Een Winternacht, ciency, algemeene ontwikkeling en lichamelijke op voeding. Zelfs kan men door middel van den radio- omroep een opleiding ontvangen voor onderwijzer. LUIDSPREKERS IN DE KERK. Te Schmargendorf (Duitschland) wordt den 15- den dezer maand een nieuwe kerk ingewijd. In de voorhal van de kerk is een luidspreker-installatie opgesteld, zoodat, indien de kerk vol is, ook daar de dienst zal kunnen worden gevolgd. RADIO VOOR LANDBOUWERS De Middel Duitsche omroepmaatschappij heeft een uitgebreiden radiodienst voor de landbouwers georganiseerd. Men eheft het plan dezen dienst in de toekomst nog nuttiger te maken en daarom heeft er den 15den November in het omroepgebouw te Leipzig een bespreking plaats gevonden tus- schen de leiders van de Mirag en vertegenwoordi gers van verschillende vereenigingen, die belang hebben bij den landbouw. Met algemeene stemmeft werd besloten, dat de verschillende vereenigingen in de toekomst tezamen met de Mirag pogingen zul len doen om alle, voor landbouwers belangrijke vraagstukken voor de microfoon te behandelen. Er zal een commissie worden samengesteld wklke zal onderzoeken, welke stóf er voor radio-lezingen ge schikt is en die tevens de spiekers zal aanwijzen SUCCESVOL EXPERIMENT MET DE „RADIO WICHELROE." Dr. Paul Moineau heeft onlangs te Dakar bewe zen, hoeveel hulp radio-apparaten kunnen verlee- nen bij het opsporen van ondergrondsche water bronnen. Ofschoon geologen beweren dat er binnen ean straal van 150 kilometer om Dakar als middel punt geen water te vonden zou zijn, heeft dr. Moi neau's apparaat aangewezen, dat er op een afstand van 3 kilometer van Dakar een ondergrondsche bron was, die voldoende water leveren kan voor de geheele stad. Boringen op de aangewezen plaats hebben getoond, dat de metingen met de radio-wi chelroede" volkomen juist zijn geweest. (Copyright Press Agency Industrial Faillissementen in Nederland. KORTEGOLFZENDERS IN BELGIE. De Belgische regeering heeft haar goedkeuring verleend aan het plan om te Rijsselede een korte- golfstation te doen bouwen, dat speciaal bestemd zal zijn voor het onderhouden van een radio-tele- grafische en telefonische verbinding met den Bel gischen Congo, met Zuid-Amerika en eventueel met Japan. Braakman, Amsterdam, Keizersgracht 529. 12 Dec. P. van Klaveren, melk en boterhandelaar, Nieu wer Amstel, Oudekerkerlaan 57, Rc. mr. M. D. K. S. van Lier, Cur. mr. M. R. A. Houtappel,- Amster dam, Heerengracht 388. 12 Dec. H. Molenaar, koopman, Huizen, Eemnesserweg 23, Rc. mr. M. D. K. S. van Lier, Cur. mr. W. A. Rijk, Bussum, Hooft- straat 12a. VERNIETIGD OP GROND VAN HOOGER BE ROEP: 6 Dec. Willem Hofma, Donkerbroek. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 11 Dec. A. J. Cozijnsen, Utrecht. 11 Dec. C. P. van Londen, Utrecht. 11 Dec. N.V. Bouw- en Handelscompagnie „Hero II" te Utrecht, kantoor houdende te Amsterdam. 11 Dec. M. Berlet, Am sterdam. 11 Dec. A. Verhoog, Amsterdam. 11 Dec. F. W. Prinz, Amsterdam. 11 Dec. P. W. Kra nenburg, Amsterdam. 11 Dec. M. Blankers, Am sterdam. 12 Dec. P. Martelhoff, Amsterdam. 