Hcnro ie Plaatselijk Nieuws Vöof het inde week zetten Gesproken is over de betaling van de overuren. Reeds bij de behandeling van de gemeentereke ning is hierbij stilgestaan en gezegd dat hierop by de behandeling van de begrooting zou worden te- uitbetaald. Ook bestaat er een bepaling dat bij het verrichten van arbeid op Zondag dit met dubbel uurloon be taald wordt. Spr. weet niet of het op den weg ligt waar de salarieering hier behoorlijk is geregeld, dit over werk te gaan bezoldigen. Moet door een personeellid van het bedrijf des avonds een herstelling worden gedaan bij particu lieren dan wordt dit door den eigenaar betaald en aan den arbeider uitbetaald. De aard van het werk brengt nu eenmaal mee, dat buiten de gewone werktijden soms arbeid moet worden verricht. Resumeerende zou spr. willen voorsteUen de kwestie van het georganiseerd overleg in stemming te brengen. De heer Groen weet niet of alle personeelleden georganiseerd zijn, vermoedelijk wel. Het is echter goed gezien wanneer de vakvereeniging wordt in geschakeld. De werkgevers zijn wij. Nooit zal dit georganiseerd overleg dus verder kunnen gaan dan besprekingen tusschen de vertegenwoordigers van de arbeiders en de comm. van de lichtbedrijven. De raden beslissen toch tenslotte. Wat de medezeggenschap betreft daar zit een sterk principieelen kant aan. Spr. meent dat de leiding van het bedrijf berust bij de directie. In ieder bedrijf moet een leider zijn die daartoe in staat moet zijn. Het is moeilijk duldbaar dat een commissie uit het personeel met den directeur de zaken regelt. Wat het overwerk aangaat, vindt spr. deze kwes tie vrij gemakkelijk. Het staat toch wel in de ar beidsvoorwaarden omschreven. De aard der betrek king brengt het nu eenmaal mee dat men af en toe geroepen wordt om zijn diensten te presteeren. Wanneer er bij de arbeidsvoorwaarden rekening mee is gehouden dat men er eens een keer meer op uit moet, dan kan er van uitbetaling natuurlijk geen sprake zijn. De heer Kramer gevoelt ook wel voor georgani seerd overleg. Maar moeten wij zoo vraagt spr. daarmee beginnen? De praktijk toch heeft bewe zen dat er geen behoefte aan is want er is nooit door de belanghebbenden om gevraagd. En ik be schouw de arbeiders toch niet voor zoo onnoozel om hun organisatie niet te vragen wanneer door hen verbetering in het een of ander noodig wordt geacht. De regeling voldoet voor de arbeiders in alle op zichten. De grieven blijven bij georganiseerd overleg ook niet weg. Wanneer het toegepast moet worden, zou spr. het alleen willen invoeren wanneer er om gevraagd wordt en wanneer het voörstellen van belang be treft. Zoolang het vaststaat dat geen wijzigingen van belang noodig worden geacht dan moeten wij ons ook niet meer werk op den hals halen. Spr. wenscht zich in principe uit te spreken ge organiseerd overleg toe te passen, wanneer het noodig wordt geacht. Wij moeten geenszins het besluit nemen om mor gen het nieuwe in praktijk te brengen en de be staande regeling met de vakvereeniging te bespre- Wat betreft de dienstcommissies, hebben we hier niet zoo'n groote fabriek dat we hier zooveel af- deelingen noodig hebben. Wethouder Bekker zegt, dat de voorwaarden hier niet slecht zijn; de menschen hebben geen klagen. Spr. wil zelf hier de boontjes doppen. De voorz. is van meening dat men eigenlijk net idee van den heer Kramer moest deelen en geen verzoek moet worden gedaan tot het instellen daar van, maar een verzoek daartoe moet worden afge wacht. De heer du Burck apprecieert de goede bedoelin gen, maar gelooft dat men zich op gevaarlijk ter rein begeeft wanneer mbn besluit af te wachten. Er bestaat zelfs geen aanleiding om een verzoek af te wachten. De heeren die thans willen afwachten, koesteren toch, geloof ik de stille verwachting, dat het in vervulling zal gaan. Er is niets tegen om de gedane voorstellen aan te nemen. Er zit ook meer ruggegraat