ASTHMA I I Bj Plaatselijk Nieuws Nieuwe regeling van de pacht VI Ijsbond „Holland's Noorderkwartier" 45ste Algemeene Vergadering. (Zelf verhinderd geweest zijnde deze vergadering bij te wonen, veroorloven wij ons de vrijheid het verslag over te nemen uit het „Noordhollandsch Dagblad.") In de Harmonie werd gisteren de 45ste jaarver gadering gehouden van den IJsbond „Holland's Noorderkwartier De vergadering was druk be zocht. 1 De Voorzitter, de heer S. Th. Minnema, open de de vergadering, er zij ngenoegen over uitdruk kende, dat hij zooveel bekende gezichten weer ziet. Spr. memoreert het overlijden- van den heer Grandadam uit Purmerend, die jaren zijn best deed voor de afd. Purmerend, voor het district- Purmerend eri den Bond, die in hem een groot medewerker verloren heeft. In zijn plaats leidde de heer Boot óp uitstekende wijze de winteream- pagne in Purmerend. De vele herinneringen aan den heer Grandadam zullen blijven als bloemen opt zijn graf. Met eenige momenten in stilte op te staan werd hierna de nagedachtenis van den heer Grandaham geëerd. Bericht van verhindering was ingekomen yan de heeren Quarles van Ufford en Sleutel. Verder waren afwezig de heeren Groenewoud. M'blik en Hamstra uit Weesp. Dezen laatste noemde de voorzitter geen ijverig bestuurslid en spr. geeft de leden uit de Vechtstreek in over weging bij de vacature een beter bestuurslid te kiezen. Van de afd. Avenhorn was een schrijven bin nengekomen, waarin er melding van werd ge daan dat de heer Kempen 25 jaar penningmeester en 30 jaar lid'dier afdeeling was. Gevraagd werd dezen mede-oprichter wat moed in te spreken en hem te verzoeken als bestuurslid aan te blijven. Op verzoek werd de heer Kempen bij acclamatie en onder applaus tot eerelid van den IJsbond be noemd. r De eere-medaille werd den heer Kempen hier na op de borst' gespeld, waarna hij de felicitatie van het bestuur in ontvangst neemt'. De heer Kempe nis dankbaar voor deze hulde en herinnert aan de oprichting van de afdeeling Avenhorn 40 jaar geleden. De Voorz. wijdt hierna eenige woorden van waardeering aan het werk van den heer Otto te Koedijk, die tot eerelid van die afdeeling werd benoemd. Daarmee feliciteert spr. dezen veteraan die hiervoor dank zegt. Er zijn, aldus de Voorz. verder, twee afdeelin- gen bij gekomen, nl. Uitgeest en Krommenie, welke afdeelingen Spr. welkom heet. 1 Er is dit jaar één districts-inspectie geweest, nl. Ursem; verder zijn dit jaar aan de beurt Pur merend, Waterland en de Zaanstreek. Hierna bracht de Voorz. het wedstrijdvoorstel, waarover veel onderhandeld is tusschen den Ijs bond H. N. en den K.N.S.B- De moeilijkheden bleken steeds grooter te worden. Als er sterk ijs komt, wordt het getal wedstrijden legio; alle afdeelingen nemen daarin deel. Is er sterk ijs, da nis het totaal onmogelijk alle die afdeelingen voor die wedstrijden subsidie te geven. Daarom besloot het Djagelijksch Be stuur dit voorstel voorgoed af te voeren en het niet meer in discussie te brengen. Daarvoor is een ander voorstel op de agenda geplaatst, dat bedoelt, dat de afd. thans in eigen kring wedstrijden kunnen houden/doch dat zulks thans in de statuten wordt vastgesteld. Spr. brengt hierna dit amendement in behande ling, het voorstel luidt: Aanvulling van art. 3;der Statuten. 