11! Hike Breijer's Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier No. 153 telefoon intercommunaal no. 52. ZATERDAG 28 DECEMBER 1929 38e Jaarlaag Speciaal Corsetten - Magazijn NIEUWE LANGEDUKER (0IR1\T DEZE COURANT VERSCHIJNT DINSDAG DONDERDAG en ZATERDAG. Abonnmentsprij s per 3 maanden 1.15. Uitgave: Firma I. H. KEIZER. Redacteur 1. H. KEIZER. Bureel Noordscharwoude. ADVERTENTIEN Van 15 regels 75 cent; elke regel meer 15 cent. GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE. TOB NOOIT. DjE GELEGENHEID MAART H ET SiUCjCES. Het geheim van het succes in het leven isgereed te zijn voor de ge legenheid, zoodxa ze zich aanbiedt. Disraeli. „Er is tegenwoordig geen 'gelegenheid meet om vooruit te komen," wordt er géklaagd, „overal is de markt overvoerd." Em toch, kijk eens om u heen, 'toch zijn er nog altijd menschen die vooruit komen, die slagen. Ja, zult ge zeggen|, maar zij waren ook' in de gelegenheid om te sla gen, hun werden kansen geboden. Zijt gij er wel zoo zeker van, dat u inooit in de gelei genheid is, dat u geen kansen worden gebo den? Misschien kijkt ge uw kansen voorbij, misschien merkt gij de gelegenheid niet op. D'e kunst om in het leven te slagen bestaat misschien wel in de eerste plaats uit het opmerken van gelegenheden om vooruit te komen. Die gelegen heden benutten is natuurlijk de directe weg naar succes, maar als we alleen nog maar geleerd hebben de gelegenheden te zien, zijn we toch al een heel eind op streek. Ze benutten, och, dat doet ieder mensch da nwel, die niet al te lui of te onverstandig is. Kijk dus uit naar uw kansen, weet, dat die kansen er zijn, of zullen zijn. Houdt u klaar om ze te benutten. Waar zijn die kansen? Wiel, overal om u heen. Misschien zijn ze er nu. In elke werkplaats, op elk kantoor, waar ook is e^n gelegenheid tot slagen. Een eerste vereischte is; doe meer dan een ander. Volmaak uw werk, wees er nooit tevreden mee. Ein bedenk, wie uw diensten het best gebruiken kan. De maatschap pij is geen instituut voor weldadigheid. Uit goedheid, uit vriendelijkheid zal men u niet vooruit helpen. Men kijkt in de maatschappij uit naar de beste arbeidskracht, men zoekt den man, die 't meeste voordeel kan brengen. Wat heeft uw werkgever, wat heeft uw zaak, wat heeft de maatschappij noodig? Tracht dat uit te vinden. En wellicht doet zich dan de ge legenheid voor om te geven wat ontbreekt. Geef de menschen wat hun ontbreekt en ge zult slagen. Denk maar eens aan de groote uitvin ders ,die ons van zooveel gemakken voorzien hebben ,aan Edison, aan Marconi. Allen man nen die slaagden. En ook in het klein gaat deze stelling op: geef de menschen, wat ze noodig hebben, en uw artikel, uw beleid, uw werkkracht brengt u succes. Zoek dus naar de gelegenheid in het volko- mene om u heen. Er zijn duizenden, idie een baan tje als het uwe kunnen bekleeden, de markt is werkelijk overvoerd met menschen met diploma's van allerlei aard in hun zak. Maar voor een mensch met open oogen, voo riemand, die 't niet om 't betalenide baantje alleen te doen is, die verder ziet naar verbetering en vooruitgang, voor zoo iemand is er overal plaats. Er is overal plaats, voor iemand die gelegen heden zien kan en gereed is ze te benutten Dir. JOS. DjE'COCK. Voor de lezers van dit blad geeft onze Psy chologische medewerker Dr. Jos de Cock, van Merlenstraat 120, Dien Haag gratis Zielkundige adviezen o.m. over de wijze waarop zij hun geest kunnen verfrisschen en hun Wilskracht en Ener gie kunnen versterken. Do vragen zullen in dit blad geregeld worden behandeld. Mochten de be antwoordingen te uitvoerig worden, dan direct- schriftelijk aan de aanvragers. I.ezer te N.S, Niets is toevallig en wat ons -blind toeval toeval schijnt, dat zal in zijn diepste bronnen op gespoord, blijken te zijn: oen noodzakelijk^ gevolg van een of andere verborgen oorzaak. Zeker, soms heeft het er veel van, of het geluk voor den éen meer schijnt weggelegd dan voor den ander, maar dat komt, omdat wij de inwendige oogen missen, om door de dingen heen te zien en den achtergrond te zoeken van het geluk, dat zoo toevallig schijnt. In onze eigen daden liggen de kiemen voor ons geluk -of ons ongeluk. Dit te overdenken is zeker de moeite waard en raden wij u dan ook sterk aan. Verzonden brieven. G. K, te N.S. G. te N,S. N'. N. te O. Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. De zaken gaan goed de zaken gaan uitstekend wij bedoelen die dan van de Bazar. Wanneer men zoo eens een van de hoofdbestuurs leden spreket, dan is het niet anders, dan het gaat schitterend boven onze verwachting. Maar er moet, er is en er wordt dan ook voor geijverd en vooral door hen, die zich de zware taak hadden opgelegd om huisbezoek te doen. Zoo komt Jan Splinter door den winter. Volgens belofte laten wij hier weder een lijst van de namen van de schenkers(sters) volgen: Oudkarspel: Stokman Piersma J. Deutekom C. Vis Az. M. Swart G. Zeeman Ant. Braas Th. Muileboom C. van Zijl Alkmaar: G. Hartland Firma Ypma Frankenberg firma Cloeck firma Bervoets Couponmagazijn de Wolbaai van der Lijn's Heerenmodehuis H. J. Elzas Bij I's schoencentrale Marees On- des Paanacker de Haan Koster's Volkszaak Valk G. Worm Gebr. Fortuin M. Meijer en Zoon - Hike Breijer Ootto Finkensieper van Dijk's schoenhandel. Behalve deze genoemde namen, zijn weder ge schenken of toezeggingen binnengekomen, waar van de namen nog niet konden worden verstrekt, daar deze eerst uitgewerkt moesten worden. Maar, men ziet, van alle zijden de volle mede werking en sympathie. BROEK 01* LANGENDIJK. Onder leiding van ds. van Baaien werd den 2den Kerstdag des middags om 5 uur in de Ned. Herv. Kerk het kerstfeest gehouden voor de kinderen van de Chr. Zondagschool: Na het zingen van Psalm 100 en gebed werd door Z. Eerw. het bekende kerstverhaal uit Lukas 2 aan de kinderen verteld, waarna door de onderwijzers Bak en Kouwen een vertelling gedaan werd, welke met groote aandacht door de kleinen werd gevolgd. Tusschentijds zorgden de onderwijzeressen voor ver snaperingenen werden er afwisselend kerstliederen gezongen, waarna door onderwijzer Kouwen dank werd gebracht aan allen, die hebben meegewerkt tot het doen slagen van dit kerstfeest en werd door spr. tevens een woord van afscheid gesproken tot de oudste leerlingen, welke de Zondagschool verla ten, waarna op de gebruikelijke wijze werd geslo- BROEK OP LANGENDIJK. Het kerstfeest in de Doopsgezinde Kerk alhier, is wederom uitstekend geslaagd. Het kerkgebouw was geheel gevuld. De kerstboom was prachtig versierd en de kinderen zongen met opgewektheid de mooie kerstliederen, afgewisseld met den zang van den heer J. Koeman en het vioolspel van den heer P. Wit. De predikant vertelde een kerstverhaal „Het Kerst lichtje." Aan het einde bracht de Ieeraar den dank van den kerkeraad over aan allen, die tot het welsla gen van het feest hadden meegewerkt, in het bij zonder de dames van de Zondagschool voor hunne toewijding. BROEK OP LANGENDIJK. Met verwijzing naar de advertentie in dit blad, zal de -Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah" op Nieuwjaarsdag een uitvoering geven in de Ned. Her. Kerk alhier, onder leiding van haren directeur, Paul Kok, terwijl tevens medewerking wordt ver leend door de heeren Kok (tenor) J. v. der Haar (viool) Jb. Kostelijk (orgel) en J. Pluister (orgel.) Vergissen we ons niet en geziën het programma, dan zal de heer Kok ons vergasten op mooien zang terwijl de te bespelen instrumenten den anderen heeren volkomen zijn toevertrouwd. We twijfelen niet of directeur en koor zullen het