in. wanneer het van den gemeenteraad zelf uitgaat. En wat de overuren betreft meent spr., dat het gasbedrijf niet ten achter mag staan bij de parti culieren. De heer Zeeman brengt den voorz. dank voor de gedane toezegging en voor de welwillende houding in deze aangenomen. Spr. houdt daarbij tevens nog een kort pleidooi voor het georganiseerd overleg. Thans wordt het voorstel tot het invoeren van ge organiseerd overleg in stemming gebracht en aan genomen met alleen de heeren Kroon en Bekker tegen. Het voorstel tot het instellen van een dienstcom missie wordt hierna aangenomen met alleen de hee ren Groen en Kroon tegen. Beide begrootingen worden hierna goedgekeurd waarbij voor het electrisch een verlaging wordt aangenomen van 26 op 23 cent voor lichtstroom en van 12 op 10 cent voor krachtstroom op den dag. Voor het industriegas wordt een verlaging aan genomen van 9 op 7 cent per kub. M. De heer Dijkhuizen vraagt of het niet gewenscht is ook voor electrische verwarming een lager tarief in te voeren. De voorz. meent dat dit reeds bestaat, maar zal zdch hiervan nader overtuigen. De begrooting van het B. Armbest. Door den heer du Burck wordt namens de com missie gerapporteerd deze goed te keuren op een bedrag in ontvangst en uitgaaf van ƒ2647.30 met een post voor onvoorzien van 100.26. De heer Groen vraagt of hierbij inbegrepen is de gemeente-subsidie van 1400. De voorz. antwoordt bevestigend. De heer Groen vindt de inkomsten dan wel laag. De voorz: herinnert er aan dat 1928 sloot met een voordeelig saldo van 739.60 terwijl de reke ning van 1929 sloot met een nadeelig saldo van 212.03. De heer Groen vindt de inkomsten van ƒ1200 evengoed niet groot. De heer du Burck zegt bij de behandeling van de rekening een lijstje te hebben aangetroffen van vorderingen op het r.k. armbestuur. Spr. zou hiervoor een pro memorie post op de begrooting willen plaatsen. De voorz. antwoordt dat er formeel misschien iets voor is maar het brengt toch geen veran dering in de begrooting van 1930. Er wordt bij de administratie rekening mee gehouden. Verder zegt de heer du Burck dat er in het reg lement staat dat de leden om de beurt administra teur zijn. Hij gelooft niet dat daarin de hand houden wordt. Waar spr. een voorstander is van 't handhaven van verordeningen en voorschriften, zou hij dit artikel ook toegepast willen zien. De voorz. Ik heb er een oogenblik over gedacht u in het formeele te volgen, maar ben daar van teruggekomen. Wanneer u in het eene zoo formeel bent had u het in het andere ook zoo moeten z4jn en had ik de zooeven aangenomen voorstellen niet ingediend. Laten we nu over dat formeele maar zwijgen, vooral waar de administratie thans in De begrooting wordt hierna goedgekeurd. De Gemeente-begrooting. Waar de verslaggevers reeds ten volle profiteer den van de besprekingen bij de begrootingen van de lichtbedrijven, meenen zij thans te kunnen vol staan met alleen de besluiten te memoreeren, die ten aanzien van verschillende posten en de te ver- leenen subsidies worden genomen. De heer du Burck zegt, dat deze begrooting vrij uitvoerig door de commissie is behandeld en ieder wel zijn bijzondere wenschen en grieven naar vo ren zal brengen. Wel heeft de commissie gemeend eenige wijzi gingen te moeten voorstellen. Zoo o.a. wenscht de commissie de verbetering van de urinoir bij de zuurkoolfabriek van Kramer te doen plaats hebben in steen of beton. De voorz. verzoekt deze wenschen kenbaar te ma ken bij de desbetreffende posten. Bij de post brandverzekering doet Z.E.A. mede- deeling dat naar aanleiding van de gehouden be sprekingen de school thans is verzekerd voor een bedrag van ƒ32000 en de andere gebouwen even eens zijn verhoogd. Bij de post jaarwedde gemeente-veldwachter komt in behandeling het verzoek van den betrokken titularis en het verzoek van den Alg. Ned. Politie bond. De meerderheid van B. en W. stelt voor het sala ris te verhoogen van 1400 op 1500 terwijl de minderheid voorstelt het salaris te verhoogen tot goeding van woninghuur te brengen van ƒ50 op 150. Het voorstel van de meerderheid in stemming gebracht wordt verworpen met alleen voor de hee ren Bekker, Groen en Kroon. De andere heeren stemden tegen. Het voorstel van de minderheid wordt hierna aan genomen met de heeren Zeeman, Kramer, Dijkhui zen en du Burck voor. De anderen tegen. Bij de post kosten burgerwacht 50 verzoeken de heeren du Burck en Zeeman aanteekening van hun stem tegen. Bij de post voor de t.b.c.