Plaatselijk Nieuws —OUDKARSPEL. Gevonden voorwerpen: Een gouden medaillon. Een horloge. Een belastingplaatje. Inlichtingen verstrekt de gemeente-politie. ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde ten lokale van de Wed. Beers de af deeling Langedijk van de Noordholland sche vereeniging „Het Witte Kruis." Inclusief het bestuur waren 20 leden aanwezig. De voorzitter, de heer H. Hart opent de vergade ring met een woord van welkom, waarna de notu len van de vorige vergadering door den heer F. Moeijes als secretar. worden gelezen en onder dank aan den samensteller onveranderd worden goed gekeurd en geteekend. Door de afdeeling Ursem zijn eenige loten ge zonden om die bij de leden te plaatsen ten behoeve van de t.b.c-bestrijding aldaar. Verschillende loten worden reeds geplaatst. Mededeeling wordt gedaan dat het bestuur ge slaagd is met het organiseeren van den cursus voor eerste hulp bij ongelukken, waarvoor als leider zal optreden de heer Stoutjesdijk van Alkmaar. Het ligt in de bedoeling dezen cursus 1 Novem ber te doen aanvangen en zoo mogelijk te doen hou den in de zaal van de Diaconie te Zuidscharwoude. De leskosten bedragen een rijksdaalder. Reeds zijn verschillende personen genoteerd uit de industrie der vier Langedijker gemeenten. Door het bestuur is een bloemstuk gegeven aan de familie - Kliffen en Zeeman bij de herdenking van hun 25-jarig huwelijksfeest. Tevens is een dankbetuiging gezonden aan de badjuffrouw voor de wijze waarop zij reclame ge maakt heer tijdens de winkelweek te Oudkarspel- Noordscharwoude. Op verzoek van den voorzitter verlaat de zuster voor eenige oogenblikken de vergadering, teneinde een voorstel van het bestuur in behandeling te brengen, nl. om haar f30 vacantietoeslag te ver- leenen. Het bestuur meende met dit voorstel te moeten komen op grond van het feit, dat de vereeniging zoo goed klaar is met zuster Leegwater, zij op voor treffelijke wijze haar werk verricht en meer doet dan haar hand vindt te doen. Door verschillende personen wordt het voor en tegen naar voren gebracht, en de tegenstanders achten den tijd nog niet geschikt daarvoor, omdat zij nog niet eens het maximum van haar salaris heeft bereikt. De voorz. zegt dat het bestuur te gereeder met dit voorstel is gekomen omdat de vereeniging van rijk en provincie een bedrag van ruim f 600 heeft ontvangen omdat zuster Leegwater ook de bevoegd heden bezit voor de t.b.c.-behandeling. Nadat hierover nog eenige oogenblikken is ge sproken wordt door de vergadering met 5 tegen 15 stemmen besloten het bestuursvoorstel te aan vaarden. De zuster weder ter vergadering toegelaten, wordt door den voorz. met het genomen besluit in ken nis gesteld en brengt zij daarvoor haar dank aan de vergadering. Daarna wordt de beschrijvingsbrief behandeld voor de algemeene vergadering van de hoofdafdee- ling die zonder op- of aanmerkingen passeert. Tot afgevaardigden naar deze vergadering wor den gekozen de heeren P. Zeeman en S. Timmer man met als plaatsvervanger de'heer W. C. Bou- man. Bij de gehouden bestuursverkiezing worden in de plaats van de aftredende bestuursleden voor de ge meente Broek op Langendijk, de heeren C. Slot en C. Oijevaar, gekozen de heeren S. Wagenaar en Jb. Wagenaar. In de plaats van den heer H. Hart Mz., voor Oud karspel, die metterwoon deze gemeente gaat ver laten wordt gekozen de heer G. IJff. Tot kasnazieners worden hierna door den voorz. aangewezen de heeren S. Timmerman en A. Sjoers. Door mej. de wed. C. Paarlberg wordt hierna ver slag uitgebracht van de gehouden commissiever gadering voor de wijkverpleging te Alkmaar. Bij de tot slot volgende rondvraag wordt aan den voorz. Sank gebracht voor het goede dat hij voor de vereeniging heeft verricht en wordt hem toegewenscht dat het hem en zijn echtgenoote in de nieuwe woonplaats goed moge gaan. De voorz. dankt voor deze woorden door den heer H. Bakker tot hem gericht. Ten laatste doet de voorz. nog de mededeeling dat door zuster Leegwater een cursus in eerste hulp bij ongelukken zal worden gegeven voor da mes uit de noordelijke gemeenten van den Langen dijk. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. ONGELUK. Gistermiddag passeerde een houtwagen deze ge meente waarop een troepje jongens had plaats ge nomen. Ter hoogte van de Wed. C. Trompetter viel een der jongens, een zoontje van de Wed. van der Ham uit Oudkarspel van den wagen, met het noodlottig gevolg dat de wagen hem over het hoofd ging. Hevig schreeuwende en bloedende uit neus en mond. Dat het ongeval niet zulke ernstige gevolgen zal hebben mag men afleiden uit het feit, dat gis teravond de kleine jongen, hoewel flink verbonden, reeds weder op de straat liep. Laat dit een les zijn voor de andere kinderen om nooit op rijdende voertuigen te klimmen. Voorwaar mocht hier wel eens meer de aandacht aan worden geschonken, omdat het soms meer dan ergerlijk is. moedelijk de 10.000ste bezoeker de controle zou passeeren. In den vooravond bleek het ons, dat dit tijd- stip niet ver af zou zijn. In het kantoor van den kaartenverkoop heerschte eenige spanning, daar 't nummer 10.000 spoedig zou zijn bereikt. Eidelijk werd het veelbelovende biljet afgescheurd, het was 9.05 uur, en werd mej. Geertje Brouwer, wonende Schermerweg 4 te Alkmaar de gratis vlucht Am- Het was een leuk moment. sterdam-Brussel vice-versa aangeboden. En nu gaat het aan op den 15000sten, die het recht heeft op een gratis vlucht Amsterdam-Dus- seldorf vice-versa. Voor alle gratis vluchten worden de reiskosten Alkmaar-Amsterdam 2de klas vergoed. —SINT PANCRAS. VERKIEZING. De E. A. heer J. Kroonenburg, burgemeester al hier en periodiek aftredend als Hoofdingeland van het Ambacht van Westfriesland genaamd Geestmer Ambacht, is als zoodanig met algemeene stemmen herkozen. Uit den Omtrek DE G. A. I. T. De eerste steenlegging van het nieuwe raadhuis te Koedijk. Woensdagmiddag omstreeks drie uur werd door den Burgemeester van Koedijk, den Edel Achtba ren Heer P. Kikkert, in tegenwoordigheid van ge- noodigden en belangstellenden de eerste steen ge legd voor het nieuwe raadhuis. Onder die aanwezigen merkten wij o.a. op, de echtgenoote van den Burgemeester, de raadsleden en hunne dames, den gemeente-secretaris, den hr. A. Sloof, den gemeente-opzichter, den heer J. Groot, den gemeentebode, den heer K. Slooten, en voorts den bouwkundige, den heer L. Visser, de aannemers, de heeren den Das en Schuit van Ber gen en vele belangstellenden. De plaats waar deze plechtigheid zou geschieden was door vriendelijke handen aardig versierd met bloemen. Alvorens tot de eerste steenlegging over te gaan, sprak de burgemeester ongeveer als volgt: Dames en Heeren, Het zij mij thans vergund ter gelegenheid van de eerste steenlegging voor ons nieuwe raadhuis een enkel woord te mogen spreken. Het zal een ieder begrijpelijk zijn dat deze dag voor mij een gewichtige dag is. Het verheugt mij thans te mogen staan voor dit gebouw, hetwelk nu in wording is en ik verheug mij in buitenge wone mate, dat velen tegenwoordig zijn, om van de gebeurtenis op heden getuige te zijn Ik behoef U niet te zeggen, waarvoor wij thans tegenwoordig zijn, daar allen genoegzaam weten dat het hier ons nieuwe raadhuis geldt. Het oude raadhuis, voor zoover het op dezen naam aanspraak mag maken, voldoet niet aan redelijke behoeften en is de tijd daar om over te gaan tot stichting van een nieuw raadhuis, waartoe de raad ondanks de vele bezwaren in comité-vergadering naar voren gebracht, in openbare zitting heeft be sloten. Als ik thans tot de eerste steenlegging overga, kan ik niet nalaten in