17 Sier 1929 Plaatselijk Nieuws Op Maandagavond 21 dezer, des avonds 7 uur, zal in het café „de Driesprong" te Sint Pancras te Noordscharwoude op Dinsdagavond 22 dezer, aan vang half acht in de concertzaal van „Concordia" te Zuidscharwoude op Woensdagavond 23 dezer aan vang half acht in de zaal van het café „de Roode Leeuw", een openbare .voordracht gehouden wor den over Volksvoeding met betrekking tot de Mag- gi's Producten, waaraan verbonden worden kook demonstraties en een filmvertooning, die den be zoekersisters) het geheele Maggi-bedrijf zal too- nen, zoowel landbouw- als fabrieksbedrijf, en een kijkje geeft van het Zwitsersche landschap. In zeer veel plaatsen hier te lande zijn dergelijke filmdemonstraties reeds gehouden en mochten zij zich verheugen in een druk bezoek. De belangstel lenden waren zeer tevreden over hetgeen hun ge boden werd. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de dames van deze gemeenten zullen van deze ge legenheid een druk gebruik maken. Zie verdere aankondiging in dit blad. Een en ander van de Maggifilm. Het eerste deel van de film gunt u een blik in 't schitterend landbouwbedrijf, dat aan de fabriek verbonden is om haar van de benoodigde fijne groenten in verschen toestand te voorzien. Niet al leen slechts den landman, maor zeker ook menige huisvrouw zal zich interesseeren een modelbedrijf met de modernste landbouwmachines in werking te zien. Wie minder beoogt iets ervan te leeren, zal toch genoegen vinden in het mooie, afwisselende landschap. Even groote waardeering zullen de prach tige rasdieren ondervinden, welke men op het wit te doek kan bewonderen. Het tweede deel van de film voert u door een modenr, goed ingericht en rationeel werkend be drijf. Wat daarin het meest opvalt, is de orde en netheid, die overal heerschen. Waar eenigszins mo gelijk is de handenarbeid door vernuftig geconstru eerde machines vervangen, die vanaf het schoon maken der groenten tot aan het volledig verpakken der producten toe, alles verrichten, zoodat geen hand met de substantie in aanraking komt. Zoo biedt de Maggi-film veel wat interessant is. en vooral de huisvrouw die al lang genoeg met den naam van Maggi vertrouwd is, zal het genoegen doen ook te zien waar en hoe deze overal zoo graag geziene producten bereid worden. OUBKA ILSPE1L. Blijkens publicatie van Burgemeester en Weth. is aan de firma Kpk, Tuinman en Wilken alhier vergunning verleend tot het plaatsen van 4 electro-motoren voor uitbreiding van de auto- herstelplaats en carosseriebouw. OUBKARKPRL. De verlofgangers der lichting 1914 worden herinnerd aan het inleveren van hun militaire kleeding, welke moet plaats hebben voor deze gemeente op Vrijdag, 18 October a.s. des namid dags 11.30 uur in het voormalige raadhuis te Heerhugowaard. Wijk B no. 70. GUDKARSPHL. Naar wij vernemen heeft de Rijksveldwachter Brig. Tit. Rood en de gemeente-veldwachter W. Boon termen gevonden procesverbaal op te ma ken tegen B. Di. te Broek op Langendijk, wegens het zonder vergunning uit de garage van G Hoogeboom alhier weghalen eener auto, waar mede genoemde B. met eenige vrienden een plei- zietochtje is gaan maken in den omtrek. Tegen den morgen werd de auto flink gehavend aan een der wielen, op het erf voor de garage terug gevonden. 