12 Dec. J. H. Koek, Amsterdam. SURSEANCE VAN BETALING: Namens Gerhard Gerbracht, wonende te Am sterdam, als eenig beheerder vennoot der comman ditaire vennootschap „Gerbracht en Co." impor teurs en wederverkoopers van sigaren, sigaretten e. d., gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, is door den procureur Mr. Simon de Jong, kantoorhou dende te Amsterdam aan de Keizersgracht 441, bij de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam inge diend een verzoekschrift om verlenging van sur séance van betaling. De rechtbank, Eerste Kamer, heeft' bij hare be- schrikking dd. 12 Dec. 1929 het verhoor bedoeld in artikel 216 der faillissementswet bepaald op Woens dag 18 December 1929, des middags te 12 ure, in haar raadkamer in het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht. De Griffier dier Rechtbank. SCHAF U ANDERE KIPPEN AAN. i ter aantrekkingskracht dan de eenzaamheid van I de sneeuwvelden, die in de hoogste hemelen schij- I nen te verdwijnen. Eeuwenlang bleven de Alpen too verwereld van goden en geesten, de wieg van rivie ren en legenden. Niets 'ziekers was bekend, dat in I het jaar 221 voor Christus toen de aandacht ruw werd wakker geschud door de tijding dat Hannibal zijn weg over de Alpen had gevonden en thans van de besneeuwde toppen aanrukte ten einde de vrucht bare vlakten van Italië te verwoesten. EEN TUNNEL VAN TWAALF MIJLEN. Deze groote tunnel loopt over een uitgestrektheid van nege nen een halve mijl dwars door een berg. De Simplon-tunnel is de laatste en de grootste van alle tunnels door de Alpen, en twaafl en een halve mijl lang, met het diepste punt meer dan zevenduizend voet beneden de oppervlakte. Onge veer zeven jaren van zwaren arbeid werden ver- eischt alvorens de boringen aan. beide zijden elkaar ontmoetten, want heete bronnen bleken een ern- stg beletsel, hetwel keveneens het geval was met de groote hitte, die op den onmetelijken afstand onder de aardoppervlakte van de rotsen afstraalde. Op één punt stuitte men op een belnagrijke onder - aardsche rivier en hlet werk kon niet worden voort gezet tot de wateren van deze waren afgeleid van de galerij, waar men aan den arbeid was. WAT X-STRALEN ZIJN. UITGESPROKEN: 11 Dec. W. Ribberink timmerman Amersfoort, Fuchsiastraat 49, Rc. mr. C. Veen, Cur. mr. A. E. Th. Kooien, Amersfoort. 11 Dec. M. Verzijden Jr., koopman en schilder, Noorden gem. Nieuwkoop, Rc. mr. C. Veen, Cur. mr. H. E. La Gro, Bodegraven. 11 Dec. J. E. F. Veldhuysen, Utrecht, Voorstraat 96 bis, Rc. mr. C. Veen, Cur. mr. D. Graevestein van Heyst Utrecht. 11 Dec. M. Paasman, koopman te Zeist, Boschlaan 3, Rc. mr. C. Veen, Cur. mr. W. M. van den Breggen Zeist. 11 Dec. A. Blom Jz., han delende onder de firma J. K. van der Heijden en Co., Kaashandelaar, Oud Beijerland, Rc. mr. A. J. Paulus Cur. mr. L. C. H. van Beeck Calkoen, Dor drecht. 11 Dec. H. H. Plasman, slager Lutten, ge meente Ambt Hardenberg, Rc. mr. A. Mercier, Cur. mr. H. Landberg Zwolle. 11 Dec. Fa. J. K. van der Heijden en Co., kaashandelaarster, Oud Beijer land, Rc. mr. A. J. Paulus Cur. mr. van Beeck Cal koen Dordrecht. 11 Dec. Leendert de Kok, ijzer werker Hardinxveld, Rc. mr. van Aken, Cur. mr. Bie gel, Gorinchem. 11 Dec. C. de Winter, tuinders knecht H. I. Ambacht, Rc. mr. van Aken, Cur. mr. Mijnlieff. Dordrecht. 11 Dec. Johannes Petrus Neggers, timmerman, den Bosch, Havendwarsstr. 44, Rc. mr. Sassen Cur. mr. Ch. M. J. Witlox, den Bosch. 11 Dec. A. Niesink, lood en zinkwerker, Amsterdam, Rozenstraat 147, Rc. mr. B. de Gaay Fortman, Cur. mr. J. M. Croockwit, Amsterdam, Keizersgracht 586. 