Jaarvergadering Groenfe-Cantrale cesverbaal opgemaakt met gevolg dat do Urker schipper, uitgedoscht in het schilderachtige ge waad van zijn volk, heden terecht stond, bewe rende de gegeven seinen niet te hebben opgemerkt, zijn twee knechts bevestigden dege verklaring, doch al deze ontkentenissen werden door den wantrouwenden rijksadvocaat sterk in twijfel ge trokken. Deze ging accoord met de getuigenis De visschcr gooide een kabeljcraw uit en vlug een spiering. Te Hoorn woont de heer Willem W., een visch- handelaar die per automobiel verschillende plaat sen bezoekt met zijn gezonde apotheek. Onlangs echter had hij een acuut, maar nijpend gebrek aan levendige' bot, zooals BartEngel altijd annon ceert en hij besloot onverwijld naar Volendain der drie commiezen en vorderde tegen den schip-, te rijden .teneinde zijn voorraad in te slaan per f50 boete, subsidiair 50 da.cr^-n hprdifpm'c: Hü TYifinlrf*. per f 50 boete, subsidiair 50 dagen hechtenis. Nadat was bepaald, dat in alle zaken uitspraak zou worden gedaan a.s. week, werd deze zitting gesloten en toebereidselen gemaakt voor het op tieden van onzen politierechter. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 4 Maart. Geld oï da kinderen wakker. De heer Joh. IC., 'n'stevige expediteur te Alk maar woonachtig, had verzuimd tijdig wegenbe lasting te voldoen voor een aanhangwagen, met govolg dat zijn chauffeur Preijs tweemaal ach tereen door de heeren commiezen werd aangehou den. Maar zelfs de rijksadvocaat heeft soms het idee, dat men van het goede te veel kan, krijgen, en kwam hij er met een veroordeeling tot f7 boete of 7 dagen zeer schappelijk af. De expedi teur was dan ook zoo verstandig direct met dit vonnis genoegen te nemen. Wacht u voor te lage aangifte wagengewicht. Waarmee ge de administratie ten zeerste ohtstieht. Een te H.oorn wonend expediteur de heer F. O. xhad een verhuiswagen genoteerd op 2840, ter wijl bedoelde wagen een wicht van 8234 kon halen. Dat was natuurlijk kip ik heb je en werd de beer G. ondanks de moeite, die hij zich gaf om dit gewiehtsverschil te verklaren, tot 1'20 boete of 20 dagen veroordeeld. De dienaar des Rijks zelf in gebreke. Te Oude Niedorp werd aangehouden' de heer A. v. II., een rijksambtenaar te S.t. Pancras. dio een auto bestuurde. Zonder bijbehoorende gel dige wegenbelastingkaartMijnheer werd beboet "met f 10 en haastte zich dc rekening op de grif fie te vereffenen Alweer 5 piek gepikt. De garagehouder Piet O. te Alkmaar verscheen meit hetzelfde water voor den dokter. Het betrol', zeide hij een wagen door hem ter reparatie afge haald. Doet niets ter zake. dan had hij maar een dagretoux moéten nemeji. De f5 gulden boete werden a contant voldaan. Cave canem! wacht n voor'den hond! Het is in Alkmaar niet secuur voor automobi listen, wier talrijke papieren niet in tie volmaak - ste orde verkeeren. Dat ondervond ook de heer P- P- v. R., garagehouder te Haarlem, die te Alkmaar werd uitgenood igd zijn auto eens te laten nawegen, wat een belangrijk verschil op leverde. Deze fatale grap kwam hem heden ,ip f15 boete of 15 dagen te staan. Hij maakte hierbij echter gebruik van een, auto- je, waarvoor geen wegenbelasting was betaald en liep zoo als vanzelf sprak, secuur tegen de 4amp, In schriftuur en woord had de. vischkoopman heden met. versche bokkem op stap, teneinde liet aangename met het nuttige 'te combineeren, ge tracht de heeren te overtuigen van zijn onver dacht goede trouw, doch deze actie kon niet, belet ten dat hij tot f12 boete of .12 dagen werd ver oordeeld. Rijwielbelastingplaatje was tabak halen. De vrachtrijder B. M. te Schoorl reed onlangs op den Bergerweg figuurlijk gesproken in de dikke armen van den eommies Boersma, die direct opmerkte, dat het rijwiel van Bouke niet voorzien was van een belastingplaatje. Die gevolgen be hoeven we feitelijk niet te schetsen. De arme'ke rel mocht heden al betoogen, dat hij zijn eerlijk gekocht en betaald belas tingmerk