Nieuwstijdingen vaststelling van de verordening op de heffing en invordering van schoolgel- meening van den raad in de vergadering van 15 Januari jl. Betreffende het 2de verzoek nml. herziening van Uit den Omtrek Voorgesteld .'ordt de bestaande reveling te band de post brandde deeB ZiA-mede dat dtt Schoolgeld per leerling Inkomen van: 800—1000 1000—1200 1200—1400 1400—1600 1600—2000 2000—2400 2400—2800 2800—3400 3400—4000 4000—5000 5000—6000 meer dan ƒ6000 0.22 ƒ0.40 f 0.60 1 ƒ0.80 ƒ1.10 ƒ1.40 ƒ1.70 ƒ2.10 2.50 ƒ3.00 3.50 4.00 Voorts vermelden wij nog art. 3 der verordening Indien meer dan een leerling uit hetzelfde „gezin gelijktijdig een school voor gewoon lager onderwijs bezoekt, wordt het schoolgeld voor de „2de leerling met 20, voor de 3e met 40, voor de 4e met 60 en voor de 5e met 80 ten honderd „verminderd en is voor de volgende leerlingen jlgeen schoolgeld verschuldigd." Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der verordening op de hel- fing en invordering van kaaigeld. Voorgesteld wordt de bestaande regeling te hand haven. Aldus wordt besloten. Voorstel tot nadere voorloopige vaststelling der re kening 1927. Aldus wordt besloten. Vaststelling der gemeentebegrooting. - der Lichtbedrijven en van het Burger lijk Armbestuur. Het woord wordt verleend aan den rapporteur der commissie tot het nazien der begrootingen, den heer Koedijk, die het volgende mededeelt: Mijnheer de Voorzitter, Namens de Commissie kan ik rapporteeren dat zij adviseert de begrooting goed te keuren. Ook nu heeft de directeur ons welwillend ingelicht en breed op verschillende vragen geantwoord en in- zoover de commissie de zaak kan beoordeelen, ons tot volle tevredenheid gestemd. Ook ten opzichte van de begrooting van het arm bestuur heeft zij geen op- of aanmerkingen, zoo dat zij adviseert ook deze begiooting goed te keuren Wat betreft de gemeente-begrooting heeft de Commissie mij verzocht eenigszins breeder op deze materie in te gaan. Niet dat zij kritisch gestemd zou zijn, slechts een paar wenschen zijn in den loop van het onderzoek naar voren gekomen, maar het algemeen belang van deze jaarlijksche begroo ting noopt haar iets breeder bij haar stil te staan. Inzake het tweetal wenschen betreft de eerste de posten 6, 8 en 9 van de begrooting, noemende de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. De Comissie acht het juist dat rekening wordt gehouden met den wensch van Gedeputeer de Staten om de desbetreffende posten overeen te bréngen met het voorstel van genoemd college, 't Ligt niet aan den raad die salarissen vast te stel len Wel zou zij willen voorstellen om aanteeke- ning te houden bij die posten van het standpunt van de raadsmeerderheid, zooals dat tot uiting is gekomen in de vergadering van 15 Januari 1929. Want niettegenstaande noodig wordt geoordeeld, de verhooging dier salarissen te doen uitkomen op de begrooting blijven de bezwaren bestaan. In de tweede plaats zou zij Burgemeester en Wethouders willen uitnoodigen om post 31, verzekering tegen brandschade der verschillende gemeente-gebouwen te willen herzien. Zij meent dat er zijn die verhoogd moeten worden om tegen herbouwwaarde verzekerd teomn'nu aan het tweede verzoek te voldoen om eenige beschouwing te geven omtrent den inhoud der begrooting, dan is het wel het respectabele aan tal posten, namelijk 193, van ontvangst en uitgaaf dat vermelding verdient. Zij heeft veel overeen komst met de ontvangst en uitgaaf van een groot gezin, wat uiteraard de groote verscheidenheid be treft. Een deel der inkomsten wordt ingebracht door leden van het gezin en een ander deel wordt ingebracht voor beheer van verschillende bedrijven en ook een deel als opbrengst van verworven