleszins bezienswaardig. Allereerst de enorme collectie luxe doozen, de groote ver scheidenheid etalage-stukken, welke ieders bewon dering hebben. Wij zagen een prachtige tonquet bloemen, zoo natuurgertouw, dat velen meenen, dat dit kunstbloemen zijn. Echter is dit alles decoratie werk, vervaardigd op de Ringersfabrieken. Alle stukken te noemen, is niet doenlijk, doch willen wij volstaan met de zinnebeelidge voorstelling van de beheersching der wereld door de vliegmachine, een huis in aanbouw, het reuzenei in dwergenland, een prachtige schemerlamp, een vaas, van zeer groote afmeting, met kunstig decoratief werk, voorts een groote waakhond. „Bello" genaamd, die de wacht houdt bij een grooten voorraad bussen cacao. Overbodig is het te vermelden dat al deze stukken van chocolade zijn vervaardigd. Bewonde renswaardig zijn de decorateurs, die het publiek laten zien, hoe zij te werk gaan. Tevens ziet men hier de fabricage van bonbons, voor deze week speciaal „de Gamitbonbons", waarbij wij niet ver geten de Melactareep. Als een kleine satyre,wordt door deze firma geëxposeerd, hetgeen door vele Alkmaarders al reeds lang wordt gewenscht, en wel een overdekte bad- en zweminrichting, die van zelfsprekend ieders aandacht heeft. Vermelden wij tenslotte de vele vitrines welke 'n keur van bonbons bevatten, eenige honderden ver schillende soorten. Voor een ieder is de gelegen heid opengesteld met dit fabrikaat kennis te maken De heer P. J. VAN KESSEL het bekende bloemenmagazijn, exposeert een groo te collectie koperen potten en vazen, verschillend aardewerk, w.o. het bekende en zoo artistieke pla teel enz. De vele bloemen geven het geheel een keurigen aanblik en wordt hier iets bijzonders ge boden op het gebied van „Floralia." Reeds van verre komt u de heerlijke geur van Floralia's kin deren tegemoet. Deze stand is zeer zeker een kijk je waard. Een zeer groote ruimte wordt ingenomen door de FIRMA L. FRANKENBERG. Wij zien hier kantoorboeken, machines, electri- sche tel- en rekenmachines, enfin, alles wat een moderne kantoorinrichting behoeft. De vele luxe artikelen zoowel als de lederwaren zijn een lust voor de oogen. Een druk bezoek aan deze stand is verzekerd daar er zeer veel te zien is en de aan dacht gevraagd wordt voor vele artikelen op mo dern gebied. In de stand van de FIRMA J. F. M. ENDEL, vindt men uitsluitend Hollandsch koperwerk. Zoo wel het moderne als het oude antieke is hier op keurige wijze geëxposeerd. Wij zagen o.m. de echte Hollandsche pijpenstandaards, doofpotten, spiegels ec, etc. Ook in het miniatuur koperwerk is deze firma „Wel Verdoemd," vloekte de baron, al zijn dilompatieke bezadigdheid vergetend, „ik geloof, dat je begint te dreigen, mijnheer!" „XJ valt mij aan, baron, ik verdedig mij. Ga eens zeggen tegen den procureur der Republiek, dat ik Richard Vernière heb vermoord en bewijs het als gij kunt. Ik zal op de beschuldiging ant woorden met te zeggen en het te bewijzen ook, dat ik te Berlijn in Pruisische soldij heb gestaan en gehandeld heb volgens de bevelen van het Pruisisch gouvernement. Dat gouvernement wil de vernietiging van de zaak van den grooten in dustrieel Vernière, den vaderlandslievenden man, die niet was om te koopen en wiens uitvindin gen en werken Pruisen gevaarlijk toeschenen." ,,Je weet heel goed, dat het valsche beschul digingen zouden zijn tegen het Pruisische gou vernement." ,JM'aar met allen schijn van waarheid. De jus titie moet naar mij luisteren, als ik zeg: Veroor deel mij, ik