buiten zijn schuld en wet'en was kwijt gorarfkt, het gaf hem geen snars, hij werd even getrouw veroordeeld tot f6 boete of 6 dagen, evenals 27 andere lotge- nooten uit alle windstreken van het arrondisse ment die niet ter zitting waren verschenen- Mijne Heeren, Het is mij een genoegen U afgevaardigden en Be stuur welkom te heeten op onze algemeene ver gadering. Het verheugt ons ten zeerste dat steeds de afge vaardigden zoo volledig mogelijk opkomen, hetgeen wel een bewijs is, dat deze vergadering aller belang stelling heeft. In het bijzonder wil ik welkom heeten de genoo- digden, die voor zoover mogelijk hier tegenwoordig zijn, hetgeen wij zeer op prijs stellen. Dat werk wordt met lust uitgevoerd, maar ook met groot plichtsbesef, opdat de vruchten van den arbeid zullen geven voldoende voor onderhoud van het gezin en bedrijf en ook dat men aan zijn ver schillende verplichtingen kan voldoen wat de instel lingen, zooals Rijk, Provincie, Gemeente, - Water schappen enz., als lasten voor hun onderhoud van u vragen. Wanneer dan na een jaar de rekening niet sluit dan Is dat wel te betreuren en brengt menigeen uit zijn humeur. Toch moeten wij voorwaarts om dat wij de wetenschap hebben dat ieder jaar een ander beeld geeft. In slechte tijden wordt er nog al eens gezocht naar middelen om het bestaan zekerder te maken. In herinnering wil ik Brengen de jaarvergadering van 1923, 't jaar, dat er van tuindersnood gespro ken werd. Toen stond er op onze agenda het voorstel van Zuidscharwoude, om reclame te maken voor on ze producten, opdat meer afzetgebied verkregen i werd. Het reclame maken voor onze producten heeft in deze enkele jaren een grooten vlucht genomen. Was het eerst provinciaal, al heel spoedig werd het landelijk uitgevoerd. Het geld daarvoor werd eerst bij elkaar gebracht door vrijwillige bijdragen, doch is spoedig overge gaan in een vaste bijdrage, hetgeen thans door den geheelen tuinbouw van Nederland wordt gedaan. Thans wordt bijgedragen ln de algemeene reclame 1/20% van den veilingomzet, wat een aardig bedrag vertegenwoordigt. Het reclame maken voor onze producten is tnans al zoo doorgedrongen, dat het zeker geen bezwaar zal opleveren als binnen af- zienbaren tijd 1/10% van den omzet gevraagd wordt want het heeft volkomen beantwoord aan het doel waarvoor het was opgezet. Meer afzetgebied is ver kregen en daardoor heeft het ons groote voordee- len bezorgd. Hiervoor moeten wij hulde brengen aan het be stuur van het Centraal Bureau, dat de reclame op zoo'n juiste en ruime manier weet uit te voeren. Ook Is hét misschien wel goed om een wijziging te brengen in ons bedrijf. De telling van onze stapelproducten op 15 Dec. heeft uitgewezen, dat het kwantum dit jaar zoo groot is, als nog nooit is geweest, wat wel een be wijs is dat daar veel op gebaseerd is. Het is dan ook thans voor de meesten zoo, als het met de stapelproducten niet goed gaat, sluit de jaarrekening niet. Het zal zeker aanbeveling verdienen om zich niet zoo afhankelijk te stellen enkel van de winterpro- ducten. Het bewaren van de kool in den winter zal steeds en groote factor blijven ln ons bedrijf, maar toch zal het zeker goed zijn om daarbij ook andere fac toren te hebben, die onze bedrijfszekerheid verhoo- gen. Wij hebben al vele pioniers onder onze leden, die het hebben aangedurfd om producten onder glas te telen en ook zijn ei; velen die reeds een gedeelte van hun bedrijf voor bloembollen gebruiken en ik geloof dat beide cultures tot heden goede resul taten hebben afgeworpen. Ook voor deze producten is de prijs wisselvallig, maar toch komt men tot een betere bedrijfszeker heid, omdat men niet afhankelijk is van één cul tuur. Mijne Heeren, dan is ook voor onze bedrijfszeker heid een eerste voorwaarde, dat wij onze producten zoo goed en zuiver mogelijk aanvoeren. Het vorige jaar hadden wij een punt ocu onze agen da, waarin voorgesteld werd om al onze goede pro- om die na een zekere datum