121 Woensdagmorgen half tien vergaderde de raad van bovengenoemde gemeente in voltallige zitting ten raadhuize, onder voorzitterschap van den Edel Achtbaren heer A. Klerk, burgemeester, tevens se cretaris. Na een woord van welkom en opening der verga dering, volgt de vaststelling der notulen van de vo rige vergadering. Mededeelingen en ingekomen stukken: a. proces verbaal van kasverificatie op 27 Sep tember jl. waaruit blijkt dat de ontvangsten op dat tijdstip bedroegen 34572.55, de uitgaven 31214.08, saldo ƒ3358.47, terwijl, behalve dit saldo aan de Boerenleenbank in rekening courant is gebracht b. van de besturen der bijzondere scholen te Stroet en Rijp is bericht ingekomen, dat aldaar de zen winter geen ontwikkelingscursussen worden ge geven. In de openbare scholen te Eenigenburg, Sint Maarten en Valkoog daarentegen wel, met res pectievelijk 8. 14 en 10 leerlingen. c. dat de nachtveiligheidsdienst voor onze ge meente met ingang van 1 October jl. is begonnen, waaraan ook door onzen veldwachter wordt mee gedaan. d. dat de schoolbanken voor de scholen te Sint Maarten en Valkkoog zijn geleverd, welke hebben gekost de 42 stuks 987. e. dat de directie van het P.E.N. te Bloemendaal reeds tweemalen is opgebeld nl. den 28en Septem ber en den 19en October d.a.v. met verzoek B. en W. aldaar voor een conferentie te ontvangen over dé straatverlichting in deze gemeente, aangezien door- haar bij brief van 13 September jl. werd medege deeld, dat het bezwaarlijk was naar hier te komen. Telkens werd spoedig beloofd bericht te zullen zen den, wanneer, maar tot heden is die dag door het P.E.N. nog niet bepaald, waarom onwillekeurig de gedachte ontstaat, dat ze met B. en W. daarover liever niet een bespreking wenschen te houden of dat de directie het verbazend druk heeft. f. dat aan ieder der ingezetenen een circulaire is uitgereikt in verband met het vervuilen der sloo- ten in onze gemeente, welke circulaire dus den le den van den raad bekend is. g. dat blijkens provinciaal blad no. 110 van 1929 uit de provinciale kas eenige tegemoetkoming kan worden verleend ter bestrijding kosten onrendabe le gebieden waterleiding. Voor de Rijp bedraagt die bijdrage plm. ƒ200 waardoor nog overblijft voor d^gemeente een jaarlijks bedrag van ongeveer B. en W. hopen hierop in de volgende vergadering terug te komen. Bovenstaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. In behandeling komt thans: 3. een verzoek van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding eener openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar om voor 1930 een subsidie toe te kennen ter tegemoetkoming in de vele onkosten als aanschaffing en onderhoud der boeken, vrachten enz. Een dergelijk verzoek is ook in de vorige jaren behandeld en geregeld Is hierop afwijzend beschikt Ook thans stellen B. en W. voor geen subsidie te verleenen Dit advies is overeenkomstig het advies in vorige jaren gegeven. Er is nl. een bibliotheek voor Sint Maarten Valkkoog en omgeving, die door bijdragen in stand wordt gehouden en wanneer deze nu niet geheel voldoet aan daarvoor te stellen eischen en herziening gewenscht is, zal daarin mogelijk wel verbetering zijn te brengen, door daarover aller eerst met den uitvoerder in overleg te treden, des noods met aanbieding der contributiën die thans voor de openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar worden gegeven. Conform het voorstel wordt aldus besloten. 