ONZE GROENTEVEILINGEN \ttO£.sr\ Uit den Omtrek Radiorubriek Buitenland OVERZICHTEN EN PRIJSNOTEERINGEN Zij, die zich met I Januari op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datm verschijnende nummers GRATIS. rots gehouwen. Met zijn diep liggende oogen wist hij tot iemands ziel door te dringen. Hij was een man met temperament, met het harde van den bo dem van graniet, waarop hij was geboren. Hij was een groot staatsman, geen diplomaat. Hij was maar een man, die de dingen durfde te zeggen Frankrijk zal treuren om den man, die eens zeide „Je faits la guerre." De oorlog was inderdaad de apotheose van zijn leven. De laatste jaren van zijn leven bracht hij, de „ijdelheden hier beneden" al lang kennende, terug getrokken van de wereld door. Zijn memoires, die na zijn dood het licht zullen zien, zullen zeker belangwekkend zijn. Het testament van Clemenceau werd Zondagmor gen in tegenwoordigheid va nde falnilie geopend. Het bevatte o.a. het uitdrukkelijk verlangen, dat bij de begrafenis geen enkele officieele plechtigheid zal plaats hebben. Den geheelen Zondag defileerde een groote menigte langs het sterfhuis, talrijke per sonen hebben het rouwregister geteekend. Het eerst kwam president Doumergue en vervol gens verschillende leden der regeering. Minister-president Tardieu heeft in het sterfhuis drie kwartier vertoefd. Hij verklaarde aan journa listen, dat er overeenkomstig den wil van den over ledene geen enkele officieele plechtigheid zal plaats 11 ministerie van Bin- nenlandsche zaken gaf Tardieu bevel op alle mi nisteries en openbare gebouwen de vlag halfstok te hijschen ten teeken van rouw. De begrafenis had Maarndagmiddag in zeer be sloten kring te Mouilleron in de Vendée plaats. Al leen de familieleden en de vroegere medewerkers van Clemenceau namen er aan deel. Waar de regeering echter het geheele land wil doen deelnemen aan den nationalen rouw, heeft zij bepaald, dat op eenzelfde tijdstip in alle steden van Frankrijk artillerie-salvo's zullen worden ge lost. Het stoffelijk overschot van Clemenceau werd op Zondagavond in de doodkist gelegd. Tardieu was hierbij tegenwoordig. Aan den Nederlandsehen gezant te Parijs is opdracht gegeven aan de Fransche regeering de neming der Nederlandsche regeering te betuigen bij het overlijden van den heer Georges Clemen ceau. •V.egens het overlijden van den heer Clemen- cea nwas gisteren de Fransche vlag halfstok ge- heschcn aan het gebouw der Fransche legatie aan het Korte Voorhout te 's Gravenhage. Plaatselijk Nieuws GEMENGDE 7 A NG VEREENIGING „URESOENDG". We willen onder het plaatselijk nieuws even eens Aog de aandacht vestigen op"het door boven genoemde verecniging a.s. Donderdagavond (e geven buitengewoon kerkconcert, waarbij zullen medewerken Mej. Annie Woud, altzangeres en de Heer M. Visser, Orgel. Reeds aangekondigd in het nr. van Zaterdag verwijzen wij' eveneens naar dé in dit nr. voorkomende advertentie. Omdat er niet genoeg geweze nkan worden, dat dit kerkcon cert eeh avond van kunst en w'ijding zal zijn. Men heeft daarvoor slechts het programma, wat de te vertolken nrs. betreft, in te zien en zich verder in te denken, dat voor'dit concert bekwame medewerking is gevraagd en verkregen, terwijl, maar dit weten wij 'reeds, de vereeniging ons stel lig zal vergasten op een keur van koornummers. En de leiding van den directeur staat er ons verder borg voor, dat het aan gloed en bezieling bij de vertolking niet zal ontbreken. Waarlijk, dit concert bevelen wij wel zeer in aller aandacht aap. Het programma