ONZE GROENTtVclLINGEN Uit den Omtrek Burgerlijke Stand OVERZICHTEN EN PSUSHOIEERINGEN Nieuwstijdingen PïïOTE TMFETING TEGEN BE GOPiS- Dl EN fe: f VE R.V CL GING IN RUSLAND. Efsn motie aangenomen. dinsdagavond werd in het Concertgebouw te, Amsterdam een meeting gehouden van de Pro- testantsehe Robtosch-Katholieke en Joodsche ge meenten. om te protesteeren tegen de godsdiens tige vervolgingen in Rusland. Reeds lang voor de vergadering begon, stond een zeer lange 'file voor het Concertgebouw. Een aantal politie-agenten te 'voet en te paard was aanwezig om de orde te bewaren. Ook in liet ge bouw Vas politiemacht. Bij kleine groepjes wer den de wachtenden tot het gebouw 'toegelaten. Daar werden de toegangsbewijzen aan een scherpe controle onderworpen. Men wist toch dat 'ongeveer 500 valsche toegangsbewijzen in omloop waren. Deze valsehe toegangsbewijzen weken in een klein opzicht van de goede at'. Zoodra iemand zich meldde met een „valsche" 'kaart, werd deze in gehouden en onder politietoezicht verliet hij het gebouw door een der zijdeuren Tn den beginne waren deze valsche kaarthouders talrijk. Onder hen bevond zich ook het communistische raads lid Seegers. Hem trof geen beter lot. Ook hij ver dween door de zijdeur. Toch waren er onder deze.- valsche kaarthouders, die van den prins geen kwaad, wisten. Zij hadden een kaart van een on bevoegde gekocht en waren er in geloopen. Ongeveer 300 valsehe 'kaarten werden ingehou den. Overigens was het in het gebouw tamelyk rustig. Er werd gevent met communistische lec tuur. Do politie maandb steeds aan tot doorloopt-n. Slechts eenmaal toen daaraan door een aantal personen niet werd voldaan, werd door de politie opgetreden. Tegen h,alf negen was het gebouw vol. De voorzitter, ds. van Hoogenhuyze opende toen de bijeenkomst. Na hot voorlezen van psalm 43 zeide spr. dat ongeveer 14 dagen geleden het ministerie van predikanten bijeen kwam. of ook hier niet een protest moest komen tégen de ver volgingen in Rusland. Besloten werd toen dat door Protestantsche, Roomsch Katholieke en .Jood sche gemeenten zou geprotesteerd worden. Voorts deelde spr. mede dat geen debat zou worden toege staan on dat de vergadering een ordelijk verloop moest hebben. Daarna was het woord aan ds. H. Bakker. Ned. Herv. Predikant. Spr. was er van overtuigd,, dat wanneer niet in de'kerken mag worden gebeden dit onder de dekens zou gebeuren en zétte uiteen dat wc weer verkeeren in de eerste tijden van het Christendom. Spr. besloot met- de woorden van Dostogefski- Pen volk gaat te gronde zon der Gods woord, zijn ziel dorst er naar. Hierna sprak de Deken van Amsterdarfl, Ka- zijn tijd wonderen mag doen. Uit den gloed van DRAMA IN EEN "WOONWAGEN. de_ vervolging komt het lichtende geloof. Door haar man met 15 messtekeu verwond. Door den voorzitter werd hierna de volgende In den vorigen nacht bracht de woonwagen- motie voorgesteld: bewoner D. B. te Maastricht zijn vrouw bij een „De vergadering van Amsterdamsche man. huiselijken twist ruim 15 steken toe in borst, nen en vrouwen, op Dinsdag 4 Maart 1930 in rug, hals en hoofd. De vrouw werd door dé poli- het Concertgebouw bijeen, gehoord de vertegen- tie badend in haar bloed in een hoek van den wo'ordigers der meest uiteenloopende