PUROL Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. Maakten wij reeds eerder bekend dat door de' voet balvereeniging D.T.S. in de maand Januari een ba zar zal worden gehouden, thans kunnen wij hier aan toevoegen dat de verschillende commissies niet alleen zijn gevormd, maar reeds met haar arbeid zijn aangevangen. De wijze waarop de diverse commissies haar taak opvatten, doet weder alle goeds voor deze bazar verwachten. De onontbeerlijke circulaires zijn door het Dage- lijksch Èestuur behandeld en verzonden. Het wachten is nu natuurlijk op de daarop ko mende cadeaux. Maar behalve de bazar wordt er ook een verlo ting gehouden, die thans reeds in zee is gegaan, daar hierop reeds de goedkeuring van B. en W. is ontvangen. Zoo rolt deze steen alweder en wij twijfelen er niet aan of het noodige mos zal worden vergaard in den vorm van de vele benoodigdheden, die on vermijdelijk aan een bazar zijn verbonden. Nieuwstijdingen DE WEERSTOESTAND IN 1930. „Het Vaderland" is eens gaan praten met de sa menstellers vap den Enkhuizer Alamanak. Wat zij vertelden over de weersgesteldheden in 1930, hield niet veel schoons in. Wij laten hieronder volgen, wat zij voor elke maand voorspellen: Januari. Het begin is vriezend maar met sneeuw. Dan wordt het guur en buiig met lichte vorst. Tegen den 18en helder vriezend weer, ge volgd door guur en winderig met sneeuw, terwijl tegen het eind weer winterweer met weinig vorst wordt verwacht. Februari begint met guur, buiig weer, veel wind en regen, dan een paar dagen vorst, gevolgd door regen en wind, speciaal kouden regen en zoo blijft het dan tot den 27en, waarop helder vriezend weer wordt verwacht. Maart sneeuw en stormachtig, maar tegen de helft helder vriezend weer. Daarna sneeuw, storm achtig, regen en wind. April. Bij het begin zacht groeizaam weer, doch zeer buiig en winderig en pas tegen den 12en prach tig lenteweer, gevolgd door goed lenteweer, waarna het weer veranderlijk wordt. Mei begint met prachtig lenteweer maar na een week is het laweer buiig. Dan zacht lenteweer, mooi weer, veranderlijk, regenachtig en winderig. Juni begint met zomerweer en weinig regen, dan goed weer, maar regenachtig, veranderlijk met bui en .steeds nog buiig. Juli begint met weinig regen en mooi weer, den 3en is het laweer ergenachtig den lOden prachtig zomerweer warm met veel onweer. Augustus. Warm met veel onweer, goed weer, maar buiig, zeer buiachtig met onweer, regen en wind, tegen den 30 sten prachtig zomerweer. September veel regen en wind, den 7en goed weer doch koud en buiig, tegen 15 September prachtig herfstweer met onweer, den 21en mooi weer met kans op regen, daarna mooi herfstweer. October begint met mooi herfstweer, tot den 5en, dan weer regen, gevolgd door goed weer. November. Veel regen en wind. Tegen den 12en begint het te vriezen koude en hooge winden. Het laatst der maand regen of sneeuw, stormachtig. December begint met goed winterweer met vorst. Den 6en prachtig helder weer met vorst witte Kerst mis maar dadelijk gevolgd door regen of sneeuw met weinig vorst. KJNIl(EtR.VEKLAM,MjING. Te Roermond is Zondag wederom een geval, thans het vierde, van kinderverlamming geconsta teerd. Die vijfjarige jongen is in het ziekenhuis Te Donderen, gem. Vries, (D;r.), is een geval van kinderverlamming geconstateerd. EEN EERLIJKE VINDER. To Utrecht heeft Zaterdag een hanklooper een aanzienlijk bedrag, circa