[Woensdag 5 Eebruari vergaderde de Baad van bovengenoemde gemeente des morgens half 10 in het raadhuis onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer A. Klerk, burgemeester .tevens secretaris. Aanwezig allen. Opening en vaststelling notulen. De Voorz. zegt met veel genoegen te consta- teeren ,dat de wensch, geuit op de laatste ver gadering in '29, alle leden in gezondheid in 1930 te zullen zien, in vervulling is gegaan. Spr. hoopt, dat het voor de leden en hunne gezinnc-i: een voorspoedig jaar moge zijn, al is de huidige toestand verre van rooskleurig. Spr. hoopt dat als het einde van 1930 is bereikt, de toestand zich in gunstigen 'zin zal hebben gewijzigd. Ook de pers deelt in de geuite wenschen. Deze worden zonder opmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen mededeelingen. a. Voorloopige vaststelling rekening Keurings dienst voor waren over 1928. De gemeente ontvangt een bedrag terug van f 24.81 hetwelk te veel is betaald. b. Alsvoren van de begrooting Keuringsdienst voor waren over 1930. De bijdrage van deze gemeente is geraamd op f208.43. c. Goedkeuring wijziging begrooting over '29. d. Verleende vrijstelling voor het geven van onderwijs lichamelijke oefening aan de openbare scholen tot 1 Januari 1931. e. Procesverbaal kasverificatie op 19 Dec. '29, waaruit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 42908.68, de uitgaven f39231.24, het batig saldo f3671.44. 'f. Verslag commissie tot wering schoolver zuim. Uit het verslag blijkt, dat het schoolverzuim zoo groot is geweest, dat de commissie genood zaakt was behalve de jaarvergadering nog 8 buitengewone vergaderingen te houden om de verzuimen te onderzoeken. In totaal zijn 24 on wettige verzuimen behandeld en zijn enkele ver oordeelingen door den kantonrechter uitgespro ken. Te Eenigenburg heeft 1, te Stroet 23 ver zuimen plaats gehad. De commissie is van oordeel dat het veelvuldig verzuim storend voor het onderwijs is en is door een der commissieleden op een ouderavond hierop breedvoerig gewezen. g. Verslag Kamer van Koophandel. h. Aanneming benoeming Armvoogd en lid der Commissie van Toezicht op het lager onderwijs. i. Dat door het Schoolbestuur te Stroet op nieuw een begrooting is ingediend, overeenkom stig 'sRaads beslissing, nl. gelden beschikbaar te stellen voor den bouw der school zonder over dekte... speelplaats en centrale verwarming. De "heer Glas vraagt of de aanbesteding offi cieel bekend is. De Voorz. antwoordt dat deze één dezer dagen zal worden bekend gemaakt, zoodra alle inlich tingen omtrent de inschrijvers zijn ingekomen. j. Dat de bevolking op 1 Januari 1930 was gestegen van 1293 tot 1357 inwoners. h. De begrooting 1930 is van Ged. Staten terugontvangen in verband met de nieuwe sala risregeling voor burgemeester, secretaris en ont vanger. Mededeeling verhooging jaarwedden Burge meester Secretaris en Ontvanger en in verband daarmede een voorstel van B. en W. tot intrek king der verordening verhaal pensioensbijdra gen, vastgesteld 13 Dec. 1928 en wijziging ge- meent ebegrooting, dienst 1930, met die bedragen. "Was aanvankelijk het voorstel van Ged. Sta ten de jaarwedden van den Burgemeestei en den Secretaris, vast te stellen op f4300, en van den Gemeente-ontvanger op f 1050, verhoogd met het bedrag der toegepaste korting pensioensbijdra gen, thans zijn deze geworden, met handhaving van deze laatste bepaling, resp. f 4000 en f 1000. B. en "Wj. stellen u echter voor de salarissen dier ambtenaren niet met de pensioensbijdragen te verhoogen, aangezien de te storten bijdragen daarvoor aan het Kijk nog f 44.75 hooger zouden wonden. Zij achten het een beter en zuiverder standpunt ,de geheele pensioensverhaalverorde- ning bovengenoemd in te trekken. Hierdoor ko men ook de veldwachter, de ambtenaar ter secre tarie en de doodgraver in het genot van vrije premie voor eigen- en weduwen- en weezenpen- sioen. Terwijl men het ook "billijk vindt, hety verhaalsrecht op den inkoop voor pensioen van F. Siewertsen en G. Bruin Kz., welk recht nog 8 jaren zou kunnen worden toegepast, niet meer te handhaven. De uitgaven worden door de verhooging: verhoogd met Salarissen Burgemeester en Secretaris f 500. Salaris Ontvanger 230.