VOCHT! E. W. VET OVERHEMDEN Bij YPMA verkrijgbaar! „Het Manchesterhuis" Liefde en Misdaad loino. H ERM. OU CROCQ, December 1929, KIND ZOEK 14 snees aan den liggende beste Roode Kool, E. BUERS, Houttil, Alkmaar Abonneert U op dit blad H. W. Pisart, Manchester lassen i 8.' Mouwvesten Manchesterbroeken broeken (met zadel IA 12,5», 14,50 3« 3.9», 4,40 7.9», 8.9», 9.9» 3.5» 4.5», g 75 4.9», 5.9°, £90 18.5», 22.5", 27.59 Adwertentiën Met dank aan den Heere melden wij de voorspoedige geboorte van onzen Zoon FRANS. K. SLOT. G. SLOT—den Engelse. Broek op Langendijk, 30 Oct. 1929. Heden overleed in liet St. Elizabeth-Gesticht te Alkmaar, in de Hope des Eeuwigen Le vens, na een kortstondig lijden, onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Adriana Kliffen, in den leeftijd van ruim 42 jaar. Uit aller naam, K. KLIFFEN Wz. Zuidscharwoude, 29 Oct. 1929. Extra aanbieding: Prijzen: 1,75 - 3,50 - 3,75 - 4,75 Mooie moderne dessins. - Alle maten!! Hoogstraat 4 ALKMAAR Tel. 352 De verhuring van de landerijen der Ned. Herv. Kerk te Oudkarspel, zal plaats hebben in op nader te bepalen da tum- Huurders moeten zijn leden der Ned. Herv. Kerk. DE KERKVOOGDIJ. niet langer naar DEGELIJKE KLEEDING. Wollen Ulsters, in de nieuwste dessins en prima afwerking, vanaf f 6,50 tot f 42,50 FIETSJKKKERS, geheel gevoerd vanaf f 5,90 REGENJASSEN vanaf f 7,25 Amsterdamsch Kledingmagazijn, Magdalenenstraat 10 - Alkmaar Goedkooper en toch beter. Zondags geopend. is slecht voor Uw piano; kan funest inwerken op Uw orgel Wilt gij Uw muziekinstrument goed en helder van toon houden, dan is een droge standplaats een eerste vereischte, of bij gebreke van dien, NEEMT EEN ELECTRISCHE DROGER. Vraagt inlichtingen. bij JAC. PIJPER, 't Veld, N. Niedorp. Nergens koopt U beter ONDERGOEDEREN dan bij ons. Wij verkoopen het allerbeste voor den laagsten prijs. Lid van 't A.lg, Verb. v. Accountants Nassauiaan 13, Tel. 617, Alkmaar. Inrichten, bijhouden en controleeren van administraties, opmaken balansen Belastingzaken. JAC KNOOP, BEëEDlGD MAKELAAR in aardappelen, groenten en fruit. Nassau kade 158' Telefoon 81431 Amsterdam. Los- en verkoopplaats: Aardappelen- en groentenmarkt. Marnixstraat achter perceel 200 Uits.uitend Commissieverkoop. Oud vertrouwd adres. Onkosten commissie, losloon, marktgeld, 32ct. per 70 K.G. Langestraat 38 heeft (alle kleuren, alle modellen) Alkmaar, (dubbele sluiting) (zwaar gevoerd) (met extra kruisversterking) Alle soorten Manchester Kniebroeken. Vraagt onze prima LEEREN JASSEN en WOLLEN JEKKKERS. Vakkundige bediening LANGESTRAAT 4 (bij de Mient) Alkmaarsch Modemagazijn, v.h. Suze Kuyper en Co. heeft GROOTE KEUZE en LAGE PRIJZEN in DAMES- en KINDERHOEDEN Levering van alle soorten BONTWERK. BONTKRAGEN bij ons gekocht worden GRATIS opgezet. Langestraat 4 2e huis vanaf de Mient. OF- De Moord van Saint-Ouen. Als vernietigd was D;aniël Savanne neergeval len op een stoel. D'aar sloop de kleine Martha naar hem toe en fluisterde hem in 't oor: ,,01, mijnheer, beoordeel mijn vader niet te hard, mijn moeder heeft zelfs op haar sterfbed hem nóg vergiffenis geschonken." „Neen, kind, dat willen we niet doen, zeide Daniël Savanne, die op zijn beurt Martha tee- derlijk omhelsde, „en u, mijn engeltje, u zullen wij allemaal even lief hebben!" Toen, zjch oprichtende, weder tot de blinde vrouw: „Vero nica,'tracht uw kalmte weer te vinden, zooals ik het de mijne heb gedaan en luister aandachtig toe. Indien de mannen, die Eichard Vernière ver moord en u doodelijk verwond hebben, werkelijk hier zijn, waaraan ik, uw verklaring gehoord hebbende, zelfs niet twijfelen mag, vrees dan ook niet, dat zij ons zullen ontkomen. In elk geval blijlc iedereen tot laat in den avond hier. Als dus de operatie, die gij hebt gevraagd, uitvoerbaar is, dan zult gij, dezen dag nog, ons den hoofd schuldige kunnen aanwijzen, den man me't wien gij geworsteld hebt. De professor in de oogheel kunde ,de leermeester van Henri is hier. Mij dunkt, wij moesten