PUROL Bedenkelijke plannen Mooie Handen Ongelukken CACTUSSEN te koop. P. PLAS Broek op Lanpdijk. Zij, die zich met I Januari op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datm verschijnende nummers GRATIS. Het bevolkingsvraagstuk is een van de belangrijk ste problemen, waarvoor ons land zich in de naaste toekomst geplaatst^ ziet. Immers, de bevolking van Nederland neemt voortdurend sterk toe .zoodanig, dat wij over enkele tientallen jaren het dichtst bevolkte land van ons werelddeel zullen zijn. Tot dusver kan onze sterk groeiende bevolking een behoorlijk bestaan vinden, dank zij den gewel digen opbloei van onze industrie. Want niet de handel en het verkeer, maar de industrie trekt in ons land de meeste menschen tot zich. Bij de in dustrie zijn bijna tweemaal zooveel menschen te werk gesteld als bij handel en verkeer en in 1920 reeds ruim anderhalf maal zooveel als bij land en tuinbouw en visscherij. En waar het welvaarts peil van de arbeiders geregeld stijgende is, komt men tot de conclusie, dat de industrie het meeste van alle bedrijven bijdraagt tot de verhooging van de Nederlandsche welvaart. Van alle landen is Ne derland bezig zich het snelst te industrialiseeren. en met het oog op den sterken bevolkingsaanwas is het een belang van de eerste orde voor ons volks bestaan, dat deze industrieele ontwikkeling zich zoo rustig en geleidelijk mogelijk voltrekt en dat haar geen noodelooze belemmeringen in den weg worden gelegd. Als een zoodanige belemmering kan intusschen - zonder twijfel worden beschouwd de wettelijke re geling inzake bedrijfsraden, welke blijkens de aan- konldiging in de Troonrede in voorbereiding is. Vooropgesteld zij, dat de begrippen omtrent be- drijfsraden zeer uiteenloopen. Teneinde geen over dreven voorstelling te wekken, moge worden vast gehouden aan de mededeeling, dat er moeten ko men „organen in de daarvoor vatbare bedrijven." Derhalve bedrijf sraden, kunstmatig door de wet in het leven geroepen. Reeds tot twee maal toe is in ons land een mislukte poging gedaan om van bo ven af een wettelijke bedrijfsorganisatie tot stand te brengen: de wet-Kuyper omtrent de Kamers van Arbeid en de Radenwet van minister Talma. De oor zaak va ndeze mislukking is in het kort deze, dat getracht is een bedrijfsorganisatie bij de wet tot stand te brengen zonder dat de feitelijke verhoudin gen reeds in de richting van samenwerking waren gegroeid. En hier geldt het nog slechts regelingen, die bij voorbaat een roemloozen dood zijn gestor ven. Maar de ervaring, welke in Duitschland in de praktijk is opgedaan met bedrijf sraden, noodigt al evenmin uit tto navolging en in dit verband moet ook het voorbeeld van Australië genoemd worden. Zou men de bedoeling hebben om aan de organi saties van werkgevers en arbeiders zelve op ruimer schaal bij de wet bevoegdheden tot medewerking aan de uitvoering van de sociale wetgeving toe te kennen, dan zou moeten begonnen worden met een wettelijke regeling van de vakvereenigingen. Zoodat de eene wet op de andere zou moeten worden opge stapeld om aan zoodanige bedrijfsorganen publiek rechtelijke bevoegdheden toe te kennen. Het bedenkelijkste is echter, dat voor de bedrijfs- raden de mogelijkheid zou worden geschapen, óm in te grijpen in het inwendige bedrijfsleven. Hier van zouden de gebruikers in de eerste plaats het gelag