niet meer te verstrek ken, hetgeen ook aangenomen is, is zeker veelzijdig besproken, waar dan ook reden voor was. De reden waarom toch weer bonnen worden ver strekt, staat in het jaarverslag, zoodat ik daar niet op behoef terug te komen, maar wel wil ik opmer ken dat het verkoopen uit de hand nog al te veel ln de menschen zit. Wanneer een koopman met bonnen aan den loop gaat, dan kan hij koopen el- ken dag en. dat moest er niet meer zijn. Ik geef toe dat de gelegenheid de genegenheid schept, maar toch wil ik het hier nog eens uitspreken, dat het veilen van onze producten het systeem is. de beste verkoopgelegenheid voor onze producten. Dit moet bij allen meer e'n meer doordringen, dan hebben wij van de bonnen al worden ze ver strekt geen last meer. Wij moeten niet anders kunnen en weten, als dat wij met ohze producten naar de veiling moeten en niet anders. Wanneer wij enkele jaren terug kijken; dan is het veilen van onze producten al buitengewoon veel .verbeterd, maar toch is het wel noodzakelijk dat wij er steeds op wijzen, want nog al te veel zijn er ar tikelen, die men gewoon uit de hand verkoopt, zelfs zonder bon, al noem ik enkel maar de veld- gele kool, andijvie, rammenas en misschien nog wel meer. Ik hoop dat allen het stukje gelezen hebben in de „Tuiderij" van 14 Februari, waar boven stond: „Je belang begrijpen is ook een kunst." Wij hebben het steeds verkondigd, dat alles over de veiling verkoopen ons eigen belang is, als dat bij allen doordringt, dan zijn wij klaar. "Ik zou zoo gaarne met de vurige tegenstanders van de bonnen mee gaan, maar Ik vrees, dat het ons thans nog in moeilijkheden zou brengen. Toch zal het in de toekomst een gebiedende eisch zijn dat wij niet anders kunnen en ook niet anders wil len dan over de velling verkoopen, dat geeft ons den besten waarborg, dat de producten zuiver wor den afgeleverd. De .handelaren, al waren die er oorspronkelijk niet voor, hebben zich al aangepast aan het koopen op de veiling, maar met de winterproducten hebben de tuinders zich nog niet aangepast. Het is voor den koopman buitengewoon moeilijk of laat ik liever zeggen onmogelijk, om in de eerste maanden, vooral December en Januari een goede wagon kool op de veiling te koopen: als daar nog eens in voorzien werd, waren wij zeker op den goe den weg. Goede producten moeten de wereld in, voor al in het begin van de campagne, dat geeft recla me, en dat zal de vraag naar ons product bevorde ren. Mijne Heeren, als heugelijk feit wil ik hier mede- deelen, dat thans het loop- en fietspad Koedijk- Sint Pancras in wording is. In de jaarvergadering van 1925, gehouden te Koe dijk stond als punt op de agenda van de tuin- bouwvereeniging te Koedijk: „dat de L. G. C. haar medewerking verleent aan het tot stand komen van een weg van Sint Pancras naar Koedijk." Het prae-advies van het bestuur was: „de L. G C. zal hare medewerking niet onthouden, indien de betrokken gemeente-besturen besluiten hiertoe over te gaan." Daar zijn toen heel wat woorden over gesproken, waaruit bleek, dat allen met het prae-advies kon den meegaan. Wijlen Burgemeester Kooiman, die toen als gast in ons midden was, heeft daar een warme rede ge- De Pers, hier vertegenwoordigd, wil lk ook als I £ucten te veilen onder het merk van' het U. C. B. J houden voor het maken van dien weg. De laatste gasten het welkom toeroepen, welke de besprekin- voorstel werd goed ontvangen en is met alge- zin van die rede is mij altijd bij gebleven. Hij zeide: sen dag in hunne couranten zullen ver- meene stemmen aangenomen. „ik ben overtuigd van het groote belang van dien Van alle kanten te grazen genomen. Een '58-jarig koopmannetje uit Haarlem, Hen drik Sch. bezocht met Alkmaarsche kermis deze bloeiende gemeente in de hoop nog 'n daghuurtje te kunnen verdienen, doch de stakker ondervond niets dan narigheid. Hij werd op den'bon gepfak- kizeerd omdat hij met zijn ouden vractywagen een verboden standplaats innam en