ben een nietswaardige, maar straf ook hen, die mij "tot mijn misdaad hebben aangezet." ,,Dat laatste gelooft niemand, Robert Ver nière." ,,Dat laatste gelooft iedereen, baron Schwartz, als ik de justitie de'bewijzen van uw eerloosheid zal hebben getoond." „Je hebt geen enkel bewijs, mijnheer!" „Daarin vergist gij u, baron. ie maar: Dit is een officieele brief in cijferschrift van uw gou vernement, gericht aan uw ambassadeurs te Pa rijs..." „Een brief in cijferschrift?" herhaalde Wil helm Schwartz, die er niet meer aan dacht zijn blonden baard te streelen. „Dien ik met behulp van 't kleine woordenboek ruim gesorteerd. Het geheel biedt een keurigen aan blik door de groote schittering en velen zullen zich aangetrokken gevoelen en een oogenblik stilstaan en tot koopen worden aangemoedigd. In stand 35 heeft de FIRMA W. VAN VUURE een expositie van glas- in-lood-lampen, die door de fraaie teekeningen en kleuren bijzonder opval len. De Schotsche haard met als achterkant een kralen gordijn valt zeker te roemen, nu hiermede de traditioneele plaats geheel is vervallen. Voorts valt het vele koperwerk en de gasfornuizen zeer in het oog. K. L. M. De Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij neemt op deze tentoonstelling een alleszins bezienswaardi ge plaats in. De in Alkmaar zoo populaire vertegen woordiger, de heer Höhle, laat een ieder zien, hoe een vliegtuigmotor werkt. Deze machine een „Side- ley Puma" bevat 6 cylinders en ontwikkelt 220 P.K. en maakt 1300 toeren per minuut, is watergekoeld en heeft een gewicht van 250 kilogram. Het benzi neverbruik is 65—70 liter per uur en 4—5 liter olie Het is zeer interessant deze motor te bezichtigen, daar dit een industrie omvat, die.een groote toe komst tegemoet gaat. Tevens bevat deze stand ve le verkleinde modellen der K.L.M. en Lufthansa en wordt een ieder gaarne inlichtingen verstrekt om trent vliegtochten enz. Complete dienstregelingen zijn voor een ieder gratis beschikbaar. DE FIRMA WED. J. OTTER exposeert haar exquise soorten limonades. Is het echter wel noodig deze firma nog nader te omschrij ven? Deze alombekende firma, die reeds 45 jaren de vertegenwoordiging van de Amstel-bieren heeft is al reeds wijd en zijn bekend. Immers haar rayon strekt zich uit tot Tessel, Wieringen, Bergen, Eg- mond aan Zee, Nieuwe Niedorp en Oudkarspel. Als attractaie wordt door deze firma aan hare serieu- se cliëntele een proefflacon limonade aangeboden. De stand ziet er keurig uit en zal velen uitnoodigen met dit fabrikaat kennis te maken. DE SINGER MANUFACTURING COMPANY, heeft een groote verscheidenheid naaimachines ge- exposeerd.. Een eldorado voor de dames. Een ieder maakt hier kennis met de electrische naaimachine, die hare snelheid regelt met een enkele druk op een pedaal. Met de hier gebezigde motors is iets buitengewoons bereikt. Ook de electrische lampen vergemakkelijken den arbeid der huisvrouw. Als bijzonderheid zagen wij eenige voorbeelden waarbij zelfs de z.g.n. „kruissteek" op de Singer-Naaima- chine is vervaardigd. De stand biedt een rustigen aanblik en is alles zins bezienswaardig. De heer J. VAN DER POL, houder van stand no. 36 heeft hier tentoongesteld de sausjesbranderij, zoodat het voor liefhebbers ie der oogenblik van den dag mogelijk is warme pin da's te verkrijgen, evenals zulks het geheele jaar door mogelijk is aan de zaak op de Laat. Wat de heer van der Pol in fruit brengt zagen wij op keurig wijze geëxposeerd, zooals Tyflis-bananen, Druiven, Appelen