Kamerkroniek Het programma van het huidige kabinet nader toegelicht. Het suikerwetje. Algemeen was het oordeel, dat de Troonrede ons over de opvattingen van het huidige kabinet maar weinig mededeelde. Iedere nadere toelichting moest daarom gretig worden aanvaard. En hoewel nu de pas verschenen Memorie van Antwoord aan de 2de Kamer over Hoofdstuk I (Algemeene Beschouwin gen) der Staatsbegrooting ons ook niet heel veel wijzer maakt, kan ik niet nalaten hieruit het een en ander mede te deelen. Het kabinet dan gaat uit van dezelfde beginse len als dat van 1918. Van zijne bemoeienis sluit het a priori geen enkel onderwerp uit .Maar wederinvoe ring van de doodstraf opheffing van den stemplicht voor vrouwen, afschaffing van het verzekeringswe zen staan hier niet op het program, evenmin als afschaffing van den vaccinatieplicht. Tegenover dit negatieve staat als positief werk de Arbeidswet 1919 stelselmatig en voortvarend tot verdere toepassing te brengen. En zoo zullen de uitkeeringen ingevolge de Invaliditeitswet aan een herziening worden onderworpen. Wanneer het kabinet geen enkel onderwerp van are bemoeienis uitsluit, dan diene men wel te be denken, dat „hoewel in de aanwezigheid van den tegenwoordigen minister van finantien geenszins moet worden gezien een manifestatie van het anti democratisch karakter van het kabinet" „nieuwe uitgaven onaannemelijk zijn, wanneer de wet tot regeling der finantieele verhouding tusschen rijk en gemeenten in 1931 niet zonder belastingverhooging zou kunnen worden ingevoerd." Het komt ons voor dat op deze wijze van ingrij pende sociale hervormingen niet veel te verwachten is. En men komt tot de idee, dat het leven van den minister van finantien aan een zijden draadje hangt. Over de handelspolitiek vindt men het volgende: Wanneer de Volkenbond streeft naar het afbre ken der tolmuren, dan is er geen land, dat door zijn eigen handelspolitiek zoo zeer gerechtigd is als het onze, dit streven toe te juichen. Aan een ver hooging der economische tolmuren wordt dan ook, tijdens een economischen wapenstilstand niet gé- dacht. Maar het is de vraag, of men de hooge ta rieven elders maar lijdelijk moet ondergaan en niet moet komen tot een onderhandelingstarief. Speciaal zijn preventieve werking is van belang. Uitvoerpremiën en hooge invoerrechten op land bouwproducten zijn echter van de regeering niet te wachten. De inheemsche volksbewegingen in Indië denkt de regeering met welwillendeheid tegemoet te treden, voor zoover de stroomingen zich bewegen binnen de door de wet en de openbare orde ge stelde grenzen, Ze zal krachtig ingrijpen tegen ie der revolutionair streven, onder welke benaming en van welken aard ook. Het streven der regeering is gericht op het tot stand brengen eeners aannemelijke regeling met België. In verband daarmede wordt de noodzake lijkheid gevoeld van een nauwe samenwerking tus schen de departementen van Buitenlandsche za ken en Waterstaat. De regeering is niet van zins aanhangers van de sociaal-democratische beginselen buiten te sluiten van het vervullen van ambten uit hoofde van hun politieke overtuiging. EERSTE KAMER. Men zal zich nog wel herinneren, dat de Tweede Kamer met geringe stemmenmeerderheid aannam het initiatief-voorstel van den Heuvel tot het ver- leenen" -Van tijdelijken steun aan onze nationale beetwortelsuikerindustrie. Zooals men weet kende dit zgn. suikerwetje onder zekere voorwaarden aan beetwortelsuikerfabrikanten en raffinadeurs een productiepremie tie. Alles tezamen genomen, zou een en