i Nieuwstijdingen 14000 VERDUISTERD. Bij de politie is aangifte gedaan dat L. K., boek houder van de coöperatieve melkinrichting Wal cheren te Middelburg, in 6 jaar 14000 heeft ver duisterd en dat heeft bekend. EEN NIEUW SYSTEEM VAN BEROOVINGEN IN DE HOOFDSTAD. Het geringee aantal beroovingen dat den laatsten tijd in onze stad ter kennis van de politie is ge bracht, zou tot optimisme aanleiding kunnen geven ware het niet, dat tegenwoordig het grootste aan tal beroovingen niet aangegeven wordt. De kwestie is, deze, dat de exploitanten van roofholen sinds eenige maanden een nieuw systeem toepassen. De „buitenlui" worden niet meer, zooals vroeger van al hun geld ontlast, doch men zorgt er voor, dat een zoodanig restant in beurs of portefeuille over blijft, dat de bestolene nog zijn logies, spoorkaartje enz. kan betalen. Dientengevolge komt de beroofde niet in de noodzakelijkheid om zich onmiddellijk na de ontdekking van zijn verlies tot de politie te wenden, hij staat niet geheel zonder geld ën meest al besluit hij dan, ter vermijding van schandaal, aangifte achterwege te laten. Een psychologisch goed doordacht systeem, zou men zoo zeggen. Bo vendien hebben de exploitanten van „lappers" d w. z. roofholen, de gewoonte aangenomen, hun inrich tingen nagenoeg elke maand ergens anders te ves tigen, hetgeen niet nalaat zoowel slachtoffers als politie, zij het de eerste meer dan de tweede, op een dwaalspoor te brengen. In verband met een en ander staat dan ook het feit, dat heden ten dage een betrekkelijk klein aan tal beroovingen het politierapport opluisteren. Toch zijn er uitzonderingen op den regel. Zoo is de vorige week een Duitscher in een perceel op de Heerengracht van 300 M. beroofd, in verband waar mede de politie twee vrouwen arresteerde en een post voor het huis geplaatst heeft. Ten slotte stal men van een Engelschman in een woning aan de Reguliersgracht vreemd geld tot een waarde van ruim drie mille, de beroofde wist het perceel waar het gebeurd was, zelfs niet terug te vinden. Zoodat het in dit geval wel onmogelijk zal zijn de schuldi gen op te sporen. MOORDAANSLAG TE SCHIEBROEK. Gisterochtend heeft zich in alle vroegte op de boerderij van de familie Vermeulen aan den Ring- varatdijk te Schiebroek een afschuwelijk drama af gespeeld. Naar uit de omstandigheden en de feiten valt op te maken zou de drie en dertigjarige J. Vermeulen gepoogd hebben zijn zeven en zeventig jarigen vader te dooden. Uit hetgeen aan het „Hbld." werd medegedeeld, blijkt, dat er in de familie Vermeulen altijd onee- nigheid is geweest tusschen vader en zoon. De zoon Joseph brutaliseerde zijn vader vaak en daarbij kwam het dikwijls tot zoo hoge ruzie, dat de poli tie tusschenbeide moest komen. Kort geleden is er weer ruzie ontstaan en dit keer liep het zoo hoog dat de zoon den vader met een bijl dreigde. Don derdag jl. heeft Vermeulen naar aanleiding van dit voorgevallene zijn aoon, die bij hem op de boer derij werkte, het huis ontzegd. Hierover ontstond weer kwestie. De zoon wenschte niet te gaan en pas nadat de politie tusschenbeide was gekomen, vertrok hij met de woorden: „Qoed ik zal gaan, maar pas op vader, je dagen zijn geteld." De zoon heeft toen intrek genomen bij een zwager, die met zijn jongste zuster getrouwd is en die een boerderij heeft naast die van den ouden Vermeulen. Naar 't oordeel van de familie zou deze zuster haar broer in huis hebben genomen uit angst voor den gewel denaar, niet omdat zij zich in de oneenigheid par tij zou stellen. Nadat gisterochtend de aanslag bekend was ge worden heeft de politie een onderzoek ingesteld en hieruit zou zijn gebleken, dat Joseph inderdaad ge volg zou hebben gegeven aan zijn geuit voornemen om zijn vader te dooden. In elk geval waren de aanwijzingen zóó