Predikbeurten Groentevervoer EEN JUBILEUMKALENDER. De vereeniging van Raden van Arbeid heeft bij de Herdenking van het feit dat 10 jaar geleden de wet op de sociale verzekering tot stand kwam, een jubileum-kalender uitgegeven, die, wat de uit voering betreft, een sieraad voor kantoor of huis kamer kan heeten. Rondom de Hollandsche Maagd, op het eerste dek blad afgebeeld, zijn de wapens der elf provinciën adsigebracht, gedragen door het Nederlandsche wa pen. De omranding is in artistieke versiering uitge voerd. Boven elk kalenderblad zijn sprekende afbeeldin- gefï; téekeningen in kleuren van allerlei aard aan gebracht, die de sociale verzekeringsfondsen uit beelden als ongevallenfonds, land- en tuinbouw - ongevallenfonds, invaliditeitsfonds en ouder- domsfonds, uit welke fondsen den verzekerden tot 1 Januari werd uitgekeerd bijna 3/4 milliard gul den. DE STAAT WAARBORGT Zelfs de beste maatschappijen Op verzekeringsgebied, Hebben dikwijls het vertrouwen l Van de groote massa niet. De sociaal verzeek'ringswetten Hoeden u voor ieder kwaad: In de Wet staat dat ge altijd Staat kunt maken op den Staat Vermelden wij nog, dat de achterzijde van het kalenderblad alle inlichtingen, mededeelingen en bijzonderheden omtrent deze verzekeringswetten bevat en dat deze sierlijke en nuttige kalender te gen 35 cent verkrijgbaar is bij den heer M. Wage naar te Broek op Langendijk. Het is een kalender die den wand siert, die een schat van gegevens bevat en die steeds herinnert aan het groote nut der sociale verzekeringsfondsen. De kalender heeft blijvende waarde. Ongelukken Op het stationsemplacement te Deventer is de 60-jarige J. Klunder bij het oversteken van het i tangeerspoor dat de nstraatweg naar Almelo kruist door een locomotief gegrepen. Beide beenen wer den hem afgereden terwijl hij tevens ernstige hoofd wonden bekwam. Hij is in het ziekenhuis aan de ge vólgen overleden. Het slachtoffer was gehuwd. In de Linnaeusstraat te Amsterdam is op den hoek van de Tweede van Swindenstraat een om streeks 50-jarige vrouw dooreen uit de richting van het Oosterpark komende huurauto overreden. De wielen gingen haar over het lichaam en een juist passeerende geneesheer kon slechts den dood con stateren. Den bestuurder treft geen schuld. f op den Vugtschen weg te 's-Hertogenbosch zijn twee personen, die met een handwagen in de richting Vught reden, door een autobus afkomstig uit de omgeving overreden. Zekere Heesters afkom stig uit Vught is daarbij gedood. De ander, die aan het hoofd werd gewond is naar het ziekenhuis in den Bosch overgebracht. Volgens mededeeling van den chauffeur van de autobus, die behoort tot den dienst den Bosch- Vught is hij door het schijnsel van de lichten van een naderenden vrachtauto verblind geworden, waardoor hij den handwagen niet tijdig genoeg had gezien. —Te Blaasveld bij Mechelen is een autobus vol Sé arbeiders gekanteld en in een sloot terecht geko- p men. 19 arbeiders liepen verwondingen op. Verschei dene van hen, evenals de chauffeur moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Hun toestand 'is zorgwekkend. Nieuwstijdingen DE EERLIJKE VINDER. Woensdagavond toen de brievenbesteller uit Arn- hy van het postkantoor te Maastricht vertrok met iide postzakken op den rug, verloor hij een zak met SÉ stukken ter waarde van 2100 gulden. W De posterijen te Maastricht werden onmiddellijk r in actie, politie werd gewaarschuwd tot de eerlijke t vinder Jules Mulkens uit