ka pitaal. Evenzoo is het met de uitgaven, de inkomsten van het gezin stellen in staat om de behoeften van het gezin behoorlijk te bekostigen. Het kan dan ook niet anders, dan dat vele posten der begrooting geen reden geven tot bespreking of critiek omdat zij vrucht zijn va neen tevoren ge stelde gedragslijn. De uitgaven zou men kunnen deelen in uitgaven, die door de rijkswetten nood zakelijk zijn geworden en uitgaven die gevolg zijn van de besluiten van den raad. Ik heb mij zelf de vraag gesteld hoe hoog de som is die door onze burgers wordt betaald van het respectabel bedrag, waarmede de begrooting sluit en dan is mij gebleken dat dat de som is van 37425.waarvan de gemeentelijke inkomstenbe lasting natuurlijk het leeuwenaandeel opbrengt Tot dit deel der inkomsten der gemeente wensch ik mij nu te bepalen en na te gaan waaraan die som zal worden besteed. Twee van de grootste afnemers van die som zijn wel het onderwijs en de salarissen. Voor het onder wiis met inbegrip van desbetreffende rente en at lossing leeningen, staat een bedrag van ongeveer 10 000 drievierde van deze som komt voor re kening van het lager onderwijs en een vierde voor het vervolgonderwijs. Rijks Hoogere Burgerschool, Gymnasium en Nijverheidsscholen. Een tweede be drag van beteekenis hiervan is bestemd voor de salarissen van heel het gemeente-personeel, het welk komt te staan op ruim 12000.—. Ook deze som wordt bijna geheel door bedoelde inkomsten bekostigd. Nu volgt het onderhoud van straten en gebouwen ƒ3750.—. hierbij komt ook rente en af lossing van loopende leeningen. Verder zou ik nog kunnen noemen de meer kleine bedragenstraat verlichting ƒ700, brandbluschmiddelen 400, wa renwet 450, woningbouw 900, admmistra,tiekos- ten f 1000, werkverschaffing arbeidsbemiddeling en werkloosheidsbesluit 1100, en pensioensbtf togen iaoo, armwezen en verzorging krankzinnigen 3650 gUHiermede meen ik, al zijn de cijfers niet precies een beeld te hebben gegeven van datgene dat wordt gedaan met de gelden die door de betalende bur gers worden opgebracht. We kunnen hierbij nog opmerken, dat wel ruim de helft dezer uitgaven een uitvloeisel zijn van rijks wetten, waarin het gemeentebestuur de administra tie heeft uit te voeren, al is het ook lang niet on verschillig hoe een gemeenteraad daarin handelt. Gezien dus, dat van het bedrag door onze belas tingbetalers bijeengebracht, reeds ruim de helft practisch buiten de beslissing van den gemeente raad ligt, kan men het overgeschotene ook nog sterk doen verminderen als men bedenkt dat hier van wordt betaald voor wonmgbouw 900 en voor de verzorging van de krankzinnigen een kleine 4000 gulden, voor arbeidsbemiddeling en werkioosheid- bestrijding enz. ƒ1100, straatverlichting ƒ700, dan is het bedrag dat beschikbaar is voor straat en ge bouwen en voor de gewone huishouding al aardig geMünheerd'de Voorzitter! - Indien het mij gelukt - is een eenvoudige verduidelijking te hebben gege ven van den inhoud der begrooting, dan acht ik mij beloond en mag ik namens de commissie ad- viseeren tot vaststelling der begrooting, indien haar voorstel wordt aangenomen. Z.E.A. dankt voor het uitvoerige rapport. Betreffende de twee uitnoodigingen aan B.en W. gericht, deelt de voorz. mede, dat een apart schre ven aan de begrooting zal worden toegevoegd, waar in de aandacht zal worden gevestigd op de geuitte reeds eenige malen is geschied. Ofschoon spr. vol strekt niet zeggen wil, dat de verzekeringen thans juist zijn, stélt Z.E.A. voor de begrooting vast te stellen met de belofte, dat B. en W. in den ko menden winter dezen post zullen nagaan. De heer Zuijdam vraagt of het geoorloofd is dat de uitgebrachte adviezen van B. en W. en van den