4. door de gymnastiekvereniging „W.I.K." te Stroet wordt verzocht haar, evenals het vorige jaar wegens een nadeelig saldo, met een subsidie te steunen. B. en W. stellen u voor, aan de gymnastiekver eeniging ..W.I.K." te Stroet ook voor het jaar f930 een subsidie te verleenen van 25. Uit de overgeleg de rekening dienst 1928 blijkt, dat, ondanks de sub sidie over dat jaar verstrekt, deze sluit met een nadeelig saldo van 4.65. Zonder een subsidie zal deze nuttige vereeniging niet in stand kunnen blij ven, waarom wordt voorgesteld haar met bovenge noemde bijdrage te steunen. De raad kan zich hiermede vereenigen. 5. door het bestuur der afd. Noordholland van de vereeniging van Ned. Gemeenten wordt verzocht voor het vereenigingshuis, gesticht door de veree niging van Nederlandsche gemeenten, mede bij te dragen in de kosten van een te geven geschenk door de aangesloten gemeenten. Het voornemen be staat om aan te bieden een eenvoudige doch waar dige aankleeding van de bestuurskamer, door een bevoegd persoon naar ontwerp uit te voeren. B. en W. stellen voor deze bijdrage voor een ge schenk aan de vereeniging te veneenen. Het bedrag zal voor deze gemeente niet hooger worden dan on geveer ƒ3.25. Na voorlezing van het begeleidend schrijven wordt de bijdrage verleend. 6. van den heer Burgemeester van Harenkar spel en Warmenhuizen is een schrijven ingekomen naar aanleiding van een ontvangen brief van een lid van Ged. Staten dezer provincie om ook onze gemeente, in samenwerking met de gemeenten Ha renkarspel, Warmenhuizen, Egmond Binnen, Koe dijk en Oudorp in de gelegenheid te stellen een ge schenk aan te bieden voor het nieuwe Provincie huis. Voor dit doel wordt opgegeven een fraaie bank voor een der hallen. In die bank te beeldhou wen de zes wapens der schenkende gemeenten. De kosten daarvan zullen bedragen plm. ƒ400. Per in woner omgeslagen zouden die worden ongeveer 3.5 cent per inwoner of in totaal dus een bedrag van ongeveer ƒ42.67. B. en W .stellen voor, deze uitgaven welke toch maar eenmaal voorkomt, toe te staan om daarme de bij te dragen in het geschenk voor ons nieuwe Provinciehuis. Aldus wordt besloten. 7. Van de centrale vereeniging ter behartiging der maatschappelijke belangen van zenuw- en zielszieken te Amsterdam is het verzoek ingekomen als lid dier vereeniging toe te treden tegen een mi nimumcontributie van ƒ50 in het jaar. Deze vereeniging stelt zich ten doel kostelooze voorlichting en steun te verleenen betreffende de verzorging van het geestelijk misdeelde kind, zoo wel voor plaatsing in de daartoe aangewezen in richtingen, als op andere doeltreffende wijze en op de meest goedkoope wijze van verzorging, enz. Door de provincie Noordholland wordt hiervoor een jaarlijksche subsidie verleend terwijl door het rijk daarvoor nog niet wordt bijgedragen. Hoewel deze vereeniging nuttig werk zal verrich ten', zijn Burgemeester en Wethouders van oordeel, dat onze gemeente, die niet tot de finantieel krach tige behoort, in het verleenen van subsidie voor zichtig dient te zijn, eveneens als het rijk zeker ook doet, terwijl zij bovendien een contributie van minstens 50 in het jaar, voor hier onredelijk hoog zouden vinden. Burgem. en Weth. adviseeren daaronf hierop als nog niet in te gaan. Aldus wordt besloten. 