tevens kwam men tot de ontdekking, dat hij niet in 't bezit was van een geldige wegenbelastingkaart. De kantonrechter legde hem een rijksdaalder boe ie op en heden werd hij door den politierechte? nog eens tot f7 boete of 7 dagenveroordeeld. Daarbij nog op te tellen twee maal reiskosten en verteering, wat een massel. De baas droeg de schuld en de kneelit moest aftikken. Ben te Heiloo gedomicilieerde beroepschauffeur Dirk c'ch. werd indertijd door zijn Joenmaligen patroon-aannemer te Bergen, belast irtfet liet be sturen van een vrachtauto, waarvoor geen wegen belasting was voldaan. Wel werd hij in 't bezit gesteld van een kaart, doch die had op de door hem bestuurde, auto geen betrekking. Als verant woordelijk bestuurder stond 'Dirk dan heden te recht en werd 'veroordeeld tot f5 boete- die onder beseheiden protest onmiddellijk Werden voldaan. Wel 'n wegenbelastingkaart, maar die deugde niet. De heeren de 01 opper en van Tol, twee dienaren der nardschc gerechtigheid te Helder, snapten op hun surveillance den chauffeur Theodoras V in dienst van den automobielhouder M., die bleek niet te zijn 'in het bezit van een geldige wegen belastingkaart, Wat hij den agenten onder do neus draaide, kon 'niet meer op geldigheid aan spraak maken. Eisch 'en vonnis bijzonder aanne melijk gesteld, bedroeg heden f5 boete of 5 dagen. i van den baron maakt ons inderdaad rijk en Medi na» onze schurk van een bankier, moet zonder uitstel de rekening opmaken, morgen moet ge dus hem gaan verzoeken met de bepaalde som aan mijn hotel te komen." ,,'tZal gebeuren." ,,Hebt ge Ricordi en Colonna verwittigd ,,Ja. mijnheer de hertog." ,,Hebt ge een samenkomst met hem bepaald?" .^Morgenavond te negen uur zullen zij bij mon seigneur zijn. Dc hertog maakte een beweging alsof hem plotseling iets in de gedachte was gekomen. ..Parbleu!" zei hij, ,,ik zou 't gaan vergeten; ik hel) u nog een gewichtige aanbeveling te doen." „Welke, monseigneur Gisteren ontmoette ik te Longvilliers een jongeling, die mij eien dienst heeft bewezen, en Wien ik op mijne beurt wil verplichten." ,,Weiken jongeling,»mijnheer ide hertog?" ..Eigenlijk nog een knaap, maar in den hoog- sten graad voornaam, aanvallig en innemend.' ,,Fn die Raymond heet, niet waar?" voltooide Bpavento. De hertog zag hem verwonderd aan en vroeg haastig ,,-Kent ge hem?" „P> zeer weinig, ik heb hem slechts even ge zien, en zooals mijnheer de hertog, vind ik hem allerliefst." „Niet waar?" gen van dezen dag melden. Mijne Heeren, het seizoenjaar 1929—1930 zal weer spoedig ten einde zijn en kunnen wij onze reke ning opmaken. Ik vrees dat velen zullen sluiten met een nadee- lig saldo en dat is wel te betreuren, Wanneer wij de kasproducten buiten beschouwing laten, heeft het jaar zich ingezet met lage prijzen voor de vroege aardappelen, wat een algemeen pro duct is. Van de zomerkool waren de prijzen goed, de vroe ge peen was ook vrij goed, doch dat zijn geen alge meene producten, zoodat lang allen daar niet van geprofiteerd hebben. De prijs van de herfst witte kool was laag en ook de uien zette zich in met een zeer lagen prijs. De roode en gele kool bleven vrij goed in prijs, waar tegenover de deensche witte kool ook zeer laag ln prijs stond. De inventarisatie van stapelproducten op 15 De cember wees uit dat er een buitengewoon groot kwantum winterkooi en uien en peen aanwezig was en was ieder overtuigd dat vriezend weer zeer ge- wensent was. ja noodig om redelijke prijzen te kunnen bedingen en ook om het groote kwantum aan aen man te brengen. Aan net einde van het jaarverslag staat, dat het gesenreven is in de eerste helft van Januari bij heel zacht weer en lage prijzen op de veiling; de hoop worat aaar uitgesproaen dat als het verslag oncier ae oogen van ae leden kwam, het dan een anaer beeld zou wezen een beeld van nelder vriezend weer en betere prijzen aan de veiling. Dit is ten deéie gelukt, het weer was ln de eerste helft van Februari helder en koud