bevat uitsluitend een keur van religieuze liederen, bij de vertolking waar van ons een diepere en hoogere bezieling zal aangrijpen, die zeker eene bevrediging zal zijn voor hart en geest. Wie zich eens wil losmaken van dagelijksche sleur en beslommeringen en een oogenblik tot zich zelf inkeeren, ga dit concert bijwonen. - ZUTD&CjHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. Postma, komt als no. 1 voor op de voordracht voor onderwijzer aan-de O. L. School in de gemeenten Berg-Am- bacht. en Leiden. Voor eerstgenoemde gemeente heeft hij zich teruggetrokken. Nieuwstijdingen NED. POOTGOEDi IN FRANKRIIJK- Bij den handel in Nederlandsche pootaardap- pelen in Frankrijk hebbe nde onregelmatigheden thans een zóódanigen omvang aangenomen, dat de Fransche landbouwpers daaraan herhaaldelijk mededeelingen wijdt. Bij de rechtbanken te Rouen, Chartres en Blois zijn klachten ter zake'ingediend, terwijl de kwes tie voorts in de vergaderingen van landbouwor ganisaties daar te lande wordt behandeld. Het Fransche ministerie van Landbouw heeft thans deze aangelegenheid in handen genomen en een „Inspecteur d uSjerviee de la Repression des Frau des" (dienst voor het tegengaan van bedrog)' be last met het instellen van een onderzoek. In verband hiermede heeft de Nederlandsche rijkslandbouwconsulent te Parijs, Ir. A. Seven- ster, een uitvoerig artikel geplaatst in de daar- voo rin aanmerking komende Fransche bladen, waarin hij nauwkeurig vermeldt, welke waar borgen in Nederland verkregen kunnen worden door Fransche koopers, die door bevoegd te ach ten organisaties goedgekeurde Ned. pootaardap- pelen wenschen te betrekken. (Hdbld.), VERDUISTERINGEN Men meldt uit Den Helder aan! de „N. Rotterd. Courant" Tegen den officier van administratie 2e klasse A. A. W-, alhier, 2ijn ernstige vermoedens gere zen van verduisteringen van aan hem toever trouwde rijksgelden tijdens het tijdvak, waarin hij belast was met den administratieven dienst aan boord van Hr. Ms. Jacob van 'Heemskerck. Deze zaak is thans, in handen van den fiscaal van den zeekrijgsraad te Willemsoord. CiARlBOLZUÜR GEDRONKEN. Zondagmorgen vroeg dronk een 36-jarige onge huwde man te Sappemeer bij vergissing verdund carbolzuur. Hij moest het met den dood be- koopen. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Zaterdagmiddag is de 20-jarige Amtman, wo nende te Leiden, onder Sassenheim door een Brockway-autobus aangereden en op slag gedood. AUTO EN TRAM. Op de Breestraat te Leiden is Zondagmorgen, ten gevolge van het doorglijden van een électri- schen tramtrein, die tram met een auto in bot sing gekomen, waardoor de auto totaal werd vernield. .Wonder boven wonder kwamen per soonlijke ongelukken niet voor. AUTOi GESLIPT. Een zwaar gewonde. Maandagmorgen even over half acht is op den Maastriehterweg, even voorbij Roermond,'de heer I.. Fijck uit Amsterdam,'met een nieuwe auto ge slipt en tegen een boom terecht gekomen. jMjet zware hoofdwonden en inwendige kneuzingen is hij naar het Louisahuis overgebracht. DOODGEREDEN. Aa nden Warmonderdam onder Leiden is een fietsrijder door een autobus aangereden en ge dood. EEN VECHTPARTIJ, Zaterdagavond heeft een 24-jarige jongeman te Veenendaal bij een twist een 20-j^rigen kame raad met een mes een bloedende snede op het voorhoofd toegebracht. De mishandelde moest naar Utrecht worden vervoerd. D;e dader zelf, liep eveneens een ernstige verwonding aan het hoofd op. beiden verloren veel bloed en konden daarom nog niet door de politie worden gehoord. HEERHUGOWAARD. Het was druk in