IN. - Di ISO I 1 DSlÊr 1929 Een gezell ig avondje Zaterdagavond 14 Dec. was voor het fanfare corps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude een avond van feestelijke herdenking ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan. Het is waarlijk een goede gedachte geweest, dit feit in besloten kring te gedenken. Een besloten kring die zich bepaalde tot donateurs en genoo- digden. De groote zaal van „De Roode Leeuw" van den heer Kramer is feestlij k versierd en boven het tooneel prijkt het schild sterk verlicht „ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Voor het podium is de bestuurstafel geplaatst waaraan door den eere-voorz. Jhr. A. L. van Speng- ler, burgemeester vao Zuid- en Noordscharwoude, eereleden en dames vaon Bestuursleden is plaats genomen. De zaal vult zich geheel met de donateurs en de genoodigden en reeds is eenigen tijd het uur van aanvang verstreken, als het gordijn opengaat en de voorz. van het corps, de heer C. Oudendijk, staande voor zijn leden, de volgende openings woorden tot de verzamelden spreekt: Dames en Heeren. Het is mij een aangename taak u allen op dezen feestavond, ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van „Kunst na Arbeid", het welkom te kun nen toeroepen. De besturen van Zuster-Vereenigingen weten wat het zeggen wil een vereeniging als de onze 35 jaar in stand te houden. Natuurlijk hebben wij ook met tegenspoed te kampen gehad, maar thans is 't ons gegeven het 35-jarig bestaan te kunnen vieren. In het bijzonder wil ik het welkom toeroepen aan onzen eere-voorz. Jhr. A. L. van Spengler, en de afgevaardigden van de besturen van het Harmoniegezelschap van Noordscharwoude, 't Fan farecorps van Heerhugowaard, 't Fanfarecorps van Noordscharwoude, de Harmonie van Bergen, de Zangvereeniging van Zuidscharwoude en van de Chr. muziekvereen. van Broek op Langendijk. (Bericht van verhindering was ingekomen van het Symphoniegzelschap van Noordscharwoude en van de Harmonie van Winkel. Ook heet ik van harte welkom onze leden, oud leden en eere-leden. Jammer genoeg missen wij hier op het oogen- blik onzen oud-directeur, den heer Hopman Ter gelegenheid van dit feit mag ik zeker me- moreeren, datzij die vanaf de oprichting van onze vereeniging nog in leven zijn, met voldoening op hun werk mogen terugzien. Want Zuidscharwou de mag er zijn niet alleen, maar bekleedt in de muziekwereld een plaats op de bovenste rij. Onêse oud-directeur, de heer Hopman, heeft hier toe zeer veel bijgedragen, maar niet in het minst onze tegenwoordigedir., de heer Pranger, die van af 1915 de dirigeerstaf zwaait en met succes, getuige ons mooi vaandel. Ik weet wel dat een dir. alleen niet alles kan maar hij veel moet kunnen vragen van zijn mu zikanten. Maar hij is in staat den man, die,als hij voor de lessenaar staat, de lakens uitdeelt. Mijnheer Pranger, wat u gedaan heeft is niet ge ring. Van harte hoo ik dat het ons gegeven is, nog jaren door u gedirigeerd te worden; dat u ons nog vele malen ten strijde moogt voeren en wij met lauweren mogen terugkeeren Dank wil ik ook brengen aan de donateurs, die ons steeds finantieel hebben gesteund. Het vaandel, de muziektent en de instrumenten zijn geschenken van haar. Wat de burgerij voor het fanfare over heeft is wel ten duidelijkste met de bazar bewezen. Maar nog veel meer vragen wij van de bur gers, Echter niet alleen finantieelen maar den ook zoo noodigen moreelen steeun. Zoo graag zouden wij zien, dat onze concerten ook beter werden bezocht. Het werkt zoo ontmoe digend voor een gering aantal bezoekers