raad, inzake de salarisregeling thans in het open- baar voor te lezen. Spr. is van meening, dat het beter is zulks in de volgende vergadering te doen, waarmede de raad zich accoord verklaart. Hierna volgt de vaststelling der verschillende be grootingen. Voorstel tot het aangaan eener kasgeldleening groot ƒ25000 voor 1930 voor den tijd van 1 jaar. De voorzitter deelt mede, dat voor de loopende leening ad ƒ25000 op 31 December een groot be drag aan rente en aflossing moet worden opge bracht. In verband hiermede wordt een nieuwe leening voorgesteld. Aldus wordt besloten. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, in verband met het ziek teverlof van den heer Zaal advies te hebben ge vraagd aan den Minister inzake de aanstelling van de 3de leerkracht, hetwelk echter nog niet is inge komen., Dit valt zeer te betreuren, daar een vlugge afdoening zeker zjeer gewenscht is. Door samenloop van omstandigheden heeft het onderwijs den laatsten tijd eenigszins geleden en nu op medisch advies de heer Zaai zijn werkzaam- hedén, niet zal kunnen hervatten en eerst de uit slag van het tweede onderzoek wrrdt afgewacht, hebben B. en W. gemeend, de autoriteiten vooruit te moeten loopen door de aanstelling van een on derwijzeres, terwijl de heer van Duin met het hoofd schap is belast. Z.E.A. drukt er zijn spijt over uit, dat zoo weinig spoed van hoogerhand wordt betracht, terwijl op duidelijke wijze op de noodzaak is gewezen. Rondvraag. De heer Koedijk vraagt verbetering van het straatje aan de Sluiskade, hetwelk vol gaten en kuilen is. De voorz. zal hiermede rekening houden. De heer Smak vraagt met het oog op het drukke automobielverkeer, vooral nu de Twuyverweg weer opengesteld is, achteruitplaatsing van de hekken in de gemeente. Voorts acht spr., nu de laadplaats bij Vroegop hersteld is, de aanbrenging van een betonschcei- ing het meest gewenscht. De voorz. zegt met het laatste rekenmg te zullen houden. Omtrent het eerste merkt Z.E.A. op, dat dit onder werp steeds door B. en W. ter harte is genomen. In 1925 zijn op verschillende plaatsen verbeteringen ^Echter brengt het steeds groote kosten met zich mee daar alles voor rekening der gemeente komt en zeer dikwijls op groote tegenwerking gestuit W<De heer Kamp vaagt naar de verplaatsing van eenige lantaarnpalen. Ook hierin blijken moeilijkheden te zijn, daar vele bewoners de palen niet op hun eigendom wü- 16 Op een vraag van den heer Kamp of de derde leerkracht door het rijk betaald wordt, antwoordt Z.E.A. bevestigend. Voorts vraagt de heer Kamp of de tijd van z uur voor het aanleggen bij den steiger niet te kort is. De voorz. antwoordt dat hieraan niet al te krap de hand wordt gehouden. Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. WINKEL. ERNSTIG ONGEVAL. J.l. Zaterdag vond hier een ernstig ongeval plaats ,dat wonder boven wonder geen persoon lijke ongelukken met zich bracht. Een 2-tal paarden, gespannen voor een wagen van den heer Geel, sloegen waarschijnlijk door dat zij schrokken van een auto op hol, waar door de bestuurder van het voertuig werd ge slingerd. De dieren holden in volle vaart door ,,de, Bosch" en het was te voorzien, dat het op den» hoek bij het raadhuis zou- misloopen, wat dan, ook gebeurde. In plaats van den hoek te nemen, gingen de paarden rechtuit met het gevolg, dat zij tegetp, de nieuwgebouwde banketbakkerszaak van den, heer Zander botsten. De schok was zoo hevig, dat aan den voorgevel en ook aan het inwendige van, het perceel groote schade werd toegebracht. De, paarden waren deerlijk gewond en het duurde geruimen tijd, alvorens veeartsenij-kundige hulp, ter plaatse was. GEBREK AAN SPOORWAGENS IN D|E STR EEK. dervonden van gebrek aan de noodige spoorwa- Aan de veiling wordt thans veel overlast on- stelt het' Diagelijksch Bestuur voor eene kasgeld- leening aan te gaan, groot f 2000 tegen eehe rente van ten hoogste 51/2 procent, daar het niet wen- schelijk wordt geacht, dat de uitvoerders op het geld "moeten wachten. 