Zijne Majesteit het kind. Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE: In de plaats van den heer J. Smit is tot diaken gekozen de heer K. Zeeman. Herkozen is als zoo danig de heer D. Bakker. —BROEK OP LANGENDIJK. DE FLORALIAVEREENIGING. Eigenlijk deugt het opschrift niet; er moest staan „de op te richten Floralia-vereeniging." te Broek op Langendijk. Te Broek leeft men intens met alle dingen mee, hoevele vereenigingen zou dat goede dorp wel tellen? En nu er weer een bij, hoor ik al zeggen. Ja, en het voorloopig comité, bestaande uit de dames T. Slot-Wagenaar, M. Pasterkamp-Schoon de Jong (de hoffelijkheid eischt, hen eerst te noe men), alsmede uit de heeren B. P. Ytsma, P. Glas en A. Troost, heeft zelfs de stellige overtuiging, dat een Floraliavereeniging zeer nuttig werk kan doen. Deze week, a.s. Vrijdagavond om zeven uur, wordt een openbare propaganda-avond voor de op te richten Floraliavereeniging gehouden in het lo kaal van den heer J. de Boer. Daar zal iets bijzonders, in Broek nog nimmer gezien, worden vertoond. Men zal op het witte doek de meest moderne machines kunnen bewonderen, in gebruik bij de kunstmestfabricage. Ik kan me voorstellen, dat menig tuinbouwer zegt: dat lijkt me niet zoo bijzonder, technicus ben ik niet. Welnu er wordt meer vertoond. Zou het niet buitengewoon leerzaam en interessant zijn te zien, hoe een plant zich uit het zaad ontwikkelt? Hoe de veranderingen gedurende het groei-proces verloopen? Dat meen ik, wil nu ieder tuinbouwer zien, die daartoe in de gelegenheid is. Ook voor de dames, die in het bijzonder ter ver gadering worden genoddigd, is iets bijzonders te k-ken. Op het gebied van kamerplanten wordt iets te zien gegeven. Ook den tulpenbouwers zij een be zoek zeer aanbevolen. En alles wordt verkalard door een deskundige van eersten rang, een landbouwkundig ingenieur. Men zorge op tijd present te zijn. Voor een schijn tje is al dat moois te genieten. Houdt den avond van 22 November voor de Floraliavereeniging vrij. Zie voor nadere bijzonderheden de in dit en het Donderdagnr. te plaatsen advertentie. IJsclub „Volharding" ODUEARiSPEL, Algemeene vergadering op Zaterdag 16 Nov. ten locale van den heer Vis. Staat deze vereeniging in de ijsperiode, zooals in den afgeloopen winter, waarbij het natuur lijk naast veel lof ook niet aan de noodige kri tiek ontbreekt, in het midden van veler belang stelling, op deze vergadering was daar niet veel van te bespeuren. Gezien het zeer groote leden tal, was er slechts een klein percentage opge komen. De voorzitter, Mr. O. P. Eecen betreurde dan ook in zijn opening de slechte opkoinst, vooral waar zulke vergaderingen een band .vormen on der de leden. Na de aanwezigen welkom te h|eet|en, herdacht voorzitter het verscheiden van wijlen de heer A. Kroon, in leven eerelid van „Volhar ding" en memoreerde zijn warme sympathie voor de vereeniging. Deze plechtige herdenking werd door de vergadering staande aangehoord. Ook de eveneens dit jaar overleden voorz. van de Kon. Ned. Sch. Bond, Dr. Schutt werd door den voorz. herdacht. Ingekomen waren berichten van de heeren J. de Boer en J. Schrieken, dat zij bedankten resp. als hoofdcommissaris en bestuurslid. Gezondheidsre denen waren voor den heer de Boer Tedenen om voor