TUBE Ei. - Stemmingsbeeld mt Groentenland Stijfheid Spierpijn Kloosierbalsem Radiorubriek 9e :ht VLUCHT DEC. 28 DEC. )EC. 6 JAN. DEC. 7 JAN. DEC. 8 JAN. DEC. 8 JAN. 40 CENT. 40 CENT. 75 CENT. 1EEB 75 CENT &N DE POST- X P O S T OCTOBER; ,,'t Beeld van de stemming zal deze week wel niet gunstig zijn," voegde me laatst iemand te Noordscharwoude toe. 'k Had eens een kijkje ter markt te Noordschar woude genomen, na vooraf nog even voor de zooveelste maal de nieuwe overkapping te heb ben bekeken en tevens bewonderd. 'kKan 'tmaar moeilijk laten, even daar binnen te stappen, om te genieten van dat maclitig vergezicht onder die grootsche overkapping. Wie van mijn lezers niet-Noordscharwouders zijn, raad ik sterk aan, voor 't geval ze 'in de gelegenheid zijn, de gele genheid niet te verzuimen en ook eens de impo sante Noordscharwouder overkapping, eenig in zijn soort, te gaan bekijken. Zie zullen zich dien gang niet berouwen. Als gezegd, 'k ging ter markt en keek vreemd op. Vergiste ik me in den prijs der witte kool? Twee dagen te voren zag ik elders herfst-witte- kool nog verkoopen voor fl.70 a 1.80 per 100 Kg. En daar ging het voor fl.f 1.10 was bijna uitzondering, en was de kool wat kaafj klein, of vertoonde het aangebodene een of an der eafwijking, dan liep de prijs zelfs onder f 1. Natuurlijk informeerde ik, en kwam te weten, dat er den vorigen dag maar eventjes 36 wagons herfst-witte-kool waren gepresenteerd. Die aan voer was al te grooJ, te meer wijl voor export weinig of geen kooplust bestond. Zoo daalde de prijs tot op ongeveer f 1 per 100 Kg.de boeren keken sip en de "koopers waren heelemaal niet blij, tenminste voor zoover ze zuurkoolfabrikan ten zijn. De boeren, of te wel bouwers, noemde ik 't eerst, op de gezichten stond de teleurstel ling te lezen. Een spotvogel moge gedicht hebben: ,,Een boer en een jog Hebben nooit genog", 't Moet wel een zeer abnormaal wezen zijn, dat durft beweren, dat het den kool- en aardappelen verbouwers in '29 tot heden naar den vleeze gaat. Stel je maar eens in de plaats van den bouwer- in-'tgroot, die me zei: ,,'k Breng hier allen dag zoowat twee wagons ter markt. Dinsdag en Woensdag maakte ik nog vlotop fl.601.70 per wagon, Donderdag plotseling fl.en heden heb ik mijn goed voor fl.10 op gehouden. Per gratie heb ik de boel na de veiling (over 't kantoor) verkocht voor den prijs waar ik voor ophield, 't Scheelt me dus, met mijn 2 wagons per dag, per dag f 100 tegen 't begin van de week. i Dat is zoo ongeveer 't beeld van de stemming eens witte-koolbouwers in de afgeloopen week. 'kïleb ook de moeite eens genomen, te infor meer en naar de dito der inmakers. Er liggen nu geweldige hoeveelheden witte kool om en bij de zuurkoolfabrieken, waar men fullspeed werkt. Hoe denkt ge over de witte kool- prijs vroeg ik belangstellend en liet er zoo langs mijn neus op volgen: Dat is toteh eigenlijk een buitenkansje voor jullie; nu kun je voor 'n hap zuurkool de grondstof voor je fabrikaat in slaan. Minder moneten noodig, dus minder risi co, met kans op 'n goede winst. De fabrikant zei 't niet, maar uit zijn gezicht kon ik 's mans I gedachten opmaken. Onuoozele pennelikker las ik van zijn trekken meen je nu ook al wat te weten van ons zoo gecompliceerd jinmaakbe- drijf? 