11 Dec. J. H. A. Peels, wonen de van Woustraat 148 II, en J. Th. H. van der Lugt, wonende Hoofdweg 63 III, Amsterdam, aannemers van decorwerken zaak drijvende onder de benaming „Atelier Decora" Jacob van Kampenstraat 127, Rc. mr. B. de Gaay Fortman, Cur. mr. J. M. Croockewit Amsterdam, Keizersgracht 586. 11 Dec. Jacob Se nator, slager wonende te Amsterdam, Kromboom- sloot 45 II, zaak Kattenburgervoorstraat 1) Rc. mr. B. de Gaay Fortman, Cur. mr .J. M. Croockewit, Amsterdam, Keizersgracht 586. 12 Dec. A. J. H. Groen, caféhouder, Amsterdam, Amstelveenscheweg 69 huis, Rc. mr. M. D. K. S. van Lier, Cur. mr. F. De stem was zacht en lief, precies zooals zij altijd geweest was, maar zij klonk als een waarschuwing. Zij kende het menschlievende karakter van den Chevalier. Zij wist dat hij de laatste van alle men- schen zou zijn om een wraakneming goed te keu ren. Een daad niet alleen van wraak, maar van moord Niet de slechtste moord, omdat het slachtoffer een ellendigen zondaar was, schuldig aan bloedvergie ten. Als zij er bij stond, met de macht om het weg vlietende leven te redden, was zij even verantwoor delijk voor het verlies van dat leven, als wanneer zij een mes of vergif gebruikt had om het te ver nietigen. Zij zou zich zelve voor die zonde te ver dedigen hebben tegenover den grooten Rechter van leven en dood. Toen dacht zij aan haar God. Zij herinnerde zich het goddelijk gebod van haar geloof: ,Hebt uw naasten lief als u zelve." Helaas! deze woorden konden niet ernstig gemeend zijn. Hoe kon zij den moordenaar van haar vader lief hebben? Maar lief hebben was één ding en gehoorzaamheid aan dat gebod van den Almachtige een tweede. Er was geen sprake van niet begrijpen van dit gebod. Haar ge weten was er dien onvergetelijken nacht vol van, zij kon er haar ooren niet voor sluiten of zeggen, dat zij het niet begrepen had. De klok tikte de minuten verder door, terwijl zij den man gadesloeg, die met den dood worstelde. Over eenige minuten zou het te iaat zijn mis schien was het al te laat. Gemarteld tusschen haat en plicht, onderging Blanche de groote verzoeking van haar leven. God gaf haar kracht en ten laatste overwon zij. Wat er ook van mocht komen, zij voelde, dat zij den man niet kon laten omkomen, zonder een poging te doen om hem te redden. „Vader, vergeef mij!" jammerde zij, terwijl nu voor de eerste maal de tranen langs haar wangen vloeiden. „Vergeef mij! Ik kan hem niet laten ster ven Vlug naar den schoorsteenmantel gaande nam zij Iedereen weet, wanneer een kip gedurende twee jaren eieren gelegd heeft, het aantal eieren dat zij i verder legt snel afneemt. Men moet zich dan on- i verwijld nieuwe kippen aanschaffen. Te dikwijls houdt men ook oude kippen, dank zij j haar goede hoedanigheden als broedkippen, of om dat men aan de kippen gewend is geraakt, of om- dat zij zoo mooi gevederd zijn en dergelijke redenen i meer. i En toch is dit een ernstige fout. De legkip moet worden beschouwd als. een machine om eieren, te geven. Is die machine versleten dan wordt zij ver vangen door een andere. Aldusbestaan er hoender parken waarvan de jaarlijksche opbrengt iestn eens vijftig eieren per kip bedraagt. Men heeft bere kend, dat een kip, om de kosten van haar onder - houd te verdienen en voordeel op