godsdien stige gezindten in de "hoofdstad; verklaart, dat zij met ontroering en diepe smart kennis genomen heeft van de godsdienst vervolgingen onder het huidige regime in Rus land; dat zij in den nood der vervolgden medelijdt en medebidt: dat zij voor God 'en menschen. protesteert tégen deze gruwelen; verzoekt de pers, dat zij de openbare meening gestadig zal voorlichten over 'tic vervolging, die in Rusland geleden wordt ci\ besluit deze motie ter kennis te brengen van de Nederlandsche Regeering met het eer biedig verzoek wel te willen overwegen, of zij haar invloed kan laten gelden ook bij andere regeeringen teneinde de stem van geheel de. beschaafde wereld tegen de godsdienstvervol ging in' Rusland te laten hooren en deze zoo mogelijk te doen eindigen." Hierna besloot de voorzitter met dankgebed woonwagen gevonden en door de zorgej^van den meentelijken geneeskundigen dienst naar het hos pitaal overgebracht. De dader is aangehouden. KOEDIJK. Dinsdagavond 4 Maart werd in het lokaal van den heer v. Schaik een algemeene vergadering gehouden van de Afd- Koedijk van de N.-H. Ver. „Het Witte Kruis" alhier. De Voorz. de peer P. Brouwer, opent de ver gadering en heet de aanwezigen welkom. De no tulen der vorige vergadering worde» hierna ge lezen en onveranderd vastgesteld, Int het verslag van den Secretaris blijkt, dat de afdeeling op 1 Jan. 269 leden telde en er 14 leden bijkwamen: terwijl er door vertrek, overlijden en bedanken S afgingen: totaal een vermeerdering van 6 leden Verschillende nieuwe verplegingsartikelen. waar onder cen^hoogtézoii, werden aangeschaft en door Bij do rondvraag ontwikkelde zich nog een ge animeerde bespreking over een op de vorige ver gadering genomen besluit tot terugbetaling van opgelegde boeten. Als gevolg hiervan werd be sloten geen terugbetalingen meer 'te doen. Geweften werd nog op de wenschelijkheid van een scherpere controle op uitgeleende fusten en kisten. Zulks zal op de A.V. ter sprake worden gebracht Op een vraag of er dit jaar nog doorge gaan wordt met he^ veilen van vroege kaspro- ducten als spinazie enz., gaf de voorz. toezegging dat dit in het Marktbestuur 'ter sprake zal wor den gebracht. Hierna sluiting. SIT. PANORAK Aan de firma J. Bruin en Zonen alhier is den bouw opgedragen van een kistenbergplaats voor rekening van de Alkmaarscho Ivxportveil'ing te Alkmaar. en sprak dank uit aan de politie, waardóór rus- 'T* m "T1 T kT-pl°' tig kon vergaderd worden/zonder dat een wan- ?S'k l gegeven, terwijl gedurende het jaar ï,i j 3 tenten in gebruik waren. klank werd gehoord Ten slotte werd gezongen: „Mijn schild en mijn betrouwen", waarna de schare rustig het gebouw verliet. Ook tijdens de vergadering was het buiten rus tig geweest. 'Na afloop van de vergadering verzamelden zich voor het Concertgebouw wederom eenige groepen communisten, die er zich mee onledig hielden hun revolutionaire leuzen aan te heffen. De po- - "1"'V lit io joeg een paar malen de jongelui - want °PSemaakt „tot.een bedrag van f 1380.71 ,n ont dat waren 't meest uiteen, enkele personen gebruik waren. Besloten wordt een bedrag van ten hoogste 1' 10 beschikbaar te stellen voor een cadeau ten behoeve van lietnieuwe Raadhuis. Hierna wordt de rekening nagezien door iD heeren Jb. Boon