Nieuwstijdingen STER-TABAK STER Buitenland Plaatselijk Nieuws - OUDKAHSPEiL. Een .Jubileum. Dte heer J. Bieseboer te Oudkarspel kan op een welbesteede dienstbetrekking terugzien. Heden toch is het de dag dat hij 25 jaren in dienst is bij den heer Jb. Kroon, wethouder dezer gemeente. Binnenland HULDE AAN DEN HEER'COLIJN. De Douaneconferentie heeft thans, practisch ge sproken, haar werkzaamheden beëindigd. De beide commissies, die de her Colijn presideer de, hebben Zaterdag haar slotzitting gehouden, waarna nog een lange voltallige zitting der confe rentie plaats had. Aan het slot der zitting van de commissie voor de verlenging der handelsverdra gen heeft de Italiaansche gedelegeerde De Miche- lis voorgesteld dat in afwijking van den tot nu toe gevolgden regel, dat slechts de naam van den voor zitter der conferentie in de slot-acte wordt ver meld, uitdrukkelijk melding gemaakt wordt van het feit, dat de heer Colijn de beide commissies der con ferentie presideerde, teneinde aldus de groote ver diensten, die de heer Colijn ook tijdens deze con ferentie weer als leider van groote internationale vergaderingen heeft getoond, aan de vergetelheid te ontrukken. De heer De Michelis, die, zooals be kend, den heer Colijn de meeste moeilijkheden heeft bezorgd, voegde er eenige woorden van war me huid eaan toe voor de voortreffelijke leiding.' het helder inzicht, het geduld, de volharding, de hoffelijkheid, welke de heer Colijn aan den dag heeft gelegd. Een stormachtig applaus bewees, hoe zeer het voorstel de instemming van alle leden had en hoezeer de woorden va nden Italiaan alle aan wezigen uit het hart waren gegrepen. De heer Colijn heeft Zaterdagavond Genève ver laten, om in Baden Baden of Heidelberg enkele dagen van welverdiende rust te genieten na de vijf weken ingespannen arbeid, dien hij achter zich heeft. De oud-minister zal ongetwijfeld met groote voldoening op deze periode waarin hij op bijzonder eervolle wijze zijn naam en dien van Nederland heeft verbonden aan de eerste poging van den Vol kenbond om de schooneleuzen der economische we reldconferentie in daden om te zetten, kunnen te rugzien. De heer Colijn hoopt a.s. Donderdag weer in Nederland te zijn. Het „Handelsblad" meKt nog: Heden (gister)middag had in de Glazen zaal van het Volkenbondsgebouw de plechtige onderteeke- ning plaats van de drie documenten der douane conferentie, te weten de handelsconventie voor de verlenging der handelsverdragen, het protocol voor de latere onderhandelingen en de slotacte. In dit laatste document staan eenige bijzonder waardee- rende woorden aan het adres van den heer Co lijn, dit in afwijking van de bij alle vorige Volken bondsconferenties gevolgde gewoonte. Er staat in vermeld, dat de heer Colijn de beide commissies der conferentie presideerde en zich met de grootst mogelijke toewijding en een zeldzaam helder in zicht van deze zware taak heeft gekweten. De conferentie heeft eindelijk eens een meevaller gehad. Behalve door de gedelegeerden van Duitsch land, België, Engeland, Italië, Luxemburg, Neder land (zonder koloniën) en Zwitserland, is de con ventie no ggeteekend door Oostenrijk. Estland en Finland. Al deze staten teekenden ook het protocol en de slotacte. Griekenlad, Letland, Litauen, en Por tugal teekenden alleen het protocol en de slotacte terwijl Zweden en Denemarken alleen de slotacte onderteekenden. De staten die de conventie heden niet teekenden .kunnen dit nog tot 15 April doen. HET GEVAL-FRUYTIER. De „Haagsche Post" schrijft: Het is niet onze schuld indien wij door de om standigheden gedwongen worden opnieuw de aan dacht te wijden aan het geval Fruytier. Tterwijl zij die nog vertrouwen hebben in het onafhankelijk oordeel van onze volksvertegenwoordiging, reikhal zend uitzien naar de houding welke de Eerste Ka mer zal aannemen bij de openbare behandeling van het reeds door de