Opzitten en pootjes geven. De zwijntjesjager Sjoerd P., die Helder tot terrein zijner langevingersport had uitverkoren en minstens twee rijwielbezitters van hun eigen dom had ontlast, is voorwaardelijk veroordeeld tot 4 maanden met 3 proefjaren en verplichting het toegebrachte nadeel te vergoeden. Bravo, me neer de Politierechter! Die oproerige zenuwen zijn ook wat gekalmeerd. De nog al drukke Tilburgenaar (na gebruik van de noodige slaapmutsjes en tongverkwikker- tjes) meneer Joh. Joz. V., die onlangs bij de buren de deur vernielde, is zoo welwillend ge weest de schade te vergoeden en werd nu door den politierechter met een vriendelijk oog aange- linkt, zooals kon worden gedistilleerd uit het Joris Goedbloedige vonnis: 1 joetje boete of 10 liklogiesdagen. Door de zure Tom Pouehjes raakte de bakker ook nog znur. De banketbakker L. J. W, te Helder had aan den melkslijter Albert v. Scheenen te Schager- brug 'n collectie tom pouehjes geleverd, die ech ter bij de consumptie zuur bleken te zijn en dus niet, in den smaak vielen. Wat bij 'n zure haring 'n deugd is, wordt bij 'n torn pouch niet gewaar deerd, zoo is nu eenmaal het leven. Bij een be spreking over de betaling der rekening, kreeg de leverancier met den fijnproevenden melkslijter natuurlijk heibel, wat hem zoo dwars ging zit ten, dat hij zijn veeleischende klant 'n zoodanigen klap op 'zijn test gaf, dat Albert ineen plofte als 'n lekke harmonica. Het werd nu heelemaal 'n onvoordeelige leverantie daar de koekebakker heden de bokkebank sierde en tot f20 boete of 20 dagen werd veroordeeld. Van de sokken geslagen. Ter gelegenheid van de Europeesch vermaarde kermis te Kalverdijk, kreeg tijdens het gezellig samenzijn in den dranktempel van Brouwer, de bakkersknecht Beemster een zoo nadrukkelijke tik op zijn schedeldak met het dikke eind van een biljartkeu, dat al heel spoedig dokter van Hesteren zijn bekwaamheid in het vulcaniseeren van Boerebakkersknarren kon ten toon spreiden, terwijl de uitvoerder van dit kunststuk, de stal- mestexpediteur Klaas B., heden terecht stond en werd veroordeeld tot 30 piek boete of 30 dagen benevens betaling aan Bleeker het bedrag van f 18 wegens reparatiekosten. Met onwillige honden is het slecht hazen vangen. Een te Helder metterwoon gevestigd heer, met name J. H. J. B„ verkeerde op 29 Juli in een zoodanig opgewonden toestand, dat de caféhouder in wiens inrichting de rumoerige heer B. momen teel vertoefde, het noodig achtte politie-assisten- tie in te roepen. Voorkomen is beter dan met de diggelen achter te blijven! Twee flinke dienders, Baarda en Allard rukten aan met bekwamen spoed, werkten mijnheer B. vakkundig de deur uit en brachten hem, toen ook dit niet afdoende bleek, met vereende kracht naar het bureau, welke wandeling echter zóó weinig werd veraangenaamd door het optreden van genoemden heer, dat deze thans ter zake wederspannigheid tot f 25 boete of 25 dagen werd veroordeeld. Niet toegelaten in de ark van Noach. De metaalbewerkende losarbeider Jan A. te Medemblik, die meende nog 'n appeltje te moeten schillen met 'den heer J. G. K. over een loon- kwestie, had zich toegang verschaft töt diens woonark en wenschte zich niet te 'storen aan de waarschuwing van den eigenaar en rechthebben de, dat er geen plaats meer in bed was. Ten slotte kreeg hij 'n duw, dat hij met een nieuw wereldrecord makende snelheid op den wal te recht kwam, terwijl bovendien om de