f 30.000, die hij bij een instelling op het Oudkerkhof had geïnd, verloren. Groot was 'smans ontsteltenis, toen hij deze ontdekking deed op "het moment, dat hij het geld wilde afdragen. Do politie werd onmiddellijk ge waarschuwd, maar behoefde gelukkig geen on derzoek in te stellen, daar het vermiste bedrag intusschen door een beambte van de gasfabriek gevonden en ter plaatse, waar het behoorde, ge deponeerd was. De vinder werd met f 100 beloond. BLOEMEN EN FRUIT' NAAR, ENGELAND1. Op initiatief van de Vereeniging van Oudleer lingen der R. T. W. S. te Hoorn en Alkmaar, heeft in eerstgenoemde plaats wederom een sa- menspreking plaats gehad met vertegenwoordi gers der K.L.M., veilingsbesturen, exporteurs, xkweekers, afgevaardigde Kamer van Koophan del enz., om te komen tot vervoer per vliegtuig van bloemen en fruit uit West-Friesland naar Engeland. Er is thans een studie-commissie ingesteld, sa mengesteld uit de verschillende groepen, welke t.z.t. mét een uitgewerkt plan zal komen. STRAATROOVERS. Zondag ontmoette een man iemand in een café aan den Linker Maasoever te Rotterdam. Nadat zij tezamen wat hadden gebruikt en de man uit zijn portefeuille had betaald, zijn ze'samen opge- loopen. Bij het Afrikaanderplein maakte de on bekende plotseling ruzie; er ontstond een korte vechtpartij, waarna de man, die het gelag had be taald, zijn portefeuille, inhoudende tweehonderd gulden, miste. De vechtersbaas was inmiddels verdwenen, maar eenige omstanders hadden hem herkend, zoodat daarvan aan de politie kennis kon worden gegeven. Men zocht eenige café's af en tenslotte werd er een post gezet voor de wo ning van den gesignaleerden man. Na korten tijd kwam hij naar buiten; en zoodra hij zag, dat men hem opwachtte, wierp hij iets weg, dat later bleek de portefeuille met f200 te zijn. Die man is opgesloten. DONKER ROTTERDAM. Een stoker, die was gaan passagieren en die verschillende café's op den Westzeedijk had be zocht, heeft bij de.politie aangifte gedaan, dat hij zeven gouden tientjes en vijftien pond sterling is kwijtgeraakt. DE GROOTE WERELDi 'SOIREE IN „DES IUNBS". Aan het „Hbld." wordt gemeld: Het winterseizoen heeft voor ons eigenlijk niet officieel .een aanvang genomen vóór de eerste galasoirée in Hotel des Indes gegeven is. Zoodra de datum van die eerste soirée bekend is, wil ieder tijdig een tafeltje bespreken. De reputatie van de avondfeesten, die de heer Rey, met zoo buitengewonen smaak telkens opnieuw weet te arrangeeren, is van dien aard, dat het er altijd stampvol is. Dezen eersten avond was het zoo druk, dat het wel leek of het een Kerstdag was Geen tafeltje bleef onbezet. Prachtige late rozen in allerlei kleuren sierden de tafeltjes en In de groote vazen opde prachtige escalier d'honneur stonden reusachtige bossen dahlia's. Er was kleur en licht en feestelijke vreugde en tijdens het diner toonde het bekende Parijsche modehuis Worth eenige robes, die door buitengewoon bei koorlijke mannequins werden gedemonstreerd. Het waren alleen avondtoiletten en bonten mantels, die we op dezen avond te zien kregen en dat geeft juist op zoo'n soirée, waar de gasten groot toilet dragen, een bijzonder harmonischen indruk. Het was een kleine, exquise demonstratie van wat Worth weet te presteer en. De meeste avond toiletten waren vrijwel volkomen rugloos, met lange rokken en van dien eenvoud,; die niet alleeri het kenmerk van goeden