Burgerlijke Stand Nieuwstijdingen HET AANTAL BELGEN, BAT TIJDiENS DIEN OORLOG IN HET BUITENLAND VERBLEEF. Die Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: Velen zullen zich wel eens afgevraagd hebben: „Hoeveel Belgen zijn op de vlucht geslagen en hebben hun land verlaten, in 't begin van den oorlog i In 1914 zij ner 1.056.000 Belgen naar Neder land gevlucht. De groóte massa is na enkele da gen teruggekeerd. Op 1 Januari 1915 verbleven er nog 200.000 Belgen in Holland. In [Mei daarop volgende was dit getal reeds geslonken tot 100.000, Diaarin zijn de Belgische krijgsgevan genen niet begripen. Einde November 1915 telde Engeland 250.000 Belgische vluchtelingen. Op het einde van den oorlog waren er nog 182.000. In Frankrijk bedroeg het aantal Belgische vluchtelingen op het einde van den oorlog 3'25 duizend. t In 't geheel zijn ongeveer 1.400.000 Belgen op de vlucht gegaan, hetzij iets minder dan een vijfde van het totaal der bevolking. Méér dan een half millioen Belgen, hetzij een 14de deel der bevolking verbleven in den vreem de tot het einde van den oorlog. KOSlTELOOZE VERSTREKKING VAN ALr COHOLHOUDiENDE DRANKEN OP TENTOONSTELLINGEN, HAZARD ENZ. De inspecteur van de Volksgezondheid, afd. Drankbestrijding, schrijft in zijn verslag over 1928: Meer en meer schijnt het gewoonte te worden om op tentoonstellingen, bazaars, enz. gratis ster ke dranken en andere alcoholhoudende dranken te verstrekken, teneinde daardoor den aankoop van die dranken aan te moedigen. .Worden die tentoonstellingen of bazars gehou den in verlofslocaliteiten, dan kan tegen het gra tis verstrekken van sterken drank steeds worden opgetreden, maar dit kan niet, indien ze worden gehouden in vergunningslocaliteiten. Het komt voor, dat op tentoonstellingen in verlofslocali teiten de sterke dranken gratis worden aangebo den onder andere benamingen. Koopers behooren niet gelokt te worden door het gratis verstrekken van jeenver of andere al coholhoudende drank. Op een, in een der groote gemeenten gehouden tentoonstelling werd door een der exposanten eveneens gratis en nogal royaal sterke drank verstrekt .waarvan gretig gebruik werd gemaakt, zelfs zoo, dat een bezoeker er dronken van werd. Het wil mij voorkomen, dat de Drankwet steun moet geven om tege ndergelijke gratisfaanbiedin'- gen te kunnen optreden en wel door het straf baar stellen van het gratis verstrekken dier dran- ken", kennelijk met de bedoeling om den aankoop er van aan te moedigen. HET THEATER CARRE TE AMSTERDAM Het gebouw zal een algeheele verandering onder gaan. Het aantal plaatsen dat op het oogenblik circa 1980 bedraagt zal worden uitgebreid zoodat er plaats zal zijn voor 30003500 bezoekers. Het tooneel dat nu circa 11 meter breed is, wordt 14 meter en diep 22 meter, zooadt het mogelijk wordt de grootste opera's, operettes en revues op te voe ren. Het gebouw krijgt den vorm van een hoefijzer zoodat van alle plaatsen het tooneel goed gezien kan worden. De verbouwing zal ongeveer f400.000 kosten. DE DOOD VAN EEN DRONKEN ARRESTANT Verleden week is, zooals werd gemeld, op het poli tiebureau in de Warmoessrtaat te Amsterdam een 18-jarige jongen, die in staat van dronkenschap was opgebracht en op het bureau was gehouden, om zijn roes uit te slapen dood in zijn cel gevonden met een wond aan het hoofd. De justitie had het lijk in beslag genomen ter