-bestrijding groot ƒ250, wordt na eenige discussie zonder stemming beslo ten deze te verhoogen tot 500. De post ziekenhuizen is memorie geraamd, met het oog op het feit dat men nog niet weet hoe groot het nadeelig saldo zal zijn. Onderhoud straten en wegen 150. Deze post betreft in hoofdzaak den Twuyverweg. De voorz. doet mededeeling van een ingekomen schrijven van Alkmaar, waarin wordt medegedeeld dat de weg 1 October door den aannemer is opgele verd en deze nog 6 maanden tot onderhoud ver plicht is, waaronder het 1 maal geheel herstra ten van den Weg. Het aandeel van deze gemeente in de kosten van verbetering groot 1333.33 wordt binnen 1 maand tegemoet gezien. De voorz. zegt dat een groot gedeelte van den weg is afgezet met prikkeldraad Dit doet wel wat vreemd aan, en verzocht zal worden dit te veran deren. De bestrating van den weg is lang niet ideaal te noemen en wenschen B. en W. dit ook ter kennis te brengen van Alkmaar. De heer Kramer zou ook de bijzondere aandacht op dezen weg willen vestigen. We kunnen met re gen nog voor zeer lastige gevallen komen te staan Spr. wenscht aan Alkmaar te berichten dat op 1 April de weg moet worden opgeleverd in een toe stand, dat men niet direct voor groote onderhouds kosten zal komen te staan. Ook wordt door spr. de aandacht gevestigd op de schoeiing, die volgens deskundigen niet afdoende is. voor dezen weg. De schoeiing is maar 80 cm. onder den water spiegel, zoodat bij het diepe gat, dat een diepte heeft van ruim 3 m. veel van de aanplemping zal wegspoelen. De voorz. zegt met de gemaakte opmerking re kening te zullen houden. Post dag- en weekgelden 75. De heer du Burck stelt voor het uurloon van den man die gemeentediensten verricht, te brengen van 40 op 50 cent. De voorz. zegt dat B. en W. hieraan de noodige aandacht zullen schenken. Urinoirs ƒ125. Op voorstel van de commissie wordt besloten de reeds eerder genoemde urinoir te verbeteren door middel van steen of beton. Bij een post groot ƒ1750 zegt de heer Groen dit bedrag hoog te vinden in verband met de hooge bedragen die door de ouders van kinderen op de bijz. school aan schoolgeld moeten worden be taald. Deze post blijft echter gehandhaafd, wanneer de voorz. mededeelt dat dit de rente is van de ge schatte waarde van het schoolgebouw. Kosten volksfeesten en uitsteken vlaggen 125. De heer du Burck verzoekt verlaging met een bedrag van 100 hetgeen .door den heer Zeeman wordt ondersteund. De post blijft echter gehanhaafd. Voor het voor stel du Burck-Zeeman stemden de beide voorstel lers en de heer Dijkhuizen, tegen de heeren Kroon, Bekker, Kramer en Groen. Ontvangsten schoolgelden 500. De heer du Burck zag de heffing liever geregeld naar het belastbaar dam naar het zuiver inkomen, dus na aftrek van den kinderaftrek. De voorz. zegt dat zulks geschiedt, daar dit wet telijk voorschrift is. De begrooting wordt hierna goedgekeurd met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van ƒ58174.30 voor den gewoner» dienst en ƒ183.15 voor den kapitaal- dienst. De voorz wenscht thans nog even terug te komen op het gesprokene door den heer Zeeman ten aan zien van het met meer dan 3 personen naast el kaar fietsen op den openbaren weg. B. en W. stellen voor een bepaling in de politie verordening op te nemen, waarbij het met meer dan-2 personen naast