dit veelomvattende werk te bedanken, maar ook zijn bedrijf liet niet toe dat hij zijn functie handhaafde. Ook de heer Schrieken kon wegens drukke werkzaamheden zijn functie niet lihger' handhaven. Dte voorzitter memoreerde het vele, werk j),at beide heeren voor „Volharding" hadéten ^fedgan, en stelde voor, beiden tot eereleden te benoe men. Dit werd met applaus door de vergadering aangenomen. Nadat de notulen door den Secr., den heer van Loo, waren voorgelezen en goedgekeurd, werd het jaarverslag voorgelezen. Dit verslag was zoodanig samengesteld, dat men sommige oogenblikken meende weer midden in den afgeloopen winter te zitten. De voorzitter dankte de beide samenstellers van Loo en Schrieken, dan ook hartelijk voor het zeer geestige en onderhoudende verslag. Die rekening van den penningmeester, de heer P. Eecen, werd door de Kascommissie bij monde van den heer P. Wijn in orde bevonden. Het sal do Nov. 1928 bedroeg f 75.991/2 en op heden f929.14, terwijl de ontvangsten en uitgaven slo ten op f4762.78. De benoeming kascommissie 1930 zal aan het bestuur worden overgelaten. Verkiezing bestuursleden en uitbreiding met 2 leden. Waar gedurende de ijsperiode het werk van het bestuur veelomvattend is, acht het be stuur uitbreiding noodzakelijk. Wegens bedanken van den heer J. Schrieken, moesten dus drie nieuwe leden gekozen worden. Na gehouden stemming waren dat de heeren P. Wijn, H. Tauber en Bakker Ozn., terwijl de heeren 1. M. K. van Loo en P. Eecen, aftre dend, werden herkozen. Verkiezing commissarissen. Vacatures zijn ont staan door bet bedanken van J. dc Boer, en door het verkiezen in het bestuur van de heeren H. Tauber, O. Bakker, A. Bakker en P. Eecen, ter wijl de commissarissen werden uitgebreid met twee. Benoemd werden als zoodanig de heeren J.Kos Wzn., O. Langedijk, H. M.öller, W. Kos Jzn., Jac. Maars en P. Krqon Azn. Naast de heer Jac. Gelder als hoofdcommissa ris werd in de plaats van den heer de Boer benoemd, de heer K. Dekker. Vervolgens stelt het bestuur voor de contribu tieregeling zoodanig te wijzigen dat personen boven de 18 jaar niet meer op de z.g. kinder- kaarten kunnen, maar zelf lid moeten zijn. Het bestuur vond het te gek om volwassen menschen op een kinderkaart toe te laten. De heer A. Timmerman merkt op dat het dan gewenscht is twee kleuren of modellen uit te geven. Waar verder niemand hier meer het woord over wenscht werd het bestuursvoorstel bij acla- matie aangenomen. Aan het bestuur werd opgedragen, met de ijs- clubs van Noord- en Zuidscharwoude deze zaak te bespreken. Naar aanleiding van het voorgaande werd er gesproken over de bondskaart, uitgegeven van het N(oord) H(oll.) N(oorder) K(wartier) en wat nu eigenlijk het nut van die kaarten was. Kwam men op andere banen, dan had men aan de N.H. N.K. kaart niets. Voorz. antwoordde dat er verleden jaar ook reeds over gesproken is, maar toen waren er be zwaren opgerezen om voor het N.H.N.K. te be danken. Het bestuur van het N.H.N.K. had ech ter zelf verklaard dat het zichzelf heeft over leefd en derhalve naar middelen uitzag om haar voortbestaan te rechtvaardigen. „Volharding" be taald zoo jaarlijks pl.m. f74.aan bijdragen, maar ontvangt absoluut geen profijt van het N.H.N.K. Qp de vraag wat of het N.H.N.K. eigenlijk