ASTHMA Rechtzaken SPORT EN Eerste Langedijker Radio-Centrale Schuitemaker jr., Heordscharwoude Radio-Omroep Radio-Centrale HABlIlllT, Oudkarspei A llï VOOR, DlEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 15 November. Eien onnoozele muis met een flinke juridische staart. Het simpele feit, dat in den loop dezes jaars den restauratie exploitant G. te Bergen met nog eenige andere automobilisten zijn vierwielig mo torrijtuig op den Zeeweg onder Bergen aan Zee. een standplaats gaf, wat in strijd werd geacht met de gemeenteverordening, aangezien hem door B. en W. geen vergunning was verleend, gaf aanleiding tot een belangwekkende prineipieele strafzaak. De verdachte toch tegen wien proces verbaal was opgemaakt en een vervolging inge steld .ontkende, toen hij op 2 Aug. bijgestaan door Mr. Smal als raadsman en verdediger, voor den kantonrechter terecht stond, dat bedoelde Zee weg was 'n openbaren weg, vallende onder de jurisdictie van voormeld artikel der gemeente verordening, waaro pile waarn. kantonrechter de zaak onbepaald schorste, teneinde alsnog den bur gemeester als getuige te hooren. De behandeling van deze zaak werd dan heden, door mr. v. Loockeren voortgezet en burgemeester v. Reenen als getuige .gehoord. De burgemeester erkende dan ook grif, dat be doelde weg het eigendom is van de NA Bouw- exploitatie Bergen aan Zee en de gemeente daarop geen rechten kan doen gelden. De eigenares heeft het recht den weg te doen afsluiten, wat dan ook al eens in naam is geschied. Door de gemeente is geen enkelen stap gedaan om den weg in eigen dom te verkrijgen en ^ij komt als gemeentelijk eigendom niet voor op den legger der gemeente. Niettemin meende mr. Brues Tack ambtenaar van het O.M., hoewel volkomen toegevende dat deze zaak vermoedelijk wel in de hoogste instan tie zal moeten worden uitgemaakt, dat voor het tenlaste gelegde feit veroordeeling zou kunnen volgen en grondde hij deze opvatting voorname lijk op de omstandigheid, dat de politie, belast met de handhaving der openbare orde, en veilig heid, bevoegd is ook op dezen particulieren weg die toch nagenoeg geheel ten dienste is gesteld van het publiek, politioneel toezicht uit te oefe nen, évenals zij dat b.v. doet in café s en andere particuliere inrichtingen, die toch ook niet ge dacht kunnen worden te behooren tot gemeente lijk eigendom. Op deze en nog eenige andere juri dische gronden vorderde spr. schuldigverklaring en veroordeeling tot f4 boete oft 4 dagen. ■Mr. Smal beriep zich yi zijn pleidooi op de duidelijke verklaring van den burgemeester in de feitelijke omstandigheden, die allen aanduiden het recht van de maatschappij naar willekeur over dien weg te beschikken. Ook wordt, naar spr. is medegedeeld, den weg jaarlijks ten over staan van den notaris formeel afgesloten. Voorts wees pleiter op het aangebrachte verbodsbord, overeenkomstig art. 461 wetb. v. strafrecht, Ier- wijl vrachtauto's en auto's die plaats bieden voor meer dan 8 personen, dezen weg niet mogen be rijden. Het staat uit alles vast, dat de overheid over dezen weg geen recht kan en wil laten gel den. Pleiter Was dus de meening toegedaan dat zijn cliënt van rechtsvervolging zou moeten wor den ontslagen. Na eenig juridisch debat tusschen ambtenaar en verdediger, bepaalde de waarn. kantonrechter in deze en oók in volgende zaken contra J. en P. K-, C. W. en C. A. B., waarin tegen ieder eveneens veroordeeling tot f 4 boete of 4 dagen was gerequireerd, de uitspraak op Vrijdag 29 November. In deze lichtlooze zaak werd geen nieuw licht ontstoken. Mej. Hermina K„ die door den rijksveldwach ter Vermeulen te Bergen in de in avondlijk duis ter gehulde