DE ALASTRIM Reclame Fa. P. Th. YPMA, LangestraatG9, Alkmaar Buitenlandse!) Overzicht Politieke strijd in Duitschland. Hugenberg. Streseman. Volks begehren. Een offensief tegen Hugenberg c.s. Plannen voor een militair accoord tegen Sovjet-Pus- land. De uitnoodigingen voor de vlooteonferentie. Fransche be zorgdheid. Economische Unie. iWel vaart door vijandschap. De Adelsgenossenschaft. Branden in Berlijn. De Londensche epidemie van ruitentikkerij. De vergeten De conferentie in Den Haag heeft ongetwijfeld velen bevredigd, zo oniet in alle opzichten, dan toch op vele der voornaamste punten. De Hol- landsche lucht, de Hollandsche sfeer hebben er wi eweet hoeveel toe bijgedragen om de geesten zoodanig te verhelderen, dat de heeren spijkers met koppen hebben kunnen slaan. Maar, er zijn spijkers geslagen daar in den Haag, die naar de meening van sommige Duitsche groepen, hoe _eer hoe beter weer behoor en te worden uitgetrokken. Eigenlijk zit hem dat niet speciaal in het te 's Gravenhage bereikte, maar in wat al 'lang voor dien tusschen de heeren financiële deskundigen te Parijs was bekokstoofd. Stresemann, die ook in den Haag was, is, we "wezen er reeds meerma len op, met een gevoel van 'tevredenheid te mid den van zijn laudgenooten teruggekeerd en heeft niet nagelaten met nadruk te wijzen op de vele voordeelen welke de uitvoering van het plan Young boven het plan Dawes biedt. iMaar, al is Stresemann tevreden, daarom is nog heel Duitsch land het niet. En een'bepaald kleine partij is het niet, die zich in de laatste weken danig geroerd heeft om het Duitsche volk op te zetten tegen wat Stresemann als een blijde boodschap mee naar Berlijn bracht, 't Is in Duitschland de strijd tusschen rechts en links. Hugenberg 'heeft, zooals we reeds meer melden, zijn wetsontwerp gepubli ceerd. Het wetsontwerp van den Reichsausschuss für das Yolkbegehren. Ma-ar sindsdien is in den boezem van zijn eigen geestverwanten al opposi tie gekomen. Maar Hugenberg heeft niet alleen met zijn eigen mannen te doen. Stresemann met de zijnen is er ook nog, en tegen het offensief van Hugenberg c.s. heeft Stresemann zijn offensief Ingezet en uit de wijze waarop dit offensief is ingezet blijkt wel, dat de Duitsch-nationalen op een bijzondere wijze op de vingers getikt worden. Het orgaan van Stresemann heeft namelijk me- dedeelingen gepubliceerd van onderhandelingen welke door het Duitsch Nationale Rijksdaglid KJömie gevoerd zouden zijn met Fransche staats lieden over een eventueel te vormen militair bondgenootschap. Een ander blad (van de recht- sche groepen) doch in oppositie met Hugenberg heeft het door Stresemann's orgaan vermelde nog wat aangedikt. De bedoeling van de onthullin gen zal wel zijn, de oppositieleiders van rechts tegenover hun volgelingen in een moeilijk en min de raangename positie te brengen. Wat in 't kort met de plannen van Klonne beoogd werd komt neer op een militair verbond tusschen Duitsch land en Frankrijk tegen Sovjet-Rusland. Inder daad kan de positie die aanhangers van Hugen berg en Klönne eigenaardig worden. Aan den eenen kant toch- doen ze hun best het Vaderland te behoeden voor de slavernij (van het plan Young o.a.) en daarbij wordt het meest het oog ,op Frankrijk gericht en aan den anderen kant trachten zij met-hetzelfde Frankrijk, eens te wor den over een militair verdrag tegen Sovjet-Rus land. Dat lijkt veel op knoeierij, op dubbelhar tigheid. Nu wordt door de heeren wel beweerd, althans door Klönne, dat hij op eigen gelegen heid, dus als particulier de verschillende be sprekingen o.a. met het Fransche kamerlid gehad heeft, en het aardige is, dat dit Fransche kamer lid ook slechts als particulier' gesproken zou heb ben. Wat we kunnen aannemen, als het waar is dat dit kamerlid den Duitschers tien percent kor ting op de betalingen van het plan Young be loofd heeft. Zpoiets zal wel