Sanapi,!±?,:„ Kamerkroniek Gevatte Koude Plaatselijk Nieuws HET KERK CONCERT VAN „CRESCENDO". Onder de meest ongunstige omstandigheden heeft het kerkconcert van de Gemengde Z ang ver - eeniging „Crescendo" jl. Donderdagavond plaats gehad. Den geheelen dag gutste de regen van de lucht en 's avonds was het er nog niet beter op geworden. Wie gaat met zulk weer uit zijn gezellige huiskamer? Dan moet men wel muziek liefhebber zijn. En ongetwijfeld was er zoo een klein kunstminnend publiek samengekomen iri'het kerkgebouw. Ja, die thuis zijn gebleven, hoe vergeeflijk ook, hebben veel gemist, wat met an dere woorden zeggen wil, dat zij, die er. niette genstaande den neerstroomenden regen, toch zijn heen gegaan, veel hebben genoten. Niet alleen van de vertolking der koornummers, die het Ge mengd Koor zelf ten beste gaf, maar ook van het orgelspel van den heer M. Visser en van den wonderlijk schoonen solozang van de soliste Mej. Annie Woud. Het auditorium mocht dan klein zijn, maar de lede nvan deze wakkere vereeniging lieten er zich niet door .ontmoedigen. Het is hun aard ook iiie1 De liefde voor de kunst zit hen nu eenmaal in het. bloed. Begeesterend en vol warmte, technisch af, werden de koornummers vertolkt. De Heer Hespe is toch waarlijk een groot dirigent! Het boeiende orgelspel had reeds indruk gemaakt en die indruk zo ugroeien bij de vertolking der soli, gezongen door genoemde met zoo'n rijke stem begaafde soliste. Er wordt, gesproken van haar groote muzikaliteit en haar groote gaven. Te recht. Want ontroerend klinkt haar prachtige, volle altstem, terwijl haar eenvoudige, natuur lijk evoordracht haar 'tot een genie stempelt,. Hoe wonderlijk vervult zij de harten met aandoenin gen, die haar hooge opvatting en diep gevoel voor de kunst verraden. Het is of zij met haar stem een weldaad bedoelt! „Crescendo" kan weer een schitterend succes hoeken in <iit opzicht, waar zijn onze dank bare inwoners, die haar willen beloonen door zich als donateur of kunstlievend lid te laten inschrij ven? BROEK OP LANGENDIJK. Gevonden voorwerpen te Broek op Langendijk: Een heerenrijwiel. Drie portemonnaies. Een schippershaak. Een rijwielbelastingmerk. Twee wollen wanten. Een grijze pet. Een rozenkrans. Een band va neen regenjas. Inlichtingen geeft de veldwachter. TWEEDE KAMER. Het is den minister van Justitie zeker niet gemak kelijk gemaakt. Niet dat men overwegende bezwa- re nhad tegen zijn begrooting, die werd slechts mét éen stem tegen aangenomen. Maar duizend en één vragen kreeg hij te beantwoorden waarvan de door hem_aan te nemen houding in de strafzaak Gies- sen-Nieuwkerk wei de belangrijkste scheen. Het verwonderde niemand, dat de minister z'n onmacht om al die problemen van legislatieven, juridischen en administratieven aard zoo maar op te lossen, openlijk beleed. Dé bestaande regeling van het arbeidscontract zal toepasselijk worden verkalard op handelsreizi gers en handelsagenten, misschien wordt de proce dure over mijnschade vereenvoudigd, het binnen- vaartrecht wordt gewijzigd, terwijl, wat de naamloo ze vennootschappen betreft, maatregelen zullen ge nomen worden om den achterstand in de afdoening der stukken te verminderen. Wat het incasseeren van kleine vorderingen aangaat, heeft de minister aan een paar deskundigen nog eens om advies ge vraagd omtrent het Mahnverfahren. Mej. Groeneweg had om schrapping verzocht van de bepaling dat eerst door de rekennig burgerlijke betrekkingen tusschen moeder en kind worden ge boren. De minister stelde zich