Liefde en Misdaad Binnenland Gevatte Koude i n": Uit den Omtrek - HEERHUGOWAARB. Nog eens wordt een, poging gedaan om de va cature bij de Herv. gemeente alhier, gecombi neerd met die te Veenhuizen, vervuld te krijgen. Beroep is daartoe uitgebracht op Ds. L. Ci. ten Bruggencate, predikant te Ossendrecht. (N.Bl.) - ST. PANCRAS- Ben Z^ng-jubileum. Op Vrijdag 1 Nov. zal onze Kleine StenV de in onze gemeente zoo populaire „kinderzang" onder leiding van den heer Sinjewel, haar eerste lustrum vieren. Het was n.l. op den 28 October 1924, dat „De Kleine Stem" werd opgericht, met aanvankelijk 'n kleine 40 jeugdige leden,) meisjes en jongens en wij herinneren ons nog zeer goed de eerste uitvoering voor een propvolle zaal in het gemeentelijk gymnastieklokaal, wel ke voor den heer Sinjewel een groot succes bleek te zijn. In waardeerende woorden werd daar ge sproken over de moeite en goede zorgen, welke de heer Sinjewel zich getroostte om den kinder zang te leiden en te verbeteren en de hoop uit gesproken dat „de Kleine Stem" steeds mocht bloeien en zich blijven verheugen in de algemeene itarucci mg Em thans beleeft deze jeugdige zangersgroep haar eerste lustrum, hetgeen inderdaad, in een gemeente als deze, waar zooveel verschillende stroomingen bruisen, een feit is, dat wel eens gememoreerd mag worden. Het is een verheugend feit, dat de heer Sinjewel, ondanks dagen van tegenspoed, wist te volharden. Was er een en kele maal al eens een kleine achteruitgang, blij vend was dat niet, en zoo is het „ledental lang zaam maar zeker opgevoerd, zoodat thans een goede 50 meisjes en jongens meezingen, en nog steeds enthousiaste „leden" blijken te zijn. Een resultaat van volharding en arbeid waarvoor on getwijfeld alle ouders den heer Sinjewel dank en waardeering verschuldigd zijn. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of zulks zal op den feestavond web tot uiting komen. De kleine jongens zijn natuurlijk vol enthou siasme voor het komende feest. Wij kregen inzage van het keurig uitgevoer de feestprogramma dat inderdaad een bizonder mooien avond belooft. Er zal nl. door de kinderen een groo'te operette in 5 bedrijven worden opge voerd getiteld „Reepelsteeltje". Aan de voorbe reiding hiervoor is gedurende een half jaar onver poosd gewerkt en dat is geen wonder, gezien de groote zangpartijen welke ingestudeerd moesten worden. „Reepelsteeltje" is een bizonder mooie kinderoperette waarin fraaie costuums (alle van de bekende firma Ridderikhof uit Hoorn) en een zorgvuldige tooneelaankleeding met sprookjes achtige kleurbelichting zullen medewerken om spel en zang van de 25 jeugdige medewerkenden (die natuurlijk allen hun rol op hun duimpje kennen,) schitterend te doen slagen. Den aanwe zigen zal hiermede een bizonder genotvollen a- vond worden geboden. Ongetwijfeld zal het publiek in grooten getale opkomen om dit schoone lustrum van. onze kin derzang bij te wonen en mee te vieren. "Gaarne bieden wij hierbij reeds onze beste gelukwenschen aan leider en leden van onze „Kleine Stem". FAILLISSEMENTEN OPGEGEVEN DOOR VAN DER GRAAF Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties.) bruggestraat 7 hs., R.c. mr. H. D. Feenstra, Cur. mr. mej. L. Koch, Amsterdam, Keizersgracht 574; 23 Oct H. van Waveren, Amsterdam, Reinier Claeszenstraat 52, R.c. mr. H. D. Feenstra, Cur. mr. L P H. Loeff, Amsterdam, Keizersgracht 230; 23 Oct. G. A. van Eek, kopergieter, Jutphaas, R.c. mr