1 Heel gewoon ga'f hij verder eenige explicatie. I Volgens zijn meening is de lage koolprijs ver klaarde hij voor den inmaker niets minder dan een strop. Aan den Langendijk is al heel wat goed verwerkt van zeg f 1.80-2)20 per 100 Kg. Natuurlijk is er op basis van dien grondstofprijs verkocht. Zoo- speculatief zijn we niet meer, dat we op hoop van zegen, zonder eenige zekerheid van afname of te maken prijs, voor 't lieve va derland weg, maar snijden, zouten etc. Neen, zoo dwaas zijn de inmakers niet. Dus probeeren ze tot vermindering van eigen risico te verkoopen. Natuurlijk hebben velen hun afnemers inge licht. Deze menschen is gezegd: Je kunt gerust koopen, de zuurkool blijft van 't najaar op prijs, want er is niet te veel kool gegrpeid. Ook is op goede gronden aan te nemen, dat zuurkool dezen winter erg gevraagd zal wezen. Is het niet erg droog geweest in Europa? In Engeland is om zoo te zeggen geen kooltje toegekomen, Centraal Eu ropa is eveneens sterk door de droogte bezocht. Overvloed is er nergens, dus enz. Velen hebben gekocht. Verkoopen is niet de grootste kunst, afleveren en centen ontvangen is veel moeilijker. De voor betrekkelijk hoogen prijs verkochte zuurkool is nog niet geleverd. 'tZal er wel net mee gaan als met de op-voor verkochte planb aar dappelen. Ook in dat product is er veel narig heid door het chicaneeren op de kwaliteit en nog duizend andere oorzaken. De hoofdoorzaak is ech ter, dat de menschen nu gewaar worden, zich een strop om den hals te hebben gehaald, van wel ken strop ze zich willen ontdoen. Velen althans. Zoo zal 't ook gaan met de verkochte zuurkool, verkocht in den tijd toen de witte kool om en bij f 2 opbracht. Zoo is met zekerheid aan 'te nemen, dat ook de inmakers aan de lage-witte-koolprijs een strop hebben. 'k Snijd liever kool van f 3.per 100 Kg., zei mijn zegsman. Gemeenlijk is er dan kooplust bij de grossiers; nu kijken ze de kat uit den boom. Heb jo nog voorraad, waarvan'de grondstof nog hoog in prijs was, dan heb je 'n das. "Want de afnemers rekenen: zooveel voo|r kool a fl. -j- zout -f- vat -f arbeid, zoo is de toestand op heden. Niks gedaan, 'n troostelooze boel. Maar toch werkt ieder door, op hoop van succes. De meeste zuurkoolfabrikanten aan den Lan gendijk hebben nu naast de verpakking in de be kende vaten van diverse afmetingen ook verpak king in blik ingevoerd. 't Lijkt me een vooruitgang, hoewel de blik- emballage den prijs van de zuurkool tegenover die in 't vat niet weinig verhoogt. Vandaag (Maandag) aan de Broeker veiling stond ik met een oud-bouwer zoo te kijken naar den verkoop van den inhoud van een zwaar be laden motorvaartuig. Voor lag roode kool, achter wortelen, in 't midden uien, drieling en nep. 'tGing niet naar wensch, de kool, wat grof, bracht een prijsje op, even f 3.dito de uien, en ook de wortelenprijs moet noodig zoo wezen. ,,Ja," zei mijn mede-veilingsbezoeker,,'t Is met alles even beneden een loonenden prijs. Even beneden, dat is een niet prettig woord. En als we de cijfers van 't betaalkantoor eens bestudee- ren, dan zien we, dat in den laatsten tijd de Broekers niet veel ontvangen hebben. Van 't jaar liggen ze niet aan 't voorspeen". 'tls waar^ 'fliep met de vroege aardappelen slecht, met de bloemkool extra miserabel. Tot heden gaat 't verre van best. En toch geven we, net zoomin als de zuurkoolfabrikanten den moed op. Kun je begrijpen. De hoofdslag moet nog geslagen worden. Nog is de eindrekening met geen mogelijkheid vast te stellen. Want we heb ben de wi nierproducten nog, waar ook de koop man 't van hebben moet. D;e eerstelingen van de winterkooloogst worden nu geborgen. Eien zeer drukke tijd wacht onze nijvere tuinders, ze gaan de kool thuis halen. Er liggen hier en 'daar nog heel wat uien op de akkers. Overal ziet ge de mannen bezig, met bloembollen zetten. De gla diolen moeten gerooid. Waar er werkeloosheid