Tweede Kamer genomen be sluit, om gelden beschikbaar te stellen noodig 'om den teruggekeerden gouverneur de positie te bezor gen, waaruit hij een ander verdrong, bevestigt het ministerie van defensie de mededeeling, dat kapi tein Borren en luitenant Berger in CuraZao voor een militaire commissie va nonderzoek zijn gedaagd Hiermede bereikt de partijdige houding van de re geering wel haar hoogtepunt. We weten niet, welke redenen tot dit besluit hebben geleid, doch kunnen ons voorstellen, dat den officieren o.m. rekenschap zal worden gevraagd van de uitlevering van een ongelukkigen Venezolaanschen gevangene aan zijn doodsvijand Urbina. Wij zijn benieuwd of de re geering zal dulden, dat deze ondergeschikten ver antwoordelijk worden gesteld, voor hetgeen zij op last van den gouverneur deden. Het is ons bekend, dat tusschern den procureur-generaal van den Hoogen Raad (nadat deze over de feiten was inge licht door den procureur op Curacao) en den mi nister van koloniën een briefwisseling is gevoerd over een al of niet vervolgen van den heer Fruytier op grond van het regeeringsreglement voor Cura cao, dat hieromtrent verwijst naar de wet op de mlnisterieele verantwoordelijkheid n dat „in 's-lands belang" besloten is, van deze vervolging af te zien. Wij zullen thans met belangstelling het verloop van het onderzoek tegen de beide officie ren afwachten. HUISARTS5N. De groepsvergadering van huisartsen, leden der Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunde, Zaterdag en Zondag te Utrecht ge houden, heeft uitvoerig van gedachten gewisseld over de toekomstige ziekenfondspolitiek der Maat schappij en de verlangens der huisartsen ten aan zien van het ontwerp ziekenfondswet. Bijzondere besluiten zijn niet genomen. Voorts was aan de orde het vraagstuk der con trole onder de ziektewet. Daarover werden na lang durige gedachtenwisseling de volgende twee moties aangenomen 1. De vergadering, gehoord de gedachtenwisse ling besluit de collega's aan te raden: a. geen inlichtingen over den aard der ziekte of over de arbeidsgeschiktheid van hun eigen patiën ten aan derden te verstrekken (ook niet tegen beta ling) b. steeds voor dergelijke vragen naar den contro leerenden geneesheer der betreffende organen te verwijzen; c. de controlle mogelijk te maken, door inlich tingen te vrstrekken aan de controlleerende genees heeren die den patient gezien hebben, zoover hun beroepsgeheim hun dat niet verhindert; 2. de vergadering spreekt als haar meening uit, dat de honoraria voor geneeskundige controle in verband met de ziektewet, welke gedurende de laat ste weken door verschillende raden va narbeid, alsook door vele bedrijfsvereenigingen zijn vastge steld, onvoldoende zijn en dat alleen wordt voorge steld, die zich met deze controle belasten, ten aan zien van de bepaling van het honorarium te verwij zen naar het hoofdbestuur." Beide moties werden aangenomen. HOE HELP IK B(E POSfP... en mijzelf? Onder dezen titel heeft het hoofdbestuur der P.T. en T. een boekje uitgegeven, dat in 700.000 exemplaren kosteloos onder het publiek zal wor den verspreid, vooral in die buurten, waar de be woners geregeld van de post gebruik maken. Geïllustreerd door zeer suggestieve teekenin- gen van Tom van Tast worden in dat boekje het publiek wenken gegeven alsadresseer uw brieven volledig; vermeid postbusnummer of adres van afzender; vermeld als Amsterdammer de verschil lende besteldistricten als Zuid, Oost, Noord, West plak den postzegel rechts boven op "de enveloppe, verzend vroeg op den dag enz. enz. r EEN NOODLOTTIGE BRAND. Een vrouw omgekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de Broerstraat te Nijmegen een felle brand ge woed, waarvan een 72-jarige vrouw het slachtof fer is geworden. Inbedoeld perceel was gevestigd de banketbak kerij van de firma Van den Dungen, thans gedre ven door den heer W. Jansen. In