NIEUWE LANGEDUKER COURANT. G.A.M.I.T-UITGAVE .1.1. l*T Spreekt met YPMA =s op de Uit het Westland. IM VAM DEK POL - in ilt Banaan - Laat 162 - Talafaan 217 21 lot en met 29 SEPTEMBER - - ALKMAAR. Bezoekt de G.A.M.I.T. om aanschaffing eener radio-installatie. Inlichtingen geheel vrijblijvend. Uitnoodigiilg totem bSZOBk aan Stand 57 op de GLA.MJ.T. se ssa 21 SEPTEMBER 1929. Demonstratie. Nieuwste Technische wonder op Huishoudelijk gebied, de nieuwe Snelkookpan „Fruco" Expositie Nederlandsch Fabricaat Verlichting „Perkalux" N.V. Alkmaarsch WarenhuisAlkmaar HONINGZOETE DRUIVEN Ie soort 35 cent per pond. Alle soorten PEREN en APPELS tegen concurreerende prijzen. Pracht BANANEN 25 cent per pond, 44 cent per kilo. Alle dagen versch gebrande PINDA's. Hoezeer de belangen, der stedelijke bevolking onafwijsbaar verbonden zijn aan die der bewo ners van het z.g. platteland en omgekeerd, ge tuigen gedurende het geheele jaar de marktdagen die in de steden worden gehouden, en waarop stedeling en buitenbewoner elkander vinden. Meer luider nog spreekt van dit wederzij dsch belang het jaarlijksch landbouwfeest, bij welke gelegenheid de Landbouw en Veeteelt den men- schen in de stad komt duidelijk maken, hoezeer zij in ontwikkeling immer vooruit gaan en waar bij: fcjch aanpassen aan nieuwe vindingen ten opzichte van hun bedrijf, tot heil van beide groe pen van samenwonende menschen. Is het Landbouwfeest in zekeren zin een naar voren brengen van een keurcolleetie van vruch ten, producten en dieren, die het getuigenis zijn van, wat noeste vlijt en energie, onder toepassing van moderne hulpmiddelen vermogen- voort te brengen, dan is de „Gamit" te Alkmaar even zeer een bijeenbrengen van bewijzen, die de gan- sche bevolking moeten overtuigen, dat de Han deldrijvende en ïndustrieele Middenstand evenzoo goed als de Middenstand van Bouwers en "Boeren, met zijn tijd medegaat en in staat is te voldoen aan verlangens en eischen die, met een voort schrijdende beschaving gelijken tred houden. Over en weer heeft de stadsbewoner belang bij een goed functioneerend Boeren- en Landbouw bedrijf, en hebben de buitenmenschen er belang bij, dat de Hollandsche en Industrieelen Midden stand zijn taak naar behooren uitvoert. Juist omdat het wel en wee van beide genoem de middenstandsgroepen zoo intens samen voort leeft, is het geenszins te verwonderen, dat de stad meeleeft in de belangen van de Plattelands bevolking, terwijl bij elke gelegenheid blijkt, dat de Buitenmenschen van hun belangstelling ko men getuigen indien een of ander markante ge beurtenis in de stad plaats heeft. E,en symbool van saamhoorigheid in dien bree- den, tweezijdigen Middenstand mag dan voor zeker gezien worden in de omstandigheid dat „Gamit" en „Landbouwtentoonstelling" gelijktij dig worden gehouden. „Gamit" en „Landbouwtentoonstelling" Twee groote vredelievende maehts- en krachtsvertoo- ningen; een beeld van den geheelen Noord-Hol- landschen zwoegenden en nijveren Middenstand! Heel Noord-Holland mogen dan in de komende ,„Gamit"-dagen Alkmaar bezoeken, en indien het waar is, dat „nomen est omen" de naam een voor stelling inhoudt, dan moge dit heugelijk samen gaan van den Stedelijken Middenstand met den stand van Landbouw en Veeteelt, in de stad van de Victorie, een gang zijn naar de overwinning, een gang naar beider steeds grooter bloei en machtiger uitgroei in de heerlijke gouwen en landouwen die in majestueuse pracht zich uit strekken aan de voeten van Alcmaria Victrix! J. ENDEL. Geef een winkelier een pen in zijn handen, tien tegen één dat hij gaat cijferen. Wilt gij een artikel voor uw blad van hem, vraag hem wat gij wilt, hij zal u antwoorden. Maar als die winkelier zelf moet schrijven, dan zwamt hij diep en hij zegt in zich zelf: Liever help ik zelf de moeilijkste cliënt in mijn zaak. Zelfs, al vraagt ge hem een artikel van de G.A. M.I.T., waarvan toch op het oogenblik bijna iedere vooraanstaande winkelier vol is, dan zal hij dit al leen doen, omdat hij reclame wil maken voor de tentoonstelling. Want reclame maken is den winkelier aangebo ren en deze tweede tentoonstelling moet hij aan grijpen als zijnde het beste