elkaar rijden op den open baren weg strafbaar wordt gesteld. Zonder discussie wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. De rondvraag die hierna wordt gehouden levert niets op, waarna de vergadering door den voorz precies te twaalf uur wordt gesloten. Concordia" leent zich voor dergelijke herdenkings feesten uitstekend, maar daarom viel het ons op, dat deze maar matig bezet was. Doch, hetgeen bij deze gelegenheid onontbeerlijk was, de stemming zat er in. Alle aandacht werd geschonken aan hetgeen werd gesproken en door den voordrachtkunstenaar Willem van Cappellen werd vertolkt. Want men had dezen bij de V.A.R.A. aange sloten declamator, voor dezen avond uitgenoodigd, hetgeen dan het feestelijk karakter moest betee- kenen en als spreker den heer Van der Vall van Heiloo. De voorz., de heer J. van den Abeele, opende met een woord van welkom, leidde èn spreker èn den heer Van Cappellen in, wees in het kort op het groote nut van dit Instituut en deelde verder mede, dat men den in den lande algemeen bekenden en populairen voordracht-kunstenaar, reeds genoemd, had uitgenoodigd, om op die manier menschen naar dezen feestavond te lokken, waarna hij aan dezen het woord gaf. De heer Van Cappellen vertolkte een fragment uit het tooneelwerk „Schakels" van Herm. Heyermans, waarvan hij vooraf een verklaring, een uiteenzet ting gaf, waardoor men beter den humor, naast den ernst, die er uit sprak, zou begrijpen. Onnoodig te zeggen, dat hij zijn auditorium wist te boeien door de ongetwijfeld uitnemende vertol king der in dit bedrijf geschetste personen, zóó, alsof zij persoonlijk voor ons optraden. Hierna trad de heer Van der'Vall op, die, zoo als het programma luidde, de feestrede zou uit spreken. met de middelen, waarover wij heben te beschik ken. Wei® bescheiden, maar toch een middel om vooruit te komen. De leidster van dezen cursus, Mej. Vos van Zon, stelde zich geheel belangeloos daarvoor disponibel. Waar echter de onkosten, die het Instituut heeft te dragen, groot zijn, wekte hij op lid of donateur te worden. Het resultaat is, dat 38 leden en dona teurs konden worden ingeschreven. De voorz. stelt voor het volgende telegram naar den Minister te zenden: „Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling met „de af deelingen V.A.R.A. aan den Langendijk ver boekt Z. Exc. rekening te willen houden met de „wenschen der V.A.R.A. en den zendtijd van de „V.A.R.A. naar billijkheid te regelen." ^Me applaus wordt dit voorstel begroet. Nog een paar malen trad Willem van Cappellen op, met ongekend succes. Zijn kunst boeit de aan wezigen van het begin tot het einde. Geen wonder, dat dezen kunstenaar een spontaan applaus ten deel viel. Daarop het dankwoord van den voorz. en deze feestavond, opgeluisterd door muziek en zang, be hoorde reeds weder tot het verleden. DE FEESTAVOND. Donderdagavond jl. herdacht het „Instituut voor Arbeidersontwikkeling" zijn eerste lustrum. Het had voller kunnen zijn. De groote zaal van De heer van der Vall bracht in herinnering, dat hij volgens den voorz. eene uiteenzetting zou geven van het doel, dat het „Instituut voor Arbeidersont- j wikkeling" beoogt. Dit instituut verkeert nog in het j beginstadium van den opbouw, zooals deze gedach- te reeds door zijn naam naar voren komt. Een j dertig-tal jaren terug toch dacht men nog niet j aan geestelijke ontwikkeling bij de arbeiders. Het geheeie streven was toen gericht op het verkrijgen van meer stoffelijke voordeelen. Eerst betere le vensvoorwaarden, opdat de arbeider meer rugge graat zou krijgen om zich te ontwikkelen. De economische toestand was van dien aard, dat eerst aan hooger loon moest worden gedacht en korteren arbeidstijd, een streven dus naar sociale hervor mingen. De loonen waren laag, de woningtoestan den erbarmelijk slecht. Dit kweekte uithuizigheid, elke gezelligheid in de woning ontbrak. Hierbij denkt hij aan