nader, naar uitgerekend werd, aan de schat kist een vier millioen kosten. De geringe stemmenmeerderheid welke het ont werp in de Tweede Kamer verworven had, maakte belanghebbenden bevreesd dat de Eerste Kamer 't ontwerp zou afwijzen. Die vrees is maar al te zeer gegrond gebleken, want met 28 tegen 10 stemmen werd het verworpen. Naast den heer van den Heuvel, die het ontwerp verdedigde waren er drie voorstanders aan het woord, de anti-revolutionaire heeren de Veer en prof Diepenhorst en de heer Haffamns (roomsch- katholiek)daarentegen de heeren van den Bergh (v.b.), Westerdijk v.d.), Wibaut (s.d.a.p.) de Sa- vornin Lohman (c.h.) en Fock (v.b.) als tegen standers. Hoewel de angst voor consequenties bij de stem ming van belang is geweest (heeft de Indische re geering niet gezegd zich over deze zaak het steunen) van de biet ten koete van het riet met de Nederlandsche regeering in verbinding te stel len: om dus ook het riet te steunen, is het ont werp eigenlijk verworpen, omdat men bang is, dat de steun eigenlijk niet zou komen aan hen, die hem het hardst noodig hebben. Door den minister van finantien is evenwel voor gesteld een wetsontwearp tot afschaffing der op centen op den suikeraccijns en een vermindering der verdedigingsbelasting II. Met ingang van 1 Januari 1930 zouden in verband hiermede de accijns op suiker van f 27 tot ƒ22.50 worden terugge bracht (4cent per kilo). Tegen dit voorstel bestaat naar het schijnt geen oppositie. Op deze wijze zou men langs indirecten weg toch aan de suikerin dustrie nog zijn tegemoet gekomen. Wanneer men dagelijks kan lezen van de enorme Wanneer men dagelijks kan lezen van de enorme afmetingen van de corruptie in Berlijn, dan doet het aangenaam aan, wanneer men den heer Wes terdijk (v.b.) zelf suikerbietenverbouwer, tegen het suikerwetje hoort spreken. Geheel afgezien van de vraag, of men al dan niet het wetje toejuicht. Want men komt dan tot de conclusie, dat ons par lementaire stelsel nog steeds bona-fide is, ondanks het vele slechte, dat men er va hoort. OUTSIDER. Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Mejuffrouw M. Praamsma, onderwijzeres aan de Chr. Nat. School, alhier, werd in gelijke betrekking benoemd te Huizum (Leeuwarden.) BROEK OP LANGENDIJK. Het Comité voor Winterlezingen is met het pro gramma voor den aanstaanden winter gereed. Vier sprekers, allen van naam, hebben zich be reid verklaard te komen „lezen." Ds. G. H. Wagenaar van Rotterdam Ds. K. Dijk van den Haag Ds. L. J. van Leeuwen van den Haag Ds. N. Buffinga van Rotterdam, hopen achtereenvolgens op te treden Donderdagavond spreekt de eerste D.V. in de Herv. Kerk. We maken onze lezers ed wel op attent, dat de aanvang een kwartier vervroegd is: thans kwart voor 7. Dit is geschied met het oog op den vertrek tijd der treinen. „En komt er nog iets toe?" Als er iets „toe" komt, zal het een delicatesse moe ten zijn; wanneer het comité iets heel moois krij gen kan, dat op zijn lijn ligt, geeft het zeker iets toe; het blijft in die richting zoeken! Met de lezingen wordt als naar gewoonte de win- tercampagne weer ingeluid. OUDKARSPEL. Ouderavond in de Openbare Lagere School te Oudkarspel. Den 6en November 1.1. hield de Ou dercommissie van bovengenoemde school haar ou deravond, die tot aller genoegen uitstekend was bezocht. De vergadering werd met een kort woord waarin aan het doel van de ouderavonden werd herinnerd, geopend, waarna werd overgegaan tot het verkiezen van de leden der commissie. Besloten werd 3 leden te her- of verkiezen en de