SPORT EN WEDSTRIJDEN Ben rolprent verboden voor persoden beneden den leeftijd van 14 jaar. Die 57-jarige heer K. El, groentenhandelaar te Alkmaar, gaf op 29 Jan. zijn nog geen 14 jaar oud zijnd zoontje toestemming uit te gaan met de hondenkar ten 'einde een vrachtje te halen en bedacht daarbij niet dat het besturen van een dergelijk voertuig aan een nog zóó jeugdigen man nicht erlaubt was. Het feit ontsnapte echter niet aan der politie alziend oog en het gevolg was dan ook veroordeeling van den onverant- woordelijken vader en hondenrijder tot f2 boete of 2 dagen. Dl. T. S. 1 wint te Amsterdam met 3—0 vain Bp jCJ. A. i Deze wedstrijd kan gevoegelijk gerangschikt worden bij het gehalte van den vorigen uitwed strijd: n.l. een slechte. Dj.T.S. had 2 invallers. maar of dit voor haar een handicap was durven we te betwijfelen. Neen, veeleer moet de oorzaak gezocht worden in de terreingesteldheid. Het be vroren terrein had tegen 't aanvangsuur een zoo danige bewerking der zonnestralen ondergaan, dat 't bovenste laagje ontdooid was, en een ge weldige, glibberige en gladde massa vormde. Dit was voor de Deetjes juist de strop, daar zij zich op dit terrein bijna niet staande wisten te hou den, en hun gewone spel bij lange na niet' konden vertonen. Drie kwartier hadden ze noodig, aleer zij zich eenigszins aan de terreingesteldheid wis ten aan te passen, i In deze periode hadden ze 't dan ook hard te i verantwoorden, daar de Ri.O.A.-'ere zich wonder wel op 't gladde veld wisten voort te bewegen. Behoudens de eerste 5 minuten, toen D'. bijna de leiding had genomen, waren de A'dammers steeds sterker. Aanval op aanval ondernamen ze, daar bij niet gehinderd door onze middenlinie, die van haar tweeledige taak weinig terecht bracht, ter wijl v. Dijk en Kroon zich zoowel letterlijk als figuurlijk moeilijk wisten staande te houden. [Werd de bal zoo nu en dan eens hard naar voren geschoten, zoodat 't leder over den glibberigen grond langs onze voorwaartsen schoot, met even veel snelheid werd 't leder dan weer door de B.-backs naar hare voorhoede gezonden, die daar steeds dankbaar van profiteerden èn regelmatig voortgingen met bezoeken te brengen aan het D.-doel. Gelukkig is er een bij de Dfeetjes/ïïie zich aan de glibberigheid van 't terrein weinig stoorde, n.l. keeper Kansen. Veel en "moeilijk werk nam hij met een zekere gemakkelijkheid voor zijn rekening, zonder daarbij ook maar een enkele fout te maken, en eenmaal zagen wij hem op waarlijk schitterende wijze een bijna zeker doelpunt voorkomen, door den bal voor de voeten van den toestormenden linksbuiten weg te grabbelen. Een mooi staaltje van keepen. Zpo blijft 't spel tot de rust voortgaan, met zoo nu en dan een snelle D.-aanval als intermezzo, en zooals werd begonnen, eindigde de eerste helft. De tweede helft vertoonde een geheel ander beeld. Dj. was nu steeds ver in de meerderheid, maar het duurde lang, heel lang voor 'dat succes kwam .Zij wisten zich nu, met een zachten wind in den rug, heel wat beter aan de grondgesteld- heid aan te passen, en de eene aanval na 'de an dere volgde met de regelmaat van een uurwerk, al verhief zich het spelpeil dan ook niet boven het middelmatige. Bijna was het de gastheeren gelukt het eerst te scoren, maar op 't beslissende moment klonk het fluitje voor buitenspel. [Maar ondanks de vele bezoeken aan het R.-doel, en de listen van de D.-voorwaartsen, blijft het scoren maar steeds uit en blijven het handjevol supporters steeds in benauwdheid. Eenige malen demonstreerden Eiecen c.s. "hoe moeilijk het was op dit glibberige terrein een goed schot te lossen. ;Maar eindelijk, 20 min. voor net einde, komt het succes. Eecen krijgt 't leder toegespeeld, drijft vlug voorbij eenige tegenstanders, tot vlak bij 't doel en passeert den E.-keeper, welk doelpunt bij de Deetjes en haar aanhangers een groote op luchting teweeg brengt. Vlak hierop neemt v. Meurs ,na een uitbal, het leder goed op zijn voet, zend vanaf de lijn een hoog schot in, en 't leder verdwijnt over den zich verkeerd opgestelden B.- keeper in deszelfs heiligdom. Nu is Dl in behou- •den haven, maar gaat niettemin voort nog een serie aanvallen te ondernemen, waaruit tenslotte Eecen, na wederom alles te zijn gepasseerd, tot zelfs den keeper toe, op kalme wijze het derde doelpunt maakt. Nog eenige wederzijdsche bezoeken volgen, maar eenig bizonders volgt er niet meer, en met een 30 zege komt het einde, en heeft D'.T.S. haar achtste overwinning in successie binnen. De aangewezen scheidsrechter voor deze ont moeting was absent, maar gelukkig was een der aanwezigen zoo bereidwillig de leiding op zich te nemen, hetgeen door deze op strikt onpartijdige wijze werd volbracht. PI

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4