moeten betalen, maar het zotf bovendien lei den tot achteruitgang, zelfs ondergang van de be drijven die met zware buitenlandsche concurrentie hebben te kampen. Het zou tenslotte ook neerko men op een zoodanige beperking van de individu- eele vrijheid in de ondernemingen, dat het gan- sche bedrijfsleven zeer gevoelig den terugslag zou ondervinden. Het bedrijfsleven dat aan zoovelen bestaan verschaft, en ook in de toekomst aan zoo talrijke nieuwe burgers het dagelijksch brood moet brengen. Het zou derhalve zeer bedenkelijk zijn, wanneer de eerste stap werd gezet op den weg, die leiden moet tot ontwrichting der bedrijfsverhou- dingen, die den natuurlijken groei va nons be drijfsleven zouden fnuiken en daardoor talloozen in hun besaan zou aantasten. Süieuwsfijdkgen men zich in de gevraagde schadeloosstelling be perkt tot het vorderen van een zoodanig bedrag, dat Klundert en Teunissen 'in alle geval met aan- vullende werkzaamheden een bescheiden bestaan in de toekomst gewaarborgd zal zijn. i Die beslissing van het Hof zal spoedig volgen. („Hdbld.")' GELDIGHEIDSDUUR, VAN RIJBEWIJZEN De [Minister van .Waterstaat brengt onder de_ aandacht van houders van rijbewijzen als be doeld in art. 9, lid 1, onder 3, der Motor- en Rijwielwet, dat, de geldigheid van alle rijbewijzen, afgegeven vóór 1 Nov. 1925, thans geëindigd zijn. de geldigheidsduur van rijbewijzen, afgegeven tusschen 1 Nov. 1925 en 1 November 1927, in elk geval eindigt twee jaren "en acht maanden na den dag van afgifte. de geldigheidsduur van rijbewijzen afgegeven na 1 (Nov. 19'27, eindigt twee jaar na den dag van afgifte liet bovenstaande geldt zoowel ten aanzien van rijbewijzen, waaro pde laatste dag van geldigheid staat aangegeven als ten aanzien van die, warop deze niet staat aangegeven; het belang van bestuurders van motorrijtui gen, wier rijbewijzen overienkomstig het voor gaande hun geldigheid verloren hebben, ^ede- brengt zich tijdig van een nieuw rijbewijs te SGHADiELiOGSlSpPELLING AAN KLUNiDiER. E|N TEUNISSEN. Naar wij vernemen hebben mi'. H. H. Rpoböl en mr. D. den Hollander in raadkamer van het Ainsterdamsche Gerechtshof gepleit voor toeken schadeloosstelling aan Klunder en Teunissen we gens schade, die laatstgenoemden hebben geleden in verband met door hen ten onrechte ondergane gevangenisstraf. Het request van Klunder en Teunissen om schadeloosstelling is gegrond op art. 481 Wetb. v. Strafv., waarbij ieder, die in revisie van een strafbaar feit is vrijgesproken, recht op schade loosstelling kan doen gelden. De raadkamer was, evenals bij de revisiebehandeling voor het ge rechtshof het geval is geweest, samengesteld uit mr. 'Jolles, president, mrs. Wiarda en Boekhoudt, xaadsheeren, mr. "Bauduin, procureur-generaal en mr. Vlaanderen, griffier. Naar mr. Deri Hollander'ons mededeelde, heeft BOERDERIJ IN DE VLAMMEN OPGEGAAN. Dinsdag om ongeveer half 5 ontstond door onbekende oorzaak brand in de groote boerderij van den heer Houtkooper, bewoond door het ge zin Nieuwland. gelegen aan de Bergervaart in het land tegenover „Rustwat" te Bergen. Ruim 5 uur was de motorbrandspuit uit Ber gen aanwezig, doch deze vermocht niet de vlam menzee te stuiten. Bë geheele boerderij ging in de vlammen op. De hooivoorraad en inboedel gingen verloren. Het vee liep nog in het land. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt de schade. BONTLIEFHEBBERS. Dinsdagnacht te ongeveer drie uur bemerkten 'n nachtwaker en een agent, dat van den bontwinkel van T. J. de B., aan den Schiedamsche Singel een etalageruit vernield was en dat vermoedelijk eenige bontjassen gestolen waren. Omstreeks denzelfden tijd werd bemerkt, dat van den bontwienkel A. L. aan den Binnenweg, eveneens een etalageruit was vernield en dat ook hieruit bont was ontvreemd. Omdat in de omgeving een man was gezien, die zich op verdachte wijze ophield is deze man ge volgd. Hij werd tenslotte in de Zevenhuissteeg ge pakt en was nog in het bezit van eenige gestolen bonten uit den winkel aan den Binnenweg en had toen hij achterna werd gezeten, een of twee bonten weggegooid. De ma nis de 45-jarige schoenmaker E. vander K„ een recidivist. Hij wordt van de bei de bontdiefstallen verdacht. Uit den "winkel aan den Schiedamsche Singel wer den twee bontjassen gestolen, resp. ter waarde van 360 en 195. Deze jassen zijn nog niet terugge vonden. Uit den winkel aan den Binnenweg worden vijf bonten vermist elk ter waarde van ongeveer 50 tot 60. Hiervan zijn er vier teruggevonden. De etalageruiten waren met een steen verbrijzeld hetgeen de dader onopgemerkt kon doen, door het lawaai van den stormwind. Van der K. is in verzekerde bewaring gesteld, reerde. MOORD AAN DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Den ochtend na den moord op den heer Lans heeft een persfotograaf een opname gemaakt van het portaal van het kantoor van De Haas' Handel Mij. op welke foto bloedvlekken zichbaar waren. Daar de foto door het blad. waarvoor de fotograaf wyerk te niet werd opgenomen, raakte zij in het vergeet boek. Iemand die den fotograaf bij de opneming behulpzaam was geweest herinnerde hem dezer da gen aan haar bestaan, waarna de fotograaf zijn archief doorzocht en de foto vond. Hij heeft haar ter hand gesteld aan den substituut officier van Justitie, mr. de Visser. JALOERSCHE AAP NAIJVERIG OP EEN POES DIE HEM UIT DE GUNST VAN EEN KIND DRONG. Een driejarig dochtertje van de familie R„ aan den Amstelveenschenweg is door een huisaap op zoodanige wijze mishandeld dat het kind in een zie kenhuis te Amsterdam moest worden opgenomen. De kleine kon het anders uitstekend vinden met het beest, maar men vermoedt, dat de aap uit ja- loesie heeft gehandeld, daar het kind den laatsten tijd meer notitie van een jong poesje nam dan van den aap. MET EEN HAMER HET SLEUTELBEEN VERBRIJZELD. Te Oudendijk bij Hoorn is men momenteel druk bezig met den aanbouw der zuivelfabriek en toen een metselaar hierbij werkzaam hiertoe het erf van den veehouder Koster wilde passeeren werd dit recht hem ontzegd. Waarschijnlijk is er toen een woordenwisseling ontstaan, want K. dreigde zijn zoon te halen en toen deze verscheen heeft hij den metselaar een zoodanigen slag met een hamer toegediend dat de man in ernstigen toestand (o.m. met een verbrij zeld sleutelbeen) naar het stadsziekenhuis te Hoorn is vervoerd. De politie heeft de zaak in handen. ONZE „LANGZAME' TREINEN. In „Spoor- en Tramwegen" lezen wij het vol gende verhaal „Uit den coupé": Ik heb mij vandaag'weer eens flink kunnen er geren Van lieverlede kwam het gesprek op de snel heid van onze treinen, E|en onderwerp, waar ik mij altijd op spits, want de doorsnee-reiziger weet in den regel slechts te vertellen, dat 't bij ons in Nederland alles even langzaam, maar da delijk over de grenzen, heel vlug1 gaat. 