en de rooae en gele kool werd graag gekocht voor iets betere prij zen; uien erf peen en Deensche witte echter ble ven en zijn nog steeds zeer laag in prijs. Van de uien zoo zelfs, dat ze het uitzoexen niet waard Is. We zijn nog niet aan het einde van de campagne de telling van 15 Februari gaf nóg een belangrijk kwantum aan, maar toch van rood en geel zooda nig, dat wij de overtuiging hebben, dat die best voor een redelijken prijs verkocht kunnen worden Wij willen dan ook hopen, wat wij steeds doen, dat wij nog goede prijzen mogen ontvangen, want, wan neer wij in onze gedachten zoo'n jaar aan ons laten voorbij gaan wat betreft den arbeid die verricht is, dan is dat enorm. In elk bedrijf is nauwkeurig berekend, hoeveel arbeidskrachten er voor noodig zijn en dan wordt er berekend dat er eiken dag gearbeid moet wor den van 's morgens tot 's avonds. ,J°ng, uitgelaten, het leven beminnend, dat hij niet kent, openhartig en wild." ,,Ja, hij is 't." '.Wil mijnheer de hertog hem nutlig zijn?" „Indien ik kan, maar vooraf wil ik weten wie hij is, wat hij'doet en wat hem te Parijs heeft gelokt.' „Dat zal wel gaan." .Indien de inlichtingen, wélke ge nopens hem verkrijgt gunstig zijn, dan behoeft ge nog slechts een ding te doen „Wat?" „Hem aan Mousseline voorstellen, die in min der dan ecnige dagen Spavento liet, hem'niet voortspreken en barstte, los in een luiden lach, die eene doode had kunnen wekken. Het veilen onder het merk heeft met de bloem- 1 kool goede resultaten gehad, d.w.z. dat het zich in den prijs uitdrukte. Ook met de winterkooi gaat het thans heel goed, omdat kool geveild onder het merk U.C.B. een goe- den prijs opbrengt. Het sterkst kwam dit naar voren met de deensche witte voor verzending naar Amerika, kool zonder het merk bracht steeds beduidend minder op dan j de kool die het merk kon dragen, zoodat er dan ook veel kool onder het merk is geveild. Het vorige jaar bij de bespreking van dit punt kwam naar voren dat er met de manden kool, bestynd voor Amerika wel wat ruw"geleefd werd en dat is voor ons tuinders een treurig gezicht. De tuinders besteden alle zorg aan de kool en passen wel op dat er geen stootplekken aan komen en als ze er aan de laadplaatsen dan zoo ruw mee i leven dan bevalt ons dat slecht, want wij weten j het thans al te best dat wij niet klaar zijn al zijn 1 wij er hier af, die kool komt op de markten en ten slotte bij den eter en dan willen wij dat die kool voldoet, dat zij in de eerste plaats op de markt de concurrentie kan doorstaan, maar dat ook de eter er genoegen ln heeft, want dan wordt er weer besteld. Mijne Heeren, ik geloof wel, of liever ik weet, dat er dit jaar de volle aandacht aan geschonken ls en dat de verpakking en verlading al heel wat be- 1 ter zijn gegaan. Laat het dan ook ons aller' doel zijn om onze pro- ducten zoo zuiver mogelijk aan te voeren en het liefst zooveel mogelijk onder het merk van het U. C. B. Vöor den uitvoer naar Amerika, het land dat zoo gaarne iets vindt op onze ingevoerde producten, om 1 dan maar een reden te hebben om de grenzen voor i zoo'n product te sluiten, is het jammer, dat er nog geen algemeene controle op den uitvoer is. Het is thans nog mogelijk dat een koopman kool I verpakt voor Amerika oncier het merk en ook kool verpakt van minder goede kwaliteit, ja zelfs soms j slechte kwaliteit. Door die zendingen bestaat de 1 mogelijkheid dat dan de export naar zoo'n land verioren gaat, wat zeker schade veroorzaakt. 