ernstig, dat Joseph niet alleen is aangehouden maar dat hij op last van den substi tuut-officier van Justitie mr. I. P. Hoeffelman, die met den rechter-commissaris, mr. A. Dirkzwager en een griffier kort na het gberurde ter plaatse ver1 scheen, in verzekering is gesteld. Mr. Hoeffelman heeft in het politiebureau te Hilligersberg verschei dene personen, ook de verdachte, gehoord. De ver dachte ontkent pertinent. De oudste dochter van Vermeulen heeft omtrent het gebeurde het volgende medegedeeld: Tegen vijf uur des morgens werd ik wakker en ik hoorde va der, zooals hij gewend is te doen, opstaan om in de stal te gaan melken. Buiten hoorde ik hem een lucifer aansteken, hetgeen me zeer verwonderde, omdat er een electrische lamp is, welke wanneer zij barndt, haar licht juist nog voldoende op de stal deuren laat schijnen. Later bleek die lamp zoo ver bogen te zijn waarschijnlijk heeft men haar wil len afrukken dat het licht niet meer op de stal deuren viel. Naar vader me nog verteld heeft, heeft hij in de stal een tweede lucifer moeten aansteken om bij het knopje van het licht te komen, wat ook niet noodig zou zijn geweest, wanneer de lamp bui ten intact was gebleven. Die lucifer is uitgegaan en voor vader een derde kon aansteken, sprong iemand achter hem te voorschijn die hem met een hard voorwerp op het hoofd sloeg. Vader begon toen on middellijk om hulp te roepen. Dat heb ik gehoord en direct keek ik uit het raam. Maar ik kon niets zien, omdat er geen licht was bij de staldeur. Ik ben toen de achterdeur uitgegaan en ik zag vader aan komen strompelen met een bebloed hoofd en diepe snij wonden aan den hals. Den dader heb ik niet gezien. Zoodra vader mij zag zei hij: „Joseph heeft het gedaan. Denk er vooral om als ik srraks niet meer kan, Joseph heeft het gedaan." Onmiddellijk ben ik in het dorp medische hulp gaan halen en de dokter liet vader onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Bergweg brengen. De politie heeft bij haar onderzoek in de woning van den schoonzoon van den gewonde in een wasch kuip pas gewassclien kleeren van den verdachte gevonden. De verdachte zegt, dat de kleeren ge- wasschen zijn omdat hij zoo getranspireerd had. De kleeren zijn in beslag genomen evenals enkele scheermessen en een melkkan, waaraan bloedspo- j ren zijn gevonden. Het parket heeft als deskundigen j ontboden commissaris Alberti van Maassluis, dr. W. j van Rijn en den inspecteur van den fototechni- schen dienst te Rotterdam, den heer Tas. De gewonde is hoofdingeland van den polder Schiebroek en tot voor kort was hij voorzitter van verschillende polderbesturen. Ongeveer anderhalf jaar geleden, toen hij nog gemeente-ontvanger in Schiebroek was, is er bij hem twaalfduizend gul den uit de gemeentekas ontvreemd. Dit misdrijf is nimmer opgehelderd. De thans gearresteerde zoon is indertijd in verband met deze zaak gearresteerd, maar wegens gebrek aan bewijs weder vrijgelaten. Naar ons voorts nog werd meegedeeld zou er in de familie steeds ruzie zijn geweest over geld. De ver dachte zou zich altijd achtergesteld hebben gevoeld temeer daar zijn oudste broer van zijn vader een boerderij zou hebben gekregen en de vader hem een eigen bedrijf zou hebben geweigerd. Ook kwam ons nogt ter oore, dat heden door de rechtbank uit spraak zou worden gedaan betreffende de boedel scheiding (Vermeulen's vrouw is kort geleden gestor ven), de familie spreekt dergelijke geruchten even wel tegen. Alle kwesties zouden slechts aan de lui heid van Joseph te danken zijn. De toestand van den gewonde was gisteravond zeer zorgelijk. Buitenland AANSLAG OP MUSSOLINI. In de Fransche bladen wordt met groote stel ligheid gemeld, dat er den lOen October 11. een moordaanslag op Mussolini zou zijn gepleegd, waar omtrent de fascistische pers