H. L. HEEGER - Langestraat 34 - ALKMAAR Zaterdag 30 November begint enze Finale UHverkoep LangedijkerGroente-Centrale Alkmaar. DAMES MANTELS Enorme keuze vanaf 3,95 1 GEEN ZICH Evenals dezen zomer wenschen wij ook na het beëindigen van het Winterseizoen geen enkel stuk confectie weg te bergen, doch zullen wy onze wintervoorraden totaal uitverkoopen. Deze uitverkoop zal ditmaal buitengewoon zyn door de in het oog loopende, laag gestelde prijzen. WIJ NOTEEREN THANS: JAPONNEN vanaf 3,90 TZENDINGEN KINDER MANTELS vanaf PEIGNOIRS vanaf REGEN MANTELS vanaf KINDER JURKEN vanaf PULLOVERS vanaf 2,25 I 1,95 I 3,45 VERGELIJKT ONZE PRIJZEN 1,35 2,90 GEEN ZICHTZENDINGEN. Plaatselijk Nieuws Vergadering van het Bestuur der Langendij- ker Groenteneentrale op Maandag 25 November, onder presidium van Burgemeester Slot, welke opende met een welkom, waarna de notulen wer den gelezen en onveranderd, goedgekeurd en ge- teekend. Tegenwoordig waren alle leden en de 3 afge vaardigden van Koophandel. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat -be richt is ingekomen van de vereeniging te Scher- merhorn, dat in de gedaante van den heer ,Mun- tjcswerf, welke om gezondheidsredenen had be dankt gekozen, is de heer J. A. Rozeland, welke ter vergadering reeds aanwezig zijnde, door den voorzitter hartelijk welkom werd geheeten. De keurlijsten van de maanden September en October, welke resp. 6 en 5 keuringen bevatte, werd geen op- of aanmerking over gemaakt. Rapport werd uitgebracht aangaande het na zien van het betaalkantoor, betreffende de maan den September en October en werd medegedeeld dat alles in goede orde was bevonden. Tevens bleek dat er in de maand September was ge veild voor een bedrag van f 255.756.56, waarvan voor Broek op Langendijk f44753.29, Koedijk f28995.02, Zuidscharwoude f 13198.96, Ru-K. f2187.06, St. Pancras f 39152.58, R.-K. 9252.80 Heerhugowaard f21330.24, R.-K. f33837.32, Ur- sem f 6298.56, de Schermer f 16575.96, Hensbroek f12108.18, Oterleek f2179.95, Schermerhorn f525.34, de Rijp L.T.B. f 1262.67, de Rijp en Omstreken f96.25, Diversen f4002.38. In de maand October was geveild voor een bedrag van f 198297.49, waarvan voor: Broek op Langendijk f30820.28, Koedijk f 23938.25, Zd- Sckarwoude f4893.79, R.-K. f761.54, St. Pan cras f26721.48, R.-K, f6017.31, Heerhugowaard f4093.39, R.-K. f32602.81, Ursem f 10917.63, de Schermer f7025.27, Hensbroek f22201.90, Oter leek, i'S867.02, Diversen f5436.81. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van de omzet over het kalenderjaar 1928'29 en de seizoen-omzet dezer jaren van 1 Mei31 October ..waaruit bleek dat er dit jaar ongeveer voor f 600.000 minder was geveild. Heden werd mededeeling gedaan dat nogmaals bij de Directie der Ned. Spoorwegen is aange drongen om de bestrating bij de laadplaats te - verbreeden, met als resultaat dat er naar alle waarschijnlijkheid één straat verbreed zal wor den. Hierna brengt de Secretaris verslag uit van de Vierbond-vergadering, waar behandeld is het punt „rand in de witte kool". Besloten was om.' 1 kool op de 1000 Kg. door te snijden en zooals dan de doorgesneden kool was, kon de partij verkocht worden. Het doorsnijden echter is voor de aanvoerders vrijwillig. In ver band hiermede werd door den veilingleider me degedeeld, dat deze regeling hier direct toege past is en dat steeds iedere aanvoerder bereid was enkele kooien te laten snijden, zoodat alles hier een regélmatig verloop heeft gehad. Tevens was op de Vierbond-vergadering de wenschelijkheid uitgesproken om een gelijke keur- regeling voor de vier veilingen. Naar aanleiding hiervan werd dan ook een commissie benoemd, van elk eveiling één; afgevaardigde en éen van dié vereen, de Koophandel. Op de vergadering dezer commissie is de vol gende regeling opgemaakt en aan de vereenigin- gen voorgesteld: „Blijkt bij de lossing van over de veiling ver kochte producten, dat de onzichtbare goederen, niet overeenstemmen met de zichtbare in die mate, dat er van bedrog sprake kan zijn, of ont staat verschil bij levering, dan kunnen kboper of