schouwing. Maarndag is verlof voor het begraven gegeven. De „Tel." verneemt dat uit het rapport van de sectie is gebleken dat de oorzaak van den dood niet het gevolg moet zijn geweest van een slag of van ruw geweld. Het schijnt dat het slachtoffer een ziekte had, die een noodlottig verloop kreeg door den overmatig genoten alcohol. Een verder onder>- zoek heeft dan ook niet plaats. DE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. DE DAGVAARDING. W. K. v. d. M. verdacht van moord op de 72- jarige mevrouw Odem, in haar woning aan het Bezuidenhout op 5 September jl., zal einde Januari of in de eerste week van Februari voor de Haag- sche rechtbank terechtstaan. De betreffende dagvaarding zal een dezer dagen aan den verdachte in het Huis van Bewaring wor den betekend. In die dagvaarding zullen het dooden van mevr. Odem en het verwonden van de huishoudster als twee afzonderlijke feiten worden beschouwd. Wat het dooden van mevr. Odem betreft zal den verdachte ten laste worden gelegd: 1. Doodslag (maximum straf 15 jaar gevange nisstraf) subsidiair. 2. Doodslag onder verzwarende omstandigheden (maximumstraf levenslang of 20 jaar) subsidiair. 3. Moord met voorbedachten rade (eveneens le venslang of 20 jaar) subsidiair. 4. Mishandeling den dood tengevolge hebbende (maximumstraf 6 jaar) subsidiair. 5. Hetzelfde met voorbedachten rade (maximum straf 9 jaar) subsidiair. 6. Zware mishandeling den dood tengevolge hebt bende (maximumstraf 10 jaar) en subsidiair. 7. Hetzelfde feit met voorbedachten rade (maxi mum 15 jaar gevangenisstraf.) Voorts wat betreft het verwonden van Fientje Holsteijn, zal worden ten laste gelegd: 1. Poging tot moord. 2. Poging tot doodslag. 3. Mishandeling al óf niet met voorbedachten rade. 4. Zware mishandeling al of niet met voorbe dachten rade. De dagvaarding is, naar de H. Crt. verneemt, daarom zoo veelzijdig omdat, hoewel het dooden door verdachte aan geen twijfel onderhevig is, de bewijsconstructie, wat betreft den voorbedachten rade en het opzet om te dooden nog al moeilijkhe den schijnt op te leveren. Verdediger van verdachte is in dit geval mr. J, H. G. Bekker, terwijl als officier zal optreden mr. J. A. Rijkens. KINDERMOORD. Voor de Arnhemsche rechtbank werd gisteren behandeld de zaak tegen de 22-jarige Nolda van F., ter zake, dat zij haar kind, dat 14 dagen oud was, door verstikking van het leven heeft beroofd. Verdachte was als dienstbode werkzaam geweest in het gerechtsgebouw te Arnhem. In het najaar was zij opgenomen in een rijksklineik te Utrecht en daar van een dochtertje bevallen. Op 15 October verliet zij de kliniek met haar kind. Zij zou weer in haar oude betrekking komen en het kind zou door haar zuster worden verzorgd. Per trein reisde zij tot Ede en op een stil plekje deed zij het kind in haar handtasch en duwde er toen nog wat klee ren bovenop om vervolgens de tasch te sluiten. Toen is zij doorgeloopen tot alle geluid van het kind was verstomd. Per autobus reisde zij verder naar Arnhem. Aan het gerechtsgebouw vernam zij, dat ze nog niet terstond in haar ouden dienst kon terugkomen. Toen is zij met de handtasch naar het station gegaan en heeft deze aan de bagage- afdeeling gedeponeerd. Enkele dagen later haalde zij de tasch terug en heeft er mede bij Onderlangs geloopen, daar bond zij er nog een pakje met oude schoenen aan vast. Opnieuw gaf zij toen de