maar dadelijk zijn advies in winnen. Maar wat ik u hidden mag, Veronica, spreek ook niet met een enkel woord van de rede nen, die u geleid hebben tot het doen van uw ver zoek om dadelijk geopereerd te worden. D'at acht ik onvermijdelijk, ter bereiking van ons doel." „Goed, ik zal niets zeggen, mijnheer. Maar als de booswichten u ontsnappen." ,,Dat zullen ze niet doen." „Maar als zij het deden, mijnheer, dan bestond er wellicht nog een kans om hen weer te vinden." D:e rechter luisterde met dubbele aandacht toe. „Tk heb u nog over andere dingen te spreken, mijnheer, dan die ik u heb oververteld. Dp twee misdadigers hebben een medeplichtige en 'diens naam heeft een hunner genoemd. Het is de mag netiseur O'Brien." „Weet je 't zeker „Niet of hij schuldig is, mijnheer; wel, dat hij al hun geheimen kennen moet." „Dus in zekeren zin toch hun medeplichtige. Maar stil nu, Veronica, jij ook, kindlief. Laat mij alleen het woord doen." Henri, die zoodra er sprake was geweest van den professor- het vertrek had verlaten, keerde thans met den hooggeleerden heer terug. „Hebt u nu goed nagedacht, madame Sollier," vroeg deze rechtstreeks aan de blinde vrouw, die derhalve antwoorden moest, „en stemt ge er eindelijk in toe, u te laten genezen?" „Ja mijnheer." „Ik moet u verzoeken, mij wel te excuseeren, professor," sprak de rechter, „dat ik u zoo zon der omslag maar heb laten roepen, doch ik heb een verontschuldiging, want mijn reden was zeer ernstig en dringend. Antwoord mij, als! u zoo goed wilt zijn, zoo openhartig, ik zou haast zeggen zoo brutaal mogelijk: Bestaat er kans dat nu op 't oogenblik de blinde vrouw door u geopereerd wordt en dat haar dan, al ware het slechts voor enkele minuten, 't gezicht werd weergegeven?" „D'aar is geen denken aan, mijn waarde Savan ne. U, als rechter van instructie en Veronica Sollier als een der slachtoffers van de misdadigers van Saint Ouen, ge beiden zult wel ik kan 't mij voorstellen uw zeer gegronde redenen heb ben voor de mij gestelde vraag, maar zoo mag, zoo kan ik niet handelen als geneesheer. Ik durf instaan voor Veronica's herstel, maar dan moet ook de operatie vooraf worden gegaan door een zorgvuldige behandeling, waarmede, op z'n kortst genomen, acht of tien dagen zullen gemoeid zijn. Laat Veronica Sollier hier, in dit huis, de gast vrijheid aannemen, haar reeds door u aangeboden, laat uw neef Henri de behandeling op zich ne men, die ik, na overleg met hem, zal bepalen, en dan zal ik daarna persoonlijk de operatie doen, die, met Gods hulp, ook gelukken moet. Neem dat aan of neem dat niet aan, zooals u goeddunkt ik mag niet anders spreken dan ik gesproken heb." „Neem het aan, grootmoeder, neem het aan!" bad Martha. „Zal ik dan over "tien dagen weer kunnen zien, professor, de gezichten van de menschen kunnen herkennen ,,Ja, daar sta ik u voor in." „Goed, dan neem ik het aan, als n.l. mijnheer Savanne mij durft verzekeren, dat ik alsdan nog zal kunnen doen, wat ik anders op dit oogen blik gedaan zou hebben." „Ja, daarvoor durf ik u instaan. Veronica!" antwoordde de rechter, en toen tot zijn neef: „Hoor eens, Henri, geleid grootmoeder en klein kind in alle stilte naar uw kamer, zeg tegen Germain maar doe 't in alle voorzichtigheid dat in dat chalet de twee bedden moeten op gemaakt worden en dat hij zorgt, dat aldaar tegen acht uur voor twee personen wordt gedekt. Wanneer wij allen aan tafel zitten, Henri, moet gij u even verwijderen en Martha en haar groot moeder naar óns tuinhuisje geleiden. Vertel nie mand, ook onze huisgenooten niet, iets van het gebeurde, 'tzal morgen tijd genoeg zijn om daar van te beginnen en dan deelen wij alsof 't de natuurlijkste zaak van de wereld was, hun een voudig mede, dat de blinde^vrouw zich bedacht en onder uwe behandeling gesteld heeft." XXI. 