de Wijkesgrachtstraat te Maastricht den postzak met inhoud op het politie bureau terugbracht, waar hij ter hand werd gesteld* aan den gedupeerden brievenbesteller. DURE VERGEETACHTIGHEID. Een kantoorbediende heeft in een taxi in de Plan - tage Franschelaan te Amsterdam Woensdag een - tasch met 500 gulden laten liggen. Hij heeft de zaak aan het politie-bureau aangegeven. De chrauf feur is. daar ontboden doch ontkent iets van het geld te weten. De kantoorbediende houdt echter vol dat de chauffeur het bedrag verduisterd heeft. ARM VAN EEN MEISJE AFGEKNELD. Een ongeval met doodelijken faloop heeft in de stoomwasscherij „Insulinde" aan den Rijksweg bij den Helder plaats gehad. De 15-jarige D. H. de Wolf heeft vermoedelijk een arm in de centrifugaal, welke wordt gebruikt om waschgoed te drogen, gestoken, waardoor dit lichaamsdeel bijna geheel werd afgerukt terwijl zij tevens een klap van het deksel van de centrifugaal, dat zij had opgelicht en nog steeds in de hand hield kreeg, waardoor een gapende hoofdwonde ontstond Tijdens het ongeluk was niemand anders bij haar werkzaam. Het slachtoffer werd naar het Marine- hospiiaal vervoerd waar zij des nachts te half twee zonder bij kennis te zijn gekomen is overleden. DE ALASTRIMZIEKTE TE ROTTERDAM. GROOT GEVAAR VOOR NIEUWE UITBREIDING. De geneeskundige dienst te Rotterdam meldt: Het geval van variola minor (alastrim) van den 38-jarigen bewoner van het Alkemadeplein dat eenige dagen geleden werd aangegeven is door drie andere gevallen gevolgd. Bij een vrouw van 29 jaar uit de Schiebroekschelaan een kind van vier maan den uit de Hildegardissrtaat en een vrouw van 64 jaar uit de Warmoezierstraat. Het kind was nog niet ingeënt, de volwassenen sinds.hun jeugd niet heringeënt. Hieruit blijkt dus, dat er nog steeds gevaar voor besmetting bestaat. De bronnen zijn tot nu toe niet bekend, doch voor deze gevallen moet men aannemen dat de besmetting te Rotter dam plaats had. Geschat wordt dat er nog onge veer 200.000 Rotterdammers zijn, die zich niet heb ben laten inenten. Het' gevaar, dat de epiderhie zich Weer uitbreidt is dus groot. Nu is weer een geval van alastrim bij een 64- jarige vrouw uit de Warmoezierstraat bij den betrok ken dienst aangegeven. De patiente is naar de ba rakken in de Hildegardisstraat overgebracht. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Gistermorgen heeft op den Schermerweg te Alk maar een ernstig ongeluk plaats gehad. De 78-jarige koopman Jaap Kroon, een bij vele Alkmaarders bekend markttype wandelde langs den Schermerweg komende uit de richting Alkmaar Ter hoogte van de boerderij van den heer D. J. Govers, bewoond door den heer Jb. den Das, werd de man door de tram aangereden. Waarschijnlijk tengevolge van het uitwijken voor een passeeren de auto, kwam K. te dicht bij de rails, zoodat hij werd gegrepen door de locomotief. De man heeft de tram niet zien naderen die uit de tegenovergestelde richting kwam ondanks het bellen van den machinist. Door den klap van de locomotief sloeg K. achter over languit op den weg waar hij bleef liggen. Dadelijk stopte de tram en de machinist en de conducteur en eenige passagiers droegen den ge wonden man vorengenoemde boerderij binnen. De man had het bewustzijn verloren en was ern stig aan de rechterzijde van het gelaat, bij oog en- oor, gewond, terwijl hij verder uit den neus bloed de. Oogenublikkelijk werden de politie en een; ge neesheer telefonisch gewaarschuwd. Nadat