Liefde en iisdaad i'feneeséwn vefcftcmii dk ivuicL Buitenland VISITEKAARTJES NOORDSCHARWOUDE. DE TELEPHAAT MALOITZ IN HOTEL CONCORDIA SCHITTEREND UITGEVOERDE OPDRACHTEN. Zondag 17 November was het de dag, dat de be kende telephaat Malx) Lo(uis) (Bl)itz zou optreden in hotel „Concordia" alhier, om verschillende tele- phatische seances te laten zien. Acht jaren terug was deze heer hier ook geweest en wat wij van toen nog van hem herinneren, wek te de verwachting dat ook nu weder iets bijzonders zou worden gezien op het gebied van gedachten- overbrenging met vast en los contact. En reeds aan het begin van dit verslag je mogen wij verklaren dat hetgeen geboden werd subliem en bewonderenswaardig was. Op verzoek van den heer Hop, den exploitant van genoemd hotel had zich een commissie gevormd, bestaande uit de heeren A. Ootjes, K. Boot, K. G. Reinders en J. Keizer. Het doel was dat deze commissie een opdracht zou samenstellen, om deze per auto des Zondags middags te laten uitvoeren. Zaterdagavond werd deze opdracht samengesteld in een verzegeld couvert gedaan en aan een neu traal persoon ter hand gesteld, om als zoodanig de absolute geheimhouding te bevorderen. Zondag om 2 uur verzamelde zich een talrijk publiek voor „Concordia" om getuige te zijn van dit belangrijke experiment. Als leider van den heer Maloitz trad op de heer J. Keizer. Om kwart over twee werd van „Concordia" afge reden, terwijl de auto werd gevolgd door een groo- te schare belangstellenden. Behalve de heer Maloitz had de geheele commis sie in de auto plaats genomen ter controleering van de juiste uitvoering van de opdracht. De opdracht die moest worden vervuld, zullen wij hier niet herhalen, deze werd des avonds in de zaal, ten overstaan van het in grooten getale opge komen publiek voorgelezen, zoodat daarmede vol doende bekendheid werd gegeven. Van deze auto-seance mag namens de commissie worden medegedeeld, dat deze op bewonderenswaar dige wijze werd uitgevoerd. Geen fout werd ge maakt, en nog staat men voor het raadsel hoe of het mogelijk is dat wat de leider wenscht, zoo vlug en vlot wordt uitgevoerd. De heer Maloitz heeft echter met het uitvoeren van deze auto-seance zijn superioriteit op het ge bied van telepathie ten volle bewezen. Het was een schitterende middag. Voor het uitvoeren van de opdracht mag vanaf deze plaats zeker ook nog een woord van hulde worden gebracht. De seance nam een uur in beslag, zoodat de auto om kwart over drie weder aan het gebouw „Concor dia" arriveerde. Maar wij gelooven dat deze auto-seance zeker in korter tijd zou zijn uitgevoerd, wanneer de heer Maloitz vlugger had kunnen loopen een van zijn bijzondere eigenschappen maar hierin werd ver hinderd door een blessuur aan de beenen, hem ver oorzaakt tijdens een auto-ongeluk. Des avonds zou met het experimenteeren worden doorgegaan Jammer genoeg kon door den heer Maloitz niet zijn volledig programma worden uitgevoerd, omdat het hoofd der gemeente bezwaar meende te moeten maken tegen het uitoefenen van massa-suggestie. De heer Maloitz hield zich strikt aan dezen uit- gsproken wensch en bepaalde zich uitsluitend, tot het geven van.telepathie. Wat echter gegeven werd was eenvoudig zeld zaam. Velen uit het publiek stelden opdrachten samen, die alle correct werden uitgevoerd. Als de meest belangrijke en interessante noemen wij de opdracht met los contact, waarbij de leider geheel los achter den telephaat staat. en de op dracht die zingende werd volbracht. Beide opdrachten, die zoo bewonderenswaardig en onder de diepste stilte bij het publiek werden volbracht gaven een denkbeeld, hoever men het met gedachtenoverbrenging kan brengen. Tevens deed de heer Maloitz het publiek nog ge nieten van zijn kostelijken zang. Deze zoo begaafde en uiterst beschaafde man, be schikt over een schitterende stem, en vol aandacht werd geluisterd naar de Italiaansche Tango, die ge zongen werd tijdens het uitvoeren