en A. Koning, en aecoord bevon den De ontvangsten hebben bedragen f 1422.75 (met inbegrip van het saldo van het vorig jaar. en de uitgaven f 728.03, zoodat het batig saldo bedraagt f694.71. De begrooting voor 1930 wordt werden aangehouden en naar het posthuis Can Baorlestraat overgebracht, omdat zij niet onmid dellijk aan de bevelen der politie gehoor gaven. In een auto reden drie mannen rond, die- luide betoogden: „Handen af van Sovjet-Rusland I)e politie Verbood dit gejoel en toen het niet op hield werd de auto aangehouden. Agenten spron gen op de treeplank en dwongen den bestuurder naar hoé posthuis te rijden. Even dreigde de auto te blijven steken in het tussc.hen de tramrails opgebroken straatgedeelte vóór het J. W, Rrou- werplein, maar met vereende krachten kwam de wagen \yeer op 'het asfalt terecht. De deuren van het posthui:, dat immers vroeger brandweer-ka zerne was, gingen wijd open en de communistische auto moest met bemanning en al de- Ral van Ifet posthuis binnenrijden, waarna de deuren weer a- r a \T j t dicht, gingen en proces-verbaal tegen de manifos- T t 1 -A' van,1 Het verheugde spr.,. tanten kon worden opgemaakt. Ruiters joegen amSC G, ^ev°lking een is in de inmiddels op straat nog de laatste betoogers uit - diepste overtuiging en het speet hem .dat do zaal niet grooter was. Spr. noemde het een treurig fluit dat op de meest radicale wijze tegen de Christenen wordt opgetreden. Tegenover dat treu rige feit vroegj sPr- ''en nederig en volhardend gebed. Een gebed opdat er weer vrede moèht ko men God bidden beteekent niet, zei spr de handen in den schoot leggen. Daarom moét een vlammend protest uitgaan over geheel de wereld. Do geest die in Rusland tot zulke i excessen voert, dringt ook in andere landen door. Qpk reeds bij ons. Daartegen moet met liefde en recht vaardigheid worden opgetreden. De volgende spr. de Opperrabijn A. Onder* wijzer was gloeiend van verontwaardiging, zei hij. Men is daar in Rusland de wanhoop nabij, maar onzen godsdienst laten' we niet vermoor den. Van de heilige gebouwen wordt men wegge sleurd. Meédoogenloos worden den geloovigen deze bezittingen ontrukt. Wij gelukkige Nederlanders kunnen ons zulk een tyrannie niet voorstellen. Het leed dat daar geleden wordt, snijdt ons dooi de ziel. Met 'moed en energie moot worden opge treden. F en middel 'schijnt eenig licht te brengen en dat is een reusachtig protest, om de leiders in Rusland weer bp den goeden weg te brengen. Spr. doet een beroep op ouden en- jongen. Joden en Christenen, om Ie stem te laten hooren tegen de ongerechtigheden in Rusland, opdat ieder weer zijn godsdienstplichten in R.usland mag vervul len. Hierna werd gezongen psalm 74: 18, 20 en 21, waarna sprak I)s. A'. Klinkenberg, Horst. Ev. Luthers Predikant. Deze spr. zeide, dat men kerken kan sluiten, godsdienst verbieden, maar het bloed .der martc laren is altoos nog het zaad, geworpen in den een en daarmede behoorde het relletje weer tot het verleden. ngst en f810 in uitgaaf, saldo f 570.71. Hierna heeft de bestuursverkiezing plaats. Af tredend do heer A. J. Schipper en- vacature door bedanken van den heer P. Brouwer. De neer Schipper wordt herkozen met 8 van de 10 stemmen, en neemt deze benoeming aan; terwijl werden uitgebracht 