de kom der gemeente hetgeen zijn oorzaak vond in de feestviering der gymnastiek vereeniging „T.A.V.E.N.U." welke haar tien-jarige bestaan vierde. Tal van zustervereenigingen toon den hare belangstelling door deelname aan de uit geschreven wedstrijden, waarvoor de Jury bestond uit de heeren J. Hop, P. Rijswijk, Jac. Kaan Jac. Koster P. Siewers, C. Kreuzer en F. van Loo. De turnzaal was voor deze gelegenheid smaakvol ver sierd en leverde met al die heeren en dames gym nasten een prettigen indruk. Reeds half tien begon nen de morgen wedstrijden, bestaande in stokoefe- ningen voor dames, groepen van 6 en van 12 en vrije oefeningen voor heeren groepen van 6 en van 12. Respectievelijk werden aan deze wedstrijden deelgenomen door 8 5 9 en 3 vereenigingen en de prijzen behaald door O.S.S. te Zandvoort, W. I. L. te Assendelft, Olympia te Wieringerwaard,, en Spar ta te Winkel met respectievelijk 124, 123, 112 en 107.5 punt. De Halter te Alkmaar, Hygiéa te Krom menie, O. K. K. te den Helder met 237.5, 228 en 218.5 punt. Lycurgus te Schagen, U. D. I. te Dirks- horn, O. S. S. te Zandvoort en Bé Quick te Bergen met 126.5, 121.5, 113 en 98 punten. Turnlust te Alk maar en O. K. K te den Helder met 255 en 229 pt. De middag werd geopend met de officieele ont vangst waarbij als ontvangst-commissie fungeerden Burgemeester van Slooten, beschermheer van T.A. V.E.N.U. en de heeren S. Brugman, P. Kostelijk, Jac. Zomer en A. Kooy: Gesproken werd door den beschermheer, die de vereenigingen hare afgevaar digden en speciaal ook de jury namens het be stuur welkom heette en meedeelde dat na het sa menstellen van het programma nog medailles wa ren ingekomen van organisaties en personen. Daarna door den heer Burgman, die de vereeni ging speciaal ook gelukwenschte met de vele blij ken van belangstelling bij haar jubileum en haar nog veel goeds toewenschte. Vervolgens de hr. Hop, als hoofdbestuurslid van het K.N.G.V., die wel graag had gezien dat deze officieele ontvangst in het gemeentehuis had plaats gehad door het ge meentebestuur. Uit het gesprokene door den burge meester van Slooten meent hij te mogen afleiden, dat bij wettelijke invoering der lich. oef. als leer vak, dit zoo goed mogelijk tot zijn recht zal komen in deze gemeente. In warme bewoordingen beval de spr. de beoefening der gymnastiek voor lichaam en geest aan. De middagwedstrijden bestonden uit 3-kampen voor heeren en 3-kampen voor dames, telkens door groepen van 6 en 12. De uitslag hier van was voor de heeren: Lycurgus te Krommenie 263 pt., Sparta te Winkel 238, en Hercules te Wor- merveer 226.5. Turnlust te Alkmaar 557 p., U. D. I. te Dirkshorn 520 aantal deelnemende vereeni gingen resp. 6 en 3. Voor dames Lycurgus te Schagen 273.5 pt., Spar ta te Winkel 522, De Halter te Alkmaar 521.5, en Turnlust te Alkmaar 521 pt. Hébé te Nieuwe Nie- dorp 269.5 pt., W. I. L. te Assendelft 257 pt., en Hébé te Wormerveer 255.5 pt. Deelnemende vereeni gingen resp. 8 en-6. Hierop volgde uitreiking der prijzen voor de dagwedstrijdèn. Bij den aanvang van den Eere-avond werden door den voorz. van T.A.V.E.N.U. den heer S. Dekkers in waardeerende woorden toegesproken mej: A. Zomer en J. Schuu ring. De eerste ontving een vaas met bloemen, de ander een souvenir. Voorts de jonge juffr. W. Boe- kenstein, voor hare steds belanglooze muzikale me dewerking. Aan haar werden bloemen overhandigd en tenslotte de heer Nol, leider dre vereeniging, wien mede een souvenir aangeboden werd. Vervol gens nam de heer Nol het woord om den voorz. namens het bestuur