doet, antwoordde de secretaris -dat vroeger door haar gezorgd werd voor het in orde houden der banen van de eene plaats naar de andere, maar tegenwoordig is dat ook al minder geworden. De heer H. Bakker zou gaarne zien dat hiel de verbindingswegen beter werden onderhouden, daar men zoowat gedwongen is om slechts baan tjes te rijden, terwijl in West-Friesland dat on derhoud veel beter is. Voorz: schreef dit toe aan het iang openhou den van het vaarwater. De Secretaris nam het onderhoud der verbin dingswegen liever in eigen beheer om die dan in betere conditie te houden. Ook zal .getracht worden bij goed ijs een ver- bindingsbaan te maken van Oudkarspel naar Alk maar binnendoor in samenwerking met belang hebbende ijsclubs, zoodat de ringvaart vermeden kan worden. D'aarna werd het voorstel om zich los te ma ken van het N.H.N.K. met meerderheid van stem men aangenomen. Echter zal dit besluit aan het verzorgen der banen naar andere plaatsen geen schade doen. Tot afgevaardigden naar de verg. van den Kon. Ned. Schaatsrijdersbond, werden benoemd de hee ren A. Timmerman en I. M. K. v. Loo. Rondvraag. De heer Gelder stelde voor om bij het openen detr banen vlaggetjes te plaatsen op dp auto bussen. Het bestuur zegde dit toe. De heer Tauber wenscht juryleden uit'de eigen vereeniging en niet meer uit Alkmaar. Voorz. antwoord dat er hier thans 3 zijn. De heer Wijn informeert naar een andere af scheiding der banen, in plaats van ijzerdraad. Het bestuur had dit reeds onder de oogen ge zien, maar kon tot nog toe geen bevredigende verbetering vinden. Vergrooting commissietent. Het bestuur heeft een bespreking gehad met den heer Kuilipan om de tent grooter te maken. Kuilman heeft -plannen om er een stuk van 8 Meter aan te bouwen en dan de kosten pl.m. f800, voor gezamenlijke rekening te nemen. Over dit punt loopen de meenihgen nogal uit een, omdat het plaatsen van die tent op de ba nen van „Volharding" de eigenaardige toestand schept dat „Volharding" op haar eigen terrein huur paoet betalen. Stemmen gaan op om de tent te koopen en in eigen beheer te nemen. De heer A. Timmerman stelt voor wel uit te breiden en de halve kosten voor „Volharding" te nemen, mèt bepaling dat bij eventueele ver koop der tent door Kuilman schadeloosstelling- betaald moet worden. De heer H. Bakker stelt voor de tent te koo pen en in eigen beheer te hemen. Dit kon geen meerderheid vinden. Daarna stelt de heer Bakker voor dit punt qp de agenda van de volgende vergadering te plaatsen. Algemeen goedgevonden. Daarna wordt het voorstel van den heer Tim merman aangenomen en wordt het bestuur ge machtigd de zaken verder af te handelen. De heer Tauber vraagt of het niet mogelijk is ,de tent in den zomer te gebruiken voor bad huis. N Na vele besprekingen waarbij de noodzakelijk heid van een zweminrichting wel gevoeld werd, fbesloot men een commissie te benoemen om de mogelijkheid te onderzoeken. Deze commissie be staat uit de heeren H. Tauber, I. M. K. van Loo, A. Bakker Ozn., W. Kos Wzn. en A. Timmerman. Hierna volgde sluiting, waarna de voorz. nog mededeelde besprekingen te hebben gevoerd met den directeur der Lichtbedrijven, om de kosten te berekenen van electrificatie van het Waardje, zoodat er dan ook bij electrisch licht gereden' kan