5 stemmen, op den heer J. Otto, 4 up A. Koningen 3 op Jb. Boon. Hierop volgt een tweede vrije stemming met den uitslag J. Otto 5, Jb. Boon: 3 en A. Koning 2 stemmen, zoodat een herstemming plaats heeft tusschen .1. Otto en Jb. Boon, waarbij Jb. Boon 5 en J Otto 4 stemmen kreeg en 1 blanco. De'heer Jb. Boon Jz. was alzoo benoemd en nam die benoeming aan. De heer Mulder dankt den heer Brouwer voor hetgeen hij in het belang der vereeniging heeft gedaan, waarop de Voorzitter, den heer Mulder dankt voor diens woorden. De heer. J. Otto vraagt of het mogelijk is de convocaties voor de algemeene vergadering aan alle leden uit te reiken. liet Bestuur zal dit in overweging nemen. De Voorz. sluit hierop de vergadering onder dank voor de opkomst en brengt nog een woord van dank aan den bode voor diens werkzaam heden. TERAARDEBESTELLING MEI. KOPER BER G. Onder groote belangstelling heeft de teraarde- bestelling plaats geliad van het stoffelijk over schot van mej. Tine Koperberg, het slachtoffer van den laaghartigen moord te Bennekom. Vooral in de omgeving van de Fmmastraat en ,pabij het huis van mej. Koperberg, had zich een enorme menschenmenigte verzameld, zoocfat uitge breide verkeersmaatregelen noodig bleken- Het stoffelijk overschot 'van mej. Koperberg kwam tegen 2 uur vanaf het lijkenhuis „Onder de linden" aan en ook op den weg naar liet ou derlijk huis stonden honderden belangstellenden 8<Tohrr<b lijkwagen voor het huis aan de Emma- I vindt zijn oorzaak in den beschrijvingsbrief voor - - --- de Alg Verg. van de Lan.gedijker Groentecen- - KOEDIJK. De heer P. Korvo.r, ambtenaar ter Secretarie alhier werd in gelijke functie benoemd in de gemeente Winkel. FT. PA NCR AS. „DiE TUINBOUW". Ledenvergadering op Dinsdag «f Maart 'sa- vonds 7 uur bij H. Gerritsen. Aanwezig waren 84 leden. De voorz., de heer C. Kloosterboer opende met een woord van welkom aan leden en pers. „Dat wij' tlldus spr., „weer zoo spoedig bijeen zijn, straat aankwam en vele kransen en bloemstukken trale. waarop een o.i. zéér belangrijk punt voor- fa i eraan waren opgehangen, sloten de valgrijtui- T. gen ziel» bij den lijkstoet aan, waarna deze'lang- 1 \°mt nl' bo™cn Wgens de courantenver- 1 slagen is dit punt ook in andere afdeelnigen druk zaair. grafwaarts reed Ook op het kerkhof heerschte een enorme druk te .zoödat ook hier politic-maatregelen noodig bleken. I De toeloop was van dien aard, dat de hekken gesloten moesten worden, omdat er op de bo- I graafplaats geen ruimte meer was. I Als slippendraagsters fungeerden veertien loer- I ling-verpleegsters van het ziekenhuis te Yelp, I waar mej. Koperberg werkzaam is geweest Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. Drost, die vers 31 tot 39 van Romeinen VIII voorlas: Wat zullen wij dan tegen deze dingen akker. De godsdienst is nog altijd de praktijk van I zeggen. Zoo God -voor ons is, wie zal tegen ons net Godsvertrouwen. Liefde 'tot, den naaste is j zijn. Die oo naaste is I zijn. Die ook. Zijnen eigen Zoon niet gespaard alleen daar waar God wordt erkend. God en gods heeft ,maar Ilem voor ons allen heeft overgege- dienst zijn een rem voor do communistische itlr-:- j ven, hoe zal Hij ons ook met Hem niet .alle le-n. 