Rechtzaken Eerste Langedijker Radio-Centrale] 0- Schuitemaker jr., Noardscliarwoude Radio-C! vriroep adio-Centrale HART KUIJT, Oudkarspel A 117 SPORT EN D. T. S. 1—ZAANDIJK 14—1. Be nspanncnden strijd met een geflatteerden uitslag. De datr van Zondag was voor het eerste elftal der Deetjes in dubbel opzicht een goede. Ten eerste is het haar gelukt met mooie cijfers revan che te nemen op de in Zaandijk geleden neder laag, en ten tweede zijn haar kansen op een eventueel kampioenschap zeer zeker verbeterd door de nederlaag van Oranje-Zwart. Met 41 hebben de Deetjes zich dus tegen Zaandijk weten te handhaven, al dienen we er direct bij te zeggen dat dit wel wat geflatteerd is. Fen gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven, maar afijn, voetbal is voetbal, en tellen tenslotte de meeste puntjes.' Dat deze ontmoeting voor de Deetjes een be langrijke was, bleek ook wel uit het in zeer grooten getale opgekomen publiek, die met groote spanning den wel spannenden, maar niet fraaien strijd volgden. D. was volledig, van Z. weten wij het niet. Oogenblikkelijk zitten de Deetjes voor het Z doel, het leder verhuisd dan naar de andere zijd en Kansen krijgt 't eerste schot te verwerken direct gevolgd door een 'tweede fel schot, dat hij op fraaie wijze uit het hoekje grabbelt. Kuiper krijgt den bal te pakken, zet voor. Feeen vangt 't leder in eens op maar schiet uit ongunstige positiestand net naast. Beide ploegen zijn aan elkaar gewaagd, voor loopig houden de verdedigingen echter stand For wordt van beide zijden fel gespeeld en men geeft elkaar weinig toe. Na 20 minuten breekt de witte voorhoede keurig door en geeft Eecen zijn elftal de leiding. Enthousiast komen de Zaandijkers opzetten, en belegeren eenigen tijd de D.-veste. De withemden doorstaan dezen druk, vooral Kroon en keeper Kansen verweren zich als duivels. Weer is het Eecen, die op fraaie wijze uit een voorzet van rechts, ten tweede male den Zi.-keeper passeert. Z. hierdoor geprikkelt, valt verwoed aan, en werkelijk hebben zij even latei- succes, als Kansen op den grond ligt. en zij met een hoog schot hem passeeren. Vlak hierna heeft een geweldige worsteling voor 't D.-doel plaats, waaruit tenslotte Kansen met den bal triom fantelijk te voorschijn komt. Langendijk loopt dan een knieblessure op, speelt echter tot de rust door en wordt nadien door een invaller ver vangen. Met 21 voor D. gaat de rust in. In de 2e helft probeeren de Zaandijkers alles Aanval op aanval ondernemen zij, zonder succes Met groote hardnekkigheid blijven de- withem den taai en met veel succes verdedigen. Z„ speelt gevaarlijk, doordat haar verdediging soms tot de middenlijn optrekt, en de keeper op'vlen rand van 't strafschopgebièd de ballen staat op te wachten. Was het Z. gelukt in deze periode ge lijk te maken, ongetwijfeld had 't er dan voor D. nog niet rooskleurig uitgezien. Dleze speel wijze zou Z. echter tenslotte noodlottig worden. Voorloopig weten zij de snelle D.-uitvallen nog te weerstaan, al ging dit met veel moeite. Na 25 minuten spelen weet een der Z,.-spelers niets anders te doen, dan hard op zijn doelman terug te spelen. Hij doet dit echter zoo hard en onbesuisd, dat de bal van de lat terugspringt en de toestormende Kuis weinig moeite heeft met een hard schot te doelpunten, hiermede 't vonnis voltrekkende. Z. geeft 't nog niet op en blijft fanatiek doorspelen. De strijd gaat nu meer gelijk op. Een hoog schot van Kos treft doel, doordat de Z.