Uit den Omtrek Buitenland Nieuwstijdingen oos doodt het haar en zorgen voor anderen, maar op hun ouden dag zelf onverzorgd achter blijven. De vergadering verklaart zich accoord met het voorstel. De heer W. Keppel meent, nu de invoering van t U. C. B. een zekere dwang is, dit een revolutie be werkt onder de tuinbouwers. De voorz. zegt dat het geen dwang is, het is ech ter een besluit van de algemeene vergadering dat moet worden uitgevoerd. Spr. weet wel, dat de om standigheden meebrengen alsof het wel dwang is. Dekool mag echter verkocht worden onder den naam dien zij verdient. Kool zonder bemerkingen j gaat absoluut onder het U. C. B.-merk. Zijn er af wijkingen dan staan de namen er voor als: zwakke of I K„ of D. S. of B. D. S. Er zijn dus verschillen de rubrieken. Het U. C. B.-merk brengt geen ver andering in de sorteering. Door de vereeniging be- staat er dwang, hetzelfde is het met U. C. B. Goede kool is eenmaal goede kool, en hierin valt geen ver andering te brengen. De heer Keppel zegt, als er een schuit met goede kool wordt aangevoerd, waaronder een enkele niet goed is, welke soort is het dan? Wordt die kool dan achteraf gegooid? Zoo iets heeft spr. toch mee gemaakt. De voorz. vraagt spr. of hij er eprsoonlijk last van heeft gehad, dat zulke kool achteraf werd gegooid. In de laatste negen dagen is er geen aanmerking gemaakt, indien het U. C. B. er op stond. Wij kunnen wel zeggen, het U. C. B. moet er uit, want wij hebben goede kool, maar daar gaat het niet om. De heer Keppel zegt niet tegen het U. C. B.-merk te zijn, echter een ieder moet vrij zijn. De voorz. zegt, dat het U. C. B.-merk over de geheele wereld wordt nagemaakt en elk land tracht Holland na te doen. Hierdoor moeten wij trachten het te houden zooals het is, ja zelfs het te verbete ren. Als men hoort wat er in andere landen voor wordt gedaan, dan moeten wij alles doen om door soort en verpakking den boventoon te blijven voe ren. Het U. C. B.-merk is alleen daarvoor om beste kool aan de veiling te krijgen. Het is niet onmo gelijk, zelfs zeer zeker dat van regeeringswege ei- schen zullen worden gesteld. Zulks is echter niet wenschelijk. De heer Visser vraagt of er controle wordt uitge oefend van de zijde der koope'rs. De voorz. zegt, dat het daarom juist gaat. Op een vraag van een der ledenals er niets op de schuit wordt gezet, omdat den bouwer het niet kan schelen, of de kool geveild wordt voor U. C. B. of doorschot, zegt de voorz. er „zwakke' op te zetten. De heer Zeeman zegt bij geruchte te hebben ver nomen dat er geveild werd onder U. C. B. of door schot. Spr. heeft zich zelf overtuigd, dat dit niet waar was. Er zijn verschillende namen van soorten genoemd. Nu noemt spr. een geval hetwelk spr. mee maakte waarbij de kool niet voor het U. C. B.- merk werd geaccepteerd en ook geen doorschot was Welk soort was het dan wel? Wat scheelde er aan? De kool was ruw behandeld en vertoonde hier en daar kneusplekken. Spr. gevoelt zelf zeer veel voor het U, C. B., doch als er kool is, waar aan den -struik weinig of geen kanker is, doch bovenop alle richting uitwijst, dan stelt spr. de vraag wat voor kool is het Het eigenaardige is echter dat het U. C. B. niet betaald wordt en ook niet beantwoordt aan alle waarborgen. Er moet thans water in den wijn. Wel licht is zulks dit jaar goed, echter zal kool thans onder het U. C. B. het volgend jaar niet meer hier onder kunnen. Als