van genoemde opdracht en de Spaansche serenade. De heer Maloitz heeft het publiek veel, zeer veel moois te zien gegeven en vair veel, zeer veel schoons doen genieten. Een overweldigend applaus was dan ook de groot ste waardeering, die hem te beurt kon vallen van de zijde van het publiek. Tevens werd nog op andere wijze het publiek be zig gehouden door den humorist-excentriek, den hr. Herman Diederichs, die het publiek menig maal hartelijk deed lachen, en niet minder genieten van zijn voordrachten en moppen. Das ewig weibliche speelde dezen avond ook een vol, en het was mevrouw Heykens, die verschil lende stukken op de piano ten gehoore bracht. Zij toonde dit instrument volkomen te beheer- schen en heeft dan ook niet minder bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. Er is genoten en het tot weerziens door den hr. Maloitz aan het einde van den avond uitgesproken zal wij weten het wederkeerig zijn. Nogmaals hulde. Tenslotte namens de commissie nog een woord van dank aan hen, die toestonden, dat bij hen tij dens de auto-seance in huis werd geëxperimenteerd. Uit den Omtrek OUDE NIEDORP. 't VELDi. Uitbetaalde Melk. Door de Stoomzuivelfabr'iek „Nooit Gedacht" alhier werd uitbetaald voor de melk zoet gele verd gedurende het tijdvak 21 September19 October 1.1. f 1.67 per kilo vet of f 10.08 per 100 kilo melk zijnde gemiddeld f 10.40 per 100 liter, geleverd werden 84422 kilo's melk. Het vorig jaar waren deze cijfers respect, fl.40 f 7.81 en f8.04 en 64986 kolo's melk. In 1926 f 1.45, f8.16, f8.40 en 72214 Kg. melk. WAARLAND). Verhuurd. Van het landbouwbedrijf in eigendom behoo- rende aan MejuffNeeltje Bruin, Wed. D'. Bruin Jz. is verhuurd voor den tijd van 4 jaren aan P. Bakker te Heerhugowaard (Noord) het woon hui smet schuren en bouwland, samen groot 3.71.10 H.A. aan en bij elkander gelegen te Waarland Harenkarspel voor f950 per jaar en bouwland aan den Waarddijk gemeente Oudkar spel groot 1.74.40 H.A. aan G. Goudsblom Az., te Noordscharwoude voor f404.25 per jaar. OF' He üioerd van Sainf-Ouen. 98) Met behulp van de agenten, die inmiddels na derbij waren gekomen, werden de tuindeur, de deur van het huis en ten slotte die van het ver trek, waarin Martha zat opgesloten, zonder heel veel moeite opengebroken en weggeduwd. Met een kreet van naamlooze blijdschap vloog Martha haar vriend Magloire om den hals, en het scheelde niet veel of ze had ook op dit oogen- blik opnieuw het bewustzijn verloren, maar nu alleen uit overmaat van vreugde. „Zorg jij voor de kleine, Magloire," zeide de inspecteur Berthaut, „dan zal ik intusschen met mijn agenten een huiszoeking Üoen, want dat schijnt mij dringend noodig te zijn." O'Brien had te Parijs den trein van een uur vijf minuten genomen, zoodat hij voor tweeën in het park van Saint Maur terug was. Om en bij 'het station had hij reeds enkele gen darmes gezien, wat hem natuurlijk minder aange naam was. „Alle duivels," dacht hij, „de politie is al op /de been; de stations worden bewaakt, maar die bewaking strekt zich natuurlijk alleen uit, tot hen, die het park Saint Maur willen verlaten en niet tot hen die van Parijs komen." Die redeneering bleek juist te zijn geweest. O'Brien gaf' zijn plaatskaartje af en kon onge moeid doorloopen. Toen hij het kleine buitenverblijf, tijdelijk door hem bewoond, tot op driehonderd schreden gena derd was, zag hij heel in de verte een groot draai orgel en ook tusschen hen in een 'klein meisje, dat aan iemands hand liep. „Wel vervloekt," dacht O'Brien, „dat is de orgeldraaier van Saint Ouen met de kleine Mar tha. Alles is ontdekt!" Voordat van den anderen kant iemand hem nog in het oog had gekregen, had de magnetiseur zich reeds tusschen het kreupelhout, zijwaarts van den weg in neergebukte houding verscholen. Achter Magloire en Martha kwam eep ander persoon, die een kleine reistasch droeg. De Ame rikaan kon zich niet vergissen; dat valies was het zijne, het bevatte