in Fa. P. Th. YPMA, Langestraat69,Alkmaar Land- en Tuinbouw NOGMAALS EEN PRAATJE OVER KOOLRUPSEN. Hoewel wé reeds meermalen over koolrupsen ge sproken hebben en ook over de manieren om ze te bestrijden achten we het toch wenschelijk er nog eens over te babbelen. Als we zoo op onze omzwervingen door Noordhol land onze oogen den kost geven, moeten we wel tot de slosom komen, dat de Noordhollandsche koolte lers absoluut geld genoeg hebben en dat ze het kooltelen louter uit liefhebberij of voor hun gezond heid doen, want, ware dat niet het geval, dan zou- den ze toch wel meer moeite doen om van de ver schillende schadelijke dieren en in dit speciale ge val, om van de rupsen af te komen of in ieder ge val trachten er af te komen. Als men zoo rondgaat blijkt echter dat er bijster weinig geprobeerd wordt om ze te dooden. Sommige akkers geven een beeld te zien, dat meer doet denken aan een stoppelveld veld dan aan een koolveld. Men ziet nu en dan de hoofdbladnerven als kale sprieten de lucht in ste ken. Dat er op zulke akkers geen goede kool geteeld kan worden is duidelijk. Toch ziet men dat in zeer vele gevallen lijdelijk aan men bepaalt zich hoog stens tot het afzoeken een keer of wat, maar vol doende is dit in geen geval. Nu moeten we oogenblikkelijk toegeven dat het niet gemakkelijk is een goed middel aan de hand te doen om de rupsen te dooden, maar we zouden zoo zeggen dat het toch altijd beter is een half ei dan een leege dop te hebben. We bedoelen, dat het toch altijd nog beter is een middel te gebruiken dat laten we zeggen voor 50 procent succes heeft, dan in het geheel geen middel, En al hebben we geen absoluut afdoende middelen, toch hebben we wel middelen die we met een gerust hart durven aanbevelen. Dat aanbevelen va nverschillende mid delen hebben we ook reeds meerdere malen gedaan Het resultaat is echter, dat er nog niet veel ge bruik van gemaakt is geworden. Dat is gek, want, voor het bestrijden van de aardvlooien bv, was er liefhebberij genoeg, zoo ook voor de proeven tegen knop, het ontsmetten van koolzaad tegen vallers enz. Men schiet er echter weinig mede op, als men de vlooien overwint en men laat dan later de kool door de rupsen opvreten. Veel beter zou men dan de vlooien hun gang maar kunnen laten gaan, dan had men er in het geheel geen omkijken meer naar. Op enkele plaatsen hebben we proeven genomen met een nicotinehoudende vloeistof om de rupsen te dooden en op sommige plaatsen werkelijk met succes. Wel moet men zulk een bespuiting een keer of wat herhalen, maar dan gaat het nog altijd veel vlugger dan afzoeken. Ook hebben sommige men- schen baat gevonden bij een bespuiting of wat met zeepspiritus 2 K.G. groene zeep en 2 L. brandspi ritus in 100 liter water) Ook kan men die oplos sing nog wel iets sterker maken, mits men dan maar niet te dikwijls spuit. Want, dan zou men wel een beetje kans op beschadiging kunnen heb ben, hoewel we ons daar niet zoo erg bang voor maken. Vervolgens komt in aanmerkmg om geprobeerd te worden een oplossing van gewoon keukenzout in water, nl. 12.5 gram zout per liter water. Als dat nu niet gemakkelijk is weten we het niet meer. Toch zou men volgens de berichten uit het buiten land, met name in Engeland, hiermede geen goede resultaten hebben bereikt. Gok een emulsie van zeep, soda en petroleum zouden we weieens willen probeeren. Dit middel voldoet zeer goed tegen de luizen en is vooral in Aalsmeer nogal gebruikt. Met bijna al deze middelen bestrijdt men tegelij kertijd de luizen, die ook in grooten getale aanwe zig zijn dit jaar. De groote moeilijkheid bij al deze AGENDA J.V- op G.G. „Tiinotlicüs", Noordseharwoude. Agenda voor 9 October. Yr. G. Kleimeer, inl. Gel. Bel. art. 24, get, ,,Van de heiligmaking der menschen en de goede -werken. Vr. G. v. d. M|eij, inl. A.