niet van de regee ring uitgaan en wel geen Franschman zal het aandurven zooiets namens zijn regeering aan te bieden. Intusschen is de strijd in Duitschland met de onthullingen waarschijnlijk nog niet af- geloopen. De onthullingen werpen een eigenaar dig licht op het doen en laten van Hugenberg c.s. De kansen, dat zijn wetsontwerp er door komt, zijn er zeker niet grooter op geworden. Wat ook den Franschen misschien genoegen doet, die wel niet zullen nalaten nota te nemen van wat er omtrent een hunner kamerleden in ver band met de plannen van Klönne gezegd is. In Genève is heel lang en heel uitvoerig over allerlei belangrijke zaken gesproken, de resulta ten der besprekingen zullen vooralsnog weinig tastbaars hebben, want wat er al zoo aan de orde geweest is, loopt over zooveel schijven, en moet voor een deel nog zooveel commissies en sub commissies passeeren, dat er van direct resultaat weinig te zien is. Om nog even op het plan Briand (inzake de Europeesche Economische Unie) terug te komen, melden we, dat men in Amerika niet zoo "bang is voor die Unie en de zoogenaamde toenemende vijandigheid ten opzichte van Amerika. Men neemt er volgens den onder-minister van Handel die bedreiging nog al kalm op en zelfs wordt er door iemand die het weten kan groote welvaart aan beide zijden van den Atlantischen Oceaan voorspeld als gevolg van de toenemende vijandig heid tusschen Europa en de Vereenigde Staten. Als dat waar mocht zijn, zou men de conclusie willen trekken, dat vijandschap tusschen twee mogendheden beider economischen toestand gun stig kan beinvloeden. Hoe dit zij, de economische Unie van Briand is er nog niet, al is er overi gens misschien al vijandschap genoeg, ook op economisch gebied. Die Duitsche Rijksweerminister heeft een maat regel genomen, tengevolge waarvan officieren moeten bedanken voor hun lidmaatschap van de Deutsche Adelsgenossenschaft". Oorzaak zou zijn, dat de hier genoemde vereeniging aanval len heeft gericht tegen de Rijksregeering en,, omdat zij actief deelneemt aan het „Volksbegeh- ren" van Hugenberg. Dat de Rijksweerminister de officieren liever daarbuiten laat, laat zich be grijpen. Duitschland heeft een periode van bom aanslagen gehad. Berlijn maakt thans een periode van groote branden door. Of deze branden, welke men vermoedt dat aan boos opzet te wijten zijn, in zekere mate te maken zouden kunnen hebben met den politieken strijd, welke in Duitschland gevoerd wordt, is alsnog niet uitgemaakt. Londen heeft iets minder gevaarlijks, de rui tentikkers, die we indertijd ook hier te lande gehad moeten hebben. Er moet in Londen sprake geweest zijn van een epidemie van het beschadi gen van ruiten, eenige honderden. Vergeetachtigheid is een lastig euvel, dat even wel niet dikwijls aanleiding zal geven tot jus titioneel ingrijpen, zooals dit thans te Berlijn het geval is. De justitie aldaar houdt zich name lijk bezig met het onderzoek in verband met den dood van een man, die na een operatie overleden is. Het bijzondere van het geval is, dat men bij de operatie van den man, een 32-jarig leeraar, in diens lichaam een operatieschaar heeft gevonden van veertien centimeter lengte die bij een vorige operatie was vergeten. Wanneer het geval zich werkelijk voorgedaan heeft, zooals de Duitsche bladen het melden, is het te begrijpen, dat de Justitie zich verplicht gevoelt er zich in te men gen en de man, die de schaar op zoo'n ongewone plaats achterliet, zal er wel niet met een kleine terechtwijzing afkomen, al zo uoverigens de kans wel niet groot zijn, dat hem iets dergelijks ooit weer overkwam. Plaatselijk Nieuws ZUIUSCHARWOUDE Voor den nieuwen cursus voor Vakonderwijs van de Vereen, voor Vakonderwijs in West-Fries- land, welke Maandag a.s. te Ziuidscharwoude zal aanvangen, hebben zich 36 leerlingen aangemeld. ZUID1SC1HAR.WOUDE Terwijl men een vrachtauto aan 