echter op het stand punt, dat de kwestie van de positie van het natuur lijk kind niet in de alleereerste plaats moest wor den beschouwd uit het oogpunt van de bejangen van het kind, doch van het hooghouden van het huwelijk. Waar in Christelijke kringen veel voor die kinderen wordt gedaan was de uitroep „paria's" van den heer Wijnkoop allerminst op zijn paats. De balie dient zelf den rechtsbijstand aan onver - mogenden beter te organiseeren door bureaux, wel ke de minister gaarne wil subsidieeren. Leekenrecht spraak, stokpaardje van den heer Sannes, moet verbonden blijven met de toegezegde bedrijfsraden terwijl de in de grondwet neergelegde codificatie gedachte verbiedt het kinderrecht zelfstandig te re gelen. Minister Donner gaf toe dat in de Rotterdamsche moordzaak Lans de instructie weinig bevredigend is geweest, al heeft de heer Duys zich aan overdrij ving heeft schuldig gemaakt. Waar de presentie- ve hechtenis (bezwaren had men tegen langdurige) in meerdere mate gedaald is dan de criminaliteit, wees dit op de goede uitwerking van het nieuwe wetboek van strafrecht. De vreemdelingenwet blijft zoo: De niet-toelating van Trotzky werd verde digd. In de muziekauteurswet zal waarschijnlijk ee- nige wijziging worden gebracht, nvoering van de doodstraf mist practische beteekenis. Hoewel de minister bang is voor beschuldiging van puritanisme zal door hem worden opgekomen tegen pornografie. In verband hiermede is het niet onmogelijk dat „De zwarte Kat' en „Pan" verbóden worden. Zooals ik boven reeds opmerkte had de strafzaak Giessen-Nieuwkerk meer dan gewone belangstel ling. Van linksche zijde had men het vooral ge munt op den substituut officier en rechter commis saris te Dordrecht, maar voor den Minister was de objectieve kant van de zaak het belangrijkste, waar om, stel dat dit mogelijk was, de beide bovenge noemde functionarissen niet van hun functie ont heven zullen worden. De naar het oordeel van mej. Katz aan bewustzijnverenging lijdende rechercheur de Jong werd buiten dienst gesteld, voor den Mi nister is het belangrijkste echter de vraag, of de organisatie en positie der rijksrecherche ongewij zigd kan blijven. Een nader onderzoek zal uitma ken, of ministerieel ingrijpen noodzakelijk is. Ter sprake kwam voorts nog het geval eener moe der, cfte geen voogdes over haar eigen kinderen mocht worden, omdat de rechtbank en Hof te Den Bosch haar minder katholiek achtten. Afkeuring had de minister voor het schelden eener na schei ding hertrouwde vrouw voor concubine. Tot slot werd nog gesproken over de onderbrenging van kinderen in conffessioneele rijksopvoedingsgestich ten, waar ze naar de richting der ouders niet thuis hooren en over de niet-benoeming van een vrijzin nig predikant te Veenhuizen. Oudergewoonte was het aantal sprekers bij de Wa- terstaatsbegrooting legio. Met den nieuwen direc teur-generaal was minister Reymer zeer ingenomen Van het verleenen van finantieelen steun aan pol ders kan in het algemeen geen sprake zijn, evenmin WvvSl Influenza, Griep en Koorts; Rheumatiek 1 Hoofdpijn en Kiespijn Wettig beschermd tegen Vervalschir «mw» vm va neen algemeene concentratie inzake vervoer. De verlenging van autobus-vergunningen in eersten aanleg dient bij de gewestelijke besturen te blijven Hoewel de toestanden op verkeersgebied te Z. Vlaanderen allerminst ideaal zijn, mag de heer Lockef eer niet van verwaarloozing spreken. En dan het kanalen-vraagstuk. We maakten een volledige reis door Nederland. Het vraagstuk heeft 'sMinis- 1 ters