te complimenteeren, waarbij ook hem een souvenir werd aangeboden. Na afloop hiervan werd het programma vérder afgewerkt, bestaande uit 3-kampen voor dames en idem voor heeren. Werd hierbij vooral mooi werk te zien gegeven een hoogst aangename afwisseling gaven ook de dansen zoo keurig uitgevoerd door de dames der vereeniging T.A.V.E.N.U., U.D.I. en Olympia alsmede de vrije oefeningen nieuwe rich ting, uitgevoerd door de dames van O.K.K. te den Helder. De personeele prijzen werden toegekend aan de dames A. Zomer te Heerhugowaard, K. Vader te Anna Paulowna, M. Sepers te Nieuwe Niedorp, en C. Strobbe te Winkel en aan de heeren J. Schuuring te Heerhugowaard, J. de Groot te Stómpetoren, T. Mantel te Winkel. Na prijsuitreiking en de gebruikelijke plichtple gingen bleef men nog geruimen tijd bijeen. Waren bij de dagwedstrijden reeds vrij wat belang stellenden aanwezig, des avonds was er geen beschik baar plekje onbezet gebleven. T.A.V.E.N.U. zal onge twijfeld nog lang met aangename gedachten op de zoo wel geslaagde viering van haar tienjarig be staan terugzien. OUDE NIEDORT. Maandagavond vergaderde de ijsclub Oude Nie dorp end omstreken in het café van den heed Balk. Tegenwoordig waren 15 personen. Nadat de voorzitter de heer H. Ootjers met een welkom had geopend en de secretaris de notulen had gelezen, werd overgegaan tot onder zoek van de rekening van het afgeloopen jaar. Deze rekening, door de heeren Jb. v. Zoonen Dz. J. Kossen nagezien, werd op advies van geinoem- de heeren goedgekeurd met een voordeelig saldo groot f83.27, Ontvangen was met inbegrip van het saldo van het vorige jaar f 304.22. De uit gaven bedroegen f220.95. De Penningmeester ontving een woord van dank voor zijn goed be heer. De club telde 127 leden. Bestuursverkiezing. In de plaats van den voor zitter, niet herkiesbaar, werd na enkele stem mingen benoemd de heer Jb. van Zponen Az. Verslag van den Bond van de gehouden verga dering. De afgevaardigde die die vergadering had bezocht, meende dat er op die vergadering niet veel was behandeld wat in het belang was voor onze club. Hij vond dat de groote bond stervende was, De vergadering stelde er geen. prijs op dat de afgevaardigde het verslag dat hij voor hem had voorlas. De meesten hadden het destijds al gelezen in de couranten. jHet Bestuur deed hierop een voorstel om het lidmaatschap van den ijsbond Holl. Noorder kwartier op te zeggen. Na eenige bespreking werd besloten oin van den bond af te scheiden. Verder deed het bestuur een voorstel om de contributie te brengenvoor alle gehuwden op f 1 en voor de ongehuwde op f 0.50, Thans betalen een deel van de gehuwden f 1' ein een deel f 0.50. Na hierover eenigen tijd van gedachte gewisseld te hebben werd het voorstel van het Bestuur aangenomen. Nadat bij de rondvraag nog eenige punten van meer huishoudelijken aard werden besproken, werd de vergadering met woorden van dank gesloten. UIT DE RADIO-BLADEN. 23 November 1929. J. Corver opent „Radio-Expres" met een artikel „Omroepontvangst" in groote steden." Voorts brengt het tijdschrift een aantal korte bijdragen en de vaste rubrieken. In „Radiowereld" treffen we eèn beschrijving aan een schema en een bouwteekening van een ontvan ger met ingebouwde spoelen. R. Heaviside schrijft over „Meetbrug en aanverwante theorieën" Ook wordt nog een vierlamps kortegolfontvanger met schermrooster-hoogfrequentlamp beschreven. Joh. Schnabel publiceert in de „Katholieke Ra dio-Gids" het slot van het artikel „Een nieuwe lamp noodig?" Aug. Smets bespreekt de voornaamste K. R.O.