Verzorg uw Handen met Purol BEURSOVERZICHT Nieuwstijdingen OPLICHTER TE SOEST GEARRESTEERD. L* De oplichter H. uit Zeist, die eenige maanden ge leden van een garagehouder een zoo goed als nieu we auto huurde en deze te Hoorn verkocht, waar de wagen in beslag werd genomen, is te Soest in de val geloopen H. heeft al den tijd, dat hij ge zocht werd in het buitenland doorgebracht waar hij zich opnieuw aan oplichting schuldig maakte, In Soest werd hij door de Zeister politie-agenten in burger herkend en gearresteerd. RADIONIEUWS. PROEFZENDER OP SCHIERMONNIKOOG. Gisteren is de verplaatsbare zender P. C. N. van den Rijkstelegraaf te Schiermonnikoog beproefd. De. eerste oproep naar P. C. H. te Scheveningen Ha ven werd direct ontvangen en beantwoord. De zen der is van het zgn. Tonig-taintype en werd geheel door het technisch personeel van Scheveningen-Ra- dio gebuowd. De zender is zeer gemakkelijk demon teerbaar en voorts kan de opstelling va nhuisje, masten, antenne enz. in zeer korten tijd geschie den. De benoodigde energie wordt verkregen van een door een benzine-motor gedreven 500 perioden wissel-stroom-dynamo. De zender kan op een af stand bediend worden, zoodat de telegrafist in de bebouwde kom, zooals bijv, op het telegraaf of telefoonkantoor zijn tenten kan opslaan. Deze zen der is bedoeld als noodzender wanneer een der ei landen geen verbinding meer heeft met het vaste land. Alle onderdeelen kunnen, dan per boot of per vliegtuig vervoerd worden. De geheele installatie zal ondergebracht worden te Scheveningen om in geval van nood naar de be doelde plaats te kunnen worden getransporteerd. DE EERE-PROMOTIE VAN PRINSES JULIANA In verband met de eere-promotie van prinses Ju liana wordt de Senaatskamer der Leidsche Univer siteit speciaal voor deze gelegenheid in gereedheid gebracht en va neen electrische verlichting voor zien, waardoor de belichting der portretten van Wil lem den Zwijger en van de talrijke hoogleeraren beter tot haar recht zal komen. Professor. Martin, directeur van het Mauritshuis te 's-Gravenhage is met de leiding van een en an der belast. De gewone promoties, die nog voor 31 Januari zullen plaats hebben, worden in verband met de werkzaamheden in de Senaatskamer in het klein auditorium der Universiteit gehouden. POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Het zesde retourvliegtuig te Aleppo. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het zes de retourvliegtuig te Bagdad is opgestegen en te Aleppo aangekomen. De reis wordt voortgezet. Ook dit vliegtuig heeft weder de Fransche mail aan boord. DIPHTERITUS TE OUDE PEKELA. Eenigen tijd geleden kwamen te Oude Pekela sporadisch gevallen van diphteritus voor. Nu zijn plotseling veertien gevallen geconstateerd, meldt „de Tijd." waarvan eenige met doodelijken afloop. De ziekte heerscht vooral onder schoolgaande kin deren. De scholen zijn gesloten. HET COMPLOT TEGEN DEN ITALIAANSCHEN KROONPRINS. In aansluiting met de berichten uit België be treffende een anarchistisch complot, gericht te gen den kroonprins van Italië en zijn bruid prinses Marie José van België, waarin ook de naam van den Nederlandschen anarchist Maurits Steven werd genoemd, kan het navolgende worden medege deeld: De politie te Brussel had zich tot de politie te Amsterdam gewend met verzoek een onderzoek te willen instellen naar genoemden Maurits Stevens, secretaris van de anarchistische Jeugd Iiternationa le en te Amsterdam woonachtig. Bij te Brussel gearresteerde anarchisten was toch in notitie diens naam en adres gevonden, terwijl de politie te Brus sel mededeelinge nhad ontvangen, dat Stevens bij het complot betrokken zou zijn. De centrale recher che te Amsterdam heeft daarop een uitgebreid on derzoek ingesteld, waaruit belek, dat Stevens nog steeds te Amsterdam vertoeft en Nederland het laat ste half jaar niet heeft verlaten. Door de recherche verhoord, verklaarde Stevens dat het zeer wel mo gelijk is, dat buitenlandsche anarchisten zijn naam en adres