't lossen was vóór de Coöperatie, welke auto aan de Oostzijde van den weg stond, kwamen van 'tegenovergestel- den kant de heeren J. Kj. alhier en Th. Zu uit Noordscharwoude in vrij vlugge vaart aanfiet sen. Zeker als gevolg van het belemmerende uit zicht, door den auto veroorzaakt, reden zij tegen elkander op, waarbij beiden hevig kwamen te vallen. Vooral de heer Z|., die met het hoofd op het hek langs de straat viel en daarbij een ernsti ge hoofdwonde opliep, was er het slechts aan toe. Hij kermde van de pijn en werd verbonden bij den heer Van Spengler. Binnenland DE GAS-AFFAIRE TE DOETINCHEM. De raad van de gemeente Doetinchem heeft Maandagavond de gasaffaire weer eens afgehan deld. In verschillende zittingen waren de conclu sies van de commissei en het verweerschrift van den Gasdirecteur punt voor punt besproken. Zooals men weet is de directeur voor de rechtbank vrij gesproken. De raad heeft met 6 stemmen ne conclusie van de commissie aangenomen, luidende „den directeur P. en den opzichter Pa. wegens de in het rapport genoemde malversaties op staanden voet te ontslaan', echter nader aangevuld met de woorden: „en den heer P. op nader vast te stellen voorwaarden te benoemen tot hoofdopzichter en Pa tot fitter." De commissie heeft dit amendement overgenomen. De voorzitter deelde daarop mede dit besluit krachtens art. 70 der gemeentewet ter vernietiging te zullen voordragen, als zijnde in strijd met het algemeen belang." De verdere conclusies der commissie, luidende: de firma R. S. Stokvis en Zonen te Rotterdam, we gens het verstrekken vane en creditnota meer dan anderhalf jaar na de levering en daardoor geble ken onbetrouwbaarheid, voor vijf jaar uit te sluiten van leveranties aan de gasfabriek; van de Dordt- sche meterfabriek een bedrag te eischen van f 3000 wegens het niet afdragen van 10 pet. retuorcommis sie, die buiten de gegeven korting in de prijzen der geleverde meters begrepen zijn en bij niet inwilli ging haar van verdere leveranties uit te sluiten; van de corrupt gebleken firma's Wilson en Gautsch 10 pet. resp. van f 4000 en f 6000 terug te vorderen, werden achtereenvolgens met 95 stemmen aange nomen. HET OORDEEL VAN POKKENKENNER. De (a.-r.) „Rotterdammer" heeft zich tot prof. P. C. Flu, hoogleeraar in de tropische hygiëne en narasitologie te Leiden, gewend, die bekend staat als een uitstekend pokkenkenner, om zijn oordeel over de alastrim te vernemen. De vertegenwoordi ger van het blad wees er op, dat verschillende me dici er de voorkeur aan zouden geven de ziekte niet met „alastrim' te betitelen, maar gewoon met pokken." Prof. Flu was van oordeel, dat men hier voor een heel moeilijke beslissing komt te staan. Zoowel van pokken als van alastrim is geen verwekker bekend. Wist men die, kon men de pokken- of alastrimbacil len constateèren, dan was de zaak veel eenvoudiger Nu komt men steeds weer terug op het klinisch beeld van de ziekte, en dan staan de gevaren voor de deur. „Voor zoover ik heb kunnen nagaan de Rotterdamsche gevallen heb ik niet volledig be studeerd vertoont de ziekte hier zeker afwijkin gen met de pokken, zooals wij die in Indië kennen. Maar hier mag men ook weer niet uitsluitend op afgaan. De besmettelijke ziekten vertoonen soms zulke plotselinge variaties, dat men voor allerlei verrassingen komt te staan. „Heeft men bij het onderzoek in de onderhavige gevallen niet de z.g. lichaampjes van Guanieri ge constateerd, die wijzen op pokken?" „Inderdaad zijn (Re geconstateerd, maar ze zijn kleiner en minder talrijk dan bij de echte pokken. Ik heb echter nog eenige mededeelingen ontvan gen, die nog nader moeten worden uitgezocht, doch wanneer die juist mochten blijken te zijn, dan zal men ongetwijfeld tot pokken moeten beslui ten.' „En dan?" „Dan zal men onverwijld ook de diagnose „alas trim" moeten laten varen en die maatregelen moe ten treffen, die