woningen, zooals die nog bestaan in Egmond aan Zee, waar geen zonnestraal kan binnendringen. Een gevolg van dezen op den duur onhoudbaren toestand was schromelijk drankmis bruik. Eerst moest worden getracht zich een plaats te veroveren aan de tafel des levens, waar beter gesitueerden ook aanzaten. Hoe kon een gezonde geest wonen in een ziek lichaam? En het is aan den strijd van onze vroegere leiders te danken, dat de arbeider op het oogenblik ook nog aan wat an ders kan denken dan aan den boterham, nl. aan de zg. „gemeubileerde" boterham. Dat hebben de leiders van het N.V.V. en de S.D.A.P. gedaan. Zoo groeide hun invloed, werkte door en verwekte bete re toestanden, die Adema van Scheltema zoo tref fend als het geluk van het leven schetst. Toen is het Instituut voor Arbeidersontwikkeling gekomen en daar naast de „V.A.R.A." En nu stelt spr. de vraag, waarom deze instituten zoo fel worden be streden en het antwoordt luidt: Omdat men in de ontwikkeling van den arbeider het grootste gevaar ziet. Daarom is de V.A.R.A. zoo'n machtig wapen, op het oogenblik het felst, bestreden. Maar onze strijd gaat om het geluk van het leven, d.w.z., dat men van de op de tafel des levens geserveerde ge rechten wil meeproeven, zich ook een deel van de gerechten, wetenschap en kunst wil trachten eigen te maken, terwijl men voorheen zich tevreden moest stellen met enkele van die tafel gevallen kruimels. Het gaat om den strijd om een plaats aan die tafel: „Schik eens op!" zeggen wij, wij willen ook aanzitten én dat verwekt den feilen te genstand. Onze tegenstanders zeggen, dat wij de politiek in den ether brengen, maar niet wij, of de V.A.R.A. doet het, het is de A.V.R.O., die meent, dat wat wij doen „politiek" is, en het geen zij doet niet tot de politiek behoort. Maar de stem van de V.A.R.A. klinkt gelukkig ook door in het donkere Brabant en dit instituut verwekt een nieuwe cul tuur. Zang, muziek, en opera's kennen wij al, maar wij willen het nieuwe hebben, dat door den ether klinkt, zooals de V.A.R.A. dit uitzendt. De arbei ders verlangen juist dit nieuwe, en dat maakt den strijd zoo fel. En de strijd zal nog scherper worden, maar wij worden door dit instituut geschraagd. Strijd moeten wij hebben, om allen weerbaar te maken. Wij wisten, dat het komen zou, en al wordt de strijd ook feller, toch moeten wij zorgen, dat er zoo weinig mogelijk slachtoffers vallen. De spr. wijst dan op de landarbeidersbeweging in Groningen, op de staking bij de zinkwitfabriek in Limburg, waar de kogels uit de karabijnen vlo gen en vier slachtoffers eischten. Eén te Groningen en drie in Limburg. Wie kweeken nu het commu nisme? Niet wij, maar zij, die aan den arbeider het loon onthouden, omdat zij het niet willen betalen, zij, die profiteeren van de winst, die door de arbei ders in de brandkasten van de bodembezitters ge bracht wordt. Daarom nog eens, moet de V.A.R.A. gesteund wor den, die een opvoedende kracht heeft. Zij kweekt warme harten, koele hoofden. Wij moeten ajorgen, dat de arbeider inziet, dat met het zwaard niets is te bereiken. Groote problemen deden zich voor na den oorlog, ontwikkelden zich steeds meer en meer. Het oud en arm moet de wereld uit. Staats pensioen kan daarin voorzien. De zorgen voor het betalen der pachtpenningen moeten verdwijnen, en dit kan, wanneer de arbeid wordt betaald. Het gaat' reeds goed, wij hebben in Noord-Holland nog niet zóó te klagen, maar onverminderd moet worden gestreefd naar ontwapening. Die gedachte krijgt steeds meer ingang. Jonge mannen en vrouwen kunnen zich thans ontwikkelen, daarvoor is thans de gelegenheid geschonken. Het „Instituut voor Ar beidersontwikkeling" is er een middel toe. Het gaat langzaam, »aar wij mogen niet rusten en zorgen, dat het op "en thans ingeslagen weg blijft voort gaan. Dat wij in de toekomst steeds meer van deze avonden mogen hebben. De strijd voor 't geluk, in de goede