— met de pensioenspremie Ontvanger 93.50 dito Burgemeester en Secretaris 273.75 dito Veldwachter 145.091/2 dito Ambtenaar ter Secretarie 42.50 aito Doodgraver 16.15 meer te storten aan het Bjjk voor ver hoogde bijdrage pensioen .Burg.-Secr. 77.50 nie+ te verhalen inkoop doodgraver 6.98 dito ex.adm. van het g.a.b. 1.23 Totaal f 1366.701// De heer Blom zegt niet verrast te zijn dooi de nieuwe salarisregeling. In het tweede schrij ven van Ged. Staten, werd alreeds verzocht met de samenstelling der begrooting voor 1930 reke ning te houden met de eventueele verhoogingl der salarissen. Door de gemeente, aldus spreker, is hieraan niet voldaan en nu sturen Ged. Sta ten de begrooting zoo maar terug. Opnieuw is gebleken, dat de Biaad niet veel te zeggen heeft en alles tenslotte van boven af wordt geregeld. De heer Stoop zegt, dat van hoogerhand thans de salarissen zijn bepaald, hetgeen echter ver band zal houden met de finantieele regeling» -welke voor de gemeente wellicht voordeel zal opleveren. De heer K. de Wit zegt volkomen accoord te gaan met het voorstel. Het voorstel van B. en W> wordt hierna zon der hoofdelijke stemming met allen voor aan genomen. ts. en 'W. stellen voor, hoewel de conferentie met de Directie van het P.EiN. te Bloemendaal niet het gewenschte resultaat heeft opgeleverd als men aanvankelijk had gehoopt, toch niet tot opheffing der straatverlichting over te gaan, maar opnieuw een verbintenis met het P.E..NT. aan te gaan voor den tijd van één jaar. B. en W. zijn van ooraeel dat, men in strijd met de wenschen der ingezetenen zou handelen, indien men de straatverlichting gaat opheffen, een telearstelling het voor de meesten zou zijn deze te moeten missen, l e consequentie brengt mede, wanneer men deze voor de bestaande dee- len der gemeente zonder beperking handhaaft, die* ook wordt verkregen voor de Stroet en Kijp. Voor laatstgenoemde buurtschap is ze bovendien nog van belang, omdat dan door de inwoners de gelegenheid wordt verkregen, overeenkomstig de zelfde tarieven, als voor anderen gesteld, huis verlichting te kunnen verkrijgen. Te Stroet en Rijp zullen dan respectievelijk worden geplaatst 10 en 10 lantaarns. De kosten der straatverlichting zullen dan be dragen volgens opgave voor het bestaande net met 35 lantaarns f769 voor de Stroet f264, (ondergrondsch) en voor de Bijp f235 (boven gronds) alzoo tezamen f 1268 per jaar. Indien men te Bijp ondergronds verlangt zal de gemeen te daarvoor moeten bijbetalen f2650. De heer Gootjes wil bij wijze van protest de verlichting nog een jaar laten wachten, daar spreker van meening is dat men te Bloemendaal tamelijk koppig is. De voorzitter is van meening dat een dergelijk protest weinig zal baten. Z|.E|.A\ ziet echter veel meer in een algemeene actie. Wat het bedrijf zelf betreft, dit moet ten slotte toch handelen volgens de vastgestelde voor schriften van Ged. Staten. Weth. Glas betwijfelt het tdn sterkste of de Raad baat zal vinden bij eene afwijzende be schikking. Spr. gevoelt er veel meer voor, voe ling te houden met andere gemeenten, om te trachten door gezamenlijke actie iets te kunnen bereiken. De heer Gootjes zegt, dat het toch tamelijk sterk naar voren treedt, indien de gemeente 1 jaar lang in donker blijft zitten. Z|Ulks moet toch de aandacht trekken. De voorzitter merkt op, dat het de directie tijdens de conferentie wel gebleken moet zijn, dat hier eene onbillijkheid is, daar voorgesteld werd het contract niet voor 5 jaren, doch slechts voor 1 jaar aan te gaan. De