drukte, die hij had veroorzaakt, tegen hem een klacht wegens huisvredebreuk werd ingediend. Een en -ander tot. resultaat hebbende, dat heden veroordeeling tot f20 boete of 20 dagen volgde. Het onwetende slachtoffer was de rampzalige kip. De tuinder, Corn, de W. te Sinte Beep, werd naar zijn meening geplaagd door de vrijpostige kippen van zijn buurman Klaas Duif, die zijn tuinproducten beschadigde en in zijn ijver óm de onwelkome gasten te verjagen, sloeg hij er een uit het gezelschap morsdood. Hij deed buurman aanzeg van het overlijden en noodigde hem uit het kadaver weg'te halen, voor het geval buur man nog trek had in kippensoep en 'n gebra den billetje. Maar 'n kip is geen roofvogel en buurman nam Cornelis diens methode tot kippen- verdrijving zoo kwalijk, dat een aanklacht en de verschijning van den tuinder op het zondaars bankje het gevolg was. Gelukkig echter was de stemming niet in het nadeel van den wetsover treder en kwam hij er stf met f 4 boete of 4 dagen en 'n daalder schadevergoeding aan Duif voor de verslagen kip. Een kastelein die de rol van dronkaard speelde. De caféhouder Klaas V. uit Grootebroek had in den nacht van 13 op 14 Augustus zijn eigen tapkast in den steek gelaten en was gaan uit blazen in het café „Bantam" te Hoogkarspel, waar blijkbaar meer leven en vertier heerschte. Klaas begunstigde zijn collega in zoo overvloe dige mate, dat hij het stuur over gijn tongwerk verloor en zich ging vermaken, de vier aanwezige veldwachters voor „ploerten" uit te schelden. Een amusement, dat ik niemand, die zijn porte- monnaie liefheeft, kan aanbevelen. 'Onze loslippige vriend Klaas kreeg dan ook een stevig bonnetje en werd heden vereerd met f 25 boete of 25 dagen, zooclat het voordeel van zijn nachtelijk uitstapje naar Hoogkarspel in een zeer twijfelachtig licht komt te staan. Bijt op je tong, maar hou je beenen binnen boord. De chineeschekool kweeker Pieter K. te St. Pancras, dat vandaag in het teeken van de zwarte hand scheen te staan, ontdekte op 14 Augustus tot zijn doodelijken schrik, dat in zijn bouwland een 10-jarig Sinte Pancrassertje zich vermaakte met vliegeren. Piet, die daardoor zijn te veld staande gewassen zag bedreigd, haastte zich deze ramp te voorkomen, doch nam ter verwijdering van den jeugdigen vliegenier zulke krachtdadige maatregelen, dat hij heden terecht stond ter zake mishandeling en voor "den schop die hij het joggie tegen of omtrent zijn hintergiebel had toege bracht, werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Een vreemde kip, die door alle liabituees van de kippenloop gepikt werd. In de danszaal van den heer de Graaf te Bar- singerhorn was tijdens de kcrmisnacht van 11 op 12 Augustus een vroolijk gezelschap bijeen. Evenwel scheen de aanwezigheid van zekeren heer P. Bakker, 'n adonis uit Nieuwe Niedorp, op sommige Barsin gerhorner Appollo's van Beloedêre irriteerend te werken. Althans werd de arme Piet op zijn verleidelijk hoofd getimmerd door den forsch gebouwden Agrariërszoon Arend de W., wiens haarkleur het criterium scheen te zijn van zijn vurig temperament, terwijl hij met toewijding werd geassisteerd door zekere Jacob K„ in wiens oog de arme Piet evenmin genade kon vinden. De stevige rijksveldwachter Brui nes en zijn confraters was evenwel ter plaatse en onder deze hoede werd Piet voor verder let sel genadiglijk bewaard. De twee gladiatoren van Barrighorn kregen evenwel heden loon naar werken