kennen, omdat deze in het orgaan der Anarchistische Jeugd Internationale vermeld staan. Aan de hand van het ingestelde onderzoek meent de centrale recherche dan ook, dat Maurits Stevens niet bij het complot is betrokken. NEDERLANDERS TE DAVOS OP DE SCHAATSBAAN. BW# De heer van Laer is heden weer gearriveerd en vertélde ons, dat in het reisplan der Nederlandsche rijders verandering is gekomen. De vier besten (v. d. Scheer, Heiden, Hooftman en één nog nader aan t ewijzen) gaan na Davos naar Trondjhem, Oslo en Stickholm terwijl een drietal anderen (onder wie H. Blaisse als captain) op 20 en 21 dezer in Weenen zullen starten. Kos is op het oogenblik ziek en zal dus waar schijnlijk niet uitkomen op den internationalen wedstrijd alhier. Heden spraken w ijno geven met Ballangrud en hem nog naar zijn oordeel over onze rijders. Ook hij vond van der Scheer den* beste, geschikt voor alle afstanden. Heiden speciaal voor den langen en Hooftman voor den korten afstand. Van deze laat ste roemde hij vooral het goede starten. Na dezen noemde hij nog Jongert dien hij hooger aansloeg dan Pronk hoewel ze elkaar niet veel ontloopen. Intusschen vond hij de Nederlanders sinds 1928 zeer vooruitgegaan en tellen ze reeds verschillende krach ten van internationale klasse. Desgevraagd achtte hij zoowel aan het trainen in Noorwegen als in Zwitserland voordeelen verbonden In Zwitserland roemde hij vooral de betere hoeda nigheid van het ijs en den langeren tijd dat het er is. Noorwegen heeft echter het voordeel dat er meer rijders van klasse zijn, waarvan afgekeken kan wor den. Echter zoolang wij de uitmuntende leiding van Thunberg hebben zal dit wel niet veel gewicht in de schaal leggen. Het feit, dat men in Noorwegen ook des avonds kan rijden, achtte hij niet erg van belang, daar meer dan één uur schaatsenrijden per dag toch niet goed is voor de training. Over het algemeen kwam zijn oordeel vrijwel over een met dat van Thunberg. Hbld. DE 11DE VOLKSTELLING. Een Kon. Besluit is verschenen waarbij bepalin- j gen worden vastgesteld voor de 11e algemeene tien j aarlij ksche volkstelling. TWEE PSYCHOPATEN ONTVLUCHT. I te Leiden twee psychouathen ontvlucht, namelijk 1 Dezer dagen zijn uit het Rijks Psychopathenasyl 1 de 24-jarige S. J. Mook uit Losser, en de 25-jarige 1 F. Goossens uit Duivendrecht. De politie te Leiden heeft uitgebreide maatregelen genomen teneinde de ontvluchten op te sporen. Vermoedelijk zal he den in verband met deze ontvluchting een extra nummer van het Algemeen Politieblad met hun signalement verschijnen. De heeren H. Oyens en Zn. te Amsterdam melden ons: Ongeacht allerhand geleerde beschouwingen over conjunctuur, al of niet doorspekt met re trospectief en prospectief cijfermateriaal, is het ten slotte de kooplust van het groote publiek, dat den loop der koersen beheerscht. Die koop lust kan c.q. de noteerrngen uitdrijven. Zij kan echter ook zoo minimaal zijn, dat zij iedere po ging tot hausse in den kiem smoort. Het heeft, er allen schijn van dat het jaar 1930, wat de effectenbeurzen betreft, voorloopig in het teeken zulk eener koopersstaking zal blijven staan. De Yankees gedragen zich nu min of meer als stoute kinderen, die wel weten een glas te heb ben gebroken, maar de stukken heimelijk pogen te versteken. Dit volk is nu eenmaal mateloos trotsch op eigen kunnen. De diepere zin van Hoo ver's conjunctuurpolitiek is dan ook mede geba seerd op den onwil om toe te geven, dat het land der Sters and Stripes het tegen zooiets ouder- wetsch als een depressie zöu moeten afleggen. Nu zijn wij de laatste decennia wel gewend om over niets verwonderd te zijn, en wij behooren niet tot "hen, die dit manmoedig pogen a priori ridi- culiseeren. Dte private informations, die nu van gene zijde des Oceaans naar ons land doorlekken, toonen wel aan, dat de beurscatastrofe voor bree- de lagen der economisch meest actieve kringen ruïneus is geweest, zoodat er een feitelijke on macht bestaat om de voor Wallstreet zoo noodige koopkracht