het openbaar te verklaren, dat het mij ten zeerste heeft verheugd, dat de raad dit besluit heeft genomen. Hierna gaat Z.E.A. over tot het metselen van den eersten steen, waartoe de troffel en de kalkkuip met bolemen waren versierd. Nadat de eerste steen, wij zouden haast zeggen, op vakkundige wijze was gemetseld, sprak Z.E.A. de volgende woorden: Dames en Heeren, Nu ik den eersten steen voor ons raadhuis heb gemetseld, hoop ik, dat deze mag bijdragen tot den vooruitgang en boei van onze dierbare ge meente. Tevens hoop ik, dat allen evenzeer ervan over tuigd zullen zijn, dat nog vele steenen aangedra gen zullen moeten worden o mden bloei onzer ge meente te verzekeren. Als dat zoo is, hoop ik, dafc allen zich met liefde aan deze taak zullen wijden. Uitermate verheugt het mij, dat wij een bouw kundige uit eigen gemeente hebben kunnen kie zen die de taak voor dezen bouw op zich heeft kunnen nemen. Ondanks dat de heer Visser zijn sporen nog niet met grootsche bouwwerken heeft kunnen verdienen, kunnen wij getuigen, dat, het geen wij van zijn hand hebben gezien, steeds een ieders goeükeurihg heeft kunnen wegdragen. Nu het nieuwe raadhuis zoover gevorderd is, wil ik, de traditie gtrouw, hier noemen de aannemers, van wie wij alle verwachtingen hebben. Ik spreek de hoop uit, dat deze verwachtingen in vervulling mogen gaan en dat zij, die steeds zoo voortvarend waren het tot een goede aflevering zullen brengen. Last not least wil ik noemen de arbeiders, die toch nimmer gemist kunnen worden en die hunne kracht hebben gegeven ter vervolmaking van dit bouwwerk. Ik hoop dat zij alle energie zullen aan wenden, opdat de inwoners van Koedijk steeds met trotsch dit huis der gemeente zullen posseeren. Ik heb gezegd. (Applaus.) Hierna overhandigt Z.E.A. aan een der aannemers een enveloppe met inhoud voor de werklieden ter herinnering aan deze gebeurtenis. Hiermede was de plechtigheid ten einde en bega ven allen zich naar het oude raadhuis. Nadat allen in de raadszaal waren gezeten, deel de Z.E.A. mede, dat het in de bedoeling lag in de hal van het nieuwe gebouw een gedenksteen aan te brengen, waarop vermeld staat het feit der eer ste steenlegging en tevens de namen der raads leden, die hierbij teegnwoordig waren en den naam van den gemeente-opzichter en den bouwkundige. Met den wensch, dat het nieuwe bouwwerk met succes zal worden beëindigd en dat allen bij de opening van het nieuwe raadhuis wederom in goe de gezondheid aanwezig zullen zijn, wordt de eerste dronk van den eere-wijn door Z.E.A. aan dezen ge- denkwaardigen dag gewijd. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bij een, waarna Z.E.A. tot slot eenige woorden van dank bracht aan allen voor hunnen tegenwoordig heid. Dat de G.A.M.I.T. zich in een enorme belangstel ling mag verheugen, blijkt wel uit het groote aan tal bezoekers. Mocht Zondagavond reeds de drie-duizendste be zoeker de gratis rondvllucht boven Amsterdam aan geboden worden, Maandag viel den heer J. Jes, in dienst der fa. Kok, Tuinman en Wilken het geluk ten deel de gratis vlucht Amsterdam-Rotterdam vice-versa als 5000 ste bezoeker. Gisteren was de spanning zeer groot, daar ver- zich wel afgevraagd hebben, waar nu toch al die drukte voor noodig is, en welk belang de bloembol lencultuur nu toch wel hebben kan bij een teelt bod van sommige met name genoemde, zeer vat bare soorten aardappelen. Van belang lijkt het ons daarom er nu even over te praten, want wij, de ambtenaren v. den Plantenziektenkundigen dienst hebben dagelijks te maken met de eischen die het buitenland stelt aan onze producten, niet alleen wat betreft de gezondehid van die producten, maar ook ten opzichte van de plaats waar die producten gegroeid zijn. Wij zien dan ook wel degelijk het be lang in va neen verbod tegen het