heer Stoop is van meening dat' een gemeen schappelijke actie zeer zeker effect zal sorteeren. en eene algemeene voorlichting gunstiger zal werken en men te Bloemendaal hierdoor beinvloed zal worden. Spr. is niet voor- een protest van geen verlichting. Le Voorz. deelt mede van het lid der Prov. Staten, 'den heer Kpster, de toezegging te heb ben gekregen, dit onderwerp in de Staten te zullen brengen. Indien de Baad, aldus ZjJM., er voor is, toch in het donker te willen zitten, zal zulks door de ingezetenen niet direct met dank worden aan vaard. Tevens komt hierbij, dat de huisverlich- te de Bijp afhankelijk is van de straatverlichting. Uit de hierop volgende gedachtenwisseling blijkt, dat het meerendeel der leden van meening is, dat door het voorstel van da directie, het con tract voor 1 jaar aan te gaan, eene stroomprijs- verlaging in 't zicht is. De heer K. Wit is van oordeel niet terug te moeten gaan door de stopzetting der straatver lichting. Deze zou echter te Stroet en te de Bijp kunnen wachten tot de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente tot stand is gekomen. Echter nu de huisverlichting afhankelijk is van de straatverlichting is er toch zeer veel voor te zeggen als de ingezetenen daarvan in het genot worden gesteld. De heer Gootjes vindt het eenigszins van revo lutionairen aard, indien spreker zijn voorstel zou handhaven en verlangt dan ook hiervoor geen stemming. Spr. acht het wenschelijker meer den parlementairen weg te bewandelen en verklaart zich accoord met het voorstel van B- en W. Hierna wordt het voorstel van B- en Wi. aan genomen. Door inwoners aan de Stroeterdijk is het ver zoek gericht aan de Directie van het P.Ei.N. om eleetrificatie te willen aanbrengen in hunne wo ningen en bedrijfsgebouwen, daaraan gelegen. De Directie heeft daarop gunstig beschikt, mits tel kens, gedurende 3 jaren, f 50 voor aanlegkosten wordt betaald en is, aangezien voor 1 Dec. j.l. een beslissing door belanghebbenden moest wor den genomen, waaraan is voldaan, met de daar- stelling begonnen. Belanghebbenden vragen daar voor tegemoetkoming in die kosten van de ge meente. 1 B. en W. stellen voor, het bedrag van "f 50' ge durende de jaren 1929, '30 en '31 geheel voor de gemeente te nemen, van oordeel zijnde, dat de billijkheid medebrengt dat te gaan doen. Toen toch het bestaande net aan het P.E.NJwerd over gedragen, moest door de gemeente een zéker be drag worden bijgepast. In die rente en aflossing daarvan wordt ook bijgedragen door de niet-ge- bruikers, waaronder ook adressanten behooren, terwijl zij wonen aan een weg, waarvoor aan brenging van hu is verlichting allé redenen van bestaan heeft. f Zonder eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Een verzoek van B. en W, van Warmenhui- zen, om de calorische waarde, voorkomende in de overeenkomst, destijds aangegaan met die ge meente voor de levering van gas alhier, te wijzi gen in dien zin, dat in plaats van 5000 wordt gelezen '4500. B. en W. zullen daarover .zich in verbinding stellen met het Gemeentebestuur van Harenkar spel, dat daaromtrent een advies zal inwinnen en zullen eveneens gaarne een bespreking daar over hebben met den Gasdirecteur van Warmen- huizen, zooals door hem is aangeboden. De be handeling wordt daarom uitgesteld tot de eerst komende vergadering. De Voorz. deelt mede, dat gisteren de burge meester van W armenhuizen ten raadhuize is ge weest om over deze kwestie te spreken en zal as. Dinsdag voor de raadsleden te Dirkshorn een der leden van de vereeniging van, Nederland- sche gemeenten dit punt worden uiteengezet en toegelicht. De heer Nolet heeft den raad der ge meente uitgenoodigd hierbij tegenwoordig te zijn. De Vtiorz. stelt voor aan dit verzoek gehoor te geven. Weth. Glas verklaart eerst tegen de vermin dering der calorische waarde te zijn, daar menig maal klachten over