-keeper zich te ver van de doellijn heeft opgesteld. Met een zekere overwinning in zicht, speelt D. in de resteerende minuten rustig verder. Zoo kwam 't einde van dezen .spannenden, door beide elftallen met veel geestdrift gespeelden wedstrijd. De scheidsrechter leidde kalm en correct, en hield 't spel bij al te enthousiaste uitingen bin nen de perken. een wilde melkrijder, veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen, terwijl de door den heer Korver ingestelde civiele vordering betreffende de toegebrachte scha de, werd toegewezen tot een bedrag van f 35. Te veel naar links afgezakt. De 26-jarige luxe chauffeur H. B. O. te Bergen, op 16 September te Alkmaar de tamelijk gevaarlijke niet voetangels- en klemmen vrije Gasthuisstraat be rijdend, had te veel naar links aangehouden, met gevolg, dat een aanrijding plaats had met een door den chaffeur J. de Groot bestuurden melkauto, De heer H. B. O., gaf toe niet geheel rechts te hebben gereden en werd veroordeeld daar het hier een ern stige verkeersovertreding gold tot f20 boete of 20 VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 3 Januari. Onvoldoend gewaardeerde welwillendheid. Gedurende de voortzetting van de zaak tegen den chauffeur van de houtvrachtauto der te Alkmaar gevestigde houthandel firma Eecen, de heer Dirk M., bleek uit de verklaring der verbalisanten Dalen berg en Webster, dat verdachte reeds met veel con sideratie was behandeld, aangezien van de vier ge constateerde overtredingen slechts twee waren gere lateerd. De kantonrechter dan ook eenigermate ont sticht dat verdachte de zaak nog had getraineerd veroordeelde hem tot de door den ambtenaar O. M. gerequireerde straf 6 boete of 6 dagen. In 't vervolg geen onderhandsche schikkingen meer De 22-jarige plaatwerker N. S. Korver uit Vel- zen, bevond zich op 8 Augustus te Alkmaar, in ge zelschap van zijn meisje dat op de duozitting had plaats genomen. Op den hoek van de Uitenbosch- straat en Baanpad werd de heer Korver aangereden door den chauffeerenden melkrijder Pieter B. die van het Baanpad komende, de bocht links te kort afkneep en alzoo caramboleerde met de motor van Korver, die van uit de Uitenboschstraat naderde. Laatstgemelde sloeg met de motor over den kop, doch gelukkig had het ongeval geen andere gevol gen dan materieele schade aan motor en kleede ren van den heer Korver. Ook uit de verklaring van den op het Baanpad wonende heer de Wilde, die ooggetuige was geweest van de aanrijding, kwam vrijwel vast te staan, dat de niet verschenen melkrijder de schuldige was. Door den heer Korver werd dan ook een civiele actie ingesteld tegen B tot een bedrag van f50. De kantonrechter sprak zijn ontstemming uit over het feit, dat eerst een maand later aangifte was gedaan en toen bleek, dat die aangifte wel di rect had plaats gehad, doch dat volgens gewoon te door de politie was gewacht met verdere behan deling, tot vast stond, dat geen onderhandsche schikking en afdoening had plaats gehad, werd zijn ontevredenheid er niet minder op. Volgens meening van den kantonrechter stond die regeling ter be oordeeling van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie en niet aan de politie, derhalve gaf de kantonrechter als zijn uitdrukkelijke wensch te ken ken, dat in het vervolg van elke verkeersovertre ding, zonder eenig transigeeren, onmiddellijk pro ces verbaal zou worden opgemaakt, tvens aan de pers verzoekende, hier van melding te willen maken aan welk verzoek wij gaarne gevolg geven. Wat den verdachte betreft deze werd schuldig verklaard aan overtreding artikel 22 motor- en rij- wielwet en mede op grond, dat hij bekend staat als De heer Kantonrechter gaf in deze zaak opnieuw uiting aan zijn meermalen geopenbaarde meening, dat het bekende waaigat, in het belang der