enz. enz. Ook de afdeeling Con serven was in ruime mate gesorteerd. K. O. H. Deze letters te noemen, och velen hier zijn er reeds mee bekend. Het KAPPEN- en ORNAMEN TENHUIS van den heer Ko Bottemanne geeft in stand 17 slechts een klein deel der vele door ge noemde firma aangeboden artikelen weer. Een bij zondere reclame op de G.A.M.I.T. is wel, dat iedere tiende kooper van een-stofzuiger (specialité de la maison) onverschillig welk merk, een stofzuiger gratis ontvangt ter waarde van f 130. Voorwaar voor velen een prachtgelegenheid zich op gemak kelijke wijze van een dergelijke machine te voor- Onmiddellijk op zij van de entrée van de groote zaal wordt de aandacht gevraagd voor een zeer uit gebreide collectie schrijfmachines en vulpenhouders DE FIRMA VAN PUTTEN EN OORTMEIJER stelt hier ten toon welke verscheidenheid in den handel wordt gebracht door het fabrikaat „Parker Duofold" de vulpenhouder van den tegenwoordigen tijd. Nimmer zagen wij zulk een uitgelezen collectie Ook op het gebied der schrijfmachines heeft deze firma zich een reputatie verworevn. De „Under wood" in verschillende modellen is hier geëxpo seerd. Het meest wordt de aandacht getrokken door de stenotype „Grandjean" die demonstreert hoe de stenografie mechanisch wordt uitgevoerd. Dan komt de FIRMA VAN REYENDAM. Al reeds eerder hebben wij deze firma genoemd in van Earousse, uitgave 1874, van, 't begin tot het eind ontcijferd heb; en dit merk, ziet ge, baron, dit merk aan den voet van den fraaien brief is "t kan op honderd manieren bewezen.worden het overtuigendst bewijs, dat de brief echt is en afkomstig van den grooten, militairen staf te Berlijn." 'Wilhelm Schwartz vloog van zijn schrijftafel op naa, reen boekenkast, keerde zich om en stond tegenover Robert Vernière met een geladen pis tool in de hand." „Die brief!" riep hij uit, bleek va htoorn, dien brief!" „[Men zo uniet zeggen, baron," zeide Robert schouderophalend, „dat u zooveel met uitgeslapen schurken had omgegaan. Het spreekt immers haast va nzelf, dat deze brief een zeer getrouwe copie is van 't origineel, dat op veilige plaats is bewaard en waarmede een ander na mijn dood onmiddellijk zo ute voorschijn treden. Beschul dig mij nu maar, u weet hoe van mijn kant die beschuldiging beantwoord zal worden." „jje hebt difen brief ,van O'Brien, niet waar?'!? „Ik heb dien niet van hem, maar dat is van ondergeschikt belang." „Weet je ook, waar die vervloekte Ier zich ergens ophoudt?" „In 't geheel-niet, baron!" ,,'t Is goed. U kunt wel gaan, we spreken elkander later nog." Toen de nieuwe directeur de rgroote fabriek te Saint Ouen zich te voet begaf naar 't rijtuig, dat hij bij 't komen op den hoek der straat had laten wachten, werd hem door een deftigen, ou den heer, die daarbij bedaard doorliep, een briefje in de hand geduwd. Een hal fuur later zat hij in den spoortrein met een plaatsbilet naar Joinjville-le-Pont, waar hij alle hoop had O'Brien te zullen ontmoeten. XIV. Op dat zelfde uur bevond Daniël Savanne zich met zijn griffier in zijn kabinet van ,'t jus- titie-paleis, voor de zooveelste maal de getuigen de inleiding van de G.A.M.I.T Deze firma, die de hoofdvertegenwoordiging bezit van de kunstzaal Edison brengt het allernieuwste op het gebied der radio. Op duidelijke wijze ziet men in deze stand de „Crystalphone" een wisselstroomapparaat voor aansluiting op het lichtnet, waarbij het mogelijk is de overgang van lange op korte golf met één enkele schakelaar tot stand te brengen. De Crys