izen Gemeenteraad Koedijk Vrijdagmiddag 3 uur vergaderde de raad van bo vengenoemde gemeente ten raadhuize onder voor zitterschap van den E. A. heer H. Nolet, burgemees ter. Secretaris de heer H. Rijs. De voorz. opent de vergadering met een woord van welkom waarna de notulen der vorige vergadering onder dankzegging aan den samensteller onveran derd worden goedgekeurd. nlgekomen stukken. Het verslag van de ver. voor gezinsverpleging over 1930 waaruit blijkt, dat het nadeelig saldo be draagt f812.41. Het verslag aal bij de leden cir- culeeren. Proces verbaal van opneming van kas en boeken gemeente-ontvanger en tuinbouwbedrijf. Mededeeling. De bouw van een ambtswoning voor den burge meester alsmede het bouwen van een ammoniak tank voor het gasbedrijf is door B. en W. niet ge gund. Tot administrateur van het tuinbouwbedrijf is met ingang van 1 Maart 1930 beneomd C. oozendaal op een jaarwedde van f 100. De sluis te Schoorldam is wederom voor 4 jaren verpacht voor een bedrag van f832. Vaststelling verordening tot beteugeling van open bare dronkenschap. Voorgesteld wordt een verordening tot beteuge ling van openbare dronkenschap zg. „zwarte lijst" vast te stellen, waarni wordt bepaald, dat het den houder van een inrichting waarvoor vergunning of verlof is verleend toe te laten personen, van wie ter beoordeeling van den burgemeester bekend is, dat zij van alcoholhoudenden drank misbruik ma ken én wier name nschriftelijk dor den burgemees ter den houder van voornoemde inrichting zijn op gegeven. Weth. Swan zegt, reeds in de vergadering van B. en W. té hebben opgemerkt, hoewel voorstander zijnde, er toch op te wijzen dat in Warmenhuizen weinig gevallen van dronkenschap voorkomen. Voorz. zegt, dat het een voorbehoedmiddel is te gen uitbreiding. De heer Molenaar is het eens met den heer Swan doch is er evenwel voor. De heer J. van Rijn verlangt stemming, waarna het voorstel van B. en W. met 61 stem wordt aangenomen. Tegen stemde de heer J. van Rijn. Voorstel tot aanvulling van de politie-verordening. Voorgesteld wordt de algemeene politieverordening aan te vullen met een bepaling, dat de houders van hondenkarren verplicht zijn nonden en tuigen op de aangegeven tijd ter keuring te brengen. Een en ander wordt verzocht in een desbetreffend schrijven van den Commissaris der Koningin. De heer P. Slot merkt op dat het dus een leemte in de wet is, en ziet niet in dat een dusdanige bepaling noodzakelijk is en acht het verbazend overdreven, niettemin de dieren beschermd moeten worden. Echter is hier, volgens spr., sprake van overdrijving. De voorz. is een andere meening toegedaan, daar verleden jaar nog en hond is aigekeurd en is ge bleken dat de opsporing van overtreders zeer moei lijk is. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 52 stemmen. Tegen de heeren Slot en van Rijn. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. Voorgesteld wordt in rpincipe te besluiten tot 't aangaan van een geldleening groot ongeveer 56000 gulden met de N.v. Mij. voor tiem. Creuiet te Am sterdam tegen een rente van 4.75 procent met een aflossing in ongeveer '30 jaar. De leening betreft den aanleg van nieuwe stra ten en wellicht voor de scholen. Op de vraag van den heer fcsiot, of deze aanbie ding van recenten datum is, antwoordt de voorz. dat deze van 21 Februari jl. is. De heer Slot geeft in overweging niet hierop in te gaan, daar de rentevoet thans is verlaagd. De voorz. is van meening, dat iederen oag een verhooging is te verwachten en het altijd risico is. De heer Slot acht de rente toch te hoog. De heer voorz. acht