1 Die heer Hart is van meening, dat de belasting - lüfct verhoogd moet worden, en ook het nageslacht 1 hieraan moet bijdragen, waarom spreker voorstelt eene leening te sluiten voor den tijd van 10 jaren, Die Voorz. zegt dat het bedrag uit de gewone 1 middelen te betalen, de kosten der jaarlijksche rente 'vermeden wordt. Echter ihdien het voorstel Hart wordt ondersteund, zal dit in stemming i worden gebracht. De heer Borst acht de som te klein indien het een grooter bedrag betrof zou het iets anders zijn. Ook de heer Slotemaker en Ootjers zijn dezelfde meening toegedaan. Besloten wordt een kasgeldleening van 2000.— aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 5 procent. Verkiezing molen meester, Door periodieke aftreding van den heer J. Pran- ger als molenmeester, die echter herkiesbaar is, heeft bovengenoemde verkiezing plaats. Na gehouden stemming blijkt de heer Pranger met algemeene stemmen te zijn herkozen, die ver- 1 klaart zijn herbenoeming te aanvaarden, onder I dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna volgt felicitatie door de aanwezigen. Rondvraag. De heer Hart vraagt hoe het thans staat met de bestrating van het noordeinde van den Ambachts- dijk. Het onderhoud, zooals de weg thans is, Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. „DE CENTRAAL BIOSCOOP." In tegenstelling met de groote steden is hier het bioscoopbedrijf afhankelijk van het seizoen. Tenminste waar het betreft het exploiteeren van vaste bioscopen. Daarom is het voor de ondernemers van deze za ken' op het platteland geen gemakkelijke taak om gedurende de wintermaanden het publiek datgene te brengen wat niet oud is. En wanneer de ondernemers hun uiterste best doen iets te vinden wat niet oud en tevens goed is dan zal men dat pogen dienen te waardeeren. Zoois het nu ook met de hierboven genoemde Centraal Bioscoop. In ons nr. van Zaterdag jl. werd door de exploi tanten aangekondigd uat zij a.s. Zondag hun bios coop weder zullen openstellen voor de liefhebbers van de filmkunst zal de eerste rolprent weder worden gegeven. En in aansluiting op wat wij hierboven reeds schreven mag worden gezegd, dat geopend wordt met een mooie film, met een krachtige uitbeelding van wat er in het ijzige Noorden zich heeft afge speeld, toen de Italiaan Nobile met zijn Italia in g».. Meerdere melen erriv.ert een deel ven het J materiaal pas m den loop van den dag, wat het tijdig afladen ten zeerste bemoeilijkt. Naar we vernemen vindt een en ander zijn oorzaak in da drukke bietencampagne, waarvoor machtig veel' wagons noodig zijn. OUDE NIEDiORP. 'T VEL|DI- Uitbetaling melk aan de Stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht". Door bovengenoemde fabriek werd uitbetaald voor de melk zoet geleverd in het tijdvak 25, Augustus21 September gemiddeld f 8.09 per 100 Kg. of per 100 Liter f8.33. Het vorig jaar was de middelmarkt per 100 Kg. f9.56. het land van de eeuwige stilte in de Witte Hel V6Deze8film6 zal slechts een sober denkbeeld geven hoe het daar is, maar mooi is zij in haar uitbeel ding in haar onvergelijkelijke natuuropnamen. De Hollander Sjef van Dongen, wel bekend uit de dagen van de reddingspogingen die zelf la ter gered moest worden zegt o.a. van deze f1™- „dat de Krassinfilm" zeker wel de mooiste is die er van de gebeurtenissen in het hooge Noorden is gemaakt. Zooals trouwens ook de Russen het „grootste aandeel hebben gehad in de reddings pogingen