een eer ste verband gelegd was is de man per politie-bran- card naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Naar men ons mededeelde maakt de heer Kroon eiken dag de wandeling langs den Schermerweg om zich te begeven naar aldaar wonende kennis sen, waar hij het middagmaal gebruikt. Gistermiddag was de man nog steeds niet tot het bewustzijn teruggekeerd. Alkm. Crt.) Buitenland VICTOR EMANUEL'S BEZOEK AAN HET VATICAAN Over het bezoek van het Italiaansche konings paar aan den paus worden nog de volgende bijzon derheden medegedeeld: De gouverneur van de Vaticaansche stad ver klaarde bij de begroeting der hooge gasten, dat dit bezoek de bekroning beteekent van een zeer geluk kige ontwikkeling en de beeste vooruitzichten opent voor de toekomst. In den loop der audiëntie overhandigde de Paus aan den koning in een kastje van kostbaar hout een in leer gebonden boekwerk in vier deelen, dat versierd is met de wapens van het huis van Savoye en tot titel heeft: „Becshrijving en afbeeldingen van de gedenkpenningen van het Vaticaan." Verder overhandigde de Paus den koning-een leeren etui met drie groote medailles in goud, zilver en brons, ter herinnering aan het achtste jaar van het pon tificaat van Pius XI. De koningin kreeg van den Paus een mozaiek, voorstellend een madonna van Rafael, en voorts een gouden rozenkrans met kost bare steenen. Na de audiëntie zijn de vorstelijke personen gefo tografeerd in de loggia Mantovani. Vervólgens be gaven zij zich naar kardinaal Gaspari, den staats secretaris, bezochten den St. Pieter waar zij kniel den voor het graf van de nheilige en voor het hoofd altaar. Bij het verlaten van de basiliek, speelde de muziek van de Palatijnsche garde de Pauselijke hymne. De koning en de koningin begaven zich naar het Quirinaal, waar kardinaal Gasparri hun even later zijn tegenbezoek bracht. De kardinaal gaf vervolgens zijn kaartje af bij minister Grandi. De koning en de koningin hebben zich bij hun terugkeer op het Quirinaal ten zeerste ingenomen verklaard met de hartelijke ontvangst die hun ten deel is gevallen. Ook de paus moet zijn tevreden heid hebben betuigd over het bezoek. Toen de ko ninklijke stoet van het Vaticaan wegreed verscheen de kerkvorst voor een der ramen om den stoet gade te slaan. DE STORM. 24 slachtoffers. Schepen in nood. De storm die in Engeland heeft gewoed heeft te Londen geen ongelukken veroorzaakt maar wel was het geheele verkeer in de war en reeds om 12 uur des middags waren 100 intercommunale telefoon- en telegraaflijnen buiten dienst welk aantal in den loop van den dag tot 128 steeg. In hret stedelijk net raakten meer dan duizend verbindingen on klaar, omdat het grondwater de kabels bereikte. Op Queens Square (Islington) is de voorgevel va neen huis naar beneden gekomen waarin zich op dat oogenblik tien personen bevonden, die ech ter allen met den schrik vrij zijn gekomen. Voor het overige bepaald ezich de schade tot omgewaai de boomen en schuttingen en afgewaaide dakpan nen. Tijdens het hoogtepunt van den storm toen ook de regen met stralen neerkletterde was er deson danks geen paraplule in de hoofdstraten te zien, want het was onmogelijk er een op te houden. Ook regenjassen van minder goede kwaliteit woei en aan flarden. Geheel Noord Frankrijk en in hret bijzonder, de kuststreek is door een zwaren storm geteisterd. Nabij Lorient zijn drie trawlers gezonken zonder dat menschenlevens te betreuren vielen. In de pro vincie heeft