het niet wenschelijK te spe- culeeren op een eventueeie verlaging. Hierna wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel wijziging gasovereenkomst met de ge meenten Sint Maarten en HarenKarspel. Voorgesteld wordt art. 3 en 4 van de- overeen komst tot ieevring van gas met de gemeente Ha renKarspel te wijzigen in dien zin, oat in plaats van buuu wordt geiezen 450U caiorien, en veroer te bepalen dat de gemeente HarenKarspel te allen tijue inzage kan nemen van de geregistreerde uit komsten van een by oe fabriek aan te orengen au tomatische caloriemeter en voorts in de gemeente HarenKarspel een automatische drukmeter wordt geplaatst. Verder wordt voorgesteld de overeenkomst met de gemeente Sint Maarten te wijzigen en wel art. 3 ais voren en aan art. 5 een 2e lid toe te voegen luidende: met dien verstande evenwel, dat de ge meente Sint Maarten ten opzichte van de electri- citeitsvoorziening vrijheid van handelen wordt ge laten en voorts met dezelfde bepaling ten opzichte van de caloriemeter als voor de gemeente Harenkar spel is beepaald. De voorz. deelt mede, dat beide bovengenoemde gemeenten in de voorgestelde wijzigingen hebben toegestemd, De installatie va neen caloriemeter zal een bedrag vorderen van plm. 500 gulden. Op een vraag van den heer Slot of een dergelij ke meter eveneens voor de gemeente Schoorl wordt geplaatst, antwoordt de voorz. dat dezelfde meter hiervoor dienst doet. Conform het voorstel wordt aldus besloten. Voorstel tot beschikbaarstelling ovenbouw. Voorgesteld wordt uit het reservefonds van het gasbedrijf beschikbaar te stellen een bedrag van f7200 voor den bouw van een oven voor het gas bedrijf. Aldus wordt besloten. Vaststelling voorschotten bijz. scholen. Voorgesteld wordt het voorschot op de gemeen telijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet 1920 voor de bijz. scholen te Krabbendam voor 1930 vast te stellen op f 500 voor de R.K. Jongensschool op f 1600 en voor de r.k. meisjes school op f 1660. Aldus wordt besloten. Vaststelling kohier hondenbelasting 1930. Het kohier vermeld 77 aanslagen tot een totaal bedrag van f 434. Aldus wordt besloten. Voorstel inzake benoeming gemeente-werkman. Voorgesteld wordt door burg. en wethouders om hen te machtigen tot het benoemen van een ge meentewerkman en zijn salaris te bepalen op f25 per week en f0.50 Kindertoeslag per week voor ie der kind beneden den leeftijd van 14 jaar. In verband met bovenstaande memoreert Z.E.A. het overlijden van den heer Vreeker, die steeds naar genoegen en behooren zijnfunctie heeft ver vuld. Z.E.A. uit de hoop, dat zijn ziele ruste in vrede en dat de weduwe in dit verscheiden moge berusten De hierdoor ontstane vacature moet wederom vervuld worden en Komen B. en W. met het boven genoemde voorstel. De heer Slot zegt zich niet te kunnen vereenigen noch met het salaris, noch met den toeslag, daar het een persoon moet zijn, zij het niet op geeste lijk gebied dan toch veelzijdig ontwikkeld en acht het voorgstelde loon te laag en stelt f28 voor zon der meer. De heer Molenaar zegt zich met heta voorstel van B. en W. wel te kunnen vereenigen. Wethouder Swan verklaart mee te kunnen gaan met het voorstel van den heer Slot wat betreft den kindertoeslag. /De heer J. Hof acht het van belang indien een jonge kracht wordt aangesteld en is het eens met den heer Molenaar. De heer Slot stelt voor een maximum te bepalen van f28 en is sterk voor een jonge kracht. De heer Molenaar merkt op, dat het voorstel van den heer Slot in de praktijk op hetzelfde neer komt, met dat verschil dat de heer Slot zich