men de praktijk in oogenschouw neemt, zal het besluit van het U. C. B. niet uitge voerd kunnen worden, vooral daar het in Noord- scharwoude niet van kracht is. Het is daarom een zaak van den Vierbond en niet van de L. G. C. De voorz. vraagt den heer Zeeman of hij kon zien dat de kool beschadigd was. De heer Zeeman antwoordt ontkennend. De voorz. vraagt, nu de kool, die beschadigd was, onderin lag, welke schuld de L. G. C. treft, dat die kool niet onder het U. C. B. werd geveild? In dit ge val was deze dus nihil. Hierop volgt een discussie tusschen den voorz. en den heer Zeeman, waarbij de eene het U. C. B. verdedigt en de ander het aanvalt. De voorz. zegt tenslotte, als de leden van mee ning zijn, dat de invoering van het U. C. B. merk op het oogenblik niet gewenscht is, een schrijven gericht zal worden aan de L. G. C. Tevens izal daarin naar voren worden gebracht dit punt in bespreking te brengen op den Vierbond Na een korte gedachtenwisseling wordt hiertoe besloten. De heer P. Zeeman zegt dat er door de Provinci ale commissie besluiten worden genomen, welke niet op de afdeeling zijn besproken. Spr. betreurt zulks en hoopt dat er in het vervolg rekening mee wordt gehouden dat alleen die voorstellen worden behandeld, welke aan de goedkeuring en bespreking zijn onderworpen aan de tuinbouwbonden. De voorz. zegt niet te begrijpen, hoe de heer Zee man zulks kan zeggen, daar stedes volgens de op merking van den heer Zeeman wordt gehandeld. Contributieregeling. Door het bestuur wordt voorgesteld de bestaan de regeling te handhaven, t. w. 2 cent per snees te heffen en indien zulks noodig mocht blijken in het najaar nog eens 1 cent te heffen. De heer Klingeier stelt voor 2 oent per snees, doch de 1 cent per snees te betalen uit het reser vefonds. De voorz. stelt voor hierover te stemmen, echter gaan er stemmen op dat zulks niet mogelijk is. Tenslotte wordt besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Rondvraag. De heer Zeeman spreekt er zijn leedwezen over uit dat aan de kunstmatige fabricage van stikstoffen groote gevaren zijn verbonden. Spr. hoopt dat de wetenschap het zoover moge brengen, dat zulks tot een minimum wordt teruggebracht. Voorts wordt door spr. het Thomas fosfaat ten zeerste aanbevo len. De heer Jb. Kramer zegt, dat het jaarverslag niet volledig was en de secretaris met opzet iets heeft weggelaten, waarschijnlijk voortspruitende uit een valsche schaamte. Kortgeleden nl. heeft de secreta ris zijn 25-jarig huwelijksfeest herdacht. Als be stuurslid heeft spr. op de receptie eenige woorden ook namens de leden tot den jubilaris gericht, hier bij de hoop uitsprekende dat de heer de Boer nog vele jaren het secretariaat mag vervullen. Met deze woorden stemmen de aanwezigen door luid applaus in. De heer W. Verkroost vraagt naar een plaats voor het telen van suikerbieten en door een der' andere aanwezigen naar een plaats voor taaie gele. De voorz. zegt toe, dat het bestuur hieraan zijn aandacht zal schenken en zal een wijziging der zetkoolregeling hiervoor noodzakelijk zijn. Hierna wordt het woord gevoerd door den Burge meester Jhr. A. L. van Spengler, die den voorz. hartelijk dank zegt voor de welkomstwoorden tot hem gericht. Z. E. A. zegt gaarne gelegenheid te hebben gevonden deze vergadering bij te wonen. Het spijt Z. E. A. dat deze jaarvergadering gehou den wordt onder zulke slechte tijdsomstandigheden echter hoopt