9e. door het houden van schaatsenwedstrijden door afdeelingen voor bondsleden. De Voorz. herinnert aan den goedgeslaagden wedstrijd, welke nooit in een kleine afd. gehou den had kunnen worden. Thans is besloten, dat er 3 groote van die wedstrijden zullen komen, die nationale wedstrij den zullen worden. Op deze basis is er thans samenwerking gekomen met den Ned. Schaatsen- rijdcrsbond en den Ijsbond li. N.' "Dit is een mooi aanbod, dat onzen Bond goed zal doen, daar er geen onderlinge tegenwerking, doch samenwer king ontstaat. Een dergelijke groote wedstrijd kan een groot succes genoemd worden. (De heer Kok komt ter vergadering). De heer Heringa (Stompetorenvraagt wie deze 3 Wedstrijden bekostigen zal; spr. bedoelt vooral 'de uit te loven prijzen. Spr.'s afdeeling ka nslechts op de Noordervaartwedstrijden hou den en daarom geen entree heffen; 'tis een open baan. De Voorz. vindt, dat de heer Heringa zich voorbarig ongerust maakt. Stompetoren is niet heel gauw verlegen en weet zich heel gauw te redden, bezwaren kunnen worden opgeheven; over prijzen behoeft men zich niet beangst te maken. Voor deze 3 nationale wedstrijden wordt veel reclame gemaakt en het bestuur zal trachten de hulp van de wedstrijdcommissie te verkrijgen. De heer Hartsteen (Zd.- Schalkwijk) vraagt of zijn afd., die mooie banen heeft, in aanmerking mag komen voor zoo'n wedstrijd. De Voorz. zal dezen wensch in ernstige over weging nemen. De prijzen zullen door den IJsbond beschikbaar worden gesteld. De heer Hoogland (St. Pancras) merkt op, dat niet veel ijsclubs de beschikking hebben over een ronde baan van 500 M,. en als dit wel het geval is, is er voor "het publiek geen gelegenheid. Andere afdeelingen hebben dus een voorsprong, vooral als ze lid worden van den K.N.S.B. Daar om staat de concessie van den K.N.Sj.B. Spr. niet zoo aan. Spr. noemt de resultaten van Akersloot niet zoo bijzonder. De heer Stikkel (Alkmaar) merkt op dat Aker sloot de baan voorzag van vlechtwerk-afzetting. Op één dag werd ruim f 1600 ontvangen, de ge maakte onkosten waren ruim f 1100. Een rechte baan is voorts even goed als een ronde baan. De heer Visser (Nieuwe Njedorp) merkt op, dat niet alle afdeelingen de wedstrijden kunnen hebben. De medewerking van den K.N.S.B. moet ver kregen worden. Amateurswedstrijden kunnen even goed doorgaan. Spr. stelt voor, punt 10 van de agenda af te voeren en het dagelijksch bestuur opdracht te geven met den K.N.S.B. wederom een overeenkomst nader aan te gaan en de rege ling over deze drie wedstrijden nader te regelen. Aldus werd zonder hoofd, stemming besloten. De Voorz. merkt hierna op, dat hij over de jaarverslagen van de districten zee rtevreden is. Spr. hoopt, dat andere districten haar nut er mede zullen doen en dringt er bij de districts voorzitters op aan, door meer activiteit bij de afdeelingen meer ambitie op te wekken. Spr. feliciteert hierna de jubileerende afdeeling "YVieringerwaard en brengt hulde aan den heer Visser (Nieuwe Niedorp) voor zijn degelijk ver slag en het initiatief van de afdeeling om de binnenvaarten voor het rijden gereed te maken (applaus). Spr. prijst de activiteit van de afdee ling Medemblik en deelt naar aanleiding van een klacht, dat er te veel vischbijten waren, medé!, dat door den commissaris der Koningin van Nrd.- Holland op het z.g. Vischbriefje de voorwaarde kan worden gesteld, dat er geen bijten in het ijs mogen worden gehakt. Spr. herinnert aan het standpunt van Purmerend dat van den gemeenteraad 2000 gulden wist te krij gen voor werkverschaffing op de banen. Spr. wekte de andere afdeelingen op dit voorbeeld te volgen. Spr. geeft de afdeelingen voorts in overweging ook in ijslooze winters materiaal bv. ijsschaven aan te 'koopen. Dank brengt spr. aan de heeren Preijer en Boot, die voor hun afdeelingen de Zaanstreek en Pur merend als plaatsvervangende voorzitters zooveel deden. Den heer Boot geeft spr. in overweging wederom een beroep te doen op Burgemeester Kramwinckel inzake subsidie voor werkverschaffing. De heer Visser geeft in overweging meer contact te zoeken tusschen de districtsvoorzitters onderling ten einde meer activiteit te kunnen ontplooien. De voorz. zal dit overwegen. De heer Jeringa wijst op de samenwerking tus schen Ursem en Stompetoren inzake het wedertoe- treden van Schermerhorn welke afdeeling een nood zakelijke schakel vormt tusschen Alkmaar en Hoorn Spr. wijst op het