uitslag was als volgt: Gekozen werden: Mevr. IJff-van Exter. Mevr. Tauber-Ootjers. Mevr. Eecen-Slot. De heer P. Kuiper. De heer Bosch. Nu was aan de orde de bezichtiging van het werk van de kinderen en het stellen van vragen aan het onderwijzend personeel, waarvan druk gebruik ge maakt werd en waarbij de ouders groote belang stelling toonden. Vooral de collectie voorwerpen van handenarbeid had alle aandacht. Hiermede was men aan het einde van den avond gekomen en on der dankzegging voor de goede opkomst werd deze recht gezellige avond gesloten en den ouders voor den volgenden oudueravond een hartelijk tot weer zien toegezegd. Uit den Omtrek Amsterdam, Pietre Aertzstraat 34, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. J. M. Hoofiën, Amsterdam, Re guliersgracht 28. 7 Nov. S. A. Leuw, Amsterdam, Holendrechtstraat 24, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. C. J. Veerman, Amsterdam, Singel 512. 7 Nov. C. Mol, steenhouwer Amsterdam, Ferd. Bol straat 170 III, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. H. Scholten, Amsterdam, Rubensstraat 24. 7 Nov. J. van Nek. aannemer, Hilversum, Diepedaalsche- laan 162, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. A. Lugt, Hilversum, Boomberglaan 33. 7 Nov. H. Pos, be- heerend vennoot van de Comm. Venn. Dierikx Co. te Amsterdam, Korte Amstelstraat 6 II, wonen de Amsterdam, le Boerhaavestraat 30, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. J. Gans, Amsterdam, Wete ringschans 84. 7 Nov. A. J. van der Schalk, lid van de venn. o. d. firma P. H. W. Klop Co., Am sterdam, Brouwersgracht 43, wonende Amsterdam, de Lairessestraat 121, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. F. J. I. N. Tielens, Amsterdam, Weteringschans 10. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 5 Nov. Tlieodorus de Koning, IJmuiden, gem. Velsen. 5 Nov. J. O. Hoed, Haarlem. 6 Nov. Jos. J. Hagendoorn, Amsterdam, 6 Nov. A. J. v. d. Laar, Amsterdam. 6 Nov. C;. L. Schols, Amsterdam, 6 Nov. H. P. B. A. Op 1 't Eynde, Amsterdam. P. A. A. Bruinsma, Am sterdam. 7 Nov. A. Schirschmitz, Amsterdam. 7 Nov. J. B. D. Solleveld, Amsterdam. 7 Nov. M. A. Burg, Amsterdam. SINT PANCRAS. Als eerste hulpbesteller der Posterijen aan het kantoor Sint Pancras is heden benoemd de heer K. Snel, alhier. ALKMAAR. Alhier werd opgericht een zangvereeniging op Geref. grondlslag, onder den naam van Asaf. Er traden 65 leden toe. Tot directeur werd benoemd de heer C. Dorland. Binnenland Faillissementen in Nederland. OPGEGEVEN DOOR VAN DER GRAAF Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties.) opgegeven door v. d. GRAAF Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken 4 Nov. N. J. v. d. Wulp, weduwe van D. van der Lugtj| koopvrouw te Rijswijk, Haagweg 47, R.c. Mr. G. H. B. van den Boom. Cur. Mr. M Goedhuis, den Haag, Parkstraat 77. 4 Nov. F .J. de Laender, Delftweg 32, Rijswijk;'R.c. Mr. J H. van Laer. Cur. Mr. H. G. van IJsendijk te Rijswijk. 4 Nov. J. Th. M. Bergmans, dames kapsalon, den Haag, Louise de Colignystraat 124 .R.c. Mr. Dr. W. Fick, Cur. Mr. 'J. P. G. van Velzen, den Haag, Rijnstraat 26. 4 Nov. H. Verbeek, boekhouder .Rijswijk, Kerklaan 268 R,.c. Mr. A. S. Ruel; Cur. Mr. J. van Hellen- berg Hubar, Rijswijk. 4 Nov. T. van Witzen- burg. Monster, Havenstraat 8: R.c. Mr. J. O. van den Burcht van LichtenberghCur. Mr. H. P. Bennewitz, Delft. 5 Nov. H. S. de Reus, stratenmaker Velsen Noord, Walravenstraat 7; R.c. Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten; Cur. Mr. 'F. J. Gerritsen, Haarlem. 