zangminnende publiek in verrukking brengen door het geven van een kunstvolle uitvoering, zooals we dat telken jare gewend zijn. Een ieder ga dan ook Nieuwjaarsdag naar de kerk om deze uitvoering te beluisteren. NOORDSCHARWOUDE. Den lsten kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier het kerstfeest gevierd, waarvoor de dames van de Zondagschool zich zooveel moeite en zorgen hebben getroost. Een schitterend versierde boom, een kerstvertel ling van ds. Staal, waarnaar allen met groote aan dacht luisterden, gaven aan dezen middag die ei genaardig gewijde stemming, die ons bevangt, bij het aanschouwen van de lichtjes die den kerst boom doen lichten en flonkeren in zijn zilveren tooi. Het bezoek had grooter kunnen zijn, maar zij, die er waren hebben blijk gegeven te gevoelen voor het waarlijk mooie werk, dat door de dames wordt verricht. Na het dankwoord gingen de kinderen met heel mooie cadeautjes en met stralende gezichtjes huis waarts. OUDKARSPEL. Wat wij hierboven schreven van het kerstfeest te Noordscharwoude, zouden wij ook willen doen gel den voor dat wat hier in de Ned. Herv. Kerk op den lsten kerstdag Is gevierd. De dames, die zich hier met de voorbereiding be last hadden, hebben keurig werk verricht, werk, dat velen dankbaar zal hebben gestemd. Ook hier een schitterend verlichte kerstboom, met niet minder mooie versieringen. Men ziet toename van de belangstelling voor dit en voor dat en het mag vooral zeker een gelukkig verschijnsel worden genoemd, dat dë belangstelling meer en meer uitgaat naar het feest, het kerst feest, verlicht door honderden kaarsen, die ons in haar symbolische beteekenis spreken van het nieuwe licht dat komen gaat. De donkere dagen zijn voorbij, al zijn ze nog kort maar ze gaan lengen om te voleinden in stralend licht, in stralenden luister. Hier werd het kerstfeest geleid door mej. van Vliet die de aanwezigen wist te boeien door een mooie kerstvertelling. De kinderen hadden waarlijk mooie cadeautjes in ontvangst te nemen en dankbaar gestemd keer den allen na het dankwoord huiswaarts. NOORDSCHARWOUDE. Voor een geheel uitverkochte zaal velen kon den zelfs geen kaarten meer machtig worden werd den 2den Kerstdag in „Concordia" door de Tooneelvereeniging Het Kleine Tooneel" opge voerd „Overschotje" een comedie in 3 bedrijven, en „Baas boven Baas" een één-acter. En wij kunnen dadelijk wel met de deur in huis vallen, door te zeg gen, dat het een avond is geweest van waar kunst genot. „Het Kleine Tooneel" heeft zijn goede reputatie met deze uitvoering weer versterkt en de vele aan wezigen een aangenamen avond bezorgd. Zonder al te veel in finesses te treden willen wij toch de 2 hoofdpersonen even noemen, nl. Mevr. J. Deutekom-Berkhout als „Overschotje" en den hr. P. Deutekom als Titus Fanti, de ingenieur. Voor waar een 2-tal rollen, die aan de spelenden hooge eische nstelden. en door beiden op sublieme en karaktervolle wijze werden vertolkt. Overschotje, 't meisje van de straat, met haar rein hartje, haar ongekunstelde natuur, haar rake antwoorden, om ringd door een waas van weemoed, soms uitbar stende in felle verontwaardiging en hartstocht, als zij haar liefde voor Titus moet verdedigen, hoe heeft zij ons doen meeleven in haar lief en leed. Maar ook al die anderen, zonder uitzondering, waren in hunne rollen vrijwel niet te overtreffen, en gaven een uitmuntende vertolking. Samenspel, grimage en tooneelaankleeding, allees was in de puntjes verzorgd. Mient II Alkmaar lil. 526 GROOTSTE KEUZE. LAGE PRIJZEN. Corsetten Bustehouders Kinderlijfjes Buikbanden Rechthouders Rechthouder-Corsetten Elastieken Kousen Damesverband Soubras en Rokbeschermers ALLE SOORTEN ELASTIEK. Uitsiiiitenil verkrijgbaar in prima (Depót PALTHE Almelo) Een hartelijk en welgemeend applaus