1 Het is voor ons tuinders wel treurig, dat dit nog besjpat, maar het actieve bestuur van het Uitvoer i Controle Bureau zal wel al het mogelijke doen op dat zoo iets niet meer plaats kan vinden en wan neer dat niet mocht gelukken, dan zal zeker de I regeering wel een handje helpen. Het- verstrekken van bonnen, waarvoor wij het vorige jaar ook een punt op de agenda hadden, belang weg, dat die er zal komen, al zal ik het misschien niet beleven." Hij heeft het helaas niet beleefd, en zijn heen gaan heeft het tot stand komen wel wat vertraagd, want datzelfde jaar was hij er reeds vol ijver voor aan het werk gegaan. Hulde wil ik nog brengen aan dien overledene, die zooveel voor dien weg gedaan heeft. Thans zijn de gemeente-besturen van Koedijk en Sint Pancras tot overeenstemming gekomen en wordt het werk thans met bekwamen spoed uitge voerd. Hiervoor betuigen wij hun onzen hartelijken dank Wij hebben het vorige jaar groote uitgaven ge had, maar toch zullen wij met genoegen onze bij drage in de kosten offeren, daar het zeker een groot marktbelang is. Mijne Heeren, onze agenda is niet zoo uitgebreid en belangrijk als het vorige jaar, maar toch zijn er ook nu weer vraagstukken, die onze volle aandacht verdienen, het woord is aan de afgevaardigden en ik hoop en vertrouw, dat allen wel doordacht hun ne gedachten naar voren zullen brengen en dat de ze vergadering weer mag getuigen van eensgezind willen. Dat zal zeker onze organisatie ten goede komen. Nogmaals hartelijk welkom en verklaar ik de ver gadering voor geopend. Mousseline. De hertog fronste de wenkbrauwen. „Wel!" riep hij, „wat heb ik toch kunnen zeggen dat van een aard is om zulk een luid ruchtige vroolijkhcid op te wekken?". Spavento werd weder ernstig. ,,'tls omdat mijnheer de hertog waarschijn lijk niet weet," antwoordde hij, „wat na zijn vertrek uit de herberg de „Gouden Klomp" al daar gebeurd is. „Hoe zou ik dat kunnen weten?" Is waar. Welnu, verbeeld u, monseig neur, nauwelijks kunt ge een kilometer ver zijn geweest,, toen mijnheer Henri do Pol te. Long villiers aankwam in den dogcar, dien ge kent." „Vervolgens?" „Maar hij was niet alleen." „Wie vergezelde hem?" „De jonge baron had er niet toe kunnen be sluiten Mousseline to Parijs te laten en had haar meegenomen.'' „Ik begrijp." „Maar daar het niet betamelijk zou geweest zijn met de jonge dame aan de fabriek te ko men, waren heiden overeengekomen, dat zij den nacht in den „Gouden Klomp" zou doorbrengen. „Verduiveld!" „Maar Mousseline was argeloos; zij geloofde dat de bewuste herberg eene dier logementen met table d'hote en casino was, zooals men die vindt in de steden van vermaak welke zij be zocht heeft. Maar toen zij gezien had wat hot was, begon zij te schreeuwen als een pauw en wilde naar Parijs 1 erugkceren." „En hoc heeft de goede baron z'ich er uit ge red Hij beloofde haar eon halssieraad dat zij reeds lang hegeerde, een rijtuig op acht voeren, dat hij haar tot nu toe geweigerd had, kortom alles wat noodig was om haar tot rust te brengen." „Is 'them ten minste gelukt?" „Schijnbaar, en toen hij van haar scheidde on alleen achterliet, scheen zij volkomen rustig. Bui- i tendien had zij gedurende de discussie den tijd ge had. den jeugdigen Raymond in "t oog te krijgen, en op mijn woord, men moet Mousseline recht la ten wedervaren, ik geloof dat zij van dat oogen- blik af niet meer aan het, halssieraad' en - aan he,t, rijtuig gedacht heeft." „Arme Henri!" riep dc hertog; „de kennisma king heeft dus plaats gehad." ,,'t Is gemakkelijk u er van te overtuigen zoo ge er aan mocht twijfelen." „Hoe?" ,,D,e klok der fabriek zal aanstonds acht uren slaan. Zoo ge wilt laat ik twee paarden zadelen, en we kunnen naar Longvilliers rijden." ,,'tls nog te vroeg in den morgen."1 „We rijden stapvoets en rooken een sigaar; de weg is bekoorlijk en 'het' weder is fraai." „Zooals ge wilt," antwoordde de hertog'.on verschillig. Spavento wilde zicli verwijderen, maar plotse ling schoot hem oen gedachte door den geest, en hij keerde haastig; op zijn schreden terug. „Wat is er?" vroeg de hertog. ,ïk vergat haast u een raédedcieling te doen die niet onbelangrijk is." .Spreek." „Mijnheer dc hertog herinnert zich niet meer de jonge dame op wie Irfj een jaar géleden in dén schouwburg het oog geslagen haal „De Nubische!" onderbrak hem dc hertog met een kwalijk gesmoorden uitriep. (Wordt vervolgd

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4