veilig heid ter plaatse, voor alle doorgaand verkeer diende te worden afgesloten. Succesvolle dressuur van onbewuste circusacrobaten De heer J. Hollenberg, arbeider te Bergen, die op 19 Augustus aldaar geheel rechts van den weg langs den dorpsweg rustig huiswaarts peddelde, werd eensklaps van achter aangereden door een uiterst slordig rijdende auto, met gevolg dat Hollenberg door den sterken schok van zijn rijwiel werd geslin gerd door de lucht een pracht van een salto-mor tale maakte om weer ongedeerd op zijn beenen neer te komen. Zijn rijwiel was echter zwaar be schadigd en de aanrijder reed verder zonder noti tie te nemen van het al of niet veroorzaakte onge val, stevig door. Een aanwezige automobilist was echter zoo vriendelijk de auto direct te volgen en wist dit motorrijtuig onder Alkmaar in te halen, waarop hij de gelegenheid waarnam het nummer 27415 te noteeren. Na gedane informatie bleek het een auto te zijn, gebezigd door de zeep- en sneeuw witchloorfabriek „de Klok" te Enkhuizen en was zeer waarschijnlijk de bestuurder de 27-jarige hr. Gerbr. O., handelsreiziger in dienst van genoemde firma, wonende te Alkmaar. Deze heer, heden terecht staande, ontkende even wel pertinent iets met het ongeval te maken te hebben, Het was hem absoluut onbekend dat hij op genoemden dktum ter plaatse aanwezig was geweest. De heer Hollenberg stond echter het gebeurde nog helder voor den geest. Ik schrok me 'n aap, zeide hij, ik vloog zoo de hoogte in, over m'n kop maar ik ben er gelukkig nog mazzel afgekomen De schade aan zijn rijwiel bedroeg f 25 welk bedrag hij dan ook wenschte te vorderen. Daar het den heer G. O. niet mocht gelukken op overtuigende wijze zijn alibi aan te toonen werd hij veroordeeld tot f60 boete of 60 dagen, met toewij zing der civiele vordering ad f25 en ontzegging van zijn rijbevoegdheid voor den tijd van drie maanden. Door den ambtenaar was f 100 boete of 100 da gen, doch geen intrekking rijbewijs gerequireerd. Een eigenaardig manier om zich aan te dienen. De 18-jarige bakkersknecht Jacob van P. te Graft die in den avond van 8 November een bezoek wilde brengen bij zijn 66-jarigen hardhoorigen dorpsge noot Salomon Heertjes, meldde zijn komst door een glasruit in te slaan. Hij stond heden voor dit feit gekwalificeerd als baldadigheid terecht, doch daar hij inmiddels de toegebrachte schade weer had ver goed en de oude heer Salomon met vuur voor hem pleitte, kwam het bakkertje er af met slechts f boete of 4 dagen. Vagebondeerende graskalveren. De landbouwer en bollenkweeker Petrus Klaver te Egmond was op 25 November niet aangenaam verrast, toen hij bemerkte, dat eenige jonge run deren, eigeendom van zijn dorpsgenoot Petr. Ligt- hart, in jeugdigen overmoed een bezoek hadden ge bracht aan zijn bollen- en bietenland, een aantal uitgeplante bollen hadden ingetrapt en zich aan de voerbieten hadden tegoed gedaan. Temeer was Klaver ontstemd, omdat hij kort tevoren L. nog had gewaarschuwd. Niettemin had echter dit kind wel een zachten dood gehad en was de zaak bui ten de rechtszaal gebleven, doch de heeren konden het met de schaderegeling niet eens worden daar Klaver meer vroeg dan L„ die eerst de kat nog eens uit den boom wilde kijken, genegen was te geven Dus had de kantonrechter zich met deze aangele genheid te bemoeien en zijn oordeel uit te spreken over de escapades van de opgeschoten koeientel- gen, die in een adem kalfjes, pinken en graskal veren werden genoemd. Het draaide tenslotte uit op een veroordeeling van Petrus L., wien f 15 boete of 15 dagen werd opgelegd. De vordering van den be nadeelden land- en bollenbouwer werd voorts