'Voorwaar een brutaal stukje, welke brutaliteit hem maar eens goéd moet worden aangerekend. BROEK OP LANGENDIJK. iMej. A. Balder alhier slaagde te 'sGravenhage voor het Staatsdiploma Handenarbeid. (Papier-, Klei- en Handbewerking). Uiï den Omtrek OiUBjE NIEDORP. W.O.L. POLDER. Bij de op Dinsdag 15 dezer gehouden verkie zing voor een bestuurslid van den W.O.L.-Pol der, wegens periodieke aftreding van den heer Jan. Ligthart, werden 65 stemmen uitgebracht, waarvan 39 op den heer Ligthart en 26 op J. Bakker Jz. Jr., zoodat den heer Ligthart als zoodanig is herkozen. NIEUWE NIEDORP. Kolf wedstrijden te Nieuwe Niedorp. Alhier zijn in de kolfbaan van de Prins Mau- rits groote korps- en personeele kolfwedstrijden gehouden, waaraan door niet minder dan 21 korpsen werd deelgenomen. De uitslag van de korpswedstrijden was: 1. Concordia te Noord scharwoude met 372 punten. 2. Recht Door te Krommenie met 365 punten, 3. ,,Op Maat" te Zuidscharwoude met 361 punten. Personeele wedstrijden: 1. M;. Schot te Krom menie (gummiballen) 159 punten, 2. DLeguit, Krommenie met 134 p. (sajetballen). Nieuwstijdingen HET SPOORWEGONGEVAL BIJ MEPPElL. Zooals men weet, is vanwege de Nederlandsche spoorwegen een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van het spoorwegongeval bij Meppel óp 5 Sept. j .1toen de eerste trein van Zwolle naar Leeuwarden even voorbij Meppel in de Smilder- vaart, reed. Be commissie kwam tot de conclusie dat het gebeurde een gevolg was van het zich verslapen van den brugwachter, waardoor deze strafschuldig is wegens te laat in dienst komen, terwijl de hoófdconducteur en de ondermachinist zich aan verregaande onachtzaamheid hebben schuldig gemaakt. De commissiestelde voor om den hoofdeonducteur te straffen met terugstel ling tot stoker in de locomotiefloods en den brug wachter met een geldboete, bestaande uit een half dagloon, wegens te laat in dienst komen. Volgens de ,,Zw. Crt." heeft deze voorgestelde straffen de directie der Ned. spoorwegen onmid dellijk op de delinquenten toegepast. De hoofd conducteur Hillinga uit Meppel heeft daarop, nadat hij dus teruggezet was tot conducteur, ont slag uit den dienst gevraagd en verkregen, en kele jaren vóórdat hij den voor ontslag vast- gestëlden leeftijd had bereikt; de ondermachinist Langkamp uit Zwolle is tot stoker terugge steld. Hij ts thans uit den dienst ontslagen. Van deze beslissing is Langkamp in hooger beroep gegaan bij het scheidsgerecht. DE GRUWELIJKE MOORD TE ROTTERDAM. Be politie heeft bij Jiet uiterst moeilijke, inge wikkelde onderzoek nog geen oogenblik den moed laten zakken en acht de doodgeloopen sporen tot op zekere hoogte zelfs van waarde, aldus de ,jMsb.", daar hierdoor wellicht de andere lijnen, die nog niet of niet voldoende zijn nagegaan, met meer kans op succes gevólgd kunnen worden. Daarom zijn de drie inspecteurs mét nog steeds onvermoeiden ijver aan het werk gebleven. Als de dader dezer dagen niet gepakt wordt, is er zeker nog een maand werk voordat alle aanwijzingen afdoende onderzocht zijn en wat daarbij nog te voorschijn kan komen, laat zich uitteraard niet voorspellen. De kans, dat de moordenaar door iemand uit het publiek wordt aangewezen/is nog steeds vrij groot. In totaal zijn thans reeds negen honderd vijftig gulden belooning uitgeloofd, benevens eenige geschenken van winkeliers, die daarin reclame meenen te zien. Er bestaan nog vele bezwarende omstandig heden tegen den Zaterdag in arrest gestelden man, zoodat verlenging van de inverzekeringstel ling is verleend. Door een gebeurtenis te överschie heeft het nog even