-muziek-rogramma's dezer week. Voorts ver- eenigingsnieuws. De „Omroepgids" publiceert voornamelijk pro grammabesprekingen en vereenigingsnieuws. IMKPVft „Wat de V.A.R.A. tot den Radioraad te zeggen had" is de titel van het openingsartikel van „Ra dio." Ook lezen we een artikeltje over den electro- dynamischen luidspreker. Op zeer populaire wijze wordt he overbrengen van telefonie door middel de radio besproken. De „Radiobode" brengt een groot aantal artike len ter inleiding van de radio-programma's der komende week. Ook wordt er in een artikel de nadruk op gelegd, dat men zorg aan den aanleg van antenne en aardverbinding moet besteden. H. C. Cannegieter schrijft over de radio als modern geestelijk verkeresmiddel. RADIO-VARIA. 23 November 1929. JAARVERGADERING VAN DE „WIRELESS LEAGUE" De „Wireless League" een zeer machtige Engel- sche vereeniging, die ten doel heeft de belangen der radio-luisteraars te beschermen, heeft den da tum van haar algemeene jaarvergadering vastge steld op 6 December a.s. Deze vergadering vindt plaats in het gebouw van de Royal Automobile Cl. Pall Mali. ENGELSCHE HERUITZENDING VAN DUITSCHE STATIONS. Er bestaan in Engeland plannen om in de toe komst regelmatig programma's van Duitsche sta tions aan de Britsche luisteraars door te geven. Waarschijnlijk zal reeds den 3den Januari 1930 de eerste heruitzending plaats hebben. Op dien datum zullen in Duitschland de nieuwe telefoonkabels, de welke de stations verbinden, beproefd worden door het uitzenden van een programma over alle Duit sche zenderss. Een klassiek concert zal op den avond van dien dag ten gehoore worden gebracht. Reeds twee andere Duitsche programma's voor her uitzending door Engeland zijn in voorbereiding, nl. een uitzending van lichte muziek en een van een variété-programma. NOODWEER IN HET BUITENLAND. Het Noorden van Portugal wordt door zware stor men geteisterd. Volgens een bericht uit de Portu- geesche grensstad Arcos de Val is het geheele ge deelte der stad in de nabijheid v'an de rivier onder water gezet. Verscheidene huisgezinnen konden al leen met groote moeite in veiligheid worden ge bracht. De aangerichte schade is zeer groot. Zoo werden o.a. in twee fabrieken opgestapelde fabrika ten en grondstoffen, ondanks alle inspanning van de brandweer weggespoeld. Voor zoover tot-dusver bekend is, zijn er geen menschenlevens verloren gegaan. Overstroominge"n in Monmouthshire.' Streke regens veroorzaakten overstroomingen van huizen, scholen, bioscopen, straten en fabrieken in verschillende deelen van Monmouthshire. Het aan tal buiten werk geraakte personen is groot. Een aantal stuks vee is omgekomen. Een gasfabriek in een stad is zoo >z)eer onder water komen te staan, dat de gasvoorziening met groote moeilijkheden te kampen heeft. Het werk in de mijnen in andere centra is gestaakt. DE STRIJD IN MANTSJOERIJE. Japan neemt maatregelen. Een V. D.-bericht uit Tokio meldt, dat de Japan- sche regeering besloten heeft de bescherming van den spoorweg in Zuid-Mantsjoerije te versterken. Twee bataljons Japansche infanterie hebben bevel gekregen Dairen te verlaten en zich onmiddellijk naar Moekden te begeven. De Amerikaansche regeering ziet den toe stand ernstig in. Stimson, de minister van buitenlandsche zaken, zeide, dat de regeering den toestand in het Verre Oosten aandachtig gadeslaat, dien zij als ernstig beschowude. Hij voegde hieraan nog toe, dat in dien de regeering in staat was voorstellen te doen tot het doen opklaren van den toestand, zij dit zou doen. EEN