te ontwikkelen. Waarom nu echter de eerste Beursdag des jaars een zoo gedecideerd flauw verloop moest 'hebben, blijft ietwat raad selachtig, en werkelijk teleurstellend. Dte bijzon der vaste tendentie der Eiuropeesche beurzen ge durende de laatste dagen van '1929 w^s tegen die koude Amerikaansche douche niet bestand. Nu het trommelvuur van wederzijdsche heilwenschen is verstomd, is men weer "sterk geneigd de naaste toekomst met meer dan gewone voorzichtigheid om niet te zeggen neerslachtigheid, te bezien. Het is tegenwoordig dubbel moeilijk geworden om henepen fondsenhouders van advies te dienen. Adviseert men, op grónd van bekende anteceden ten ,tot, manmoedig aanhouden, dan heeft men groote kans door verdere daling te worden ge- loochenstraft. Verkoopadviezen, beteekenen voor den raadsman echter het onbehaaglijk gevoel, xdat men den beroepscontramineurs om zoo te zeggen in de kaart speelt, ^hetgeen niemand gaar ne op zijn geweten zou willen hebben. Fr rest dus niets anders dan meer dan ooit de belangen over zooveel mogelijk rubrieken en soorten te verdeelen, opdat men zich door onverwachte be wegingen niet beangst behoeft te maken. Ook de houders van aand. AA.K.U. beleefden weer een alleronaangenaamste week. Diat een functionaris der Dedibank voor een hem door de A.K.U. aan geboden bestuursbaantje bedankte, kan men zich nog eenigszins voorstellen. De man zou er voor loopig stellig niets dan narigheid van hebben, en zijn bank is nolens volens al zoo sterk bij de aandeden geïnteresseerd, dat zij toch wel stem in het kapittel heeft. D|e aand. A.K.U. zijn echter door het minste zuchtje omver te blazen, en dat door de poor shareholders nu wel heel stevig wordt gezucht, kan men jzich voorstellen. Ook hier voor den raadsman weer dezelfde pijn lijke situatie. Ieder heeft de vage vrees, dat het A.K.U.-concern een hopelooze warwinkel is ge worden, waarvan zelfs wellicht de levensdraad bij hardnekkig voortduren der slechte kunstzijde- prijzen gevaar kan loopen, als niet de Dedibank bereid is door dik en dun te helpen. Aan den anderen kant weet men uit het verleden voldoen de, welke waanzinnige koersstijgingen kunnen worden geboekt, als de conjunctuur omslaat, en niemand durft de verantwoordelijkheid aan om bevreesde aandeelhouders voor de thans geldende koersen hun bezit te laten verkoopen, al heeft eigenlijk niemand meer de vaste overtuiging, dat alles zal reg kom. In zulk een alleronaange naamste situatie hebben handige contramineurs vrij spel. Sapienti sat. Feitelijk hadden Indische waarden zich aanzienlijk moeten herstellen op het bericht, dat het Indische gouvernement ein delijk en ten langen leste tegen de' inlandsche oproerkraaiers is opgetreden. Zeer velen beschikten hier te lande door be richten van vrienden en bloedverwanten reeds over voldoende voorkennis, dat de stokerijen al lerminst een denkbeeldig gevaar vormden, en menigeen ontdeed zich uit principieele overwe gingen van zijn Indische beleggingen. Den kortstondige willigte in rubber werd door New York met één slag onderdrukt. Het zou weinig minder dan een wonder zijn, als 1930 voor deze zwaarbeproefde cultuur de verlossing bracht. Suiker hield zich aanvankelijk door be vredigende consumptie en lager geraamde 1930- producties wat steviger. Kon. Petrol, stonden syevis tranquillus in un- dis. Wellicht lokte het nabije interim-dividend. Ook Parws toonde plotselinge kooplust. Voor prima beleggingswaarden bestond ruime belangstelling. Het opgeschrikte publiek keert terug tot zijn van ouds beproefde leeningen van staat en gemeenten. Rechtzaken MEERVOUDIGE STRAFKAMER TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 7 Januari 1930. 