het gas zijn geuit. Echter zijn thans de leidingen grondig schoongemaakt, hetwelk in 17 jaren niet was geschied en blijkt nu dat de klachten thans ongegrond zijn en grootr verbetering is gekomen. Spr .wenscht den Directeur der gasfabriek in overweging te geven hiermede door te gaan. Het voorstel van den voorzitter wordt hierna aangenomen. B. en W. waren van meening inzake.de wrat- ziekte onder" de aardappelen, dat het niet on dienstig kan zijn ook voor deze gemeente een ver ordening daar te stellen om zich te bepalen tot die soorten, voorkomende in den brief van het hoofdbestuur der Algem. Vereen, voor Bloembol lencultuur, n.l. Bravo, Kampioen, De Wet en Bintje. Uit de adviezen der besturen van diverse Tuin- bouwvereenigingen blijkt, dat de verbouw van die variëteiten wel sporadisch of niet voorkomt in deze gemeente, maar toch, waar het hier gaat in het belang van export, welke yoor onze tuinbouw streek van zoo'n groote importentie is, meenden B. en W. dat een dergelijke verordening, met een' beperkt aantal soorten, voor een zoo noodige toe passing ,niet ongewenscht is. Met een soepele toepassing voor het eerste jaar en eenige mede werking van de Tuinbouworganisatiën, wordt hierdoor gehandeld in het belang van de tuinbou wers dezer streek. Aangezien na de vergadering van B. en W. door het Bestuur der Tuinbouwvereeniging alhier met hare leden opnieuw over dit punt zou wor den vergaderd en de meerderheid harer leden het maken eener verordening niet noodig achtte en B. en W. niet nader bijeen zijn geweest, is de beslissing over dit punt thans aan den Baad. Weth. Glas is als lid van Groenteteelt" van meening ,dat een dergelijke verordening voor de gemeente niet veel bezwaar oplevert om de vier genoemde soorten niet te verbouwen, daar deze hier sporadisch voorkomen. Spreker zegt dat en kele leden van „de Noord-West" bravo's teelen. Het is echter niet de bedoeling om het deze personen lastig te' maken, maar wel de uitbrei ding tegen te gaan. Het ligt daarom op den weg de tuinbouwers te waarschuwen voor de vat bare soorten. De heer Gootjes verklaart zich voor de ver ordening, daar de tuinbouwers door het steeds dreigend gevaar van sluiting der grenzen, al reeds zwaar genoeg worden getroffen en nu hangt het zwaard boven ons'hoofd van de gevrees de wratziekte. i T j De Voorz. gelooft wel, dat de tuinbouwers in het algemeen hun belang beseffen, door zoo min' mogelijk de genoemde soorten te verbouwen, daar een zeer groot complex wordt uitgesloten van export, zoodra de gevreesde ziekte wordt gecon stateerd. De heer Stoop zegt, een brief te hebben gelezen van de Provinciale Commissie, welke gericht was aan Harenkarspel en waarin verzocht werd, als nog geen verordening in het leven te roepen, daar door deze Commissie een circulaire is gericht aan alle Tuinbouwvereenigingen waarin een be roep wordt gedaan mede te werken tot het ver krijgen van steun om die soorten te weren. Spr. verklaart zich niet tegen eene verordening, wel ke soepel zal worden toegepast. De heer Gootjes zegt, dat met de tuinbouw vereenigingen niet allen, die aardappels telen, worden bereikt, doordat niet ieder lid is. Ech ter zal in deze de vereenigingen en het Gemeente bestuur elkaar de hand moeten reiken om tot het doel te geraken. Hierna wordt besloten tot vaststelling der voorgestelde verordening. Bij Provinciaal blad van 13 Nov. 1929 werd aan de gemeenten de mededeeling gedaan, dat de Provincie een bijdrage verleent tot dekking in de kosten van aansluiting van nie.t-rendabele gebieden aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf Voor onze gemeente betreft dit de Rijp met een getal van 34 aansluitingen, waarvan de aanleg kosten bedragen f 14400. Gedekt wordt door de aansluitingen f 5800, terwijl alzoo ongedekt blijft f3600, waarvan betaald moet worden per jaar f 602, terwijl door de Provincie