de storm groote schade aangericht. Parijs had weinig te lijden volgens de „Tel." De Marne is door de hevige regens van de laatste da gen sterk gezwollen en kan elk oogenblik buiten haar oevers treden. HET HUWELIJK VAN UMBERTO EN MARIE JOSE. Op 5 Januari zullen de leden der Belgische ko ninklijke familie te Rome aankomen voor de huwe lijksinzegening van prinses Marie José met prins Umberto. Als verwanten van het Belgische konings paar zullen verder de plechtigheid bijwonen her togin Karl Theodor van Beieren, moeder van konin gin Elisabeth prinses Clementine weduwe van prins Napoleon met hare kinderen, de hertog en herto gin van Vendome en prinses Karl von Hohenzollern Volgens de Italiaansche bladen zal Rome in de feestdagen voor het huwelijk vier souvereinen her bergen, plus minus 65 prinsen van koninklijken bloede en een groot aantal vertegenwoordigers van andere naties met hun gevolg. Slechts een klein gedeelte der gasten zal logeeren op het Quirinaal, waar ongeveer 15 apartementen in gereedheid wor den gebracht en voorzien van modern comfort, De andere gasten zullen logeeren op de gezantschap pen hunner naties, behalve die ondergebracht wor den in afgehuurde apartementen van groote hotels De maaltijden zullen op het Quirinaal worden gebruikt. De gasten zullen dan verdeeld zijn over verschillende zalen. De auto's voor geregelde ver binding der gasten met het Quirinaal worden in ge reedheid gebracht. Van de groote Fiatfabriek wordt een groot aantal auto's Van de nieuwste constructie verwacht, die door het koninklijk huis ter beschikking der gasten gesteld zullen worden. Iedere auto zal op de motor- kast naast de Italiaansche kleuren de vlag der na tie voeren van de personen, voor wie de auto be stemd is. SPAARKAS OPGELICHT DOO RHAAR KASSIER De Spaar- en beleggingskas te Elstorf bij Ham burg- Wilhelmsberg is door haar kassier Hermann Bade voor ruim 46000 mark opgélicht. De verduiste ringen geschiedden op weinig opvallende wijze en konden door de wijze waarop de boekhouding ge voerd werd, niet onmiddellijk ontdekt worden. Een onderzoek van de boeken verraste den kassier ech ter. Hij werd op staande voet gearresteerd. Hij wordt beschuldigd van bedrog, valschheid in ge schrifte en oplichting. GROOTE BRAND. 12 gebouwen verwoest. Het dorp Ammern (Thuringen) dat het vorig jaar herhaaldelijk door zware branden geteisterd werd, is andermaal door een ernstige brandcatastrophe getroffen. Twaalf gebouwen zijn tot den grond toe afgebrand De brand is uitgebroken in een schuur en sloeg vandaar over op de aangrenzende gebouwen. Aan gewakkerd door een sterken wind, breidde de brand zich ip razende vaart uit, zoodat aan blusschen niet te denken viel en de brandweer zich moest beper ken tot de redding van de woonhuizen. Behalve de twaalf gebouwen zijn groote voor raden veevoeder en veel kleinvee verloren gegaan. Men vermoedt met brandstichting te doen te heb ben. De politie heeft reeds twee verdachten gear resteerd. GEWELDIGE ONTPLOFFIN GIN 'N ZIEKENHUIS Drie dooden. In het ziekenhuis te Ploesti (Oostenrijk) heeft 'n verschrikkelijke ontploffing plaats gehad. In een der zalen waar nieuwe patiënten zouden worden opgenomen was door onbekende oorzaak een reukloos gas verspreid dat plotseling ontplofte toen een vrouwelijke beambte een sigaret aanstak. D geheele kamer werd een puinhoop. De ambtenares, de directeur en een verpleegde werden gedood. Tengevolge van het instorten va neen tusschen- muur