GASONTPLOFFING TE ESSEN. OP DEN WEBERPLATZ. Ee gebouw waarin een huishoudwinkel, benevens een café is gevestigd vloog in de lucht. Het huis is geheel uiteengerukt en vernield. De straten liggen vol goederen uit den winkel. Verschillende voorwer pen zijn door de vensters van omliggende huizen naar binnen geslingerd. De aangrenzende gebouwen zijn sterk beschadigd Bijna llae vensters en groote ruiten der winkels in de omgeving zijn nigedurkt. De luchtdruk was zoo hevig, dat groote steenbrokken van het ver nielde gebouw op de daken rondom neervielen, waardoor groote schade is aangericht. De brandweer is met al het materiaal ter plaatse Men heeft reeds acht zwaar- en vier licht gewon den uit de puinhoopen te voorschijn gebracht, ter wijl er drie personen gedood zijn. Een vrouw op de markt, die op het plein wordt gehouden, werd door een grooten steen getroffen en onmiddellijk gedood Luchtvaart DE POSTVLUCHTEN HOLLAND—INDIE. Het derde retourvliegtuig op weg naar Nederland is gisteren te 6 uur uit Allahabad vertrokken en om 11.40 te Nasirabad aangekomen, 12.58 van daar vertrokken en om 16.55 te Karatsji aangekomen. Met het vliegtuig werden in totaal 21 zakken luchtpost verzonden. Hiervan zijn er 13 bestemd voor Amsterdam met een gewicht van 15850 kg., drie voor Rotterdam met een gewicht van 145 kg., en vijf voor 's-Gravenhage wegende 40 kg. In to taal is derhalve 213 kg. (bruto) post aan boord. Het zesde vliegtuig te Akyab Zondag is bij de K. L. M. bericht ontvangen dat het zesde postvliegtuig te 9.45 uit Calcutta was ver trokken en te 13.40 te Akyab was aangekomen. Al les was wel aan boord. Maandag werd de reis voort gezet. Tot Bangkok. Het zesde vliegtuig is gistermorgen te 6 uur 25 uit Akyab vertrokken en te 12 uur 20 te Bangkok aangekomen. Alles wel. Heden wordt de reis voort gezet. Lr-y In de afgeloopen week is in den gang van zaken zeer weinig veranderd bij de vorige. De aanvoer blijft nog steeds matig en voor de meeste producten is weingi vraag en zijn derhalve de prijzen matig tot slecht. Alleen BLOEMKOOL maakt hierop een gunstige uitzondering. Wel was het aanbod niet groot, om dat wat er nog te velde staat maar zeer weinig bloemt, waardoor ook de aangeboden hoeveelheid klein van stuk is De beste kwaliteit werd graag voor prijzen boven ƒ20 tot soms 28 per 100 stuks, ge kocht. Ook het iets afwijkende en lichtere goed maakte mooie prijzen. Van de sluitkoolsoorten gaat het met de ROODE KOOL nog het best al was de animo bijna nog ge ringer dan vorige week. Een aanvoer van 12 tot 13 wagons per dag aan beide veilingen samen kon echter tegen vrij vaste prijzen afname vinden. En kele malen maakte het mooiste goed 5 per 100 kilogram overigens werd naar gelang van grootte en kwaliteit van 2.40 tot4.50 besteed. GELE KOOL, daarvan waren de grootsten iets duurder dan de roode. maar voor de andere sorteeringen waren de prijzen hieraan ongeveer gelijk. Bij een nog steeds gering blijvenden aanvoer van bemiddeld 3 wagons per dag, is dit wel een bewijs dat de vraag ook voor deze soort niet veel beteekent. Er is dan ook elders nog van alles aan de markt Dit wordt ook hier geïllustreerd door het aanbod van nog wel 4 of 5 andere soorten kool. Eerstens Chineesche kool of WITKROP met een gemiddeld aanbod van 6000 krop per dag. Dit goed maakte ook matige prijzen. Naar gelang van kwali teit 1.50—3.50 per 100 stuks. Ook komt GROENE KOOL ter veiling die 2—3 cent per stuk noteerde. Verder SPRUITKOOL. In tegenstelling met de an dere, gaat deze graag van de hand en werden ook nu prijzen van 