tegen pokken worden genomen. Dan zal met nog meer kracht dan tot nu toe op vaccinatie en revaccinatie moeten worden aange drongen." „Denkt u dat dan de verplichting tot vaccinatie weer zou worden ingesteld?" „Dat zal men nu niét weer kunnen doen. We hebben ook ne encephalitis." „Zou u ook trots de gevallen van encephalitis tot inenting willen adviseeren op dit oogenblik?" J „Zeer zeker. U moet goed begrijpen ik zie natuur lijk de dingen als hygiënist en dan in algemeenfen zin. En wanneer ik dan zie het sterftecijfer van a- lastrim en de frequentie voor encephalitis, dan moet ik wel tot inenting adviseeren. Hier op het Tropisch Instituut is dan ook alles ingeënt." „Acht u revaccinatie ongevaarlijk?" „Volstrekt ongevaarlijk. Dat mogen we tenmin ste op grond van ervaringen tot op dit oogenblik zeggen. Een heel andere zaak is weer of men geen uitzondering kan maken wat de eerste inenting betreft voor die personen, waaronder zich de ge vallen van encephalitis meestal voordoen. Ik be doel dan de kinderen tusschen zeg 1 en 8 jaar. Ik kan mij voorstellen dat de medicus die ten slot te met zijn patiënten te maken heeft en die de zaken niet zoo algemeen ziet als ik ze nu stel, aan raadt om vooral de zwakke kinderen van dien leef tijd of bepaalde gevallen waarvan verwacht mag worden, dat de inenting niet geheel zonder gevaar zou zijn, niet te laten inenten. Maar in algemeenen zin moet men stellig ook op het oogenblik vaccina tie en revaccinatie aanbevelen." „Ook in plaatsen waar de ziekte zich nog niet heeft voorgedaan?" „Stellig. Hoe beter een volk is gerevaccineerd, de praktijk heeft dit uitgewezen, hoe beter het weer stand kan bieden aan besmettelijke ziekten als de ze. Zelfs al bereikt men maar dat een hoog per centage is ingeënt, dan beschermt men daar ook de niet-ingeënten mee." „Wij hebben tot nu toe alleen gesproken over vaccinatie en revaccinatie als bestrijdingsmiddelen Maar hoe denkt u over isolatie. „Onmogelijk nu. In Indië zou zooiets misschien nog mogelijk zijn. Men zou den menschen een goe de rijsttafel kunnen geven zelf hadden ze al gauw een gamelang en zoo zou men zich best amuseeren en ook geen bezwaar maken tegen absolute isolatie Maar hier komt men voor allerlei boeilijkheden te staan. Wanneer men hier den vader van een ge zin zou moeten isoleeren, zou dan de Staat voor het onderhoud van het gezin moeten zorgen? Het zou bij afzondering van zoo talrijke gezinnen stel lig een volkomen desorganisatie van het maat schappelijk leven tengevolge hebben. Vaccinatie en nog eens vaccinatie is het eenige middel, dat verde re uitbreiding nog zooveel mogelijk kan stuiten." Vragen van Kamerlid dr. I. H. J. Vos. Het Tweede Kamerlid dr. I. H. J. Vos heeft den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de vol gende schriftelijke vragen gesteld: Is het waar dat zooals in het openbaar is me degedeeld op 24 Juni jl. de Rotterdamsche ge neesheer dr. P. H. Kramer bij een employé van het lichtschip „de Maas" een geval van pokken heeft verondersteld, en dat het geneeskundig Staats-toe- zicht toen daarvan „waterpokken" heeft gemaakt? Waarom zijn in het besluit van 16 Augustus 1929, waarbij de wet op de besmettelijke ziekten van toepassing is verklaard op de zg. alastrim, onder scheidene bepalingen van die wet o.a. „het brief je óp de deur" bedoeld in art. 20 van die toe passelijkheid uitgezonderd? Is de minister bereid de indiening te bevorderen van een wetsvoorstel met de strekking de voorwaar de van inenting tegen de pokken voor toelating van kinderen en onderwijzers in de scholen zoo spoedig mogelijk weder van kracht te doen wor den? DRAISIJIAvamVALKEMBURG'S ft A •'iLEVERTR LEEUWARDEN Iedere goede zakenman weet wat de kracht is van een goed opgezette reclamecampagne. Het voortdurend de aandacht vestigen op de waren, die hij te verkoopen heeft, doet, zooals hij bij ervarin