8. van de commissie voor den legwedstrijd te West Graftdijk, gevormd door vertegenwoordigers der Algemeene Noordhollandsche Pluimveehouders vereeniging, is het verzoek ingekomen haar te vereeren met een subsidie ter bevordering van het pluimveebedrijf. Burgemeester en Wethouders hebben wel waardee ring voor het goede doel, dat door die vereeniging bevorderd wordt, nl. het beschikken over gese lecteerd fokmateriaal, dat zich geheel aanpast aan het Noordhollandsch klimaat, maar stellen toch voor geen subsidie te verleenen. Het kippenhoudersbedrijf is toch in onze gemeen te van geen groote beteekenis en bepaalt zich in hoofdzaak tot het nevenbedrijf en door hieraan subsidie te verleenen schept men een precedent mogelijk meerdere aanvragen zullen kunnen bin nenkomen, zoowel voor tuinbouw als Veeteelt ter veredeling van gewassen en van het vee en zou bij inwilliging dat voor hier bovendien te bezwarend kunnen worden. B. en W. zijn eveneens van meening, dat zulks meer ligt op den weg van belanghebbende vereeni- gingen en hare belanghebbende leden. Aldus wordt besloten. 9. van het comité der vereeniging van burge meesters en secretarissen in de kantons Hoorn, (waaronder Medemblik), Purmerend, Alkmaar en Schagen is het verzoek gedaan, adhaesie te willen betuigen aan het adres door gemeld comité inge diend bij den minister van onderwijs en de Twee de Kamer het daarheen te willen leiden, dat het „Bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren '28 m dien geest wordt gewijzigd dat daardoor meer waarborgen worden gegeven voor een gelijk peil van onderwijs over alle deelen van het land, Zoo wel ten plattelande als in de steden. B. en W. gaan hiermede volkomen accoord en juichen het ten zeerste toe, dat dusdanige pogingen worden aangewend voor een langer behoud van de goede onderwijskrachten ten plattelande, waarom zij den raad voorstellen hieraan adhaesie te betui gen. Met algemeene stemmen wordt besloten hieraan adhaesie te betuigen. 10. van de commissie der bijdragende gemeen ten voor het centraal neutraal ziekenhuis te Alk maar is een brief ingekomen, met verzoek nu niet alle gemeenten, welke zijn gevraagd om te willen bijdragen in het eventueel tekort op de exploitatie rekening van het ziekenhuis daaraan hebben vol daan en het te garandeeren bedrag niet hooger is geworden dan ƒ9200 inplaats van ƒ15000 op het in gedachte zijnde tekort van ƒ65000 het destijds genomen besluit in te trekken en opnieuw een be sluit daarvoor te nemen. Ie. voor 10 achtreeenvolgende jaren aan de ge meente Alkmaar, over elk jaar, gezamenlijk met andere bijdragende gemeenten 92/650 van het even tueel in dat jaar ontstaan tekort op de exploitatie rekening van genoemd ziekenhuis tot een maximum van ƒ9200, omgeslagen over bedoelde gemeenten, naar gelang van het door elk maximum per jaar toegekend bedrag, met dien verstande, dat de door deze gemeente te betalen vergoeding nimmer meer zal mogen bedragen dan ƒ100 en bovendien op de volgende voorwaarden: 2e. bij toetreding van meerdere gemeenten, waardoor het maximum toegekend bedrag verhoogt zal op gelijke basis het verhoudingscijfer voor het dragen van hét tekort op de exploitatierekening, door de bijdragende gemeenten verhoogen. 3. de gemeente Alkmaar stelt zoodanige regelen dat het ziekenhuis bij voortduring op neutralen grondslag zal worden geëxploiteerd. 4e. in het college van regenten van het zieken huis zullen twee vertegenwoordigers der bijdragen de buitengemeenten, door de raden dier gemeenten aan te wijzen zitting hebben, met dien verstande, dat bij aanwijzing van meer dan twee personen, door den raad van Alkmaar zullen worden be noemd, de meestmalen aangewezenen, terwijl bij gelijk aantal aanwijzingen het lot zal beslissen. 5e. ten aanzien van de opneming en verpleging van patiënten uit de bijdragende gemeenten, zal voor dezen met de patiënten uit Alkmaar volkomen gelijkgerechtigdheid bestaan, o.a. opname naar volg orde der aanvrage, verpleging op denzelfden voet en gelijk klassetarief. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit be sluit te nemen met intrekking van dat op 26 Octo ber 1925 genomen en den raad van Alkmaar voor de benoeming van twee regenten aan te wijzen de heeren S. G. L. F. baron van Fridagh, burgemeester van Schoorl en C. Haringhuizen, burgemeester van Wieringer waard. Het door B. en W. voorgestelde wordt onveran derd vastgesteld met intrekking van het besluit van 25 October 1925, terwijl de door B. en W. in het ad vies genoemde heeren voor een benoeming tot re gent, zullen worden voorgedragen. De heer Stoop verzoekt aanteekening dat hij om dezelfde redenen als in 1925 tegen dit besluit moet worden geacht te hebben gestemd. 11. Burgemeester en Wethouders brengen den raad rapport uit over het onderzoek, dat door hen is gedaan inzake het aanbrengen van verbeteringen betreffende het brandwezen in onze gemeente, waarover in comité reeds besprekingen hebben plaats gehad. Ie. omtrent het aanbrengen van brandkranen op eenigszins afdoende wijze zijn reeds gegevens be kend gemaakt en was men in de vergadering van den raad, gehouden 12 Augustus jl. vrijwel alge meen van gevoelen dat met een gedeeltelijke voor ziening men niet kan volstaan, terwijl B. en W. afdoende aanbrenging voorloopig kostbaar vonden. Bij het aanbrengen van een vrijwel op afdoende wijze van brandkranen zouden er te Sint Maarten nog 7 moeten worden bijgeplaatst te Valkkoog in het geheel 4 of 5, te Groenveld 2, te Stroet 8, te Rijp (in de toekomst 8), te Eenigenburg 6, dat is tezamen 35 of 36 stuks, waarvan de kosten onge veer bedragen ƒ5000. 2e. over het aanschaffen van een motorbrand spuit, welke ongeveer ƒ4500 tot ƒ5000 zal kosten, is men het er wel over eens dat een dergelijke spuit voor een gemeente van groot belang is. Het vervoer daarvan naar een brand zou hierdoor veel bespoedigen, vooral indien ook een oplossing was gevonden dat een veel spoediger bericht van een brand ons hier gewordt, terwijl de kosten bij een brand met een motorspuit veel geringer zijn dan met een handspuit, indien men niet zoo fortuinig is als in de laatste jaren. Van 1922 tot heden kwamen in deze gemeente slechts 5 branden voor waarvan de kosten niet meer bedroegen dan tezamen ƒ235.85 of gemiddeld 27 in het jaar. Voor rente en aflossing geregeld toezicht en aan schaffing van een betere berging van een motor brandspuit zullen de uitgaven per jaar vrij groot zijn terwijl men door het niet hebben van telefo nische verbinding hierdoor nog wel niet bereikt, dat de motorspuit zoo vroeg op de plaats van het on heil zal zijn, dat onmiddellijk gevaar voor de be lendingen wordt voorkomen. Daar staat tegenover, dat men met de handspuit daar nog verder van af is terwijl bij een brand van eemge importantie de kosten met de vele be- noodigde en duurdere werkkrachten veel hooger zullen worden dan met een motorspuit. Aangezien het aanschaffen van voldoende brand j kranen over de geheele gemeente een betrekkelijk I groote uitgave voor hier vordert en eveneens het aankoopen van een motorbrandspuit, komen B. en W. niet met het voorstel daartoe over te gaan. j Na een uitvoerige bespreking wordt aan B. en W. j verzocht opnieuw een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van verbetering van het brandwe- j 12. in verband met het verzoek van het hoofdbe stuur der algemeene vereeniging van bloembollen- j cultuur om ook in deze gemeente een verordening I daar te