volle belangstelling de aanleg van een ka- 1 naai Groningen-Lemmer zijn volle sympathie, i Bij Waterstaat was tevens aan de orde een wets- voorstel houdende wijziging van de Waterstaats- begrooting 1929, behelzende omzetting van het bu- reua „Luchtvaart" in een Luchtvaartdienst, dat met 50 tegen 24 stemmen werd aangenomen, ter- i wijl een motie Wijnkoop tot intrekking der staking- wetten 1903 werd verworpen, i Bij de behandeling van de begrooting van Bin- nenlandsche zaken en Landbouw is de verscheiden- i heid in aard der onderwerpen al zeer groot. Deze j week is de minister aan het woord. Het zal gaan over alles en nog wat. We noemen slechts de be- noeming van burgemeesters en het door den heer I van der Heide zoo zeer gehekelde dictatorschap van den burgemeester van Steen bij de bescher- i ming van werkwilligen. OUTSIDER. Buitenland BYRD NAAR DE ZUIDPOOL. Een telegram uit New York houdt in dat Byrd heden den vliegtocht naar de Zuidpool heeft onder nomen in het Fordvliegtuig in gezelschap van den piloot Bernt Balchen, den marconist Harold Junie en kapitein Mac Kinley, die lotos zal maken. Vol gens het bericht was het vertrek bepaald op 3.49 Amsterdamsche tijd hedenmorgen. (Hbld.) TREIN DOOR ROOVERS OVERVALLEN Tusschen de stations Cuciurul Mare en Dambrava Rosie werd in*den afgeloopen nacht een trein door vijf roovers overvallen. Zij drongen den postwagen binnen, bonden de twee beambten en plunderden de postzakken, waarna zij ontkwamen. GROOT FOKKER VLIEGTUIG VALT TE PLETTER Een groot Fokker vliegtuig dat 32 passagiers kan vervoeren is op het dak van een huis bij New York te pletter geslagen en in brand gevlogen. De vlam men deelden zich mede aan twee huizen, die ge heel vernield werden. Twee inzittenden van het vliegtuig werden licht gewond. De Fokker was het grootste vliegtuig, ooit in de Vereenigde Staten geconstrueerd. Nieuwstijdingen HET GEHEIMZINNIGE KINDERLIJKJE. In verband met het vinden van het kinderlijkje aan den Zuiderzeedijk tusschen Durgerdam en Uit- dam heeft de justitie f300 uitgeloofd voor hem of haar, die inlichtingen omtrent het lijkje of de mis daad kunnen geven, zoomede aangaande het echt paar met den kinderwagen. De aankondigingen, die op verschillende punten van de stad zijn aangeplakt trekken veel bekijks. VROUWENLIJK AANGESPOELD Donderdag is benoorden de Koog op Tessel aan gespoeld het lijk van een vrouwspersoon van plm. 28 jaar, lang 1.70 M. met donkerblond kort geknipt haar. De vrouw was gekleed in een grijzen mantel met bruin bont afgezet. Er wordt thans onderzocht of er tusschen het .vinden van dit lijk en dat van het kind eenig ver band kan bestaan. Öet staat reeds vast dat de vrouw niet op Tessel thuis behoorde. DE BEROOVING TE HILVERSUM. Vrijdagmidag heeft iemand in het Spanderswoud de actentasch gevonden van den banklooper uit Hil versum, die Donderdagmiddag op de heide bij den Bussummergrintweg door twee personen is aange vallen en van f2000 werd beroofd. De tasch bevat te eenige wissels en twee notitieboekjes. Al het gelds waardige papier was eruit verdwenen. De politie is voortdurende op de plaats van den overval aan het werk geweest, maar zij heeft geen sporen kunnen ontdekken. Zij houdt rekening met de mogelijkheid dat de overval gefingeerd is en haar onderzoek be weegt zich ook in deze richting. FIETSRIJDER DOODGEREDEN. Gistermiddag is de23-jarige stucadoor G. Kel ders toen hij op den Bedumerweg bij Groningen fietste, door een auto, bestuurd door een heer uit Grootegast, ovrreden. Hij werd