object om reclame te maken, vandaar dan ook het groote enthousiasme waarmede deze tentoonstelling opnieuw door den middenstand werd begroet. De middenstand van Alkmaar wil weer eens too- nen, welke nieuwigheden er wederom verschenen zijn op het gebied van alles, wat de handel voort- brengt en het koopend publiek belang inboezemt. Van deze tentoonstelling zal de roep uitgaan, dat hoewel Alkmaar slechts een provincieplaats is, het toch vooraan staat in datgene wat het publiek in teresseert. Wat de Alkmaarsche winkelier u aanbiedt, kan de toets van vergelijking in alle opzichten door staan met datgene, wat de groote steden in ons land u toonen. Deze tentoonstelling is grooter van opzet dan die van 1924 en dat dit goed gezien is, bewijst wel het groote aantal exposanten niet alleen, maar ze ker ook het gehalte der standhouders. De meest vooraanstaande winkeliers hebben deze gelegenheid aangegrepen om u het beste te toonen wat hun za ken brengen. Dit is voorzeker een reden voor het Tentoonstellingsbestuur om op den ingeslagen weg voort te gaan. Men heeft ons wel eens gezegd: waartoe een ten toonstelling, zijn onze etalages niet groot en mooi genoeg? O, Zeker! Maar het publiek wil meer, en de win kelier wil het contact met zijn koopers vergrooten. Het persoonlijk contact willen wij zoo graag met het publiek hebben en kunnen wij juist op een ten toon stelling zooveel makkelijker krijgen. Hier op de tentoonstelling komt de cliënt in den regel meer om zich op de hoogte te stellen, van wat een zaak er brengt, dan wel om te koopen. Men kan hier den winkelier zooveel makkelijker inlichtingen vragen over diverse artikelen, zonder direct den hscijn te geven het artikel te willen koopen. En de winkelier weet wel, dat meestal de kijkers van heden, de koopers van morgen zijn. Daarom lgten wij de gelegenheid om reclame te maken niet voorbij gaan, wij willen ons inspannen thans het kijkend publiek te toonen, wat wij kun nen en de aandacht te vestigen op onze bedrijven. Een tentoonstelling als deze, waarvoor ook bui ten de kringen van den Middenstand een zoo groo te belangstelling is, moet dan ook slagen. Wij zijn er dan ook zeker van, dat als straks de duizenden, die naar de G.A.M.I.T. zullen stroomen, deze wonderschoone opzet hebben aanschouwd, zij zullen zeggen, dat Alkmaar een plaats is, waar de geheele middenstand zich inspant om zoo spoedig mogelijk te brengen, dat gene, wat door techniek en mode in den handel wordt gebracht. Dat de Alkmaarsche middenstand dit doel steeds voor oogen houdt, teekent zich af in de Wooruit- gang van onze stad. Niet genoeg kan de Middenstnd doordrongen wor den, dat juist onze omgeving ons de welvaart brengt. De landbouwers uit onze omgeving, die in onze stad een goed centrum vinden voor verzending hun ner producten, moeten hier ook blijven vinden een goed geoutilleerden middenstand, d.w.z. een Mid denstand, die door een uitgebreide sorteering, ge paard gaande met matige prijzen, datgene brengt, wat het koopend publiek vraagt. Wij bereiken daardoor, dat men steeds meer hecht aan zijn omgeving, waarin men gewoon is handel te drijven. Wij hebben in Alkmaar goede lagere en middel bare scholen, een Ambachtschool, Huishoudschool, enz., wij hebben een pracht-omgeving, waar het een lust is te wonen en te werken, daar past bij een Middenstand, die berekend is voor zijn taak, een Middenstand met energie en handelsgeest. Moge Alkmaar blijven het centrum van een wel varende omgeving tot heil van den Middenstand. G. CLOECK. Op alle werkdagen gedurende de tentoonstelling deinonstreeren wij het Alle spijzen zelfs soèpen, Peulvruchten, Peren etc., die anders Uren moeten koken worden hiermede in eirca 15 minuten gekookt. belangstellende bewondering af. Wij exposeeren het nieuwste product der Gerofabrieken te Zpist: GEOMALCA VLEKVRIJ TAFELZILVER. brto.lt niet ge,«fat te worde. wordt door de Grr.i.bri.k ton volle gegarandeerd. ifixpositie va. de nieuwst» lampen naar ontwerp' van vooraanstaand, arrtiteeten. Als steeds brengen wij iefa Ni.nws, tevens .efa x.ldtaams op I I 't gebied van Kamerverlichting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 9