den schijn gehad, alsof de moordenaar opnieuw bezig was. Daar werd plotseling een 12-jarig meisje vermist, dat door een man ach ter op zijn fiets was medegereden en niet terugge keerd. Half Överschie was al in rep en roer, de Rottérdamsche politie werd om assistentie ver zocht, toen bekend werd dat deze man het meisje, dat aan de Zestienhovensche Kade woonde, naar school had gebracht en vriendelijk had bedankt, omdat zij hem den weg had gewezen naar een wasscherij. De genjoederen zijn toen weer tot rust gekomen. 41-JARIG MEISJE IN EEN KOFFER, GEVONDEN. De bewoners van de Schommelstraat en om geving te Rotterdam zijn gealarmeerd door een merkwaardig voorval. Te ongeveer 2 uur werd mej. W„ wonende in deze straat, door buren gewaarschuwd, dat haar 14-jarig dochtertje Jacoba in het vlakbij gelegen pothuis van den 70-jarigen schoenmaker W. M. was binnengegaan,' dat de schoenmaker de gor dijntjes had laten zakken, korten tijd daarna was uitgegaan en dat het meisje verder niet was gezien. De moeder werd door deze mededeeling onge rust en waarschuwde een surveilleerenden agent. Deze brak de deur van het pothuis open, waarna de móeder naar binnen riep: „Jacoba, waar ben je?" Er kwam geen antwoord, de moeder en de politie er hadden zich inmiddels heel wat menschen bij het huis verzameld vermoedden hierdoor, dat de buren het mis zouden gehad hebben, doch voor alle zekerheid ging een agent op zoek naar den schoenmaker, terwijl een tweede de wacht bij de deur bleef houden. Na ongeveer een uur kwam de schoenmaker terug, hij, de moedeï en een agent gingen naar binnen, doch weer zag men niets. Toen de moe der toevallig den deksel van een groote kist oplichtte, zag zij tot haar verbazing het meisje in deze kist liggen. Het was springlevend. De politie nam allen mee naar het bureau. De menigte op straat was intusschen met nog eeni ge honderden aangegroeid en het publiek, waar- tusschen al de vreeselijkste verhalen de ronde deden, nam een zeer vijandige houding aan tegen den schoenmaker. Jacoba vertelde bij het verhoor, dat zij in het pothuis van den ouden man was binnenge- loopen, dat hij daarna was uitgegaan en de deur had afgesloten, doch dat zij utt eigen beweging was binnengebleven. 1 Toen de deur werd opengebroken, was' zij ba,ng geworden en in de kist gekropen, waar zij zich doodstil hield om niet te worden ontdekt. De schoenmaker is na verhoor in arres't ge steld. Toen de moeder haar dochtertje had ontdekt, werd zij zoo opgewonden, dat zij een schoenma- Tcershamer greep en den ouden man daarmee een slag op zijn neus gaf., die flink aankwam. MERKWAARDIGE PROCEDURE OVER EEN NIEUW GEBOUWD HUIS. Een merkwaardig geval heeft zich te Utrecht in de bouwwereld voorgedaan. Elven buiten de stad werd aan den grintweg naar Bhijnauwen dezen zomer een huis gebouwd voor rekening van een Utrechts ingezetene. De bouw was opgedra gen aan architect Overhangen uit Bunnik, terwijl de heer Vermeer uit Utrecht als aannemer optrad. Nadat het huis was afgeleverd en door den eigenaar was aanvaard, kreeg de architect zijn l honorarium uitbetaald, terwijl de aannemer een paar termijnen van het hem toekomende bedrag i eveneens in ontvangst kon nemen. Gedurende defl bouw waren echter tal van werkzaamheden door den aannemer verricht, die niet in het bestek stonden vermeld, maar die hem door d,en huis- eigenaar waren opgedragen. Het bedrag, dat de heer Vermeer dan ook nog te vorderen had bui- ten. de twee termijnen die hij nog tegoed had, bedroeg tenslotte f 990. 