moge heerschen, niet in Groentenland, dat tegen woordig handen te kort komt. Te kort op den akker, op de fabrieken en werkplaatsen. Waar veel teleurstelling is, mag hierop óók wel eens gewezen worden. Plaatselijk Nieuws OPENBARE VERGADERING van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond en den Nederlandschen Christ. Landarbeiders bond, afd. Broek op Langendijk, op Vrijdag 11 October, des avonds 7 uur in café „Wel gelegen" van den heer J. de Boer. De voorzitter opent de vergadering met gebed en spreekt een woord van welkom aan de aanwezigen en de sprekers. w Als eerste spreker treedt op de heer C. Kolijn met het onderwerp „Regeering en Tuinbouw." Spr. begint met zijn blijdschap uit te spreken dat hij in een vergadering als deze, waar patroons en arbeiders tezamen zijn vergadert, mag optreden. Christenmenschen hooren bij elkaar. Er is fami lieverwantschap. Ze wonen in een eigen huis en hebben een eigen sfeer. Vanaf het begin van haar bestaan heeft de C.B.T.B. voeling gezocht met de christenarbeiders. We willen geen klassenstrijd, ai bestaat de mogelijkheid dat er een belangstelling kan zijn in het bedrijfsleven. Men zegt wel eens dat arbeiders altijd met eischen komen. Doch ook de patroons stellen hun eischen. Dat er eischen worden gesteld is heel natuurlijk, als we maar niet vergeten dat eischen ook plichten met zich mede- De economische verhoudingen zijn thans van dien aard. dat het in den tuinbouw niet meer kan zon der bemoeiing der regeering. Als in andere landen beschermende maatregelen worden genomen om in dat land den tuinbouw te helpen, bv. D^tsch- land, kan onze regeering zich niet meer afzijdig houden. Land- en tuinbouw vormen te zajnen de grootste massale groep die ons nationaal leven naa: buiten openbaart. Met de vrijheid van het liberalis- bedrijf hem niet loslaten. Hier moet het maat schappelijk leven zorgen. Als de maatschappij haar taak verwaarloost moet de overheid optreden. Zij moet de uitvoering der wetten in handen leggen van de bedrijfsgenooten zelf. Er komt steeds meer organisatiebesef onder de arbeiders. De vraag is in welke bedding dat zal worden geleid? Klassenstrijd of christelijk? De christelijke beginselen moeten het stempel drukken op ons volksleven. BROEK OP LANGENDIJK. De gehouden collecte voor Bijbelverspreiding in deze gemeente gehouden heeft opgebracht f70. D|E D|. T- S.-BAZ(AR. Zaterdagavond j.l. hield het D>.T.S.-bestuur in café Jansen een vergadering met een aantal uit- genoodigden ter bespreking van het houden van een bazar in de maand Januari 1930. Voorzitter, de heer A. Ootjers, opent met een hartelijk woord van welkom de vergadering en spreekt in zijn rede o.m. uit, dat ondanks de bemoeiingen van het Gemeentebestuur van Oud karspel, door het verstrekken van een subsidie van f 1000.de vereeniging nog lang niet uit de z.g. „oude nesten" is. Door het houden van een bazar hoopt de voor zitter D.T.S. boven pampus te brengen en ver zoekt de aanwezigen hunne volle medewerking te willen verleenen. Hierna ging men tot stemming over, ter ver kiezing van een Bazarbestuur. Het eere-voorzit- terschap zal worden aangeboden aan den edel- achtbaxen Heer A. J. Wijnveldt, Burgemeester. Als voorzitter werd tenslotte gekozen de heer J. Eiecen Mzn., als secretaresse Mevr. Ootjers- Bigler, en als penningmeester den heer F. Mpeijes. Allen nemen hunne benoeming aan. A.s. Dinsdag avond hoopt dit bestuur met het bestuur van Di.T.S. de verdere voorbereidingen te treffen, en we kunnen tenslotte niets anders meer zeggen, dan dat wij hopen, dat de bazar