toe gewezen tot een bedrag van f 15. Niet toegelaten vervoermiddel. De expediteur Jac. E. K. te Amsterdam had op' 25 Augustus voor het vervoer van 23 personen ge bruikt een voor dergelijke vervoeringen ingerichte vrachtauto die echter niet als zoodanig was goed gekeurd zooals te Limmen bij de controle werd ge constateerd. De heer K. roemde thans grootelijke de voortref felijke hoedanigheden en het comfort van zijn ge- improviseerde Light Seeing Carr doch dat loflied kon helaas niet zijn veroordeeling tot f 15 boete of 15 dagen tegenhouden. Een onbeheerde vrachtauto en een sympathetische letter zeven. De landbouwer J. P. A. W. te de Rijp die op 9 November aldaar zich onledig hield een aan den openbaren weg staande auto te bevrachten met hout, dat hij telkens van zijn land moest halen, kon dus niet voortdurend dezen wagen onder toe zicht houden, wat hem een door den rijksveldwach ter opgemaakt proces verbaal bezorgde. Te dier za ke werd hij heden veroordeeld tot f2 boete of 2 dagen. Daarop moest deze pechvogel nogmaals terecht staan omdat hij op 13 November de scherpzinnige Alkmaarsche politie had opgemerkt dat het num- merbord droeg het cijfer 69597 wat niet klopte met het nummer van het rijbewijs dat maar tot 6959 gmg. Laatstgenoemd nummer was echter overgeschil derd op een bordje dat voor heen een ander op het cijfer 7 eindigend nummer droeg en nu was de- ze 7 op een mysterieus ewijze weer voor den dag gekomen om verwarring te stichten. De politie, die aanvankelijk vreesde voor misda dige doeleinden, kan nu gerust zijn, daar aan den heef W., wegens geringheid van het feit, geen straf werd opgelegd. Tweede opvoering werd voorbereid. De heer Corn. A. B., bierbottelaar te Alkmaar moest terecht staan terzake overtreding arbeidswe't door toe te laten, dat op 20 November, volgens de almanak een Woensdag, een bediende buiten ge- oorloof den arbeidstijd zich had nuttig gemaakt in het flesschen spoelen. De heer B. voornoemd had echter eenige bezwaren en wel dat hij niet was het hoofd van het bedrijf; maar compagnon, dat vol gens het personeel de overtreding was geconsta teerd op een Dinsdag en dat hij voorts dien dag afwezig was. Besloten werd tot aanhouding en zal a.s. Vrijdag iedere partij met de noodige getuigen ter zitting komen. Zulke steuntjes vinden geen steun in de wet. De 24-jarige handelsreiziger, zonder metier, Joh. E. te Zaandijk, die zich 26 November te Schermer- horn, op een rijwiel gezeten, zich vastklemde aan een in beweging zijnde auto, werd deswege tot f4 boete of 4 dagen veroordeeld. Handkar te vondeling gezet. Een te Alkmaar woonachtige loopknecht, de heer Dirk M., had in den nacht van 23 op 24 November aldaar een handkar onbeheerd achtergelaten. Hij was niet de eigenaar, doch erkende het voertuig in de Achterdam te hebben neergezet, waarop de kan tonrechter triomfantelijk uitriep Klaar is Kees en Dirk veroordeelde tot f 3 boete of 3 dagen. De leerplichtwet gesaboteerd. Jan V., een 44-jarige werkman te Koedijk, had vanaf 8 October tot 23 November zijn 13-jarig dochtertje Jannetje niet ter school gezonden, om dat de moeder ziek was en de heer V. volgens zijn verklaring, heden ter zitting afgelegd, geen mid delen bezit om eens anders hulp aan te schaffen Het kind dat nog tot April 1930 leerplichtig is gaat dan ook nog niet naar school. Volgens verkregen inlichtingen geniet de heer V. een wekelijks inko men van f60 en toonen de ouders niet de minste medewerking ter voorkoming van het schoolverzuim De ingebrachte bezwaren van den nalatigen vader sloegen dan ook niet hevig in en volgde veroordee ling tot f8 boete of 8 dagen. Geen