te moeten spelen. Ik verzoek u, gedenk ons daarin ook. Het zal de ijver der leden verhoogen en hen tot werken aansporen. Dan is „K. na A." nog lang niet aan het einde onder de eminente leiding van onzen eminenten dirigent zal men steeds verder gaan. (Applaus.) Dan wordt het woord gegeven aan den elre-voor- zitter, Jhr. A. L. van Spengler. Mijnheer de voorz., „Alvorens een overzicht te geven uit het roemrijk leven van ons fanfarecorps zoo vangt Z. E. A. aan wensch ik eerst dank te zeggen voor de welkomstwoorden door u tot mij gericht. Toen mij verzocht werd de feestrede uit te spre ken, heb ik dit met aarzeling aangenomen, omdat ik niet zeker wist of ik hiertoe in de gelegenheid zou zijn. Zelfs hedenmiddag dreigde nog een oogenbilk ge vaar van verhindering. Maar ik wilde thans voor uw vereeniging niet afwezig zijn. Met deze woorden heeft de feestredenaar zich zelf ingeleid en spreekt daarna de volgende feest rede uit: Dames en Heeren, Wij zijn hedenavond bij elkaar gekomen om nog eens uitdrukkelijk uiting te geven aan onze groote yreugde, dat ons Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" Jubileert. Uw vereeniging hier, moet de vereeniging nogmaals onomwonden toonen, hoezeer zij door U gewaardeerd wordt en gij met haar medeleeft. Lreen wonder immers, gedurende 35 jaren heeft „K. ?a ,A'" alle ingezetenen haar verplicht door te nrachten en er ook in te slagen, Zuidscharwoude ■nuzikaal genot aan te bieden en te doen genieten. <>K. na A." kan het weten, maar ik wil het nog eens op dezen avond onomwonden herhalen: wij Kunnen uwe vereeniging niet ontberen; weest over tuigd van onze blijvende groote sympathie; wij uanken u van ganscher harte voor het gebodene sinds tal van jaren en verheugen ons hartelijk in uw 35-jarig verjaarfeest. In het verleden ligt het heden; daarom, om het heden te belichten verzoek ik u met mij eenige oo- genblikken te verpoozen in het roemrijk verleden HET 35-JARIG BESTAAN VAN HET FANFARE CORPS „KUNST NA ARBEID" TE ZUIDSCHAR WOUDE OP FEESTELIJKE WIJZE HERDACHT. der jubileerende vereeniging. Het was op 1 November 1894 dat op initiatief der heeren F. Kaay, Jn. de Boer en Jb. Zomer. „K na A." werd opgericht, daarbij finantieel gesteund door de heeren K. de Boer, (overl.), D. Kaay (over leden) en C. Zomer. Als directeur fungeerde de heer Pluister, thans reeds vele jaren overleden. Zijn plaats werd ingenomen door den heer Klok, onder wijzer, ook overleden. Daarna fungeerde de heer De Vries 6 jaren als directeur om opgevolgd te worden door den heer Hopman, die den staf zwaai de tot 1915. in welk gedenkwaardig jaar de heer Pranger, onze tegenwoordige dirigent, den zegen rijken arbeid zijner voorgangers voortzette en door zijn groot beleid, volharding en toewijding de ver eeniging steeds op een hooger peil wist te brengen, en haar schier immer als prijswinnaarster der con coursen deed terug komen. Niet één, maar vele woorden van hulde aan den heer Pranger. Uw naam blijft onafscheidelijk verbonden aan het zoo glorierijke bestaan der vereeniging „K. na A." (Applaus.) Hoe groot het aantal leden bij de oprichting was, is mij niet bekend, het reglement bepaalde dat „de beoefening en uitvoering van fanfaremuziek ge schieden zal door minstens acht leden.' Vermoede lijk zal men geen groote keuze gehad hebben voor oefenlokaliteiten, daar uitverkoren werd voor repe tities de gemeente-toren, hetgeen vooral des win ters geen bijster aangenaam verblijf geweest moet zijn. Hard blazen is evenwel beter dan zich te branden! Eenige jaren later verliet de vereeniging dat