-TS. art. 19 get De Soi- ciale wetgeving. Ger. M„ V. „Wees een Zegen". N oo rdscliar wo u de. Agenda voor Donderdag 10 October. Gew. Gesch. schets 27, door T. Barten. Vrij onderw., door T. v. d. Meij. Voordracht door A. Keek. Zaterdag 12 October. 12.15—2 K.R.O. Lunchmuziek. 2—3.15 Kin deruurtje. 3.30—4 Esperanto. 4—4.30 Nij verheidsonderwijs. 4.30 Engelsch. 55.45 Gramofoonplaten5.45—6 Weekoverzicht. (17.30 Vooravondconcert. 7.308 Lichaams cultuur. 811 Concertavond. 1112 Ha- waaian vijftal. Zaterdag 12 October. io.30—11.00 Iv.Bi.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.152 K.R.O. Lunchmuziek. 23.15 Kin deruurtje. 3.30—4 Esperanto. 44.30 Nij verheidsonderwijs. 4.30 Engelsch. 55.45 Gr amofoonplaten. 5.456 Weekoverzicht. 67.30 Vooravondconcert. 7.308 Lichaams cultuur."—"=811 Concertavond. 1112 Ha waiian vijftal. Ger. M. V. „Laat ons goeddoende niet vertragen". Agenda voor Vrijdag 11 October. A. Dekker, Kerkgesch. 15 iMaart '29 B. en B|. G. Kus. Voordracht. Radio-Omroep Radio-Centrale HART Tm, ündkarspel k lil EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 9 October. 10—10.15 AVRO. .Morgenwijding. 12.15—2 Lunchmuziek. 2—3 Lezing. '3—4 Naaicur- sus. 444.30 Studiemuziek voor piano. 5 6.30 Diner en dansmuziek. 6.457.45 Itali- aanseh voor beginners en gevorderden. 8 R'a- dio-tooneel „De Koopman van Venetië". Dans muziek. Donderdag 10 October. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Gramofoonplaten. - 23 Maak het zelf. 3 —4 Gramofoonplaten. 4—5 Ziekenuurtje. 5—5.30 Gramofoonplaten. 6 7.15 Hongaar- sche zigeunerkapel. 7.157.45 Eransch voor gevorderden en conversatie. 87.15 Gramo foonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest. gevarieerd dansprogramma en gramofoonplaten. Vrijdag 11 October. 10—10.15 A.R.O. Morgenwijding. 12.15—2 lunchmuziek. 2.05—2.45 Schooluitzending. 2.45—4.30 Gramofoonplaten. 5—5.30 Lezing over kippen. 5.306.30 Dinermuziek. 6.45 7.15 Spaansch voor beginners. 7.157.45 Binnenvaart. 8 Muziekspel „De lachende Ka velier". Dansmuziek. Zaterdag 12 October. 10—10.15 A.R.O. Morgenwijding. 12.15—2 Lunchmuziek. 22.30 Eilmpraatje. - 2.30 4 Filmmuziek. 4.305 Sportpraatje. 55.30 Gezondheidshalfuurtje. 5.306.00 Euitsch voor gevorderden. 67.45 Omroep orkest. 8 'VARA. Concert. Gramofoonpla ten. TWEEDE PROGRAMMA. HUIZEN. Woensdag 9 October. 10.30—11 NCRV. Korte ziekendienst. 12.30- 2 Middagconcert. - 2-3 Gr.mrfcnplatc»- Voldoet Uw RADIO niet meer aan moderne oischen Eten onzer speciale RADIO-MONTEURS ver- strekt U alle gewensehte inlichtingen ter ver- betering. Eerste Langedijker Radio-Centrale B. Schuitemaker Ir., Hoordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensidag 9 October. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Lunchmuziek. 2—3 Lezing. 3—4 Naaicur sus. 444.30 Studiemuziek voor piano. 5 6.30 Diner en dansmuziek. 6.457.45', Itali- aansch voor beginners en gevorderden. 8 Ra- diotooneel „De Koopman van Venetië". —^Hierna tot 12 uur dansmuziek. Donderdag 10 October. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Gramofoonplaten. 23 Maak het zelf. 3 4 Gramofoonplaten. 45 Ziekenuurtje. 5—5.30 gramofoonplaten. 6—7.15 Dinermu ziek. 7.15—7.45 Eransch. 8—8.15 gramo foonplaten. 8.15 Concertgebouw Amsterdam. Gramofoonplaten tot 12 uur. Vrijdag tl' October. 10—10.15 A.R.O. Morgenwijding. 12.15—2 lunchmuziek. 2.05—2.45 Schooluitzending. 2.45—4.30 Gramofoonplaten. 