'Alhoewel, in de laatste jaren heeft men er, Mank zij de auto's, eien wel wat beteren kijk op. Niet echter vanmiddag, toen als vroeger, beweerd werd, dat onze sneltreinen niet boven 60, a 65 K M,, rijden. Ein of ik al beweerde, dat de sneltreinen hier. 7J5 a 80 K'.M, rijden en ook zelfs wel 90, 't gaf mij niet veel. „O ja, de electrische treinen rijden 90 Ki.jM:., die andere geen 70", kreeg ik als "'antwoord. Toen ik verder nog vertelde, dat vóór den oor log onze sneltreine nook veel vlugger reden dan nu, maakte ik uit de diverse gezichten; reeds op „dat ik er niets van wist!" Maar gelukkig: Uit het onderste van mijn acte-' tasch diepte ik m'n' Huart Meijer's officieele 1 Reisgids (z.g.) Zomerdienst, 1 [Stjei 1914 op. Ik toonde m'n coupé-genooten nu aan: trein 7 H.S. (MJ. 8 uur uit Amsterdam 8.48rinDien Haag, rijtijd I 48 minuten^ ,,en", zeide ik: „een electrische trein doet 46 minuten over dat traject. Gezien het J veel snellere aanzetten, is de snelheid dus toch i niet grooter, dan van dezen trein in 1914". Tegen deze bewijzen was niet veel in te bren- ken. Ik rekende mijn gezelschap nog voor, dat trein 68 S.S., Amsterdam W.P.Rotterdam M. ook niet onder de 90 bleef. „Maar daarmede bewijst/ u toch niet, dat men in het buitenland niet veel sneller reed," zeide een mijnheer, die tegenover mij zat. „Ook dat zal ik doen. Heeft u den beroemden Belgischen „bloktrein" gekend?" „Ja zeker, die reed, wel het hardst van allen." „Luister," zeide ik weer: „de afstand Ant werpenBrussel komt overeen met dien van HaarlemDen Haag. oe lang deed die bloktrein er over?" i „34 minuten." „Juist, en ziet hier, trein 13 vertrok uit Haar lem 8.20, aankomst Den Haag 8.53 is dus 35 minuten!" Triomfantelijk keek ik rond, want ik had het pleit gewonnen. „Beweer u nu nooit meer, dat 't in ons land zooveel langzamer en slechter gaat, dan in het buitenland." zeide ik en voegde daaraan toe: ,,en veirgelijkt u dan ook eens ons materieel en de veiligheid bij ons, tegenover die andere landen, „wanr alles zooveel beter schijnt." Hier stond de trein stil en verliet ik den. coupé. DE STORiM VAN MAANDAG- OP IMNSD|AGNAOHT. Het Kon. Met. Instituut meldt: De zware barometerdaling van 8 uur 11 No vember tot 6 uur 12 November, bedragende 26 m.m. ging gepaard met tot flinken storm aan- wakkerenden Zuidelijken wind, welke van 17 uur 11 November tot ruim 6 uur 12 November met een gemiddelde snelheid van 15 meter per seconde doorstond. In de straten was de snelheid zeker meer dan 20 meter per seconde. Van 18 uur 11 November tot ruim 6 uur 1'2 November was de druk herhaaldelijk boven de 50 en 60 K.G. per M.2. Die zwaarste stoot 73 K|.G. kwam voor ten 1 uur 50 m. 12 November. 'siMorgens 6.30 m. begon de barometer te stij gen, schoot de wind, afnemend in kracht, uit tot Noordwest. r" BIJNA f 47.000 BlOlETE. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in het hooger beroep van den schipper eener motorschuit, die door de zesde kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld werd tot f46.851.75 of één week hechtenis wegens het ongedekt vervoer van spiritus. 'Het Hof vernietigde het vonnis, verwierp het verweer van den raadsman, dat de verdachte niet beter wist, of de vaten hielden mineraalwater in en veroordeelde hem, opnieuw rechtdoende, tot f46.851.75 boete vijfmaal het bedrag van den verschuldigden accijns of één week hec- tenis. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN TRAM. Te Heerlen is nabij de tramhalte Staatsmijn Hen drik een autobus, warin mijnwerkers vervoerd wer den in botsing gekomen met een wagen van de Limburgsche Tramwegmaatschappij. De autobus werd geheel vernield. De dertig inzittende mijnwer kers werden alle gewond waarvan drie ernstig. Zij werden voorloopig naar de Verbandkamer van de Staatsmijn Hendrik overgebracht en daar veobon- den. EEN AUTOBUS VAN DEN DIJK GESLINGERD. Op den ringdijk voor Huis ten Donck te Bolnes is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De autobus ondernemer P. V. G. te Rotterdam, die leken avond werkvolk vervoert van de Scheepsbouwmaatschap pij De Maas naar Rotterdam, moest voor een auto wijken, die uit tegenovergesteld richting kwam. Vei\ moqdelijk is de autobus door gladheid van den weg en den krachtigen wind geslipt, met het gevolg, dat deze van den 6 meter hoogen dijk geslingerd en met de wielen omhoog neerkwam. Van de twintig inzittenden bekwamen allen ver wondingen. Een drietal personen is overgebracht naar het ziekenhuis te Rotterdam, en wel B. van Z. met gebroken ribben, O. v. K. met gebroken sleu telbeen en D. O. met gebroken rechterbeen, allen uit Rotterdam. door de stroom oversprong. Met levensgevaar gelukte het den machinist de draden van de rails te verwijderen. Onder de pas sagiers was een paniek uitgebroken. Na een oponthoud van ongeveer twee uren kon de trein ae reis vervolgen. STORM OP DE KUST. De storm welke in den nacht van Maandag op Dinsdag over het Kanaal heeft gewoed, heeft ook aan de Pransche kust vrij groote schade aangericht en haar uitwerking tot zelfs in de buurt van Parijs doen gevoelen. In Rijssel stortte een muur van een in aanbouw zijnd huis in. Een jong meisje dat onder het neer vallend gesteente begraven werd is aan de gevol gen overleden. Talrijke daken werden weggerukt en vele boomen ontworteld. Op de hoogte van Brest verkeerde de zee in een zeer woeligen toestand. Alle op de reede liggende schepen moesten dubbel geankerd worden. Het Fransche kanaal-eskader was gedwongen zijn toe vlucht in een haven te zoeken. Talrijke visschers- booten worden als vermist opgegeven. EEN VEELBEWOGEN LEVENSLOOP. Viktoria Zoebkow in 1866 geboren als dochter van den toenmaligen Pruisischen kroonprins, den late- ren keizer Friedrich III en prinses Viktoria dochter van Koningin Victoria van Engeland. Haar verloving met Alexander van Bulgarije pr van Battenberg, moest in 1887 worden verbroken, daar Bismarck van een huwelijk moeilijkheden met Rusland vreesde. In 1890 is zij daarop in den echt getreden met prins Adolf zu Schaumburg-Lippe, na wiens dood in 1916 zij zich te Bonn vestigde op het palei sSchaumburg. Hier maakte zij kennis met den 23-jarigen Rus- sischen vluchteling, Alexander Zoebkow, die na een zeer avontuurlijk leven toevallig te Bonn was aan geland. Het kwam tot een verloving tusschen deze in alle ópzichten zog uiteenloopende personen, wel ke in 1927 tot een huwelijk leidde, niettegenstaande het verzet van de zijde van den ex-keizer en het huis Schaumburg-Lippe. Bij de inzegening van deze opzienbarende echtverbintenis, welke volgens Rus- sischen ritus werd voltrokken, droeg