tasch aan het station in bewaring. Op 28 October werd de tasch geopend. Verdachte, die snikkende een bekentenis aflegde, is na het misdrijf weer den verkeerden weg opge gaan. Zij huurde te Arnhem een rijwiel en beleen de dit denzelfden dag nog voor f 18. Voor het geld kocht zij schroenen en een hoed. Naar haar oude betrekking ging zij niet meer teurg. Zij hield zich in een hotel eenigen tijd op in gezelschap van een man, totdat tenslotte haar arrestatie volgde. De subs, officier van Justitie mr. Lasonder wees op het afschuwelijke karakter van de daad door verdachte begaan en eischte vijf jaar gevangenis straf. De verdediger mr. Roobol pleitte vrijspraak en vroeg ten aanzien van den rijwieldiefstal een voor waardelijke veroordeeling. NIET GEZOCHT EN TOCH GEVONDEN Zaterdagavond ging door Ymuiden het gerucht, dat de uit de strafgevangenis te Scheveningen ont snapte Dijkmans daar ter plaatse was gesignaleerd Een politie-onderzoek wees uit, dat de man, dien men voor den ontsnapten gevangene hield, een de serteur was van het Indische leger die na allerlei omzwervingen met het ss. „Riouw" zoo juist in Holland was aangekomen. In de sluis was hij aan wal gesprongen teneinde zijn familie in Leiden op te zoeken. Thans viel hij de politie in handen, welke hem zocht om een re den, zeker wel de laatste welke hij had verwacht. Niettemin bleef hij in arrest. EEN MEISJE AANGERAND. Zondagavond ongeveer kwatr voor zes is op de Meerbrugkade te Katwijk aan Zee een meisje aan gerand. Een man van 25 a 28 jaar kwam op een fiets zonder licht op het meisje af en vroeg haar om geld. Op haar antwoord geen geld bij zich te hebben zeide de man: „dan moet ik je vlechten hebben." Hij haalde een groot knipmes u|t den zak en sneed daarmede een der lange vlechten van het meisje af. Toen het meisje begon te gillen legde de man haar het zwijgen op met de bedreiging haar door het hart te zullen schieten of haar te zullen neerslaan. Toen er in de verte eenige menschen aankwamen gaf de man het meisje een harden vuistslag op het hoofd, tengevolge waarvan het 'n ernstige bloeding kreeg. De man nam daarop de vlucht. Buitenland HET HUWELIJK VAN DEN ITALIAANSCHEN KROONPRINS MET PRINSES MARIE JOSE VAN BELGIE. Het huwelijk van den Italiaanschen kroonprins metprinses Marie José van België is gistermorgen in de Paulinische kapel van het Quirinaal door den Pauselijken legaat kardinaal Maffi met bijzonder feestelijk ceremonieel voltrokken. De trouwplechtig heid werd, behalve door de talrijke uitgnoodigde vorstelijke personen, bijgewoond door Mussolini, de chefs der buitenlandsche missies, de ridders van de Annunziata-orde met hun dames, een vertegen woordiging der Malthezer-orde, voorts door burge meester Max van Brussel, door maarschalk Petain als vertegenwoordiger van den president der Fran- sche republiek, verder door de vertegenwoordigers der koningen van Albanië en Egypte, alsmede door vele anderen. De kapel was voor deze bijzondere gelegenheid met kostbare gobelins versierd. Tegen tienen naderde de bruidsstoet de kapel. Voorop ging de ceremoniemeester van het Italiaan sche koninklijke paar, en daarna het gevolg van de gezamenlijke vorstelijke gasten. Hierna volgden de ridders van de Annunziata-orde en de paleis prefect van het Quirinaal. De bruid werd door haar vader begeleid terwijl koning Victor Emanuel de koningin van België