5 Nov. A. J. M- de Jong, koopman en winkelier, Haarlem Middenweg; 2. R.c. Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten; Cur. Mr. H. G. Drilsma Haarlem. 5 Nov. F. J. Kloos, timmerman en aannemer, Haarlem, Lange Boogaardstraat 15; R.c. Jhr. Mr. E:. J- Strick van Linschoten. Cur. Mr. P. Tideman, Haarlem. 6 Nov. E. Kluvers, Bus- sum, Fortlaan 7; R.c. Mr. J. G. de Vries; Cur. Mr. H. G. W. Worst, Amsterdam, Keizersgr. 49.7. 6 Nov. S. Duyts, koopman, Amsterdam, Kloveniersburgwal 40; R.c. Mr. J. G. de \ries Cur. Mr. H. G, W. Worst, Amsterdam, Kei zersgracht 497. 6 Nov. Martinus Kuypers, Hilversum, Cornelis Drebbelstraat 41R.c. Mr. J. G. de Vries; Qur. Mr. H. G. W. Worst, Am sterdam, Keizersgracht 497. 6 Nov. Anthonie Lambertus van E:lst, zonder beroep, Amsterdam Menadostraat- 20; R.c. Mr. J. G. de Vries; Cur. Mr. N. Ocma, Amsterdam, Heerengracht 177; 6 Nov. A. Prins, koffiehuishouder, Amsterdam, Zeedijk 96; R.c. Mr. J. G. de Vries, Cur. Mr. N. Okma, Amsterdam Heerengracht 177. 5 Nov. Paulus Pieter Francken, slager, Poortvliet Ri.c. Mr. J. O. Sikkel; Cur. Mr. A. J. v. d Hoe ven, Tholen; 6 Nov. G. Ttorteboom, arbeider, vroeger winkelier en koopman, Enschede, R.c. Mr. A. Ikman van Burck, Cur. Mr. S. Rpsen- daal, Enschede. 6 Nov. A. Nijhof, voeger en caféhoder, Wierden, R.c. Mur. A. Ikman van Burck, Our. Mevr. Mr. KnookNolthenus, Al melo. 6 Nov. Johannes Wolters, landbouwer, Enterbroek gem. Wierden, R.c. Mr. Ikman van Burck. Cur. Mr. Meerburg, Enschede. 6 Nov. J. Markus, koopman Enschede, Kuipersdijk, R.c. Mr. A. Ikman van Burck, Cur. Mr. S. Rosendaal, Enschede. 6 Nov. H. van der Vorm, timmer mansknecht, Ridderkerk, R.c. Mr. M. van Aken Cur. Mr. E. Otto, Dordrecht. 6 (Nov. Ml. Woel- ders, wachtgelder en schrijver Woerden, Ri.c. Mr. II. Kaars Sypesteijn, Cur. Mr- A. Thomsen, Bo degraven, 6 Nov. J. Drewes, laatstelijk ge woond hebbende te Utrecht, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats, Ri.c. Mr. D. Kaars Sypesteijn, Cur. Mr. T. Ölthoff, Utrecht. 6 Nov. J. Brinkman, koopman, Portengen gem. Ruwiel, R.c. Mr. D'. Kaars Sypesteijn, Cur. Mr. J. Winkel, trecht. 6 UNov. N.V. Kamper Houtwaren- en Meubelfabriek, gevestigd te IJs- selmuiden bij Kampen, R.c. Mr. A. J. M. van Heijst, urO. Mr. D'. Sanders, Zwolle. Uitgesproken bij arrest van 't Hof, 6 Nov.: N.V. Bouwgrondmaatschappij Overtoom, geves tigd te Amsterdam, Hoofdweg 29, R.c. Mr. B. de Gaay Bertman, Cur. Mr. A. Hilbingh Prins, Amsterdam, Weteringschans 135. 6 Nov. J. Hoet- huis, arbeider, Nieuwolda, Rc. mr. C. Veen, Cur. mr. F. G. Diddens, Winschoten. 7 Nov. A. J. Engelen, logementhouder, Amsterdam, Buiksloterweg 45, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. L. P. M. Loeff, Am sterdam, Keizersgracht 230. 7 Nov. J. P. Hoon, handelende onder de firma A. van Leeuwen Co., bankier Hilversum, Kerkstraat 94, zaak aldaar K.- straat 94a, Rc. mr. H. J. Hulsmann, Cur. mr. J. C. van Kempen, Amsterdam, Warmoesstraat 197—199. 7 Nov. Eliaser Kapper, wonende 33 Pandora Road te West Heampstead Londen N.W. 6 m. vroeger te IDE OUDiEN VAN DAGEN. De c.h. „Nederlander" schrijft: Het laatste der in de Memorie van Antwoord behandelde onderwerpen, aan welke wij een af zonderlijk woord wijden, is het vraagstuk van de ouden van dagen. Terecht, zegt de Memorie van Antwoord daar omtrent het navolgende: i „Uit het oog mag niet verloren worden, dat een deel van de ouden, die thans geen ouderdoms- rent etrekken, de geboden gelegenheid, om zich i goedkoop te verzekeren hebben verwaarloosd. Zulk