teelen van de meest voor wratziekte vatbare aardappelsoorten. In het kort komt alles hierop neer, dat men in het buitenland geen land- of tuinbouwproducten hebben wil, dlie gegroeid zijn op een perceel waar wratziekte voorkomt of voorkwam, maar ook niet van een stuk land, dat gelegen is in de buurt van een perceel waar de wratziekte voorkomt. Treffen we dus in Noordholland het ongeluk, dat er wrat ziekte zou optreden, dan heeft niet alleen de eige naar of huurder van dat perceel de strop, doordat dat stuk land ongeschikt is geworden om sommige aardappelsoorten te verbouwen, maar dan hebben zelfs de verste buren veel schade daarvan omdat ze hun producten niet voor den export van de hand kunnen doen om de eenvoudige reden, dat men in het buitenland die aardappelen niet ontvangen wil. Vogr die controle omtrent de groeiplaats van de producten draagt de Hantenziektenkundige dienst zorg en om te voorkomen, dat de certificaten door dien dienst afgegeven hun waarde zouden verlie zen, moet die dienst die controle ook wel degelijk zeer streng uitoefenen. Evenmin nu als men in het ouitenland aaraap- pelen wil ontvangen waarvan men zou kunnen ver wachten, dat ze in de buurt van een wracziek per ceel gegroeid zijn (en dus wellicht besmet met die ziekte) wil men daar bloembollen of andere bol- of knolgewassen hebben die op zulk een perceel of in de buurt daarvan gegroeid zijn. Dat „in de buurt" moet men nu niet al te letter lijk opvatten, want, er is bv. een land, dat geen aardappelen ontvangen wil die gegroeid zijn bin- be vat. in elk geval de lijnen, waarnaar "het nieu we bewind zich n.l. zal richten. Wat er ten slotte van terecht zal komen, zal de thans begonnen zittingsperiode leeren. Zou er ooit een Troon rede uitgesproken zijn, die allen bevredigde? Ver moedelijk niet. Wat wel in de eerste plaats te luisteren valt is de nog steeds volgehouden eisch van zuinigheid. We zijn dus blijkbaar de kwade jaren nog niet te boven 'al vertoont de staat van de Rijksmiddelen zoo af en toe eens een meeval lertje van een paar millioen. Uit de rijksbegroo- ting zien we onder meer dat in 1930 een alge meene volkstelling zal plaats hebben en tevens een bedrijf stelling. De begrooting spreekt o.m. Ook van proeven in het belang der eierproductie. De landen, waarheen we voornamelijk de eieren zenden, die we zelf niet consumeeren, gaan zich hoe langer hoe meer op eierproductie toeleggen (waaraan ze van hun standpunt volkomen gelijk hebben) maar dit maakt noodig, dat we hier te lande iets doen om de dreigende concurrentie het hoofd te kunnen bieden. En daarom krijgt het Rijksinstituut voor Pluimveeteelt een belang rijk hooger subsidie. Op eierengebied viel deze week een jubileum te vieren. Roermond, de grootste eiermijn van Eiuropa, herdacht deze week den dag, waarop het 25 jaren geleden was, dat het officieel regle ment van de Coöperatieve Roermondsche eier mijn werd vastgelegd. Dit is voor den pluimvee houder van groo ten invloed geweest. De eier- export is in de afgeloopen kwarteeuw gestegen van vier millioen kilogram tot^ 75 millioen. En van die ei er-export heeft Epermond het leeuwen aandeel. In het jaar 1928 bedroeg de aanvoer uit het groote gebied, waaruit de Ttoermondsche eier mijn haar eieren betrekt, niet minder dan 164 nen een afstand van 35 kilometer van een perceel waar wratziektè voorkomt. Dat wil dus zeggen, dat, millioen. En, nog steeds is de aanvoer stijgende, wanneer er vandaag of morgen in de buurt van Naar het „Hbld." opmerkt neemt de Roermond- Schagen laten we zeggen wratziekte optrad, heel gcke eiermiin het zevende deel van den totalen Noordholland voortaan uitgesloten zou zijn voor I J rekeninff den handel op dat land. Dat is nu wel een unicum uitvoer voor naar rekening. maar de meeste landen hebben toch nog een