werden in de aangrenzende ziekenzaal ver schillende patiënten gewond. Er ontstond een pa niek onder de verpleegden. De brandweer bluschte het vuur dat twee zalen verwoestte. RECTIFICATIE In de annonce der firma ZUT te Alkmaar, voot. komend in ons nummer van Zaterdag 30 November jl. komt een fout voor. Hierin staat vermeld, dat de uitverkoop wordt gehouden „wegens verbouwing". Echter is zulks niet het geval. Men gelieve hiervoor te lezen „wegens opheffing» Wij maken onze lezers er op attent, dat reeds eeni gen weken de firma ZUT haar uitverkoop wegens bovengenoemd feit heeft geannonceerd. Faillissementen in Nederland. UITGESPROKEN: 4 December B. Bekker, handelende onder den naam Dekker's Handelshuis „Gruno" Rotterdam, Boezem kade 39b, Rc. mr. J. C. Huyser, Cur. mr. W. A. C. van Dam, Rotterdam. 4 Dec. H. v. d. Heyden, Rotterdam, Herlaerstraat 23a, Rc. mr. J. G. Huyser, Cur. mr. S. Naayen Rotterdam. 4 Dec. Philippus van der Made, drogist, wonende en zaakdoende te Rotterdam, Oranjeboomstraat 253, tevens zaak doen de Gaesbeekstraat 76a, aldaar, Rc. mr. J. G. Huyser Cur. mr. A. de Mooy, Rotterdam. 5 Dec. Maria Douven, Valkenburg, Gozewijnstraat 16, Rc. mr. v. Doorninck, Cur. mr. Paul Janssen, Maastricht. 5 Dec. C. A. van Gorp, monteur, Geleen, Rc. mr. Jhr. Testa, Cur. mr. Kallen, Geleen. 5 Dec. H. Kuy- pers, winkelier, Nieuwenhagen, Emmastraat 12, Rc. mr. van Doorninck, Cur. mr. Camps, Heerlen. 5 Dec. N.V. Handelsmaatschappij Becco, Koopvrouw, Sittard, Rijksweg Zuid 7, Rc. mr. Gadiot, Cur. mr. Charles Vrijens Maastricht. 5 Dec. Hendrikus Brons, koopman Gorredijk, Rc. mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, Cur. mrs. W. T. van der Leij en R. Romer, Heerenveen en Leeuwarden. 5. Dec. Petrus Joseph Stroet, autoexpediteur Medem blik, Rc. mr. N. Mulder, Cur. mr. H. Th. A. van der Loos, Alkmaar. 5 Dec. J, Hasselamn, winkelier te Enkhuizen Westerstraat bij de Koepoort Rc. mr. A. M. Ledeboer, Cur. mr. J. Belonje, Alkmaar. 5 Dec. Johannes Hendrikus Wilhelmus van 't Land, landbouwer Gemert, Rc. mr. baron van Hovell tot Westerflier, Cur. mr. J. Mulder Helmond. 5 Dec. N:V. Ijzergieterij „Weert" machinefabriek geves tigd en kantoor houdend te Weert, Rc. mr. baron v. Hovell, tot Westerflier, Cur. mr. E. Delhougne, Roer mond. 5 Dec. Willem Bloemendal, bakker, krui denier en graanhadelaar, Apeldoorn, Kanaal Zuid 44, Rc. mr. H. L. Wilkens, Cur. mr. J. A. C. van Heus de, Zutfen. 5 Dec. Hermanus Maatman, timmer man en aannemer Raalte, A 18, Rc. mr. W. H. van Basten Batenburg, Cur. mr. H. W. Jordens, Deventer OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 4 Dec. H. A. Hengeveld, Rotterdam. 5 Dec. H. L. Sijtsma, Ooster-Nijkerk. 5 Dec. J. van Os, Apel Ned. Herv. Kerk Oudkarspel. Zondag geen samenkomst. Gereformeerde kerk Noordscharwoude. Zondag voorm. 9.30 uur leesdienst. Nam. 4 uur ds. A. Dragt. Ned. Herv. Kerk Noordscharwoude. Zondag geen dienst wegens vacature. Ned. Herv. Kerk Zuidscharwoued. Zondagavond 7 uur ds. Zillinger Molenaar van Warmenhuizen. Chra Ger. Kerk Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9.30 en nam. 3 uur ds. J. Drenth, Doopsgezinde Kerk Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9.45 uur ds. Arn. de Jong. Ned. Herv. Kerk, Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur ds. E. van Baaien. Gereformeerde Kerk Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9.30 uur leesdienst. Nam. 7 uur Dragt van Noordscharwoude. Herv. Kerk Sint Pancras. Zondag voorm. 