smaak maar1 ook van het meest doorgevoerde raffinement is. Dé bonte man tels waren van een overweldigende weelde. Er was er één bij, van chinchille, waarvan Rpcco Dubois, die bij deze gelegenheid optreedt als conférencier, meedeelde ,dat de prijs één millioen vijfhonderdduizend francs bedroeg. En de heer 1 Rey, die langs de verschillende tafeltejs even een praatje kwam maken, zei lachend, met een 1 klein, bijna onmerkbaar hoofdbeweginkje in de richting van den kostbaren mantel: hij is al ver kocht ook. Tijdens het diner werd aan de dames (een kleine facon Sans Adieu aangeboden, een van de par fums, die mee het huis Worth beroemd hebben gemaakt. 1 En natuurlijk is er gedanst, lang en veel, en laat ,met dat animo, dat je steeds in „des Indes" vindt. INBRAKEN TE HILVERSUM. In den laateten tijd komen te Hilversum her- j haaldelijk insluipingen voor, waarbij het er1 voor- j namelijk om te doen is, geld te bemachtigen. O.m. I heeft iemand zich met een valschen sleutel toe- gang verschaft tot een woning in de Marconi straat. Hij heeft alles doorzocht; wat gesloten was, werd geforceerd maar niets is ontvreemd, ook niet de bijouterieën, die in een opengebroken kistje lagen. Het aanwezige geld heeft de inbre ker niet gevonden. Ingebroken is in een huis aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat. Een geldkistje met f 140 inhoud werd ontvreemd. De politie vermoedt, dat de inbreker reeds lang in deze buurt opereert. PRETTIGE GASTEN. Te Hilversum trachtten vier woonwagenbewo ners gras van een perceel grond te ontvreemden. Zij werden gestoord door een 23-jarigen zoon van den eigenaar, die bij zijn poging, den diefstal te beletten, door één van de dieven met kracht te gen den grond werd gegooid, zoodat zijn linker arm ontwricht werd. KE|N. .GESCHENK VOOR H. M, Aan de secretarie ten paleize aan het Noord- eind ete 'sGravenhage is afgegeven namens den heer Khouw Kim An, majoor der Ohineezen te Batavia, een geschenk voor de koningin, dat wel is: een persoonlijk cadeau van evengenoemden heer, maar toch ook moet worden beschouwd als een bewijs van de trouw van alle Ohineesche on derdanen in Nederlandsch-Indië tegenover onze Koningin. Het geschenk bestaat uit een kostbaar borduur sel, vervaardigd door vrouwen te Shanghai, hét geheel omlijst door een kunstige, geheel uit de hand gesneden encadreering, die een meester stukje is van Ohineesche werklieden te Batavia. Op het borduursel, komen o.m. eenige Ohineesche letterteekens voor, die vertaald achtereenvolgens beduiden: De linker letters: „Khouw Kim An, Majoor van Batavia, eerbiedig aangeboden." De middelste letters: „Eeuwig blijve Nederland machtig." Bte rechtsche letters: „Ter herinnering aan een lang leven van de koningin, 31 Augustus 1929." Uit dien datum kan vermoedelijk de gevolg trekking worden gemaakt, dat het huldeblijk tevens is bedoeld als een verjaardagsgeschenk voor H. Mi- („[Handelsblad"). DE GRUWELIJEE MOORD TE ROTTERDAM. Aangaande het onderzoek, door den rechter commissaris te Rptterdam, belast met de afschu welijke kindermoordzaak in den Blijpolder al daar, en twee Rotterdamsche inspecteurs van po litie, in Limburg ingesteld, kan nog worden me degedeeld, dat in totaal 22 getuigen zijn gehoord, wier verklaringen onmiddellijk op de schrijfma chine werden uitgewerkt. Een typisch geval deed zich voor met een, getuige, die zwaar ziek lag in het Louisa-gasU huis te Roermond. Dez egetuige werd n.l. door den reehter-commissaris persoonlijk in de zieken zaal verhoord, voor welk verhoor de Rotterdam sche inspecteur speciaal als griffier was aange wezen en beëedigd. door een motorrijder aangereden. Het meisje is met een schedelbreuk opgenomen in het zieken huis aan den Coolsingel en korten tijd daarna aan de verwondingen overleden. ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermorgen ruim kwart over negen passeerde op den onbewaakten overweg op het baanvak Groes beek-Cranenburg ongeyeer tien minuten buiten Groesbeek een personenauto, bestuurd door den hr. Siepman, slager te Groesbeek, komende uit de rich ting Cranenburg, den overweg, toen de D-trein, die om 9.04 uit Nijmegen was vertrokken, naderde. Ofschoon de machinist nog noodsignalen gaf kon de heer Siepman niet meer ontsnappen en werd de auto gegrepen en totaal versplinterd. De heer Siep man werd zwaar gewond en ovrleed eenige oogen- blikken later. Het lichaam werd ongeveer tien me ter terzijde van de spoorbaan gevonden. Het slacht offer was gehuwd en vader van een kind. AUTOBUS OVER DEN KOP. Een autohandelaar haalde Zaterdag in twee auto bussen dertig arbeiders uit Harlingen en Zurig. Te Quatrebras naderde een goederentrein. De voorste bus slaagde erin voor de tram langs te komen, doch de tweede raakte met de voorwielen in een kuil en sloeg over den kop. Van den bus waren alle ruiten vernield en van de inzittenden waren de meesten min of meer ernstig gewond. Na door een geneeskundige verbonden te zijn konden allen huis waarts keeren. Buitenland DE ENGELSCHE KONING. Gister, Zondagavond, werd te Parijs draadloos, zonder eenigen grond bekend gemaakt, dat de En- gelsche koning was overleden. De koning en de Koningin vertrokken gisteren uit Sandringham naar Londen, waar zij voor den tijd van ongeveer veertien dagen in het Buckinghampaleis hun in trek zullen nemen. De „GRAF ZEPPELIN." Bij de landing van- de „Graf Zeppelin" heeft Zondag een ongeval plaats gehad. Toen het lucht schip reeds geland was, ging het door het uitgooi en van teveel ballast weer de hoogte in. Hierbij werden vijf mannen, die den achtersten gondel vast hielden mee omhoog getrokken. Twee mannen kon den nog bijtijds naar beneden springen terwijl twee anderen in den gondel werden getrokken. De vijfde liet zich los vóór hij kon worden binnenge haald en viel van een hoogte van 1012 meter naar beneden. Hij werd in het ziekenhuis te Frie- drichshafen opgenomen waar men constateerde, dat hij slechts lichte verwondingen had opgeloopen THE FIRST GENTLEMAN OF THE KINGDOM. Het feit, dat de Prins van Wales in den laatsten tijd voortdurend van een privé-vliegtuig gebruik maakt voor zijn reizen, heeft, zooals men wel be grijpen kan, tot gevolg gehad, dat een groot aan tal Engelschen het voorbeeld van deze „first gentle maii of the Kingdom" geimiteerd hebben. Boven dien worden overal clubs van vliegers opgericht. Binnenland Ongelukken AUTO-ONGELUK OP DEN MUIDER STRAATWEG. Een voetbalelftal uit Amsterdam dat Zondagmid dag in Muiden zou spelen, liet zich met een vracht auto naar de plaats van bestemming brengen. Bij Muiden gekomen, ter hoogte van de Papenlaan, sloeg de wagen om, nadat eerst een auto was ge passeerd en daarna de wagen met de tramrails in aanraking was gekomen. De vijftien inzittenden kwamen allen op straat terecht. Over het algemeen kwamen zij er goed