1 De aannemer moest echter bemerken, dat de 1 eigenaar niet op 'tijd zijn derden termijn f3730 voldeed en evenmin haast maakte met het betalen j der f 990. Toen een aanmaning niet hielp, werd de vordering in handen van een advocaat gesteld, die den eigenaar tot betaling sommeerde. Deze I weigerde dit waarbij hij er zich op beriep, dat tal van zaken in het 'huis onvoldoende waren ver- zorgd. De deuren zouden te kort zijn, het dak liet water door, aan de ramen 'ontbraken winkel haken, enz. enz. Dit had echter geen beletsel o-evormd voor den eigenaar om het huis sinds Juli te bewonen. Bovendien was het huis door den architect goedgekeurd en met diens fiat aan den eigenaar overgedragen. B'e aannemer bleek een doortastend man. Zater dag verscheen hij met werkvolk en een wagen voor de bewuste behuizing, liet eenige pannen van het dak nemen „ter reparatie", alle ramen en deuren, ook de buitendeur, die heette te kie- ren uit hun hengsels, bracht deze geschiedenis op zijn wagen en verdween er mee naar Utrecht. Ter reparatie. De eigenaar, die zich hierdoor op een leelijke manier gedupeerd zag, wendde zich eveneens tot een advocaat.. Deze dagvaardde den aannfemer in j I kort geding voor de Utrechtsche rechtbank en vorderde terugbrenging van het huis in zijn ouden staat binnen 6. uur. De advocaat van den aanne mer verdedigde zijn cliënt maar de rechtbank gelastte, toen zij beide raadslieden had gehoord instelling van een deskundig onderzoek. Dit werd ojpgedragen aan den heer Wisman. De rechtbank j zal op 21 dezer uitspraak doen. IN DE LUCHT LATEN VLIEGEN. Nabij Loughgoll (Noord-Ierland) heeft men een pas gebouwde vergaderzaal, die in de plaats was gekomen voor een ander gebouw, hetwelk acht maanden geleden stengevolge van brand stichting was vernield, in de lucht laten vliegen De daders, 200 a 3|00 in getal kwamen in mili taire slagorde en met geweren gewapend aange rukt. Zij legden 20 ladingen van een ontplofbare stof in het gebouw, dat bijna klaar was, en lie ten het in de lucht vliegen. DE DUBBELE KINDERMOORD^ Op de doos, in welke Vrijdagmorgen bij den Groenen Hilledijk 'te Rotterdam twee kinder lijkjes zijn gevonden, zijn enkele flauwe aantee- keningen in potloodschrift aangetroffen, welke er op duiden, dat de doos afkomstig is uit een groot magazijn aan de Beijerlandschelaan aldaar. Mede in verband met erikele andere aanwijzin gen heeft de politie de overtuiging gekregen, dat de dader, althans de moeder van de tweeling, in het tuindorp Vreejvijk of in Bloemhof woont. Het spoor wijst in eene bepaalde richting, waar over evenwel in verband met het belang van het onderzoek nog niets naders mag worden gepu bliceerd. STRAATROOF. Zaterdagnacht deelde zekere v. d. M. aan de politie,mee, dat hij op de Marthalaan te Enschedé door een paar hem onbekende personen, met wie hij 's avonds eenige café's had bezocht, was be roofd van een portemonnaiè met ongeveer f 570. Zij hadden hem neergeslagen, de hand voor den mond gehouden, zijn zakken leeggeplunderd en waren daarna gevlucht. Nog,, denzelfden nacht gelukte het der politie, de daders aan te houden; zij werden van hun bed gelicht. Het waren ze kere V. en K„ die reéds eerder een dergelijk mis drijf hadden gepleegd. Aanvankelijk ontkenden zij, doch later hebben zij bekend en ook de plaats aangewezen, waar zij den buit hadden verstopt. Beiden