gebrek aan saamhoorigheid on der de jongeren in Schermerhorn die zich tevreden stellen met een eigen ijsbaan. De heer Baart de la Faille (Haarlem) klaagt over het plaatsen van de ijsberichten hetgeen nog een groot tekort is, zooals tot uiting komt in het ver slag van Haarlem. Spr. onderschrijft de meening van den heer Limpers, dat de Ysbond in een nieuwe richting moet gaan, momenteel is het niet in orde hetgeen geen opgewekten indruk maakt. Haarlem zou graag voorstellen doen om te gaan in een an dere richting. De afd. Heiloo vraagt naar dé oor zaak, waarom op de districtsvergadering van Alk maar slechts twee afdeelingen tegenwoordig waren. De voorz. wijt zulks aan de strubbelingen in dit district en hoopt voor de toekomst een betere sa menwerking. De voorz. heeft met opzet niets over ijsberichten gezegd, omdat hieromtrent in de boezem van het bestuur nog onderhandelingen gaande zijn. Mede werking van de afdeelingen hiervoor is echter noo- dig. Bij voldoende hulp van de afgevaardigden der afdeelingen stond hét bestuur sterker bij de pers. De afgevaardigde van Amsterdam geeft in over weging zich te wenden tot het persbureau Vaz Dias waar spr. meer succes had dan bij de „Tel.' De voorz. deelt mede dat onderhandelingen van het bestuur met Vaz Dias tot een mislukking leid den, wegens gebrek aan medewerking van de afdee- lingsafgevaardigden. Alleen met deze medewerking kan bij het maken van ijsberichten succes behaald worden. De heer D. van der Heuvel (Ursem) merkt op, dat de afdeeling te Oterleek, Stompetoren en Ursem richtingwijzers plaatsen hetgeen niet werd gedaan door Avenhorn. Ursem nam zelf een deel van de taak over van Avenhorn, spr. dringt aan op mede werking bij het in orde maken van de banen voor doorgaande rijders. De afgevaardigde van Avenhorn zegt, dat zijn afd. tot het machinegemaal te Ursem een dubbele baan had gemaakt, welke tip-top in orde was. De heer van der Heuvel was met den secretaris van de afdeeling Avenhorn op inspectie uit geweest en heeft geconstateerd dat de baan niet in orde was. Spr. neemt geen woord terug. De heer Baart de la Faille dringt aan op verbete ring van den algemeenen toestand noor nieuwe voorstellen, waartoe de afdeeling Haarlem gaarne wil medewerken. De voorz. zegt toe, dat het bestuur van de nieur we winterperiode een nieuwe regeling zal voorstel len. De heer van der Plaats (Haarlem) stelt voor, na de pauze een dergelijk voorstel in bespreking te brengen, waartoe wordt besloten. De heer Baart de la Faille, doet namens de afd. Haarlem het voorstel om vanwege den Ysbond 'n persoon aan tij wijzen die vrij reizen heeft om in spectie te houden en de ijsberichten aan de pers te verstrekken. Daarvoor zou dan iemand moeten worden aangewezen, die daarvoor iederen dag be schikbaar is en zich met schippers in verbinding stelt. Als centraal punt kan voor het zitting nemen van dezen man bv. Alkmaar worden aangewezen; zoo'n centraal bureau kan dan voeling houden met heel de provincie. De afdeeling Haarlem had in dertijd ook zoo'n klein ijsbureautje dat over tele foon en crediet beschikkèn moet. De voorz. dankt de afd. Haarlem voor dit initia tief. Spr. deelt mede dat het bestuur met een ont werp bezig is, dat veel overeenkomt met het voor- stel-Haarlem. Als het bestuur van de afd voldoende toezegging had, waren we klaar. Volgens een voor stel van den heer Stikkel heeft het bestuur in over weging een inlichtingsdienst door middel van V.V. V.'s, zoowel door informaties in te winnen als te verstrekken. Om de provincie geheel af te reizen is het noodig, dat er een betrekkelijk groot aantal krachten aan bedoelden reizenden consul geassu- meerd wordt. Er hebben zich 19 bureaux van V.V.V. tot mede werking bereid verklaard. De heer Groenewoud van Monnikendam stelt zich bij gebrek aan een V.V.V.