een verzuim aan medewerking, althans het j opzien tegen zoo betrekkelijk geringe offers, geeft aan het vraagstuk een bizonder moeilijk aan- I zien." Dleze opmerking is juist. Maar het is noodig, bij hare aanvaarding, bizonderen nadruk te leg gen op de door ons aangehaalde woorden: „een deel van de ouden". Vergeten mag niet worden, dat een aantal an dere oorzaken onmiddellijk tot het bestaande te leurstellende resultaat hebben geleid, en dat een vijftal van deze oorzaken liggen „bij den wet gever". Bij ziekte zouden de invaliditeitszegels komen voor rekening van de ziekenkas. Maar de Ziekte wet bleef onuitgevoerd liggen. Bij werkloosheid moest, naar den eisch der ver zekering, de invaliditeitspremie komen voor re kening van de werkloozenkas. Maar de wette lijke regeling der werkloozenverzekering laat zich wachten. Verschillende wettelijke bepalingen, welke te gen de bedoeling van den wetgever, het verkrijgen van eene voldoende rente bemoeilijkten, zijn eerst veranderd bij )fle wetsherziening, welke in den loop van dit jaar tot stand kwam. Nog steeds sluit de wet personen, die, na het bereiken van den 35-jarigen leeftijd voor het eerst in loondienst treden, van de invaliditeits verzekering uit. Bij het toekennen van het voorrecht, zich, tegen zeer lage premie, de ouderdomsrente te verze keren, stelde de ouderdomswet, een inkomengrens van twee duizend gulden. De wet is thans tien jaren in werking. Laat de Minister van Arbeid eens trachten een telling te houden van den 65-jarigen en ouderen, die tien jaar geleden, door insjpannenden arbeid, met hun inkomen boven de f 2000 kwamen, maar wier ar beidsinkomen thans tot weinig of niets is gedaald, en die dus, juist omdat zij bleven werken, thans de ouderdomsrente missen. Het aantal dezer ou den zal den Minister grooter blijken dan hij het had gedacht. Ongetwijfeld, een deel der personen, voor wie thans een wettelijke maatregel wordt gevraagd, was in verzuim. Maar een ander deel was door onvoldoende wetsbepalingen of wet-swerking bui ten staat aan de verzekering deel te nemen. Dit moet, bij Eet overwegen dezer aangelegenheid, steeds in het oog worden gehouden. Nieuwstijdingen GIFT VAN EEN TON. Naar wij vernemen heeft een dame te Rotter dam een bedrag van f 100.000 geschonken aan de Vereeniging „Pro Senectute", voor de oprich ting van een tehuis voor ouden van dagen te Rotterdam of Den Haag. (Hbld.. EEN GESCHENK VOOR, PRINSES JULIANA. Bij de herdenking van het 25-jarig regeeringa- jubileum van H. M. de Koningin, vatten eenige dames in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen het idee op aan Prinses Juliana een costuum in de oude kleederdracht van het Land van Hulst aan te bieden. Dit costuum is thans gereed en toegezon den, doch van de Koningin kwam het verzoek,, dat een deputatie uit de vervaardigsters zelf 't costuum zouden komen aanbieden. Daartoe gaan, meldt de „Msb." thans jonk vrouw S. Collo t d'Escury uit Houtenisse, leid ster van de dames met de dames' [Waren uit Osse- nisse. Dderick uit Koewacht en de Deckere uit Clinge naar het Loo, waar Zaterdag de aanbie ding aan de Prinses zal plaats hebben. D|E VARIOLA BREIDT ZICH UIT IN DEN HAAG. Reeds 33 gevallen bekend, waarvan 4 met doodelijken afloop. Het totaal aantal Variola-gevallen in Den Haag, sedert het uitbreken, is gestegen tot 33, waarvan 4 met doodelijken afloop. Men moét er op voorbereid zijn, dat de ziekte zich nog verder zal uitbreiden, omdat naar schatting eerst een 100.000 inwoners van Defu Haag zich hebben laten inenten. Öütfer