paard meer geleiden op het rijwiel gezeten. De 22-jarige boerenarbeider Willem St. te Heiloo had 28 November een werkpaard naar den smid ge bracht op de hierboven aangeduide strafbare wijze. De recentie van verdachte omtrent het paard luid de, dat het zoo iets als een suffert was, doch der gelijke eigenschappen zijn bedriegelijk. Vonnis f4 boete of 4 dagen. Force majeur! De heer A. J. B., eigenaar van het café en hotel te Alkmaar, ter terechtzitting ontboden, omdat hij op 28 November in gebreke was gebleven des mor gens voor 9 uur zijn nachtregister ten politieburee- le in te leveren. We vermeenen, dat die dingen vroe ger behoorlijk afgehaald en bezorgd werden. De hr. B. erkende zulks doch beweerde niet in de gelegen heid te zijn geweest omdat dit register des nachts door de politie in beslag genomen en meegenomen was. Ergo aanhouding tot a.s. week, teneinde agent Volbeda te hooren. Nog weer een aanhouder, die misschien niet zal winnen. Jacob D., een 28-jarige arbeider te Bergen had vol gens ambtelijk relaas op 15 October te Alkmaar op het kerkplein met zijn rijwiel links van den weg gereden. Op zijn ontkenning en mededeeling dat hij in het midden had gereden, werd ook dit zaakje tot a.s. week terzijde gelegd. De juridische vlieger ging niet op. Een 54-jarig boerenwerkman, in dienst van den heer E. Govers, aan den Schermer- voorheen Stee- weg te Alkmaar, maakte zich bekend als Laas K„ welke fraaie friesche voornaam ten zeerste door den kantonrechter werd bewonderd. Deze heer T.aas was ten laste gelegd dat hij op 19 December op den Schermerweg met een tweewielig aangespannen voertuig links van den weg had gereden. Verdachte gaf zulks toe, dat hij niet met een twee- doch met een driewieler, een zg. mest- of ierkar had gereden. Deze onjuistheid kon niet ontkend worden, doch de kantonrechter en ambtenaar bleken toch weer slim mer te zijn aangezien nu de verdachte wat betreft de wielen werd vrijgesproken, doch wegens links rijden met een voertuig veroordeeld werd tot 13 boete of 3 dagen. Vond je het nu zoo erg, vroeg de kantonrechter, doelend op het tekort aan wielen, plagend aan den verdachte. Nee, zeide Laas, ad rem, maar ik moet mijn werk goed doen en mag dat van de politie ook verwach ten. Het zonder Italiaansche tolk gered. De 26-jarige granietwerker Georgie S. te Alkmaar bleek te zijn een volbloed Italiaan ofschoon hij dit in zijn uiterlijk zorgvuldig geheim wist te hou den. Maar hij sprak bitter weinig Hollandsch zoo dat de conversatie met den kantonrechter over 't hem te laste gelegde feit, dat hij op 21 December per fiets door den Berger tunnel was gereden niet bijzonder levendig was. Gelukkig echter kende hij de beteekenis van de woorden fiets en weg en toon de hij ook op' de hoogte te zijn van de waarde van een hem door den kantonrechter getoonden gulden Zijn wetenschap van de Hollandsche gebruiken werd dus voldoende geacht om hem te veroordeelen tot f 3 boete of 3 dagen, daar men toch ten gerieve van de heeren Italiaansche granietwerkers geen Ita liaansche waarschuwingsborden kan aanbrengen. Ongereflectoreerde achtersteven. Een 18-jarig jongeling uit Heiloo, dat zich op 23 December onder Alkmaar op den Kennemerstraat- weg voortbewoog op een rijwiel, niet voorzien van een reflector, werd heden het ongeoorloofde van dergelijk rijwielgebruik in de duisternis duidelijk gemaakt door he», opleggen van f2 boete of 2 da gen. De heer Jac. S., priester student te Megen, werd ook al slachtoffer van dit, hem door onbe kendheid met de strafwetten niet geheel aan te rekenen verzuim en tot een gelijkwaardige straf ver 5 Lezing. 55.30 Gramofoonmuziek. 