stellen, waarbij wordt verboden het verbou j wen van bepaalde aardappelsoorten, welke vatbaar zijn voor de wratziekte, wegens het gevaar voor de export, hebben B. en W. zich gewend tot de drie Tuinbouwvereenigingen in deze gemeente om ad vies. Deze deelden mede, dat genoemde soorten hier bijna niet verbouwd worden maar in het belang van den uitvoer van producten, kon men zich er wel mede vereenigen een verbodsbepaling te maken Van de Rijkstuibouwconsulenten te Alkmaar en Hoorn en den Rijkslandbouwconsulent te Schagen is echter een circulaire ingekomen met verzoek, alsnog geen verordening vast te stellen, alvorens een uitvoerig verslag is ingekomen van deskundi gen, waaruit het voor- en nadeel van een dergelijk verbod voor de ingezetenen zal blijke.n Bovendien is, naar mededeeling in een andere pro vincie door Ged. Staten een dergelijke verordening aan de Kroon ter vernietiging voorgedragen. B. en W. stellen dan ook voor in de heden te houden vergadering alsnog geen beslissing te ne men, maar hiermede nog wat te wachten. Wordt aangehouden. 13. Naar aanleiding van het adres van de veree niging voor wettelijke dierenbescherming om in de gemeentelijke bouwverordening bepalingen op te nemen, waarin eischen worden gesteld, waaraan veestallen moeten voldoen hebben B, en W. zich tot die vereeniging gewend, met verzoek te willen mededeelen op welke wijze men de veestallen denkt in te richten, waarop den 7en October Jl. is mede gedeeld dat zij zeer binnenkort het daarbij ge vraagde advies hopen uit te brengen hetwelk nog niet is ontvangen. B. en W. stellen dan ook voor omtrent dit punt nog een afwachtende houding aan te nemen. De raad vereenigt zich hiermede. 14. Burgemeester en Wethouders stellen den Kaad voor, een verzoek te doen' aan de Kroon, om het maximum-vergunningenaantal voor den ver koop van sterken drank in het klein te bepalen voor deze gemeente op drie, thans is dit vier, en deze te verdeelen als volgt:1 te S;int 'Maarten 1 te Valkkoog en 1 te Eenigenburg. De Kroon kan om de 5 jaren, op voorstel van den Baad, voor de gemeente een verlaging van het maximum der vergunningen vaststellen. Aangezien de gele genheid zich thans voordoet, nu de heer Zwak- man zich in het hoofdcafé alhier heeft gevestigd en in zijn vorig perceel geen vergunning meer wenscht te zien en op ons dorp nog een flink' verloflokaal aanwezig is, meenen B. en W., dat met twee gelegenheden hier ruim voldoende in een behoefte daaraan kan worden voorzien, ter wijl dit eveneens het geval is, wanneer in één daarvan vergunning wordt verleend tot den ver koop van sterken drank in het klein. Zoodra een gunstige beschikking hierop wordt verkregen, zal bij verordening de regeling, als hierboven bedoeld, worden vastgelegd. Besloten wordt een dusdanig verzoek aan de Kroon te richten. 15. B. en W, bieden den Baad ter vaststelling aan een suppletoire begrooting voor den dienst van 1929, in ontvangst en uitgaaf groot f 1230.59 Deze wordt onveranderd vastgesteld. .16. Van den heer N. Mulder te Grootven is het verzoek ingekomen, evenals vorig1 jaar, hem voor het bezoeken zijner kinderen van de BuK- School te Bijp, vergoeding te verleenen voor schoeisel en klompen en wordt gevraagd, of er geen kans bestaat, nu er geen bus of tram rijdt, dat zijne kinderen gehaald en gebracht worden. B. en Wi. adviseeren het volgende: Bij besluit van den Baad, is besloten, zich bij de beslissing van Ged. Staten neer te leggen, nl. dat aan N;. Mulder eene vergoeding volgens art. 13' der Dager Onderwijswet 1920 moet worden