J. J. Wijnstroom, Cur. mr. A. J. van Vessum, Utrecht; 23 Oct. H. Plechati, Groeneweg 84a, Utrecht, R.c. mr. J. J. Wijnstroom, Cur. mr. H. P. H. Steenberghe, Utrecht; 23 Oct. T. van Londen, Utrecht, Korenbloemstraat, R.c. mr. J. J. Wijn stroom, Cur. mr. C. L. Eledering, Utrecht; 23 Oct. G Lubach, vroeger te Nieuw Weerdinga thans Hen gelo (O.) R.c. mr. A. C. Leendertz, Cur. mr. H. ten Cate Jr., Hengelo (O.); 24 Oct. N. V Handel Mij. Wetenschappelijke en Technische Apparaten, Am sterdam, Heerengracht 148, A, R.c. mr. H. J. Huls- mann, Cur. mr. W. F. Schokking, Amsterdam, Leid- schestraat 86; 24 Oct. G. Kotting, Arasterdam, Bilderdijkkade 18 A II, R.c. mr. H. J. Hulsmann, Cur mr. mej. A. S. Staalman, Amsterdam, Keizers gracht 436; 23 Oct. J. Swets Lzn., sigarenfabri kant, Gouda, Zoutmanstraat 4, R.c. mr. A. Huygen, Cur .mr. A. A. J. Ryksen, Gouda; 23 Oct. Jo hannes Adrianus Verheyen, winkelbediende, Rot terdam, Lange Hilleweg 162b, R.c. mr. A. Huygen, Cur mr. W. van Gelder, Rotterdam; 23 Oct. Johannes Paulus Helbling, los werkman, Rotterdam Nieuwe Haven 108, R.c. mr. A. Huygen, Cur. mr. L. K. E. van Eyck, Rotterdam; - 23 Oct. Arie Hor dijk, groentenhandeiaar, Rotterdam, Alcolstraat 24, R.c. mr. A. Huygen, Our. mr. A. Fonteyn, Rotter dam; 24 Oct. L. Hendriks, winkelier, Wijk-Maas- tricht, Hooge Brugitraat 20, R.c. mr. Jhr. Testa, Cur. mr. Ch. Vry;is Maastricht; 24 Oct. Jo hannes Frar.ssen, tegelzetter, Geleen, Rijksweg, Kxord no. 34, R.c mr. Jhr. Testa, Cur. mr. Kallen, Oeleen; 24 Oc.. Willibrordus Johannes Antonius Wilhelm, automaker, en ducospuiter, Blerick, R.c, mr. van der Grimm. Cur. mr. E. Janssen. Venlo; 24 Oct. H. Hiemstra, rijwielhandelaar, Franeker, R. c. mr. B. Ph. baron van Harinxnva thoe Slooten, Cur. mr. B. Dorhout Leeuwarden; 24 Oct. Evert Jan Weenink, caféhouder, Zutfen, Nieuwstad 38, R.c. mr. W. H. van Basten Batenburg, Cur. mr. G. J. Gymink, Zutfen; 24 Oct. Jacob Oom, steen houwer, Apeldoorn, Staalweg 52, R.c. mr. A. H. van der Giesen, Cur. mr. J. A. H. Coops, Apeldoorn; 24 Oct. Johannes Camphuis, garagehouder, Deven ter, Diepenveenscheweg, R.c. mr. H. L. Mees, Cm-, mr. dr. H. W. Jordens, Deventer. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 23 Oct. J. H. Ooms en G. Ooms, leden van de Handelsvennootschap onder de firma „De Amster- damsche Transportonderneming" „D.A.T.O" Amster dam; 23 Oct. C. W. Sampimon, Amsterdam; 23 Oct. G. W. F. Muller, Amsterdam; 24 Oct. D. B. Polak, Amsterdam; 24 Oct. J. Doncker, Amsterdam; 24 Oct. P. Oliemans, Amsterdam; 23 Oct. A. J. Scheer, Rockanje; 24 Oct. J. H. Ewald, Brunssum; 24 Oct. E. J. Bron, Houtige- VERNIETIGD DOOR GERECHTSHOF TE AM STERDAM: 16 Oct. H. Meyn S^n., Oostzaan. \Ttttv Influenza, Griep en Koorts; Rheumatiek Hoofdpijn en Kiespijn "tabletten Wettig beschermd tegen Vervalschtaqea Prils to en. 75 ct. BtJ Apoth. V Drogisten voering te mogen houden geen toestemming^tril len geven. De Algem. Secretaris heeft den Directeur-Ge neraal gewezen op 'de plotselinge afwijking van tot nog toe gevolgde gewoonten om mededeelin- gen van Radio-Omroepvereenigingen als de on derhavige niet te censureeren. Daarop werd geantwoord, dat het niet doenlijk was voortdurend controle te laten uitoefenen door met verantwoordelijkheid bekleede personen, doch dat in dit geval te voren door derden de aan dacht op de komende toespraak was gevestigd. De A.V.R.O. heeft besloten op grond van bet