'n gunsteling van de moderne strarrechttoepassing De voormalige marinematroos, thans varensge zel en in hechtenis, Christiaan K., verdacht van verschillende rijwieldiefstallen te Helder, boft reus achtig door de glukkige omstandigheid, dat hij leeft onder de mildere opvattingen van het straf recht. Voor 20 jaar was hij zonder twijfel veroor deeld tot minstens 1.5 jaar gevangenisstraf, doch hede nwerd hij aangenaam verrast door een voor waardelijke veroordeeling tot 6 maanden, met 3 proefjaren en onder toezicht stelling van het Leger des Heils te Amsterdam. Laat ons hopen dat deze coulante behandeling hem in alle opzichten zalig moge zijn. Varen, varen over de baren. De jeugdige bakkersgezel uit de Zijpe, Lambert Ja cob A., welk intelligent jongmensch zijn patroon bestal en op een valsch briefje schoenen op crediet verkreeg staat er ook niet bepaald slecht voor. Hij is candidaat gesteld voor een voorw. straf en men zal trachten aan zijn hartewensch het zeemans leven, te voldoen. In elk geval wordt voorgesteld hem bijv. in het groote woudhuis te laten anti chambreeren tot een passende betrekking zich voor doet. Mocht dus een onzer lezers in het bezit zijn van een stoomjacht en een netten kajuitsjongen noodig hebben dan zal de uitspraak der rechtbank hem "a.s. week vermoedelijk het juiste adres wel aan de hand doen. Het vaderland was in gevaar. De ondernemer van de „Tivoli"-bioscoop te Hel der stoffeerde als premiere amoureus de zondaars- bank, naar aanleiding van het ontstellende feit, dat hij ten behoeve van het handelsregister van de Kamer van Koophandel een onjuiste opgave had gedaan en niet had gemeld dat ook zekere mijn heer Krijnen een 70-jarig architect te Helder, fun geerde als mede-riecteur, waar ze je tegenwoordig al niet voor naar het zondebankje kunnen zenden. De belangrijkheid van dit strafbaar feit was ons in onze onnoozelheid, niet bepaald, maar het was toch ongetwijfeld iets heel bijzonders, daar het groote gedeelte van den zittingmorgen van Dinsdag met deze cause celêbre uit den Helder werd zoek gebracht. De verdachte Kientop, directeur, duchtig aan den tand gevoeld om hem tot erkentenis van zijn on waardigheid van het Handelsregister te krijgen, was absoluut weigerachtig den president dit onschuldig genoegen te gunnen. Hij bleef pertinent volhouden dat zijn voormalige huisvriend Krijnen persoonlijk en mondeling voor de voorname functie had be dankt. Deze oude heer evenwel, die aanvankelijk de functie scheen te hebben aanvaard uit zuivere vriendschap en zonder eenig geldelijk winstbejag, beweerde heden nooit aan het neerleggen van zijn waardigheid te hebben gedacht en zich nog wel degelijk te beschouwen als werkzaam mede-direc teur. Het personeel van de bioscoop daarentegen ver klaarde unaniem nooit iets van 's heeren Krijnen activiteit als mede-uitdeeler der lakens te hebben bemerkt. Als de heer van T. afwezig was, gaf me vrouw van T. de orders. Wordt daar nu eens wijs uit. De heer officier echter had geen meerdere voor lichting noodig om het bewijs wettig en overtuigend te achten en niet minder dan het gepeperde som metje van f75 boete of 75 dagen tegen mijnheer den directeur te vorderen. Mr. Buiskool van Schagen, de onjuiste handels- register-inlichter als raadsman en verdediger ter Zijde staande, liet natuurlijk geen middel onbe proefd om aan te toonen dat zijn geëerde cliënt niet strafbaar was en leest daarbij zelfs vervolging ter wille van de rechtvaardigheid, aangezien de fungeerend president mr. Ledeboer hem een bemer king toediende, omdat pleiter de finantieele positie van getuige Krijnen ter sprake had gebracht. Waarop mr. Buiskool als strafrechtpleiter sans peur et sans reproche, niet aarzelde de juistheid daarvan loyaal te erkennen en onmiddellijk bereid was was zijn peccade op de rechtstafel te deponee- ren. Wee den visscher, die de schepenwet durft negeeren en saboteeren Zoo'n weerspannige spieringmepper zullen ze hier eens mores leeren. De 30-jarige heer Klaas Jelle K., schipper en ei genaar van de Urker botter UK 185, genaamd „de Jonge Frederik" verscheen heden in vol Urker ge waad voor de meervoudige strafkamer.