vast houdt aan f28 zonder kindertoeslag. Het zal toch moeilijk zijn een onderlegd persoon te krijgen, de praKtijk moet de handigheid aanleeren voor de verschillende werkzaamheden. De voorz. gaat van het standpunt uit, dat de werkgever niet moet afgaan op de kennis doch moet nagaan of een werknemer van het salaris kan leven. Hierna wordt het voorstel Slot verworpen met 3 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Molenaar, De Groot, Nannes en Hof, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 43 stemmen. De tegen standers van het voorstel Slot stemden hierbij voor. Bij de rondvraag deelde de voorz. mede, dat aan den minister het verzoek is gericht een derde leer kracht te mogen aanstellen aan de o.l. school voor rekening van het rijk, daar het minimum aantal leerlingen voor het jaar 1930 en volgende jaren zeker zal worden bereikt, ondanks dit in 1929 niet het geval was, waardoor de rijksuitkeering verviel. De heer Molenaar zegt naar aanleiding van een ingezonden stuk in de „Sch. Crt." van den heer Donia en waarin de r.k. partij in den raad ervan wordt beticht de schuld te zijn van de huurverhoo- ging. Evenzeer wordt in dat stuk de indruk geves tigd als zouden deze leden subsidie hebben ver leend aan de r.k. tuinbouwvereeniging. Spr. vraagt hierover eenige inlichtingen. De voorz. antwoordt dat er geen subsidie ver leend wordt, doch een lokaal verwarmd en verlicht beschikbaar is gesteld, waarvan de kosten van vuur en licht met de drie j aarlij ksche afrekening wordt verrekend. De heer Molenaar zegt, dat de heer Donia ook liet uitkomen dat hem een prachthuis in villatrant is beloofd doch n ueen huisje heeft dat nauwelijks bewoonbaar is. De voorz. zegt, dat alls destijds mondeling is af gesproken, waarbij Z.E.A. niet bij tegenwoordig is geweest en dus moeilijk hierop kan antwoorden. Weth. Swan deelt mede, dat het eerste ont werp te duur was met het oog op de huur, waarna een kleiner plan is ontworpen. Spr. bestrijdt echter dat de woning te klein is. Weth. Groot acht het verbazend moeilijk om wat eenige jaren geleden afgesproken is, thans precies te releveeren. Niettemin merkt spr. op, dat als ie mand het een huisje noemt, is die persoon in een huis in villatrant ook niet tevreden. Voorts zegt spr., dat het eerste plan 12U00 het tweede 9000 gulden kostte, en is de betrokken persoon ook hier voor geraadpleegd en heeft zich steeds tevreden getoond. De heer Slot acht het hier niet de plaats om op ingezonden stukken in te gaan. De voorz. merkt op dat er inlichtingen worden gevraagd. De heer Slot zegt, dat de toenmalige raadsleden allen genoegzaam weten, dat het eerste plan te kostbaar was en er over huur niet is gesproken. Met algemeene stemmen werd besloten het tweede ontwerp te aanvaarden. Het plan is echter mislukt het is te bekrompen en alles is even klein. Vervlognes acht de heer Molenaar bespreking- van de negociantenvergunningen noodig, daar het aantal tegenwoordig zeer groot is. De voorz. zegt, dat er slechts één vergunning per dag wordt gegeven en aan iedere persoon één in de twee maanden. Z.E.A. zal de politie opdracht geven strenger toe te zien. z De heer Slot informeert hoe het staat met het aanbesteden van den bouw aan de gasfabriek en van de oven en of het wellicht een fout was van de ontwerpers of van de aannemers. Spr. meent niet door de ontwerpers en ligt het op den weg, als er geen aannemer voor het werk wordt gevonden, dat de ontwerper het zelf uitvoert. De voorz. geeft in overweging bij een volgend werk die bepaling er aan te verbinden, echter is zulks buitengesloten, indien