uitstekend zal I 1 ma met bouwbeschrijving aan van een vierlamps- ontvanger. In het hoofdartikel van de „KATHOLIEKE RA DIO-GIDS" wordt duidelijk gemaakt, waarom de meeste Israëlieten geen voorstanders zijn van een specialen Joodschen omroep. Voorts wordt de ope ningstoespraak van den katholieken Vlaamschen omroep gepubliceerd. In de „OMROEP-GIDS" lezen we voornamelijk I programma-besprekingen. Binnenland FAILLISSEMENTEN opgegeven door van der Graaf Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties.) me komen we er niet. De belangen van alle groe pen moeten worden behartigd. Dat kan als we de dingen zien bij Hooger licht. Het ideaal van samen werking is in onze dagen buitengewoon moeilijk. We leven in een tijd dat de beginselen losweeken. De geestelijke sfeer van onze christ. levensbeschou wing moet merkbaar zijn in het leven van eiken dag. De christ. organisaties van patroons en ar beiders zjjn op elkander aangewezen. Als we letten op de staking in Groningen moeten we niet wach ten tot dat het te laat is, maar moeten maatre gelen nemen om conflicten te voorkomen. We moe ten een dam opgooien tegen ongeloof en revolutie, dan kunnen we met vertrouwen de toekomst af wachten. Als tweede spreker trad op de heer L. van Vliet, met het onderwerp „Gaan overheidsbemoeiingen in het tuinbouwbedrijf te ver?" Spr. begint met op te merken dat de toestand van het tuinbouwbedrijf ongunstig is wat zijn oor zaak vindt in onvoldoende maatregelen der regee ring tegen het buitenland. Ons tuinbouwbedrijf is gezond omdat het heeft een sterke organisatie vooral wat betreft het vei lingwezen en de maatregelen die genomen worden bij verzending naar het buitenland inzake sor teering en verpakking (U.C.B.), dit is mede de taak der organisaties invloed uit te oefenen bij de re geering. We komen dan tot de vraag „wat is de taak der overheid." x De taak der overheid is het reëele te bestellen en een schild te zijn voor de zwakken. Inzake de sociale wetgeving heeft de overheid haar taak ge zien en doet zij reeds veel. Wij zien het bedrijf als een eenheid, als van patroon en arbeider. Het be zit is niet absoluut. God heeft den mensch als rentmeester gesteld over Zijn bezit. Als een arbei der-invalide, ziek, oud of werkloos wordt, mag het UITGESPROKEN: 30 September: P. van Duyvenbode, makelaar, her opend) R.c. mr. J. C. van den Burcht van Lichten berg, Cur. mr. D. C. H. Verdam, Gerecht 8, Leiden; 2 Oct. G. H. ter Haar, landbouwer, Saasveld, gem. Weerselo, R.c. pir. A. C. Leendertz, Cur. mr. D. P. S. Meerburg, Enchede; 10 Oct. Catharina Huberti- na Hovens, van tafel en bed gescheiden echtge- noote van J. J. J. Th. Donker, zonder beroep te Nijmegen, R.c. mr. J. H. M. v. d. Grinten, Cur. mr. A C. Broekman, Nijmegen; 11 Oct. S. Rynsburger, aanneemer Nieuwer-Amstel, Amstelveensche weg 456, R.c. Mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. A. Kluyver, Amsterdam, Heerengracht 124; 11 Oct. J. J. Tiers, rijwielhandelaar Amsterdam, Marnixstraat 205huis R.c. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. Rud. J. Arnoldi, Amsterdam, v. Breestraat 52; 9 Oct. J. Schaden- berg, schoenmaker, Wagenborgen, R.c. mr. J. We- deven, Cur. mr. J. M. Vis, Noordbroek; 10 Oct. A. A. M. Bosma, banketbakker, Leiden, Oude Singel 164, R.c. mr. dr. W. Fick, Cur. mr. F. D. L. Gun ning, Leiden; 10 Oct. M. C. Kreeuwen, koopman, Voorburg, Heeswijkstraat 90, R.c. mr. F. J. A. Hy- ink, Cur. mr. jhr. E. N. de Brauw, den Haag, West einde 28; 10 Oct. P. de Groot, koopman, Leiden, Haarlemmerstraat 43, R.c. mr. J. C. v. d. Burcht van