te leveren, min- stens zeventig eieren per jaar behoort te leggen. Wanneer gij door een onverbiddelijke vervanging i van uw legkippen negentig eieren per jaar per kip kunt verkrijgen, beteekent dit een voordeel van j twintig eieren per kip. Bij kippenhouders op het platteland is het cijfer negentig per jaar geenszins I overdreven. Men ka nhet getal gemakkelijk nog I hooger opvoeren. Over het algemeen is men 't niet eens over het gemiddelde legvermogen van een kip Men zou als uitkomst kunnen laten gelden wat sommige rassen betreft ten minste, een opbrengst van 180 tot 200 eieren, bij kippen, die zorgvuldig Wanneer men een glazen buisje neemt, waarvan de beide uiteinden, hoewel gesloten, doorboord zijn door twee electrische geleiders (electroden,) en men doet binnen in dit buisje een zeker luchtledig ontstaan en doet tusschen de electroden een ze kere electrische spanning ontstaan, zal men zien, dat het overblijvende gas (onder zeer zwakke druk king) in de buis, verlicht wordt en een kleur aan neemt, veranderlijk naaramte van den aard van dit gas. Men heeft aldus een buis van Geisler vervaar digd. Wanneer het luchtledige in de buis vergroot wordt, straalt er van de negatieve electrode (catho de) een stroom van uiterst kleine lichaampjes uit (electronen) die negatief worden geëlectriceerd en tegen de andere electrode (anode) ingaan. Deze cathodische stralen worden door de magneet af geleid, zij worden opgeslurpt zoodra zij zich in de lucht vertoonen. Wanneer men een van deze bun dels electronen afleidt om ze te laten neerdalen op een weerstandbiedend vlak, zal hun aard veran deren. De nieuw verkregen uitstralingen zijn de X- straleo. Donr Röntgen in 1895 ontdekt, zijn de X- stralen voor het oog onzichtbaar. Zij bewegen zich in rechte lijn voort en worden niet langer door den magneet beinvloed. Zij bezitten eigenaardige ei genschappen. Zij ontladen eluectrische lichamen, laten hun invloed gelden op fotografische platen en dringen met groot gemak door verschillende zelf standigheden, zooals hout, lucht, aluminium enz. Men weet, dat zij gebruikt worden bij de genees kunst. Wetenswaardigheden WEET GIJ worden verzorgd en gefokt. dat er in Nederland ruim 2.000.000 H.A. Kleine kippenhouders op hret platteland of in bouw- en weiland zijn en de steden moeten dus cijfers van 90, 100 of 110 eieren per kip en per jaar zien te bereiken. dat de bruto opbrengst varieert van ƒ217 tot 768 per H.A.? en DE WIEG DER RIVIEREN IN EUROPA. dat bij een goed geleide voorlichting en De Alpen vormen een onmetelijke bergketen, controle (de Duitschers zeggen „Wirtschaftsbera- waarvan de kern in Zwitserland gelegen is, en wier tung") het mogelijk moet zijn de opbrengst van voelhorens zich naar de eene zijde uitstrekken tot een -groot aantal bedrijven met een paar honderd aan de Golf van Genua, naar de andere tot Mon- guldens per H.A. te verhoogen? en tenegro en den midden-Donau. Hier bevindt zich de wieg van de voornaamste rivieren van Europa. dat, indien men het slechts tot 25 per die ver verwijderde streken, zooals de Zwarte Zee H.A. brengt dat reeds voor onze handelsbalans en den Atlantischen Oceaan van witer voorzien, ruim 50.000.000 minder passief beteekent? en De Alpen rijzen in hemelhooge pieken op, of zijn i hier en daar lager, waar zij passen vormen. Hier 1 