begeleidde. Vervolgens kwamen de overige vorstelijke persoonlijkheden en tot slot de hofdames. Vermelding verdient voorts dat de kroonprins van België zijnarm had aangeboden aan de koningin van Italië. Kardinaal Maffi, wachtte den indrukwekkenden stoet, omgeven door gestelijke hoogwaardigheids- bekleeders in de kapel op. Nadat alle aanwezigen hun plaatsen hadden ingenomen knielde het bruids paar voor het altaar neer. De getuigen, twee Itali- aansche en twee Belgische prinsen, hielden gedu rende de plechtigheid een sluier boven het bruids paar uitgespreid. Toen de kardinaal tot het bruids paar de vraag richtte of zij man en vrouw wilden worden, wendden beiden zich, volgens voorschrift van het protocol tot hun ouders. Nadat dezen hun toestemming gegeven hadden, gaven zij hun ja woord. Daarop las de kardinaal het artikel, op de Itali- aansche huwelijkswet betrekking hebbend, voor. Een stille mis volgde hierna. Na het Evangelie werd het misboek aan den koning gereikt die er een kus op drukte. Na de onderteekening van de huwelijks- acte geleidde kroonprins Umberto zijn jonge echt- genoote uit de kapel. Het paar werd onmiddellijk gevolgd door den koning van België met de Itali- aansche koningin en den koning van Italië met de koningin van België. Toen het kroonprinselijk paar op het balcon van het paleis verscheen werd het langdurig toegejuicht door een zeer talrijke menigte welke op het plein was bijeengekomen De bruid droeg een kostbaar wit toilet van Italiaansche zijde en een korten herme lijnen mantel met een zeven meter lange sleep. Op de champagne-kleurige robe van de Italiaan sche koningin waren gouden versierselen en paar- len aangebracht. Haar mantel van goudbrokaat droeg een vijf meter lange sleep. Ook de prinsessen en de hofhouding droegen kostbare toiletten. Bij zonder opvallend was de roode mantel van prinses Mafalda van Hessen, welke zich reeds gedurende eeuwen in het bezit van het huis Hessen bevindt. De koningen en prinsen en de overige mannelijke deelnemers droegen uniform of rok met ordetee- kenen. Te 1 uur vond in het Quirinaal het bruiloftsmaal plaats. Op audiëntie bij den Paus. Onmiddellijk na de huwelijksplechtigheden in de Paulinische kapel van het Quirinaal begaf de kroon prins zich vergezeld van zijn jonge echtgenoote zich naar de Vatikaansche stad, waar de kroon prins en Marie José in audiëntie werden ontvan gen. De kroonprins stelde zijn vrouw aan den paus voor. Na de audiëntie bezocht het jonge paar den kar dinaal- staa.ts-secretaris. Kardinaal Gasparri leg de vergezeld door den apostilische - nimtius Borgo- nini Duca ene tgenbezoek aan het Quirinaal af. Het bruidstoilet. Hier volgt een beschrijving van het bruidstoilet. De japon en de mantel zijn geheel vervaardigd vol gens de oude overleveringen van het Huis van Sa- voye die eischen dat de vastgestelde maten nauw gezet in acht worden genomen. De zeer lange japon is van witte velours de soie, geheel recht. De man tel van hetzelfde velours is zes meter lang en aan den buitenkant over een breedte van 40 c.m. met hermelijn omzoomd. Zij hangt van de schouders af De bruidssluier van Brusselsche en Vlaamsche kant is een geschenk va nde Belgische natie. Overigens is het bruidstoilet geheel in Italië ver vaardigd. De kroonprins heeft, zoo meldt de corr. van de „N. R. Crt." te Rome een van de bekendste „mode kunstenaars" uit