-heeren naar aanleiding van een veroordeeling tot 5 dagen hech tenis, hem welwillend opgelegd door den Hoorn- schen kantonrechter, omdat hij het had gewaogd te Scheveningen de schepenwet te overtreden. En daar onze schipper niet bijzonder gecharmeerd was op die 5 dagen hechtenis in het bekende staats- logement, voornamelijk door dronkaards en bede laars begunstigd, was hij in verzet gekomen tegen dit vonnis. De zaak zat dan zoo in mekaar dat KI. in het bezit had moeten zijn van een keuringscerti ficaat dat zijn schip aan de gestelde eischen vol deed en de vereischte reddingsmiddelen aanwezig waren. Met dit certificaat was het hem vergund zich verder in zee te wagen dan in het gezicht van de kust en toen hij dus te Scheveningen door een inspecteur der scheepvaart werd gecontroleerd en dit certificaat niet kon toonen, kreeg hij het bevel zijn. schip in de haven vast te leggen. Klaas zag doar echter weinig voordeel in en was zoo bru taal na het uitgereikte aanhoudingsbevel beleefd van de hand te hebben gewezen, het anker te lich ten en het zeegat te kiezen. Zijn nummerbord ver ried hem tchter en werd hij, ook omdat hij niet de eerste maal met dit watertje voor den dokter kwam voor 5 dagen ratslikken de pisang. Natuurlijk ver wekte deze niet alledaagsche strafzaak ongewone emotie. De officier had zelfs twee heeren scheep- vaartinspecteurs gedagvaard om Klaas er degelijk en solide in te luizen. Blijmoedig werd dus ook ge vorderd bevestiging van het vonnis, welke eisch na tuurlijk met taaie volharding werd bestreden door den verdediger mr. Prins, die vrijspraak conclu deerde of een licht geldboete en liefst heelemaal geen straf, daar deze zaak, die ongetwijfeld wel aan de uitspraak van den Hoogen Raad zal wor den onderworpene, gevoegelijk als principieel kon worden beschopwd, zoodat het onnoodig was, een fatsoenlijk man daarvoor den sukkelamolen in te drukken. De zoetste minnedrank heeft dikwerf een galbittere nasmaak. De Israëlitische heer Hijman B. te Hoorn, had zich indertijd de katholieke mej. Margaretha T. tot echtgenoote verkozen, doch het scheen dat ook deze zeldzame combinatie geen waarborg schonk voor een gelukkig harmonieus huwelijk. Het gevleugelde woord van vader Catst: Waar twee slapen onder één deken, krijgen ze dezelfde streken, kon hier dan ook niet worden toegepast. Zware onweerswolken verduisterden den eenmaal zoo helderen huwelijkshemel en scheiding van ta fel en bed, een voor dezen luxueuzen tijd wel wat armoedige uitdrukking, beter zou men va nschei- ding tusschen Lit jumeuax en dressoir kunnen spre ken, was het gevolg en werd het uit dit huwelijk geboren dochtertje Margaretha bij beschikking der Haarlemsche rechtbank in welke plaats de echtge noote bij haar moeder was gaan wonen, aan den te Hoorn vertoevenden man toegewezen. De moeder kon zich echter met deze uitspraak hoewel door de omstandigheden gerechtvaardigd niet vereeni gen. Reeds in 1927 waagde zij een poging tot ont voering van het kind en werd toen voorwaardelijk voor dit f eitgestraft. Na het verstrijken echter van dien proeftijd scheen de indruk van deze straf bij de vrouw vervaagd, althans trachtte zij op 6 September opnieuw zich van haar dochtertje, dat wordt opgevoed door de grootouders B., meester te maken. Zij wachtte het meisje, toen het zich naar school begaf, op en nam het mede naar het station, met het doel het kind naar Haarlem te voeren. Door de inmiddels gewaar schuwde politie werd het voornemen op het perron reeds verijdeld en het kind naar de grootouders teurggebracht. De vrouw heden terecht staande was zeer opge wonden en riep onder de ondervraging van den pre sident: Ik ben de moeder en het is mijn kind! Het is mijn eigen vleesch en bloed en daarvoor wil ik mij opofferen. Ik ben katholiek. Op zoo'n hartstochtelijke uiting van moederliefde en geloofsovertuiging, moest zelfs een machtig heer als de president het hoofd buigen. Gevorderd werd f 75 boete of 75 dagen waarop de verdediger mr. van der Loos de rechtbank in over weging gaf de verdachte vrij te spreken, daar zijn inziens, omdat de vrouw nog niet in den trein had plaats genomen, het delict nog niet was voltooid Wij