9.30 uur ds. Jellema. Nam. 3 uur ds. Jellema. H. Doop. Gereformeerde kerk Sint Pancras. Zondag 9.30 en nam. 3 uur candidaat Warnik. Gereformeerde kerk Heerhugowaard. Zondag voorm. 9.30 uur leesdienst. nam. 7 uur d van den Marie van Krabbendam. Katholieke Kerk, Langendijk. Zondag v.m. 7 uur. Vroegmis zonder preek. Voorm. 10 uur. Hoogmis met preek: van pastoor Van Noord. Onderwerp: „Joannes de Dooper en Hij." Nam. 6 uur. Lof met preek van pastoor Van Noord over: „het paradijs-evangelie", Gen. 315. DE OVERTROEFDE UI. Wij vonden fn de „Manchester Guaridan" een gedicht, dat tot titel had „The outflanked onion", dat blijkens de inleiding gemaakt werd naar aanlei ding van het feit, dat de concurrentie van de Ne derlandsche ui de uien-cultuur in het Engelsche graafschap Bedfordshire dreigt te vernietigen. En aangezien we toch in de door dichtijver gekenmerk te Sinterklaasperiode leven, hebben we getracht er tevens een vrije vertaling van te maken: Ach wat een ramp staat onz' ui te wachten! Onze ui, de roemruchte uit Bedford's gebied, Vroeger bedreigd door zijn Spaansche collega's, Verschijnt thans ook de Hollandsche ui in 't verschiet. Hoe kan onze ui het geweld wederstreven, Van naties, eertijds in verbitterden strijd, Doch nu, getreden in on-Heilige Alliantie Hem schand'lijk besluipend in listigen nijd? Hoe anders toen nog Queen Bess den scepter hanteerde, Toen Brit en Geus eendrachtig de Spaansche Armade Met man en muis naar den kelder toe jaagden, Den trotschen Spanjool tot schand en tot schade! Maar later? Ach, Holland, ons weldra gegroeid bove nhet hoofd, Kwam de Medway opzeilen; zijn machige vloot (Want Karei bleef binnen!) spreidde dood en verderf, En Spanje was toenHollands bondgenoot. Wie zou dan nu onze ui niet beweenen, Bedreigd door een overmacht grooter dan Drake Ooit ontmoette, nu Holland en Spanje met felheid begeeren Hun ui te zien prijken naast Engelschen steak? Vedrdrukt en geplaagd door benden van stroopers, Wat hoop blijft er over voor Bredford's product? Bedreigd aan de flanken door d' oude belagers, Is 't uit met zijn róém, als deez' aanval gelukt! Wij vinden het natuurlijk heel uiig, wanneer de Engelschen versjes dichten over hun en onze uien, maarwij hopen niet dat dit de poëtische in leiding zal zijn tot een prozaisch invoerverbod, bv. uit vrees, niet voor ovetrvleugeling van hun Bred fordsch product'" maar voor „insleeping van plan tenziekten of parasieten" zooals Amerika doet met het zusje van de uien: de bloemkool enzooals Engeland zelf dat al eenige jaren doet door zijn embargo op versch vleesch omdat het in ééns zoo ontzettend bang werd voor het continentale mond en klauwzeer-virus, zelfs nu er in Nederland geen m. en k. meer is Zoo dit inderdaad het geval mocht worden, zou het vers zijn uiigheid geheel en al verliezen Want als het moet, kan zelfs een gestoofde ui nog phytopathologisch gedoodverfd worden! (Uit Boerderij en Tuinderij) (Handelsblad.) Per Telefoon. ALLE OPVARENDEN GERED. In den hevigen storm, die gisterenavond woedde langs de Engelsche kust, geraakte het Nederland sche stoomschip „Merwede" in de nabijheid van Newhaven in nood. Het schip gaf noodseinen. De lef opvarenden werden gered. Het schip meet 55 ton en is afkomstig uit Rotter dam. De eigenaar de heer H. J. Krans was als kapitein aan boord. LAADPLAATS BROEK OP LANGENDIJK. Zaetrdag 30 November Maandag 2 December Dinsdag 3 Decmber Woensdag 4 December Donderdag 5 December Vrijdag 6 December Totaal LAADPLAATS WARMENHUIZEN. Zaterdag 30 November" Maandag 2 December Dinsdag 3 December Woensdag 4 December Donderdag 5 December Vrijdag 6 December Totaal 16 wagens 7 wagens 14 wagens 16 wagens 8 wagens 13 wagens 74 wagens 14 wagens 1 wagens 8 wagens 3 wagens 6 wagens 6 wagens 38 wagens Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 6 December. 