5—5.30. Lezing over kippen. 5.30—6.30 Dinermuziek. 6.45 7.15 Spaansch voor beginners. 7.157.45 Spaansclf. 7.15—7.45 Binnenvaart. 8 „De lachende kavalier muziekspel in 3 bedrijven. 1 Hierna tot 12 uur dansmuziek La Gaité. Zaterdag 12 October. I 10—10.15 A.R.O. Morgenwijding. 12.15—2 1 Lunchmuziek. 22.30 Filmpraatje. 2.30 —4 Filmmuziek. 4.30—5 Sportpraatje. 55.30 Gezondheidshalfuurtje. 5.306.00 Duitsch. 6—7.45 Vooravondconcert. 8.00 VARA .-concert arb. zangvereen. Rotterdam. Hiersa platen. TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. blad als aan den bovenkant zitten en aan den on derkant zijn ze nu eenmaal lastig te raken. Dat de een wel en de ander geen resultaten heeft bij de bespuitingen komt, doordat er nogal wat soor ten rupsen in de kool voorkomen. Over het alge meen gelooven we, dat de meeste behaarde rup sen het eerste last van de bespuiting ondervinden omdat de vloeistof in de haren blijft zitten. Hierbij moeten we natuurlijk nogmaals opmerken I 10 30 3—4.30 Concert. 4.30—5 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.307 Lezing over de Ned. Bank- 78 Gra mofoonplaten. 8—8.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Uitzendavond. dat men de coconnetjes van de sluipwespen der kool sparen moet en die sluipwespen zijn dit jaar in enorme hoeveelheden aanwezig. Als het tenmin ste overal zoo is als bij ons thuis, waar de zolde ring van iedere kamer voorzien is van enkele hoop jes van die lichtgele coeonnetjes. Iedere koolrups die aan een muur zit of in de kamer of op een andere beschutte plaats een graf zoekt is strijk en zet vol van de larven. Voor de aardigheid zette men eens eenige van die dingen in een fleschje en Donderdag 10 October. -11 NCRV. Kort.e ziekendienst 12.30 2 Middagconcert. - 45 Ziekenuurtje. 7 Muziekpraatje. Uitzendavond. 2.35 Schooluitzending. 56.30 Concert. 6.30 78 'Orgelconcert. 8 Vrijdag 11 October. 10.30—11 NCRV. Korte ziekendienst. 11.30 —12 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 late ze uitkomen. Dan kan men zien hoe klein ze 2 Lunchmuziek. 4—5 NCRV. Gramofoonpla- ten. 56.45 Concert. 6.457.30 K.R.O'. Lezingen. 7.35 VPRO;. Uitzendavond. zijn. VAN HERWIJNEN. Sint Pancras. Woensdag 9 October. 10.3011 NCRV. Korte ziekendienst. 12.30 2 Middagconcert. 2—3 Gramofoonplaten. 34.30 Concert. 4.30—5 Gramofoonplaten. 5—6 Kinderuurtje. 6—6.30 Gramofoonplaten. 6.307 Lezing over de Ned. Bank- 78 Gra mofoonplaten. 8—8.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Uitzendavond. Donderdag 10 October. 10.3011 NCR V. Korte ziekendienst. 12.30 2 Middagconcert. 2—2.35 Schooluitzending. 45 Ziekenuurtje. 56.30 Concert. 6.30 —7 Muziekpraatje. 7—8 'Orgelconcert. 8 Uitzendavond. Vrijdag 11 October. 10.30—11 NCRV. Korte ziekendienst. 11.30 —12 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15— 2 Lunchmuziek. '4—5 NCRV. Gramofoonpla ten 56.45 Concert. 6.457.30 K.R.O'. Lezingen. 7.35 VPRO. Uitzendavond. De Moord van Sainf-Ouen. SPORT EN WEDSTRIJDEN - OUDKARSPELl D.T.S. 1Oranje-Zwart 1 2—2 Hoewel Pluvius aanvankelijk het onzalige idee koesterde om den eersten wedstrijd van D.T.S. in den N.V.B. te willen laten verregenen, kwam deze echter bijtijds hierop terug en vergenoegde er zich mede, om slechts in de morgenuren aller aandacht op zich te vestigen. Zooveel te beter. Het terrein was thans prachtig bespeelbaar, on danks de vele watermassa's, welke het in de afge- loopen week heeft moeten verzwelgen. Maar nog iets anders is ons dezen middag op gevallen. De publieke belangstelling, die gedu rende de zomerwedstrijden maar zeer flauwtjes was, was dezen middag wat je noemt weer eens echt