de ontwerper een ge meenteambtenaar is daar de instructie zulks ver biedt. Weth. Swan heeft nagegaan of er bouwverbod gelegd mag worden op stukken grond, zulks met het oog op een eventueel uitbreidingsplan, waarover spr in de vorige vergadering heeft gesproken. Dit is, aldus spr., te allen tijde mogelijk en wenscht hij ulks te doen op het erf van Kunes voor een even tueele verbreeding van den weg. De voorz. zegt, dat als er een verbod wordt op gelegd, is dit alleen mogelijk, indien er eenige ze kerheid bestaat dat de weg er komt. Z.E.A. zegt echter een onderzoek toe. Hierna sluiting. Nerveus en overspannen Onrustig en Slapeloos Gebruik hiertegen de Zenustillende en Zenuwsterkende Mëjnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Donderdag .20 Maart j.l. vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente des namiddags 2 uur ten raadhuize in voltallige zitting onder voor zitterschap van den Ed.achtb. heer P. Kikkert, burgemeester. Secretaris de heer A. Sloof. Die voorz. heet allen hartelijk welkom op de eer ste vergadering in het nieuwe Raadhuis. ZE.A. stelt or prijs op mede te deelen, dat de hec-r Cjommissaris verzocht heeft den Raad nogmaals bijzonder hartelijk dank te zeggen voor de har telijke ontvangst. Voorts memoreert Z.E.A. dat de heer Bolde- wijn op 4 Maart j.l. zijn li2ii/2-jarig ambtsjubileum herdacht als gemeenteontvanger. Ofschoon de heer Boldewijn aan dit feit geen ruchtbaarheid heeft gegeven, stellen B. en W, het bijzonder op prijs naar voren te brengen, dat deze functionarisi steeds buitengewoon plichtsgetrouw heeft vervuld en ïWbngen hem hulde voor de wijze waarop hij zïjno functie heeft vervuld. Namens B. en W;. wenscht Z Ed. hem van harte geluk en hoopt dat hij mog vele jaren op dezelfde wij^e zal mogen voortgaapi Medsdeelingen dat van Ged. Staten goedgekeurd is terugont vangen a. de wijziging der begrooting 1929, b. het besluit tot verkoop van het perceel Sectie O. no. 408 aan de Wed. L. Tanis. dat de Raad der gemeente Alkmaar in zijne vergadering van 27 Eebr. j.l. tot regenten van het stadsziekenhuis heeft benoemd de heeren S. G.L.T. Baron von Fridagh en G. Haringhuizen. dat, de gemeente Alkmaar bereid is de helft van de abonnementskosten van een brandkraanl te Huiswaard voor haar rekening te nemen. dat op 19 Eebr. j.l. te Djen Helder een vergade ring heeft plaats gehad ter bespreking van me disch schooltoezicht. De voorz. deelt mede dat de uitnoodiging voor hét bijwonen dezer vergadering gericht was al leen aan die gemeentebesturen die vallen onder het district Den Helder. Ofschoon de Raad zich omtrent deze zaak niet heeft uitge&próken, is dit punt al reeds eerder be sproken, evenals in de vergadering van de Ver- eeniging van Nederl. gemeenten afd. Noord-Hol land. Vele goéde zijden zijn hieraan, daar ook de wijze van toezicht veel intensiever wordt en in perfectie wordt uitgeoefeind, beter als het ooit door het gemeentebestuur kam worden gedaan. In de eerstverinelde vergadering zijn vele toelichtin gen gegeven omtrent de plannen en zijn bespre king in net algemeen gevoerd, waarbij de groote meerderheid er voor was. 