al zijne geldswaardige en andere papieren. „Ik ben verloren," dacht hij, „en de eenige kans van behoud, bestaat voor mij in een overhaaste vlucht. SPORT EN WE0STRUBEN D. T. S. 1 Neerlandia 1 8—0 De motregen die in den namorgen begon en tot 't aanvangsuur aanhield, had 't terrein, waarop D.T.S. 1 haar eerste overwinning behaalde, ter dege glad gemaakt. De'eerste zege is dus behaald en wel ten koste van 't Amsterdamsche Neerlan dia, o.i. een der zwakste elftallen in deze afdee ling. Neerlandia, eens een elftal, dat in Amster dam mede den toon aangaf in 't koor der voor naamste elftallen. Dat de Beetjes, ondanks de povere resultaten tot nog toe, niet tot de zwakke zusjes gerekend wilden worden, hebben zij tegen N. getoond, door de Amsterdammers, die bovendien met 10 man speelden, met 80 te kloppen. D. had 1 invaller, die echter uitstekend ver vangen. werd, en probeerde tevens een nieuwen! doel verdediger, n.l. M. Kansen, vroeger keeper in het reeds eenige jaren geleden ontslapen „Hol land". Deze wedstrijd was een goede oefenpartij voor hem, en hoewel hij eenige keeren onzeker deed, maar waar tegenover staat dat hij eens fraai redde, geloven we wel dat hij bij ernstig willen de rechte man op de rechte plaats is>. Over den wedstrijd 't volgende: D. trapt af en reeds direct blijkt zij met goe den wil bezield te zijn. Een vlugge aanval, een goede voorzet en de linksbinnen schiet, 1 minuut na den aanvang, met een fraai schot in de N.- veste. De Amsterdammers hadden 't, zoo noodige Wat ons betreft, waarde lezers, we zullen den man zijn vlucht laten volbrengen, en zelf naar de villa Savanne terugkeeren. XXVI. De commissaris van politie van Joinville en de chef }der veiligheidspolitie hadden bij den rechter ontbeten en wachtten daarop te zijnent de berichten af van de in alle richtingen uitgezonden politieagenten en gendarmen. Veronica Sollier, toevertrouwd aan de zorgen van Henri, die het ziekbed niet verliet, had reeds enkele uren achtereen vrij gerust geslapen, maar bij het ontwaken gevoelde zij zich nog eenigszins koortsachtig en zeer vermoeid. Haar eerste ge dachte- gold Martha en haar eerste vraag deed dit eveneens. Henri poogde haar gerust" te stellen wat evenwel niet zoo gemakkelijk te doen was. De blinde vrouw wilde opstaan en zich aanklee- den. Daartegen verzette Henri Savanne zich niet, zelf van oordeel zijnde, dat het afgelegen tuin huisje voor de vrouw geen geschikt verblijf meer was. Henri liep naar de villa, zond' van daar een der vrouwelijke dienstboden om Veronica Sollier te helpen en geleidde vervolgens zelf de blinde vrouw naar het studeervertrek van zijn oom. Deze poogde door verstandige redeneering Mar tha's grootmoeder moed in te spreken, wat hem ook werkelijk eenigszins gelukte, omdat hij zelf, opgewekt door Magloire's 'plannen, niet geheel moedeloos was. Gelukkig hoefde men niet lang in pijnlijken angst te verkeeren. Met kracht werd de bel van het tuinhek overgehaald en Henri Savanne naar een der vensters geloopen, riep vol( blijdschap uit .[Martha. Daar is Martha! Ze hebben het kind gevonden en brengen haar hier." Einkele minuten later lagen grootmoeder en kleindochter in elkanders armen en vertelden Berthaut en Magloire wat er gebeurd was. Intusschen hield Veronica Martha steeds door haare armen omstrengeld. „Waar kom je nu vandaan, ongelukkig kind?" vroeg ze. „Wat heb je gedaan? Waarheen hadt je mij gebracht? Wie had u zoo iets verschrikkelijks bevolen en hoe heb jij den moéd gehad om aan een dergelijk be vel te gehoorzamen mij te leiden in den dood het is niet terbegrijpen!" „Zou ik dat gedaan hebben, ik?" riep Martha ,uit'. „Ik weet van niets, ik heb u nergens heen geleid. Vanmorgen ben ik wakker geworden in een soort van kelder... hoe ik daar kwam, hoe lang ik er gewees't ben.... ik weet het niet.... ik weet het niet." vaatje „schiet"-kruit blijkbaar thuis gelaten, en 't waren dan ook maar losse flodders, die op '1 D.