en werden ieder tot f 20 boete of 20 dagen veroordeeld. Gezellige en passende Ziouflagsviering. Een aantal jolige broeders van de slappelip, hadden zich te Alkmaar op Zondag 18 Augustus gezellig vereenigd in een knus kroegje aan het Luttik Oudorp, alwaar de zondagmorgenwijding werd gevierd door middel van Miezemauzekats, zwarte piéten en een en twintigen. Een enthou siast medespeler onthaalde de broederschap op onderscheidene rondjes en daardoor kwam de zon dagsstemming er zoo goed in, dat een opgewekte vechtpartij ontstond en de loswerkman .Wijn hout werd onthaald op eenige stevige oorvegen, hem toegediend door den Nijmegenaar Joh. H., welk heerschap voor zijn proeven van'bekwaam- heid in dit genre reeds meermalen door de recht bank werd onderscheiden. Ook thans stond hij dan ook weer terecht ter zake mishandeling en stak de politierechter hem een nieuwe veer op zijn hoed door het opleggen van f20 boete of 20 dagen. 25 Hoonnscke vliegen in een klap. Het schitterende slotnummer van deze politie- rechterlijke seance, waarop evenwel niemand „sjans" had, werd geconstrueerd door niet min der dan 25 zaakjes tegen hondeneigenaars te Hoorn, die hadden verzuimd, moedwillig of zon der boos opzet, daar wordt bij overtredingen geen rekening mee gehouden, hun beschrijvingsbiljet voor de hondenbelasting in te leveren. Een stuk of drie van die sukkels, de caféhouder J. W„ de meubelmaker Di. N. en de wagenmaker Teun Ft., hadden zich nog de moeite getroost persoonlijk de drooge matinée bij te wonen. Het was eigentlijk zonde van het spaargeld, waarbij ook de onmisbare verteering wel bij opgeteld zal mogen worden. Zij hadden echter nog de satis factie, dat de opgelegde boete wat verminderd werd. W. f 2.50 of 2 dagen, N. f 1 of 1 dag en T. E:. f 2 boete of 2 dagen. De resteerende 22' slachtoffers van fiscalen omslag werden opgepo- litoerd met straffen, varieerend van f 2.50 tot f 5 (die het meest) boete. Daarna uitblazing der lichten en verdwijning der muzikanten. Nieuwstijdingen EEN ONTROEREND TOONEELTJE. Het „Hbld." vertelt: Vrijdagmiddag in het station te Arnhem waar voor Utrecht en Amsterdam een trein gereed stond aan het zeer smalle perron. Plots weken de verschillende groepen ter zijde om ruimte te laten voor twee stoere veldwachters, met zich voerend een geboeiden arrestant. Halzen werden gerekt om van dat ongewone schouwspel maar niets te missen en te luid werden commen taren gemaakt. Maar onaandoenlijk ging de kleine groep verder. Snel ging het drietal een ledig gehouden com partiment binnen, portier en gordijnen sluitende. Toen naderde een oud vrouwtje, sjofel, even rillend in dunnen omslagdoek, die groote armoede niet wist te verbergen. Het gezicht van heel oud moeder tje, gerimpeld als een appel die altijd licht en zon had ontbeerd. Heel zacht, heel bescheiden tikte zij aan het venster, waarachter zij haar zoon wist. En snel opende een der politiedienaren de deur. Het moedertje week achteruit, verschrikt, bang en wat wezenloos onder al die nieuwsgierige blik ken. Ze wilde haar zoon nog wat boterhammen medegeven en een smoezelig fleschje met melk ge vuld. Misschien gingen hier haar laatste duitjes wegom nog iets te kunnen doen voor haar zoon, die heenging voor wie weet hoe lang. Met een bemoedigend woord nam een der veld wachters het laatste bewijs van moederlijke zorg aan, toen werd de spanning haar te groot. Maar nog wist zij met bevende hand twee