die er na het ongeluk dat Nobile trof, De'ltussische filmindustrie heeft thans zoo'n vlucht genomen zijn van zoo'n ontroerende realiteit dat wij niet mogen nalaten allen op te wekken Zondag in de Centraal Bioscoop deze film te gaan Zie— NOORDSCHARWOUDE. D:e heer L. Mallekote, Hoofd der openbare la gere school alhier, heeft ,na afgelegd examen,, zich de bevoegdheid verworven, les te geven m pluimveeteelt.. Zoo men weet bezit hij reeds de acten land- en tuinbouw. NOORDSCHARWOUDE. Bij het vertrek van. den heer PZiuidscherwou- de, schrijver P.. en T|. naar Zeist, werd door eenige ingezetenen aan hem een enveloppe met inhoud aangeboden. Door het personeel van het hulp postkantoor werd hij verrast met een prachtige electrische Uit een en ander blijkt wel, dat de Zi. èn bijl het publiek èn b Ij zijn collega's goed stond aange schreven. 1 NOORDSCHARWOUDE. Blijkens aankondiging in ons nummer van jl. za terdag heeft het Instituut voor Arbeidersontwikke ling aan den Langendijk zijn winterwerkzaamhe- den hervat en wordt Donderdag a.s. todegroote zaal van „Concordia" de openingsavond gegeven. Op deze bijeenkomst zal de feestrede worden uitgesproken door den heer v. .d. Vall van Heiloo, terwijl de bekende kunstenaar Willem van Cappel- len in een uitgebreid repertoir zal optreden. Laten wij er direct bijvoegen dat deze avond ook voor belangstellenden toegankelijk is gesteld. Voor nadere bijzonderheden zooals entree ver wijzen wij naar de in het nr. van Zaterdag voorko mende advertentie. Wij zouden een ieder willen aanraden den Don derdagavond vrij te houden om den bekenden kun stenaar in zijn verschillende creaties te kunnen bewonderen. Vergadering van den Polder Oeesimer-Ambacht (Oosterdijk en Eüolengeerzen) Hedenmiddag 1 uur vergaderde het Dagelijksch Bestuur en Hoofd Ingelanden van bovengenoem- den polder met de commissie van den Bingpolder ten huize van den heer C. Vis te Oudkarspel. Afwezig is Hoofd-Ingeland PSlot. De Voorz. opent de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en de pers. Hierna worden de notulen der vorige vergade ring door den Secretaris, den heer Kl G. Rein- ders voorgelezen, welke onder dankzegging aan den samensteller ongewijzigd worden goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat bericht van ver hindering is ingekomen van Hoofd-Ingeland P. Slot. Stemming. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren Jb. Swan en Pranger, die terstond herkiesbaar zijn. Hiertoe zijn de geloofsbrieven 'der aftredenden, ingekomen, welke door de heeren O. Ootjers en, P. Borst Az. worden onderzocht. Na onderzoek adviseeren de heeren tot toelating. Aldus wordt besloten. Die Voorz. dankt de commissie voor haar on derzoek. De Voorzitter deelt mede dat het schoeiings- werk aan de Oosterdijk, hetwelk geraamd was op f1550, door O. Klinkert, aangenomen is voor f 1586 en het grondwerk, geraamd op f 8 50, voor. hetzelfde bedrag is aangenomen door J. Butter. Voorts deelt de voorzitter mede, dat allen eew schrijven hebben ontvangen betreffende de verbe tering van de brug aan den Twuijverweg. Intus-, schen is door allen goedkeuring hieraan gehecht en rest alleen nog het nemen van van een offi-» cieel besluit. Als merkwaardigheid deelt spTeker mede, dat juist gisteren het bericht van toestemming tot verbetering is ingekomen. De begrooting ver, meldde een bedrag van f 2000. Ofschoon het plan aanvankelijk was, de brug alleen aan de Oost-, kanjt te verbreeden, waardoor de brug op het midden van den weg was gekomen, is zulks toch aan beide zijden geschied en is het werk uitge-. voerd voor een totaal bedrag ad f 1442. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de straat te Oudkarspel thans is afgewerkt, dank zij de medewerking van de belendenden, waardoor het werk zeer vlot is ver loopen. Verkeerde het bestuur aanvankelijk in de meening, dat de grond gedeeltelijk aan den polder toebehoorde, geble-; ken is, dat zulks niet het geval was. Voor het afstaan van grond door de eigenaren, zijn hier-, voor nieuwe hekken geplaatst. De Voorz. deelt mede, dat het paardenpad op den Ambaohtsdijk gedeeltelijk is weggenomen. Gaarne zal tot bestraten worden overgegaan;: echter is het zeer moeilijk hiervoor een straten-, maker te krijgen. Doordien de weg thans zeer rul, I is, heeft het bestuur iu plaats van grint 50 kubi meter basalt aangekocht voor den prijs van f 90.. De heer Borst adviseert, alvorens tot behar-; ding over te gaan, eerst het zand uit den weg te halen. Dé Voorz. is van meening.dat door toevoeging van sintels zeer veel bereikt zal worden. Betreffende den aanleg van waterleiding voor de machine, waarover in de vorige vergadering ampele besprekingen zijn gehouden, deelt de Voorzitter mede, een onderhoud te hebben gehad met de directie van het Waterleidingbedrijf, ech ter is tot heden nog geen uitsluitsel ontvangen. Ofschoon deze zaak niet zeer urgent is, acht spreker toch, dat het wel wat lang duurt. De heer Wagenaar vraagt of de polder geen. kosten heeft te dragen voor de verhooging der opritten van de brug aan den Twuijverweg. Die Voorz. deelt mede, dat na eenjge moeite ge lukt is, dat de kosten gedragen worden door de gemeente Alkmaar. Spreker leest de betreffende stukken voor. Goedkeuring is verkregen op "de kasgeldleening groot f 10.000. 1 Die Voorz. merkt op, clat deze leenmg te krap, is opgezet, hetgeen veroorzaakt is door de brug aan den Twuijverweg. Nu de termijn van betaling 1 verschenen is, en er geen voldoende kasgeld is; het van belang, dat met de bestrating wordt door gegaan, daar dit veel minder zal kosten. De voorz. zegt het hiermede geheel eens te zijn en vermoedt dan ook, dat het bestuur in het voor jaar met een voorstel zal komen. De heer Sevenhuijzen is dezelfde meening toe gedaan als de heer Hart. Ook de heer Borst spreekt 'zich in dien zin en wenscht een uitspraak uit te lokken, dat het dagelijksch bestuur met een voorstel zal komen, opdat het voorstel van het genoemde bestuur ver gemakkelijkt wordt. De heer Wagenaar zegt dat er zeker bedrag voori het onderhoud van de molens op de begrooting is uitgetrokken. Spr. vraagt of het hoogst noodige thans wordt uitgevoerd. De voroz. zegt dat zulks steeds gedaan wordt en zal de molen van Mulder opgeschilderd worden. De heer Swart deelt mede, dat bij de commissie van den Ringpolder een verzoek is ingekomen van het gemeentebestuur van Harenkarspel tot toe stemming voor het aanbrengen van een pomp door de kaai voor het water van den kleinen polder, hetwelk bij de Gereformeerde kerk doodloopt. Hier door verspreidt het water een onaangename reuk Door de vermelde pompaanbrenging zal er stroo- mend water komen waardoor het euvel verholpen is. Spr. deelt verder mede, dat voorshands toestem ming is verleend, behoudens goedkeuring van deze vergadering. Na eenige besprekingen blijken er geen bezwaren Hierna volgt met een woord van dank sluiting der vergadering. EEN LIJK OPGEHAALD TE UTRECHT. Uit Utrecht wordt gemeld: In den vroegen Zondagochtend heeft een plant soenwerker in het Wilhelminapark een griezelige vondst gedaan. Nabij de Burgemeestersbank zag hij nl. het lijk van een man in den vijver drijven. Onmiddelli] waarschuwde hij de politie. Het lijk, dat inmiddels op het droge was gebracht bleek dat van een naar schating 60-jarig man te zijn en aanstonds viel het de politei op dat de beenen bij de enkels met een soort zakdoek waren samengebonden. Het vermoe