20 cent per kilo gemaakt. Voor WITTE KOOL wordt de markt nog eer slechter dan beter De herfstsoort waarvan nog door een een 4 wagons per dag werden geveild, kon in de meeste gevallen geen 100,per wagon meer opbrengen en ging soms voor prijzen van ƒ70 en ƒ80. Ook DEENSCHE WITTE KOOL blijft slecht gevraagd. De aanvoer nam iets toe en bedroeg 9 —10 wagons per dag. Zware kool bracht evenals vorige week iets meer op dan 1.201.50 en klei ner goed de laatste dagen hoogstens ƒ2.50 per 100 kilogram. Was het met den koolhandel traag, aanvankelijk scheen het met de UIEN iets te verbeteren en kon den mooie partijen weer 4 of zelfs iets daarboven opbrengen. De laatste dagen toen wat meer was aangevoerd wat met 3 wagons per dag toch maar weinig was zakten de prijzen weer tot 3.50 3.80 ook voor de grove sorteering en gingen af wijkende partijen weer voor 3 per 100 kilograrp. Drielingen bleven vrij vast ƒ2.50 noteeren en nep 4.50—5. Wat PEEN betreft hiervan komt niet meer da gelijks dan 1520000 kilogram aan de veiling, wat genoeg is om in de bestaande behoefte te voorzien.. Deze week hadden althans de prijzen weer neiging tot dalen en kon voor de groote sorteering geen ƒ2.50 per 100 kilogram meer worden gemaakt. De kleine sorteering bracht de laatste dagen zelfs niet meer dan 1 op. KROTEN .eveneens in geringe maet aanwezig varieerden van 1.502.20. Af en toe werd nog een kleine hoeveelheid SNIJ- BOONEN uit de kas aangeboden Dit ging graag weg voor 45—50 cent per kilo. UIT DEI STREEK. Niettegenstaande de maat der bloemkoolis verkleind, is toch de aanvoe rniet grooter ge worden, wel een bewijs dus, dat de bloemkool slecht aankomt. Hoewel gezegd moet worden, dat er ook vele bouwers zijn, die met snijden op dezelfde maat doorgaan, daar het op verkleinde maat snijden praktisch maar één keer mogelijk is. .D:e prijzen zijn nog steeds hoog, al bestaat er momenteel een tamelijk prijsverschil tusschen „Kortbeen" en Tusschensoort", wat soms wel f8 f 10 per honderd bedraagt. Van de laatste werd voor de zwaarste kwaliteit nog tot f 37 besteed terwijl de meeste dage nf 30 de middel- markt was. Tweede soort gold meestal tusschen f20f25. Het derde soort wordt grootendeels in blad aangevoerd. Dé kwaliteit van de koolmarkt isr sterk achter uit gegaan. Be meeste partijen^ worden om de mindere kwaliteit opgeruimd. Een enkel best partijtje kon evenmin een hoogen prijs bedingen. De mooiste roode en gele konden de laatste dagen tot f 4 opbrengen, terwijl Deensche witte slechts tot f2.opbrachten. Uien, bieten en peen mo gen zich evenmin in eenige belangstelling ver heugen en brengt lage prijzen op. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 25 November. 1200 stuks bloemkool le soort ƒ21.6027. idem 2e soort 8.2011.60. 45000 kilogram rooe kool 2.10 —5. 14000 klogram gele kool ƒ2.10—4.50. 10000kilo- gram witte kool 0.40—0.90. 42000 kilogram deen sche witte kool ƒ1.201.90. 17500 kilogram uien 2.90—3.40. Grove ƒ3.60—3.80. Drielingen ƒ2.40— 2.60. Nep 4.705.50. 7500 kilogram bieten 1.30 1.90. 2700 kilogram peen 1.702. 5000 suks wit- krop ƒ0.40—2.80. 26 November. 16200 stuks bloemkool f 10.10—23.80, 2e soort f4.90—8.50, 42000 Kg. roode kool f2.70—5.10, doorschot f 1.90—4.30, kale f 0.90—2.10, 35000 Kg. gele kool f2.10—4.20, 5000 Kg. witte f 0.60, 58000 Kg. Deensche witte'f1.20 2.30, 9000 Kg. uien f 3.103.30, grove f 3.60, drielingen f 2— 2.50, nep f5.75, 3600 Kg. bieten f 1.20—1.40, 1025 Kg. peen f2.60, 2200 stuks witkrop fl.70 tot f2.—

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2