't Mocht inderdaad een zeer aangrijpend geval heeten. D'aar zat Daniël Savanne, de gulle gast heer,. aan zijn disch en onder de gasten, die hem omringden, bevonden zich twee boosWichten, die hij als rechter van instructie te vervolgen Tiad, zonder dat hij wist "wie het waren. Aan de waarheid van 't geen Veronica Sollier gezegd had, viel zelfs niet te twijfelen. Zoo was dan ook dat arme, lieve kind, met het mooie, intelligente gezichtje, dat dag aan dag met een orgel langs de straat geloopen had, de dochter van zijn broeder Gabriël en Henri's zus ter. Wat al onthullingen op eens! Geen wonder voorwaar, dat Daniël Savanne, al vergat hij ook niet zijn plichten als gastheer, minder be spraakt was dan gewoonlijk. Maar daarop werd door niemand gelet en over 't algemeen heerschte er aan tafel een prettige stemming, een vroolijke geest. Om elf uur eerst stond men op van den disch, daar het meerendeel der gasten den laatstea trein voor Parijs niet wilde misloopen. Toen men aanstalten begon te maken het diner op te heffen, stond Eobert Vernière met zekere plechtigheid op. „Mijn waarde heer Savanne,' 'sprak hij, „wilt 1 gij, alvorens uw gasten u gaan verlaten, mij wel vergunnen, hun een enkel woord toe te spreken „jHet zal mij zelfs aangenaam zijn, mijnheer Vernière „'Welnu dan, dames en heeren," hernam de broedermoorder, „gij hebt u hier bij onzen uit muntenden en vereerden gastheer vereenigd tot het vieren van een dubbel feest, n.l. dat van Saint Landry en dat van mijne benoeming tot ridder van het legioen van Eer. Weest verzekerd dat ik u dankbaar ben voor de hartelijke woorden mij toegebracht en voor de instemming van u allen met die woorden. Ik zou u van mijn kant zoo gaarne daarvoor mijn erkentelijkheid betuigen willen op een als ik het zeggen mag minder neutraal terrein en ik verzoek van, u allen zon- der eenige uitzondering de belofte, om bij mij te Neuilly een dag te willen komen doorbrengen, dien ik trachten zal zoo aangenaam te maken als deze dag 't voor ons allen is geweest. Belooft men mij dat?" „Ja, ja, we nemen het aan, met heel veel ge noegen!" werd van alle kanten geroepen. „Dat is dus een uitgemaakte zaak, niet waar? Niemand blijft weg, oï hij moet' ziek of dood zijn. Andere redenen worden niet als geldig be schouwd. Komt dan, wat ik u bidden mag over veertien dagen, op den 23sten Juni, en een beetje vroeg op de platanen-villa van Neuillyj bijeen. Het programma zal 't zelfde zijn, dat hier zoo goed heeft voldaan, déjeuner om twaalf en diner om zeven uur. Afgedaan, niet waar?" „Uitgemaakt, mijn waarde heer Vernière!" „Waarachtig," dacht de oude Sitnon, „de pa troon is toch een royale en nobele kerel! En zoo zonder eenigen ophef, heeft hij dat daar toch erg netjes gezegd, bepaald chic." Kort daarop was 't feest geëindigd en keerden de gasten huiswaarts. Philippe de Nayle zeide bij 't afscheid nemen van zijn moeder: „Morgenochtend heb ik werk, dat afgedaan moet worden, maar morgen avond kom ik nog even hier." „Jk breng hem mee, als ik thuis kom," zeide Henri, die 't had gehoord. „Ik ben verplicht morgen naar Parijs te gaan, daar dejeuneer ik dan met Philippe en we komen samen hier." „Je kunt je zoo voorstellen, Henri, sprak de rechter van instructie, toen hij dien avond einde lijk onder vier oogen was, „wat ik al niet geleden heb na die onthullingen van "Veronica. Onder dat diner, waaraan maar geen einde scheen te komen, zat ik een voor een de verschillende ge zichten te bestudeeren, of 't mij mogelijk ware de beide groote ellendelingen de maskers van 't eerloos gelaat te rukken 1" „O, het oogenblik, waarop hun gerechtigheid zal geschieden, is nu nabij, oom! Laat u dat een troost wezen." ,,Ja, daarin heb je gelijk, Henri! Onze vriend Eobert heeft daar zonder 't zelf te weten, dag en datum bepaald, waarop de waarheid aan 't daglicht komen moet, zoo ik die althans niet voor dien tijd moet ontdekken door tusschenkomst van den magnetiseur O'Brien, die met de booswichten in contact schijnt te staan Over veertien dagen dus. Geloof jij, Henri, dat alsdan Veronica Sol- lier 't gezichtsvermogen zal terug hebben?"

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 5