talphone luidspreker, een geheel nieuw 4-polig mag neetsysteem bezit een groote gevoeligheid en bij zonder prachtige weergave. Dezelfde firma exposeert in de Tuinzaal uitslui tend de Philips Producten, waarbij tevens noemen het zoo wereldberoemde „hondje van Philips." Wat wij op deze wijze zien gedemonstreerd is iets ondenkbaars en tochmet eigen oogen hebben wij dit wonder der techniek aanschouwd. Wij ra den dan ook een ieder aan, deze zaal te bezoeken waarin den geheelen dag demonstraties worden ge geven. Zeer interessant! In de groote zaal zien wij een groote draaiende toren, die ieders aandacht trekt. DE FIRMA OTTO FINKENSIEPER die op deze limuneuze gedachte is gekomen, laat u zien, welke kleurenverscheidenheid er bestaat in WOL. Niet minder dan 56 kleuren worden hier aan tentoongesteld, ofschoon deze firma thans een verscheidenheid van ongeveer 400 kleuren heeft. - Dit is dus slechts een kleine greep uit het vele. Ook voor de bewerking met wol heeft deze firma een uitgebreide sorteering en modellen. Deze stand verdient aller aandacht. De expositie van de FIRMA B. W. G. LIENESCH toont ons eenige japonnen en mantels naar de laat ste mode en op smaakvolle wijze geëtaleerd. Een doeltreffende belichting zorgt dat de geëtaleerde artikelen op juiste wijze worden belicht en zullen vele dames zeker eenige oogenblikken hare aan dacht aan deze stand schenken. De heer SIMON TRIJBETZ etaleert het beroemde Sola-Silver, fabrikante de fa Gerritsen te Zeist. Deze stand een al schittering voor het oog, omvat een uitgebreide collectie ta felzilver. De bekendheid van dit artikel is wel, dat het poetsvrij is, niet vlekt, niet verkleurt terwijl zelfs zuren er geen invloed op hebben. Zeker wel een uitkomst en een ideaal voor de huisvrouw. Als attractie geeft de heer Trijbetz aan iederen 500sten bezoeker een etui met 6 koffielepeltjes ca- I1E POSTBÜIVENVLUCHT. N.V. ALKMAARSCH WARENHUIS. Stand no. 57. Het Warenhuis brengt op deze tentoonstelling enkele belangrijke nouveauté's die in het laatst van dezen tijd in enkele branches zijn uitgekomen, waardoor deze sand een der voornaamste clou's der tentoonstelling vormt. Het is een keurig verzorgde prachtig verlichte stand. Direct reeds bij het benaderen van de stand wordt de aandacht getrokken door een prachtige etalage op den achtergrond voorstellend een van sterren fonkelenden hemel, temidden waarvan wij een ko meet ontdekken met den naam „Gromalca." Ver licht door een paar stralenbundels van varieerend licht lezen w ijde nadere aankondiging der ko meet „Gromalca." die wordt voorgesteld als een „Nieuwe Ster aan schitterenden hemel." „Gromalca is de naam van het nieuwe product van de Gero- fabrieken te Zeist en wel voor het poets- en vlek- vrije tafelzilver dat deze fabriek in den handel brengt onder volle garantie. De keurig verzorgde catalogus die aan ieder be zoeker wordt uitgereikt geeft een prachtig over zicht van de enorme sorteering en prachtige model len, die in dit artikel worden geleverd. Voor de huisvrouw geeft het enorme voordeelen. Een tweede attractie vormt deze stand met de demonstratie van het nieuwste technische wonder op huishoudelijk gebied nl. de „Fruco" Snelkook pan. De resultaten zijn verbluffend. De snelkook pan „Fruco" waarmede een stoomdruk van 1 tot 3 atmosfeeren wordt bereikt kookt alle spijzen, zelfs peulvruchten, soepen, peren, enz., die anders uren moeten koken, in circa 15 minuten, bereid de spij zen zoo smakelijk mogelijk zoodat dit niet anders dan iedere