af. Geneeskundige bijstand moest verleend worden aan vijf personen. Drie van deze vijf hadden geen verdere verpleging noodig. Inmiddels was er een auto van den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst uit Amsterdam gearri veerd. Deze nam een der twee gewonden mee naar het Burgerziekenhuis in Amsterdam. Opneming bleek niet noodig. Hij werd door den G.G. en G.D. naar zijn woning gebracht. De vijfde patient werd door een ziekenauto uit Muiden eveneens naar het Burgerziekenhuis vervoerd. Hij had een gebroken been. AUTO-ONGELUK. Zondagnacht is te Dènnenoord (gem. Grubben- vorst, Limburg) een personenauto, bestuurd door den chauffeur Egbert, in vollen vaart tegen een boom gereden. De inzittende, de 25-jarige heer Dijkmans, werd uit de auto over den weg geslingerd waar hij be wusteloos bleef liggen. Naar het ziekenhuis te Ven- lo vervoerd, is het slachtoffer dat ongehuwd was, daar overleden. De chauffeur werd niet ernstig gewond. AANGEREDEN EN GEDOOD. De drie-jarige M. van der Poll van de Brielschë laan te Rotterdam, is bij het spelen in die laan DE RADIO-KWESTIE. Het persbureau V. D. heeft zich tot de A.V.R.O. gewend met verozek een uiteenzetting te willen ge- 1 ven van het omroepvraagstuk. i Naar aanleiding van de vele vragen die uit luis teraarskringen aan de A.V.R.O. worden gesteld over de vooruitzichten nopens haar toekomstig lot i in den Radio-Omroep in Nederland deelt de A.V.R. O. mede, dat een oplossing van het omroepvraag stuk naar hare meening gevonden kan worden in het verstrekken van toestemming door de regeering voor het verwezenlijken van het z.g. A.y.R.O.- Gleichwellen-zenderplan. Dit plan zal aan het overgroote deel der Neder- landsche radio-luisteraars een ontvangst verzeke- - ren, zooals weinigen van hen tot op dit oogenblik hebben gekend. De gegronde bezwaren, die tegen het oorspronkelij- ke plan zijn ingebracht geworden, zijn door aan- I vaarding van het z.g. „twee-golven plan" alsmede door een doeltreffender dislocatie der negen sta- tions over Nederland, geheel uit den weg geruimd. Vooraanstaande Nederlandsche technici hebben met den opzet zooals de technische commissie uit de A.V.R.O. die heeft voorgesteld hunne instemming betuigd. Technisch moet het plan dan ook alle kans van slagen bieden. Het is duidelijk, dat de omroep- moeilijkheden aldus op voor alle partijen bevredi- I gende wijze kunnen worden uit den weg geruimd, omdat de bestaansvoorwaarden van de andere om- roepvereenigingen er eenerzij ds niet door worden j beknot, anderzijds door vrijkoming van zendtijd - kunnen worden verruimd. Aangezien de A.V.R.O. djt Gleichwellenplan ge heel voor haar eigen rekening wil ten uitvoer leg gen en de kosten die daarmede gepaard gaan haar finantieele draagkracht niet te boven gaan, mag worden verwacht, dat dit aanbod zal worden be schouwd als een ernstige poging van de A.V.R.O. om het omroepvraagstuk op bevredigende wijze, die haar eigen voortbestaan zij het met groote finantieele offers verzekert en die ontplooiings- I kansen biedt aan andere omroepvereenigingen. De A.V.R.O. vertrouwt op de gevoelens van ge- negenheid, die ook minister Reymer voor haar in stituut blijkt te koesteren en die hem doen verlan gen een regeling te treffen die de A.V.R.O. bevre- digt zonder de andere omroepen teleur te stellen. De A.V.R.O. verwacht dan ook, dat de minister de vereischte vergunning zal verleenen waarna