spr. dat thans het eindpunt van slech te opbrengst bereikt is en spoort de leden aan de groote vraagstukken, welke de vereeniging bezig houden, goed onder de oogen te zien. Tevens hoopt spr. dat het vertrouwen in de voor mannen niet geschokt zal worden, daar door de be stuursleden steeds ernstige studie wordt gemaakt van de hangende problemen. Al heerscht er thans pessimisme, een slecht jaar zal weer gevolgd wor den door een goed jaar. Spr. besluit met de hoop uit te spreken, dat de vereeniging nog lang moge genieten van de gaven van de leiding van den voor zitter, tevens veilingleider. De secretaris dankt hierna voor de tot hem gerich te woorden en brengt den leden dank voor het hem geschonken blijk van belangstelling. De voorz. dankt als tolk der leden den burgemees ter voor de welgemeende woorden en zegt overtuigd te zijn dat Z. E. A. met hart en ziel meeleeft met den tuinbouw en dan ook niets liever ziet dan dat het allen goed gaat, vooral daar Z. E. A. burge meester is van twee gemeenten die haar hoofdbe- staan vinden in den tuinbouw. Spr. hoopt dat Z. E. A. steeds de jaarvergaderin gen zal kunnen bijwonen. Met een woord van dank aan het eerelid, leden en Pers voor hunne aanwezigheid sluit de voorz. hierna de vergadering. Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. DE D. T. S. BAZAR. De laatste dag der bazar mag zeker niet de slecht ste worden genoemd. De vele attracties mochten zich in een groote be langstelling verheugen. Velen beproefden hun ''ge luk met het rad van avontuur. De theetuin was steeds druk bezet. In den loop van den avond werden de uitslagen der verschillende attracties bekend gemaakt en ge durig weerklonken juichkreten vanuit de clubjes in wier midden zich een der gelukkige winnaars bevond. Uitslagen der diverse attracties annex verlotingen. De overjas viel ten deel aan mevrouw J. Elecen- Schipper, die dezen prijs wederom voor de bazar ter beschikking stelde. De winnaars der schilderijen waren de heeren A. Kieft C'z. en C. Bakker. Het aantal erwten hetwelk in een ïlesch verze geld was, is geraden door den heer M. Kuiper. Die gelukkige winnaar het tafelkleed was de heer St. de Rijke. Het krentenbrood is gewonnen door den heer O. Jongsma, 'terwijl de artistie kbeschilderde pot in handen viel van mevr. W. PrangerKroon. De winnaars van de vlotbrug zijn de heeren: le prijs P. Engering; 2e prijs W. Jonker; 3e prijs P Paarlberg; Van de Sjoelbak le prijs W. C. Bouman; 2e prijs C. v. Zijl; 2e prijs J. Eecen Mz.; 3e prijs Mevr. Kramer- Wit. Voor het motorcostuum bleken velen hetzelfde aantal kilometers geraden te hebben. Er waren nml. 9 menschen die het getal 5555 hadden op gegeven .hetwelk het juiste aantal was. Na lo ting werd de gelukkige winnaar de heer Jb. Droog. Ofschoon er nog geen cijfers bekend zijn, mogen wij wel verklappen dat de opbrengst niet tegenvalt. OUDKARSPEL. Hedenmorgen geraakte een werkauto, waarin 7 arbeiders van het P. E. N., in de Woudmeer te wa ter, doordat, zooals wij vernamen, de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt raakte. De auto ging over zij en kwam met den kop in de sloot te recht. Vijf arbeiders werden gewond, die door dr. Vogelenzang werden verbonden. Met een autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken ging het daarna naar Halfweg terug. DIRKSHOHN. Daartoe uitgenoodigd door de drie kiesvereni gingen Krabbendam, Noordscharwoude en Dirks- horn, trad