toegekend. De ze vergoeding is bepaald op f0.50 per kind per maand voor zijne leerplichtige kinderen. Zoolang het tegendeel niet is'of wordt beslist, blijft deze vergoeding gehandhaafd en stellen B. en W, dan ook voor, het eerste gedeelte van bovengemeld schrijven voor kennisgeving aan te nemen. r Wat 'het tweede gedeelte betreft, verklaren B. en W,. dat, zoolang er nog geen bus of tram rijdt vanaf of langs de woning van Mulder naar de R.K. school, er wel weinig kans voor zijn kinderen zal bestaan, door een middel van ver voer die school te kunnen bereiken. B. en W- stellen dan ook voor het tweede ge deelte eveneens voor kennisgeving aan te nemen. Na enkele besprekingen wordt het verzoek voor kennisgeving aangenomen. 17. Van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen is de mede deeling ontvangen, dat uit deze gemeente door 3 leerkrachten van hier, nl. de heeren A. de Vries' en M. Kriek en mej. H. H. Wicherink, wordt deelgenomen aan de applicatiecursus ter bekwa ming voor het geven van onderwijs in lichame lijke oefening, waarvan de kosten per deelnemer omstreeks f 20 bedragen. Aangezien de gemeente mettertijd dat onder wijs moet geven, is het voor haar financieel belang indien de onderwijzer die akte van be kwaamheid heeft, aangezien anders daarvoor een van buiten de gemeente zou moeten worden be noemd, met vergoeding uit de gemeentekas. Voor het onderwijzend personeel is het eveneens van belang voor hunne sollicitatiën die bekwaam heid te bezitten en van deze ingestelde cursus op zoo'n goedkoope manier te hebben kunnen gebruik maken, waarom B. en W:. voorstellen de helft in deze kosten bij te dragen. I Overeenkomstig het advies wordt door den B,aad besloten. 18. In verband met het instellen van een nachtveiligheidsdienst in de verschillende kan tons ,nl. Hoorn, Medemblik, Purmerend, Alk maar en Schagen, blijkt de noodzakelijkheid, om 's nachts telefonische doorverbinding te kunnen krijgen met al die gemeenten in het kanton ge legen en ook met belangrijke punten daarbui ten ,voor het opsporen van misdrijven. In over leg met de Directie der Posterijen en Telegrafie is zulks mogelijk door betaling van een jaar abonnement van f 12.50, terwijl het dan boven dien noodzakelijk is, dat de Burgemeester door een neventoestel wordt verbonden met het ge meentehuis, waarvan de jaarkosten bedragen f'21.alzoo te zamen f65.50 per jaar. B. en W. zijn van meening, dat het in het be lang van den nachtveiligheidsdienst nuttig en noodig kan zijn, dat ook deze doorverbinding voor onze gemeente, ter beveiliging van het plat teland ,tot stand komt, waarom zij u adviseerexi daaromtrent een gunstige beslissing te nemen. Aldus wordt besloten. 19. Van Ged. Staten is de gemeentebegrooting, dienst 1930, terug ontvangen met een drietal bemerkingen, waarvan een wijziging daarvan ten gevolge heeft, nl. dat met hun oordeel de post onvoorziene uitgaven voor een gemeente van 1300 zielen te laag is geraamd. Deze is groot f 380.49, terwijl vereischt wordt dien post te verhoogen tot ongeveer f1000. B. en W- stellen voor den post met f700 te verhoogen, eveneens de inkomstenbelasting met een gelijk bedrag. De begrooting wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W:- gewijzigd. 