wordt vergoed slechts f 201.60 en dus voor de gemeente over blijft f 400.40. Indien geen bedrijven worden aan gesloten, worden die verdeelkosten respectieve lijk f 201.60 en f470.40. B. en W. hebben hierover een ampele bespre king gehouden, waarvan de meerderheid, hoewel geen tegenstanders zijnde van watervoorziening van de Rijp, in verband met de hooge kosten, die voor de gemeente overblijven en gelet op de vele kosten, waarmede de begrooting voor 1930 reeds wordt belast, ook in verband met de vo renstaande punten, alsnog geen vrijheid vond te adviseeren tot de watervoorziening van de Rijp over te gaan. Dfe minderheid daarentegen, hoewel het voren genoemde niet voorbij ziende, was van meening niet langer hiermede te moeten wachten in de voorziening dezer behoefte. Die waterleiding is ook voor de ingezetenen van de Rijp van belang, waarom hij van oordeel is, ook dit offer te moeten brengen. Weth. Glas zegt de minderheid te zijn in B. en W. en drukt er zijn spijt over uit. in deze alleen te staan, gezien het groote genot van wa terleiding te heoben en tevens het voordeel voor het bedrijf. Al zijn de kosten hoog aldus Spr. het gebeurt toch meerdere malen, dat als iets wordt aangebracht in een gedeelte der gemeente, een ander deel daaraan wéinig heeft. Voor Spr. wegen het genot en het voordeel het zwaarst en kan er dan ook niet in meegaan om geen water leiding aan te brengen. Op een vraag van den heer Blom of de bijdrage van f400 eeuwigdurend is, antwoordt de voor zitter bevestigend, echter hangt het af van het aantal aansluitingen van het meer of minder ren dabel zijn. Die heer Blom zegt dat de 34 aansluitingen alle daar aanwezige perceelen betreffen, meerdere zijn dus gebaseerd op nieuwbouw. De voorzitter zegt, dat door nieuwe perceelen er verandering in komt. Of de thans bestaande perceeien allen zullen aansluiten is later nog een vraag, niettegenstaande draagt de gemeente het risico voor 34 stuks, daar het Rijk op alle perceelen rekent. De heer Stoop meent dat de begrooting te zwaar wordt belast en stelt voor de aansluitingen in het zicht te stellen voor 1931. De Voorz. zegt, dat de meerderheid het niet aandurfde tot aansluiting over te gaan vanwege den huidigen toestand, daar de gemeente al zeer vele verplichtingen buiten dit hebben na te ko men. Het vorige jaar, zoo vervolgt ZEA., zijn er onkosten gemaakt voor het aaribrengen van een aftapkraan, waarvan bitter weinig gebruik is gemaakt en van de daar wonenden slechts door 6 personen' tot een totaal van 13i/2' kub. meter. ZEA. wil daarom dit jaar op dezen voet nog doorgaan en het komende jaar hierop nog eens nader terugkomen. Die heer Brak merkt op, dat als tot aanslui ting wordt besloten het geheele bedrag toch niet op de begrooting.1930 komt ,daar de aanleg eerst in den nazomer tót stand zal komen. Nu tenslotte 6 personen van de aftapkraan gebruik hebben gemaakt ,acht spr. het zeer gevaarlijk dat door j de overigen alles met slootwater wordt gedaan. I Koffie of thee behoeft men niet in dat water te doen ,daa.r het Van zichzelf al reeds bruin is. Spr .is daarom sterk voor aansluiting, j Weth. A. Wit begrijpt niet, dat de provincie niet ingrijpt met het oog op de Volksgezondheid, )want met aanleg zal niet over de Kingsloot worden gegaan en al zouden er 40 aansluitingen eventueel bijkomen, dan nog zijn de kosten niet gedekt. De heer Stoop zegt accoord te gaan mét het gesprokene van den heer Brak, daar slechts een gedeelte van de kosten op de begrooting van dit jaar zullen komen. Die heer Gootjes verklaart zich voor het prae- advies van B. en Wt en acht dit jaar al zwaar gene eg belast en moet er rekening worden ge houden met de gemeentefinantiën. Weth. Wit is van meening dat het toch al moeilijk zal zijn de finantiën voor dit jaar bijeen te krijgen. De heer Stoop stelt voor dit punt aan te hou den tot de volgende