zeer ernstig ge wond en overleed spoedig daarna. VERLOREN EN TERUGGEVONDEN, e beide zestienjarige leerlingen der Rijks-Kweek school te Heerenveen, die Dinsdagmorgen op stap gingen, zijn, volgens telefonische mededeeling, Donderdag te Maastricht teruggevonden. Hun zak geld was op. De politie zal ze naar hun woon- AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN Te Scherpenzeel geraakten gisteren de kleeren van een dame in brand, waarbij zij ernstige brand wonden opliep. Het slachtoffer werd naar het R. K. ziekenhuis te Amersfoort vervoerd waar zij aan de gevolgen is overleden. ONBEWAAKTE OVERWEG. Gisternamiddag heeft de van Warmenhuizen ko mende stoomtram op den onbewaakten overweg na bij het station te Schoorl de auto van den heer Ka per, inspecteur van de A. P. C., te Alkmaar, aange reden, eenige meters meegesleurd en totaal vernield De heer Kaper bleef ongedeerd. KEN SPOOKHUIS te UTREQHT GESLOOPT. Een der oude Utrechtsche patriciërswoningen, die sedert 40 jaren onbewoond heeft gestaan en als spookhuis werd gedoodverfd, is dezer dagen gesloopt. Het betrof het sombere hoekhuis der familie Van Hall aan de Pieferstraat, waarvan bij deze gelegenheid de voordeur, die in al die jaren niet geopend is, voor het eerst weer werd ontsloten. Bij het afbreken der woning trof men in den vloer der tuinkamer een laag schelpen aan, en daaronder een groote waterpui. van cement die* gedeeltelijk nog met water gevuld was en door een zinken plaat afgesloten. Tevergeefs heeft men een verklaring voor de put op die plaats gezocht. Bovendien bleek in een der andere kamers, waarin vroeger het prive- kantoor van den eigenaar wak gevestigd, een kluis in den wand in verbinding te staan met een tweede, daarachter gelegen ruimte, afgesloten door een metalen deur. Baj varder onderzoek ont dekte men hier 'een luik in den vloer, dat toegang gaf tot een smal ijzeren trapje, waarmede de keldergewelven konden worden bereikt. Verschil lende dezer onderaardsehe ruimten waren even- eens door ijzeren'deuren van elkander gescheiden. Nog meer geheimzinnigheden werden aange troffen, o.a. een groot ijzeren fornuis, dat in een der kelders was opgesteld, en een luikje in een smalle gang tusschen het privé kantoor en de gang die voor het publiek was bestemd. Toen dit luikje was verwijderd, zagen de werklui een gaskraan, waarvoor men daar ter plaatse geen enkelen redelijken grond kon vinden. Aan de benaming spookhuis zal misschien niet vreemd zijn geweest de omstandigheid dat in vroeger jaren ,tot laat in den nacht, licht zich- baar was door de brievenbus, afkomstig van het aangrenzend kantoor. Het was n.l. voor leden der ex-societeit, die 's nachts nog wel eens om hooge bedragen speelden, mogelijk, in het kantoor van den heer Van Hall depositogelden op te nemen, waartoe steeds personeel aanwezig was. EEN DRAMA IN HET GROEN De „N. R. Crt." schrijft: Fluitend en met zijn rinkelbel beukend op den stuurstang van zijn fiets peddelde de onbekend ge bleven fietsjongen over het asfalt van de Kruis kade te Rotterdam, met op het bagagerek, dat als een presenteerblad prijkte boven het ras wentelend voorwiel een bus. De jongen floot en belde en fiet ste en de bus bibberde boven op het rekje en toen geschiedde het drama. Zonder verdere naspeurlijke reden plofte de bus van de fiets, rolde een paar sla gen om en bleef liggen. De jongen merkte niets en floot en belde en fietste. Tijdens den val was de deksel van de bus gegaan en uit de opening stroom de een breiige, groene substantie naar