huisvrouw bewondering kan afdwingen. Voorts wenschen wij van deze stand nog te ver melden de prachtige ornamenten en lampen voor woonhuisverlichting, genaamd „Percalux." Deze artistieke lampen van Nederlandsch fabrikaat zijn vervaardigd volgens ontwerpen van vooraanstaan de architecten, geven een aangenaam licht, zijn buitengewoon sierlijk van vorm en décor en vormen elk een kunstvoorwerp op zich zelf. verhooren nalezende, door hem afgenomen in de zaak van Saint Ouen. Den vorigen dag nog had hij Prieur bij zich gehad, Justine, de oude dienstmaagd van Richard Vernière en de blinde Veronica Sollier met haar kleinkind. Het toen behandelde moeten wij in 't kort weer geven. De kassier had nogmaals verklaard, dat hij in den namiddag van den 30sten December met den patroon de kas had opgemaakt en het montant genoemd, zonder zelfs te gewagen van een an dere som gelds, die door iemand anders in de kas van Richard Vernière zou gedeponeerd zijn. ,,'Hoe laat is u den 30sten van den patroon vandaan gegaan? vroeg de rechter. „Tegen zeven uur, mijnheer." „Hebt ge dan niet later gehoord, dat iemand dien avond een belangrijke som gelds aan mijn heer Richard heeft ter hand gesteld?" ,jNeen antwoordde Prieur. „En als dat was gebeurd, zo ude patroon dunkt me, het mij den volgenden dag gezegd hebben, toen ik met Gri- vot bij heim ben blijven dineeren." ,JMissehien was dat geld niet bestemd om te worden opgenomen in de zaai en heeft de patroon er daarom niets van gezegd." ,JDat kan mogelijk zijn, mijnheer." Aan de meid-huishoudster stelde de rechter slechts een vraag, n.l. of zij op den avond van den 30sten December ook een marine-officier bij haar meester had gezien. Zij antwoordde bevestigend, er bij 'voegend, dat die marine-officier bij den patroon was blijven dineeren. Aan 't feit, dat Gabriël vroeger te Parijs was gekomen, dan zijn broeder Daniël gedacht had, viel niet meer te twijfelen. Maar welke zaken had hij te bespreken gehad met Richard Vernière, waaromtrent beiden het stilzwijgen hadden be waard? Daaromtrent zou Veronica Sollier wellicht iets naders hebben mede te deelen. Zij was met Zondagmiddag werd op het middenterrein der tentoonstelling eene postduivenvlucht gehouden, waartoe het „Gamif'bestuur de medewerking had verzocht van de vereeniging „de Postduif". Onder leiding van de heeren J. R,. Reijmer, P. Bakker en Th. v. d. Kamer was deze vlucht voorbereid en waren ook deze heeren thans de leidende figuren. Eien groot aantal manden ston den opgestapeld gereed, waarvan de kleppen op het vertreksein geopend zouden worden. Van ver schillende plaatsen, zooals Haarlem, Helder, Zaandam, IJmuiden, Beverwijk, Velzen, Purme- rend, de Koog en Uithoorn waren de duiven reeds gisteravond pe rspoor aangekomen. Het aantal bedroeg pl.m. 800. Een honderdtal prijzen was voor dezen wed strijd beschikbaar gesteld. Te half 2 zouden de diertjes worden losgela ten en was het aardig te zien hoe zij naar dit tijdstip hunkerden en was het voor de opening een dringen van 'belang. Daar komt de starte raan, gewapend met de chronometer en telt nog 30 seconden, nog 15, nog 5, het fluitsignaal weerklinkt, alle manden wor den tegelijk geopend en een oorverdoovend ge- klapwiek weerklinkt en sterke luchtstroom voert langs ons heen. Het was een interessant oogen blik. Be meeste dieren waren onmiddellijk aan het oog onttrokken, slechts enkelen cirkelden hoog in de lucht om de richting te verkennen. De wedvlucht was begonnen. Het aantal had veel grooter