vorenstaande geen redevoering meer uit te zen den tot opwekking om aan den Radioraad (adres van Bleiswijkstraat 18, Den Haag) te doen blij ken welke meening in Nederland heerscht, over de voorgenomen verdeeling van den zendtijd, maar wacht in gerustheid af, welken invloed de reeds gehouden redevoeringen op die beslissing zullen hebben. T Het woord is nu aan de luisteraars! Vragen van Floris Vos. Het Tweede Kamerlid Eloris Vos heeft aan den minister van Waterstaat de volgende schrif- telijke vragen gesteld: j 1. Is het den Minister bekend, dat de uitzen- ding van een radio-redevoering van den heer Wil- i lem Vogt, directeur van het omroep-bedrijf van j de Algemeene Vereeniging Radio-Omroep, ge'hou- den op Maandag 21 October 1.1. des avonds, van ambtswege plotseling is afgebroken? j 2. Is de Minister bereid mede te deelen, of I deze handeling strekte tot uitvoering van artikel 3ter der Telegraaf- en Telefoonwet? 3. Indien de voorgaande vraag bevestigend i wordt beantwoord, wil de Minister dan mededee- len, welke bewoordingen of uitdrukkingen, door den heer Vogt gebezigd, gevaarlijk zijn geacht 1 voor de veiligheid van den Staat, de goede zeden of de openbare orde? 4. Indien vraag "2 ontkennend wordt beant woord, wil de Minister dan mededeelen, op grond i van welke wettelijke bepaling(en) tot den sub 1 i bedoelden maatregel is overgegaan? PROGRAMMA HUIZEN. Zondag 27 October. 8.30—9.30 morgenwijding. K.R.O.. 9.50 kerkdienst N.C.R.V. 12.301.30 lunchmuziek. K.R.O. 1.30 godsdienstonderricht. 2—2.30 literair half uurtje. 2.303.40 kamermuziek. 3.404.30 gra mofoonplaten. 4.30—5 ziekenhalfuurtje. 5.50 kerkdienst N.C.R.V. 7.30—8 spreker K.R.O. 8 8.10 praatje tot de luisteraars. 8.1010.45 con certavond. 10.4511 Epiloog: Maandag 28 October. 10,3011 korte ziekendienst N.C.R.V. 12.30—1.45 orgelconcert. 2—2.35 schooluitzending. 4—5 ziekenuurtje. 5—6.30 gramofoonplaten. 6.30— 7 literaire lezing. 7—8 uurtje voor de rijpere jeugd. 8 uitzending samenkomst kinderbescher ming. Dinsdag 29 October. 11.3012 godsdienstig half uurtje K.R.O. 12.15 —1.15 lunchmuziek. 1.15—2 gramofoonplaten. 2—3 vrouwenuurtje. 34 les in knippen enz. 5—6.15 dinermuziek. 6.15—6.30 sportpraatje. 6.30—7 spreker. 7—7.30 latijnsche cursus. 7.30 liturgie. 8 cantate „Het sprookje en het Leven." OPHEFFING WEGENS REGELING: 24 Oct. L. F. de Groot, Brunssum. UITGESPROKEN. 23 Oct. Tetje van den Boogaard, gescheiden echt genoote van B. Grim, werkster, Amsterdam, Wou- OF!' De Moord van Saint-Ouen. „In ruil voor 't geen wij verlangen, met de tee- keningen en de formules er bij, worden u twee wissels ter hand gesteld elk van twee millioen, één betaalbaar op de Bank te Berlijn, een op die te Frankfort." i „Ik doe 't niet, baron! Ik acht het voor mijn persoon veel te compromittant, om zooveel geld in ontvangst te moeten gaan nemen bij Duitsche Banken. Zje eens, het huis Rothschild te Parijs heeft van mij al het geld in deposito, stort daar uw vier millioen op mijn naam, gèef mij 't bewijs er van en ik ben tevreden." „Nu, dat is mij hetzelfde. Over acht dagen wacht ik u hier en wij vereffenen onze rekening. Maar," en hier kwam een breede lach op 't ge laat van den adellijken heer, „maar je zult moeten erkennen, mijn waarde Vernière, dat ik zeer coulant ben geweest in het afdoen van za ken, toon mij uw erkentelijkheid daarvoor." Robert, die een goed verstaander was, had aan dat halve woord genoeg. „Ja, ja," sprak