zijn ter beschikking van de justitie ge steld. f DE MOORDZAAK LANS. De nieuwe dagvaarding tegen van O. is uitge komen en gelijkluidend aan de eerste. Dinsdag morgen 22 October om 10 uur wordt de zaak, zöoa-ls bekend is, hervat. Er zijn 44 getuigen gedagvaard, waarvan 14 over de verklaringen van den agent Brons ge hoord zullen worden; ongeveer 15 over de ge vonden vijl en de bloedsporenf, 4 a 5 -over de klee ding van dene procuratiehouder en de herkomst van het bewuste pak, waarop de bloedsporen thans gevonden zijn, en verscheidenen op' nog an dere punten van vermoedelijk minder groot be lang. In totaal zullen niet zes, doch tien deskundi gen worden gehoord, terwijl of a decharge of alsnog door den officier opgeroepen getuigen zes personen worden gedagvaard. EEN INDRINGER VERJAAGD. Een verpleegster van het Luthersche Kinderhuis Erica aan den Naarderstraat te Huizen trof gis teravond een vreemden man in haar kamer. Deze stapte op haar ontsteld hulpgeroep direct het raam uit en klom langs de hooge brandladder naar be neden. Het bleek, dat de indringer langs denzelfden weg was binnengesloopen, bezig was geweest de kasten na te snuffelen en een ijzeren geldkistje had gereed gezet om mee te kunnen nemen maar daar in verhinderd was door de komst van de zuster. De man is ontsnapt. NEKKRAMP. Het tienjarig meisje te Warffum, bij wie Zondag nekkramp was geconstateerd, is thans overleden. ONDER EEN TREIN Bij het rangeeren van wagens, geladen met bie ten, op het terrein van de suikerfabirek te Roo sendaal, is de gehuwde arbeider A. v. Overveldt, op de rails uitgegleden. Hij kwam onder een wagen te vallen, tengevolge waarvan zfjn beenen ernstig ver minkt werden. De man is naar het gasthuis ge bracht waar het linkerbeen tot de knie is geampu teerd. Het is nog de vraag of het rechterbeen kan behouden blijven. SOLDATENTWIST. Maandagavond kregen twee militairen van de ko ioniale reserve te Nijmegen op den Daalschenweg aldaar hevige twist. De ruzie liep zoo hoog dat een der soldaten den ander met een mes in den rug stak. waardoor deze zwaar werd verwond. De getrof fene is per brancard naar het militair hospitaal overgebracht. De dader is gearresteer. ERNSTIGE SCHEEPSBRAND IN DE HAVEN VAN LIVERPOOL Het Fransche stoomschip „Oklahoma" dat in de haven van Liverpool lag met een lading salpeter, katoen en suiker, is tot den waterspiegel verbrand. De vlammen sloegen 60 meter hoog. Er hadden her haalde ontploffingen plaats. Stukken van het s.s. werden honderden meters ver weggeslingerd. De schepen in de nabijheid verkeerden in gevaar, doch ontsnapten er aan dank zij de krachts in spanning van de brandweer. SPORT EN WEflSTBIJBEN OUDKARSPEL. Zondag a.s. speelt D.T.S. 1 haar 3en competi tiewedstrijd en wel thuis tegen Schinkelhaven 1 uit Amsterdam. Gezien het minder goede resul taat van de vorige week verwachten wij thans een j 1ste overwinning, Doetjes, hetgeen wij, althans volgens de papieren, mogelijk achten. Afgespro ken? Dezen wedstrijd vooraf speelt D.T.S. 3 tegen N. Niedorp 2. Komen de puntjes binnen 3e elf talspelers Ook het 2e elftal moet Zondag uit spelen tegen Hollandia 3. Zij zullen hun best moeten doen, om te winnen, en vooral de' tegenstander niet onderschatten, Doetjes. Rechtzaken Adieu, wij moeten elkander groeten. Deze zitting, bestaande uit 15 diverse zaken en lang als de litanie van alle Heiligen, werd geopend met het feuilletonproces tegen mej. Trijntje