Eeuwigen Laan, toen zij zich, voor zien van mannelijk geleide, per rijwiel huiswaarts begaf, op 'heeterdaad betrapt ter zake het wiel- rijden zonder licht, had zich bij de eerste behan deling op force majeure beroepen en was deze zaak aangehouden, teneinde den verbalisant als nog te hooren. Thans echter toen de waarn. kan tonrechter de behandeling voortzette, scheen de dame alle belangstelling te hebben verloren en was het resultaat, dat zij tot f 3 boete of 3 dagen werd veroordeeld. Die leerplichtwet ontbrak niet op het pro gramma. Ook in deze zitting waren weer gedagvaard een aantal huisvaders uit het platteland, in het gelukkig bezit van veelbelovende leerpliehtwet- tige telgen, die zij de gelegenheid hadden beno men, zich, overeenkomstig de door de wet opge legde verplichting, alsnog te voorzien van de met volle maat hen toegemeten geestelijke ont wikkeling, die het zevende leerjaar hen kon bij brengen. Alzoo had in de eerste plaats zich te verantwoorden de heer M. G. te Eigmond ahn Zee, welke pater familias zich had beroepen op een hem door den hoofdonderwijzer gegeven toestem ming, om zijn zöon op enkele schooldagen tc mogen thuis houden. Uit de verklaring van het schoolhoofd en een hem destijds vervangenden onderwijzer, bleek evenwel de onjuistheid van dit verweer. De vader was thans niet aanwezig om zijn verklaring te handhaven en" werd. dus ge acht door zijn stilzwijgen toe te stemmen. Hij is reeds meermalen te dier zake veroordeeld en kwam dus in aanmerking voor 3 dagen princi pale hechtenis/welke straf echter door den kan tonrechter werd gewijzigd in f 30 boete of 10 d. Ook schipper Petrus K. uit Egmond Binnen, had het gewaagd zijn 13-jarig zoontje Cornelis dat voldoende is afgericht, doch eerst Mei vol gend jaar den 14-jarigen leeftijd hoopt te be reiken, van 16 Aug. tot 14 September thuis te houden, zulks met de strafrechterlijke gevolgen in easu f 10 boete of 10 dagen. Van hetzelfde laken een pak toegemeten aan den slager Jan de W. te Egmond a.d. Hoef, die in tegenstelling met den wetgever had gemeend, zijn zoontje Petrus, welke intelligente knaap be reids met veel succes1 de 7e klas had doorgeblokft in zijn bedrijf niet te kunnen missen. Aangezien de heer de W. in dit opzicht bekend staat als recidivist, of meermalen hervallen zondaar, werd hem niet minder dan f 15 boete of 15 dagen opge legd, 'n straf die trouwens voor een gezinshoofd bedeeld met 12 kinderen, al zwaar genoeg is. Eindelijk moeten we nog melding maken van den landbouwer A. Oi. uit Heerhugowaard, even eens terecht staande wegens overtreding der leer plichtwet met betrekking tot zijn zoontje Adria- nus Peter van vader O. was gerapporteerd, dat hij wol f200 per week verdient, een cliënt dus, die er beslist goed voor was. De verdachte, in persoon aanwezig, beweerde dat het schoolver zuim was te wijten aan den zwakken gezondheids toestand van zijn stamhouder, doch dit verweer was door het schoolhoofd niet als serieus opge nomen zoodat de heer O. van den kantonrechter al geen meer voordeelige appreciatie mocht ver wachten en hij werd veroordeeld tot f10 boete of 10 dagen. Ben ingewikkeld verkeershoekje. Een gefortuneerd ingezetene van" Bergen, zich verheugende een naam te mogen dragen van inter nationale bekendheid, de heere J. W. MacD., ver scheen in de kwaliteit van verdachte, omdat hij met zijn motorrijtuig op 11 Augustus te Schoor! in een lastigen wegbocht den linkerkant van den weg zou hebben genomen. De heer MacD. twij felde aan de juistheid van de dagvaarding en wees er voorts op, dat op dit punt onvoldoende verkeersaanwijzingen zijn aangebracht. Daar het noodig werd geacht, over