ter- i stond met de uitvoering van het plan wordt be- i gonnen, waarvoor alle ontwerpen reeds gereed lig- i gen. STRIJKGELDEN. Hoe het in Friesland gaat: I Bij art. 2 der Wet van den 28sten Juli 1924, houdende regeling omtrent het dragen der kosten van openbare verpachtingen en liet uitloven van premiën bij openbare verkoopingen en verpaeh- tingen, welke wet den len Januari 1925 in wer- king is getreden, is het verboden, bij eene open- 1 bare verkooping of openbare verpachting eeni- gerlei premie uit te loven of uit te keeren; mét j uitzondering van voorzoover betreft eene open- bare verkooping strijkgeld. De strijkgelden zijn dus gehandhaafd en daarmede de strijkgeld- loopers, die van het behalen van winsten in den vorm van strijkgelden hun beroe pmaken. Diaar de verhooggelden bij de openbare verkoopingen zijn afgeschaft, bestond er voor de strijkgeld- i loopers gereede aanleiding om het strijkgeld te j verhoogen hetwelk thans 2 percent van de gebo- I den koopsom bedraagt. Immers kwam de vraag aan de orde, op welke wijze met eene groote mate va nwaarschijnlijkheid winst zal kunnen worden behaald. Welnu, daarvoor behoorde de onderlin ge concurrentie de rstrijkgeldloopers beperkt te worden en zoo mogelijk uitgesloten te worden, opdat de winst in strijkgeldvorm behaald zal kun nen worden, waarop het navolgende gevonden schijnt te zijn. Er wort namelijk aangenomen, dat die twee proeent een dubbel karakter heeft en wel voor de eene helft wordt uitgekeerd aan dengene, die de hoogste bieder blijkt te zijn! 'en voor de andere Visitekaartjes, Verloving-, Ondertrouw- en sGeboortebericht kaarten. Net werk. - Billijke prijzen. Monsterboeken worden op aan vraag gaarne toegezonden. Abonnementen op Binnen- en Bui- tenlandsche Nieuwsbladen en Tijd schriften, alsmede het plaatsen van advertenties in alle bladen, worden tegen denzelfden prijs als bij de Uitgevers aangenomen bijl P. HEERTJES, Boekhandel - Advertentiebureau OUDKARSPEL. helft (ook een procent) in één kas of potje wordt gestort. Deze laatste wordt gezamenlijk door hen gedeeld, die tezamen een club of combinatie heb ben gevormd met de bedoeling een strijkgeld te verdienen en na afloop wordt die kas of dat potje dan onderling verrekend. De hoogste bieder is persoonlijk voor zijn bod aansprakelijk, hij komt eventueel alleen voor zich zeiven en krijgt voor zijn bod slechts één pro cent aan strijkgeld uitgekeerd en bovendien een aandeel in bedoelden pot. Het spreekt vanzelf, dat deze methode van strijkgeldschrijven de strekking heeft om onder linge concurrentie uit te sluiten, tengevolge waar van ook de kans1 grooter zal worden, dat de wer kelijk gegadigde koopers het bod, waarvoor reeds strijkgeld is uitbetaald, zullen verhoogen. 0|f m.a.w. de kans op winst wordt daardoor des te grooter. Zoo gebeurt het meermalen, dat perso nen, die geen ernstig gemeend bod bij eene open bare verkooping doen, toch in de winst van het potje deelen. Tegenwoordig zal in Friesland bedoelde strijk geldenschrijverij allicht nog meer voorkomen dan eenigen tijd geleden, omdat de tijdsomstandig heden manen tot groote voorzichtigheid, daar de landerijen hoog geprijsd zijn en het povere land bouwgewas 1929 bij vele Friesche boeren? nog versch in het geheugen ligt. NIEUW PLAATJESALBUM VAN NIEMEIJER's TABAK. In afwijking van de vroegere plaatjesalbums met beschrijvingen over verre landen is de fabrikant