dat de invoer in ons land over de eerste zijn zij ontoegankelijk en in eeuwige sneeuw en io maanden van dit jaar 2300.000.000 gulden be- ijs gehuld, daar bieden zij rijke weide gronden aan 1 draagt tegen een uitvoer van 1680.000.000 gulden, voor ontelbare schapen en geiten en vee, ten min- alzoo een invoersaldo van ƒ620.000.000/ en ste gedurende den zomertijd. Voor het overige strek ken zij ter woonplaats aan weinig andere levende 1 dat de Amerikaansche regeering bijna twee wezens, of het mbesten zijn gemzen, lynxen, wolven maal zooveel retne voor oorlogsleeningen betaalt vossen en wilde katten, hoewel vele schitterende dan ze van Europa ontvangt? en kinderen van Flora hier hun pracht in verlaten een i zaamheid tevergeefs ten toon spreiden, en rijke dat er innerlijke kracht, zedelijke moed, mijnen van koper, lood, ijzer, zout, misschien goud sterke beenen noodig zijn om de vrijheid te dra- en dergelijke kostbare steenen als robijnen, saffie- gen? en reno en Toermalijnen, overvloedig en in het ge- heim in den bodem aanwezig zijn. I dat de Mohammendanen Zijde als onrein Geleerde onderzoekers hebben luttele monumen- beschouwen, omdat het een product van een worm ten opgespoord, schedels, fragmenten van sieraden, is? en en andere wetenswaardigheden voor stoffige musea doch niemand kan met beslistheid zeggen, wanneer dat het ei van een haai geen schaal heeft de mensch voor het eerst in de schuilhoeken van maar dat de inhoud toch beschermd wordt door de Alpen doordrong, zijn leven aan gevaar bloot stel een dikke, leerachtige laag, bijna zoo elastisch als lende in de geheimzinnige valleien, met geen groo- rubber? het fleschje en schonk met bevend ehand de leven wekkende druppels in, dan ging zij naar het bed, En nu kwam weer een afschuw over haar, te den ken, dat zij het wezen, dat zij sterk haatte, z,oo dicht moest naderen en zelfs aanraken. Zij stond stil en bad om kracht. Die werd haar gegeven. Geheel haar ziel met haar besluit stalende, boog zij over den man heen, lichtte zijn hoofd met één hand op en met de ander bracht zij het glas aan zijn lippen. Zijn oogen waren half gesloten, maar zij openden zich een oogenblik en keken haar dank baar aan, toen hij de medicijn dronk. Toen uitte Blanche een hartverscheurende kreet overweldigd door deze verheven poging en viel, wild snikkende op haar knieën. Daarna verloor zij haar bewustzijn en bleef voor een tijd, zonder eenig teken van leven zitten. Te zelfdertijd hield de doodstrijd van den man op en viel hij in een diepen slaap onder den tooverach- tigen invloed van het drankje. Eindelijk bewoog zij zich en kwam weer tot het leven terug. Weer uitte zij een wanhopig gejam mer, dat uit het binnenste van haar hart scheen te komen. Zij stond op. Al haar gedachten waren ingeno men door den wensch de kamer te ontvluchten en verborgen te zijn voor den blik van den man, wiens leven zij moest redden. Zijn leven behoorde aan God, niet aan haar. Daarom had zij het gespaard, Maar zij kon de af schuw niet overwinnen, waarmede alleen al zijn tegenwoordigheid haar vervulde. Zij had eens haar plicht gedaan. Zij kon nu niets meer doen. Haar plaats was niet langer hier. Haar gezicht scheen veel ouder geworden toen'zij langzaam naar de deur strompelde. Voor zij haar bereikte deed een kreet vanuit het bed haar schrik ken, zoodat zij bijna gilde. Zich onwillekeurig om draaiende zag zij hem met uitgestrekte handen naar haar kijken. „Fraulein!" jammerde hij, „wat is er gebeurd?" Vervolgens voegde hij er aan toe: „o, ik herinner het mij." Zij stond als uit steen gehouwen haar oogen wijd open gesperd, haar gezicht doodsbleek, terwijl zij naar hem keek. Hij uitte een kreet van pijn, roepende: „Waarom kijkt u mij zoo vreemd aan? Ik dacht ik dacht, dat ik dood ging.