de vorstelijke bruid een kostbaren kanten sluier, een erfstuk uit het bezit van de Engelsche koninklijke familiv, be- stikt met het wapen van Windsor. Men kent het droeve verloop van dit huwelijk. Zoebkow heeft in korten tijd het vermogen van de prinses in allerlei uitspattingen en met behulp van zgn. vrienden, o. w. een zekere dr. Iwanof, een Rus, die in den huize Zoebkow optrad als een soort finantieel adviseur, verteerd; toen hij als „lastiger Auslander" in 1928 over de grens werd gezet, waren de talrijke millioenen van zijn gemalin verdwenen. In Maart 1929 volgde het faillissement waarbij bleek dat er schulden tot een bedrag van ongeveer 800.000 M. waren, welke niet gedekt werden door de opbrengst van de openbare verkooping van den inboedel van het paleis Schaumburg, nu enkele we ken geleden. Mevrouw Zoebkow, die tot bestrijding van haar weelderige levenswijze geleidelijk haar juweelen had verkocht en geen steun van haar familie ont ving, moest zich in een klein pension nabij Bonn terugtrekken. In begin November liet zij haar echtgenoot, die reeds geruimen tijd in Luxumburg woont, waar hij zijn avonturiersleven voortzette, mededeeling doen van den door haar ingedienden eisch tot echt scheiding. De dood heeft thans een einde gemaakt aan dit ten slotte toch zeer trieste leven van deze afstam melinge van het eens zoo machtige huis Hohenzol- lern. üarkfberichïen Buitenland DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR De bevolking van Dusseldorf is, naar het „Berl. Tag." verneemt, grootelijks verontrust, nu weder om een jong meisje is verdwenen. Het betreft nu een 15-jarig meisje, Else Eigner, Maandagavond is zij het laatst gezien. Sindsdien is zij spoorloos ver dwenen. Het verdwenen meisje terecht. De sedert Maandagavond verdwenen 15-jarige Else Eigner is volgens mededeeling der politie Dinsdag- m^^ninc^o^eriy^woning teruggekeerd. Het mysterie van den Dusseldorfschen „Jack the Ripper" is nog steeds onopgelost. Reeds een jaar ongeveer spant de politie alle krachten in om den onvindbare te ontdekken. Van alle kanten van Duitschland komen de speurders naar Dusseldorf om hun krachten te beproeven. Alles te vergeefs. De steker en wurger loopt nog steeds vrij rond en de angst onder de bevolking groeit bij iederen nieuwen aanslag. De „Eevening Standard" heeft een telefonisch onderhoud gehad met den hoofdcommissaris van politie te Dusseldorf die uit den aard der zaak na tuurlijk niet veel nieuws vertelde en geen bijzonder heden over het spannende speurwerk losliet. Hij verzekerde, dat me nhoopte den moordenaar binnenkort te kunnen arresteeren een der knap ste jonge Duitsche detectives de rechercheur Bus- dorf heeft de leiding. Hij heeft een spoor aangewe zen, waardoor de verwachting op.een spoedig suc ces is gestegen. Volgens den commissaris zou de geheimzinnige misdadiger iemand zijn; die gedreven wordt door een abnormale vrees voor vrouwen. Als hij een vrouw ziet tracht hij haar in zijn angst en afschuw te dooden. Verschillende arrestaties zn reeds gedaan, maar de gearresteerde personen bleken telkens weer on schuldig te zijn. EEN DAPPERE MACHINIST. De „Voss. Z." meldt uit Kassei, dat gisterochtend vroeg een machinist van een trein Waldkappel-Kas- sel in de nabijheid van Oberhausungen bemerkte, dat de mast van een electrische hoogspanningslei ding door den sorm was afgeknapt en dat de dra den naar beneden hingen. Het gelukte hem den trein op enkele meters afstand tot staan te brengen Bij een poging om de draden te verwijderen, kwamen deze even in aanraking met de rails, waar- LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 13 November. 