Oud-minister Van Dijk, Woensdag 15 Januari, op in de Geref. kerk te Dirkshorn met een rede over: ,,de politieke toestand". Ruim tweehonderd belangstellenden hadden zich opgemaakt om deze rede te beluisteren. De voor zitter ,de heer L. Doekes, opende om 7 uur de vergadering ,liet zingen Ps. 73 vs. 14 en ging voor in gebed. Hij las Psalm 19 en heette daarna den spreker er. de aanwezigen hartelijk welkom. Hij wees op de eendrachtige, samenwerking der drie kiesvereenigingen, "die hij dichterlijk: ,,het klaverblad van het Noorden" noemde. "Door die eendrachtige samenwerking was het mogelijk een vergadering als deze te beleggen. Toen was het woord aan den heer Van Dijk. Hij teekende ons eerst, hoe de politieke toestand was vóór en tijdens het laatste coalitie-kabinet; 't kabinet Colijn. Hij herinnerde er aan, hoe door "t aannemem van 't amendement Kersten, dat aandrong op 't afschaffen van de gezantschaps- post bij het Vaticaan, een eind werd gemaakt aan de werkzaamheid van dit kabinet en de samen werking tusschen de drie rechtsche groepen werd verbroken. In den breede behandelde spr. toen de pogingen ,die gedaan werden om een nieuw minis- teri ete vormen, welke pogingen eindelijk succes hadden, zoódat een nieuw kabinet, 't extra-par lementair kabinet De Geer, kon optreden. In rake trekken werd de politieke toestand in dien tijd geteekend. Door spr. werden op zeer duidelijke wijze, de voordeelen aangetoond van een parlemen tair kabinet, boven een extra-parlementair ka binet. Na eenige beschouwingen over den arbeid van 'tministerie De Geer, kwam spr. tot de politieke toestand na de verkiezingen van "1929. Wie toen gehoopt had op herstel der coalitie, kwam be drogen uit. Bij het onderling overleg der 3 rechtsche groepen bleek, dat de chr. historischen zich niet wilden vastleggen op een regeerïngs-t program. Interessant, was het, wat spr. zeide over de verschillende middelen die men beproefde om alsnog te komen tot de vorming van een ka binet, zooals wij ons dat in "die dagen hadden ge wenscht,. Het mocht echter niet baten. Nu werd dcforMin. Ruys de Beerenbrouck een extra-par lementair kabinet gevormd uit geestverwanten van de rechterzijde, het beste, wat we in de tegenwoordige omstandigheden konden verkrijgen Daarna behandelt spr. nog de bezwareff, die wel 'eens tegen de coalitie worden ingebracht en ook de vraag of de a.r. in den loop der tijden aan hun beginselen zijn getrouw gebleven. Hij roept nog eens voor onze verbeelding op de groote figuur van Groen van Prinsterer, hij herinnerde aan zijn machtigen wapenroep: „Tegen de revo lutie het Evangelie, en wees er op, dat Groen v. Prinsterer reeds de noodzakelijkheid der coalitie inzag. Tot slot wekt spr. op tot ernstige bestu deering der beginselen en eindigt* met een beroep te doen op de leden der ar. partij om door te gaan met krachtige propaganda en de voormannen ook in gebed te gedenken. De rede werd in stille aandacht aangehoord. Nadat eenige psalmverzen waren gezongen, werd gelegenheid gegeven 'tot 't stellen van vra gen, waarvan gebruik werd gemaakt door de hee ren: F. v. Dijk, Put, Van Breugel, DL de Geus en Elzenga. Bi den breede worden de vragen door spr. beantwoord. De Voorzitter dankte den ge- achten spreker voor zijn duidelijke 'en leerzame rede en sjoot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Het was een geslaagde vergadering. Wie geko men is, om iets naders 