hij op zijn beurt lachend, „in Duitschland zoowel als hier betaalt men nog altijd „keukengeld", niet waar?" Ik moet u verzoeken, mijn waarde baron, om bij de overgave van het depositobewijs op het huis Rothschild er wel op te willen rekenen, dat er niet vier millioen moeten gedeponeerd zijn, maar drie millioen, negen maal honderddui zend francs, terwijl ik u beleefd verzoek het ver schil als een souvenir van mij te willen accep teeren. Het leven is te Parijs zoo duur, niet waar .Geheel anders dan de vorige maal, namen thans de beide mannen, na nog enkele bizonderheden, besproken te hebben, met een warmen handdruk van elkander afscheid. DE STRIJD IN DiB RADIO-WERELD. Communiqué van de A. V» R» O. Die A.V.R.O. zond naar aanleiding van' de afgebroken radiorede van Maandagavond h.et vol gende communiqué De algemeene secretaris van het dagelijkseh bestuur van de A.V.R.O. heeft zich ter zake van het afbreken van de rede van den directeur van het Omroepbedrijf op Maandagavond gewend tot dengene, die den last tot het afbreken der rede heeft verstrekt i.e. den directeur-generaal van P.T.T. De directeur-generaal deelde mede door een telegram van de V.A.R.A. opmerkzaam te zijn gemaakt op de komende toespraak, en dat hij niet verrast wenschte te worden met toespraken, die niet van te voren in het gedrukte programma waren aangekondigd en van welks inhoud hij niet 1 van te voren kennis bad kunnen nemen. Hij heeft I op het uitdrukkelijk verzoek om een zelfde rede- Radio-Omroep Radio-Centrale HART i (III1T, Dudkarspel t 111 PROGRAMMA HILVERSUM. Zondag 27 October. 9 Gramofoonplaten. 9.10 mededeelingen esperan to. 9.25 orgelconcert. 10 concert. 12 Uit onze beweging V.A.R.A. 1—2 lunchconcert A.V.R.O. 2—2.30 tooneelhalfuurtje. 2.30-4.30 middagcon cert. 4.305 sportuitslagen. 5 Bij de pomp. 5.18 kinderuurtje. V.A.R.A. 6 orgelrecital. V.A. R.A. 6.15 kerkuitzending V.P.R.O. 8.08 concert concertgebouw. Gramofoonplaten. A.V.R.O. Maandag 28 October. 10—10.15 moregnwijding. 12.15—2 uur lunchmu ziek. 22.45 ookkunst. 2.454.30 Rembrandt- theater. 5—6 kinderuurtje. 6—6.30 platen. 6.45—7.15 Boeken. 7.15—7.45 Engelsch. 8—9 vereenigingsuurtje Hoorn. 911 Concert Nico Treep. 11—12 platen. Dinsdag 29 October. 1010.'i5 morgenwijding. 12.151.45 luncheon cert. 1.45—3 platen. 3—4 knipcursus. 4—5 microfoondebutanten. 5.30—6.45 dinermuziek. 6.45—7.45 Engelsch. 88.05 postvluchten. 9 concert Nico Treep. 9—9.45 nutslezing. 9.45 11 concert. 11—12 dansmuziek. XX. f Na 't vertrek van zijn stiefvader was Philip pe de Nayle op zijn studeerkamer weder ijverig aan 't werk gegaan, daarbij telkens een der zware boeken raadplegend, die op 't loket van zijn schrijftafel gerangschikt lagen. Op een gegeven moment echter, toen hij in een zijner boeken verwezen wercl naar een ander technisch werk, dat niet in zijn bezit was, zeide hij half overluid: „Wacht, ik geloof, dat ik dat oude boek ergens beneden in de bibliotheek heb zien staan!" Hij had het zich goed herinnerd: 't boek be hoorde werkelijk tot Roberts bibliotheek. Hij nam het van z'n plank en ging er mede naar boven. Toen hij dat groot octavo-werk opensloeg om te zoeken wat hij hebben moest, viel 't als van zelf open bij een blad, waarop een vrij groot couvert lag met een rood lak er op, als een reus achtige bloeddroppel. Hij bekeek het lakstempel 1 en riep met een geringe bevreemding uit: „Het I Pruisische rijkswapen! Hoe komt dat hier?" Hij