gen weet, langzamerhand bij het publiek de mee ning postvatten, dat ze een onmisbaar iets zijn en dat ze inderdaad van voortreffelijke eigenschappen zijn. Groote firma's als van der Berg's Margarinefa- brieken, die door hun geweldige reclame voor de Blue Band in een aantal Europeesche landen een ruim afzetgebied hebben gekregen, Philips, die de voortreffelijkheid van de Wonderserielampen alom heeft verkondigd, Ford die door zijn degelijk op gezette reclame zijn „Fordjes" de wereld heeft in gekregen en zooveel anderen meer, hebben metter daad bewezen dat zonder reclame de groote afzet van het product zonder beteekenis zou zijn ge weest. In dat voetspoor is nu sinds enkele jaren ook ge treden het Centraal Bureau van Veilingen in Ne derland, dat door een sprekende reclame in binnen en buitenland de aandacht van het publiek vraagt voor het Hollandsche tuindersproduct. Onlangs werd ons een twintigtal van deze reclameplaten thuis gezonden zooals ze in Duitschland, Engeland, en Frankrijk worden verspreid. Van de tomaten is zeker wel een der sprekendste, die, welke ook in ons land verspreid is, de zon voorstelt: Als de zon een bron van gezondheid. Hoe juist heeft men voor den verschillenden land aard een goed plaat weten te teekenen. Voor Duitschland een regiment soldaten met tomaten- hoofden, het leger dat de wereld verovert! voor Engeland en Amerika: Hollandsche roodhuiden. Aardig is ook de reclameplaat van de komkom mers, wier aantal per jaar in ons land geteeld den weg naar de maan zouden kunnen vormen. Dat de Westlandsche druiven herinneren aan het land van belofte en twee werklui (is de eene niet dr. Knappe en de ander de heer Valstar?) met een reuze tros in hun midden de Westlandsche kassen verlaten is zeker even sprekend als origi neel. En zoo zouden we wel van al deze reclamekaar ten iets willen vertellen. Alleen van één soort moe ten we nog iets zeggen. Dat zijn de kaarten van van onze vroege aardappels. Het is gelukkig, dat ook voor dit product bij het buitenland aandacht wordt gevraagd. Dat is niet de schuld van het Centraal Bureau maar van onze boeren. Deze zit ten in de put en het schijnt nog niet bij hen of bij hun organisaties op te komen, dat ook voor de uit- voorproducten van den landbouw reclame gemaakt moet worden. We zitten straks met een groot over schot van aardappelen, uien en paardepeen. En nu wacht men maar geduldig af, of het buitenland wel zoo vriendelijk wil wezen eens naar ons toe te komen om te koopen. Dat is nu wel jaren zoo ge weest. Maar hét begint zoo zoetjes aan tijd te wor den de bakens te verzetten. En dan zal men zelf er op uit moeten om eigen product aan te gaan prij zen. Reclame dus! Voor den paardenhandel is daar al een stem voor opgegaan. Zal het niet een stem in de woestijn worden? Het is niet te hopen. Zoo goed als voor de tuinbouwproducten nieuwe afzetgebieden gevonden zijn door een doelmatige reclamecampagne, is dat ook mogelijk voor de landbouwproducten. Daarvoor is eensgezind sa menwerken noodig. Het is te wenschen, dat de boe ren van de tuinders mogen leeren, dat die sa menwerking mogelijk is. Anders zouden ze door den nood der tijden daar wel eens toe gedwongen kunnen worden. Radio-Omroep Radio-Centrale HART KUI1I, Oudkarspel A117 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Zondag 29 September. 9 V.A.R.A. Mededeelingen postduiven. 9.12 Gramofoonplaten. 9.10 Mededeelingen Espe ranto. 9.25 Orgelrecital. '10 Concert. 1212.40 AV,R|Oi. Lezing Sterrenkunde. —'12.40 2 Lunchconcert. 22.30 Tooneelhalfuurtje. 2.303 Mandolineconcert. 35 Middagcon cert. 5 VARA Kinderuurtje. 5.40 Weke- lijksch nieuws. 6 Orgelrecital. 6.15 VPRO. Gewijde bijeenkomst. 7.308 Gramofoonpla ten. AVRO. 8.08 Volksconcert Concertgebouw Gramofoonplaten Maandag '30 September. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15 2 Lunchmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. 