5.301 6.30 Dinermuziek. 6.457.45 Lessen. 1 8 Populair concert. 8.45—9.15 Opvoering van I „Hij weet wat". 10—11 Cpnoert. 1 Zaterdag 11 Januari. 10—10.15 Morgenwijding. 12—2 Middagmu- J ziek. 2—2.30 Eilmpraatje. 2.30—4 Film- 1 muziek. 4—4.30 Onze auto.-— 4.30—5 Sport- f praatje. 5—5.10 Gezondheidshalfuurtje. j 5.30 6 Cursus Duitsch. 68 Vooravondcon- 'm eert. 8 Uitzending van'de revue „Rose Marie" J VARA'. Die lag al heel gauw met de motor en rijwielw'et overhoop. Een leerling chauffeur, de 42-jarige expediteur h. B. B. te Heiloo, bezig op 28 December zich in de edele stuurmanskunst van motorrijtuigen te oe fenen onder leiding en toezicht van een gediplo meerd autobestuurder, raakte al zeer spoedig in conflict met den dienaar der wet, omdat letter en nummer onverlicht waren. Daar hij was de eige naar, kon een beroep op de bevoegdheid van zijn leermeester geen effect sorteeren en 'werd de heer B. mitsdien veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Treffende overheidszorg voor onbeheerde auto's. Een te Hoorn gedomicilieerd vischhandelaar C had op 27 April zijn vrachtauto te Alkmaar op het Stationsplein, hoewel behoorlijk verlicht, gedu rende eenigen tijd onbeheerd achter gelaten doch toen hij weer gereed was om zijn kar in gebruik te nemen bleek deze te zijn verdwenen. De politie had zich intusschen over de verlatene ontfermd en leverde het voertuig weer in den besten staat af doch verzuimde natuurlijk niet het bekomen proces verbaal op te maken met gevolg dat heden de botkoopman, zich vruchteloos beroepende op zijn onbekendheid met de wet, werd veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen. De IJsco-venter in het gedrang. Volgens door den rijskveldwachter H. Visser zou op 19 September de 27-jarige koopman P. Sch. uit Alkmaar te Heerhugowaard vanille-roomijs hebben verhandeld, zonder als geaccrediteerd ijscoventer te zijn toegelaten. De heer Sch. heden terecht staande beweerde evenwel, dat hij deze verversching aan de gegadigden had verstrekt op het particuliere erf van den caféhouder. Aangezien nu de heer Visser niet aanwezig was om de toelichting te geven werd deze ijzige zaak tot a.s. week verdaagd Schriftelijk vonnis inzake R. M. W., vrachtrijder te Egmond aan Zee. Deze verdachte, die op 20 December terecht had gestaan terzake overtreding art. 22 M. en R.-wet en tegen wien f50 boete of 50 dagen was gerequi reerd, werd heden door den kantonrechter bij om standig gemotiveerd vonnis vrijgesproken, omdat naar de meening van den kantonrechter door hem geen enkele strafbare handeling is verricht. TWEEDE PROGRAMMA. (Hirizen.) Woensdag 8 Januari. 8.159.30 NCRV. Morgenconcert. 10.3011 Korte Ziekendiensi. 1111.30 Gramofoonpla- ten. 11.3012.30 Harmoniumbespeling. 12.30—2 Middagconcert. 2—4.15 Concert. 4.15 5 Gramofoonplaten. 56 Kjnderuurtje. 6 7 Lessen. 78 Uurtje voor de rijpere jeugd. 88.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Uitzendavond. Donderdag 9 Januari. 8.15—9.30 Morgeneoncert. 10—10.30 Z,ang. 10.3011 Korte ziekendienst. 1111 30 Le ze nv. Chr. lectuur. 11.30—11.45 Goramofoon- platen. 11.45—12.30 Landbouwuurtje. 12.30—2 Middagconcert. 2—2.35 Uitzending voor scholen;. 2.453.45 Handwerkcursus. 4—5 Z,iekenuurtje. 5—6 Spreker. 6—7 Orgelconcert. 7—7.30 Literaire lezing. 7.30 —8 Cubsus Maleisch. 8 'Uitzendavond. Vrijdag 10 Januari. 1010.30 NCRV. Korte ziekendienst. 10.30 11.30 Uitzending. 10e Nat. Pluimveetentoonstel ling. 11.3012 KRO. Godsdienstig halfuur tje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Nieuwe gramofoonplaten. '2—3 Gramofoonmu ziek. 4 5 NCRV. Gramofoonmuziek. 5 6.30 Concert. 