het stilzwijgen heeft bewaard. Op dien dag begaf Mussolini zich van Rome naar Ostia o mer ed oudheidkundige opgravingen in oo- genschouw te nemen. In de eerste auto zaten de politieambtenaren in de tweede auto zou aanvanke lijk zelf Mussolini in de derde zijn kabinetschef en de minister van openbare werken plaats nemen. Volgens de gewoonte uit voorzorg, werd de volg orde veranderd en reed Mussolini achteraan. Op korten afstand van Ostia werden twee geweer schoten op de tweeede auto gelost. Een kogel slechts doorboorde den wand van den wagen. Er werd onverwijld een onderzoek ingesteld, ook onder de militie, daar de kogels van een legerge weer afkomstig bleken te zijn. Aldus luidt de lezing van het geval. DE KOFFER MET BEENDEREN. Gemeld werd reeds dat Scotland Yard officieel verklaard heeft thans niet langer den indruk te hebben dat er in verband met het achterlaten in een autobus van een koffer met vrouwenbeenderen van een moord moet worden gesproken. Men denkt aan de mogelijkheid van een „grap" Medische studenten zouden zich de beenderen zon der moeite hebben kunnen verschaffen, of dat er een opzettelijke poging is gedaan om de verden king van een moord te hebben gepleegd te laden tip een bepaalde persoon waarvan dfe naam op een dei- voorwerpen in den koffer voorkwam. Dit zou dan een verklaring zijn voor de bijzondere omstandighe den waaronder de koffer werd achtergelaten nl. dat hij zoo spoedig moest worden gevonden en bij de politie gedeponeerd en voor de al te voor de hand liggende aanwijzingen, o.a. het hoofd van een re kening) in de nkoffer. WEER EEN GRUWELIJKE MOORD. Bewoners van een huis te Montauban vonden in den kelder het geheel verkoolde lijk van een be woonster van het huis. Zij stelden onmiddellijk de politie in kennis van hun vondst en na eenig onder zoek werd de echtgenoot van het slachtoffer gear resteerd. De man ontkende eerst iets van de zaak af te weten, doch legde eindelijk een volledige bekentenis af. Hij verklaarde eenige dagen tevoren dronken te zijn thuisgekomen waarover zijn vrouw hem ver wijten maakte. Hij geraakte daardoor zoo in woede, dat hij zijn vrouw doodsloeg, Teneinde zijn daad te Verbergen bracht hij het lijk naar den kelder, be goot het met petroleum en verbrandde het. AANSLAG OP EEN TREIN. Een V. D. bericht uit Hannover maakt melding van een verklaring van de rijksspoorwegen, vol gens welke op de lijn Celle-Brunswijk een stuk rails, waaraan een betonnen blok was vastgemaakt was gelegd. Een passeerende trein heeft de hinder nis weggeschoven. Voor de opsporing van den dader is 500 M. uitgeloofd. Dit is de derde aanslag binnen enkele weken in de buurt van Brunswijk. DE POOLTOCHT VAN DE „ZEPPELIN" Naar Wolff uit Berlijn mededeelt heeft dr. Ecke- neer verklaard, dat zoo het waarlijk onmogelijk zou blijken het luchtschip voor den pooltocht in Duitsch land te verzekeren, dit wellicht met de hulp van Engeland zou gelukken en dat anders nog wel mid delen en wegen zouden gevonden worden om de moeilijkheden te boven te komen. De kwestie met de bemanning is opgelost. Een voldoend sterke equi page heeft zich bereid verklaard aan de poolvaart deel te nemen. Haar is daartoe een toeslag op het loon toegekend. DE PREEKPROEVEN GEWOGEN. „DomineiDominei Ds. H. W. Laman vertelt in het „Geref. Kerk blad voor Dr. en ÖY." het' volgende: Bpj een nieuwen predikant werd weldra geïn formeerd of een vermaard preekproever hem reeds had bezocht. Sommigen waagden het niet ter kerk te komen, voor deze zijn oordeel had gege ven. Op een Zondagavond belt de keurmeester aan; hij wordt binnengelaten in de huiskamer en begint zijn geestelijk onderzoek. Twee volle nren duurde het. Eindelijk bukt hij zich om zijn pet onder den stoel op te rapendaar pakt de dominee hem op, plaatst hem, tot