gast vrije oord om hare oefeningen te houden in het lokaal van den heer Schoenmaker. Inderdaad een zeer groote verbetering, te meer waar de bewoners vader en moeder Schoenmaker hun harten trouw verpand hadden aan de belangen der veree niging. Hunne toewijding werd en wordt nog door „K. na A." op hoogen prijs gesteld, nietwaar? (Applaus.) In 1908 werd deelgenomen aan een festival te Haarlem, om in 1910 een dergelijken wedstrijd te Alkmaar bij te wonen. Uit beide wedstrijden kwam men te voorschijn met een zilveren medaille. Helaas zijn niet alle lotgevallen der vereeniging geboekstaafd, althans de eerste jaren niet. De eerste notulen eener vergadering dateeren van 23 November 1911 en beslaan 7'/s regel schrift. In deze bijeenkomst werd P. de Geus Jz1., uw huidige ijverige secretaris, als lid aangenomen. In dit jaar werd voor het eerst deelgenomen aan een concours en wel te Noordscharwoude, in de 3e afdeeling. Veroverd werd een 2e prijs, een zilv. medaille. Het jaar daarop 1912 wist „K. na A." bij het nationaal concours te Nieuwendam reeds een lsten prijs, een zilveren lauwertak te bemachtigen. In den loop van dat jaar werd besloten, dat, wanneer iemand gedurende de uitvoering „te luid" zou zijn, hem te laten waarschuwen door een hier toe aangewezen persoon en indien dit niet helpt, hem of haar „er uit te sturen." Evenwel moest de daarvoor aangewezen persoon zich reeds spoedig bij het bestuur verantwoorden, omdat hij „geen idee er in bleek gehad te hebben, eenige jongelui er uit te moeten sturen." Te Warmond werd in 1913 uitgekomen in de 2e afdeeling en was het resultaat een 3e prijs, een bronzen medaille. Meer succes werd behaald in hetzelfde jaar te Wieringen, waar een 2e prijs een zilveren medaille werd toegekend. In dit jaar werd vele malen vergaderd in verband met het besluit in 1914, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan ter plaatse een nationaal concours te houden. Dit concours het eerste door „K. na A." in haar bestaan uitgeschreven slaagde schitterend. Talrijke medailles werden geschonken en lieten de ingezetenen trotsch op hun corps zich finantieel gansch niet onbetuigd. Door de zangvereeniging „Gemengd Koor" werd aan de vele mededingende vereenigingen het wel kom toegezongen. Niet onvermeld wil ik laten dat bij deze gelegen heid de „vader" der vereeniging „K. na A." een eere kruis schonk ter herinnering aan dien dag. Een uitgeschreven concours in de gemeente Win kel in 1914, moest door de mobilisatie worden afge last. 11 Maart 1915 wierp een schaduw op den overi gens zoo voorspoedigen groei en bloei der vereeni ging, bijna meerderjarig geworden. Immers, alge meen werd betreurd het besluit van den heer Hop man om af te treden als directeur. Een reeks van jaren had hij zijn uitnemende krachten gegeven om de vereeniging op een hooger peil te brengen, zulks onder vaak zeer ongunstige omstandigheden. Als blijk van waardeering werd hij in deze vergadering tot beschermheer benoemd. Dit jaar werd deelgenomen aan een festival te Oostwoud en werd een zilveren medaille aan de reeds behaalde prijzen toegevoegd. In de vacature van directeur werd voorzien door benoeming van den heer Pranger als zoodanig Het is inderdaad een extra-felicitatie waard dat in 1915 „K. na A." de hand heeft weten te leggen op dezen bekwamen dirigent, aan wien het gegeven mocht worden de vereeniging tot in de hoogste muzikale regionen op te voeren. Als bijzonderheid stip ik aan dat in de vergade ring van 10 Maart 1916 geconstateerd werd dat de kas „nogal goed voorzien was", waarvoor als