buiten. Zij bemorste het gladde wegdek overdekte het met strooperigheid, die zich spoedig in een klef laagje glibberig groen over een oppervlakte va ntien, 12 vierkante meter had verspreid. Een kittig kantoormeisje kwam aangefietst. Zij zag de groene massa te laat, glipte onderuit en lag spartelend in de pap. Achter haar reed een wagen bespannen met twee muildieren. Het wegdek was voor de hoeven te glad de dieren gleden onderuit en zetten zich bevallig neer op de fiets van het meisje. Achter den wagen reed een nette meneer, Hij kon niet meer zwenken, hij kon niet meer stoppen en voor hij het wist zat hij tusschen de muildieren en de juffrouw in de groene verf. Toen naderde een slagersjongen, een H.B.S.-er, een juffrouw en nog een meneer en zij allen kwa men ten val. Dit alles was zoo filmisch snel ge schiedt, dat de verkeersagent, die den onbekenden fluitenden fietser een teeken had gegeven en daar na zijn blikken naar een anderen kant had doen uitgaan, toen hij zich wederom wendde, een wrie melende hoop armen, beenen en muildierpooten ont waarde. En nog groeide de hoop zienderoogen. Fiet sers naderden in drommen. Zij deden wanhopige pogingen om het bedreigde evenwicht te bewaren, maar de een na den ander en soms twee, drie te gelijk slipten en kwamen ten val. Toen greep de agent in. Hij alarmeerde den rei nigingsdienst en requireerde alle kattenbakken uit de buurt om zand te strooien over de gladde pap. De reinigingsdienst stuurde snel een auto met zand en met bussen benzine werden de gevallenen ge reinigd. Ook de muildieren zijn met benzine opge poetst. De eerste damesfiets heeft bij het drama het leven gelaten. ONTSTELLEND^ Wij lezen het volgende ontstellende bericht in de „Vrije Westfries" van Vrijdag: Albert Heijn pleegt zelfmoor. Koïïie-specnlaties niet vreemd aan het drama. Wij verneirien, dat de heer Albert Heyn te Zaandam, de bekende eigenaar van kruideniers winkels in onderscheidene plaatsen van ons land, zihh gisteravond door een revolverschot van het leven heeft beroofd. Naar verluidt zijn-moeilijkheden ontstaan door koffie-speculaties, 'de aanleiding geweest tot déze schrikkelijke daad. MOORDAANSLAG TE LEEUWARDEN. Woensdag heeft te Leeuwarden op het Pieter- seliewoudje, een moordaanslag plaats gehad, De 45-jarige H. Nijp heeft op zijn 30-jarige tweede vrouw met een browning zes schoten gelost, waar door de vrouw in buik, borst en arm werd getrof fen en ernstig werd gewond, zoodat voor haar leven wordt gevreesd. Beiden leefden geschei den, Nijp te Amsterdam,"de vrouw te Sneek, Zon dag had Nijp reeds een poging gedaan om zich met de vrouw Te verzoenen, en toen de vrouw wei gerde mishandelde hij 'haar. Bij een familielid te Leeuwarden, een zekere Breedenbach, wordt een kind van hen opgevoed. Gisterochtend kwam Nijp van Amsterdam natir Leeuwarden en trachtte een familielid er voor te winnen, zijn vrouw naar Leeuwarden te laten komen. Dit gelukte niet. Toen ging Nijp naar de woning van Breedenbach en schreef daar een telegram, dat hij ook verzond, naar zijn vrouw te Sjieek, met de mededeeling, dat het kind ernstig ziek was, en overkomst ge- wenseht. Hij onderteekende met den naam van Breedenbach. Vrouw Nijp kwam gistermiddag in de woning van Breedenbach aan, en een oogen- blik later verscheen ook de man. Een woorden wisseling ontstond, en het slot was, "dat de vrouw niet met hem'mee wilde gaan. Nijp liep de kamer uit, keerde zich om, en loste op twee meter af stand een schot. Daarna deed hij een stap voor waarts ,en loste