keerde het couvert om en las daar het 1 adres: „Aan zijn Excellentie den Duitschen Am- bassadeur te Parijs." Met begrijpelijke, misschien zelfs vergeeflijke nieuwsgierigheid nam hij het toegevouwen papier uit het opengesneden couvert en vond een brief in cijferschrift, waarvan hij natuurlijk niets begreep, een brief, die aldus aauving: „P. L, 575+7 670+23 245—9 132—." Zoo op het oog gezien, was dat alles klinkklare onzin, maar de jonge man dacht er anders over en begon ongerust en zenuwachtig te worden. „Het is me, alsof ik .iets ontzettends voor mij heb," dacht hij. „Hoe komt Robert Vernière, een Franschman, aan dien geheimen brief bestemd voor de Duitsche ambassade, hoe?" Zijn verlangen werd een koortsdrift om te weten wat er stond in dien brief en hij besefte, dat, als hij maar wist wat die twee letters „P. Li." beduidden, hij ook den sleutel zou hebben gevon den tot het ontcijferen van dit geheime schrift. „Ik moet zoeken, ik moet vinden!" riep hij uit. Eerste Lanoedijker Radio-Centrale D. Schuitemaker lr.f Noordscharwoude PROGRAMMA HILVERSUM. Zondag 27 October. -9.25 mededeelingen. 9.25—10 orgelconcert. 10 12 ochtendconcert 12—1 Socialistische kunst V.A.R.A. 1—2 A.V.R.O.-middagconcert. 2—2.30 Tooneeloverzicht. 2.30—4.30 omroeporkest Nico Treep. 4.305 Sportuitslagen. 56 V.A.R.A. kinderuurtje. 6.15 V.P.R.O. wijdingsuurtje. 8.30 A.V.R.O. Concertgebouw Amsterdam. Hierna tot 12 uur platen. Maandag 28 October. 10—10.15 moregnwijding. 12.15—2 uur lunchmu ziek. 2—2.45 ookkunst. 2.45—4.30 Rembrandt- theater. 56 kinderuurtje. 66.30 platen. 6.45—7.15 Boeken. 7.15—7.45 Engelsch. 8—9 vereenigingsuurtje Hoorn. 911 concert Nico Treep. 11,12 platen. Dinsdag 29 October. 1010.15 morgenwijding. 12.151.45 lunchcon cert. 1.453 platen. 3—4 knipcursus. 4—5 microfoondebutanten. 5.306.45 dinermuziek. 6.45—7.45 Engelsch. 8—8.05 postvluchten. 8— 9 concert Nico Treep. 99.45 nutslezing. 9.45 11 concert. 11—12 dansmuziek. PROGRAMMA HUIZEN. Zondag 27 October. 8.309.30 morgenwijding. K.R.O. 9.50 kerkdienst N.C.R.V. 12.30—1.30 lunchmuziek. K.R.O. 1.30 2 godsdienstonderricht. 22.30 literair half uurtje. 2.30—3.40 kamermuziek. 3.404.30 gra mofoonplaten. 4.305 ziiekenhalfuurtje. 5.50 kerkdienst N.C.R.V. 7.30—8 spreker K.R.O. 8 8.10 praatje tot de luisteraars. 8.1010.45 con certavond. 10.4511 Epiloog: Maandag 28 October. 10,3011 korte ziekendienst N.C.R.V. 12.301.45 orgelconcert. 22.35 schooluitzending. 4—5 ziekenuurtje. 56.30 gramofoonplaten. 6.30— 7 literaire lezing. 7—8 uurtje voor de rijpere jeugd. 8 uitzending samenkomst kinderbescher ming. Dinsdag 29 October. 11.30—12 godsdienstig half uurtje K.R.O. 12.15 1.15 lunchmuziek. 1.152 gramofoonplaten. 23 vrouwenuurtje. 34 les in knippen enz. 56.15 dinermuziek. 6.156.30 sportpraatje. 6.307 spreker. 77.30 latijnsche cursus. 7.30 8 liturgie. 8 cantate „Het sprookje en het Leven." „Ejn dien. brief houd ik bij mij, die komt niet meer van mij vandaan!" Toen hij het onbegrijpelijk epistel weder in het couvert had gedaan, gereed om 't weg te sluiten, beschouwde hij nog eens het adres en zag hij dat het postmerk van 1893 was, uit een der eerste dagen van de maand December, maar wat kon hij met die ontdekking aanvangen? Niets. Philippe de Nayle verstond de goede eigen schap, die zoo heel veel waarde heeft voor hen die moeten werken met het "hoofd, om al zijne ge dachten te kunnen bepalen bij datgene, waarmede hij op 't oogenblik