Milaan bij zich laten komen en besprak met hem de mogelijkheden. De tailleur had toen de aangename verrassing in den prins, dien men gewoonlijk slechts kent als een ferm soldaat, hartstochtelijk bergbestijger en sportman, een fij nen smaak voor elegantie te ontdekken. Hij bleek een helder oordeel te hebben over snit en kleur en van oordeel te zijn, dat men in de gewaden van de prinsen naast het moderne karakter ook echo's moest doen klinken van de Italiaansche toiletten uit den bloeitijd der schilderkunst. Deze kleuren en patronen waren natuurlijk niet beschikbaar. Dus moesten de zijdefabrieken te Co- mo speciale stoffen weven. Noodig waren behalve de bruidsjapon ook de galamantels, de avond- en wandeltoiletten. Een hoeveelheid werkstukken, die alleen al voor de prachtige borduursels op de man tels in normale omstandigheden een jaar arbeid geëischt zou heben. En er was maar een maand beschikbaar. Gedurende die maand hebben dan ook vijftig arbeidsters van een Milaansche fabriek bij ploegen dag en nacht door geborduurd, terwijl in allerlei andere wekplaatsen zeshonderd vrouwen de vervaardiging en afwerking de rstoffen bezorgde Het voorbeeld van de koninklijke familie is ge volgd door de omgeving van het hof. Zoo heeft het Milaneesche „huis" dat de gewaden voor de prin ses vervaardigt, ook driehonderd receptie-japonnen voor andere dames, die op de feesten verschijnen zullen, te leveren. Het bruidsgewaad is een symphonie van wit en zilver, een harmonie, die zich delikaat ontplooit in een zachte, pure weeke sneeuwblarikheid. Het kleed is van velours-panne speciaal vervaardigd door een groep zijdefabrieken te Como. Het model is bevallig gehouden in een slanke lijn. De mantel is ongeveer zeven meter lang. Het protocol schrijft voor, dat alleen de prinses in het wit moet zijn. De koningin, de prinsessen van den bloede en de hofdames zullen gekleed gaan in lichte kleuren: pastel, lamé, goud, zilver. De ko ningin zal een met goud en parels bestikt gewaad van champagne-kleur met drie meter sleep dragen en daarover haar bekenden mantel van goud, die vijf meter lang is.. De prinsessen va nden bloede zullen over haar japonnen de koningsmantels van het huis van Savoye dragen. Voor de bruid is ook een statiegewaad bestemd, dat ze zal dragen gedurende de feesten voor en na de huwelijksplechtigheid. Het is van zilverlamé, ge ïnspireerd op middeleeuwschen stijl en wordt over dekt door een rijken mantel van fluweel, in de kleur van cyclamen, geborduurd met zuiver zilver met Empire-motieven. Dit borduursel bevat niet minder dan drie en een halven kilogram metaal. Een tweede pronkgewaad in chiffon perle geheel bestikt met paarlen en brillanten, zal bedekt wor den met een mantel van zilver en turkoois moirée. Het borduursel daarvan is geinspireerd op achttien de eeuwsche motieven: zilveren palmen doorweven met de rozen en knoopen van het huis van Savoye. Deze beide mantels zullen bewaard blijven in de garderobe van de koninklijke familie. HITTEGOLF IN RIO D|E JANEIRO. Volgens berichten uit Rjo de Janeiro, wordt de stad. door een hittegolf geteisterd. Be tempera tuur bedraagt 97 gr. F, in de schaduw. Er is ge brek aan water en de bevolking gebruikt zeewa ter voor huishoudelijke doeleinden, teneinde de voorraad drinkwater te sparen. EEN VREEMDE REIZIGER GEBAKT. Op het station Friedrichsstrasse te Berlijn