K„ met de voor haar niet onvoordeelige slotscène, dat zij tot 2 maanden voorwaardelijk met 2 proefjaren werd veroordeeld. Voorts wordt zij geïnterneerd in een vrome stichting tot bescherming van r.k. meis jes, alwaar alle genademiddelen haar ten dienste zuilen staan, om weerstand te kunnen bieden aan de verlokkingen der bedorven wereld. Nico wordt ook eens terdege uitgestoomd. Nico K. uit Noordscharwoude, het handige boe- renjoggie, dat op de kermis aan den Hengstman te Heerhugowaard een damestaschje achterover druk te, werd heden opgeknapt met een voorwaardelij ke veroordeeling tot 2 maanden en 2 louteringsja- ren, en voorts gesteld onder de r.k. reclasseering te Alkmaar. Als hij zich „gnap" houdt gebeurt hem niks, maar met dansen, pimpelen en biljarten is het finaal afgeloopen. Dat is eindelijk ook voor elkaar. Meneer P. J. S., uit Wormerveer, een reclassant, die zijn zwakke zenuwen cureerde met Heinekens pils en het ledige glas misbruikte om een ander nachtpitje op zijn test te slaan is eindelijk na lang aarzelen tot 20 boete of 20 dagen veroordeeld. De Haarlemsche rechtbank moet nu maar zien of zij deze voorwaardelijk gestrafte, die zich ver van voorbeeldig gedraagt, naar den sukkelamolen wil verwijzen. Onze Politierechter wascht zijn blanke handen als wijlen Pilatus in onschuld. De grof miskende detailhandelaar. Ten huize van den uitgever Kolkman te Uitgeest vervoegde zich onlangs een oude heer, die zich hulde in voornaam stilzwijgen, doch met welspre kend gebaar zijn hand uitstak en niet schroomde de daarin door mevrouw Kolkman gestorte aal moes genadiglijk tot zich te nemen. De veldwachter Bornebroek nam nota van dezen pelgrim en was zoo vrij hem in te rekenen wegens bedelarij, hem naar Alkmaar op transport te stellen met het re sultaat dat het oudje, de 63-jarige meermalen ver oordeelde ex-slagersknecht Jan R. heden terecht stond. Het verblijf in het huis van bewaring en de genoten versterkende rats en bruine boontjes met spek en stroop, hadden Jan weer in goede conditie gebracht. Hij pochte nu weer geweldig op zijn bloeienden handel in carbolblokken en naph- taline-balletjes. Iemand, die een pak kon koopen van 40 pop, en dagelijks zijn biertje genoot was voorzeker geen waardeloozen bedelaar. Toen hij daar zoo duchtig stond te zwetsen dacht ik: zoo direct vraagt hij den politierechter nog hem in te schrijven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel. Dit gebeurde echter niet, maar wel wordt hij ingeschreven voor 3 dagen hechtenis en opzending naar de boerderij op Veenhuizen voor den tijd van 6 maanden. Jan nam direct genoe gen met dit billijke aanbod en vertrok onmiddel lijk om zijn koffers te pakken. Dat zal gauw een oude mopperpot worden. De 20-jarige krullige roskleurharige letterzetter Cornells K. te Zuidscharwoude, schijnt al heel gauw de zon niet meer in het water te kunnen zien schijnen, althans maakte hij zich op 21 Juli zoo driftig op een in het bleekveld zijns broers spe lend 9-jarig meiske, dat het kind een gevaarlijke schop tegen de lies ontving, zoodat het mishandel de kind van pijn bijna niet kon loopen en de ge raakte plaats sporen van een onderhuidsche bloed uitstorting vertoonde. Het zoo spoedig tot schop pen geneigd jongmensch stond heden terecht ont ving een vaderlijke vermaning en werd tot 25 boete of 25 dagen veroordeeld. De een was uit visschen en de ander tabak halen. In de zaak tegen zekeren meneer