re-' den wordt vermeld „dat het nogal heel wat geld uitwint wat betreft het schrijven van de muziek door den directeur." Verder wordt besloten den se cretaris-penningmeester een gratificatie van ƒ2.50 te geven. Het volgende jaar worden nogmaals maatregelen overwogen, te nemen tegen personen, die „rumoer onder uitvoeringen veroorzaken". Gesproken wordt over het aanleggen van een „zwarte lijst" van der gelijke personen. Het festival te Zwaag werd bezocht en wederom werd een zilveren medaille huistoe gebracht. In 1918 wordt de kas niet „rooskleurig" genoemd, en besloten rentelooze aandeelen te plaatsen van ƒ2.50 per aandeel. Het aantal bestuursleden wordt tot 5 uitgebreid (dit was 3). Deelgenomen wordt aan het concours van den Westfrieschen Bond te Noordscharwoude en wordt een 2e prijs zilveren medaille gewonnen. In 1919 werden grootsche lauweren behaald bij 't nationaal concours te Ymuiden, nl. een eerste prijs, (verg. z. med.) een le eereprijs bestaande uit een zilveren lauwertak, benevens voor het hoogste aan tal punten de medaille van Prins Hendrik. Ditzelfde jaar werd het concours van den West frieschen Bond te Andijk bezocht, alwaar een 2e pr. zilveren medaille werd ontvangen. Zijn deze schitterende successen wellicht te dan ken dat „K. na A." in 1919 25 jaar bestond? Ter herdenking van dit feest werd in 1920 een nationaal concours gehouden waarvan de voorbe reiding en uitvoering te prijzen vielen en een groot succes werd, daar talrijke vereenigingen deelnamen en ook toen toonden de ingezetenen mede te le ven met hunne vereeniging. Vele blijken van sym- pahtie bereikten het jubileerende corps. De luister van dit 5e lustrum werd vergroot door te Hoorn bij het concours van den Westfrieschen B. beslag te leggen op een len prijs (verg. zl. med.), waardoor in dit feestjaar bereikt werd, dat voort aan moest worden uitgekomen in de le afdeeling. Uit de ledenvergadering waren reeds meermalen stemmen opgegaan om uit te zien naar een ruimer repetitielokaal. 1 Februari 1921 werd verhuisd naar de lokaliteit van Kramer (het ledental bedroeg 30.) De vele behaalde prijzen noodzaakten dat in 1921 een tweede ring aan het vaandel moest worden aangebracht. Dit vaandel was de vereeniging m 1918 aangeboden door de burgerij ter vervanging van het oude, dat indertijd vervaardigd was door mej. Hopman. Uitgekomen te Buiksloot voor het eerst in de le afdeeling werd alsof het vanzelf sprak een eerste prijs (zilveren lauwertak) en een verg. zil veren medaille als eereprijs behaald. Ook te Medemblik werd gezegevierd met een len prijs (verg. zil, med.) le eereprijs (zilveren lauwer tak) en hoogste aantal punten. Dit jaar werd door de vereeniging eindelijk ver kregen, waaraan reeds zoo lang een noodzakelijke behoefte bestond, nl. een muziektent, waarvoor de gelden, pl.m. 1300 door de burgerij werden opge bracht, daartoe aangespoord door een commissie, bestaande uit de heeren du Burck, van Minnen en Wagenaar. 27 Augustus werd zij dankbaar in ge bruik genomen. Reeds tal van jaren was de noodzakelijkheid van een tent door „K. na A." in alle toonaarden bezon gen. 0.a. werd in 1915 een verzoek aan het ge meentebestuur gericht om „over te gaan tot het bouwen van een muziektent". De gemeenteraad besloot een „stukje grond" beschikbaar te stellen, opdat door de vereeniging zelf een muziektent zou kunnen worden gebouwd. 