der alom bekende Ster-tabak thans eene niet min der leerzame richting ingeslagen. Het voor ons liggende album, getooid met 120 plaatjes in koper-diepdruk is getiteld: „Hoe ont staat onze Courant" en bevat eene interessante beschrijving van de papierfabricage en "het cou- rantenbedrijf van het oogenblik af, dat de boom in het bosch gekapt wordt, totdat de krant be zorgd wordt. Het streven van de firma Niemeijer om reclame te maken, waarvan opvoedende kracht uitgaat, wordt door deze uitgave ongetwijfeld bevorderd. Faillissementen in Nederland. OPGEGEVEN DOOR VAN DER GRAAF Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties.) SURCEANCE VAN BETAING: Namens Salomon van Neyenhoff, commissionair in effecten, handelende onder de firma S. van Ney- en hoff, wonende te Naarden, zijn zaken uitoefe nende te Amsterdam aan het Westeinde No. 2, is door den Procureur mr. C. H. van Zeggelen, kan- toorhoudende te Amsterdam aan de Keizersgracht 392, bij de Arrondissements-Rechtbank te Amster dam ingediend een verzoekschrift om surcéance van betaling. De rechtbank, Derde Kamer, heeft bij hare be schikking dd. 1 November 1929 benoemd tot be windvoerder mr. Ph. S. Frenkel, advocaat en pro cureur te Amsterdam, Rokin 92—96, en het verhoor bedoeld in artikel 216 der Faillissementswet be paald op Donderdag 28 November 1929, des voor middags te 11 ure, in haar Raadkamer in. het Pa leis van Justitie aan de Prinsengracht. De Griffier dier Rechtbank. UITGESPROKEN: 31 Oct. W. Zadick,, koopman Nijmegen, Houtstraat 7, Rc. mr. J. H. M. van der Grinten, Cur. mr. A. Th. M. Poort, Nijmegen; 1 Nov. P. N. Witt, koop man in fruit, Amsterdam, M. H. Trompstraat 47 I, Rc. mr. M. D. K. S. van Lier, Cur. mr. J. P. Peter sen, Amsterdam, Marnixstraat 401; 1 Nov. P. C. G. van Schijnedl, sigarenwinkelier, Amsterdam, le Schinkelstraat 17 huis, Rc. mr. M. D. K. S. van Lier, Cur .mr. J. P. Petersen, Amsterdam, Marnixstraat 401; 1 Nov. C. v. d. Genugten, aanneemer van metselwerken, Amstelveen, Ouderkerkerlaan 39, Rc. mr. M. D. K. S. van Lier, Cur. mr. J. P. Petersen, Amsterdam, Marnixstraat 401; 31 Oct. J. Broer, schilder, Boskoop, Rc. mr. A. N. Khun, Cur .mr. G. C. J. Mens Fiers Smeding, den Haag, Mauritskade 29; 31 Oct. A. L. Alkemade, den Haag, van Lu- meijstraat 76, Rc. jhr. mr. H. O. Feith, Cur .mr. B. M. Telders, den Haag, Parkstraat 109; 31 Oct. J. van Randwijk, meubelmaker, laatstelijk wonende te den Haag, Rc. mr. J. R. Thorbecke, Cur. mr. C. H. Bruyn, den Haag, Willemstraat 93; 31 Oct. G. Mertz, 's-Gravenhage, Groote Marktstraat 26a, Rc. mr. H. W. E. Klomp, Cur. mr. J. H. Willems, den Haag, Laan Copus 10; 31 Oct. J. J. Quadvlieg Maastricht, Hooge Brugstraat 72, Rc. mr. Testa, Cur mr. C. Evers, Maastricht; 1 Nov. Mr. A. O. Hees terman, thans zonder beroep, Amsterdam, Valerius straat 138, Rc. mr. G. J. Jutto, Cur. mr. N. A. Men- sing van Charanto, Amsterdam, Keizersgracht 416; 1 Nov. Jan Otten, koopman, Smilde, bij de Griet mansbrug, Rc. mr. G. M. Doornbos, Cur. mr. H. J. Meijeringh, Assen. 1 Nov. A. Loomers, zonder be roep, Rotterdam, Noordplein 54a, Rc. mr. H. de Bie Cur. mr. K. L. Langemeijer, Rotterdam. 1 Nov. Willem Jacobus de Haas, koopman Rotterdam, Hooi drift 77, Rc. mr. H. de Bie Cur. mr. M. H. Boukema, Rotterdam. 1 Nov. Arie Vergeer, winkelier in Gel dersche waren, Middelharnis, Westdijk B 358, Rc.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2