het achter de bak kerij gelegen woonhuis woonden de twee bejaarde zusters Stampert, oud résp. 70 en 72 jaar, benevens een 25-jarige kok. die in een lunchroom werkzaam is. Omstreeks twee uur namen omwonenden brand- verschijnselen waar in de bakkerij, waarop zij aan stonds de brandeweer waarschuwden. Inmiddels was de brand ook reeds ontdekt door surveilleeren- de agenten van politie, die ijlings het huis bin nendrongen. Het bieek, zegt het „N. v. d. D." dat het vuur met ontstellende snelheid om zich heen greep en data de benedenverdieping reeds in lichte laaie stond. Direct werden pogingen aangewend om de oude dames, die zich reeds ter ruste hadden bege ven en zich van geen gevaar bewust waren, te red den. Niet dan met de grootste moeite en met gevaar voor eigen leven mocht mn er in slagen de jongste in veiligheid te brengen Ondanks heldhaftige po gingen gelukte het echter niet de., oudste, de 72- jarige Louise Stampert uit het brandende huis te brengen. De redders werden door de met veras sende snelheid om zich heen grijpende vlammenzee gedwongen hun pogingen op te geven en het veege lijf te bergen. De oude vrouw kwam jammerlijk in den vuurpoel om. Ook de kok had zich reeds te bed begeven en van den brand niets bemerkt. Slechts door een over haaste vlucht over de daken der belendende per- ceelen ko nhij zich in veiligheid stellen. Intusschen was de brandweer met veel materiaal ter plaatse verschenen en tastte het vuur energiek aan. Eerst des morgens om 7 uur was zij het vuur meester. Doen ook de door haar in het werk gestelde po gingen om de oude vrouw te redden faalden. Nadat het vuur gebluscht was vond men de onge lukkige met verbrand onderlichaam het bovenli chaam tusschen een kast bekneld .De levensgeesten waren geweken. Het brandende perceel is gelegen in het centrum der oude stad, waar de huizen dicht opeen staan, terwijl daarbij nog komt, dat het bedoelde perceel geheel is ingebouwd. De brandslangen moesten door belendende winkelhuizen worden gelegd om den vuurhaar te kunnen bereiken. Eerst Zondagmiddag 1 uur kon de brandweer inrukken. In hoeverre de cshade door verzekering gedekt wordt, is nog niet békend, evenmin aan welke oor zaak de brand toegeschreven moet worden. ülHTlrTiV ril KOSTBAAR SCHILDERIJ VERNIELD. Sedert de openingg van den Utrechtschen raads kelder, waarin vele kostbare voorwerpen zijn ten- toongsteld of ter versiering aangebracht heeft de waard van sommige nietsontziende personen zeer last en schade ondervonden. Nu eens werden er oude bierpullen en andere antiquiteiten vermist, dan weer moesten fraai geschilderde voorwerpen in deze ondergrondsche gewelven het ontgelden. Een ergerlijk staaltje van vandalisme is, naar de „Crt." verneemt, Zaterdag aan het licht gekomen. In het kostbare doek van den kunstschilder Jan van Anrooy, dat een waarde vertegenwoordigt van f1000 werd met een wandelstok of ander hard voor werp een gat geslagen. Het schilderij, dat een dorps gezicht in Zeeland voorstelt, is totaal waardeloos geworden. De waard, de heer Hendrix, heeft onmid dellijk de politie van deze wandaad verwittigd. DE AANHOUDING VAN EEN BERUCHT INBREKER. In verband met de arrestatie van den beruchten inbreker L. verdacht van verschillende inbraken te Wassenaar en in andere plaatsen, verneemt de Tel. nader, dat op L. een groot aantal voorwerpen, zoo als ringen, broches, kettingen, enz., alsmede een aantal beleen briefjes van de Bank van Leening te 's-Gravenhage zijn gevonden. L. blijft echter nog steeds ontkennen. De recherche te Wassenaar die naar aanleiding hiervan een nauwkeurig onderzoek instelde ,wist een aantal van deze voorwerpen spoe dig terecht te brengen. Een paar ringen bleken van een inbraak uit Bloemendaal afkomstig te zijn, een gouden kettinkje uit Voorburg, weer andere siera den uit Rijswijk of Haarlem. Bovendien bleken de op hem gevonden zilveren lepels en vorken afkom stig te zijn van een inbraak te Haarlem. De recherche speurde verder en slaagde er nu ook in een aantal van de kostbare juweelen van de in braak bij de familie B. aan. den Lange Kerkdam te Wassenaar, waar voor ee.