af- j De buitenlandsche heeren, die tijdens de con- stand van 5 kilometer, dat wil zeggen, dat een ge- j ferentie in Den Haag ons land bezocht hebben* val van wratziekte in Noordholland altijd 10 kilo- we^en heel wat over ons land te vertellen en wan en6 dat *niet aUeen^iM^^ardappelen^ maafvoor Tl- neorwebedenken, dat Ie gewassen die voor voortplanting kunnen dienen 1 Olympiade zoovele duizende menschen uit het dus ook voor bloembollen en knollen, voor sjalot- buitenland geherbergd heeft, die ook voor een ten, voor uien, voor heesters en boomen enz. enz. j deei hunne bevindingen aan hn landgenooten heb- fë 52 I meegedeeld, el of «iet geboekst.efd <ta te in den bodem kan achteblijven, met andere woor mag gezegd worden, dat ons land m den laatsten den, omdat men niet zeker weet hoelang de sporen j tijd aardig over de tong gegaan is, ook m gun- van de zwam Chrysophlytis endobivtica virulent gtio-en zin gelukkig. blijven,, wordt het besmettelijk zijn ook niet opge- Ffin zeer bekend Fransch publicist heeft de opmerking gennmkt, d.t ene land U: „krachtig ceel verbouwd heeft en men zet er dan weer aard- j maar afgesloten Ons inziens zeer terecht wordt appelen op, die aardappelen weer zeer ernstig^ ziek het orgaan van den Nederlandschen Zuivel- zijn (zie voor een en nadre de verslagen en mede- deelingen van den Plantenziektenkundigen dienst i no. 16, betreffende de aardappel-wratziekte, prijs een kwartje.) j Nu kunnen we ons wel het hoofd breken over de vraag of men met overdrijft, noor zulke groote kringen besmet te verklaren, maar, men vergete niet dat wij die bepalingen niet maken, maar dat men die in het buitenland maakt. Zeker is, dat de ziekte ook werkelijk gemakkelijk van het eene stuk land naar het andere kan worden overgebracht, bv, tusschen de hoeven van paarden, aan de klom pen, door vliegende dieren, enz. Ook is het een ziek te, die, indien men er eenmaal mede behept is, niet gemakkelijk, we zouden haast zeggen nooit kwijt te raken is. De ontsmettingsmanieren die ervoor i bestaan zijn door de kosten niet uit te voeren. 1 In verband met dit alles en ook in verband met het feit, dat er op het oogenblik reeds genoeg on- j vatbare of minder vatbare soorten aardappelen be- staan, zou het daarom een zeer kleine opoffering zijn in het belang van iedereen het teelen te ver bieden van die soorten, die zoo sterk vatbaar ge- bleken zijn. -Hoewel het niet direct onze taak is onvatbare soorten aan te geven zouden we toch even willen bond er op gewezen, dat wij 'Nederlanders heele- maal niet prettig vinden, dat we afgesloten zijn en wel door allerlei belemmeringen en "barricaden van onzen uitvoer. Eon, in bedoeld orgaan wordt er o.m. op gewezen, dat de Fransehe journalist tevens had. mogen vermelden, dat Nederland gaar ne ontsloten wenschte te worden, m.a.w. dat we gaarne onze producten naar heinde en ver ver zenden willen, Maar, de volken van Europa zijn aan de opheffing der in- en uitvoerbelemmerin- gen nog niet toe. D'e Alastrimgevallen nemen in eenige plaatsen nog in aantal toe, o.a. in Delft. Over de wensche- lijlcheid van het zich laten inenten bestaat als nog zoo hier en daar verschil van meening, ook over het al of niet afdoende zijn van vaccinatie. Wat dit laatste betreft is van belang, wat uit het buitenland ,uit Zwitserland gemeld werd: in Zwitserland toch moet gebleke nzijn, dat ne gentig percent der alastrimlijders niet was in- ogeënt en ook, dat in die kantons, waar vaccinatie- wijzen op de Bevelander en op de Robijn, die wel- dwaT)0. bestond, de alastrim zich niet heeft voor licht in aanmerking zouden komen om de Bravo ge(Jaan Intusschen, er zijn nog steeds velt men- schen in stad en land, die zich om de eene of Sint Pancras. I andere reden niet laten inenten. De meening dat inenten thans niet