van een dankbaar en hoogst voldaan publiek was de wel verdiende belooning van „Het Kleine Tooneel." Tot slot werd nog voor het voetlicht gebracht de reeds bovengenoemde één-acter, die bij de aanwe zigen daverende lach-salvo's verwekte. „Het Kleine Tooneel"? Onverbeterlijk! Uit den Omtrek i HEiBRHUGO W AAR,D>r In de kerk der Herv. gemeente alhier was door de ijverige bemoeiingen van den Vrijz. Chr. Jeugdbond een kerstboom geplaatst, tot welke een groot aantal kinderen genoodigd konden wor den. Door bezoek van zeer vele ouderen was het kerkgebouw vrijwel geheel gevuld. Was het voor de kinderen een heerlijke avond, de ouderen ge noten mee van de opgetogenheid der jeugd. We gelooven te mogen aannemen, dat de V. O. JL B.'ers met vrijmoedigheid het volgend jaar weer bij de gemeenteleden znllen mogen aankloppen, om een bijdrage voor dit mooie werk. KOEDIJK. Den len Kerstdag werd door de Tooneelver eeniging „de Roos" opgevoerd het vermaarde Detective Tooneelspel „In Uniform" van J. v. Randwijk. De zaal was zeer goed bezet en het stuk werd met zeer veel spanning gevolgd. Het applaus na het laatste bedrijf bewees wel dat de aanwezigen zeer voldaan waren en „de Roos" kan dan ook overtuigd zijn van een uitstekend geslaagden avond. SINT PANCRAS. De tallooze Kerstlichtjes blonken vriendelijk noodend door de ramen van de N. H. Kerk, waarin zich op den namiddag van den Tweeden Kerstdag een opgetogen Kinderschaar rond den Kerstboom bevond. Onder leiding van het on derwijzend personeel der Zondagschool werd het jaarlijksche Kerstfeest weer op gezellige wijze gevierd zoodat de tijd onder het zingen van Kerstiiedëkens, afgewisseld door schoone Kerst verhalen en af en toe een heerlijke versnapering voor de kinderen ongemerkt omvloog. Blij van zin, door al het genotene, gingen kinderen en; gróoten weer huiswaarts. ST. MAARTEN. STROET. G. Bijpost alhier, was zoo gelukkig de door de Sopla-sigarettenfabriek uitgeloofde 24 cijfers te bemachtigen, waarop hem door genoemde fa brikant een prima Opelrijwiel is toegezonden. ST. MAARTEN. Evenals voorgaande jaren was voor de kerst dag een handicap biljartwedstrijd uitgeschreven in café „Rust en Lust" alhier. Een 20-tal per sonen waren van de partij en door hen is menig mooie partij voor gegadigden! en belangstellenden te zien gegeven. Als prijswinnaars kwamen uit de heeren J. Strooper le; P. Koning en P. Schager, bij loting daar de tijd te kort schoot 2e en 3e, P. Breed 4e, en ;M. Koning 5e prijs, terwijl de heer J. Stroo per voor de hoogste serie, zijnde 30 puntedj, Ohet door den heer Ziwakman uitgeloofde kistje sigaren, tevens in de wacht sleepte. Het waa voo rde biljartliefhebbers een gezellige dag. ST. MAARTEN. De 2e Kerstdag vond in de N. 'Dl. H. Kerk al hier het aangekondigde kerstfeest plaats. Het kerkgebouw was geheel gevuld, wat een aange naam en gezellig aanzie ngaf. De kerstboom stond majestieus verlicht en was voor de kinderen alles en alles en daarnaast de tafel van overvloed, be laden met kerstgeschenken deed hen popelen van ongeduld naar uitreiking hiervan. Maar geduld moest worden betracht, daar door hun eerst eenige kerstliederen moesten worden gezongen, die heel leuk in de groote ruimte klonken. Toen nog een kerstvertelling door de ndominée, benevens de gewone kerkzang" en toen het groote oogenblik en kwamen de hartjes der kleinen tot rust, toen bleek dat een elk juist had gekregen wat hij of zij verlangde. Zoo was dan dit jaar voor de jeugd onzer gemeente weer eens een echt kerst feest en velen zullen dit als een schoone her innering bewaren, daar het voor velen de eerste en de laatste keer Ueduidt. Dienk dus aan hen die hiervoor hebben gewerkt. DRAISP-vanVALKENBURG'S n A .-iLEVERTR LEEUWARDEN

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 1