-n waarde van 6 a 7 duizend gulden gestolen wac, op te sparen. Het dat L. een kostbare rihanger geheel uiteen gehaald had. De platinabezetting had hij in een juweliers zaak te Rotterdam verkocht en de briljant voor f 1000 beleend in de gemeentelijke bank van lee ning te Rotterdam. Een platina armband bleek hij in Amsterdam verkocht te hebben en andere ju weelen weer in Haarlem. Hij ging keurig gekleed In een rijccostuum met laaerzen met sporen en onder den arm een rij zweep met zilveren knop. Ij. logeerde in goede hotels en bediende zich steeds van een taxi. Niemand zou in dezen persoon een borucht eni handig inbreker hebben gezien hetgeen levens bleek uit de verkla ringen van diverse perstenen die met hem werden geconfronteerd. DE BRAND OP HET SS. „BUJDENDIJK" Bij de directie va nde Holland-Amerikalijn is bericht ingekomen, dat de brand aan boord van het stoomschip „Blijdendijk" in .'hevigheid is vermin derd. Het schip zelf is totaal vurloren. Het is mo gelijk dat van de lading nog leen klein gedeelte kan worden geborgen. DE ONTVOERDE HAAGSCHE JONGEN De 24-jarige K. de J., die Wbensdagmiddag het 12-jarige jongetje op zijn motorfiets uit het Haag sche Bosch heeft ontvoerd, met welk kind hij later door de politie in de duinen te Wassenaar werd aangetroffen is Zaterdag naar het huls van bewa ring overgebracht en aldaar opgesloten. ONBEWAAKTE OVI OS.WEGEN. Zaterdagmorgen half tien wilde de bejaarde werkman J. Vissenberg uit E toeven, werkzaam in de boomkweekerij van de firm a X G. van den Bom te Oudenbosch den onbewaal flten overweg in het Groenewoud aldaar per fiets ©versteken toen een personentrein uit de richting .Rosendaal naderde. De oude man heeft den trein niet zien aankomen en werd door de machine ge gr< 'pen en overreden. Hij was direct dood. DE DADER GEVAT. Eenigen tijd gelèden werd uit »de vakschool voor typografie te Utrecht een bedrag van circa f2500 gestolen. De politie is er thrms in geslaagd den da der, een 27-jarige stucadoor, laats telijk in Amster dam woonachtig te 's-Gruvenhag>e te arresteeren. De man ,die ontkent iets met de z aak te maken te hebben, is naar Utrecht overgebra cht. Eenige voor werpen die eveneens ui'c school varen ontvreemd waren in zijn bezit, zoodat men vhij zeker kan zijn den dader in handen t<e hebben. ONGEVALLEN. Zaterdagmiddag is ih de Dominate mijn te Kerk rade de 31-jarige mijn,werker Wijnen, die onder den grond bezig was met het houwen a'an kool, döor Vallend gesteente getroffen en gedood. Te Naaldwijk is. het ll-jarig zoontje van de fa milie van U. door eein autobus overred en. Het jolige tje was op slag dood. Gistermiddag werd het 3-jarig dochtertje van den heer S. Lont te den Oever door een luxe au to overreden. Het kind was terstond dood. I Zaterdagmiddag is te Roermond de besteller van Van Gend en Loos zekere Hendrikx in efen 6 meter diepen liftkoker gevallen bij de Handelska mer te Roermond. Hij werd met gebakken pols en ernstige kneuzingen aan den rug opgehaaM- Zaetdrgamiddag is op den Delftweg te Rijs wijk de motorrijder B. van B. uit den Haag, die onderweg was van Rijswijk naar Delft ten gevolge van het plotseling oversteken van den weg door 'n hem achterop rijdende auto gegrepen. De rechter voet werd den ongelukkige totaal afgekneld. Zijn vrouw, di eachter hem o pde duo zat, bleef onge deerd. Van B. is naar het R. K. Ziekenhuis te den Haag overgebracht alwaar de recchtervoet tot bo ven den enkel geamputeerd werd. BIJTIJDS GERED. Op den Nieuwenweg te Poeldijk wilde de heer J. Hulse uit den Haag een voor hem uit rijdende auto passeeren. Toen de heer H. met zijn auto naast dat voertuig was, moest