vergadering en eerst inlich tingen in te winnen bij het P.W:.B. of het moge lijk is de aanleg in 1930 tot stand te brengen en do ingebruikstelling te bepalen op begin 193.1, hetwelk dan de finantieele dienst zeker zou ver lichten. Weth. Glas is van meening dat hierdoor geen ruim standpunt wordt ingenomen. Nu staat de gemeente nog vrij om te handelen en als iets van hoogeThand wordt opgelegd, heeft de Raad niets anders te doen dan te knikken. Hierna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 43 stemmen. Tegen stemden de heeren Glas, Blom en Brak. Eien adres van het Bestuur der banne St. [Maarten, waarbij wordt medegedeeld, dat het een gedeelte van den weg in de Stroet, nl. dat vanaf Q. Go vers tot J. Brommer, van een straatweg wenscht te voorzien aangezien men mét grintaan- brenging door het groote verkeer geen afdoende verbeteringen kan verkrijgen. Het bedrag van het te verrichten straatwerk wordt begroot op f 120000, waarvoor een bijdrage van de gemeente wordt gevraagd tot b.v. f 3000. B. en W. hebben met een drietal Bestuursleden daarover een conferentie gehad en hun is toen wel gebleken, dat ons collegje op verschillende gronden niet met het verleenen eener bijdrage accoord kon gaan. Dat de uitgaven voor het wegenonderhoud in de laatste jaren grooter zijn geworden, zal door niemand kunnen worden be twist ,doch ook met de gemeente is dat het ge val en nog wel in veel grootere mate. t De oppervlakten bedragen: 260.36.04 H.A. van particulieren, 65.80.01 H.A. van corporaties buiten de gemeente, 58.35.87 idem in de ge meente, 230.81.16 van inwoners der gemeente. De verschillende lasten bedroegenvan de Ring en Banne in 1912 f10, in 1921 f 19.50, in 1929 f 19.50; van den polder Valkkoog resp. f9, f 18 en 'f16; van de banne Eenigenburg resp. 'f 11, f 25 en f 16. De inkomstenbelasting bedroeg in 1912 f2471 in 1921 f 14000, en in 1929 f 17000. De inwoners van St. Maarten worden voor de instandhouding der gemeente dan ook buiten gewoon zwaar belast, welke belasting alleen moét kome nuit de zakken der burgers, en om die uit gaven door overname van die, behoorende tot anderen, waarvan het grondbezit voor een groot deel behoort aan de eigenaren, wonende in ande re gemeenten, en ook een gedeelte bezit is van in stellingen ,meenen B. en W., dat men de belangen der ingezetenen hiermede niet dient, door laatst genoemden nog zwaarder te belasten, ter ontlas ting van de landeigenaren, waarvan gebruikers en eigenaars ten deele wonen in andere gemeenten en ook waarvan het bezit is in de doode hand. In 1921 toch was van 1300 H.A. land, liggende in onze gemeente, 638 H.A. eigendom van uit wonenden en 150 H.A. van administratiën en bleef dus over voor de inwoners 60$ H.A. Deze cijfers zullen voor thans zeer goed gehandhaafd kunnen worden. Wanneer men nu een tegemoet koming verleent op het te verrichten straatwerk te Stroet van f 3000 'is dit het eerste jaar voor de gemeente een uitgaaf van f 150, rente en mo gelijk f 200, aflossing is f 350, en voor de banne een ontlasting van s'lechts 60 cent per H.A., een vermindering, waarvan ook de uitwonenden en de corporatiën profiteeren en waarvan voor de gemeente geen inkomstenbelasting is te verkrij gen. De gemeentelijke inkomstenbelasting moet in hoofdzaak worden getrokken uit de land- en tuinbouwbedrijven. Door de uitwonende eigenaar gebruikers worden de producten aan onze ge meente onttrokken, hetwelk gaat ten nadeele van de opbrengsten, welke anders zouden ten goede komen van de gemeentenaren tot stijving der inkomstenbelasting. Wanneer men op "deze wijze in het onderhoud der wegen gaat bijdragen is een begin daarmede gemaakt waarvan het einde niet is te overzien, want bovendien, en daarin kan men geen ongelijk geven, kunnen andere polderbesturen dergelijke verzoeken indienen en

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3