werd een man gepakt, die tusschen de wielen van een boemeltrein de reis van Keulen naar de hoofd stad had gemaakt en 19 uur lang in een weinig benijdenswaardige positie had gezeten. De man, die zwart als een neger was, poogde onopgemerkt het station te verlaten, wat hem echter niet lukte. Het bleek dat hij eenigen tijd geleden de reis van Warschau naar Parijs op dezelfde wijze had gemaakt. Per Telefoon. AUTO TE WATER GEREDEN. TWEE DER INZITTENDEN MOEDER EN ZOON VERDRONKEN. AMSTERDAM 9 Januari 1930. Hedenmorgen zou de ongeveer 38-jarige P. v. d. Voort, bewoner van het Lutkemeer, nabij Osdorp, in het landelijk gedeelte van de hoofdstad, zijn va der en moeder, die in de Badhoevelaan in den Haar. lemmermeer wonen, met een Ford-vrachtauto ha len om naar zijn woning te brengen. De twee oude menschen en v. d. V. namen plaats in de cabine van de auto. Waarschijnlijk heeft v. d. V., die den wagen be stuurde, niet bemerkt dat de brug over de Sloter- ringvaart geopend was. Hij reed met flinke vaart door den afsluitboom heen en de auto kwam in het midden van de vaart terecht. De drie inzittenden wisten uit de cabine te komen en geraakten te water. Onmiddellijk schoot hulp toe e nslaagde men cr in den pl.m. 60-jarigen vader te redden. Hij werd op het droge gebracht en voorloopig ondergebracht in het huisje van den burgwachter, waar hij van droge kleeren werd voorzien. De oude man, door het ongeval zeer getroffen, liep verwondingen op. Hij werd onder behandeling gesteld van den ge meente-arts. De beide andere inzittenden P. v. d. V. en (zijn moeder zijn verdronken. De auto werd onmiddellijk naar den kant getrok ken en bleek dat beiden onder de auto terecht ge komen zijn. De politie begon onmiddellijk te dreggen. Om kwart over tienen werd het lijk van P. v. d. V. gevonden op de plaats waar de auto in het water terecht kwam. Gemeente HEERHUGOWAARiDi. Over de maand December. Geboren: Nicolaas z., van Petr. Dóes en Eilisab. Stet. Jacobus Petrus, z. van J. P., Sinnige en Joh. Borst. 'Géertrudis, d. van !M. v. Langen en J. A. Rpozendaal. Cornelia Gëertruida, d. van Dl. Hoogland en Elisabeth D;am. Me'inouw, d. van Jac. Volkers' en N. [Mienis. Nicolaas, z. van Joh. Beers en C[. M. 'Broersen. Jacobus, z. van N. F. Bleijendaal en A. Oath. Dekker. Klaasz. van J(. Fluister en N. Mëurs. Theodo- rus 'Gerardus, z. van A. Th. Jpngkind en H. Hoogand. Pietertje, d. van S[. de Boorder en G'. Kroon. Nicolaas Johannes, z. van Joh. Hoog land en ;M. J. Hagenaars. Catharina Divera, d. van Wilh. Borst en Joh. Schuitemaker. Catharina Wilhelmina Theresia ,d. van Th. Vos kuil en S. van Lint. Oathar.na, d. van Th. Groot en Christina Zonneveld. Pieter, z. van P. Groot en M. M. Dekker. Jan Hugo Corne lia, z. van J. Géusebroek en A. G. v. Schelven. Hendrik, zoon van Jan Peereboom, en Cornelia Bakke. Overleden: Pieter van D|am. 78 jaar, echtgen. van A. Schouten. Jannetje van der Meer, 90 jaar, weduwe van S. Langereis. Marktberichten I ANGEDUKER GRGiEiNfTECENTRALE. 8 Januari. 700 stuks bloemkool f 5.7010.30, '2e soort f 0.90 —1.50, 110.000 Kg. roode kool f 3—6.50, door schot f2.70—5.30, 35000 Kg. gele kool f2.50— 6.30, 60000 Kg. Deensche witte kool fl. 10—2.60, 17000 Kg. uien f2—2.60, grove f 2.60— 2.70, drielingen f 1.30, 775 Kg. bieten f 1.—, 2500 Kg. peen f 2.502.70, kleine fl.30, 37 Kg. spruit- kool f 11.70—12.10, 825 stuks gewone kool f2.50 —3.40. 