2.304.30 Filmmuziek Rembrandt Theater. 56 Kinderuurtje. 67.15 Dinerconcert. 7.157.45 Boekenhalfuurtje. 89.15 Concert Solistenkwartet. 9.159.30 Praatje Fred Fry( 9.3011.10 Omroeporkest. 11.10—12 Gramo foonplaten. Dinsdag 1 October. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15— 2 Lunchmuziek. 22.45 Wenken voor kook kunst. 2.453 Praatje knipcursus. 34 Maak het zelf. 44.3(TGramofoonplaten. 4.305.30 Micofoondebutanten. 67 Diner en dansmuziek. 77.15 Gramofoonplaten. 7.157.45 Schetsen Natuurkunde. 89.15 Concert 3 October vereeniging te Leiden. 9.15 9.30 Praatje knipcursus. 9.3011.10 Omroep orkest. 11.1012 Dansmuziek. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Zondag 29 September. 8.309.30 KRO. Morgenwijding. 9.50 NCRV. Kerkdienst. 12.301.30 KRO. Lunchmuziek. I.302 Godsdienstonderricht. 22.30 Litte rair halfuurtje. 2.304.30 Middagconcert. 1 4.305 Ziiekenhalfuurtje. 5.35 NCRV. Kerk dienst. 7.308 KRO. Spreker. 8—8.10 Praatje tot de luisteraars. 8.109.30 Operette „Katrientje de nieuwe huishoudster". 9.4510.45 Concert. 10.4511 Epiloog. Maandag U0 September. 10.3011 NCRV. Korte ziekendienst. 12.30 1.45 Orgelconcert. 22.35 Uitzending voor scholen. 56.30 Gramofoonplaten. 6.307 Literaire lezing. 78 Uurtje voor de rijpere jeugd. 8 Uitzendavond. Dinsdag 1 October. II.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo foonplaten. 23 Vrouwenuurtje. 56.45 Gramofoonplaten. 6.457 Praatje over knip cursus. 77.15 Sportpraatje. 7.157.30 Praatje over Esperanto. 7.308' Spreker. 810.30 Concertavond. 10.3011.30 Gramo foonplaten. 1 Voldoet Uw RADIO niet meer aan moderne eischen 'i E'en onzer speciale RADIO'-MONTEURS ver strekt U alle gewenschte inlichtingen ter ver betering. Eerste Langedijker Radio-Centrale 8- Schuitemaker Jr., Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Zondag 29 September. 9—9.25 VARA. Mededeelingen. 9.25—10 Or gelrecital. 10 Ochtendconcert. 1212.40 AVRO. Sterrekunde. 12.402 Lunchconcert. 22.30 Tponeelhalfuurtje. 2.303 Mandoline concert. 35 Middagconcert.. 56 VARA- kinderuurtje. 66.15 Orgelspel. 6.15 V.P. R,.Oi. Gewijde bijeenkomst Zaandam. 8 AVRO. Volksconcert Amsterdam. Hierna tot 12 pla ten. iMaandag/30 September. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 11.20— 2 Lunchmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. 2.304.30 Filmmuziek Rembrandt Theater. 56 Kinderuurtje. 67.15 Dinerconcert. 7.157.45 Boekenhalfuurtje. 89.15 Concert Solistenkwartet. 9.159.30 Praatje Fred Fry, 9.3011 Nico Txeep concert. Hierna tot 12 uur gramofoonplaten Dinsdag 1 October. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 11.20— 2 Lunchmuziek. 22.45 Wenken voor kook kunst. 2.453 Praatje knipcursus. '34 Maak het zelf. 4—4.30 Gramofoonplaten. 4.305.30 .Microfoon-debutanten. 67.15 Di ner en dansmuziek. 7.157.45 Natuurkunde. 89.15 Concert 3-October vereeniging. 9.15 9.30 de Leeuw van Rees. 9.3011.10 Con cert Nico Treep. Hierna „The Ramblers". TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen). Zendag 29 September. 8.309.30 KRO- Morgenwijding. 9.50 NCRV. Kerkdienst. 12.30—1.30 KRO'. Lunchmuziek. 1.302 Godsdienstonderricht. 22.30 Litte rair halfuurtje. 2.304.30 Middagconcert. 4.305 Ziiekenhalfuurtje. 5.35 NCRV. Kerk dienst. 7.30—8 KRO'. Spreker. 8—8.10 Praate tojt de luisteraars. 8.109.30 Operette „Katrientje de nieuwe huishoudster". 9.4510.45 Concert. 10.45—11 Epiloog. Maandag '30 'September. 10.30—11 NCRV. Korte ziekendienst. 12.30 1.45 Orgelconcert. 22.35 Uitzending voor scholen. 56.30 Gramofoonplaten. 6.307 Literaire lezing. 7—8 Uurtje voor de rijpere jeugd. 8 Uitzendavond. Dinsdag 1 October. 11.30—12 KRO;. Godsdienstig halfuurtje. - 12.152 Lunchconcert. 23 Vrouwenuurtje- 5—6.45 Platen. 6.45—8 Lezingen. 8—10.30 Haarl. orkestvereen. 10.3011.30 Platen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4