'Dat ideaal is een bedriegelijke leus. omdat dingen schenken. Wie zal beschuldigingen inbren- hij niet voor bereiking- vatbaar is. Deernis heb- -atn-' ben we met de slachtoffers. De doopsgezinde predikant Ds. F. Dijkema her innerde er aan, dat de geschiedenis zich herhaalt. Wat nu in Rusland gebeurt is nog maar kinder spel bij hetgeen gebeurde in liet Romeinsehe- Rijk in de derde eeuw. Toch was het niet mogelijk het Christendom te onderdrukken. Alles kan men verbieden, ook de uitoefening van het geloof, maar wat daar binnen zit in liet hart is niet uit te roeien. Men treft het geloof wel door allerlei middelen; dat is echter aan den buitenkant- het geloof dat in het hart is kan. niet getroffen wor- .den. Ds. J. P. v. Heest, Ev. Luth. Predikant, pro testeert krachtig tegen Re godsdienstvervolgingen in Rusland. Ons hart is ook vervuld, van deernis voor de vervolgden, maar ook voor de vervolgers. Hoe donker moet liet er in de harten van deze. mensehen uitzien, die 'zoo te keer gaan tegen gen tegen de uitwerking Gods.. God is het, Die recht vaardig maakt, wie is het, die verdoemt? Christys is het, Die gestorven is. Ja wat meer is. Die ook ojigewekt is. Die ook ter rechterhand Gods is, Die ook voor ons bidt. Wie zal ons scheiden van de liefde van Chris tus? Verdrukking of benauwdheid of vervol ging of honger of naaktheid of gevaar of zwaard, want om Uwen wil worden wij den ganschen dag- gedood. Wij zijn geacht als schapen ter slachting, maar in dey.e alleen zijn wij meermalen overwin naars, door Hem, Die ons liefgehad heeft, want ik ben verzekerd, dat noch dood, noch leven, noch engelen, noch overheden, noch machten, noch tegenwoordige, noch toekomstige dingen, noch hoogten, noch diepten, noch eenig ander schepsel ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus onzen Heer. Hierna haalde spr. nog eenige psalmen aan en wees er op, dat wij hier opnieuw staan voor godsdienst. In al deze duisternis ziet spr. een' die duistere machten, die in des menschen hart lichtpunt, n.L dé erkenning dat men staat tegen- huiztm. Wie is de wreedo mensch, die zooiets over een overmacht waarvoor men niet wil buk- deed? Een mensch, die de heerschappij over zich- ken. De historie wijst uit, dat wanneer de duis ternis het grootst is, de redding van God het meest nabij is. De laatste spr. vvps ds. J. G. Geelkerken, ge reformeerd predikant (hersteld verband). Deze hoopte, dat deze vergadering niet zal zijn een slot, maar oen begin. Hoever deze vergaderden ook van elkaar staan, toch staan wij hart aan hart, wanneer men aan den godsdienst komt. Er moet worden doorgesproken met onze getuige nis. Ons woord moge geen klank zijn, maar een daad. Wij spreken het voor Hem uit, dat Hij op zelf heeft, verloren. Wij mogen niet oordeelen ovea -de drijfveeren, die den man brachten tot zulk een gruwelijke daad, die oplossing zoeken zullen omhoog moeten zien. Dan werd nog gesproken door inspéeteur Huls man, die het Gemeentebestuur vertegenwoordig de en een kranslegging verrichtte. Een zwager van de overledene dankte voor de bewezen eer. 1 besproken. Algemeen wordt het bonnenstelscl af- gekeurd en toch vrees ik, zal ook dit voorstel wel weer in de snippermand terecht komen. Ik noem het treurig, aldus spr., dat een vereeniging met méér dan 1500 leden niet