4 Juni 1922 werd in Kolhorn uitgekomen in een concours van den Westfrieschen Bond, waarvan wederom het resultaat was een le prijs (verg. zil. med.) met 1741/2pt., eereprijs (zilveren lauwertak) met 82 punten (hoogst aantal punten), waarvoor een extra prijs een zilveren kruis. Steeds ging het crescendo. Uitkomende in de afd. uitmuntendheid te Oostwoud werd 9 Juli 1922 onder zeer slechte weersomstandigheden in het nat. concours beslag gelegd op den eersten prijs gouden medaille, en bijna begint mijn liedje een tonig te worden in den eerewedstrijd een le pr. (zilveren lauwerkrans) benevens hoogste aantal punten, medaille van H.M. de Koningin. Ter afwisseling op dezen prijzenregen zij gememo reerd, dat een lid onvoorzichtig met zijn trom zou omspringen, daar er herhaaldelijk een vel stuk gaat Evenwel blijkt, na onderzoek de schuld te liggen aan de „te dunne vellen". In 1922 verhuisde men ook van terrein naar den tuin van den heer S. de Boer. In 1923 werd deelgenomen aan het concours te Twisk (afd. uitmuntendheid) en gelauwerd met 'n lsten prijs (gouden medaille) een len eereprijs (zilveren lauwerkrans) benevens een zilveren me daille voor het hoogste aantal punten op 2 dagen behaald. Een kranige prestatie! Minder gelukkig was „K. na A." te Koog aan de Zaan. alwaar gewonnen werd een le prijs (zilveren lauwerkrans.) Het 30-jarig bestaan der vereeniging werd in ei gen kring herdacht. In dit feestjaar werd even wel niet nagelaten den roem te bevestigen door bij het concours te Hoogkarspel beslag te leggen op de hoogste onderscheidingen nl. een eersten prijs, (zilveren kruis) en den eersten eereprijs (een zil veren lauwerkrans) met hoogste aantal punten. In 1925 dreigden donkere wolken het vereenigings leven te verzwakken, door hét bedanken van drie bestuursleden. De secretaris, de heer D. Kist, met een staat van dienst, die moeilijk te verbeteren viel, achtte den tijd tot heengaan gekomen, ter wijl de voorzitter, de heer de Ruiter ook meende zijn plaats door een ander te moeten doen bezet ten. Oprichter der vereeniging en vele jaren wer kend lid, tevens voorzitter, had hij 32 jaren onaf gebroken „K. na A.' gediend. De penningmeester P. de Ruiter Cz., had zich eveneens jaren lang verdienstelijk gemaakt. Ge lukkig heeft deze bestuurswisseling geen nadeelige gevolgen gehad, immers ditzelfde jaar kampte men te Westzaan en te Dirkshorn let wel voor het eerst uitkomende in de eere-afdeeling en ver wierf op elk dezer concoursen als le prijs een zil veren lauwerkrans. Het volgende jaar 1926 werd deelgenomen aan het nationaal concours te Sloterdijk Triompheerend kwam men weder tevoorschijn met een eersten pr. (zilveren lauwerkrans), len eereprijs, eveneens een zilveren lauwerkrans en een zilveren medaille van de gemeente Amsterdam voor hét hoogste aantal punten. In meerder jaren werd het plan geopperd zich af te scheiden van den Westfr. Bond. In 1927 deed het bestuur dit voorstel aan de ledenvergadering, het geen evenwel met 13 tegen 6 stemmen verworpen werd. Eveneens werd er in den loop der jaren bij stil gestaan, dat de ledenvergaderingen zoo slecht be zocht werden, niettegenstaande volgens reglement, onwettig verzuim op de jaarvergadering, beboet wordt met één gulden. Wellicht is hierin thans groote verbetering gekomen. Deelgenomen werd in 1927 aan het concours te Oosthuizen waar in de eere-afdeeling een eerste prijs werd behaald.. Ook het nationaal concours te Diemen werd be zocht. Hetgeen in zeven jaren niet geschied was, overkwam „K. na A." aldaar. Slechts een 2e prijs werd behaald. Vervolgens werd dit jaar alhier het eerste solis ten- en kwartetten-concours van den Westfr. B. gehouden. 