geen "kleine ontsteltenis van zijn vrouw, boven op 'de tafel, terwijl de man roept „DbomneiDoomnei ,jJa, mijn vriend, je bent mij komen wegen, nu doe ik 't 'jou, en om je de waarheid te zeggen, je valt me niet mee." De meeste preekproevers of keurmeesters vallen niet. mee, wanneer men ze weegt op de hand. We hebben er een gekend, die van de vijf en twintig dominees, die hij hoorde, wanneer het heel mooi was, maar twee of drie zijn goedkeu ring waardig oordeelde. De man was een "bakker. Maar zoo zwaar hij in zijn oordeel over dominees was, zoo licht was hij in zijn brood, dat hij bakte. 't Was in de Gemeente en ook daarbuiten één en al klacht over zijn brood. Hij was een strenge criticus, maar daarnevens ech slechte bakker. 'tKomt wel meer voor, dat menschen, 'die op hun eigen gebied weinig presteeren, en vcien veel mislukt, als preekproevers heel zwaar op de hand zijn. Zoo was het ook met 'Jan Bartjes, indertijd. Die takkebossen, die hij verkocht, waren hol holler dan zijn klanten wel lief was, maar Zon- dags in de kerk eischte hij van den dominéé j een gedrukte, geschudde en overvloeiende maat. 1 Hoe minder prestaties, hoe zwaarder eischen. D|it ziet men heel dikwijls. („Vr. W.) de iep een zeer geliefkoosde straat- laan- en erf- boom is in ons land en dat is hij dan ook niet ten onrechte. Daarom is het dan ook nog een vraagstuk een goeden boom voor de iep in de plaats te vin den. Over de iepenziekte dan is reeds heel wat geschre ven, zoowel door plantenziektenkundigen als door leeken. Door de eersten is nu wel uitgemaakt dat de ziekte wordt veroorzaakt door een zwam die Gra- phium ulmi wordt genoemd. Het is namelijk gelukt door inenting met deze schimmel alle typische ver schijnselen van de iepenziekte voort te brengen. De natuurlijke infectie geschiedt door de takken, ver loopt door den stam, en kan tenslotte de wortels aantasten. Aangenomen wordt dat een zieke boom niet ge neest. De ziekte kan wel sleepend worden .zoodat het eenige jaren duurt voor de boom ten gronde gaat. Alle verschijnselen wijzen er op, dat de spo ren van de zwam zich door de lucht met den wind verbreiden. Over de middelen ter bestrijding der ziekte is nog zeer weinig of in het geheel niets te zeggen. Wel zou men een zieken boom kunnen redden door de zieke takken uit te snoeien, maar, het is niet zoo gemakkelijk, zoo maar vast te stellen, of een iepenboom lijdt aan „de ziekte" of aan eenige an der kwaal. Snijdt men de zieke takken uit, bijv. door het zgn. kandalaberen, dan is zulk een boom soms wel te redden, maar men heeft niet gemak kelijk de zekerheid dat men alle zieke deelen dan weggenomen heeft. Het eenige middel dat op het oogenblik toe te passen zou zijn is, de zieke of twijfelachtige hoo rnen zoo spoedig mogelijk te rooien en te verbran den of onder water te leggen. Ook al zjjn de hoo rnen ziek door andere oorzaken dan is dit middel aan te bevelen, omdat alle zieke iepenboomen al tijd bezocht worden door verschillende iepenspint- kevers. Deze spintkevers nu blijken volgens de laat ste onderzoekingen de overbrengsters van deelen van de zwam te kunnen zijn (evenals dat met de koolvliegen en larven ervan het geval is ten opzichte van de vallersziekte bij kool) Laat men dus zieke boomen op een hoop liggen, dan hebben deze spint kevers volop gelegenheid hun ontwikkelingsgang voort te zetten, wat niet het geval is, als we de zie ke boomen verbranden of onder water leggen. Wat nu het herkennen van de zieke boomen be treft, dat is van het meeste belang voor iemand, die meent boomen te hebben die aan de beruchte ziekte lijden, want, er zijn nog wel andere, maar dan toch meestal minder gevaarlijke iepenziekten. Dat herkennen van de ziekte valt echter niet mee, want, het meest secure middel is wel, eenige zieke takken