den, dat men hier met misdaad te doen had, werd door deze omstandigheid natuurlijk versterkt. Op het politiebureau Tolsteegsingel waarheen 't slachtoffer werd getransporteerd, zette de politie 't onderzoek krachtig voort. Op het lijk vond men slechts een in snippers gescheurde pas, doch toen tut .1 i™imen de stukken aaneenlegde bleken naam en woon MMedeelmgen. plaats te ontbreken. Bij het afzoeken der omgeving ontdekte de politie evenwel de politie de overjas van den bewuste onder een hoop bladeren en in een der zakken vond men de ontbrekende stukken papier aan. Hieruit kon men nagaan, dat de man, die goed gekleed was, vermoedelijk gevaren heeft, mogelijk als kellner, en in het Noorden thuis be hoorde. Wanneer tenminste de op hem gevonden, pas inderdaad die van het slachtoffer is. De commissaris van politie stelde zich Zondag avond no gtelefonisch met de autoriteiten in ver binding in de vermoedelijke woonplaats van het slachtoffer om verdere inlichtingen te verkrijgen. Om 10 uur des avonds waren deze echter nog niet binnen. Zoowel boven- als onderkleeding, bleken, zoo le zen we in het „Utr. Dgbld." van uitstekende kwa liteit te zijn, eigenlijk nog zoo goed als nieuw. Nieuwe bretels, nieuwe sokken-ophouders, nieuwe banden rondom de hemdsmouwen, enz. Het onder goed droeg geen enkel merkteeken, noch eenig ini tiaal. Bij alle voorzorgs-maatregelen, die de man had genomen om zich onbekendheid te verzekeren had hij intusschen verzuimd ook de kleine strookjes; te verwijderen waarop in den regel aan de binnen zijde van jaskraag e.d. de namen van kleermaker of modemagazijn staan afgedrukt. Zoo bevond zien in het colbert van den man de naam van een kle dingmagazijn, dat in alle groote steden van ei land filialen heeft. Ook in het overhemd werd naam gevonden van een bekenden winkel in hee- ren-artikelen te Rotterdam. De politie stelde direct een onderzoek in bij d winkelzaken om te trachten langs dezen weg n" en adres van den man te bekomen. De kleedmgst ken moesten nog maar kort geleden zijn geko" want zij droegen nog volkomen het karakter van Het onderzoek wees ook uit dat het lijk slech kort te water kon hebben gelegen; men achtte b zelfs niet onmogelijk dat de man pas Zaterdag avond was te water geraakt. Het horloge dat in n vest gevonden werd, was blijven stil staan op zev uur, maar liep weer geregeld door toen het W" op gang werd gebracht. Aan de hand van de snippertjes papier in d zak der regenjas gevonden, heeft de politie kunn vaststellen dat de naam van den man is A. G. vermoedelijk thuis hoorende in Groningen, raadpleging van de logieslijsten der Utrechtse hotels, kwam men er achter, dat de man in a nacht van Donderdag op Vrijdag jl. heeft gelog in een hotel te Utrecht, waar hij heeft opgegev te heeten A. G. N. oud 60 jaar, wonende te G ningen. TWEE AUTOBUSSEN TEGEN ELKAAR GEREDEN. Tien inzittenden gewond, waarvan levensgevaarlijk. Op den Sonschen weg onder de gemeente Son Eindhoven reed een vrachtwagen, ingericht v autobus, toebehoorende aan Bouman te Eindho met personeel uit den omtrek van Appeltern, wem zaam aan den woningbouw te Eindhoven. De cha feur wilde een voaor hen uit rijdende autobus F seeren, maar de wagens kwamen met elkaar in rijding. De autobus van Bouman liep tengevo hiervan tegen een boom. Door den schok werq nagenoeg alle tien inzittenden uit den wagen ge eerd en liepen verwonidnigen op. Zij zijn naar n ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Des m'° dags konden zij allen het ziekenhuis verlaten n naar hun woning te worden teruggebracht. Zij J den lichte verwondingen bekomen. Een hunn moest in het ziekenhuis achterblijven Deze h

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2