20. Van het bestuur der bijzondere school te Stroet is het verzoek ingekomen aan den Baad, gelden beschikbaar te stellen voor het maken van een derde lokaal. B. en W, hebben het schoolbestuur gevraagd een voorloopig plan met kostenberekening te wil len" inzenden, waaraan gevolg is gegeven, terwijl nadien een conferentie heeft plaats gehad met gemeld bestuur, dat gaarne zag, dat een post centrale verwarming gehandhaafd bleef, terwijl het accóord ging met het idéé van ons, "de aan brenging eener overdekte speelplaats te doen vervallen. De raming is hierdoor geworden on geveer f10000. Bij nader inzien blijkt het College, dat deze uitgaaf gevoteerd moet worden voor slechts 3 kinderen, welke teveel zijn in het eerste lokaal. Dit biedt de gelegenheid aan overeenkomstig het aantal aanwezige banken, voor 48 kinderen, terwijl het aantal leerlingen bedraagt 51. In het tweede lokaal kunnen ook 48 kinderen worden ge plaatst, terwijl er slechts 38 aanwezig zijn. Het schoolbestuur schrijft wel, dat, als zich geen bijzondere omstandigheden voordoen, zullen op 1 Mei a.s. 17 leerlingen de school voor het eerst gaan bezoeken, terwijl 9 die zullen gaan verla ten, doch deze médedeeling geeft B. en W- echter geen voldoende zekerheid, om vast te kunnen aannemen, dat deze opgegeven cijfers werkelijk heid zullen worden, aangezien bij een tuinbouwen- de bevolking, verwisseling van arbeidend per soneel soms zeer groot is, wat van groóten in vloed kan zijn op de schoolgaande kinderen. Het ligt, naar de meening van B. en W., op den weg van het schoolbestuur, den Inspecteur van het Lager Onderwijs voorloopige dispensa tie te vragen, waardoor een drietal leerlingen meer in het lokaal kunnen worden geplaatst; dan waarvoor het bestemd is. Ingevolge het rond schrijven van den Minister van Onderwijs, zal aan de hand van de uitlegging op artikel 17, daardoor kunnen worden voorkomen, dat tot uit breiding van het aantal lokalen wordt overge gaan, zoolang niet is gebleken, dat blijvende toe neming van het aantal leerlingen aan- of ver bouw rechtvaardigt. B. en W:. staan niet vijandig tegenover een dergelijke aanvraag, waarvan het Schoolbestuur de overtuiging wel zal hebben verkregen, maar bij nadere overdenking is het college van oor deel ,dat deze verbouw nog geen dringende nood zakelijkheid behoeft te zijn, en dat met eenige medewerking deze mogelijk voorloopig kan uit blijven. Het Schoolbestuur gevoelt met ons, dat een uitgaaf van f 10000, wegens verbouwing eener in 1925 nieuw gebouwde school, voor deze reeds zoo overbelaste gemeente een groot finan cieel bezwaar is en zal, mogen wij aannemen, wel bereid zijn, mede te willen trachten, die ver bouw, welke c.i. alsnog voorkomen kan worden, op te schorten. B. en W. stellen dan ook den Baad voor, als nog geen gelden voor dezen verbouw ^oe te staan en het schoolbestuur te verzoeken hunne mede werking te willen verleenen, om dezen voorloo pig geen doorgang te doen hebben en waarvoor kan worden begonnen met het aanvragen dezer dispensatie. Van het voorstel is aan het School bestuur bericht gedaan. Na correspondentie en conferentie met het Schoolbestuur en den In specteur van het L .O. is gebleken,, dat geen mede werking is te verkrijgen om tot' uitstel van dezen schoolverbouw te geraken. Daarvoor hebben van morgen B. en W, naar aanleiding hiervan nog vergaderd en komen zij thans met het voorstel, onder intrekking van het in de agenda opgeno men advies, de gelden, voor dezen verbouw be- noodigd, toe te staan. Na uitvoerige discussies komt het voorstel van B. en W, (t.w. om de gelden toe te staan voor verbouw en aanbrenging oentrale verwarming) in stemming .hetwelk wordt verworpen. Voor stemden de heeren Gootjes, en A. Wit Rz„ tegen de heeren J. Glas,'T. Blom, A. Brak, K. Wit D;z. en Q. Stoop.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 3