7000 stuks bloemkool le soort f3.4011.10 idem 2e soort f2.404. 45000 kilogram roode kool f2.1 5.50. doorschot f 2—4.20. 5000 kilogram gele kool f2.20—4.70. 10000 kilogram deensche witte kool 1.30 —1.60. 3900 kilogram uien f2.302.40. Drielingen 1.70. Nep f 3.70. 1000 kilogram bieten f 1.90. 2000 ki logram peen f2.30. 2450 stuks witkrop f 1.90—3 30. 7 December. 7700 stuks bloemkool le soort f 9.1012.60. idem 2e soort f 2.705. 55000 kilogram roode kool f 2.40- 5.50. doorschot f2.103.40. kale f 1.80. 9800 kilogram gele kool f 24.20. 35000 kilogram deensche witte kool f 1.101.60. .2600 kilogram uien f 2.40. grove f 3. 1350 kilogram peen f 2.302.40 kleine f 1.2 kilogram spruikool f 12.80—18. 2000 stuks witkrop f 2.20—3.80. rn.iL NOORDERMARKTBOND. 800 kilogram aardappelen. Blauwe aardappelen 2.60 Bravos f 1.60. 2200 kilogram uien f 1.502. Drielin gen f 1.70. Nep f 2.60—3.50. Grove f2.60. 3500 kilo gram peen f 1.802.40. kleine f 1. 107800 kilogram roode kool f 25.40. 7000 kilogram gele kool f 3.40 —4.60. 8000 kilogram witte kool f 0.70—0.80. kilogram deesche witte kool f 1.10—1.50. 2500 stuks bloemkool le soort f 710.40. 1200 stuks chineesche kool f4.10—4.20. 7 December. 300 kilogram aardappelen. Schotsche muizen fl.40. 4300 kilogram uien f 2.302.60. Drielingen f 1.90. Grove f 2.803.10. 600 kilogram peen kleine f 1.10 127800 kilogram roode kool f2.405.20. 8400 kilo gram gele kool f 3.70—5.30. 30200 kilogram deensche witte kool f 1.201.80. 260Ö stuks bloemkool le srt. f7.6010.40. 1260 stuks chineesche kool f2.80 WARMENHUIZEN. 4 December. Roode kool le 2.504.70. idem 2e f 22.70 idem kale f 1.50—2.30. Witte kool f0.80—1.10. Deensche witte kool f 1.20. Aanvoer 26200 kilogram roode kool - 1900 kilogram deensche witte kool 14000 kilo gram witte kool. 5 December. Roode kool le soort f 2,605.30 idem 2e soort f 1.60 —3.50. Gele kool f3.104. Deensche witte kool 1.20 1.50. Bloemkool f8.10. Drielingen f2 uien f2.40. Aanvoer 27300 kilogram roode kool 7600 kilogram gele kool 6300 kilogram deensche witte kool - 750 kilogram uien 275 stuks bloemkool. 6 December. Roode kool he soort f2.60—4.70 idem 2e soort f 1.80 —3.60 idem kale f 1.90—2.80. Gele kool f3.70—4.10. Chineesche witkrop f 2.20. Witte kool f 0.80 per wa gon f 8490. Bloemkool f 3.906.20. Deensche witte kool f 1.301.90. Nep f 3. Grove uien f 2.60. Aanvoer: 28200 kilogram roode kool 1600 kilogram gele kool 7400 kilogram deensche witte kool 22500 kilogram witte kool 650 kilogram nep 650 kilogram uien 355 stuks bloemkool 560 stuks chineesche witkrop. ALKMAAR. 6 December. 203 hl. tarwe f 12—13. 60 hl. rogge 524 hl. gerst chev f9.25—9.60. 411 hl. haver f6:50—9. 93 hl. boonen w.o. paardeboonen f 13. bruine boonen f 19—21. ci- troenboonen f 37—40, duivenboonen f 16, witte boo nen f 44—48. 8 hl. geel mosterdzaad f 24. 1 hl. kar- wijzaad f38. blauwmaanzaad f38. 159 hl. erwten w.o. groene kleine f 1214, groene groote f 17—20» grauwe f 19—30, vale f 17—28, Tuinboonen f 15—28 alles per 10Ö kilogram.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2