-doel werden afgezonden, waarmee Kansen wel raad wist. Veel verder dan tot de backs wist, N. 't niet te brengen.'D'e witte achterhoede wist zich de aanvallers gemakkelijk van 't Jjjf te houden. In de voorhoede der Deetjes vlot 't beter, er wordt goed gecombineerd en de aanvallen zijn talrijk. De midvoor stelt zich steeds goed op, en veroorlooft zich eenige keeren de vrijheid om handig door de Amsterdamsche verdediging heen te glippen, maar door de groote gladheid van 't veld falen zijn schoten. Toch gelukt 't hem uit een dezer doorbraken op een handige wijze 't 2e doelpunt te scoren. En als Kos even later de gelegenheid krijgt de score te vergrooten, benut hij die om met een houdbaar schot passeert hij den N.-doelman. Spoedig hierna is 't rusten. Voor de tweede helft hadden de Deetjes nog 'tl jg rootste aantal punten bewaard. Toch gaat de strijd vrijwel gelijk op. Elen omzetting in de voorhoede van N. blijkt ©en kleine verbetering te zijn, en energiek probeeren zij om althans nog de eer te redden, 't Gelukt hen echter niet. Mét de regelmaat van een uurwerk gaat D. voort aanvallen op te zetten en... goals te maken. Hoe al deze punten geboren werden zullen we niet beschrijven. Genoeg zij 't te zeggen, dat 't uitstekende doelpunten waren. Kansen wordt nu en dan goed aan den tand gevoeld en als hij eens onzeker weg werkt, ont staat er een komische verwikkeling, maar 't daar uit voortvloeiende gevaar weet hij toch te be zweren, terwijl we hem even later een hard schot van dichtbij er prachtig uit zien houden. Aan de fabricage van doelpunten door de Doetjes, wordt door den scheidsrechter eindelijk een einde gemaakt, die zich van zijn niet zware taak goed heeft gekweten en tenslotte nog de eenigste in 't veld was die een schoon pakje aan had. DE DUITSiCHE VERKIEZINGEN. De gemeenteraads- en landdagverkiezingen in Pruisen Saksen en Hessen hebben over het alge meen overal zonder hevige incidenten plaats ge vonden. Te Berlijn is het hier en daar, vooral Zaterdagnacht, tot kloppartijen gekomen tusschen politieke tegenstanders, zoodat de politie, die de noodige voorzorgsmaatregelen had genomen, moest ingrijpen en herhaaldelijk tot- arrestaties moest overgaan, maar daarbij' is het toch geble ven. Te Bresla uis een socialist Zaterdagnacht zoo ernstig mishandeld door communisten, dat hij in het ziekenhuis is overleden. Volgens de voorloopige resultaten hebben in Groot-Berlijn, waar ongeveer 75 pet. van het kiezerscorps gestemd heeft, blijkens de telegram men va nhet W. B. de uiterst rechtsche en link- sche partijen, communisten en nationaal-socialis- ten duchtig gewonnen, de laatsten naar het voor beeld van Baden en I.ubeck ten koste van de Buitsch-nationalen. In de rijkshoofdstad zal het stadsparlement volgens die voorloopige uitslagen aldus zijn sa mengesteld: soc.-democraten 65 zetels (73) D. r.ationalen 40 (47), communisten 56 (43), democra ten 14 (21), D. Volkspartij 15 (14), economische partij 10 (10), centrum 8 (8), christ. volksdienst 3 (2), nationaal-socialisten 13'(0). MEER, DAN 2000 BOEREN IN RUSLAND G E A RREST EERDi. Volgens een bericht van het „Berliner Tage- blatt" uit Moskou zijn in den loop der laatste twee dagen meer dan 2000 'der in Moskou kam- peerende boeren van Euitsche afkomst gearres teerd. Er werd van hen verlangd, dat zij een verklaring onderteekenden, waarbij zij zich zou den verbinden vrijwillig naar hun woonplaatsen terug, te keeren. Om de onderteekeningen te ver krijgen, werden de boeren met deportatie be dreigd. Een deel van hen heeft de verlangde on der teekening verricht. Met het transport terug is reeds een begin gemaakt. HEVIGE STORMEN OP DEN OCEAAN. Op den Atlantischen Oceaan woeden hevige stormen. Tengevolge van den dichten mist in de haven van New-York heeft de scheepvaart, groote vertraging. HEIT WEER IN HET BUITENLAND! In een groot deel van Frankrijk heeft Vrijdag- de winter zijn intrede gedaan. In