rationeel zou zijn, moet door sommigen worden gegrond op het feit, dat men het er nog niet in alle kringen over eens is dat alastrim en pokken hetzelfde is of zeer nauw aan elkaar verwant. Maar, daarover moeten de medici het toch wel eens zijn, dat de gewone inenting tegen pokken het voorbehoedmiddel bij uitne mendheid is tegen alastrim en daarop wordt o.a. door den geneeskundigen medewerker van het Vaderland gewezen. In Rotterdam is men eenige dagen geleden begonnen met de vaccinatie op straat vanwege den Gemeentelijken Geneeskun- te vervangen. VAN HERWIJNEN Algemeen Overzicht De Troonrede. De beste stuurlui staan aan wal. Zuinigheid blijft geboden. De eierproductie. 'Veel 0 concurrentie. Ten zilveren jubi- digen Dienst. Vaccinatie in een auto een ge- charteerde arrestantenauto. Het wratziektegevaar in verband met den uitvoerhandel. In verband met het schrijven van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur aan de diverse gemeentebesturen in Noordholland, zal menigeen leum. Wat er jaarlijksch ons land aan eieren uitgaat. We willen wel anders. Alastrim. Wat Zwitserland meldt omtrent vaccinatie. Inenting op straat. Schipbreuk op onze kust. Onze dappere helden. De Troonrede welke de vorige week door H. M. de Koningin werd uitgesproken en waarin in zekere mate de koers is aangegeven, in welke de nieuwe stuurlui het schip van Staat zullen brengen, zoo mogelijk er naar te hopen is in een veilige haven, de Troonrede heeft ons de ver schillende grootere en kleinere bladen stoffen te over gegeven voor allerlei beschouwingen. Wat er al zoo gezegd is, och, wat zou het anderd zijn dan een variant op wat er vorige jaren ge zegd werd. De stuurlui, die het roer in handen hebben genomen zijn, naar veler meening, niet de beste. Immers, de beste stuurlui staan aan wal.... Maar, hoe men 't ook nemen wil, de samenstel ling van het nieuwe stuurcollege is een uitvloeisel van den uitgesproken wil des volks, zouden we zeggen. Eoi wanneer dan over de Troonrede klan ken gehoord worden die van weinig hoop en ge ringe verwachting aan de eene zijde getuigen, dan is er een andere zijde, die haar bijzondere appreciatie van wat in het gewichtige staatsstuk vermeld staat, en van wat er niet in vermeld staat mogelijk ook, niet onder stoelen en ban ken steekt. Em of nu de Troonrede sober is, dan wel interessant of, teleurstellend of wat ook, ze Naar gemeld wordt zijn er bij 'de Regeering wettelijke, maatregelen in voorbereiding, aan de hand waarvan een krachtiger optreden betreffen de de afzondering van zieken mogelijk zal zijn. De Hollandsche kust heeft bij de seheepvaart nooit in een goed blaadje gestaan, integendeel ze stond in een zeer kwaad geruct. Een dichter be zong indertijd den terugkeer in het vaderland per boot en hief zijn lied aldus aan: „De kust, de Vaderlandsche kust, Godlof, daar klinkt ze uit zee". Maar, dit zal wel betrekking hebben alleen op de Hollanders. Wie in onze kust niet zijn vaderlandsche kust ziet, bekijkt haar met andere oogen. Onze kust en de woelige branding die haar bestookt, hebben al heel wat op 't ge weten. Thans is het weer een Italiaansch schip, waarvan de bemanning zich te beklagen heeft, dat ze onze kust op een gevaarlijk plekje na derde. Maar gelukkig, de dapperen van het gilde van Dorus Rijkers, ze leven nog en bleken ook thans weer onversaagd. Een schitterend werk is er door hen verricht, alle opvarenden van het gestrande schip de „Disciplina" zijn behouden aan wal gebracht, alle dertig. Dit was de eerste schipbreuk: welke in dit seizoen aan onze "kust plaats had. Of er meerdere zullen volgen? Dat ka nniemand zeggen, maar het doet het Holland sche hart goed te weten, dat de helden aan de kust waakzaam zijn en onverschrokken.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4