een en ander Baron von Frydagh, burgemeester van Schoorl te hooren, werd deze zaak aangehouden tot a.s. week. Ongeweten of een kwaad geweten? Een autobusbestuurder de heer C. T. O. te Heilqo woonachtig had de belangstelling van de justitie op zich geconcentreerd op grond van de omstandig heid, dat hij op 18 Augustus met zijn bus door Lim- men rijdende niet had gestopt op het hem daartoe door den gemeente veldwachter van der Sande ge geven stopsein. De chauffeur beweerde thans dat hij noch van der Sande dus ook niet diens stop sein had opgemerkt, waarop de kantonrechter in het midden bracht, dat verdachte te veel passagiers in zijn bus had opgenomen, wat van der Sande had geconstateerd en hij dus was doorgereden, omdat hij een kwaad geweten had. Verdachte kwam daar nu vergeefs op voor de zuiverheid van zijn consien- tie, zooals door. de hooge straf 15 boete of 15 da gen tot uitdrukking kwam. De misère van den werkgever. De aannemer Willem G. had zich bij aanbeste ding tegen scherp concurreerend bedrag het bou wen van de groentecentrale verzekerd, waarbij hij echter verplicht was, het gebouw binnen den be paalden tijd op te leveren, wilde hij niet het gevaar loopen een hooge boete in de voorwaarden bepaald, op te loopen. Hij was alsnu verplicht door een aan tal arbeiders over te laten werken, waardoor hij weer op onaangename wijze in conflict kwam met de arbeidsinspectie en heden moest terecht staan terzake 30 hem te laste gelegde overtredingen dei- arbeidswet. De heer G. erkende deze onomwonden doch wees op zijn moeilijkheden als werkgever. Verzoeken aan de inspectie gericht om ontheffing zijn vrijwel nutteloos aangezien de inwilliging van het verzoek tot arbeidstijdverruiming zoodanig ver traagd worden, dat het werk, dat geen oogenblik kan wachten, inmiddels is voltooid. De kantonrechter hield als naar gewoonte reke ning met deze werkgeversmisère en veroordeelde hem tot 30 maal 1 boete of 30 maal 1 dag. Een hoogst moeilijk caféhoudersprobleem. De heer A. J. N. L., een caféhouder te Alkmaar, was heden de kwade pier, naar aanleiding van het feit dat hij op 31 Augustus laatsten Kermis Zon dag in zijn verloflokaal had toegelaten een bezoe ker, die op grond van zijn alcoholische zwakheid de dubieuze eer genoot op de zgn, zwarte lijst ge plaatst te zijn in welk geval de caféhouder een dergelijk gesignaleerde likkebroer niet in zijn in richting mag dulden. De heer L. heden comparee- rende, verontschuldigde zich met de mededeeling dat bedoelde ingeschrevene op de zwarte lijst hem onbekend was. Het was zeer druk in het café dus was het niet mogelijk hiervan notitie te nemen. De kantonrechter was het volmaakt eens met den ver dachte en legde hem dan ook slechts 1 boete of 1 dag op. Misschien was het niet ondoelmatig der gelijke uitgeslotenen van een passend teeken te doorzien, bv. een roset in de stadskleuren of beter nog een blauwe pet met insigne, een omgekeerd bierglas in zilver, opdat zij door belanghebbenden direct herkend kunnen worden. --K -v;, Rechts houden maar links voorbij rijden. Onvoldoende bekendheid met de regels van den weg had op 2 September het noodlottige gevolg, dat mej. M. L. S. te Alkmaar op 2 September per rijwiel links van den Kennemerstraatweg rijdend, werd aangereden door een motorrijder en als zijnde ver reweg de zwakste, zoodanig werd gewond, dat op name in een ziekenhuis noodig was en haar rijwiel geheel werd vernietigd. De motorrijder wiens schuld niet kon worden aangetoond, maakte met zijn broe der als duorijder ook nog een leelijke smak, doch bleven beiden verder ongedeerd. Mej. S. echter, die door haar onoordeelkundig rijden