dè Vogezen en heel Noord-Oostelijk Frankrijk is sneeuw geval len, terwijl de temperatuur tot vijf graden onder nul daalde. Te Parijs en in de omgeving heeft het 2 gra den gevroren. Aan de Noordkust van Spanje wordtde scheepvaart ernstig belemmerd door hevige stor men. In de Noordelijke „provincies hebben ernstige overstroomingen plaats gehad, waardoor verschei dene wegen onbegaanbaar zijn geworden. In de Pyreneeën is het geheele verkeer door sneeuw belemmerd. DE MOORDEN TE DUSSELDORF. Het vinden van het lijk der sedert half Augustus verdwenen dienstbode Marie Hahn uit Bremen heeft de opgaven van den onbekenden briefschrijver ge heel bevestigd, die dus vermoedelijk de moordenaar is. Bij de nasporingen in de buurt van Papendell vond men Vrijdagmiddag grijze plekken op den grond. Er werd eerst een greppel van geringe diepte gegraven waarbij men weer grijs gekleurde aarde vond. Verder ontdekte men verscheurde kleeding- stukken, twee schoenen en ten slotte het lijk zelf, dat op de borst door steken of slaan toegebrachte wonden vertoonde. Het werd van aarde ontdaan en naar elders overgebracht. Het vermoorde 20-jarige meisje zou op 16 Augus tus in Nederland in betrekking gekomen zijn bij 'n familie in Aerdenhout bij Haarlem. Zij heeft nooit iets van zich laten hooren. Intusschen zijn door verschillende couranten, na dat de opgraving van het lijk van Marie Hahn bij Papendell had plaats gehad briefkaarten ontvangen waarin wordt medegedeeld dat de schrijver naar Dusseldorf is teruggekeerd en dat er te Germers- heim nog een ander slachtoffer begraven ligt. Natuurlijk is de opwinding onder de bevolking door deze laatste gebeurtenissen nog gestegen. Men acht het niet onmogelijk, dat in de eerstvolgende u- ren nog nieuwe misdrijven ontdekt gullen worden. Bij de lijkschouwing van Marie Hahn is gebleken dat de dood veroorzaakt is door verbloeding, ten gevolge van messteken in het hart. Voorts toonde het lijk 3 steken in het hoofd bij de slapen, 7 steken in de nhals en 10 steken in de borst, waarvan 2 het hart en 2 de linkerlong had den doorboord. .Wilt U als Sint Nicolaas-Cadeau geven, bestel dan nog deze week, dan is U tenminste zeker ze op tijd te ont vangen Mooie keuze. Billijke prijzen. Vulpenhouders» als„Parker Duofold" „Swan" „Waterman" en andere merken een dankbaar Sint Nioolaas Cadeau. Bestellingen op Lees- en Kinderboeken worden gaarne aangenomen. Aanbevelend, P. HEERTJES» Boekhandel - Advertentiebureau OUDKARSPEL Binnenland GEWETENSGELDi. Wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en (of) vermogen is ontvangen bij den inspecteur der directe belas tingen te Heerenveen onder letter O, een bedrag van f25.000. KINDERVERLAMMING. Thans zijn te Roermond vier nieuwe gevallen van kinderverlamming geconstateerd. AFKOOP VAN TOLLEN. Blijkens üe Btegrooting van het Wegenfonds voor 1930 is het niet mogelijk, tevoren aan te geven ,tot welke uitgaven uit 's Rijks kas de te voeren onderhandelingen omtrent den afkoop van tollen zullen leiden. Voorshands is hiervoor f 300.000 aangevraagd. DjE MOOREAANSLAG TE SCHIEBROEK. Dé toestand van den 78-jarigen landbouwer A. O. Termeulen uit Schiebroek, die in het zieken huis te Rotterdam wordt verpleegd, is vrij be vredigend. Hoewel heel langzaam, is toch wel eenige vooruitgang waar 'te nemen. ONGEVAL. Zaterdag had te Veldhoven een doodelijk on geval plaats in de nabijheid van de steenfabriek „De Heidebloem". De wielrijder 'H. werd door een luxe auto uit Eindhoven aangereden en zwaar gewond. Hij werd in een naburige woning binnen gedragen en overleed spoedig daarop. Waarschijn lijk is het ongeluk te wijten aan het feit, dat den bestuurder van de luxe auto en'den fietser het uitzicht werd beuomen door rook van de pas- seerende tram. W. H. was ongehuwd en 21 jaar oud. s Nieuwstijdingen INBREKERS. Voor de rechtbank te Zutfen hebben terecht ge staan twee gebroeders resp. 27 en 31 jaar oud, af komstig uit