'te 'hooren over de politie ke toestand" is zeker niet Teleurgesteld.'Op glas heldere wijze werd deze door'spr. geteekend. Het is te hopen, dat de'3 kiesvereenigingen op dezen weg mogen voortgaan en dat men, door groote belangstelling toont, haar streven ook in dit opzicht te waardeeren. MAARTEN. Zondagavond hadden wij het genoegen met de Tooneelvereen. „Ormenio" uit Anna Paulowna kennis te-maken en wel in café „De Tuinbouw" alhier, waar door hen werd opgevoerd het too- neelspel van Jan Fabricius, getiteld „Ynske". Wij schreven genoegen ,en dat was het voor de oezoekers welke van tooneelspel houden, daar hier mooi spel te zien was. Om een elk, welke ons dit genot verschafte een pluim op den hoed te zetten, behoort niet tot onze gewoonte, daar het geheel af was, maar een woord van lof voor ons „"Ynske" mag toch niet achterwege blijven, daar haar keurig spél dit verdient.' Als loon voor aller werken weid dan ook door de vele aanwezigen telkens geapplaudiseerd. KRABBENDAM. Zaterdagavond ontstond tijdens afwezigheid van den bewoner ,de heer P. P., in diens wo ning een begin van brand. Gelukkig kwam de be woner thuis op een moment dat een ernstige brand nog kon worden voorkomen, hoewel reeds een gedeelte van de kamerwand en een deur heel wat van het vuur hadden geleden. Tevens werd eenig - huisraad vernield. Oorzaak was het te dicht bij de kachel drogen van kleuren. Verzeke ring dekt de schade. HET WEER IN HET BUITENLAND. Het Fransche departement van koloniën deelt mede, dat hevige onweders met regen meer dan 2 dagen achter elkaar Manandj ara op Madagaskar geteisterd hebben. Er is groote schade aangericht aan de bestuursgebouwen. De helft van de inboor - lingenstad is vernield. Er worden geen persoonlijke ongelukken gemeld. De hevige ko uin het midden-Westen der Ver. Staten duurt voort. Na een aantal sneeuwstormen is het in enkele plaatsen kouder dan ooit tevoren. Volgens de ingekomen berichten zijn in de laatste 3 dagen 21 menschen doodgevroren. De hevigste kou wordt uit Basin in den staat Montana gemeld, waar de thermometer gisteren tot 48 graden onder nul daalde. Men vreest, dat er onder het vee in de staten Wyoming en Texas groote verliezen zijn. Uit Casablanca wordt gemeld, dat in Spaansch Marokko een felle koude heerscht. Door den hon ger gedreven komen panters en wilde zwijnen tot in de bewoonde streken. Een inboorling werd door een wild zwijn aangevallen en doodelijk gewond. De bewoners der bedreigde streken trachten geza menlijk de roofdieren te bestrijden. ERNSTIGE VLIEGRAMP. 1G DOODEN. Te San Diego in Californië vohd een ernstige vlieg ramp plaats. Een 3-motorig Maddux passagierstoe stel keerde van het weekend terug met een aantal passagiers. Met de bemanning bedroeg het aantal inzittenden 16 personen Boven de strandpromenade van San Diego bemerkte men dat de motoren wei gerden en men zag den piloot met toestel manoeu vreeren om te trachten het nog op een veilige lan dingsplaats neer te zetten. Het toestel was reeds dicht bij <len grond toen plotseling een explosie plaats had. Men zag het toestel gehuld in een ge weldigen steekvlam en toen stortte het brandend omlaag. De val was zoo hevig, dat de brandende deelen van het toestel over grooten afstand wer den weggeslingerd. Aan redding der inzittenden viel niet meer te denken. Ook vele slachtoffers wer den weggeslingerd. Met moeite slaagde men er in de ongelukkigen uit de