de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht, werd heden ter zake het berijden van de linkerzijde van den weg tot 10 boete of 10 dagen veroordeeld. Veehoudersbeslommeringen. Een 23-jarige veehouderszoon Hendrik H. te Cast- ricum was in minder aangename verstandhouding geraakt met zijn bedrijfs- en dorpsgenoot den vee houder Joh. T., wiens wei- en hooiland naast het zijne is gelegen. Het hek dat beide landerijen van elkander scheidt, was voor het bestemde doel on bruikbaar geworden met gevolg, dat het vee van H. een strooptocht ondernam en zich te goed deed aan het nog aanwezige gras. Het kon niet uitblij ven of dit incident werd beschouwd als een casus Belli, en heden stond de veehouder H. dan ook terecht. De stemming tusschen de heeren T. en H. was ook nu nog niet bepaald vredelievend en de verontwaardigde heer T., die zich de vrij krasse insinuatie veroorloofde dat H. te fijn was om ker mis te houden, maar niet te fijn om te voorkomen, dat zijn koeien het gras van een ander „vratten", reclameerde een schade van 30 gulden. De heer H. repliceerde hierop dat de arbeiders van T. het hek hadden vernield en ook het vee van T. meermalen op zijn land te gast was geweest. Waar de zaak echter minder eenvoudig leek dan aanvankelijk was gedacht, wenschte de kanton rechter nadere inlichtingen van de politie en werd de zaak tot a.s. week aangehouden. Hondenrijders worden systematisch uitgeroeid. De handelaar in droge visch Renier G. te Alkmaar was op 7 November te Heerhugowaard welke pol der hij met zijn hondenkar doorkruiste, aangehou den door rijksveldwachter H. Visser, die consta teerde, dat G. niet kon vertoonen eennummerbe- wijs waaruit moest blijken dat G. gebruik maak te van officieel goedgekeurde trekhonden. Geen der drie honden van Renier zijn dan ook goedgekeurd en ko nhij dus een dergelijke vrijbrief helaas niet toonen. Hij stond thans terecht bewee- rende dat zijn honden de vereischte afmetingen van schouderhoogte en borstbreedte hebben, maai- dat het er om te doen is de gebruikers van trekhon den onmogelijk te maken. Voorts wees de 60-jarige man op de moeilijkheden voor een kostwinner om voor 5 personen brood te verdienen. De ambtenaar wees hem op het blijmoedige voor uitzicht dat hem nog een heele serie vervolgingen te wachten staan en vorderde 6 boete of 6 dagen, welke straf door den kantonrechter werd vermin derd tot 4 boete of 4 dagen. De jaarlijksche ijkwet-razzia leverde weer een rijken oogst. Evenals de kievitseierenzoekers in het milde voor jaar, rukken in de herfstmaand ambtenaren en po litiedienaren uit ter opsporingen van overtredin gen der ijkwet, welke excursie ook dit jaar weer rijke vruchten droeg, getuige een 40-tal zaken, die heden op den rol prijkten en waarvan een negen tal delinquenten door hun persoonlijke verschij ning, de eer te beurt vielen, in dit verslag te wor den opgenomen De voortrekker der verdachten in dit genre was de bejaarde heer C. B., die vele ingezetenen van zijn voortreffelijke levende paling voorziet en op wiens vischkar was aangetroffen een gewicht, niet voor zien van een geldige ijkletter. Hij werd veroor deeld tot 2 of 2 dagen. De heer George S., een Alkmaarsch handelaar, in wiens bezit 3 van dergelijke verraderlijke klom pen koper of ijzer werden aangetroffen, werd ook automatisch veroordeeld tot 3 maal ƒ2 of 2 dagen. Daarop volgde de heer T. B., grossier te Alkmaar, die er inliep met 5 koperen gewichten en wien 5 maal ƒ2 boete of 5 maal 1 dag werd opgelegd. De bedrijfsleider eener broodbakkersonderneming de heer Joh. V., kreeg de felste klap voor 9 gewich ten, die nog in maagdelijken toestand verkeerden en een veroordeeling