de andere vijf schoten. De dader liep met zijn schoonzoon de woning uit, en meldde zich bij de politie. Pluimveeteelt EE VERLIQHTING VAN HET KIPPENHOK. Bespraken we in ons vorig artikeltje de wen- schelijkheid van het kunstmatig verlichten van het kippenhok, thans willen we eens enkele moei lijkheden onder de oogen zien, die het kunstmatig verlichten met zich brengen, alsmede enkele be zwaren. En dan hebben we allereerst de vraag: Wan- neer moet men verlichten? Diaar worden verschil- j lende antwoorden op gegeven. Sommigen zeggen, i zoodra het wat donker begint' te worden, anderen I Verlicht alleen 's avonds nog een uur, weer an- deren willen het 's morgens doen en nog weer an- l deren combineeren een en ander. Men ziet: zooveel hoofden, zooveel zinnen. Rationeel lijkt me zoowel tegen dat het gaat donkeren, als 's morgens' te verlichten. Dan gaan we met de natuur mede. Alleen: begin nooit plotseling. Gaat men bijvoorbeeld midden De cember onverwachts de dag verlengen, dan doen zich de gevolgen direct gelden, niet in een meer dere productie, doch in ee nplotselinge rui! Vraag dan maar niet waar de eieren blijven. "We begin nen-du$ bijv. half November met het schemeren de lamp een uur te laten branden, en doen dit 's morgens ook. Naarmate het vroeger donker wordt en langer donker blijft, verlengen we den ver lich tingsduur Gij 'zult zeggen: dat wordt 'swinters vroeg uit de veeren. En dat valt niet mee met de kou. U hebt gelijk, maar dat behoeft niet. Wan neer u electrisch licht hebt, kunt u een wékker aanschaffen, die automatisch op zeker uur het licht in- en uitschakelt. Bij verlichting met an dere lampen gaat dit natuurlijk niet. Zooals men geleidelijk' begonnen is met de ver lichting, dient men er oo kgeleidelijk mee te ein digen. Dus ook dan niet bijv. eind Januari plot seling de verlichting stop zetten. Laat daar ge rust een dag of veertien over verloopen. Anders vallen uw kippen «weer in'de rui en naar de eitjes kunt ge fluiten. Het voeder, dat ge dient te geven bij dit kunst matig verlichten, is graanvoeder, dat in T hok wordt gestrooid, hoewel de droogvoederbak ook ter beschikking dient te staan. De kippen ,die men kunstmatig verlicht, mag men nooit als foktoom gebruiken. Het is n.l. gebleken, dat de eieren van deze kippen afkom- pe nafkomstig niet of onvoldoende bevrucht zijn, zoodat men er geen of zeer zwakke kuikens van krijgt. Foktoomen moeten in den winter maar eens uitrusten om krachtig bevruchte eieren te geven tegen dat het broedseizoen doorbreekt. Faillissementen in Nederland. In de week van 1823 November zijn in Nederland uitgesproken 57 faillissementen. Uitgesproken: 20 Nov. Johan Strik, reiziger in Kappersgereed schappen, Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 375, R.c. Mr. H. D. Feenstra, Cur. Mr. P. H. G.H. Brugman, Amsterdam, Heerengracht 397. 20 Nov. N.V. Benkale, gevestigd en kantoorhou- dende te Utrecht, Bilderdijkstraat ,40, R.c. Mr. J. E. v. d. Meulen, pur. Mr. R. van Wpelderen, Utrecht. 20 Nov. J. van Oei, koopman, de Bilt, Waterweg 39, R.c. Mr. J. E- v. d. Meulen, Our. Mr. A. J. Moll, Utrecht. '20 Nov. H. de Koning timmerman, aannemer en koopman in bouwmaterialen, Maarssen, Schippersgracht 14. R.c. Mr. J. El v. d. Meulen, Cur. Mr. N. H. van Voorst van Beest, Utrecht. 20 Nov. Ger- rit Biesterbos, zeehouder, Oosterholt, gemeente Isselmuiden, R.c. Mr. A. J. van Slooten, Cur. Mr. H. J. Bouman, Zwolle. 20 Nov. P. E. Stiphout, metselaar aannemer, Dordrecht,, R,.e. Mr. O. J. Heemskerk, Cur. Mr. J, Baron, Dordreeht. 