- Maar nu ben ik sterker geloof ik. Die medicijn gaf u mij maar daarvoor zou ik gestorven zijn. God zegen je, Blanche, God zegen je!" Zegeningen van hém. Het was te verschrikkelijk. „Zwijg" seide zij, zoo zwak en zacht, dat zij bijna niet verstaan kon worden. „Spreek niet tegen mij, ik kan het niet verdragen." En zij verborg haar gezicht in haar handen. „Eén woord, één woord maar," hoorde zij hem zeggen. „Is het mogelijk, dat u hem kende dien Franschman?" De vraag bracht haar tot zich zelve. Riep alle smart over haar verlies weer in haar wakker. Met een gezicht zoo hard als staal, liep zij naar het bed terug en, den man met droge oogen aanziende antwoordde zij. „Het was mijn vader!" Hij kromp ineen, alsof hij door een slag getroffen werd en uitte een kreet vol van verdriet en mede lijden. Op dat oogenblik zag zij haar arm aanraken en omkeerende zag zij de oude huishoudster, die on gemerkt de kamer was binnengekomen. „Juffrouw, ik ben het. Ik dacht dat ik u hoorde roepen. Mon Dieu! wat is er gebeurd?" Blanche antwoordde niet, maar als van koude bevende, wendde zij haar hoofd af. Vervolgens ging zij naar de andere kamer, gevolgd door de oude vrouw Het raam stond nog wijd open en hier en daar was de vloer met sneeuw bedekt. „Juffrouk, kijk het raam is open. O, u zult een erge kou op den hals halen het is een bar koude nacht. „Maar Blanche stond bloothoofds in den erker onbeschut tegen wind en sneeuw. Verschrikt door haar blik en manier van doen begon de oude vrouw weer te vragen. Maar toch kreeg zij geen antwoord „Juffrouw, bent u boos? Wat is er gebeurd? Waar om doet u zoo vreemd?" Ten laatste, weer tot zich zelf gekomen door den kouden nachtlucht weer Blanche naar de binnen kamer en vroeg de oude vrouw daar naar toe te gaan en plaats te nemen. Zij had het besluit ge nomen om haar woord voor woord de instructies van den dokter te vertellen. Want, dacht zij, ik wil voor God gerechtvaardigd zijn. Wanneer ik mijn vader daarboven zal ontmoeten en ik hoop WENTELTEEFJES. 8 sneetjes oud brood 2 eieren 3 dl. melk 1 volle theelepel kaneel 2 lepels suiker 2 le pels boter. BEREIDING: Snijd de korstjes van het brood klop de eieren met de kaneel suiker en melk los en laat het brood hierin weeken tot al het vocht opgenomen is. Laat een gedeelte der boter in de pan bruin worden en bak de wentelteefjes aan beide kanten lichtwarm. Geef ze warm met basterdsuiker. Even smakelijk is het volgende recept: 3 lepels custardpoeder of vlapoeder 3 dl. melk Roer de custard met de melk tot een gladde massa en laat dit mengsel het brood weeken. Bak ze vervolgens als boven. 2e. Broodschoteltjes met appelen en rozijnen. Kook van de appels een niet te dikke appel moes, brokkel hier het brood in en voeg dan de gewasschen krenten en rozijnen en de suiker toe. Doe de massa over in een vuurvast schoteltje en strijk de bovenkant glad. Vermeng 1 lepel suiker met de kaneel en strooi deze over het schoteltje. Leg hier en daar een klontje boter en laat er in den oven een bruin korstje op komen. TURFJES MET BESSENSAP. 