appels van on der haar doek te voorschijn te brengenvoor den veldwachter als hij voor haar jongen wilde zorgen „Wel neen, moeder" zeide de in de smalle deuropening nog breeder schijnende dienaar van het gezag „wel neen, geef die ook maar aan je zoon." Langzaam schoof toen de trein onder de overkap ping uit, oud moedreke bleef alleen, heel eenzaam achter DE GOUVERNEUR VAN CURACAO. Na een langdurig onderhoud met den minister van koloniën, heeft de gouverneur van Curasao, de heer Fruytier, ook met den minister van Staat, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van den ministerraad een onderhoud gehad. SP8RT EN WEMTNMKN OUDKARSPEL. Onder de opwekkende toonen van een mond orgel, hetwelk bespeeld werd door de broodmolen van onzen secretaris, trok D-.T.S. 2 Zondag haar Bovenkarspel, of eigenlijk: Broekerhaven, om al daar, na 3 voetballooze Zondagen, den strijd te strijden tegen Vitesse 1. Eiven buiten Hoorn kreeg onze muzikant begeleiding, in den vorm van een geweldige hagelbui, die een lustige roffel op de ramen van onze auto timmerde. Zóó, onder hevige regen- en hagelbuien, werd het voetbalterrein van Vitesse bereikt. Het eerste werk was een verkennen van 't terrein. Maar wat een toestand. (Water, water, en nog eens water. Vitesse be schikte over 2 terreinen, een groot en een'klein. Voor een spelen op 't groote was heelemaal geen sprake, en zoo werd dan, na wederzijds overleg besloten op 't, kleine terrein, dat er voor 't oog nogal schappelijk uitzag, te spelen. Toen dit be kend werd, togen een aantal ijverige Vitessenaren aan den arbeid, om door middel van 't graven van greppels het water weg te voeren, terwijl in de doelen en op sommige plaatsen, zakken vol turfmolm werden gedeponeerd. '~Om circa half 3 nam de strijd een aanvang, hoewel 't nog joviaal regende. Het terrein stond, op enkele plaatsen na, eenige cjM. onder water, maar dit verhinderde de Deetjes heelemaal niet, om binnen een minuut reeds te doelpunten. Toen werd de strijd even onderbroken, doordat de bal zijn weg naar zee had gevonden, en zich nu, met een briesje in den rug, spoedig uit de voeten had gemaakt. Men moet n.l. weten dat het ter rein o(p slechts enkele meters afstand van de zee lag! Geen nood, een 2e bal was present en weer ging 't verder. Vlak hierop maakte Vitesse gelijk, 6 minuten waren er toen gespeeld, en in de 7e volgde bal no, 2 het voorbeeld van no. 1. De 2e en laatste man was overboord. Daar ston den we. Wat nu? Edoch, wees niet bezorgd. Eenige minuten later tufte een motorboot de haven uit, om te trachten de drenkelingen op te pikken. Na eenige mislukte pogingen gaf de heldhaftige Dorus Rijkers in spé 't echter op, keerde terug, om een niet minder edelmoedige redder bij zich te nemen, om alzoo met vereende krachten te trachten de een wereldreis onderne mende voetballen in veilige haven terug te bren gen. We hebben dit echter niet afgewacht. Ge lukkig klonk toen 't fluitje van inrukken, en ieder zocht zoo rap als hij kon de kleedkamer op, om zich zoo spoedig mogelijk weer in z'n droge plunje te steken. D.T.S. 2 heeft na 3 voetballooze Zondagen weer eens gevoetbald, 7 minuten lang, zegge 7 minuten, op een terrein, bijna geschikt voor wa ter-polo. Vrijdag 1 November. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Lunchmuziek. 22.45 Schooluitzending. 2.453 Gramofoonplaten. 34 Maak het zelf 44.30 Gramofoonplaten. 55.30 Lezing. 5.30—6.45 Binermuziek. 