6.30—7 Spreker. 7—7 30 Cursus schriftverbetering. 7.35 VPRO. Uit zending. i Zaterdag 11 Januari. 11.30 12 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.15—2 Gramo foonplaten. 23.15 Kinderuurtje. 4 30 Cursus Esperanto. 4.30—5 Cursus Emgelsch. 5—6 Gramofoonmuziek. 6—6.15 Spreker. 6.156.40 Gramofoonmuziek. 6 407 Week overzicht. 7.15—7.45 Spreker. 8 Concert en I voordrachten. EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Woensdag 8 Januari. 10 10.15 AVRO. Morgenwijding. 122.00 Middagconcert. 23 Kind er koorzang. 34 Naaicursus. 4—4.30 Pianomuziek. 55 15 j Gramofoonplaten. 5.15—6.45 Vooravondcón- eert. 6.45—7.15 Italiaanseh. 7.157 45 Italiaansch. 8—11 Italiaansche opera. 11 i 12 Gramofoonplaten. Donderdag 9 Januari. 10 10.15 AVRO. Morgenwijding. 122 00 Middagmuziek. 2—3 Gramofoonplaten. 3 —3.30 IIuisvriendenhalfuurtje. 3.30—4 Gra- mofoonplaten. 45 Z.iekenuurtje. 5 30 —6.30 Dinermuziek. 6.45—7.15 Landbouw- j halfuurtje. 7.15—7.45 Fransch. 7.45—8.15 Gramofoonplaten 8.15 Abonnementsconcert Hierna Carltonhotel A'dam. Vrijdag 10 Januari. 10—10.15 Morgenwijding. 12—2 Middagmu- ziek' 2—2.45 Uitzending voor scholen. 2.45 3 Gramofoonplaten. 3—4, Maak Ret zelf. 4.30—5.30 Schaatsenrijden. 5—5.30 Gramo foonplaten. 5.306.30 Dinermuziek 6 45I 7.15 Spaansch. - 7.15-7.45 Binnenvaart. - S —11.45 Populair concert. 8.45—9.15 Blijspel „Hij weet wat! 111|2 Gramofoonplaten. Zaterdag 11 Januari. 10-10.15 Morgenwijding. - 12-2 Middagmu ziek. 2 2.30 Eilmpraatje. 2.30—4 Film- rZIt 77 4" '-30 °Bze auto. '4.30—5 Sport, o—5.30 Gezondheid. 5.30—6 Duitsch. 6—8 Vooravondconcert. 8. VARA.-Uitzending revue „Rose Marie", afgewisseld met platen. EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum). Woensdag 8 Januari. 10—10.15 Morgenwijding. 12—2 Middagmu 23 Kinderkoorzang. 34 Naa;cur- - 4—5 Pianomuziek. 5—5.15 Gramofoon muziek. 5.15—6.45 'Concert o.l.v. Nico Treep. ■15—7-45 Cursus Italiaansch. 8 Operauit zending „La Eorza D.el Dlestino". 'Daarna Gijamofoonpl aten Donderdag 9 Januari. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Woensdag 8 Januari. 8.15 9.30 NCRV. Morgenconcert. 10 3011 ziekendienst. 11—11.30 Platen. 11.30— 12.30 Harmoniumbespeling. 12.30—2! Middag concert. 2-4.15 Concert. 2.45—3.15 Lezen. 4.15 5 Platen. 56 Kinderuurtie. 66 30 Plcctro 6.30—7 Berekeningen. 7—8 Jeuffd- uitzending. 8—8.20 Mededeelingen. 8 30— 11 Concertavond. 10—10.30 Lezing over radio- Donderdag 9 Januari. 8.159.30 NCRV. Morgenwijding. 1010.30* Zang dameskoortje. 10.30—11.60 Ziekendienst 11—11.30 Lectuur. 11.30—11.45 Platen. 11.45—12.30 Landbouw. 12.30—2 Middagcon cert. 22.35 Sehooluitzending. - 2.453.45 Handwerken. 4—5 Z.iekenuurtje. 5—6 Le zing. 6—7 Orgelconcert. 7—7.30 Lezing. 7.308 Maleisch. 8 Uitzendavond. Vrijdag 10 Januari. 10—10.30 NCRV- Ziekendienst. 10.3011.30 Pluimveeten toonstelling Ede. 11.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15—3 Lunchmu- 3 Gramofoonmuziek. 33.30 Huisvrou eiihalfuurtje. 3.304- Gramofoonmuziek. 5 Ziekenuurtje. 5.306.30 Dinermnziek. 457.15 Landbouwhalfuurtje. 7.15—7.45 7—7.30 Cursus VPRO. weekuitzen- Cursus Fransch. 7.458.15 Gramofoonmuziek. 15 Concertgebouw. Vrijdag 10 Januari. 10.15 Morgenwijding. 12—2' Middagmuziek 2.052.45 Sehooluitzending. 2.453 Gramo foonmuziek. 3—4 Maak het zelf. "4.30— eert. 3.30—7 Lezing, schriftverbetering. 7. ding. Zaterdag 11 Januari. 11.3012 KRO. Godsd. halfuur. '12.152.00 Lunchmuziek. 2—3.15 Kinderuurtje. 4—5 Esperanto Engelsch. 5—6 Platen. 6—8 Lezingen, platen. 8—8.30 Humorist de Laat. 8.30—11 Concert. 9.45—10.15 Optreden Max Laarhoven. 11—12 Platen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4