Amsterdam die in de maand Mei van dit jaar de Veluwe onveilig hebben gemaakt. Zoo heb ben zij ingebroken ten huize van ds. Pots te Vaas- sen. Hier haalden zij alles overhoop en stalen een kistje met 68 aan collectegeld, zes spaarpotjes en een beurs met eenig geld, in totaal ruim ƒ100. De verdachten ontkenden. Zij waren wel in de omgeving van Vaassen geweest, maar in verband met een geheime distilleerderij waarvoor zij alco hol smokkelden. Uit het verdere verhoor bleek, dat zij zich in de bosschen hadden schuil gehouden. Het O. M. eischte tegen den eersten verdachte, die eerder is veroordeeld twee jaar en zes maan den en tegen den ander een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Coops, concludeerde tot vrij- EEN LIEFDESDRAMA. Op den Schiedamschen dijk te Rotterdam, heeft zich in den nacht van Zondag op Maandag een liefdesdrama afgespeelcj. Een zekere mej. J., die vroeger samenwoonde met den 25-jarigen A. P. M. van Woudenberg, doch daarna eenigen tijd met den Spanjaard J. P. was gegaan, was dezer dagen bij van Woudenberg teruggekeerd. De Spanjaard was hierover zeer gebelgd en had de juffrouw, die in café als buffetjuffrouw werkzaam is, Zaterdag avond reeds bedreigd. In den daarop volgenden nacht heeft de Spanjaard waarschijnlijk met een mes, van W., nadat deze mej. J. van haar werk had gehaald, op den Schiedamschendijk twee ste ken toegebracht, nl. een in de borst en een in de rechterpols. De man zakte bij de trap van zijn woning ineen. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De Spanjaard is door de politie gearresteerd. STROOPERS. De gemeente-politie te Venlo heeft aldaar aan gehouden en overgebracht naar het Huis van Be waring een drietal woonwagenbewoners uit Venlo, die zich gedurende den laatsten tijd aan een groot aantal diefstallen te Venlo en omgeving blijken te hebben schuldig gemaakt. Gedurende den nacht trokken zij gezamenlijk met een handwagen naar naburige dorpen. Alles, wat van hun gading was werd weggenomen en langs binnenwegen naar Venlo vervoerd. Indien de buit op de nachtelijke strooptochten niet voldoende was, werden de waterpompen die zich op deze dor pen meestal buiten de woning bevinden, afgebroken en meegenomen. Op een afgelegen plek sneden zij dan het lood van de pompen. Voorts hebben zij in den geheelen omtrek vele kippen- en eendenhokken geplunderd. De politie blijkt een goeden vangst te hebben gedaan, want het onderzoek strekt zich reeds over een twintigtal diefstallen in inbraken uit. Zekere F. X. een welbekende bij de justitie schijnt de aan voerder van het drietal geweest te zijn. VECHTPARTIJ. Zaterdagavond zijn op den Schiedamschendijk te Rotterdam aangethouden de 26-jarige zeeman J. v. d. W., en de 23-jarige P. v. d. W., twee broers, die zich aan een vechtpartij met verscheidene personen hebben schuldig gemaakt. De broers waren in een café op den Schiedamschendijk vrijwel zonder aan leiding gaan vechten, tengevolge waarvan stoelen en tafels wérden in puin geslagen. De spiegelruit van het café werd tijdens de vechtpartij, waaraan door ongeveer tien man werd deelgenomen verbrij zeld. Nadat de broers op straat waren gezet, hebben nog eenige voorbijgangers zich in den strijd ge mengd. Tenslotte zijn de twee vechtersbazen na in het ziekenhuis aan den Coolsingel te zijn verbonden door agenten van politie in het politiebureau ge- S bracht ter kalmeering. P. had een scheurwond bo- ven het linkeroog, J. had een wond bij den mond, I welke door een slag met een biergals was toege- bracht. Onder het publiek liepen nog eenige menschen 1 niet noemenswaardige verwondingen op. ERNSTIG AUTO ONGEVAL. Zaterdagavond omstreeks half acht is op den Steenweg tusschen Huiten en Rijen een ernstig au to-ongeluk gebeurd, waarbij vijf personen gewond werden. Omstreeks genoemden tijd was de boerenknecht P. Wouters uit Huiten met zijn wagen, beladen met

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2