verkooper den keurmeester roepen, aan wiens uitspraak en prijsbepaling partijen zich moeten onderwerpen, behoudens beroep op het Dagelijks Bestuur. Onderlinge regeling van het verschil tusschen verkooper en kooper, zonder tusschenkomst van den keurmeester is verboden. De keurmeester zal, als de prijs waarvoor de kooper het afgekeurde goed kan aanvaarden een zoodanig bedrag bepalen, wat naar zijn oordeel de handelswaarde is van het goed (gezien zijne gebreken) op den dag der keuring. De betaalmeester zal echter als boete van den verkooper bovendien een korting moeten inhou- 'houden bij een aftrek' van 1 tot en met 10 pet., overeenkomende met de helft en bij een aftrek van boven 10 pet. met het geheele bedrag der prijsvermindering. Déze boete zal op den ver kooper ook worden verhaald, wanneer de kooper op grond van na te melden bepaling het goed na de prijsvermindering niet wenscht te ontvangén. Manneer de prijsvermindering meer dan 101 pet, bedraagt is de kooper niet verplicht de partij voor den door den keurmeester bepaalden prijs te accepteeren. Bedraagt de prijsvermindering minder dan 10 pet., dan is hij daartoe wel ver plicht. Het voorkomen van ziekte in aardappelen echter ontslaat den kooper van verplichte ont vangst. Bij een waardevermindering van meer dan 20 pet. wordt aan den koOper, indien hij de partij niet wenscht te ontvangen, als schadeloos stelling de helft van het boetebedrag uitgekeerd De verkooper is verplicht het artikel tegen den na keuring verminderden prijs te leveren. In ge val van weigering zijnerzijds zal op hem een boete worden verhaald, overeenkomende met' de dubbele waardevermindering, als het gevolg de? prijsbepaling van den keurmeester zouden zijn. De helft van deze boete wordt afgedragen* aak den kooper. IIndien aanvoerders te kort gewicht leveren, zijn zij verplicht hiervan het dubbele der waarde van het te kort geleverde af te dragen ten bate der vereeniging. Dé waarde van dit bedrag moet door den keurmeester worden vastgesteld. Indien koopers ten onrechte den keurmeester laten keuren, zijn zij verplicht f 2.50 boete af te dragen aan den betaalmeester, bedraagt dé koopsom meer dan f 50, dan wordt de boete f5.—. Alle boeten worden afgedragen aan den betaal meester ten behoeve der vereeniging, behoudens de gevallen waarin uitdrukkelijk wordt bepaald dat deze geheel of gedeeltelijk komen ten bate van den betrokken koopman of de vereeniging „Koophandel". /-, De keurmeester is alleen in de kom der gemeen te tot keuring verplicht. Hij heeft het recht ook ongevraagd aangevoerde of reeds verkochte par tijen te keuren. Betreffende het voorkomen van zoogenaamde „bokken" wordt nog in het bijzon der bepaald: De verkooper, die kool over de veiling verkoopt waar „bokken" in voorkomen, zal worden beboet met een bedrag, gelijk staande aan 20 pet. van het verkoopsbedrag. Bovendien moet hij het prijs verschil vergoeden, indien de kooper ter vervan ging van de afgekeurde partij, andere kool tegen hoogeren prijs moet koopen. Het laatste kan al leen geschieden in overleg en met toestemming van den veilingleider. Indien een koopman of tuinbouwer zal trach ten „bokken" buiten de veiling om "in'consumptie te brengen, zullen zij eveneens worden beboet. Bovendien kan de betrokken koopman geheél of voor een bepaalden tijd als koopman op de veiling worden uitgesloten. Dé boete, welke in dit geval van den kooper wordt geheven zal komen ten bate van de kas der vereeniging „de Koophandel" 'te Broek op Langendijk. Daar in verhouding tot het bestaande keur- reglement er nog al belangrijke veranderingen! zijn aangebracht, zal ieder bestuurslid een af schrift van deze nieuwe regeling ontvangen en: zal in een volgende vergadering hierover beslist worden. De secretaris doet mededeeling dat er dit jaar geen snijbloemenveiling gehouden zal worden. Binnen enkele dagen zal een vergadering gehou den worden mét de kweekers van1 snijbloemen, om zoo mogelijk de zaak voor te bereiden voor een: volgend jaar. Bij de rondvraag werd door den heer H. Glas gevraagd of het juist is zooals de