worden. Er zal dan een permanente leiding naar de tent gemaakt worden en kosten hiervan zal dopr den Directeur ten spoedigste worden opgegeven. Dit zal dus een flinke verbetering geven. f Uit den Omtrek SINT PANCRAS. Op een vergadering van leden van het Alg. Zie kenfonds voor Alkmaar en omstreken in café Spoor zicht alhier, naar aanleiding van een voorgenomen contributieverhooging, werd de heer J. Boskamp gekozen als afgevaardigde teneinde de belangen der leden te Sint Pancras-Koedijk (Zuideinde) te bepleiten. Als het kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezien. Gam. Obsc. Hildebrand. In menig huiselijken kring is door het kind het zonnetje binnengebracht. En hoe heerlijk is het, als men die huishoudens beziet, waar de warme moederlijke zorg en de vaderlijke hulp lijke hulp zoo wordt gevoeld. Met weemoed denkt men dan aan de stum pertjes ,die dit alles moeten ontberen. Dan gaan onze gedachten uit naar die misdeelde kleintjes, wier ouders door armoede of ziekte niet in staat zijn hen datgene te geven, wat zoo onmisbaar is voor hunne toekomst, waardoor zij later hunne plaats in de maatschappij waardig zijn. - Dan huivert men als men weet, dat er nog vele stakkertjes zijn, die noodgedwongen in een misdadig milieu verkeeren en opgroeien voor galg en rad. s i Hoe dankbaar zijn wij gestemd dat vele instel lingen zich het lot dier kleinen aantrekken, ech- ter speelt „het geld" hierin een groote rol en i moeten nog vele van die zielige kleintjes de hulp en steun ontberen, omdat de financieele draagkracht dier instellingen ontoereikend is. j Is het dan ook te verwonderen, dat de groote liefdadigheid voor de Nederlandsche bevolking wederom wordt te hulp geroepen? Ein dat dit beroep niet tevergeefsch zal zijn is eene voor spelling, die niet voorbarig is, vooral nu het hier „het Hollandsche kind' 'geldt, j Dé jaarlijksche postzegel verkoop ten bate van het misdeelde en verwaarloosde kind zal gehou- den worden van 10 December tot 9 Januari, j Voor dit doel worden speciale postzegels ver- i vaardigd en werkt iedereen aan dit zoo verheven doel mee, door deze zegels te koopen en betaalt men slechts een bagatel meer als de waarde der zegels is. Zoo is de prijs van een postzegel- van 3 V2 cent 3 cent, Van/5 et,. 8 cent, van 6-10 cent, 3van 129/216 cent. Tevens worden verkocht se ries briefkaarten van de hand van Felix Timmer mans en prentbriefkaarten naar schilderijen van oude meesters. Deze serie kosten slechts 35 cent. Aan alle postkantoren zijn zoowel de zegels als de briefkaarten voorradig. Is het nu nog noodzakelijk een beroep te doen op de inwoners van den Langendijk om zooveel mogelijk van dezé weldadigheidszegels te koopen? Laat een ieder overtuigd zijn, dat vele klein tjes een groote maken. De zuivere winst van dezen zegelverkoop be droeg in 1928 f113.000 cn komt geheel ten goede aan het arme kind. Echter deze opbrengst kan veel grooter zijn. Indien iedere Nederlander slechts een zegel zou koopen, zou de winst f200.000 zijn. Hoe wordt dit geld nu aangewend Allereerst dient gezegd, dat alle gezindten hun deel er van ontvangen. Het aantal kinderen, het welk geholpen wordt, bedraagt 60.000. 