de. moed en fde kracht bezit, om dit verderfelijk systeem, dit, kwaad, den kop in te drukken. Toch hoop ik, dat he1 bonnenstelsel éénmaal voorgoed zal, worden opgeheven, in het algemeen belang van de ge neric tuinbouw. Ingekomen was een schrijven namens cursisten van groententeelt, o.l.v. den heer Glas om sub sidie voor een excursie naar het Westland, waarop evenals vorige jaren werd besloten de halve bus- kosten te vergoeden. Op een verzoek om f 10 subsidie aan den kring Langcr.dijk der correspondenten van 'den P.Z.R. Dienst ter bestrijding onkosten van proeven enz. werd gunstig beschikt. Hierna volgde een bespreking omtrent steun, te verleenen aan leden welke door ziekte zijn ge troffen en daardoor niet in staat hun bedrijf te behartigen Het bestuur wenschtte hierover van de vergadering een uitspraak. Na een uitgebrei- de discussie werd besloten jaarlijks f 100 uit te trekken voor gevallen waarin het bestuur voor ziening noodig oordeelt. Hierna werd de beschrijvingsbrief punt voor punt behandeld. Het voorstel van „De West" te Koedijk, om do Vierbond te reorganiseeren of op te heffen, vond van verschillende zijden bijval. Verschillende le den gaven'te kennen dat zij dit instituut beschouw den als c-on lichaam dat al vele besluiten en rege lingen van do L.G.C. krachteloos heeft gemaakt. Wat de L.G.C. besluit, houdt de Vierbond tegen. Er ontslaan allerlei dingen die tegen elkaar in- druisehen. Zoo werd'gewezen op het bonnenstelscl en ook op het veilen onder het U.C.B.-merk. Als de A ierbond niets anders weet te doen. dan afbre ken, dan is de geheele Vierbond een wassen neus. Het voorstel 81) van do West vond krachtig bijval, aangezien dit hetzelfde beoogt als het, ergon voorstel, n.L afschaffing van het' bonnen-, stelsel. Dit punt. zal op de Alg. Verg. terdege on der de oogen worden gezien. .slaan ,niet alzoo kwam men hier tot de overtui- Cok de overige punten leverden nog eenige stof' ging dat een andere sorteering van de aardapeplen tot bespreking, o.a. het laatste punt pensioen- gewenscht was en'tot betere resultaten zou kun- KOEDIJK. Oevonden voorwerpen: 1 vulpenhouder. Te bevragen op de secretrie. KOEDIJK. In de afgeloopen week werden in de wijk Sint Pan eras onder deze gemeente 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. Gemeente ST. MAARTEN. Over de maand Februari 1930. Geboren: Dirk, zoon van Cornelis Gchermer- liorn en Guurtje de Pee. Tine Anna, d. van Bottè^ Bouma en Trijntje Vellenga. Willem, zoon van Feitje Zijlstra en Grietje Itus. Ondertrouwd: Petrus Ligthart, oud 24 jaren, te Oude Niedor pen Jansje Bakker, oud 20 jaren alhier. .Jan Langerveld, oud 24 jaren 1e Zijpe en Maria Ristemaker, oud 22 jaren, alhier. Getrouwd: Petrus Ligthart en Jansje Bakker. Overleden: Gpene. - Gemeente KOEDIJK. Ingekomen en vertrokken personen.) Ingekomen: Maria de Groot van Alkmaar. Pie- ter Korver van Castricum.. Pieter Pastoor en ge zin van Alkmaa r.