ouderwetsch. Een talrijk publiek woonde den wedstrijd bij om het debuut van D.T.S. in den grooten bond met eigen oogen te aanschou wen. En wij kunnen er aan toevoegen dat zij o.i. alleszins tevreden kunnen zijn. De entree van D.T.S. is ruim voldoende geweest en dit wist het publiek dan ook te waardeeren, en op gepaste meerdere malen enthousiaste wijze toonden zij dit. En laten wij hopen, dat dit in het vervolg zoo zal blijven, want zooiets werkt op een elftal be geesterend en doet hare krachten opvoeren. Zooals gezegd, men kan tevreden zijn. Het ge lijke spel is een zeer goed resultaat en slechts weinig had het gescheeld of ook de overwinning was aan de zijde der Doetjes geweest. Maar..., toen de gasten den gelijkmaker hadden gescoord waaraan, tusschen haakjes, de D-keeper echter voor het grootste percentage debet aan was had het echter ook weinig gescheeld of de punten waren naar Amsterdam vertrokken. En dit zou gekomen zijn, doordat even voor het einde de 1.-binnen der Amsterdammers de kans vaq den dag kreèg, maar deze niet wist' te benutten. Trou wens schieten was toch niet het fort der Oranje- Ziwarters. Technisch waren zij de meerdere van D.T.S. Het combineeren en koppen van hen viel te roemen, maar deze factoren waren niet vol doende om hen het zoet der overwinning té" doen smaken. Daarvoor was de witte verdediging te soliede, de doelman te goed in vorm. Vele lastige ballen verwerkte hij op een rustige wijze, in tegenstelling met zijn collega, die niet bepaald klemvast was. 1 Toen de eerste helft verstreken was, was de stand 1—0 voor de gasten, wat te verklaren is, daar zij meer in het bezit van den bal waren geweest dan de Deetjes. Maar na de thee was D. lang niet de mindere, ondanks dat ze tegen den wind in speelden, en na eenige vruchtelooze pogingen, scoorde onze rechtsbuiten met een fraai schot den gelijkmaker. En 'niet lang daarna werd door onzen linksbinnen de leiding genoemen. De wind kwam ondertusschen fel aanwakkeren, ieta wat de Amsterdammers te stade kwam en waar door zij dan ook een hevigen druk op de D.-veste uitoefenden. Zij zien dit tenslotte beloond, als de D'.-keeper een ver hard schot met vlakke handen terug slaat en een toeloopende Amsterdammer de kans kreeg gelijk te scoren. Nog 5 minuten zijn te spelen en hoewel O.-Zw. nog een 2-tal mooie kansen krijgt, komt toch met 22' het einde. Scheidsrechter was Meerman van Zaandam, die op een voortreffelijke wijze den wedstrijd heeft geleid. De wedstrijd D.T.S- 2—Hollandia 3 is niet doorgegaan, wegens niet opkomen van laatst genoemde. „fWat een lief chalet is dat!" sprak hij, wij zend op een inderdaad aardig tuinhuisje, „een uitgezocht verblijf, dunkt me voor iemand, die rustig en ongestoord wil ?itten werken." „'Henri maakt er nog al eens van gebruik, als 't erg warm is, omdat het gebouwtje zoo mooi j groote operatie zou moeten plaats hebben, zult gij niets meer van haar te duchten hebben; bo vendien zal ik dan de kleine Martha in mijn macht hebben en de rechter van instructie zal tevergeefs zoeken naar het cachet, dat een be langrijk stuk van overtuiging voor uw misdaad zou zijn." Robert Vernière, die in staat was den magne tiseur de verlangde aanwijzingen te doen, rekende vast op het door Ó'Brien gegeven woord, die trouwens met hetgeen door hem uitgevoerd moest worden een millioen verdienen kon. XVI. Des Maandagsmorgens begaf Daniël Savanne, lijk zijn voornemen was geweest, zich naar het j paleis van justitie, en had aldaar een gesprek met *Het gebouwtje bleek zeer goed ingericht te zijn, i den chef der veiligheidspolitie. 