'Zoo werd verleden jaar 3 millioen weldadig heidszegels verkocht, doch wat beteekent dit in verhouding van het enorme getal postzegels, het welk in hetzelfde tijdvak in Nederland wordt verkocht. Per maand bedraagt dit aantal 60 a 70 millioen, stelt men nu hiertegenover het ge tal 3 millioen, dan zal dit eene aansporig moge zijn ,dat iedereen gedurende de periode 10 Dec. 9 Jan. uitsluitend weldadigheidszegels koopt. Het Hoofdcomité te Alkmaar heeft thans po gingen in het werk gesteld een permanent comité aan den Langendijk op te richten, hetwelk aan een grootere en meerdere verkoop zeker1 ten nutte zal komen. Uit het verslag dezer bijeenkomst, voorkomende in de „N.L.Crt." van Zaterdag j.l. hebben velen kunnen lezen, in hoeverre dit is Door het krachtig werken van Ds. O. J. Staal is een voorloopig comité benoemd. Dit comité wacht nu een zware, niettemin een dankbare taak. Wie wil tenslotte niet de welvaart voor het Hollandsche kind De laatste jaren hebben ge noegzaam bewezen, wat de Hollander 'zelfs doet voor het vreemde kind. Denken wij eens aan de Hongaarsche en Oostenrijksche kinder-comité's. Hoevele arme kleinen vonden een liefderijk te huis binnen onze grenzen. Nu gaat het om het eigen kind! In de Langendijker gemeenten zullen plaatse lijke comité's worden opgericht en wij zijn over tuigd, dat het succes van den zegelverkoop verre de verwachtingen zal 'overtreffen. 'Velen heb ben 1 reeds voorgaande jaren zich niet onbetuigd gelaten en werden reeds groote kwantums door verschillende firma's besteld. Vélen zullen dit voorbeeld volgen. Het welslagen zal echter geheel verze kerd zijn, mits een ieder krachtig meewerkt,. Daarom doen wij een dringend beroep op allen, die dezer dagen een uitnoodiging hebben ontvan gen ter bijwoning van de vergadering op Dins dagavond 26 November a.s. in het lokaal van den heer P. Kramer. Op deze bijeenkomst zullen de plaatselijke comité's worden samengesteld. Degenen ,die geen uitnoodiging hebben ont vangen, doch hunne medewerking voor dit doel willen verleenen, worden hierbij krachtig aange spoord, aanwezig te zijn. Ook het Hoofdcomité zal alsdan tegenwoordig zijn. r Bewoners van Langendijk; Helpt het Holland sche misdeelde en verwaarloosde kind! Zwitserland en wij Zwitserland is evenals Nederland een klein land. En he is ook eveneens een mooi land, al is de na tuurschoonheid er van geheel anderen aard dan die in ons land. Terwijl de Zwitsers onder de beko ring geraken van de schoonheid der lage landen langs de zee, trekken jaarlijks duizenden Neder landers als toerist naar Zwitserland om er in hun vacantie over de Alpen te buitelen. Daardoor ook weten wij, dat Zwitserland geen goedkoop land is. Met name de spoortarieven zijn er vrij hoog. En het zelfde geldt voor de spoor vrachten, die in hoog te wedijveren met het Zwitsersche Alpentraject zelf Het is dan ook begrijpelijk, dat de tarke voor Zwit serland bestemd, niet wordt ingevoerd vanuit het Zuiden (Genua), immers de hooge Zwitsersche spoorkosten doen de lage Italiaansche tarieven practisch te niet. Deze tarwe wordt dan ook voor een groot deel via de Noordzee-havens, zoowel Rot terdam en Amsterdam als Antwerpen, ingevoerd. Op het voetspoor van de beruchte tarievenpoli tiek der Duitsche Rijksspoorwegen is men thans ook in Zwitserland overgegaan tot een tarieven- strijd. Men heeft zich eenvoudig