vreezen echter dat de pleiter dit pleiziertje zal moeten missen, daar uit het ambtseedige proces verbaal wel degelijk belek dat verdachte met het kind reeds in een spoorwegrijtuig had plaats geno men. Het valt moeilijk het een ieder naar den zin te maken. De 24-jarige chauffeur Jan K. te Helder was al thans in het minste niet tevreden met een veroor deeling tot 25 gulden boete door den kantonrech ter aldaar, op grond dat hij daar op 30 Mei met een door hem bestuurd 4-wielig motorrijtuig, meer uit vqerig auto genaamd, op de Bassingracht rijdend, geheel onnoodig zoo ver naar links was uitgeweken dat een aanrijding met een andere auto door Jas per Zwagerman bestuurd, het gevolg was. De mis kende chauffeur kwam alzoo in hooger beroep en stond nu te beweren, dat dit gewraakte uitwijken noodzakelijk was, om een onhandig geplaatste lan taarnpaal te kunnen ontwijken. Hij mocht echter helaas met deze lumineuze vinding bij den offi cier geen succes noteeren, daar bevestiging van het vonnis werd gerequireerd. Al te krachtige verdediging van vaders erfdeel. De landbouwer K. te Oudendijk was in Nov. van het vorig jaar zeer onaangenaam getroffen dat de muur van een zijn erf belendende zuivelfabriek op een gedeelte van zijn erf werd opgetrokken, buiten zijn toestemming Tevoren was hem voor dien grond nog f 600 geboden, wat door hem was geweigerd, zoodat de stemming niet bepaald vriendelijk was tegen de metselaars met het opmetselen van den muur belast. De 28-jarige gehuwde zoon, Cornelis, voelde na tuurlijk ook het ongelijk zijn ouden vader aange daan en wond zich daarover op 7 November zoo geweldig op, dat hij een hamer greep en daarmede den 23-jarigen metselaar de Jong met twee duchti ge meppen op hoofd en kaak neder sloeg. Het duur de wel een da gof 17 eer deze gewonde kelkbewerker in het ziekenhuis door geneesheer en tandarts weer zoover was opgelapt, dat hij er toonbaar uit zag. De dader van dezen aanslag stond heden terecht trachtende de rechtbank te overtuigen dat hij voor af door de metselaars was bedreigd en daarna niet meer wist, wat h ijhad gedaan. De metselaars konden zich dit echter beter her inneren en voegden er bij, dat verdachte Kees, na den hamer te hébben neergeworpen, ook nog van de inderdaad ernstige en levensgevaarlijke mis een mes had getrokken en daarmede had gedreigd In dit geval bleef er van die verdediging niet veel zaaks over en requireerde de officier op grond handeling; niet minder dan 1 maand gevangenis straf. De wakkere verdediger mr. Belonje, kreeg nog 't ingenieuze idee de rechtbank voor te stellen de han deling van zijn cliënt te beschouwen als een geoor loofde overschrijding van wettige zelfverdediging, doch wij vreezen dat de rechtbank aan dit aas niet zal willen bijten. Daarvoor waren de bedreigingen te dubieus en sloeg, oprecht gesproken, Kees met zijn hamer wel wat hard. Absoluut niet begeerde overheidszorg voor de licha melijke welstand van een militieplichtige. De 19-jarige militieplichtige Cornelis H. te Winkel die vermoedelijk al zeer weinig begeerte heeft voor het dragen van 's Konings rok, had van den bur gemeester een uitnoodiging ontvangen om voor den keuringsraad, onder voorzitterschap van majoor Gorter, te verschijnen, aan welke uitnoodiging den nonchalanten aspirant Witte boon niet voldeed, zoo dat hij heden voor dit feit werd opgeroepen als verdachte en evenmin zich present meldde. Ver moedelijk is Kees met die kwaal geboren. De offi cier echter was van meening dat hier vrijspraak moest volgen, omdat niet was gebleken dat de mi nister deze keuring noodig oordeelde. De burgemees ter van Winkel stond wel versteld van deze onbegrij pelijke orakeltaal, maar we zouden hem en zijn collega's in overweging willen geven zich in het vervolg met die oproeping voor den keuringsraad niet meer uit te slooven, indien verdachte door de strafkamer wordt uitgsproken. De minister moet zelf de invitaties dan maar rond gaan brengen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6