20 Nov. C. M. Sanders, koopman, Rotterdam, Botersloot 101, R,.c. Mr. D. M. Paré, Cur. Mr. W. A. van Traa, Rotterdam. 20 Nov. G. A. Oostveen, wed. van J. A. Ferdenburgh, orgel verhuurster, Rotterdam, Galerij. 2. Rc. Mr. D. M. Paré, Cur. Mr. J. J. Mijs, Rotterdam. 20 Nov. Jan Stehouwer, ijzerwerker, Rotterdam Hudsonstraat 153, R.c. Mr. D. M. Paré, Cur. Mr. N. J. Bink, Rotterdam. 21 Nov. Ml. v. d. Berg, winkelier, Maastricht, Hondstraat 1, R,.c. Mr. Gadiot. Cur. Mr. Stroom, Maastricht. 21 Nov. J. Wevers, koopman, Broeksittard, R.c. Mr. Hustinx, «Cur. Mr. Kallen, Geleen. 121 Nov. Hovens, koopvrouw, Reuver, R,.c. Mr. v. d. Grinten, Cur. Mr. R. Hoppener, Roermond. 21 Nov. F. Boomsma, koopman, Houtigehage, R.c Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Sloo ten, Cur. Mr. J. P. Hoogland, Leeuwarden. 21 Nov. D. H. Scheffer, veehouder en koopman, Rijperkerk, R.c. Mr. B. Ph. baron van "Harinx ma thoe 'Slooten, Our. Mr. W. F|. Boeles, Leeu warden. 21 Nov. H. Kruiz'inga, koopman en schoenwinkelier, Harlingen, R.c. Mr. B. Ph. Ba ron van Harinxma thoe Slooten, Cur. Deurwaar der E. Kuipers, Harlingen. 21 Nov. Rindert Kooistra, manufacturier, Bergum, Lageweg, R.c. Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten. Cur. Mr. K. Westerling, Leeuwarden, f 21 Nov. Jitze Knigge, vervener, Apeldoorn. aR,.c. Mr. II. L. Mees. Cur. Mr. J. A. H. Coops, Apel doorn. 21 Nov. Simon Hoogstraal, borstel fabrikant, Apeldoorn, Ohristiaan Geurtsweg 4 R.c. Mr. A. R. v. d. Giesen, Cur. Mr. R. A James, Apeldoorn. 21 Nov. Jan van Os, sla ger, Apeldoorn, R.c. Mr. H. Sluijterman, Cur. Mr. J. A. H. Coops, Apeldoorn. '21 Nov. M. Praag, kok en restaurateur, Apeldoorn, Loolaan 43, Ri.c. Mr. W. H. van Basten B«atenburg, Cur. Mr. R. A. James, Apeldoorn. 21 Nov. A. van Brakel, aannemer, Wageningen, Ooststeeg 30, R.c. Mr. J. H. M. v. d. Grinten, Cur. Mr. J. de Graaff, Wageningen. 21 Nov. R. Dekker, koopman, Arnhem, Sehuttersberg- plein 5, R.c. Mr. J. H. Mi. v. d. Grinten, Cur. Mr. H. F. de Grauw, Arnhem. 22 Nov. Moriz Cech, koopman in azijn, Amsterdam, van Kins- bergenstraat 33, R.c. Mr. M. D'. K. S. van Lier, Cur. Mr. A. W. Kijmmell, Amsterdam, Leidsche- straat 106. 20 Nov. S. O. Vos, wed. T. Kos ter, (tijdelijk verblijvende Z.uiderparklaan 199 den Haag), wonende Rotterdam, v. d. Poelstraat 86a, R.c. Mr. D'. M. Paré, Cur. Mr. J. Bus- kop, Rotterdam, 21 Nov. A. v. d. Abeele, koopman, Wesselstraat 300, den Haag, R.c. Mr- G. H. B. v. d. Bbom, Cur. Mr. P. J. de Kanter, den Haag ,Tournooiveld 4. 21 Nov. F. E. Grote, koopman, den Haag, Bezuidenhoutscheweg 126, R.c. Jhr. Mr. Th. W. C. Calkoen, Cur. Mr. P. J. de Kanter, den Haag, Tournooiveld. .21 Nov. D«. F. Ligtvoet, reiziger, Leiden, Hoog- landschekerksteeg 2, R,.c. Mr. G. Scholten, Cur. Mr. E. J. Gelderman, Leiden. 21 Nov. B. Rooijakkers, rijwielhersteller,, den Haag, Paul- krugerplein 12, R.c. Mr. P. J. A. Hijink, Cur. Mr. J. D;. Schaper, de nHaag, Heemskerkstr. 28. 22 Nov. P. Loos-Schilders, smid, Dinther, Vorstenbosch, R.c. Mr. C. W. Vollgraff, Cur. Mr. J. P. Lelyveld, Dinther. 22 Nov. H. J. van Arendonk, smid, Moergestel,1 R«.c. Mr. Sassen. Cur. Mr. J. J. A. v. d. Putt, Eindhoven. 22 Nov. E. A. Dekkers, koopman, Eindhoven, Aalsterweg 49, R.c. Mr. Sassen, Cur. Mr. Dr. I.. Janssens, Eindhoven. 22 Nov. G. Vos, AndeJ, Rietdijk, R.c. Mr. W. J. M. Ummels, Our. Mr. J. Ruijgrok, Dussen. 22 Nov. 'H. de Bruijn De Korenbloem, den Bosch, Orthenstraat 63,

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2