— Aaltje van de Pijl van Tessel. Vertrokken: Nicolaas Klomp en gezin naar Ber gen. Maarten Wijdenes naar de Rijp. Johanna Juliana Meijering naar Bergen. Garment Dekker naar Bergen. Gerrlt Waal naar de Rijp Phi- lippus Koning en gezin naar Zaandam. Dieuwer- tje^ van Veen naar Bergen. GeborenTheodorus Hendrikus, zoon van A. Wes ter n van A. M. Brink. Trijntje dochter van J. Zeeman en M. G. Paarlberg. Cornelia Elisabeth, dochter van J. van Eetten en van M. Klaver. Jan zoon van S. Barsingerhorn en van G. van Eg- mond. - Franciscus Johannes, zoon van Fr. Hes en van A. Ros. Levenloos aangegeven kind van J. K. Beets en van G. Butter. Overleden: Guurtje Schuijt, oud 53 jaren, echt- genoote van Simon Blom. Huwelijken: Pieter Balder 21 jaren en Neeltje Geertruida Leijen oud 20 jaren. Dirk Arend Aaij 23ja ren en Guurtje Klein 21 iaren j LA.NGFDUKER GROENTEMARKT. 1 5 Maart. 94000 Kg. roode kool f4—8.80, doorschot f3.80 7.20, 108000 Kg. gele kool f3—8 10 83000 Kg. Deensche witte f 1.20—2.10, 20000 Ksr. uien f0.80 1.30, grove f 1.401.60, 'drielingen i'l —1.60, 7400 Kg. peen-f 1.20 1.50; kleine f0.60 6 Maart. ()3000 Kg. roode kool f 4.20—8.80, doorschot f4- - 7.20, 92000 Kg. gele kool f t—7.80, 91000 F> Deensche witte f 1.10- 2, 6000 Kg. uien f 1.30, grove fl.301.40, drielingen f0 901 2500 Kg. peen f 1.10—1.20. - NOORDERM A RKTBONI 5 Maart. 8100 Kg. uien f 0.60—1.40) drielingen f0.80- - 1. grove uien f 1.10—1.30, 1800 Ivg! peen f] 60 kleine peen f 1 10, 116000 Kg. roode kool f4.20 —8.80, 49200 Kg. gele kool f 5.60—8.70, 146800 Kg. Deensche witte'f.1 2. 1100 Kg. snruitkool f 0.901. 6 Maart. 5000 Kg. uien f0.80—1.40, drielingen f 1.10 1.20, grove uien fl.60, 1800 Kg. peen f 1.70— 1.80, 178200 Kg. roode kool f4 40—8 70, 56600 Kg. gele kool f 6.10—8, 20480Ö Kg. Deensche. witte f 1.10—2, 2800 Kg. spruitkool f 11.70. WARMENHUIZEN. 4 Maart. Roode kool le soort f4.10—9.20 idem 2e soort f3.60 —8.20. Gele kool le soort f5.40—8.10 idem 2e soort f4.90—6.60. Witte kool le soort f 0.90—1.70 idem 2e soort f 0.601. Drielingen f0.50. Uien f 1.10—1.30. Aanvoer: 125475 kilogram roode kool 33200 kilo gram gele kool 69625 kilogram witte kool 2725 kilogram uien. - WARMENHUIZEN, 5 Maart. 30100 Kg. roode kool 'f4—8.40, 2e soort f3.60- 7.80, 6500 Kg. gele kool f 5.70^-7.70, 2e soort i'4.40—-4.50, 4100 Kg. witte kool f 1.20—1.30 1000 Kg. peen f 1.20. UIT DE TREEK" Als we dit overzicht maken, gaan de gedachten onwillekeurig terug naar den zelfden datum van het vorig jaar, toen de Zuiderzee met haar be vroren oppervlakte een groot verkeersplein ge leek. waarop men elkaar in alle richtingen kruis te, zonder dat men zich had te storen aan /de regelen van het verkeer. Kon men toen gewagen van een zeldzaamheid, thans is de tegenstelling zooveel ie grooter geworden, nu men hier op denzelfden dag reeds bezig was motaardap pelen jioóten. Wel bleef hef no^ bij een enke ling .maar liet feit kon toch worden geconsta teerd Gaat men aldus met nieuwen moed weer aan het werk .niettegenstaande de slechte uit-» komsten van In t vorige jaar, natuurlijk mede door de nood zakelijkheid van den strijd om het be- regeling In' verband met het gesprokene werd den af gevaardigden vrij mandaat verleend. Als afge vaardigden werden aangewezen het bestuur, be neyens een 22-tal leden. nen leiden. Zelfs kantte, men zich heftig tegen élke voorgestelde regeling, zoodat met zoo goed als algemeene stemmen in de Vrijdag gehouden vergadering werd besloten, het kostte wat het wilde, zich bij de bestaande sorteering te houden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6