2800 stuks bloemkool ie soort 13.2019.70 idem 2e soort 4.206.80. 50000 kilogram roode kool 2.50 4.80. kale 1.1.60. 41000 kilogram gele kool 3.80 —5.40. 12000 kilogram witte kool ƒ0.70—1. 44000 kilogram deensche witte kool ƒ1.502.70. ,10500 ki logram uien 3.60—3.90. Grove uien ƒ3.904.10. Drielingen 2—2.50. Nep ƒ4.20. 5000 kilogram bie- ten 1.60—2.40. 2800 kilogram peen 2.40—2.60. id. kleine ƒ1. 1100 stuks witkrop 4.90. 90 kilogram spruitkool ƒ20.2023. 14 November. 925 stuks bloemkool le soort 18.6020.90 idem 2e soort ƒ69.20. 74000 kilogram roode kool ƒ2.20 4.40. kale 1.202.10. 32000 kilogram gele kool 3.60 —4.80. 14800 kilogram witte kool ƒ0.90—1.20. 40000 kilogram deensche witte kool ƒ1.402.50. 5000 ki logram uien ƒ3.504.20. Grove uien ƒ3.904. Drie lingen ƒ2.50. Nep ƒ4.30—4.90. 1750 kilogram bieten ƒ2.30. 5500 kilogram peen ƒ2.202.60. 3000 stuks witkrop 1.50—3. 2000 kilogram eigenheimers 2.20 2.40. NOORDERMARKTBOND. 13 November. 4500 kilogram aardappelen. Schotsche muizen 1.902.30. Blauwe aardappelen 3. Drielingen 2.40 6000 kilogram uien ƒ3.10—3.90. Drielingen 2.30— 2.50. Gele nep 3.704.90. 42800 kilogram deensche witte kool 1.402.90. 53600 kilogram roode kool 2.60—4.30.'39400 kilogram witte kool ƒ1.1.20. 11000 kilogram gele kool ƒ4.205.70. 800 stuks bl.- kool 12.20—17.10. 850 stuks chineesche kool ƒ4.10 —4.20. 14 November. 3600 kilogram aardappelen Blauwe aardappelen ƒ3.10. Drielingen 2.70. 8800 k ilogram uien 3.50 3.80. Drielingen ƒ1.702.50. Grove uien ƒ3.603.80. Gele nep ƒ3.104.90. 2100 kilogram peen ƒ2.60. 11600 kilogram deensche witte kóól 1.402.60. 81800 kilogram roode kool ƒ2.104.70. 7300 kilo gram witte kool 0.901.20. 15600 kilogram gele kool ƒ3.30—5.40. 800 stuks bloemkool 15.40—19.— 2900 stuks chineesche kool 1.302.30. WARMENHUIZEN. 13 November. Roode kool le soort 2.204.50, idem 2e soort 1.40 —2.80 idem kale ƒ1.20—1.90. Witte kool 1—1.20. Deensche witte kool 1.603.50. Uien. Drielingen f 2.302.50. Nep ƒ5.Uien ƒ3.704. Grove uien ƒ3.80. Peen ƒ2.50'. Aanvoer: 52300 kilogram roo de kool 12900 kilogram deensche witte kool 28000 kilogram witte kool 175 kilogram nep - 3050 kilogram uien 1100 kilogram peen. PURMEREND. 12 November. 17 st. fabriekskaas m. rm. ƒ42. 6 st. kleine boeren kaas rm. 52. Totaal 24000 kilogram. 1383 kilogram boter ƒ2—2.40. 285 vette koeien ƒ0.751.10. 286 melk- én geldekoeien 125—350. 11 steiren. 14 paar den 100—200. 8 vette kalveren 1.401.50. 165 nuchtere kalveren slacht 1740. fok 1230. 346 vette varkens slacht 0760.83 zouters 0.760.8- 4 magere varkens 110 biggen ƒ20—28. 770 schapen 28—47. Overhouders ƒ18—30. 27 bokken en geiten Kipeieren 10—11.50. Eendeieren ƒ6.50. 250 manden peren 1.503. Eierenveiling. 4569 kipeieren A 911.80. 289 B 7.50—8.50. 649 eendeieren A 6.90 Oude kippen en hanen'0.75—2.75. Piepkuikens ƒ0.50—3.25. Konij nen ƒ1.404. Eenden ƒ0.602.20. Adverfentiën TE KOOP: een STUDIE-ORGEL, in prima staat, prijs f 40.en een in goeden staat zijnde KOOKPOT, prijs f4.bij P. ZOON te Heiloo.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2