de vraag gesteld: hoeveel moeten de tarieven op het Zwitsersche tra ject worden verlaagd teneinde een goedkooper ver voer mogelijk te maken over Italia-Zwitserland dan via de Rijnhavens. En men heeft dit gedaan zonder zich te bekommeren om de levensbelangen van ver schillende uiterst belangrijke ondernemingen, zoo als de te Bazel gevestigde veembedrijven. Maar nog veel minder heeft men zich bekommerd om het feit, dat ook Nederlandsche belangen zeer ernstig worden geschaad. Zoodat ook hier opnieuw een aanslag op onze zeehavens is gedaan zeehavens die voor onze nationale welvaart van zoo groote beteekenis zijn. Het is dringend noodzakelijk dat onze regeering met klem Zwitserland wijst op dezen voor ons land ongewenschten toestand. Tusschen beide landen bestaan vriendschappelijke betrekkingen: beiden nemen in de wereldhuishouding ongeveer dezelfde positie in, dus waarom zouden zij het elkander moeilijk maken? Wanneer er dan ook op wordt aangedronken om de vroeger geldende spoortarie ven te herstellen, is het volstrekt niet uitgesloten, dat een verzoek in dien zin in Zwitserland weer- kalnk zal vinden. Cjur. Mr. Th. A. S. Huijck'man, den Haag, Laan van Meerdervoort 17. 14 Nov. N V. Boek- en steendrukkerij „Holland" voorheen Weeverling Co. den Haag, Fisherstraat 40, Bj.c. Mr. J. H. van Laar. Cur. Mr. W|. P. M. van der Loo, den Haag, Parkstraat 2a. 14 Nov. S. H. van Dijk, 'sGravenhage, Zuidwinde A 230, R,.c. Mr. A. S. R,ueb, Cur. Jhr. Mr. E. van Nispen tot Seve- naer Delft. 14 Nov. J. A. J. Verwer, bloem- bollenkweeker, Veur, R.c. Jhr. Mr. Dr. Th. W. G1 Kalkoen, Cur. Mr. H. Krijgsman, den 'Haag, Molenstraat 17. 14 Nov. Werner Haake, laat stelijk -wonende te Poeldijk, gemeente Monster. Rc. Mr. G. Scholten, Our. Mr. R. Bergmans. 14 Nov. P. J. Otjes, loopknecht, den Haag, Anjelierstraat 9, Rc. Mr. A. N. Kuhn. Cur. Jhr. Mr. E. N. de Brauw, den Haag, Westeinde 28. 14 Nov. J. H. A. Duijnstee, kassier en commis- sionnair in effecten, Delft, Wijnhaven 23 en Nbordeinde 5. Rc. Mr. J. C. v. d. Burcht van Lichtenberg. Cur. Mr. J. P. Chardon, Delft en Mr. H. van Eiekelen Delft. 14 Nov. H. Prins, winkelier, den Haag, v. d. Broekstraat 2, Ri.e. Mr. P. J. A. Hijink, Cur. Mr. C. P. de Vries, den Haag, Prins Mauritslaan 16. 15 Nov. A. J. Smit, winkelier, Delfzijl, Spoorstraat, Ri.c. Mr. B. P. Enklaar, Cur. Mr. A. T. Vos, Appin- gedam. - 15 Nov. D. Houwen, Groningen, Nos- sauplein :20, R.c. Mr. B. P. Enklaar. Our. Mr. G. Rodenburg, Groningen. 15 Nov. H. Noor, koopman, Winschoten, Ged. Venne 33, Rc. Mr' JWedeven, Ctir. 'Mr. E. Post, Winschoten,. Opgegeven wegens gebrek aan aetief: 14 Nov. J. W. Dopheide, den Haag. '14 Nov. G. J. Cl. Traag, den Haag. 14 Nov. A. A. N. Bosma, Leiden. 14 Nov. Eu de Bleer, Maas tricht. 14 Nov. G. Leemeijeri Leeuwarden. 15 Nov. Chr. Teurlinkx, Eindhoven. Radio-Omroep Radio-Gentrale HURT 8 Kill)?, Ouiaispsl t III EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 20 November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152 Mid- dagmuziek. 2—3 Kinder koorzang. 3—4 Naaicursus. 44.30 Studiemuziek voor piano. 5—6.30 Dinermuziek Café Moderne A'dam. 6.457.45 Cursus Italiaansch. --8 Radio-Tpo- neel „Lady Windermeier's Waaier". Tot 12 uur dansmuziek. Donderdag 21 November. 