resten van het vernielde toestel te bevrijden. Alle 16 inzittenden zijn om het leven gekomen en de lijken zijn verkoold en onher kenbaar verminkt. Het bericht van den ramp verbreidde zich met groote snelheid en binnen weinige minuten waren reeds de eerste ambulancewagens met medische hulp ter plaatse. Helaas viel er voor de doktoren en verpleegsters-toen niets meer te doen. Het veronge lukte toestel behoorde aan de Trans Continentie line. Onder de slachtoffers bevinden zich 8 vrouwen EEN POMPOEN VAN 57 POND. Het Zeeuwsch-N. Brab. Landbouwblad reprodu ceert een foto van een pompoen, die 56 pond en 4 ons weegt. Deze geweldige vrucht, die een omtrek heeft van 142 c.M. en een hoogte van 59 c.M. is ge kweekt door den heer P. Priester, 't Hof Wilhelmina te Borssele, die het ding afstond aan het Zeeuw- sche Landbouwhuis. DE MOORD IN DEN POLDER BLIJDORP. Kort na den moord gepleegd op het meisje in den polder Blijdorp, heeft de politie een brief van ie mand uit Venlo ontvangen, waarin werd aangebo den den dader aan te wijzen tegen belooning van 1000 gulden. De belooning behoefde pas te worden uitgekeerd na veroordeeling van den aangewezene door deh rechter. De politie is in dit voorstel getre- DRAISP-vanVALKENBURG'S e A -iLEVERTR LEEUWARDEN den hetgeen zij heeft kenbaar gemaakt aon den be trokkene door een advertentie in de „Limburger Koerier." Op deze advertentie is nog uit Maastricht bericht ontvangen. Ondanks verschillende oproepin gen per - advertentie heeft de briefschrijver zich Aooit bekend gemaakt. De politie tracht nu den man op te sporen, teneinde hem als getuige te kun nen hooren. HET ZEVENDE KETOURVLIEGTUIG. Bij de K. L. M. is bericht binnen gekomen dat het zevende retourvliegtuig de P. H. A. E. O. Zondag morgen om 5.35 uit Djododphoer is vertrokken en te 9.55 te Karatsji is aangekomen, vandaar om 11 uur is vertrokken en te 16.05 te Djask is aangeko men. Alles is wel aan boord. BURENRUZIE. Een oude man vermoord Te Walderveen bij Barneveld werd Zaterdag avond de bijna 66-jarige J. Kieft tegen half elf dopr la waai in zijn slaap gewekt waarna hij opstond en naar buiten ging, heel spoedig gevolgd dor zijn iets oudere vrouw. Toen de vrouw echter buiten kwam, zag zij haar man reeds tegen den grond liggen, die mededeelde door zijn buurman met een bijl en een schop zwaar te zijn mishandeld. Na een vreeselijk lijden is de man hedennacht overleden. De buren zijn gearresteerd. EEN NIEUWE „MISS HOLLAND.' wegens overschrijden der leeftijdsgrens. Het is droevig, maar waar. „Miss Holland" is „Miss Holland" af, maar „Miss Holland" is er! Zij heet alleen nu anders en komt niet meer uit den Haag maar uit Ginneken. De Zaterdagmiddag met zooveel geheimzinnig heid en Zaterdagavond met 'des te meer openlijk heid den volke voorgestelde schoonheidskoningin was nl. ongemerkt de „internationale schoonheids leeftijdsgrens" voorbijgegaan en begrijpelijkerwijze vergat een jury bestaande uit zooveel heeren haar naar haar geboortebewijs te vragen. Zij mocht niet ouder dan vijf en twintig zijn en ziet zij was één jaartje ouder. Gelukkig werd Marietje van der Rest uit Breda (Ginneken) - zijn wij goed ingelicht onmiddel lijk bereid gevonden de waardigheid van mej. Kus- ter over te nemen. Stel u voorwant als zij eens niet gewild had? VIERJARIG MEISJE DOOR DE TRAM GEDOOD. Zondagmorgen is een 4-jarig meisje toen zij met haar moeder in de Lange Viestraat te Utrecht