0 met een slaapgelegenheid beneden en een ruime „Dolk iets nieuws omtrent de zaak van vSamt slaapkamer boven. I Guen? vroeg hij. jEien prachtige gelegenheid," dacht Robert, „Hoegenaamd mets tot mijn spijt! Wel meende „om dat blinde mensch met haar kleinkind voor I een oogenblik Berthaut eemg spoor te hebben de operatie te logeeren, en tevens een prachtige ontdekt, maar 't heeft tot niets geleid, kans voor O'Brien om zijn slag te slaan. „Berthaut? Is hij hier? Ja? Laat hem even Dienzelfden dag sprak hij ook nog en dat wel bjj| Snij komen als u zoo goed wilt zijn ik heb in aller bijzijn over het mogelijk herstel van Veronica Sollier. „Mijn waarde heer," zeide hij tot Gabriël Sa- vanne's zoon, „hoe staat het op 't oogenblik mét uwe studiën, die Jbetrekking hadden op ide ge wezen portierster der fabriek van mijn armen broeder, op die brave en kloekmoedige vrouw, 'die door een zeker gevoel van trots gedreven, misschien wel wat misplaatst, maar dan toeh ook zeker eerbiedwaardig, alle tegemoetkoming ook toch iets anders met hem te bespreken.' Berthaut werd geroepen en het zeer uitvoerig verslag, dat hij deed, kwam hier op heer, dat twee mensehen in de nabijheid van Saint Ouen, toen pas de brand was ontdekt, iemand in volle vaart op een velocipede hadden zien voorbij rijden met een zwaar gevulden zak aan 't rijwiel vastgebon den. Eerst later was 't hun in de gedachte ge komen, dat die man, die zoo snel zich verwijderde Ko van do plek, waar de brand was, wel een der van onzen kant geweigerd heeft? Hoe wenschelijk I misdadigers had kunnen zijn en dat de welge- zou het niet zijn, als die brave vrouw 't, gezicht vulde zak misschien de bankbilejtten bevatte, die kon worden weergegeven." «p de fabriek gestolen waren. 'tWas met geen mogelijkheid na te gaan, wél- ,;Zooals u weet, mijnheer, zette Berthaut zijn ko verachtelijke rol bij dit gezegde en bij alles I verhaal voort, „kan men uit die richting van wat er verder volgde, werd gespeeld door den j Saint Ouen komend, drie verschillende wegen ïn- broeder va.n Richard Vernière, en van alle kan- j slaan ,naar Saint-D'enis, naar d'Aubervilliers en ten werd hij gesteund en 'toegejuicht bij de ver- j naar de la Courneuve. Ik besloot eiken dag er derfelijke raadgevingen die hij deed, schijnbaar een te onderzoeken. Ik begon met dien naar geheel in 't belang van Veronica Sollier, doeh Saint Denis, mijn wandeling voortzettend tot in waarheid om de arme vrouw over te leveren l Pierrefitte, overal de menschen ondervragend, aan den gewetenloozen OfBrien, tegelijk met het doch zonder eenig gunstig resultaat. Op den weg kind. naar la Courneuve verging 't mij eveneens. Toen O'Brien had tot Robert Vernière gezegd: bewoog ik mij in de richting van Aubervilliers „iZorg Sat Veronica Sollier op Savanne's villa j en kwam onderweg enkele brandweermannen ach- wordt geïnstalleerd en op den 'dag, waarop de terop, die op de >een of andere hofstede juist een brand hadden helpen blussehen. Het schoot mij onmiddellijk in de gedachte, dat die brandweer met haar spuit ook bij de fabriek van Saint Ouen was geweest. De kans bestond, dat men den wielrijder had ontmoet. Zoo was 't inderdaad. Twee of drie mannen herinnerden zich hem te hebben gezien, duidden mij de plek uit en een hunner begon uit eigen beweging te spreken van de welgevulde reistasch. Ik had derhalve een spoor. Maar 't bracht mij heelaas niet veel ver der. Te Aubervilliers, te Bourget, op de Patte d'Oie, had niemand des nachts mijn wielrijder ge zien. 