Ligtenbergh, Cur. mr. W. L. M. Rambonnet, Leiden; 10 Oct. J. Kok, groentenhandelaar, den Haag, Bussumschestraat 79, R.c. mr. J. H. van Laer Cur. mr. C. M. J. Verstege, den Haag, Plaats 13; 10 Oct. Chr. van de Graaf, smid, Voorburg, Hees wijkstraat 68, R.c. mr. A. S. Rueb, Cur. mr. J. W. Gerdes Oosterbeek, den Haag, Schuytstraat 47; 10 Oct. L. M. Elzerman, koopman, den Haag, Visschers havenweg35, R.c. Mr. J. R. Thorbecke, Cur. mr. L. J. van Gelein Vitringa, den Haag, Dennenweg 124b. 10 Oct. L. B. Cohen, handelende onder den naam Penco's bedrijfskleding, den Haag, Boekhorststr. 122a, R.c. mr. A. N. Kuhn, Cur. mr. W. F. G. Hof land, den Haag, Zoutmanstraat 9; 10 Oct. den Han delsvenn. onder de firma van Maasdijk Co., den Haag, R.c. mr. G. H. B. van den Boom, Cur. mr. M. J. van der Vliet, den Haag, Anna Paulownastraat 18B; 10 Oct. G. van Stein, bakker, Noordwijker- hout, Dorpssrtaat 33, R.c. mr. H. W. E. Klomp, Cur. mr. G. H. Wissenburgh, Leiden; 10 Oct. A. L. J Zandbergen, vleeschhandelaar, Leiden, Groen- oordtstraat 25, R.c. mr. G. Scholten, Cur. mr. W. Hugenholtz, Leiden; 10 Oct. A. Colyh, rijwielhande laar, Wassenaar, R.c. Jhr. mr. H. O. Feith, Cur. mr. C, R. Benthem Sypkens, Wassenaar; 10 Oct. H. Ja- cob, okopman, den Haag, Balistraat 26 en zaak- drijvende aan de van Hoogendoprstraat la, R.c. Jhr. mr. Th. W. C. Kalkoen, Cur. mr. M. Goedhuis den Haag, Parkstraat 771.; 10 Oct. P. Rimmel- zwaan, timmeramn. Geleen, R.c. mr. Hustinx, Cur. mr. Schous, Maasttricht; 10 Oct. Peter Thomas Prevoo-Charlier, slager, Valkenburg, R.c. mr. Ga- diot, Cur. mr. Telders, Maastricht; 10 Oct. M. Pm- kaerts-Schrijnemakers", koopman, Nuth, R.c. Jhr. mr Testa, Cur. mr. Kallen. Geleen; 11 Oct. Se- bastiaan Rombouts, arbeider, Princenhage, R.c. mr. T. Tilman, Cur. mr. F. C. M. Pels Rycken, Breda; 11 Oct G Grave, winkelier, Groningen, Oosterweg 26, R.c. mr. H. J. E. Engelkens, Cur. mr. C. C. Hart de Ruyter, Groningen; 11 Oct. J. Witteveen, café houder, Groningen, Oosterweg 1, R.c. mr. H. J. E. Engelkens, Cur. mr. P. Dorhout, Groningen; 11 Oct. G. K. L. Keek, automobielhandelaar, Oudenrijn, Leidscheweg, R.c. mr. J. E. v. d. Meulen, Cur. mr. H. N. J. Bink, Utrecht; 11 Oct. J. Th. Tommei, tim merman en aannemer, Amersfoort, Schimmelpen- ninckstraat 12, R.c. mr. J. E. v. d. Meulen, Cur. mr. dr. M. Tydeman, Amersfoort. In de week van 7—12 October 1929 zijn in Neder land uitgesproken 62 faillissementen. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: P. C. Rihr, den Haag. VERNIETIGD OP GROND VAN HOOGER BE ROEP: 11 Oct. Yme T. Joustra, Oosterend (Fr.) Ongewoon werk U herinnert het zich ge woonlijk terdege, wan neer Uw vrouw U verzocht heeft „even" de piano in de andere kamer te brengen. Wanneer Ge er al afkomt zonder Uw duim te klemmen of zonder Uw arm uit het lid te tillen: zonder spierpijn den vol genden dag verricht ge zulk on gewoon werk toch niet. Maar na tuurlijk heeft Uw vrouw Akker's Kloo. terbal em in huis en dan kan zij U op haar beurt helpen door de pijnlijke plaats met dezen kostelijken balsem te wrijven. Ge zult de pijn voelen wegtrekken. AKKER's Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— „Geen Goud zoo goed" In het openingsartikel van „RADIO" wordt ge sproken over de vergadering van den V.A.R.A.-ver- eenigingsraad. Verschillende korte artikelen worden gepubliceerd, waarin men over vermeerdering van den zendtijd van de V.A.R.A. schrijft. „De Avro als probleem" is de titel van het hoofd artikel van de „RADIO-BODE." Een ander artikel is gewijd aan het nieuwe station in „Brookman's Park." Voorts voornamelijk programma-besprekin gen. (Copyright Press Agency Industria.) VAN OOGGETUIGE TOT OORGETUIGE. Actualiteit in den omroep. UIT DE RADIOBLADEN. 