2 dl. bessensap 2 dl. water 4 lepels suiker stukje pijpkaneel halve lepel sago. BEREIDING: Snijd de korstjes van het brood en snijd het brood in lang reepen of driehoeken. Laat de boter in de pan bruin worden, leg hierin de stukjes brood en keer ze dadelijk om zoodat niet alle boter aan een zijde in het brood dringt. Bak ze aan alle kanten lichtbruin en stapel ze op in een glazen schaaltje. Laat bessensap en water met de kaneel en de sui ker langzaam aan de kook komn. Meng de sago aan met wat koud water en bind hiermede de bessensap Laat deze een weinig bekoelen en giet ze dan over de turfjes. Deze mogen geheel met bessensap door trokken worden. WAT ZULLEN WE IN DECEMBER ETEN? Gebraden gans Appelmoes Aardappelen Vanillevla met bitterkoekjes Hors d'oeuvre Pouletsoep Gebrade kip met gemengde compote Aardappelen Plumpudding Ansjovisbrodjes Gebraden haas Perencompote Aardappelen Russische vla Macaronisoep Granalencroquetten Gekookte ossentong met zure eiersaus Princesseboonen Aardappelen Ananas met slagroom Magere groentensoep Gestoofde schelvisch Aardappelpurée Rijstrand met gestoofde peren Gekookt gezouten rundvleesch Flageolets Zure eiersaus Aardappelen Gebraden appelen Haringsla Stamppot met savoye kool en klapstuk Fruit dat het spoedig zal zijn dan zal hij weten dat tot aan mijn dood ik kwaad met goed vergolden heb en geschreven en ongeschreven wetten heb nagewomen." Maar nu was al haar kracht uitgeput het bittere lijden van dien winternacht was voorbij. Zonder een woord van de vreeselijke waarheid te zeggen, ging zij haastig weg, de oude vrouw in schrik en verwondering achterlatende. Vlug door het donkere kasteel gaande, terwijl de wind de mure nschudde, en de sneeuw zich voor de deur ophoopte, bereikte zij haar eigen kamer viel wild op haar bed neer en begon zenuwach tig te snikken met haar vader's naam op haar lip pen. HOOFDSTUK XIV. Toen het dag werd leefde-* de gewonde nog en lag in diepen slaap. De oude vrouw zat naast hem uitgeput van het waken. Gedurende den nacht had zij hem van tijd tot tijd het drankje ingegeven volgens de instruc ties van haar jonge meesteres en het scheen een bijna wonderbaarlijke uitwerking gehad te hebben Vroeg in den morgen kwam dr. Huët en ging naar het bed. Hij zag met één blik, dat de crisis voorbij was en na een nauwgezet onderzoek en was sching van den wond, verklaarde hij, dat de pa tient buiten levensgevaar was. Gedurende het on derzoek ontwaakte de Duitscher en gaf een teeken dat hij den dokter alleen wenschte te spreken. De oude vrouw ging alzoo heen en de twee mannen waren alleen gelaten. „U heeft mij iets mede te deelen?" vroeg de Franschman, terwijl hij bij het bed ging zitten. „Laat mij u waarschuwen die mededeelingen tot later uit te stellen of het moest iets dringends zijn We zijn er in geslaagd de koorts te onderdrukken, maar zea kan terugkomen wanneer ge u zelf onnoo dig opwindt." „O, mijnheer" antwoordde de officier, „het is niet over mijzelf dat ik wil spreken, maar over haar die God zond om m ijte redden uit den nood." (Wordt voortgezet)

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6