af te zagen en dan op de snij vlakte te zien of er ook verkleuring van het hout op doorsnee is waar te nemen. Hout van boomen die aan iepen ziekte lijden, geeft namelijk een bruinachtige ver kleuring te zien. Deze verkleuring bestaat meestal in een massa bruinachtige stippen, maar, als det verkleuring erg is, vormen deze stippen een ring. Deze verkleuring is meestal te vinden in de bui tenste jaarringen. Het gemakkelijkste en het meest zekere teeken van herkenning heeft men aan de manier van af sterven van bovenaardsche deelen, want, de bla deren van een iepenzieken boom kunnen afsterven alsof de bliksem er in geslagen is. De verdorde bladeren kunnen dan soms een zeer langen tijd aan de boomen blijven hangen en dat is bij de meeste andere ziekteverschijnselen bij iepen niet 't geval. In den winter herkent men die takjes, door dat ze eenigszins gekromd zijn en verder geeft zulk een boom, zooals trouwens zeer veel bij zieke boo men, veel zgn. watrelot te zien. Wie nu denken mocht aan de hand van deze ge gevens vast te stellen of zijn boomen werkelijk van de gevaarlijke ziekte te lijden hebben vergist zich, want een definitieve uitspraak is eigenlijk eerst te doen als een microscopisch onderzoek heeft plaats gehad. Wel kan men met eenige zekerheid aan de hand van deze gegevens vast stellen of men met de echte, of een andere iepenziekte te doen heeft. Voor toezending van vermoedelijk ziek hout beveelt ondergeteekende zich beleefd aan. VAN HERWIJNEN. Sint Pancras. Radio-Omroep Radio-Centrale HARI KUiJT, Oudkarspel A III EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum). Land- en Tuinbouw Woensdag 13 November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 23 Gramofoonplaten. 3 4 Naaicursus. 44.30 Studiemuziek voor piano. 56.30 Omroeporkest. 6.45—7.45 Italiaansch8 Italiaansche opera,,Loise", 4 bedrijven. .Tot 12 uur Gramofoonplaten. Donderdag 14 November. 10—10.15 AVRO Morgenwijding. 12.15—2 Middagmuziek. 23 Gramofoonplaten. 3 3.30 Huisvrouwenhalfuurtej. *- 3.304 Gramo foonplaten. 45 Ziiekenuurtje. 5.306.30 Binermuziek. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. 7.157.45 Fransch. 88.15 .Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouworkest. 911 Gramofoon platen. 1112 Dansmuziek. Vrijdag 15 November. 1010.15 AVRO Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 22.45 Schooluitzending. 2.453 Gramofoonplaten. 34 Maak het. zelf. 4.305.15 Gramofoonplaten. 5.156.30 Voor avondconcert. 6.457.15 Cursus Spaansch. 7.157.45 Cursus voor de binnenvaart. 8 8.30 Gramofoonplaten. 8.309.15 Concert op twee vleugels. 9.1510.30 Vroolijk program ma. Tot 12 uur gramofoonplaten. Zaterdag 16 November. 10—10.15 AVRG Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. 2.304 Stafmuziek 5e regiment infanterie. 4—4.30 Onze auto. 4.305 Sportpraatje. 55.30 Gezondheidshalfuurtje. 5.306 Cur sus Duitsch. 6.7.45 Voor avondconcert. 8 Blijde Wereldavond VARA. Daarna gramo foonplaten. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) DE IEPENZIEKTE. Men kan wel zeggen, dat in de breedé lagen van onze bevolking nog nooit zooveel aandacht is ge schonken aan een plantenziekte als dat bij de ie penziekte het geval is geweest en nog is. Dit moet ongetwijfeld worden toegeschreven aan het feit, dat Woensdag 13 November. 8.159.30 NCRV. Morgenwijding. 11.3011 Korte ziekendienst. 1111.30 Gramofoonpla ten. 12.30—2.45 Concert. 2.45—3.15 Le zing. 3.15—4.15 Vervolgconcert. 4.15 5 ""Gramofoonplaten. 56 Kinder uurtje. 66.15 Gramofoonplaten. 6.156.30 Causerie over cursussen P.B.N.A. 6.307 Spreker. 78 Uurtje voor de rijpere jeugd. 88.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 uitzendavond. Donderdag 14 November, 88.15 Gramofoonplaten. 8.159 Uurtje voor de landbouw. 910 Morgenconcert. 