-bureau aldaar, be schikbaar ijsberichten te geven. De voorz. herinnert aan de mislukte onderhande lingen met Vaz Dias. De „Tel." maakt verschil lende berichten tot een, waardoor men zijn be richt niet meer terug vindt. De heer Baart de la Faille geeft spr. in overweging het bestuur deze zaak verder ter afhandeling over te dragen en da nmet de afd. Haarlem in een ver gadering aldaar, het voorstel nader uit te werken. De heer van der Plaats (Haarlem) wijst op het doel van den Ysbond, dat iets anders moet zijn dan plaatselijke wedstrijden te organiseeren. Purmerend bv, heeft in de stad wel mooi werk gedaan doch weinig voor verbindingswegen en rientingswijzers daarbuiten. Spr. wil graag medewerken om den bond in nieuwe banen te leiden. De heer Overtoom (Amsterdam) geeft het bestuur in overweging zich ook in verbinding te stellen met Huizen en Hilversum welke radio-vereenigingen al reeds een eigen berichtendienst hebben en mis schien wel bereid zijn de berichten uit te zenden Hierna wordt besloten de volgende algemeene vergadering te Amsterdam te doen houden. De heer Hijs (Warmenhuizen) zag liever dat Alk maar ais vaste plaats werd aangewezen als zijnde een goed bereikoaar centrum. De voorz. zegt, dat daarvoor de statuten moeten worden gewijzigd. Amsterdam is voorts voor het zuiden goed bereikbaar. De rekening over het dienstjaar 1928-1929 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 3008.23 met een batig saldo van 1234.19. De heer Groenewoud vraagt of de bijdragen uit de bondskas voor de verzekering die 18 pet. be draagt van het loon voor de baanvegers ieis grooter kan worden en de bijdragen van de afdeelingen iets minder dan 3 Pet. Spr. geeft in overweging bij een andere verzekeringsmaatschappij te infor- meeren naar een gunstiger verzekering. De heer Preijer penningmeester, verklaart, dat de verzekering in alle opzichten vorodeelig is en be halve de baanvegers ook het publiek verzekerd is tegen ongevallen tengevolge van nalatigheid van den baanveger. De heer Groenewoud vraagt of de afdeelingen ver plicht zijn bij den Ysbond te verzekeren. De penningmeester antwoordt hierop ontkennend waarop de heer Groenewoud verzoekt zijn afdee ling ais verzekerde te schrappen. De rekening wordt hierna goedgekeurd evenals de begrooting 1930, die eindigt op een bedrag van 2899.19 met een batig saldo van 1114.19 en een onvoorzien van 250. Bij de rondvraag kwam in behandeling een ver zoek van Averhorn om bij Schermerhorn aan te dringen tot weder-toetreding. De voorz.. herinnert aan de toegezegde pogingen daartoe door de heeren Stompetoren en Ursem, om te trachten Schermerhorn weer te winnen als af- deelingslid. De heer Zeeman (Heiloo) wijst op de ongunstige ligging van Schermerhorn waarop de voorz. ant woordt, dat men al heel blij is als de verbinding tusschen Schermer en Beemster goed was. De afd. Lutjebroek stelt voor, dat alleen aan de verloting mogen deelnemen zij, die tot het einde der vergadering aanwezig zijn. Aldus werd bij acclamatie besloten. Zij, die om wettige redenen de vergadering moe ten verlaten,mogen wel meeloten, evenals zij die om wettige redenen te laat moeten komen. De afd. Uitgeest vraagt grenswijziging voor het in orde maken van banen daar deze afdeeling te veel banen heeft te onderhouden. De voorz. verwijst deze klacht naar de districts vergadering. Blijkt dit zonder resultaat, dan blijft het Hoofdbestuur over om te beslissen. Voorts vraagt de afd. Uitgeest naar de mogelijk heid van districtswedstrijden waarop de voorz. een zelfde antwoord geeft. Verder vraagt deze afdeeling wering van arresle- den op het ijs. Deze zaak, aldus de voorz. is aanhangig in het H. B. Een bepaling, opgenomen in de politieverorde ning kan hierin verandering brengen. De afgevaardigde van Uitgeest stelt hierna nog voor een districtskampioenschap in te stellen. De voorz. verwijst deze afd. weer naar de dis