de chauffeur uitwijken voor twee wiel rijders, die zich rechts van den weg bevonden. Het gevolg was dat de heer H. met zijn auto op t verhoogde tramspoor werd gèdrongen. Hij raakte hierdoor het stuur kwijt, en reed dwars voor de andere auto heen, de Nieuwervaart in. De beide wielrijders C. Rietdijk n J. de Zeeuw beide uit Poeldijk werden gegrepen en mede het water inge- sleurd. Zij kwamen gelukkig los van de auto, en midden in de vaart terecht. Door toegeschoten hulp, kon den de drie personen uit hun benarde positie tijdig gered worden. De rijwielen waren vernield, de auto ernstig gehavend. Tgen H. is proves-verbaal opgemaakt, daar er geen voldoende ruimte tot passeeren was. ZIJN EIGEN HUIS IN BRAND, GESCHOTEN Te Borsselen (Z.) zijn door het lossen van eeji schot op een kip, die op het dak zat, de schuur en een wagenhuis van den landbouwer ,Van 't Westeinde afgebrand. Enkele kalveren en biggen zijn omgekomen. „Waar kan ik U meer hebben gezien?",Gij vergist U, ik ken U niet, maar wij rooken beiden Door den heerlijken geur hiervan, meent gij een vriend te herkennen." TABAK MAAKT VRIENDEN JUWEELENDIEFSTAL TE NEW YORK. In de New Yokrsche voorstad Jamaica op Long Island drongen Zaterdag 3 bandieten een juweliers zaak binnen. Zij hielden de beambten met getrok ken revolver in bedwang en wisten sieraden ter waarde van 150.000 dollar te stelen, en daarna te ontkomen. EEN HEVIGE BRAND IN EEN CIRCUS. In een circus te Birmingham is Vrijdagmiddag brand uitgebroken, die met ontzaglijke snelheid om zich heen greep en een geweldig tumult on der de dieren veroorzaakte. Vlet levensgevaar wist een onverschrokken leeuwenlemmer acht leeuwen, die in een kooi wa ren opgesloten, door welks tralies de vlammen reeds sloegen, te kalmeeren en te redden. Be olifanten bleven betrekkelijk rustig. De jaaarden werden in het sta'dspark weer opgevan gen. Een schoolrijder moest door de vlammen springen, waarbij zijn paard zware brandwonden opliep. Een jong meisje, dat poogde een stel ge dresseerde ganzen te redden, werd zwaar gewond. Het circus, dat een der grootste reizende cir cussen van Etogeland is, had eenige dagen te voren reeds aanzienlijke schade opgeloopen, doordat tij dens een sneeuwjacht de tent onder een groote vracht, sneeuw instortte. EEN OPZIENBARENDE ARRESTATIE. Prins Thomas Lybomirski, lid van een zeer bekende Poolsche adellijke familie is vorige week tijdens een bezoek, dat hij aan zijn broeder Hypo- JiJ Lubomirski te Warschau bracht, gearresteerd. De prins, die beticht wordt van bedrog, is op gesloten in de gevangenis van Lemberg. Hij was enkele weken geleden te Warschau gekomen en woonde sindsdien in verschillende voorname ho tels zonder zijn rekeningen te betalen. Tot zijn arrestatie werd overgegaan op verzoek van de politie te Lemberg, die hem in verband met een aantal doo rhem gepleegde knoeierijen zocht. In het geheel zou hij een kwart millioen zloty hebben verduisterd. EEN AARDBEVING. Naar Havas uit Cadiz meldt, heeft te San Mar tin D'esorio een aardbeving plaats gehad, die 10 minuten duurde. Er ontstond een paniek onder de bevolking. Van slachtoffers wordt nog geen mel ding gemaakt. i D|E AARPBEVING5RAMP TE TOKIO IN 1923. In de Japansche hoofdstad beginnen heden de driedaagsche feesten ter viering van het beëindi gen van de herstelwerkzaamheden na de ramp van 1923, toen de stad voor een .groot deel door een aardbeving werd verwoest. Zeven jaar hebben de werkzaamheden geduurd. Meer dan 18 millioen pónd sterling is met dezen herbouw gemoeid ge weest. Oip den laats ten dag der feestelijkheden zal de keizer in de oude keizerlijke prachtgewaden het heiligdom der voorvaderen betreden en aan de geesten der overledenen verslag uitbrengen over de werkzaamheden., DE V A RK EN SV L EES OH VERGIFTIGING Het aantal slachtoffers te Stuttgart van trichi- neuze vergiftiging tengevolge van het