de zieken is er maar één, die zich op nieuw heeft laten inenten, maar deze was er nog te laat mee. Die anderen hadden zich niet laten inenten. De patiënt was reeds in aanraking ge weest met een Variolalijder. De 33 patiënten zijn, voor zoover men heeft kunnen nagaan, met 250 mensehen in contact ge weest. i Buitenland Luchtvaar»! DE „GRAF ZiEPPELIN" NAAR DE NOORDPOOL. De penningmeester van de Aero-Arctic (Ver eeniging voor het onderzoeken van Poolstreken door luchtvaartuigen), dr. W,alther Bleistein, die zich op 't oogenblik te Washington bevindt, om den bijstand en de hulp van de Amerikaansche Marine en het Ministerie van Handel te vragen bij de poolvlucht, die in 1930 zal plaats vinden, ga feen verklaring over den voortgang van de voorbereidende werkzaamheden voor deze vlucht van den Graf Zeppelin". Hij deelde o.a. mede dat een landing van het luchtschip in het nog onbekende gebied zou plaats vinden. 12 weten schappelijke personen, waaronder 3 Amerikanen, zullen de Poolvaart meemaken. Radio-Omroep Radio-Centrale HART UUIIÏ, Oudkarspel H 117 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum). 9.15 Zondag 10 November. 9 uur VARA. Mededeelingen Esperanto. Gramofoonplaten. 9.20 Toespraak. 9.35 Orgelspel. 9.45 Cursus „De Volksbond". 10 Doe het veilig. 10.15 Orgelspel. 10.30 Ochtendconcert. 1212.45 AVRO. Lezing "ovei- Sterrenkunde. 12.402 Middagconcert. 22.30 De Oenestet-herdenking. 2.304.30 Omroeporkest. 4.305 Sportberichten. 5 VARA. Wekelijksch nieuws. .5.15 Kinderuur tje. -6.15 VPRO. Kerkuitzending. 8.18 AVRO. Concertgebouw-orkest. Tot 12 uur gramofoonplaten. Maandag 11 November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 2'2.45 Wenken voor kook kunst. 2.454.30 Filmmuziek. "56 Kin deruurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.45 7.15 Boekenhalfuurtje. 7.157.45 Cursus Engelsch. 8—9 Vereenigingsuurtje Zwolle. 99.30 Voordracht. - - 9.3011 'Omroeporkest. 1112 Gramofoonplaten. ~1SÊMÈ Dinsdag 12 November. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Middagmuziek. 23 Gramofoonplaten. 3 44 Knipcursus. 44.45 Kamermuziek. 4.455 Gramofoonplaten. 5.306.30 Diner- muziek. 6.45—7.45 Cursus Engelsch. 89 Omroeporkest. 99.45 Nutslezing over Indië. 9.4511 Omroeporkest. Tot 1'2 uur dansmuziek TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) i Zondag 10 November. 8.30—9.30 KRO. Morgenwijding. 9.50 NCRV. Kerkdienst. 12.30—1.30 KRO. Lunchmuziek. I.302 Godsdienstonderwijs. 22.30 Literair halfuurtje. 2.304.30 Orgelconcert. 4.30 5 Z,iekenhalfuurtje. 5.50 NCRV. Kerkdienst 7.30—-8 KRO. Spreker. 8—8.10 Praatje tot de luisteraars. 8.10—10.45 Concertavond. 10.15—11 Epiloog. Maandag 11 November. 8.159.30 NCRV. Morgenconcert. 9.3010.30 Harmoniumbespeling. 10.3011 Ziekendienst. 1111.30 Lezen Ohr. lectuur. '11.3012.30 Concert. 12.301.45 Orgelconcert. 22.35 Schooluitzending. 3.153.45 Cursus voor knippen enz. 45 Ziekenuurtje. 56.30 Gra mofoonplaten. 6.30>7 Lezing. 78 Verbe tering zang in huis. 1 8 Uifz endavond. Dinsdag 12 November. II.30—12 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo foonplaten. 2—3 Vrouwenuurtje. 33.30 Les in knippen enz. 5,6.15 Gramofoonplaten- 6.156.30 Sportkwartiertje. 6.307 Gramo foonplaten. 7—7.30 Cursus Kerklatijn. 7.30—8 Lezing. 8—8.30 Lezingen. 8.30 11 Concertavond. Eerste Langedijker Radio-Centrale 8. Schuitemaker Ir., Hoordscharwoudo EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Zondag 10 November. -9.15 VARA. Esperanto. 9.15—10 Gramo-

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4