'Z.Ei.A. meende goed te doen een en ander naar voren te moeten bren gen. Ingekomen stukken. a. Van P. J. Korver, dankbetuiging voor ver leende gratificatie. Wordt voor kennisgeving aangenomen Van A. Schuur, mededeeling aanneming be noeming als lid van de Cjommissie van Toezicht óp het correspondentschap der Arbeidsbemidde ling. Als voren. e. Van Ged. Staten mededeeling, dat de bepa ling in het geldleeningsbesluit der geldleening groot f 10.000, dat het kapitaal te allen tijde op- eischbaar zal zijn met inachtneming van een op zeggingstermijn van 3 maanden, niet toelaatbaar is. D:eze leening kon geplaatst worden bij de Ooöp Boerenleenbank alhier. B. en W(. stellen voor het besluit te wijzigen en een geldleening aa nte gaan.met de Mij- voor Gemeente-Grediet, tegen 4 3/4 pCt. Gonform het voorstel wordt aldus besloten. d. Vain 'Ged. Staten verzoek wijziging der rekening over 1928. B. en W|. stellen voor de rekening overeenkomstig het verzoek te wijzigen. Aldus wordt besloten. e. Van het Prov. Waterleidingbedrijf mededee ling van de kosten, verbonden aan de aansluiting van "den Achterweg en verzoek mede te deelen of de gemeente genegen is die kosten en eventueel' verdere verplichtingen op zich te nemen. De voorz. releveert dat de kwestie van aanslui ting van den Achterweg al reeds in comité is, be sproken, waarna onderhandelingen en besprekin gen zijn gevoerd met het P. Wj. B., waarop ten slotte door den directeur is voorgesteld, ofschoon de eindbeslissing aan Ged. Staten is, tot aanslui ting over te gaan onder eenige voorwaarden. De aanleg van buizen bedraagt 1050 Meter met een diameter der buizen van 80 m.m. Het aantal aansluitplichtige perceelen bedraagt 15, het totale bedrag der kosten f 3905. De gemeente moet ech ter de abonnementsgelden garandeeren van die eigenaren, die niet aansluiten. De kosten voor dez egemeerite bedragen f91.29 plus het bedrag, wat nog ongedekt is ten bedrage van f913.50. Gezien het groote belang stellen B. en W. voor op 'het voorstel in te gaan en meenen -dat het bo venvermelde bedrag geen struikelblok mag zijn om de aansluiting niet te doen doorgaan en moet in aanmerking worden genomen, dat het voor het bedrijf geen voordeelig gebied is. De heer Groen acht het van groot belang voor de bewoners en noodzakelijk dat alle 15 perceelen worden aangesloten waartegen geen der bewoners bezwaar zullen maken. De heer Hart acht den toestand genoegzaam bekend en is voor aansluiting- De heer Mulder zo udesnoods op dengene, die niet aangesloten wil worden, de wet willen toe passen. Hierna wordt conform het voorstel van B. en W. aldus besloten. Na het rondzenden der convocaten zijn de na volgende stukken ingekomen: a. Schrijven van het Nationaal Comité tegen alcoholisme, waarin door de - subcommissie tot handhaving van de drankwet de aandacht wordt gevestigd, dat dit jaar de gelegenheid openstaat het aantal vergunningen te verminderen. De voorz. deelt mede, dat er zeven vergun ningen mogen zijn, doch de laatste maal door den Raad dit aantal op vijf is bepaald. Door B. en W. wordt voorgesteld, dit aantal te handhaven. Aldus wordt besloten. b. Verzoek van J. Nieuwland, voor de subsidie ad f250 voor het overzetveer in aanmerking te komen, daar door adressant het veer is overgeno men van v. Schaick. De voorz. deelt mede, dat door B. en W. zal worden onderzocht of er voor de bediening van het overzetveer eene instructie bestaat, daar B. en W. tegen het inwilligen van het verzoek geen bezwaren hebben, doch eenige voorwaarden wenschen te stellen. Voorgesteld wordt het verzoek te renvoyeeren naar B. en W. en zal de Raad hieromtrent nader beslissen. Aldus wordt besloten. c. Schrijven van de raadsleden Hart en Mulder inzake opheffing meterhuur 'G.El.B. De heer Hart vond de meterhuur geen goede vorm van betaling. Spr. had berekend dat deze van 1913 tot 1930 met rente op rente f64' be droeg waardoor dus de meters allang zijn betaald en het beter ware indien de kapitaalvorming door den prijs van de stroom werd gevormd. Spr. wil daarom alle meters wegdoen en het verlies uit het stroomgebruik halen en gaat er mede accoord dat B. en W. in deze prae-advies uitbrengen. Na eenige discussie wordt door den voorzitter geen bezwaar gezien in het uitbrengen van prae- d. Schrijven van eenige bewoners van het Daal- meerpad, om dit pad beter begaanbaar te maken. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Voorstel van B. en W. tot regeling van het schoonhouden van het raadhuis. Door B. en W. is het volgende schrijven aan den Raad gericht: „Het schoonhouden van het Raadhuis is een materie, welke tot nu toe op een te sobere wijze is geregeld. De gemeentebode was zijdelings hier mede belast, hoewel eene regeling geheel ontbrak. Bij de indienststelling van het nieuwe raadhuis deed zich onmiddellijk behoefte gevoelen aan een schoonmaker(ster). In verband hiermede zijn wij dan ook tot aanstelling van M«j- Butter als schoonmaakster In los dienstverband overgegaan, zulks tegen eene belooning van f 5 per week. Met het oog op de hierover reeds gevoerde be sprekingen komt het ons gewenscht voor, dat uwe Raad zich uitspreke over een eventueeie com binatie met andere schoonmaakwerkzaamheden van gemeentegebouwen. In verband hiermede noe men wij de jaarlij ksche groote schoonmaak aan de 'O.L.S. Indien deze werkzaamheden met de functie van schoonmaker(ster schonk v. h. R. is )een materie welke tot nu toe op een te sobere )wijze is geregeld, De ^meentebode was zijde lings hiermede belast, hoewel een regeling ge heel ontbrak. Bij de indienststelling van het nieuwe raadhuis deed zich onmiddellijk de behoefte gevoelen van een schconmaker(ster). In verband hiermede zijn wij dan ook tot aanstelling van me.j Butter als schoonmaakster in los dienstverband overgegaan, zulks tegen een belooning van f5.per week. Met het oog op de hierover reeds gevoerde be sprekingen komt het ons gewenscht voor, dat uwe Raad zich uitspreke over een eventueeie com binatie met andere schoonmaakwerkzaamheden van gemeentegebouwen. In verband hiermede noe men wij de jaarlijksche groote schoonmaak aan de Openbare Lagere School. Indien deze werk zaamheden met de functie van schoonmaker(ster) )van het raadhuis gecombineerd worden, dan zou )naar onze meehing in totaal eene jaarwedde van f 350 alleszins redelijk te noemen zijn. Wij stelle nons voor ter zake eene instructie te ontwerpen en verzoeken u ons college te mach tigen een oproeping voor sollicitanten te doen. De heer Hart bepleit om de vele werkzaamhe den te combineeren en hiervoor een vaste arbeider aan te stellen. Spr. somt een heele reeks op, die door zulk een arbeider kunnen worden gedaan en waarvoor een behoorlijk salaris kan worden be paald. hetgeen volgens spr. achteraf beschouwd nog een voordeel oplevert voor de gemeente. Spr. wenscht deze zaak gaarne in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Na eenige discussie, waaruit blijkt, dat het eenige bevreemding heeft gewekt, dat geen der twee schoonmaaksters van het nieuwe raadhuis als vast is aangesteld, daar dit aangenomen werk was, zegt de voorz. onderzoek toe of na een piaand een ander hiervoor 'kan worden aange steld. Voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit tot onderhandsche verhuur van het land voorheen van P. Brouwer. De voorz. deelt mede, dat geen gegadigden zich hebben aangemeld voor de verhuring bij gedeel ten en dus een publieke verhuring zal moeten volgen, waarvoor de heer Hartland zich reeds heeft aangemeld. Besloten wordt den heer Hartland het geheele land te verhuren. Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 7