9 Januari. 750 stuks bloemkool f 57.80, 10600O Kg. roode kool f2.80—6.30, doorschot f2.70—5.60, 50000 Kg. gele kool f 3.20—6 70, 57000 Kg. Dteensche witte fl.20—2.10, 6700 Kg. uien f2.10—2.70, grove f2.402.70, drielingen f 1.30-1.50, 800 Kg. peen fl.40 NOORDERMARKTBÜND. 8 anuari. 5600 Kg. uien f2.40—2.50, drielingen f7.80—2, nep f3, drove uien f2.702.90,, 500 Kg. peen f 1 kleine peen fl.80, 146800 Kg. roode kool f3.10 —6.40, 17200 Kg. gple kool f4.40—6.20, 54800 Kg. Deensche witte fl.402.30. 9 Januari. 3600 Kg. uien f 1.7012.80, drielingen fl.50— 1.90, nep f3.0, glrove uien'fl.80, 215600 Kg. roode kool f2.806.50,30200 Kg. gele kool 5.20 6-30. 77600 Kg. Deensche witte kool f 1.30 f 1.90. - WARMEN HU I ZEN7 Januari 173225 Kg. roode kool f 3.10—6.50, 2e soort 2.30 —5.70, 10075 Kg. gele kool f3.60—6.30, 2e soort f2.90—4.20, 32100'Kg. witte kool fl.40— 2.10, 2e soort f0.60—1.10, 5375 Kg. uien f2.50—2.60, grove uien f2.70, 1125 Kg. peen fl.80, kleine peen f0.801.20. 8 Januari. f 42100 Kg. roode kool f 3.30—6.30, 2e soort f 3.20 —f5.50, 3325 Kg. gele kool f4.20—6.70, 2e soort f2.70—3.80, 19200 Kg. witte kool fl.40—1.90, 2e soort f0.600.90, 675 Kg. uienrf2.80, drielin gen f 1.50. BOVE'NKARSPEL, 8 Januari. Aangevoerd 703 bos tulpen, Copland f 1112.90, 2e soort f5.606.30, per 100 stuks, 235 baal 'uien groote gele f0.700.80, drielingen f0.500.80, nep f0.55 per baal; 80200 stuks bloemkool, le soort f5.10-12.20, 2e soort f3.208, 3e soort fl.80—2.60 per 100 stuks; 20.200 Kg. roode kool f3.606.10, 7500 Kg. gele kool f4.505.10 7300 Kg. witte kool f 1.101.40 per TOO Kg. PURMEREND, 7 Januari. 16 st. kleine fabriekskaas R.m. f 45, 4 st. kleine boerenkaas R.m. f47, 17000 Kg. 848 Kg. boter f 1.95''21.35, weiboter f 1.65, 185 vette koeien f0.75'1.15, 203 melk- en geldekoeien f125 350, 15 stieren, 27 paarden f100200, 8 vette kalvheren fl.351.50, 185 nuchtere kalveren slacht f 133, fok- f 2832, 367 vette varkens slacht f0.780.82, zouterij f0.740.77, 50 ma gere varkens f 3048, 145 biggen f 2230, 830 schapen f 3047, overhouders f 2430, 25 bok ken en geiten, kipeieren f 6.257.50. Eendeie ren f7.S Eierveiling. 15744 kipeieren A f 6.407.60 314 id. B f4.40—6.20, 764 eendeieren A f7.— oude kippen en hanen fl3.25, piepkuikens f 1 3, konijnen f 0.604.50, Duiven per paar 0.50. Eenden f.600—2.25. M'arktoverzicht der vorige week, ingezon den door Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nas- saukade 158, telef. 81431, A'dam. De vorige week verliep met een flauwe markt met vaste prijzen. Verwachting is dat de prij zen der bonten en blauwen zullen aantrekken,, andere soorten weinig gevraagd met zelfde prij zen als vorige week. 6 Januari werden de volgende prijzen gemaakt Zieeuwsche bonten f 2.302.60, blauwen f2.40 2.60, eigenh. f 1.50—1.60, Bevelanders fl.40 1.60, blauwe en bonte poters f 1.701.80, Flak- keesche eigenh. fl.501.70, Spuische eigenheim. f 1.50—1.70, Zeeuw, bravo f2—2.20, Hillegom- mer zand f 2.102.80, Bevenwijker en Katwijker zand f 2.102.80, Haarlemmermeer industrie fl.401.50, eigenheimers fl.501.60, bi. eigen heimers f 1.70—1.80, bravo f 2—2.20, Drentsche zand eigenh. f2.103.50, uien fl.251.30 per 50 Kg., wortelen fl.401.50 per 50 Kg., Noord- hollandsche eigenh. fl.501.60, roodster fl.40 —1.50, blauwe eigenh. fl.701.80.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2