beteekenis van het woord, moet warm gestreden worden. Wij zijn geen gelukzoekers, maar wij willen zijn en er moeten er tienduizenden ko men, lichtdragers, waardoor de sloppen en stegen en rotte woningtoestanden in steden en dorpen zul len verdwijnen. Dan zal ook de zon haar stralen zenden in de woningen van zoovele armen in Drente, Brabant en Zeeland. Draagt de fakkel van het licht, gij allen, daartoe geroepen; ik zou het wel op uw hart willen binden, maakt üw leven mooi en fleurig. Het geluk van anderen is ook uw geluk. Zorgt, dat gij wordt de bouwers van het huis, waar een gelukkig menschengeslacht zal wo nen! (Luid applaus.) De voorz., de heer Abeele, maakt thans van de gelegenheid gebruik te wijzen op de gelegenheid om de nieuwe wereldtaal „Esperanto" te kunnen leeren, waartoe hij velen, daartoe in de gelegen heid, opwekt. Waar in Alkmaar de Volksuniversi teit en in Amsterdam het avond-gymnasium be staat, gelegenheden, waar men zich verstandelijk kan ontwikkelen, daar moeten wij het hier doen HHOElK op langendijk. j Neilerlandsch Verbond van Christelijke Meisjesvoreenigingen. Dé ring „Alkmaar en Omstreken", waarbij ook onze B. op L.-sche Herv. JMeisjesvereeniging aan gesloten is, hield 16 Oct. haar Leidstersdag te Hoorn, waar wij ten huize van Mevr. Barger vriendelijk en gastvrij werden ontvangen. Dé vragen over het onderwerp „Hoe staan wij, als wij aan het vereenigingsleven denken, tegenover •de verhouding tusschen jongens en meisjes," werden door mej. Luitingh van Amsterdam in de vergadering ter bespreking neergelegd. Schoor voetend werd aan haar uitnoodiging, -ieder haar eigen opinie uit te spreken, voldaan. Een afdoend antwoord werd niet gevonden, iedere leidster voelde de g-roote moeilijkheid dit onderwerp in eigen kring te bespreken, daarom werd besloten in de eerstvolgende ringvergadering een 'der da mes van het hoofdbestuur uit te noodigen, dit on derwerp voor onze meisjes uit te werken. Nog even werd onze verbondsdag besproken en enkele voorbereidende maatregelen getroffen, waarna me j.Luitingh met dankzegging eindigde. Gesterkt door het uitwisselen van gedachten over het moeilijke werk, onze jonge meisjes tot Jezus te leiden, gingen wij bemoedigd huiswaarts, wetend dat wij het mogen doen in biddend op zien tot Hem, die ons dit werk niet alleen op de schouders legt, maar ons ook zal helpen het te volbrengen. B. o. L. H. Mi. v. Bi.—v. D'. Klant: „Een tandenschuier." Dorpswinkelier: „Het spijt mij, maar die hebben we nog niet. Onze voorraad mode-artikelen is nog niet gearriveerd." (Humorist.) def wasch alleen Henkel's Wasch- en Bleek-Soda spaart U veel moeite en tijd. Lenig Imp. L Ottermana te Co» fabrikant» Henkei 4 Ca AC CHINEESCHE KOOL. Deze betrekkelijk nog nieuwe groente die veel in het Westland geteeld wordt, kunnen we smakelijk op de volgende wijze bereiden: le. Chineesche kool in een sausje, 2 kooien, 2 d.L. melk, 2 lepels bloem, 1 lepel boter, wat zout, nootmuskaat. BEREIDING: Neem van de kool de buitenste leelijke bladeren en snijd ze in smalle reepjes, wasch ze eenige malen en zet ze op met heel weinig water en wat zout. Laat de kool gaar koken onge veer 1.5 uur, giet ze af en maak een sausje van boter, bloem en melk. Laat hierin de kool nog een kwartier nastoven en rasp er op de schaal wat nootmuscaat over. 2e. Chineesche kool om jus. 2 kooien, 1.5 d.L. jus, een halve lepel sago. BEREIDING: Verwijder de buitenste bladeren van de kool, snijd ze in fijne reepjes en wasch ze. Zet de kool op met weinig water en zput en laat ze gaar worden. Giet de kool af en stoof ze in de jus ongeveer een kwartier. Bind het vocht bij met de aangemaakte sago. Zogr vooral dat de rest jus, die gebruikt wordt, niet te zout is, zoo noodig kan de jus met water iets verdund worden of wat melk toevoegen, waardoor de smaak veel verzacht zal worden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6