trictsvergadering. De heer Visser zegt dat te allen tijde een derge lijke bepaling in de politie-verordening door een raadsbesluit kan worden opgenomen. Op een desbetreffende vraag van Uitgeest ant woordt voorts de voorz1. dat iedere afdeeling de Koninklijke goedkeuring moet aanvragen. Zonder deze Kon. Goedkeuring bestaat een afdeeling niet en is het bestuur of een der leden daarvan verant woordelijk bv. voor de gevolgen van ongevallen van baanvegers, enz. De afd. Warmenhuizen vraagt aansluiting bij Alk maar in plaats van Schagen, hetgeen door het geen door het bestuur zal worden overwogen. De heer Groenewoud Monnikendam vraagt weer pogingen te doen tot aansluiting van Edam. De voorz. zegt, den heer Hoogland een afdeeling geweest is, doch spr. wil medewerken tto nieuwe po gingen. De heer Hoogland (Sint Pancras) klaagt over samenwerking in het district Alkmaar. Verschillen de afdeelingen denken er reeds over te bedanken Spr. geeft meer om goede banen dan om ijsberich ten. De voorz. zegt den heer Hoogland toe, een nieuwe districtsvergadering en verzoekt den eher Stikkel als gedelegeerde van het H. B. aanwezig te zijn, het geen deze toezegt. De voorzitter dankt voor de medewerking tijdens de vergadering en sluit deze. Hierna had de verlo ting plaats. MALOïTZi TE OUBIKARSPEiL- Zondag den 15en December a.s. zstl de beroem de en onovertroffen zingende telephaat. Moloïtz Oudkarspel met een bezoek vereeren. Hij reisde reeds door heel Nederland en is in het bezit van ongeveer 1500 schitterende persbeoordeelingen en ongeveer 400 handteekeningen van Burgemees ters, Geestelijken, Doctoren, Juristen den zeer vele politiepapieren. Daarvandaan komt ook zijn bij naam „De Politiespeurhond". Ook te Oudkarspel heef zich een commissie gevormd, bestaande uit eenige vooraanstaande ingezetenen. Genoemde commissie stelt, vóórdat Maloïtz te Oudkarspel komt, een geheime opdracht samen, sluit deze in een enveloppe en verlakt ze. Ma- loitz zal dan Zondagmiddag 15 December, 2 uur precies, datgene doen, wat in de verzegelde op dracht, waarvan alleen de bovengenoemde com missieleden den inhoud kennen, staat. Diaartoe bedient hij zich van een auto, en staande op de treeplank, geeft hij den chauffeur zijne bevelen. Die afrit zal plaats hebben om; 2 uur van ,,'tHuis de Brederode" en het publiek zal deze openbare telepathische opdracht geheel kunnen volgen. Na afloop wordt de enveloppe opengebroken en zal de inhoud bekend gemaakt worden. 's Avonds 7.30 uur geeft de heer Maloïtz in de zaal va n„'tHuis de Brederode" een openbare séance, alwaar ieder in de gelegenheid is, hem Natuurlijk is het het beste .dadelijk Akker's Abdijsiroop te nemen, wanneer de eerste asthmatische verschijnselen zooalsspoedig vermoeid zijn enhijgen, beginnende benauwdheden bij trappen- klimmen enz. zich voordoen. Men voorkomt daarmee erger. Maar ook wanneer Uw kwaal reed» vergevor derd is, ook dan zult Gij van een ge regeld gebruik van Akker's Abdijsiroop oogenblikkelijk verlichting kunnen ondervinden. Volg het voorbeeld van duizenden, die ééns aan asthma leden en versterk Uw luchtwegen en bevrijd hen van het slijm met AKKER'* Voorde Borst. Per kokerf 1.50, f 2.75, f 450 opdrachten te geven o.a. zal hij een diefstal opsporen en den dief ontmaskeren. Verder zal hij zeer- treffende proeven laten zien van massa-sug gestie, hypnose enz. en zelfs iemand uit het pu bliek meenemen in een vliegmachine. Tevens zal dien avond optreden de bekende Humorist-Excen triek Herman Diederichs. Het geheel belooft dus een zeer interessante avond te worden en wij raden ieder aan om het wonderwerk van Maloitz te gaan zien. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Op 29 Juni zijn bij de Tweede Kamer twee wets ontwerpen ingediend houdende nieuwe regeling van pacht en instelling van pachtcommissies. Het is nog niet bekend of de nieuwe regeering de wetsontwerpen onveranderd zal handhaven. Slechts de hoofdbeginselen, waarvan de ontwerpen uitgaan worden daaro mhier vermeld. Een der belangrijkste nieuwigheden die het eerste ontwerp inhoudt, is de instelling van een beperkt continuatierecht voor de pachters. In een nieuw artikel 1636 van het Burgerlijk Wetboek wordt be paald, dat in geval van opzegging van een pacht overeenkomst, aangegaan voor bepaalden tijd, lan ger dan een jaar, of voor onbepaalden tijd be treffende los land van meer dan 1 H.A. oppervlak te, waarvan de pachtprijs hooger is dan ƒ300 per jaar, of een hoeve, de pachter zich binnen een maand na de opzegging tot den kantonrechter kan wenden met het verzoek de overeenkomst te verlen gen. (Bij algemeenen maatregel van bestuur kun nen ten aanzien van daartoe aangewezen streken de grenzen van 1 H.A. en ƒ300 worden verlaagd.) Op dit verzoek beschikt de kantonrechter niet dan na verhoor of behoorlijke oproeping der partijen en na het davies der betrokken pachtcommissie. te hebben ingewonnen. Dit verzoek wordt niet in gewilligd, indien de pachter zijn verplichtingen niet behoorlijk is nagekomen, of indien blijkt van eeni ge andere omstandigheid, welke ten gevolge heeft, dat van den pachter redelijkerwijze niet kan wor den gevergd de pachtovereenkomst te doen voort duren. De overeenkomst kan nimmer voor langeren tijd worden verlengd dan de overeenkomst zonder ver lenging zou hebben geduurd. (Deze bepaling is niet zeer duidelijk.) Dezelfde overeenkomst mag op die wijze niet meer dan twee maaien in het gehel niet langer dan 10 jaren worden verlengd. Een tweede nieuwigheid is, dat de pachter bij het einde der pachtovereenkomst tegenover den ver pachter een recht krijgt op een billijke vergoeding voor verbeteringen, in de laatste verloopen 10 ja ren onverplicht door hem aangebracht, tenzij de verpachter zich duidelijk tegen voorgenomen ver betering heeft verzet, Bij een jaarlijksche en sei zoenverpachting is dit recht uitgesloten. Vervolgens is de regeling van het remissierecht (vermindering van den pachtprijs bij aanzienlijk mindere opbrengst van het bedrijf ten gevolge van buitengewone omstandigheden), waarvan thans bij overeenkomst kan worden afgeweken, tot een rege ling van dwingend recht gemaakt. Daartegenover wordt den verpachter recht op verhooging van den pachtprijs gegeven, wanneer gedurende een pacht- termijn of een pachtseizoen de lasten, den ver pachter door publiekrechtelijke lichamen opgelegd wegens buitengewone werken, aanzienlijk hooger zijn geweest dan bij het aangaan der overeenkomst te verwachten was. Ziehier de hoofdpunten. Thans nog een en kel woord over het tweede wetsontwerp, dat pachtcommissies instelt. Voor elke provincie komen er een of twee pachtcommissies, elk bestaande uit een jurist als voorzitter en ten minste vier leden, voor de helft pachters, voor de andere helft ver pachters, benevens een secretaris (en eventueel 'n voorzitter-plaatsvervanger en ledén-plaatsvervan- gers.) Haar taak is vijfledig. a. het geven van scheidsrechterlijke uitspraken over pachtovereenkomsten. b. het vaststellen en wijzigen van de voorwaar den van pachtovereenkomsten. c. het geven van adviezen in zaken van pacht. d. het ontwerpen van model-pachtovereenkom sten. e. het geven van voorlichting aan den rechter. Verder is de pachtcommissie bevoegd uit eigen beweging in het belang van de verbetering der pachtverhoudingen, haar gemotiveerde meening over een bestaande pachtovereenkomst aan den pachter en den verpachter kenbaar te maken. Tegen den wü der partijen kan de pachtcommis sie echter ne pachtovereenkomst niet wijzigen. Art. 9 bepaalt uitdrukkelijk: De pachtcommissie stelt geen voorwaarden voor een pachtovereenkomst .vast, noch brengt zij daarin wijziging, dan wan-

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4