kunnen zijn door de afdeeling Amsterdam, die echter abusievelijk hunne deelnemers naar jMons (België) hadden verzonden, in de meening verkeerende, dat het een afdeelingsvlucht was vanaf genoemde plaats. Niettemin is de vlucht uitstekend geslaagd en komt het bestuur van „De Postduif" een woord van waardeering toe voor de organisatie. Plaatselijk Nieuws ZiUIBlSCHAR W OUDE. Met het oog op het alastrimgevaar zal Woens dag a.s. des namiddags 2 uur n.t. in de Openb. Lagere School de gelegenheid worden opengesteld tot revaccinatie. NOORDiSCHARWOUDiE, Benoemd tot onderwijzer aan de u.l.o. school der Vereeniging voor Humanitair Onderwijs te Soest de heer JGorter. N GORDSCH ARW OUDE. Naar wij vernemen zal met 1 Jan. a.s. nog een onderwijzer worden werkzaam gesteld 'aan de u.l.o.-school, zoodat er alsdan 3 leerkrachten zul len fungeeren. HET WEER; IN AUGUSTU& Tot den 25en was de luchtdruk voortdurend boog in het Zi.W. tusschen den 40 en 50sten breedtegraad en in het binnenland van Europa en ook boven Groenland. Vele depressies trokken door het N.W.de secundairen namen hun weg van Ierland naar het Skagerak. Na den 26 vorm den de oceaan-depressies uitloopers tot bij de Azoren, die den samenhang tusschen den conti nentalen hoogen druk en het subtropisch maxi- mam .verbraken. In de eerste dekade waren de W.-lijke en ook de O.-lijke winden een weinig talrijker dan nor maal, in de tweede dekade was een overmaat van W.-lijke na Z. W.-lijke winden, terwijl in de derde dekade de frequentie vrijwel normaal was. De haar kleindochter, die eveneens voor den rechter moest verschijnen, naar 't justitiepaleis gegaan, maar had van te voren het kind gezegd: „'tls den rechter bekend, Martha, dat jij iets weet van de misdadigers, als hij je dus iets na ders mocht vragen, herinner je dan, dat! je je daar omtrent niets herinneren mocht ik zal wel voor jou antwoorden." „Luister eens, mijn goede madame Sollier," zeide Daniël Savanne, „ik wil beginnen met je te'zeggen ,dat mijn neef Henri zich op dit oogen blik ernstig met uw persoon bezig houdt. Hij moet vandaag met dokter Sermet, die u behandeld heeft, een conferentie hébben en'daarna wil hij met de beroemdste oogheelkundigen van Parijs de vraag bespreken, of niet inderdaad de kans bestaat, u, zonder eenig levensgevaar, het ge zichtsvermogen weer te geven." ,JGod geve mijnheer, dat uw neef niet mij en zie hzel fvleit met een ijdele boop." „We moeten op Hem vertrouwen, Veronica. Niet alleen zou 't voor u zelf een groote zegen zijn, weer te kunnen zien, maar ge zoudt tevens 't licht kunnen brengen in een voor de justitie nog altijd duistere zaak. Overigens geloojf! ik wel, dat wij op H goede spoor zijn." Jlebt u vermoedens op een bepaald persoon?" „Dat niet, maar ik tracht sommige dingen in onderling verband te brengen en zoodoende hoop ik een groote schrede in de goede richting te doen. Uw verklaring kan mij daarbij van 't grootste nut wezen. Toen ge hier voor 't eerst verschenen waart, hadt ge mij een geheim toe te vertrouwen, m ij een vraag te doen, daarin bracht de komst van mijn neef Henri met het noodlottige telegram van mijns broeders dood een stoornis. U hadt mij gesproken van een bezoek op den avond van den 30sten December door mijn broer Gabriël Savanne aan uw patroon gebracht." „Ik herinner 't mij, mijnheer, maar u hebt mij aangetoond, dat ik mij in den persoon moest ver gist hebben," antwoordde Veronica, die zeer op haar hoede was.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4