6.457.15 Cursus Spaansch. 7.157.45 Cursus v. d. binnenvaart. 8 'Operaavond, (fragmenten) 9.45 Opera „Paljas" Gramofoonplaten. Zaterdag 2 November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. '12.152 Lunchmuziek. 24 Kinderrevue. „Naar het middelpunt der aarde". 44.30 Onze Auto. 4.305 Sportpraatje. 55.30 Gezondheids halfuurtje. 5.30—6 Cursus D;uitsch. 6 7.45 Vooravondconcert. 8 uur Toespraak. V. A.RlA. 8.15 Concert. 11 Actueele en levens liedjes en gramofoonplaten. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Woensdag 30 October. 10.3011 NCRV. Ziiekendienst. 12.302 Mid dagconcert. 22.30 Gramofoonplaten. 2.30 4.30 Concert. 4.305 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.307 Spreker. 77.30 Causerie Radio-ont vangtoestellen. —"7.30—8 D;e piepkuikenfokkerij 8 Pensioenfonds en jubileumconcert. Donderdag 31 October. 10.30—11 NCRV. Ziekendienst. - 12.30-2 Middagconcert. 22.35 Schooluitzending. 45 Ziekenuurtje. 56.30 Concert. 6.30 7 Muziekpraatje. 78 Orgelconcert. 8 uur propaganda-avond. Vrijdag 1 November. 10.3011 NCRV. Korte ziekendienst. 11— 12.30 KRO, Kerkdienst uit Maastricht. 12.30 2 Lunchconcert. 2.153 NCRV. Gramofoon platen. 34.45 Concert. 56.40 KRO. Al- lerheiligenpreek. 6.407 Tuinbouw. 7 7.30 Schriftverbetering. 7.3510.30 VPRO- Concert en lezingen. Zaterdag 2 November. 11.30—12 KRO. Godsd. halfuurtje. 12.15— 2 Lunchmuziek. 23.15 Kinderuurtje. 3.30 4 Esperanto. 45 Engelsch. 56.45 Gramofoonplaten. 6.457 Journalistiek. 7—7.30 Electriciteit. 8.15—11 Concertavond. 12.15—2 3—4 MOTORSPORT. In dezen herfsttijd 'is het in de Motorsport de ge woonte geworden de stedelijke en landelijke kampi oenschappen te verwerken. De rijders die na een zomer van lang toeren en wedstrijden in top-conditie verkeeren wat betreft hun Ausdauer en routine, binden dan den strijd aan om de hoogste eer, nl. den kampioenstitel. Zondag 3 November a.s. houdt de Landelijke Bond van Ariel Rijders den Kampioenswedstrijd voor haar leden en wel in Noordbrabant met Eindhoven als begin- en eindpunt. Brabant met zijn gladde geasphalteerde' hoofdwegen, maar bar slechte se cundaire wegen, zijn heidegronden en bosschen, is het juiste terrein om een dergelijken wedstrijd te verwerken. De behendigheid en rij capaciteiten ko men dan pas goed naar voren. Alhoewel de rit slechts een lengte heeft van 180 K.M. is ze zoodanig gemaakt, dat de ware kampioenen eruit moeten komen; o.a. zijn ingelascht een tweetal terreinrit- ten en één non-stop-gedeelte. De strijd om het Ariel clubkampioenschap gaat om den grooten zilveren „Miss Blanche" Wissel beker. Bereids zjjn reeds teams iugeschreven uit Eind hoven, Zuid Limburg, Tilburg, den Haag, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Deventer en Twenthe. On der de ingeschrevenen voor het personeel-kampi- oenschap behooren o.a. de bekende wedstrijdrij ders Sijbrandy, Fyma, Hoejenbosch, de Ridder, de Leeuw en van der Ven. Na afloop der rit wordt den deelnemers een Di ner-dansant aangeboden, terwijl reeds tijdens het diner de uitslag bekend wordt gemaakt en de prij zen uitgereikt. Gezien het succes dat de Bond van Ariel Rijders dit jaar met zijn wedstrijden heeft gehad (dit wa ren er 20) twijfelen wij er niet aan of ook deze, ongetwijfeld de belangrijkste der wedstrijden zal uitmunten door zijn sportiviteit. Alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt door den heer Jan Moeijes te Heerhugowaard. Nog kunnen wij hieraan toevoegen dat voor de zen wedstrijd tevens is ingeschreven door de hee- ren Jan Moeijes te Heerhugowaard, D. Swart te Zuidscharwoude en B. S. de Vries te Breezand. Radio-Omroep Radio-Centrale HART ïjUÏIT, Oudkarspsl 1II! EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum). Woensdag 30 October. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 Lunchmuziek. 23 Goocheluurtje. 34 Naaicursus. 4—4.30 Studiemuziek voor piano. 55.30 Gramofoonplaten. 5.306.30 Hon- gaarsche kapel. 6.457.45 Cursus Italiaansch. 89.15 Kamermuziek. 9.159.45 Lezing. 9.4511 Concert stafmuziek. Gramofoonplaten. Donderdag 31 October. I 10—10.15 AVRO Morgenwijding. 12.15—1.45 Lunchconcert. 1.45—4 Gramofoonplaten. 45 ziekenuurtje. 5.306.30 Djnermuziek. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. 7.157.45 Cursus Fransch. 88.15 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouworkest. Gramofoonplaten Eerste Langedijker Radio-Centrale Schuitemaker Jr., Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 30 October. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. Lunchmuziek. 2— 3 Goocheluurtje, i Naaicursus. 44.30 Studiemuziek voor piano, i 55.30 Gramofoonplaten. 5.306.30 Hon- gaarsche kapel. 6.45—7.45 Cursus Italiaansch. 89.15 Kamermuziek. 9.159.45 Lezing. 9.4511 Stafmuziek 5e regiment. 1112 Gra mofoonplaten. 1 Donderdag 31 October. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.151.45 Lunchconcert. 1.45—4 Gramofoonplaten. 45 Ziekenuurtje. 5.306.30 Dinermuziek. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. 7.15-^-7.45 Cursus Fransch. 8—8.15 Gramofoonplaten. 8.15 Abonnementsconcert A'dam. Hierna tot 12 uur Gramofoonplaten. Vrijdag 1 November. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Lunchmuziek. 22.45 Schooluitzending. 2.453 Gramofoonplaten. 34 Maak het zelf 4—4.30 Gramofoonplaten. 5—5.30 Lezing. 5.306.45 Dinermuziek. 6.457.15 Cursus Spaansch. 7.15—7.45 Cursus v. d. binnenvaart. 8 Operaavond; fragmenten. Hierna tot 12 uur Gramofoonplaten Zaterdag 2 November. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. '12.15—2 Lunchmuziek. 24 Kinderrevue. „Naar het middelpunt der aarde". 44.30 Onze Auto. "4.305 Sportpraatje. 55.30 Gezondheids halfuurtje. 5.30—6 Cursus Duitsch. 6— 7.45 Vooravondconcert. 811 V.A.R.A. Con cert Hugo de Groot. 1112 Gramofoonplaten. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen). Woensdag 30 October. 10.30—11 NCRV. Ziekendienst. 12.30—2 Mid dagconcert. 22.30 Gramofoonplaten. 2.30 4.30 Concert. 4.305 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.307 Spreker. 7—7.30 Causerie Radio-ont vangtoestellen. 7.30—8 De piepkuikenfokkerij 8 Arnhemsche orkestvereeniging. Donderdag 31 October. 10.30—11 NCRV. Ziekendienst. 12.30—2 Middagconcert. 22.35 Schooluitzending. 45 Ziekenuurtje. 5—»6.30 Concert. 6.30 7 Muziekpraatje. 78 Orgelconcert. 8 uur propaganda-avond Vrijdag 1 November. 10.3011 NCRV. Korte ziekendienst. 11— 12.30 KRiO Kerkdienst uit Maastricht. 12.30 2 Lunchconcert. 2.153 NCRV. Gramofoon platen. 34.45 Concert. 56.40 KRO. Al- lerheiligenpreek. 6.407 Tuinbouw. 7— 7.30 Schriftverbetering. 7.3510.30 VPRO. Concert en lezingen. Zaterdag 2 November. 11.30—12 KRO. Godsd. halfuurtje. 12.15- 2 Lunchmuziek. '23.15 Kinderuurtje. 3.30 —4 Esperanto. 45 Engelsch. 56.45 Gramofoonplaten. 6.457 Journalistiek. 7—7,30 Electriciteit. 8.15—11 Concertavond.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4