liep, bij het spelen plotseling onder een wagen van lijn 3 geraakt, meldt de „Crt." Het meisje werden bei de beenen onder de knie afgereden. Zij is per auto van den G. G. D. naar de Rijksklinieken overge bracht waar zij in den loop van den namiddag is overleden. DOODELIJK AUTO-ONGEVAL. Op de Akerstraat bij Hoensbroek wilde, naar de „Crt." meldt, Zaterdagavond de 13-jarige J. Bur- man, nadat hij voor de ouderlijke woning uit een auto was gestapt, de straat oversteken, maar was zoo onvoorzichtig niet eerst uit te kijken, met het mond. Het slachtoffer bekwam zoodanige ernstige hoofdwonde, dat hij bijna onmiddellijk overleed. ONGELUKKEN. De arbeider Reurts, die Donderdag bij het rooien van boomen aan den Slotterburgwal te Purmerend door een boom is getroffen, is aam zijn verwondingen overleden. De 18-jarige Marie D uit Bree, werkzaam op de Philipsfabrieken te Eindhoven, is Zater-; dag onderweg uit een autobus gevallen en zoo danig verwond, dat ze op slag dood was. Per Telefoon. AMSTERDAM, 21 Jan. 1930. (V.D.) Hedenmorgen heeft op den Haarlemmerweg nabij het kruithuis, een zeer ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een reiziger met een kleine auto reed uit de rich ting Amsterdam naar Haarlem. Ter hoogte van het kruithuis wilde de bestuurder een groote benzine auto van de A. P. C. passeeren. Juist toen hij met groote snelheid links van den weg reed, kwam een auto uit de andere richting. Om een botsing te ver mijden schoot de kleine auto voor de benzineauto uit. Plotseling stond de kleine auto op onverklaar bare wijze stil en sprong de auto van de A. P. C. als een wolf boven op de kleine, die totaal werd vernield. De bestuurder was onmiddellijk dood. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. Het stoffelijk overschot is per auto van den G. G. dienst naar Amsterdam overgebracht. Radio-Omroep Programma HILVERSUM. Woensdag 22 Januari. 10.10.15 morgenwijding. 122 middagmuziek. 2 3 radio-kinderkoorzang. 34 naaicursus. 44.30 pia nomuziek. 55.30 lezing. 5.306.45 dinermuziek. 6:45—7.45 Italiaansch. 7.458 Richard Tauber pla ten. 8—9 Concert Nico Treep. 99.45 nutslezing o. Indië. 9.4511 voortzetting concert. 1112 platen. Donderdag 23 Januari. 1010.15mor gen wij ding. 12—2 middagmuziek. 23 platen. 3—3.30 huisvrouwenhalfuur. 3.304 platen. 4—5 ziekenuurtje. 5.306.45 vooravondconcert. 6.457.15 landbouwhalfuurtje. 7.157.45 Fransch. 7.458.15 platen. 8.15 concertgebouw Amsterdam. Hierna tot 12 uur „La Gaité" Amsterdam. Programma HUIZEN. Woensdag 22 Januari. N.C.R.V. 8.15—9.30 morgenconcert. 10.30—11 zie- kendienst. Ur-11.30 platen. 11.3012.30 harmonium 12.302 middagconcert. 2.4.15 concert. 2.453.15 lezen. 4.155 platen. 56 kinderuurtje. 66.30 elee tro. 6.407.10 berekeningen. 7.108 huisgezang. 88.30 bestuursmededelingen. 8.3011 uitzend- avond. 1010.30 radio-onderricht. Donderdag 23 Januari. N.C;R.V. 8.159.30 morgenconcert. 1010.30 dames koor. 10.30—11 ziekendienst. 11—11.30 lectuur. 11.15 —12.30 landbouwhalfuur. 12.302 middagconcert. 2—2.35 schooluitzending.e 2.45—3.45 handwerken. 45 ziekenuurtje. 55.45 lezing. 5.456.30 orgelcon eert. 6.40—7.10 litteratuur. 7.10—7.40 lezing. 7.40— 8.10 maleisch. 8.10 uitzendavond. Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uwhoofd- I huid en wasch daarna Uw hoofd met warm water I en gewone zeep of nog beter met Purolzeep. Her- I

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2