1010.15 AVRG. Morgenwijding. 12.152 Mid- dugmuziek. 2—3 Gramofoonplaten. 3—3.30 Huisvrouwenhalfuurtje. 45 Ziekenuurtje. 5.306.30 Dinermuziek. 6.45—7.15 Land- bouwhalfuurtje. 7.157.45 Cursus Eransch. 8 Oostenrijksche avond. 88.15 Causerie W. •Vogt. 8.159 Concertgebouworkest. 911 Omroeporkest. 1112 Gramofoonplaten.' TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Woensdag 201 November. 8.159.30 NCRV. Morgenconcert. 10.30 11 Korte ziekendienst. 1111.30 Gramofoon platen. 12.302 Middagconcert. 22.45 Cpncert. 2.453.15 Lezing. 3.154.15 Vervolgconeert. 4.155 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonpla ten. 6.307.30 Cursussen te geven door P. B. N. A. ((Electro-techniek en statistische bere keningen. 7.308 Causerie pluimveevoeder enz. 8'8.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Uitzendavond. Blonderdag 21 November. 88.15 NCRV. Gramofoonplaten. 8.159 Landbouwuurtje. 910 Morgenconcert. 10 10.30 Zang dameskoor. 10.3011 Korte ziekendienst. 11 11.30 Lezing. 12.302 Middagconcert. 2—2.35 Schooluitzending. 2.453.45 Cursus fraaie handwerken. 45 Ziekenuurtje. 5—6 Gramofoonplaten. 6 Gramofoonplaten. 66.30 Cursus Maleisch. 6.307.30 Orgelconcert. 7.30 Uitzending Eva-ngeliesatiesamenkotast te Deventer. Faillissementen in Nederland. OPGEGEVEN DOOR VAN DER GRAAF Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties.) In de week van 1116 November 1929 zijn in Nederland uitgesproken 66 faillissementen. Uitgesproken 14 Nov. J. Brendel, hotelhouder, Scheveningen, Badhuisweg 1, R,.c. Mr. Gr. H. Bi. van den Boom, Eerste Langedijker Radio-Centrale 8- Schuitemaker Jr., Noordscharwoiide EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum). Woensdag 20'November. 1010.15 AVRO. Morgenwijding. 12.152' Mid- dagmuziek. 23 Kinderkoorzang. 34 Naaicursus. "44.30 Studiemuziek voor piano. 56.30 Dinermuziek Café Moderne A'dam. 6.457.45 Cursus Italiaansch. 8 Radio-Too- neef „Lady Windermeier's Waaier",, Tot 12 uur dansmuziek. Donderdag 21 November. 1010.15 AVRiO. Morgenwijding, 12.15—2 Mio- dugmuziek. 23 Gramofoonplaten. 33.30 Huisvrouwenhalfuurtje. 4—5 Ziekenuurtje. 5.306.30 Dinermuziek. 6.45—7.15 Land- bouwhalfuurtje. '7.157.45 Cursus Eransch. 8 Oostenrijksche avond. 88.15 Causerie W. Vogt. 8.159 Concertgebouworkest. 911 Omroeporkest. 1112 Gramofoonplaten. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen). Woensdag 2fl| November. 8.159.30 NCRV. Morgenconcert. 10.30— 11 Korte ziekendienst. 1111.30 Gramofoon platen. 12.302 Middagconcert. 22.45 voncert. 2.453.15 Lezing. 3.15—4.15 Vervolgconeert. 4.15—5 Gramofoonplaten. 56 Kinderuurtje. 66.30 Gramofoonpla ten. 6.307.30 Cursussen te geven door P. B. N. A. ((Electro Techniek en statistische be rekeningen. 7.308 Causerie pluimveevoeder enz. 88.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Uitzendavond. Donderdag 21 November. 88.15 NCRV. Gramofoonplaten. 8.159 Landbouwuurtje. 910 iMprgenconcert. 10 10.30 Zang dameskoor. 10.3011 Korte ziekendienst. 11—11.30 Lezing. 12.30—2 Middagconcert. 22.35 Schooluitzending. 2.453.45 Cursus fraaie handwerken. 45 Ziekenuurtje. 56 Gramofoonplaten. 6 6.30 Cursus Maleisch. 6.30—7.30 Orgel concert. 7.30 Uitzending Eyangeliesatiesamen- komst te Deventer.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4