van 9 maal 3 boete of 9maal 3 dagen tengevolge had. In al deze zaken werden tot groote teleurstel ling der eigenaars de in beslag genomen gewichten verbeurd verklaard. Dit geschiedde ingevolge de bepaling van de wet, waarvan niet kan worden afgeweken. Tenslotte verschenen nog twee landbouwers, de heeren Jan K. uit Oterleek en Pieter K. uit Scher- merhorn. In hun respectieve landbouwschuren wa ren door brigadier Talsma eveneens niet geldig ge ijkte gewichten in beslag genomen. Deze landbou wers waren evenwel van meening dat deze vervol ging niet juist was, aangezien zij in hun bedrijf, dat een groothandel is, zich niet van zulke kleine gewichten bedienen en hun producten, met een ge wicht van ten minste 50 kilogram op de veiling worden gewogen. Naar aanleiding van dit verweer wilde de kanton rechter zich nader doen inlichten en hield hij de beide zaken aan tot de zitting van 22 Nov. a.s. De gezellige 8-uur-winkelsluiting te BerlijBergen Als laatst uitgeroepen verdachte verscheen de 26 "jarige heer G. B., coiffeur te Bergen, die zich had vergrepen aan de verordening op de winkelsluiting en omstreeks 9 uur in zijn zaak nog een klant had geonduleerd, terwijl zijn zaak ten 8 ure had moe ten gesloten zijn. De overtreder van dit gemeentelijk wetsartikel trachtte zich nu wel buiten gevaar te stellen door de bewering dat al de door hem be diende klanten reeds ten kwart voor acht uur in den winkel aanwezig waren, doch dit wapen werd hem direct uit de hand geslagen door den ambte naar, die releveerde, dat na kwart over acht uur geen klanten meer aanwezig mogen zijn. De kanton rechter wil dit geval nog eens rijpelijk overwegen en heeft de schriftelijke uitspraak bepaald op 29 Nov. AVEiO. Bridgeles. '8.15—8.50 Omroeporkest (Populair concert). 8.509.15 De familie Speenhoff. 9.1511 Omroeporkest klassiek concert. 11—12 Gramofoonplaten. Maandag 18 November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 Middagmuziek. '22.45 Kookkunst. 2.45 4.30 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. I 66.30 Gramofoonplaten. '6.457.15 Boeken- halfuurtje. 7.15—7.45 Engelsch. 8—9.15 I Wijdingsuur. 9.1511 Omroeporkest. 11 12 Gramofoonplaten. Dinsdag 19 November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 j Middagmuziek. 23 Gramofoonplaten. 3 I 4 Knipcursus. 45 Microfoon-debutanten. 5.306.45 Dinermuziek. 6.457.45 Cursus Engelsch. 89 Vereenigingsuurtje uit A'dam. 99.45 Nutslezing over Indië. 9.4511 Om- roep-orkest. 1112 Gramofoonplaten. TWEEDE! PROGRAMMA. (Huizen.) Zondag 17 November. 8.25—9.20 NCR'V. Morgenwijding. 10.15—12 KRO. Hoogmis uit Arnhem. 12.301.30 i Lunchmnziek. 1.302 Lezing. 22.30 Voordracht over „In het land der Boschnegers# I en 'Magiërs". 2.304.30 Consert Sextet. I 4.305 Ziekenhalfuurtje. 5.20 NCRVKerj.- I dienst. 7.308 KRO. Spreker. 88.10 Praatje tot de luisteraars. 8.1010.45 Con- certavond. 10.4511 Epiloog. Maandag 18 November. I 8.15 NCRV. Morgenconcert. 9.3010.30 Har- i moniumbespeling. 10.3011 Korte zieken- I dienst. .1111.30 Lezing. '11.3012.30 i Concert. 12.301.45 Orgelconcert. 2—2.35 i Schooluitzending. 3.15—3.45 Knippen. "4 5 Ziekenuurtje. 56.30 Concert. 6.30 7 Literaire lezing. 78 Uurtje voor de rij- pere jeugd. 8 Uitzendavond. Dinsdag 19 November. i 11.30—12 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo- foonplaten. 2—3 Vrouwenuurtje. 33.30 j Knippen en naaien. 3.30—4 Schooluitzending. 45 Gramofoonplaten. 55.50 Aulavoor- dracht. 5.50—6.45 Gramofoonplaten. 6.45 7 Voetbalpraatje. 77.30 Kerklatijn. 7.308 'Spreker „Onze rechterlijke Organisatie" 88.45 Rondwandeling Rademakers Oacauofa- i briek. 8.4511 Concertavond. Gramofoon- j platen. 