12 Octob. 1929. In „RADIO-EXPRES" worden de resultaten van de Haagsche radio-conferentie ten opzichte van de zend-amateurs besproken. J. E. Weenink beschrijft de „Teledyne"-ontvanger. Een artikel over z. g. n. plaat-detectie wordt voortgezet. RADIO-WERELD" publiceert een nabeschouwing van de vierde I.R.T.A. De korte golfzender te Nau- en is het onderwerp van een geïllustreerd artikel. J. W. J. van Niftrik schrijft over de werkmg van plaatstroomapparaten. Voorts treffen we een sche- Van groote gebeurtenissen en gedenkwaardige momenten kunnen wij niet steeds ooggetuige zijn. Radio stelt ons echter in staat tenminste als oor getuige 't evenement mede te maken en aangemoe digd door de gunstige resultaten begon men spoe dig uitzendingen van allerlei belangwekkende ge beurtenissen te geven. Vooral in Amerika, Duitschland en Engeland heeft men op dit gebied zeer interessant werk verricht. We herinneren als voorbeeld van een dergelijke uit zending in Amerika aan het verslag van de aan komst van den „Graf Zeppelin" te Lakehurst, het welk ook door ultra korte-golf-zenders werd door gegeven en door verscheidene Europeesche zenders werd gerelayeerd. In Amerika zoekt men op dit ge bied trouwens steeds nieuwe dingen. Men heeft bijv eens een muizekuitzending gegeven in een vlieg tuig. Door middel van de radio-installatie van het vliegtuig werd de muziek uitgezonden; op den be- ganen grond ving men deze uitzending op en de groote Amerikaansche radio-stations gaven de mu ziek aan de luisteraars door. Eveneens interessant is het verslag van een valschermspringer, hetwelk onlangs in Amerika is uitgezonden. De parachutist was bij zijn sprong voorzien van een draagbare kor tegolf-zendinstallatie, gevoed met droge elementen De microfoon was op zijn borst aangebracht. Gedu rende den val deelde hij alles mee wat hij zag en ondervond. Ook deze uitzending werd op den be- ganen grond opgevangen en door de omroepsta- tions doorgegeven. Belangrijke buitenuitzendingen heeft ook de B.R. C. gegeven. We herinneren ons bijv. die van de „Wembley Tattoo" en die ter gelegenheid van den Wapenstilstandsdag. Bovendien geeft de B. B. C. zich steeds veel moeite om een radio-uitzending van toespraken van bekende staatslieden door te kunnen geven. Zoo heeft de Prins van Wales reeds verscheidene malen voor de B. B. C. microfoon ge sproken. Duitschland komt geenszins achteraan op het ge bied van buitenuitzendingen. Een uitstekend staal tje van hetgeen Duitschland op dit gebied presteert was de uitzending van het verslag van de uitvaart van dr. Stresemann op Zondag 6 October 1.1. Vele luisteraars zullen door deze uitzending ongetwij feld diep ontroerd zijn geweest. De Westdeutsche Rundfunk" heeft den laatsten tijd een reeks van interessante buitenuitzendingen gegeven. Met de microfoon werden bv. verschillen de industrieën in West-Duitschland bezocht. Zoo hebben de luisteraars een kijkje kunnen nemen in een hoog-oven-bedrijf en alle werkzaamheden, wel ke daar geschieden, kunnen hooren. Een bezoek aan de mijnen was ook zeer interessant De radio luisteraars zullen den indruk hebben gekregen, of ze zelf in de mijnen zijn geweest. Naast de groote artistieke waarde van de tegen woordige programma's vormen ongetwijfeld ook de ze actueele uitzendingen een der allergrootste at tracties van radio-ontvangst. (Copyright Press Agency Industria.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 3