J. F. A. B. was geen verdachte noch getuige present. De een is zwervende en de ander kermisreiziger. De heeren hopen op Maandag 4 November meer succes te hebben. Twee ridders van de zwarte lijst in actie. De heeren gebroeders Jaap en Kees G., beiden uit Grootebroek, brandstoffenhandelaars loonploe- gers en maaiers, en beproefde liefhebbers van een nartig neutje, zoodat zij als blijk van bijzondere onderscheiding op de zwarte lijst zijn gecalligra- pheerd, kregen in den nacht van 22 Juni een reuze heibel met den gemeenteveldwachter Willem Wok ken van Hoogkarspel. Nadat zij dien ambtenaar op alle manieren hadden op stang gejaagd, gingen zij hem tenslotte eendrachtig te lijf, waarop Wokke, die zich natuurlijk niet liet kisten door deze eere burgers van Grand Pantalon, hen met de gummi stok van repliek diende. De heeren gebroeders kon den thans en familie terecht staan en werden op passende wijze toegesproken door den politierech ter en elk veroordeeld tot 50 gulden boete of 50 dagen hechtenis. Mocht het nog eens voorkomen, dan zal de Politierechter hen in de gelegenheid stel len nader kennis te maken met het versterkende menu in het hotel „de Houten Lepel" (Uitstekende referenties. Hek is er niets bij.) Moeder was heelemaal van streek. De 52-jarige mej. Antje de J., geboren H., een eerzame huismoeder te Graft, toonde zich dezer dagen uitermate verbitterd op den gemeente-veld wachter Hendrikse, toen deze haar plichtmatig de mededeeling kwam brengen, dat haar man een proces-verbaal had opgeloopen, omdat hij na ont vangen waarschuwing, twee hem toebehoorende kwaadaardige honden, die de Graftenaren in hun welgevulde kuiten beten, niet had vastgehouden. De goede vrouw begon te blazen als een nijdige kat en deelde den ontstelden rustbewaarder mede, dat hij naar haar meening een gemeene schooier, een stinker en een viezerik was. Heden voor al die fraaie kwalificaties terecht staande, die terecht als beleedigingen werden beschouwd, schoof zij het ge heele relletje op rekening van haar overspannen zenuwen en werden die opstandige zenuwen tot 10 gulden boete of 10 dagen veroordeeld. Een waardig slot van een genoegelijke kermis. De kermisreiziger Keetman uit Sint Maarten, had met zijn negotiekraam ook de kermis in het Waar land meegemaakt en maakte zich al gereed in den nacht van 24 Juli na sluiting om 3 uur de kas op te maken, toen hij op onaangename wijze werd ge stoord door een clubje herrieschoppers, die zich tot taak schenen te hebben gesteld om zijn kraam eens in elkaar te hengsten. Vooral onderscheidde zich <de 26-jarige dikhoofdige landkrabber Jan K., die de heele deur uit de kraam rukte en den ge plaagde Piet zoo rebellisch maakte, dat deze een ijzeren pen greep om Jan daarmede eens af te troeven. Doch ook Jan bleef niet werkeloos, hij greep een soort paal en gaf daarmede Piet een gevoelige tik op zijn zolder-etage met gevolg dat Jan als verdacht van mishandeling heden de zon- daarsbank sierde en mede op grond van zijn niet geheel smetteloos verleden, werd veroordeeld tot 50 gulden boete of 50 dagen. Voorts werd hem be loofd: nog eens izoo'n pretje en Jan sukkelt su biet de kiekeboe in. De baas werd de sigaar. De metselaars-assistent Gerard V. uit Katwijk, be vond zich op 1 Juli met zijn jeugdigen werkgever Blom op de Heldersche kermis. Men amuseerde zich bovenmate, ook in de bekende autotent. De P

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 3