'tWas alsof de kerel hier of Idaar onder den grond moest verdwenen zijn. "Niets kon ik meer ontdekken, mijnheer, niets." ,,'t'Is zeer jammer," sprak Savanne nadenkend. „Dat. is het stellig, mijnheer. Want ik heb de overtuiging, dat die wielrijder met zijn gevulde reistasch de brandstichter, de dief en de moorde naar moet zijn geweest." ,jWe moeten den moed niet opgeven, Berthaut. Bat spoor is weg, laten wij een ander spoor zoe- ken." Dit zeggend nam de rechter uit zijn vestzakje het in vloeipapier gewikkeld cachet enliet het den rechercheur zien: „Herkent ge dit ding, Ber thaut?" „Ja, natuurlijk, mijnheer. Dat is 't kleinood door Magloire gevonden in de toegeknepen hand van Veronica Sollier." .Diet precies, Berthaut. 'tls een getrouwe eo- pie, zoo goed op 't andere cachet gelijkend, dat ik den goudsmid verzocht heb er eenig teeken aan te geven. Hij deed dat door een bandje te binden om een dier leeuwtjes. Hij had het om de copie ge daan, maar aangezien ik daarmede een zekere be doeling had, heb ik 't veranderd en 't gebonden om het origineel." ,JEn welke bedoeling had mijnheer, als ik 't vragen mag, mét de copie Ik wilde weten uit welke fabriek het origi neel afkomstig is, waar de booswicht, die Vero nica Sollier het ding van 't lijf heeft gerukt, het indertijd kan gekocht hebben. D;at is een moeilijk werk, dat doorzicht eischt en geduld, en daarom juist heb ik gedacht aan u." „Zeer vereerd door de onderscheiding, mijnheer, maar men zou misschien al de juweliers van Frankrijk, Duitschland en Italië moeten afreizen om uit te vinden, wie dat cachet kan vervaardigd hebben. Eien heel menschenleven gaat er mee heen." „Misschien zou een antiquair op weg kunnen helpen, Berthaut!" „Ja, dat is mogelijk," riep de rechercheur zelfs met, wat geestdrift uit. „Ik wil heel gaarne een antiquair raadplegen, een bepaald geleerd man in zijn vak, die u dadelijk zegt uit welken tijd het een en ander kleinood afkomstig is, uit welk land, meestal van welken fabrikant, als het voorwerp, zooals dit, kunstig bewerkt is. Maar dié geleerde vriend van mij is al iemand van leef tijd, 3% tegenwoordig in het departement de l'Oise, te Survilliers, van zijn renten leeft." „Als je denkt, Berthaut, dat hij de aangewezen persoon is om ons terecht te brengen, heb ik er niets tegen, dat je naar Surveilliersi gaat. Daarna zullen wij wel verder zien." Berthaut nam van den rechter het nagemaakte kleinood in ontvangst, alsmede een bankbiljet, dat ruim voldoende was om alle onkosten te bestrij den. T« Saint Ouen, in het restaurant, dat aan moe der Aubin had toebehoort, maar thans was over gegaan in handen van den gewezen orgeldraaier, was alles druk in de weer. Over twee dagen zou het huwelijk van Magloire en Marie worden vol trokken. Magloire, die er zeer op gesteld was, dat zijn oude moeder, thans volkomen van haar ziekte hersteld, bij de huwelijksinzegening zou tegen woordig zijn, was zelf naar Pont d'Ain gegaan om haar af te halen. Zij was nu sinds den vorigen dag te Saint Ouen en had met het grootste ge noegen kennis gemaakt met de lieve Marie en met de brave menschen harer nieuwe omgeving. Be laatste twee dagen waren ook Veronica Sol lier en Martha er niet met het orgel op uit ge weest. „U moet op mijn trouwdag flink opgewekt en sterk zijn, mijn goede madame Sollier," had Magloire gezegd, „en daarom verbied ik u, je te gaan vermoeien." Glimlachend had de blinde vrouw zich naar dat verlangen geschikt. Onophoudelijk dacht de arme moeder aan haar Germaine en ging met de kleine Martha dikwijls nederknielen bij haar graf. Het burgerlijk en kerkelijk huwelijk was be paald op "Woensdagmorgen en voor dien tijd moest er nog veel gedaan worden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4