10 10.30 Zang. 10.3011 Korte ziekendienst. 1111.30 Lezing. 12.302 Middagconcert. 22.35 Schooluitzending. 2.453.45 Cursus naaien en handwerken. 45 Ziekenuurtje. 56 Concert. 66.30 Cursus Maleisch. 6.307 Pianorecital. 78 Orgelconcert. 8 le Lustrumviering. Vrijdag 15 November. 103011 Korte ziekendienst. 11.30—12 KR,0. Godsdienstig halfuurtej. 12.151.15 Lunch- muziek. 1.15—2 Gramofoonplaten. 45 NCR,V. Gramofoonplaten. 56'.30 Concert. 6.407 KRO. Spreker. 77.30 Cursus schrift verbetering. 7.35 VPRO- Uitzendavond. Zaterdag 16 November. 11.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo foonplaten. 23.15 Kinderuurtje. 44.30 Esperanto. 4.30—5 Engelsch. 56 Gra mofoonplaten. 66.20 Solisten. 6.20 6.45 Gramorfoonplaten. 6.457 Weekover zicht. 7—7.30 Electriciteit in de huishouding. 7.308.30 Vroolijke Gramofoonplaten. 8.30 12 Concertavond. Eerste Langedijker Radio-Centrale B. Schuitemaker Jr., Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 13 November. 10—10.15 AVRO. .Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 23 Gramofoonplaten. 3 4 Naaicursus. 44.30 Studiemuziek voor piano. 5—6.30 Omroeporkest. 6.457.45 Italiaansch. 8 Italiaansche opera: „Loise", 4 bedrijven. 'Tot 12 uur gramofoonplaten. Donderdag 14 November. 1010.15 AVRO Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 2—3 Gramofoonplaten. 3 3.30 Huisvrouwenhalfuurtej. 3.304 Gramo foonplaten. 45 Ziiekenuurtje. 5.306.30 Dinermuziek. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. 7.157.45 Eransch. 88.15 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouworkest. 911 Gramofoon platen. 1112 Dansmuziek. Vrijdag 15 November. 1010.15 AVRO Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 22.45 Schooluitzending. 2.453 Gramofoonplaten. 34 Maak het zelf. 4.305.15 Gramofoonplaten. 5.156.30 Voor- avondconcert. 6.457.15 Cursus Spaansch. 7.157.45 Cursus voor de binnenvaart. 8'- 8.30 Gramofoonplaten. 8.309.15 Concert op twee vleugels. 9.1510.30 Vroolijk program ma. Tot 12 uur gramofoonplaten. Ziaterdag 16 November. 1010.15 AVR,0. Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. 2'2.30 Gramofoonplaten. 2.304 Stafmuziek 5e regiment infanterie. 44.30 Onze auto. 4.305 Sportpraatje. 55,30 Gezondheidshalfuurtje. 5.306 Cur sus Duitsch. 6.7.45 Vooravondconcert. 8 Blijde Wereldavond VARA. Diaarna gramo foonplaten. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen). Woensdag 13 November. 8.159.30 NCRV. Morgenwijding. 11.3011 Korte ziekendienst. 1111.30 Gramofoonpla ten. 12.302.45 Concert. 2.453.15 Le zing. 3.154.15 Vervolgconcert. 4.15 5 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.15 Gramofoonplaten. 6.156.30 Causerie over cursussen P.B.N.A. 6.307 Spreker. 7'8 Uurtje voor de rijper ejeugd. '88.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 uitzendavond. Donderdag 14 November. 88.15 Gramofoonplaten8.Ï59 Uurtje voor de landbouw. 910 Morgenconcert. 10 10.30 Zang 10.3011 Korte ziekendienst. 1111.30 Lezing. 12.302 Middagconcert. 22.35 Schooluitzending. 2.453 45 Cursus naaien en handwerken. '45 Ziiekenuurtje. 56 Concert. 66.30 Cursus Maleisch. 6.307 Pianorecital. 78 Orgelconcert. 8- le Lustrumviering. Vrijdag 15 November. 103011 Korte ziekendienst, 11.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtej. 12.151.15 Lunch muziek. 1.152 Gramofoonplaten. 45 NCRV. Gramofoonplaten. 56.30 Concert.. 6.407 KRO. Spreker. 77.30 Cursus schrift verbetering. 7.35 VPRO- Uitzendavond. Zjaterdag 16 November. 11.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo- Eisperanto. 4.30—5 Engelsch. 5—6 Gra mofoonplaten. 66.20 Solisten. '6.20— 6.45 Gramofoonplaten. 6.457 Weekover zicht. 77.30 Eilectriciteit in de huishouding. 7.308.30 Vroolijke Gramofoonplaten. 8.30 12 Concertavond.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6