voorzitter van Ziuidscharwoude in een ledenvergadering heeft medegedeeld, dat er dit jaar weer bonnen wor den gegeven, omdat de Vierbond niet met het besluit van de L.G.G. kon meegaan. Voorzitter zegt, dat dit juist is, daar voor enkele jaren terug het besluit door den Vier bond is genomen en het zoodoende niet organisa- tarisch zo uwezen, wanneer een vereeniging dat besluit zou opheffen. Door den Secretaris werd gezegd dat het een verzuim geweest is bij de behandeling van het voorstel, dat er toen niet gezegd is dat het be sluit ook voorgesteld moest worden aan den Vierbond. Nu het door deze niet aangenomen is, is het voor ons niet alleen moeilijk om het door te voeren ,maar zijn wij ook zedelijk verplicht ons aan het besluit' van den Vierbond te houden. De veilingleider deelt ;n verband hiermede me de, dat er uitsluitend bonnen worden gegeven voor denzelfden dag en vertrouwd dat ieder be stuurlid in zijn vereeniging hierop wil letten, bendingen voor Amerika vallen buiten deze be ling. De heer Schouten zou gaarne zien dat het verslag van de vergaderingen ook in het Noord- Hollandseh Dagblad geplaatst werd. Hier zal zoo mogelijk voor gezorgd worden. Dé heer Muller vraagt hoe of de resultaten zijn van het. reuzenbloemkoolzaad, geteeld in Italië. Dé veilingleider zegt dat hij -er niet anders dan goeds over gehoord heeft, hetwelk op een enkele na door anderen werd bevestigd. Thans werd overgegaan 'tot het laatste punt der agenda en wel: Aanvaarding van het nieuwe gebouw. Dtoor den voorzitter werd in verband hiermede het navolgende gezegd:: Het Bestuur is kloek "genoeg geweest om voor- loopig het perceel dat zoo gunstig gelegen was bij onze veiling, te koopen. Zulke zaken behoeven de algemeene goedkeuring en zoodoende is het voorstel tot aankoopen van het perceel en tevens om daar een flink gebouw te plaatsen op de algemeene vergadering behandeld. Het bestuur was eensgezind, maar de Algem. Verg. niet min der. Met algemeene stemmen werden beide voor stellen aangenomen, hetwelk een treffend bewijs is, dat ieder de belangen van de veiling in het oog houdt. Het is mij dan ook een beihoefte om dank 'te brengen aan bestuur, leden en Algem. Verg. voor de groote eensgezindheid en wil ik de vereeniging feliciteeren met het mooie nieuwe ge bouw. i De eenstemmigheid heeft gemaakt dat er nu spoedig met den bouw begonnen kon worden, zoo dat wij thans reeds in het bezit daarvan ge steld zijn. i Zieker spreek ik namens de vereeniging als ik den heer Dirkmaat als ontwerper van het gebouw en den heer GGeltjes als uitvoerder onzen grooten d.ank betuig. Dé heer Dirkmaat heeft getoond dat hij den naam van bouwkundige ten volle verdiend, want hetgeen hij hier ontworpen heeft, is zeker een bewijs van veel vakkennis en een gevoel voor schoenen vorm en lijn. Ook de aannemer Giltjes heeft getoond zijn vak te verstaan, gezien de keurige afwerking. Verder zegt spr., mogen wij van geluk spreken dat dit zoo geloopen is, als wij maar herinneren! aan de tulpenveiling, wanneer dat nog iets toe neemt ,zal dit gebouw ons zeer te pas komen. Ook hebben wij ons moeten behelpen met het sor- teer'en van tomaten en'uien, hetgeen thans in het nieuwe gebouw kan geschieden en de producten zoowél per vaartuig als per as aangevoerd kun nen worden. Zeker zal dit gebouw voor velerlei van nut zijn en het zal ons veilingswezen zeer bevorderen. De heer Dirkmaat zegt dank voor de waardee- rende woorden en memoreert dat het voor hem een genoegen was om dit werk voor de vereeni ging te doen. Tijdens den bouw heeft spr. steeds plezierig met het bestuur samengewerkt. Ook de heer Giltjes zegt dank voor de waardee- rende woorden. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer .Wagenaar, voorzitter van Koophandel" en door den Secretaris deir L.G.O., waarna de ver gadering werd gesloten en werd vervolgens door het geheele bestuur het gebouw bezichtigd. Een parig was het oordeel aangaande de groote ruim te, de keurige en soliede afwerking. Het gebouw heeft een oppervlakte van 700M2, met een flink ruim kantoor. Twee groote ingan gen zijn er aangebracht, waar automobielen in- en uit kunnen rijden, tevens nog een hoofd-ingang voor het trappenhuis en nog een deur voor kan toor en werkplaats. Het geheel maakt een machtigen en solieden indru ken past waardig aan bij de andere gébou- wen van de vereeniging. Besloten werd om twee dagen speciaal beischik baar te stellen voor het bezichtigen van het gebouw, wat per advertentie bekend gemaakt zal worden. 1 Uit den Omtrek ST. MAARTEN- Maandag vergaderde de ijsclub „St. Maarten" alhier, ten huize ,,Rust en Lust". Aanwezig met bestuur 15 leden. Voorz. opent met een welkom deze eerste alge meene vergadering, -zijn voldoening over de op komst uitsprekende. Hierna lezing en goedkeu der notulen van de oprichtingsvergadering. Be sloten werd om het bestuur om de 3 jaar te doen aftreden hetwelk dan direct herkiesbaar is. Op een gedaan verzoek door de vereeniging was van den polder Valkkoog bericht ingekomen, dat ge durende den tijd dat het ijs kan bereden worden, de vereeniging de volle beschikking over de groote wiel alhier verkrijgt. Voorts een schrijven van de ongevallenwet, dat een werkgever, welke minder dan f 500 werkloon per 6 maanden uit keert ,niet bij genoemde wet wordt opgenomen, keert, niet bij genoemde wet wordt opgenomen. Besloten werd om hen die voor de vereeniging werken, bij particulieren te verzekeren. Beslote nwerd bij wedstrijden zich niet enkel te bepalén tot de ingezetenen, maar tot algemeene deelname. Enkel hij of zij, hier ter plaatse wonen de en geen lid zijnde, worden buiten gesloten. Voorts deelde voorz. méde, dat het contributie- bewijs tevens dienst behoort te doen als controle- bewijs op de baan, zoodat deze alsdan op de jas of mantel behoort te worden gedragen. Niets meer te behandelen zijnde, sloot voorz. de vergadering, hierbij den heer A. P. Blaauw dank brengende voor zijn bereidwilligheid om geheel belangeloos de contributie op te kalen en "de pers voor zijn tegenwoordigheid. ST. PANCRAS- Dinsdagavond gebeurden hier langs den Bo- venweg twe eautoongevallen, waarbij de betrok ken personen er gelukkig zonder letsel afkwa men. Een vrachtauto van de firma Timmerman wérd gechauffeerd door den chauffeur S. Déze jvilde aldaar het erf inrijden, doch vlak achter hem reed een personen-auto, waarvan de bestuur der waarschijnlijk niet op deze zwenking be dacht, met volle kracht achter op de vrachtauto botste en daardoor nogal zware materieele schade opliep, zooals versplinterde ruiten en verbogen onderdeelen. Dé beide wagens konden slechts met krachtsinspanning van elkaar getrokken worden. Omtrent de oorzaak, of er al of niet signaal gegeven was, of dat dit al of niet was opge merkt, zal waarschijnlijk nog wel uitgemaakt moeten worden. Dé personen-auto kon, hoewel zwaar beschadigd, toch nog op eigen kracht naar huis terug keeren. In denzelfden vooravond reed een andere auto tegen een vrachtauto op welke achteruit, vanaf het timmerbedrijf van A. Schram op de weg wilde draaien. Een achteruitstekende balk drong door de voorruit, rakelings langs den bestuurder, die overigens met den schrik vrij1 kwam. ST, PANCRAS- Woensdag hebben alle kinderen der scholen i nde gemeente weer hun jaarlijksche St. Katrijn gehad. Dit bestaat in de aardige attractie, dat op dien datum (gewoonlijk 25 Nov. thans door bizondere omstandigheden 27 Nov.) ter gelegén- heid van de landhuurbetaling aan Armvoogden en Gemeentelanderijen aan alle kinderen een groo te taai-taai wordt uitgedeeld. Waarmede allen natuurlijk weer zeer in hun schik waren. Déze sympathieke daad is een uitvloeisel van een le gaat, dat indertijd onder 'deze voorwaarde is ge schonken en waarmee jaarlijks aan alle kinderen een blijde dag wordt geschonken. ST. PANCRAS- Woensdagmiddag geraakte het 12-jarig zoon tje van den winkelier K. alhier op de Twuijver- weg van de fiets te water, juist bij ide draai bij den molen van Jong. De molenaarsvrouw bemerk te het ongeval gelukkigen me't andere hulpvaar dige handen gelukte het den drenkeling op het droge te brengen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4