1928 kenmerkt zich door besprekingen en voor stellen om het 35-jarig bestaan feestelijk te her denken. Op 18 October werd dan besloten ten bate der vereeniging een fancy-fair te organiseeren Deze werd gehouden dit jaar op 2. 3 en 4 Februari. Indien ooit, dan heeft „K. na A." zeer zeker toen kunnen ontwaren hoe nagenoeg alle ingezetenen meeleven met en trotsch zijn op het fanfarecorps. Een iegelijk zal zich nog kunnen herinneren de blij de opening der bazar, de onvolprezen voorbereiding en uitvoering. De spontane medewerking van zeer vele inwoners; de onvermoeide voortvarendheid van het bestuur om het een ieder genoegelijk té maken en ten slotte niet in het minst, de vreugde alom dat ook de finantieele uitkomsten schitterend mochten worden genoemd. Vermoedelijk zal het bestuur zich evenzeer blij ven herinneren de 21 gehouden voorbereidende ver gaderingen, niet het minst de secretaris, die onge veer 800 brieven uitzond. Evenwel mag ik van het jaar 1928 nog geen af scheid nemen, alvorens gememoreerd te hebben, dat de leden J. Kostelijk en C. Kostelijk genood zaakt waren, hun instrumenten neer te leggen. Met C. Kostelijk is het laatste lid heengegaan dat van de oprichting af, dus bijna 35 jaar. de vereeni ging steeds trouw bleef, - Als hulde en uit waar deering werd hij tot eerelid benoemd. Ik zou in de geschiedenis van het fanfarecorps niet volledig zijn wanneer door mij nog niet werd genoemd de heer C. Groot. Steeds verleende hij op de uitvoeringen van „K. na A." zijn medewerking en het mag hier nog wel eens gezegd worden, een ieder prees zijn pres taties. (Applaus.) Langzamerhand ben ik thans genaderd tot het huidige levensjaar der vereeniging. een feestjaar dat niet spoedig vergeten zal worden. Ik heb het meerdere malen geuit: „K. na A." gij hebt Zuidscharwoude veel genot verschaft, gij hebt zeer velen aan u verplicht. Nimmer werd tevergeefs een beroep op uwe medewerking gedaan. Nog even terugtredende moet gememoreerd wor den dat in 1928 aan 2 concoursen werd deelgenomen Te Breezand werd behaald een zilveren lauwerkrans als le prijs, terwijl de tropheeën van Middelie be stonden uit een eersten prijs en extra prijs voor het hoogste aantal punten, tweeden eereprijs, be nevens een gouden medaille als directeursprijs. Diemen werd gewroken. Dit jubeljaar werd opgewekt, in het bezit van enkele nieuwe instrumenten, naar Ymuiden geto gen, alwaar de overwinning bevochten werd door toekenning van een eersten prijs (zilveren lauwer krans) en een eersten eereprijs (eveneens dank zij het lid Sijm een krans.) Ook werd te Win kel een eerste prijs behaald. Of deze reeks van overwinningen aanleiding zijn geweest, om, door al te uitbundige vreugde te tem peren, in het reglement te bepalen, dat „niet langs den weg het instrument gebruikt mag worden, gaande of komende van een uitvoering" ik weet het niet. Heb ik in den aanvang gezegd: „in het verleden ligt het heden", het staat bij mij vast dat „K. na A." ook volkomen blijft beseffen „in het nu wat komen zal." Moge dan ons onvolprezen fanfarecorps voortgaan op dezelfde energieke wijze als in de afgeloopen ja ren en moge het den knappen dirigent, den heer Pranger nog vele jaren gegeven zijn, zijn uitnemen de leiding aan ons corps te verleenen. (Langdurig applaus.) De feestredenaar had de aanwezigen met zijn rede weten te treffen en zeker niet minder de le den van het jubileerende gezelschap, die daarna vol enthousiasme de Jubileummarsch speelden. Men voelde, de leden vertolkten in hun muziek de dankbare stemming die hen beheerschte. Zoo vlogden nog twee nummers, die niet min der boeiden, tonen, die als men het bloemrijk zou willen zeggen, door