2sjj*ïwï» IK. T- S, Programma Zondag 17 November. Oudkarspel 2 uur: D.T.S. 1Neerlandia 1. Bovenkarspel 2 uur: Eitesse 1D.T.S. 2. j Programma Zondag 24 September. Amsterdam 2 uur: S.J.A. 1D'.T.S. L Oudkarspel 2 uur: D.T.S. 2Schoorl 1 Oudkarspel 1 uur: D'.T.S.aBergen b. Alkmaar- 10 uur: Alcm. V. 6D.T.S. 3. EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Natuurlijk is liet het beste 'dadelijk Akker's Abdijsiroop te nemen, v/anneer de eerste asthmatische verschijnselen zooalsspoedig vermoeid zijn en hijgen, beginnende benauwdheden bij trappen, klimmen enz. zich voordoen. Men voorkomt daarmee erger. Maar ook wanneer Uw kwaal reed» vergevor derd is, ook dan zult Gij van een ge regeld gebruik van Akker s Abdijsiroop oogenblikkelijk verlichting kunnen ondervinden. Volg het voorbeeld van duizenden, die ééns aan asthma leden en versterk Uw luchtwegen en bevrijd hen van het slijm met AKKER Voorde Borst Zondag 17 November. 9 VARA. Esperanto. 9.15 Gramofoonplaten. 10 Veiligheidskwartiertje. 10.15 Gramofoon platen. 10.30 VPRO:. Kerkdienst Bathmen. 12—12.40 AVRO'. Sterrekunde. 12.40—2.00 Middagconcert. 2—2.30 Boeken. 2.304 „Sneeuwwitje", kinderoperette. 45 Gramo foonplaten. 56 VARA. Kinderuurteje. 6 Vooravondconcert. 7.308 AVRO. Brid geles. 8.158.50 Populair concert. 8.50 9.15 Speenhof. 9.1511 Klassiek concert. 1112 Gramofoonplaten. Maandag 18 November. 10—10.15 AVRO- Morgenwijding. 12.15—2 Middagmuziek. 2—2.45 Kookkunst. 2.45— 4.30 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonplaten. 6.457.15 Boeken- halfuurtjc. 7.157.45 Emgelsch. 89.15 Wijdingsuur. 9.1511 Omroeporkest. 11 12 Gramofoonplaten. Dinsdag 19 November. 10—10.15 AVRO. Morgenwijding. 12.15—2 Middagmuziek. 23 Gramofoonplaten. 3 --4 Knipcursus. 45 Microfoon-debutanten. 5.306.45 Dinermuziek. 6.457.45 Cursus Engelsch. 89 Vereenigingsuurtje uit A'dam. 99.45 Nutslezing over Indië. 9.45—11 Om- roep-orkest. 1112 Gramofoonplaten. TWEE®E PROGRAMMA. (Huizen). Per koker: f 1.50, f2.75, f 150 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum). Zondag 17 November. 9 VARA. Mededeelingen Esperanto. 9.15' Gra mofoonplaten. 9.45 Cursus „De Volkenbond". 10 Doe het veilig. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 VPRO. Kerkuitzending. 12—12.40 Le zing over Sterrenkunde. AVRO. 12.402 Middagconcert. 2 - 2.30 Boekenhalfuurtje. 2.304 Kinderoperette- „Sneeuwwitje". 45 Sportuitslagen en gramofoonplaten. 5 uur VARA .Wekelijks nieuws. 55.15 Kinder- 8uurtje. 6 Vooravondeoncert. 7.308 Zondag 17 November. 8.25—9.20 NCRV. Morgenwijding. 10.15—12 KRO. Hoogmis uit Arnhem. 12.301.30 Lunchmuziek. 1.302 Lezing. 22.30 Voordracht over „In het land der Boschnegers' en Magiërs". 2.304.30s Consert Sextet. 4.30—5 Ziekenhalfuurtje. 5.20 NCRV- Kerk dienst. 7.30—8 KRO. Lezing. 8—8.10 Praatje tot de luisteraars. 8.1010.45 Con certavond. 10.4511 Epiloog. Maandag 18 November. 8.15 NCRV. Morgenconcert. 9.30—10.30 Har-, moniumbespeling. 10.3011 Korte zieken- dienst. 11—11.30 Lezing. 11.30—12.30 Concert. 12.30—1.45 Orgelconcert. 2—2.35 Schooluitzending. 3.153.45 Knippen. 4 5 Ziekenuurtje. 56.30 Concert. 6.30—- 7 I.iteraire lezing. 78 Uurtje voor de rij pere jeugd. 8 Uitzendavond. Dinsdag 19 November. 11.30—12 KR!0. Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo- foonplateif. 23 Vrouwenuurtje. 3 3.30 Knippen en naaien. 3.304 Schooluitzending. 45 Gramofoonplaten. 55.50 Aulavoor dracht. 5.506.45 Gramofoonplaten. 6.45 7 Voetbalpraatje. 77.30 Kerklatijn. 7.30—8 Spreker „Onze rechterlijke Organisatie" 88.45 Rondwandeling Rademakers Cacauofa- briek. 8.45—11 Concertavond. Gramofoon platen. 1 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4