bezig was en al het andere zoo lang op zijde te zetten; zoo toog hij dan weder aan den arbeid en was ten glotte daarmede toch nog 'spoediger gereed dan hij verwacht had het te zullen zijn. In plaats van toen naar de fabriek te gaan, be gaf hij zich naar Parijs en kocht aldaar in een boekwinkel, waar hij geheel onbekend was, na een kort gesprek met den chef, een handleiding voor de z.g. Cryptögraphie, waarmede hij zich huiswaarts begaf, om daarop, na het een en an der gebruikt te hebbetn toch nog zijn voltooide taak naar Saint Ouen 'te gaan brengen. 'tWas Zaterdag den 9 Januari, de dag, be stemd voor 't feest op de villa Savanne, de dag van Saint Landry, die gevierd zou worden als de naamdag van Daniël, Landry Savanne niet alleen, maar ook en vooral om Robert Vernière, den nieuw benoemden ridder te huldigen. Robert wij weten het mocht zelf zijn uit- noodigingen doen, zoo hij maar tijdig opgaf op hoeveel couverts er diende gerekend te worden. Nu, dat had hij gedaan, en onder de personen, die hij had uitgenoodigd, behoorden hok Claude Grivot, Prieur, de acurate kassier, twee of drie ingenieurs en de oude Simon Bidaut, als vertegen woordigende het werkvolk der fabriek. Voor het decorum had hij er ook enkele staf-officieren bij genoodigd, aan wie hij 't misschien grootendeels te danken had, dat hij gedecoreerd was gewor den. Onder de genoodigden van den rechter noe men wij bij voorkeur dokter Sermet en de profes sor in de oogheelkunde, aan wien "Henri Savanne zijn opleiding als oogarts te danken had. Het was een bizonder warme dag, die van 'den 9den Juni van 't jaar 1894, wat niet wegnam dat, van den vroegen morgen af, een ongewone drukte en bedrijvigheid heerschten op de villa van 't, park Saint Maur, die reeds van negen of tien uur af, een feestelijk aanzien vertoonde Om elf uur verschenen de eerste gasten en dien snikheeten dag kwam er Relaas geen andere regen, dan die bestond uit bloemen, ,wenschen en compli mentjes. Maar Daniël Savanne gevoelde zich niet temin zeer gelukkig. Men zou ook dat is bekend op de villa déjeuneeren en dineeren. Het dejeuneren was op twaalf uur gesteld en kort voor dien tijd eerst verscheen Robert en Philippe. Ze hadden nood zakelijk op de fabriek moeten zijn om te zorgen, dat daar inmiddels geen vertraging kwam in het werk en oin Glaude Grivot en mijnheer Prieur af te halen. Om twaalf uur was alles aan tafel, en toen om twee uur het déjeuner was afgeloopen, ging men buiten op Ret luchtige terras, waar koffie, likeuren en sigaren werden gepresenteerd. Het komt ons overbodig voor, nog te vermei- melden, dat er aan tafel gloeiende toosten waren geslagen op den rechter, recht door zee, en op bert Vernière, dien eminenten industrieel, dien uitvinder van béteekenis, aan wien het Vaderland nieuwe krachten te danken had, en die, terecht als loon voor zijn verdienste het ridderkruis van 't Legioen van Eer had gekregen. Wie 't meest had genoten bij die toespraak waf Dénise geweest. Nu was dan toch haar geloof bewaarheid geworden en zag zij in Robert de# man, dien zij zich had gedroomd. Ook de oude Simon had het woord gevraag' en aan 't slot van zijn wel wat al te gemeenzame toespraak gezegd: „Zie je, nou de patroon gede coreerd is, is 't net even goed alsof wij het alle maal waren, en zoo drink ik op de gezondheic van den patroon en van al het werkvolk vat Saint Ouen."

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4