den tooverstaf van den meester aan de koperen instrumenten werden ont lokt. Maar de huldiging was nog niet ten einde. Men kon ook bijna wel verwachten dat de afge vaardigden van de besturen der uitgenoodigde ge- zeischappen niet met ledige handen zouden komen. En zoo duidelijk werd het door de sprekers naar voren gebracht, dat de vriendschapsbanden, die reeds lang waren gelegd, nog waren versterkt door den heer Pranger den dirigent van „Excelsior" van Noordscharwoude, van de Harmonie van Bergen en van de Zangvereeniging „Gemegngd Koor" van Zuidscharwoude. Alles en allen getuigden van hun liefde voor de muziek en het was de voorz. van de vereeniging van Bergen, die zoo duidleijk het niet te missen deel van ons leven naar voren bracht, met de woorden: „U mannen van Zuidscharwoude wensch ik toe, dat ge nog veel muziek in uw leven zult houden. Houdt de muziek hoog tot in uw laatste dagen." Door de reeds genoemde vereenigingen werden bij monde van hun voorzitters schitterend opge maakte bloemenmanden overhandigd, terwijl deze in de pauze werden gevolgd door niet minder heer lijk geurende kinderen van Flora van de fanfare corpsen „Genot door Kunst" van Noordscharwoude en „H.U.G.O." van Heerhugowaard. De voorz. van „K. na A." dankte allen voor deze schitterende blijken van sympathie. Er moest een goed gevuld programma afgewerkt worden en zij die hun medewerking verleenden, hebben hun beste beentje voorgezet om dit „gezel lig avondje" tot een „avond van waar genot" te maken. Het waren mej. A. Pluister, de heer P. Kist en de in de een-acter optredende heeren Sijm, Koe man, Dobber, Kist en Kout. Ernst en luim wisselden elkander af en er is har telijk genoten. Geen wonder dan ook dat het sluitingswoord van den voorz. getuigde van zijn groote waardee ring ten opzichte van het door alle medewerkenden gebodene, en aan allen daarvoor namens „K. na A." hartelijk dank bracht. Ten slotte noodigde de eere-voorz. de ouderen uit nog eenigen tijd gezellig bijeen te blijven om daarmede deze zoo waardige herdenking van het 35-jarig bestaan van „K. na A." te besluiten. Wij onderschrijven het: het was een waardige herdenking een feestavond, die niet licht zal worden vergeten. Vanaf deze plaats aan „K. na A." nog onze felicitatie. Rechtzaken VOOR D|BN KANTONRECjHTERr Zitting van Vrijdag 13 December. Verslaggevers oogenlust. Altijd alles maar links laten liggen. Op de openbare zitting, heden waargenomen door mr. de Groot, als plaatsvervangend kanton rechter, presenteerde zich als eerste verdachte de 39-jarige heer Adr. St. handelsreiziger te Alk maar, die getooid met bontkraag en slobkou sen een zeer presentabele vertooning maakte. Deze heea- was bij verstek veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen, omdat hij op 7 October te Eig- mond Binnen en toen ter gelegenheid van de kermis er nogal veel volk op de been was, dat zich had verzameld bij een hoeplatentje, bij het tegenkomen van een auto, met het door hem be stuurde vierwielig motorrijtuig niet naar rechts doch naar links was uitgeweken, welke onjuiste manoeuvre natuurlijk niet in''het belang was van de verkeersveiligheid. Die opposant trachtte heden aannemelijk te maken, dat hij, om' de verzameling hoepla-liefhebbers niet te storen, deze onjuiste zwenking had gemaakt, doch daar absoluut geen noodtoestand had bestaan om de afwijking van de voorschriften te rechtvaardigen, oiithaalden zoowel ambtenaar als kantonrechter hem als om strijd op lessen in de verkeersregelen, waarbij

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 3