gebruiken van varkeusvleesch is thans tot 6 gestegen. EEN BRANDSCHADE VAN 3i/2 A 4 MILLIOEN DOLLAIL Zondagnacht heeft 'n groote brand gewoed aan de Hudson tegenover New York. Daardoor wer den twee aanlegsteigers van de Lamport Holtlijn acht goederenwagens en een groole hoeveelheid koopwaren vernield. De schade wordt.op een mil lioen dollar geraamd. Die oorzaak van den brand is niet. bekend. Volgens nadere berichten was eerst te zes uur in den avond men den brand meester, nadat deze twintig uur zijn verwoestend werk had voortge zet. Meer dan 400 vrachtauto's zijn aan 't vuur ten óffer gevallen en de totale schade wordt thans geraamd tusschen 3i/2 en 4 millioen dollar. In totaal namen aan het blisschingswerk on geveer 300 brandweerauto's en een zeer groot aantal drijvende spuiten deel. De omvang van den brand is niet zoo groot als die van 1900, doch overtreft verre den geweldigen brand, die in December 1927 woedde. OVEIRSTROOMINGEN IN RUSLAND. Naar uit Moskou wordt gemeld, is de Newa te Leningrad, tengevolgé van den sterken storm, buiten haar oevers getreden. Talrijke fabrieken staan geheel onder water. Twee booten met groe pen arbeiders sloegen op de Newa om- 'Eien andere groetyt (arbeiders van ongeveer 50 man werd op een ijsschots afgedreven en Icon tot nu toe niet worden gered. De marine heeft bevel ontvangen, De marine heeft bevel ontvangen, de bevolking tegen de overstrooming te beschermen. MADAME HANAU. Uit het ziekenhuis ontvlucht naar de gevangenis. Toen de politieprefeetuur te Parijs om 11 uur met het hospital Cochin telefoneerde, om te in- forrneeren naar den toestand van madame Hanau, werd haar geantwoord, dat zij niet meer in haar bed was. Toen eerst kwam men tot de .ontdek king dat zij gevlucht was naar de gevangénis. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Zuidseharwoude, 24 Maart '30. Geachte Redactie, l it het ingezonden stuk in het nummer van Zaterdag 1.1. weten de lezers dus, dat de heer Melchers zich op beschamende wijze heeft vergist (en aanzien van de veronderstelling, als zouden wij hem in het verslag dat wij van de Alg. Verg. der C. Bank uitbrachten, onrecht hebben aange daan. We danken hem, dat hij zijn vergissing voor den aandaoiiligen lezer zelf heeft, aange toond. Alleen spijt'het ons dat hij niet ridderlijk amende honomble doet én zijn verontschulcjigin- gen aanbiedt. Blijkbaar is het niet voldoende tot hem doorgedrongen, dat het boetekleed den man niet ontsiert. Het nu nog eens stilletjes te wil len pnóbeeren met het opwerpen van 'de vraag, waarom wij slechts de rede van den voorzitter memoreerden, die slechts 6 van de 83 blz. van het verslag besloeg, is alweer mis van mijnheer M. Wij,hebben n.l. ook andere dingen weergege ven, (erediet voor den tuinbouw, controle bij dé B.L.Bi.), maar wat heeft dit nu metvhet punt in kwestie te maken De'wijze waarop de heer M. deze polemiek voerde, noopt ons "het sein te stellen op: Weest op .uw hoede! De onbevoor oordeelde en verstandige lezer zal nu deze waar schuwing begrijpen Met dank voor de plaatsing. J. DiU BUROK. AGENDA Geref. M. V. „Ten Arbeid Geroepen". Broek op Langend ijk. Agenda voor 28 Maart. Tr. Kok, Gew. Geschiedenis, Schets 5. (I. v. Sorge. Gezinsleven 3 Mei '29. Gr. Plugboer. Voordracht. Radio-Omroep PROGRAMMA HILVERSUM. Woensdag 26 Maart. 1010.15 morgenwijding. 12.152 middagconcert. 23 radio kinderkoorzang. 34 naoicrusus. 44.30 pianomuziek. 4305 platen. 5.306.45 vooravond concert. 6.457.45 Italiaansch. 8 AVRO-tooneel „de Heks van Haarlem." Hierna platen tot 12 uur. —tl'mm Donderdag 27 Maart. 1010.15 morgenwijding. 12.152 middagconcert. 2—3 platen. 3—3.30 huisvrouwen. 3.30—4 platen. 4 5 ziekenuur. 5.30—6.45 dinermuziek. 6.457.15 landbouwhalfuur. 7.157.45 Fransch. 88.15 platen 8.15 Concertgebouw Amsterdam. Hierna operet te-platen. Vrijdag 28 Maart. 10—2 uur (zie Donderdag.) 2—2.45 schooluitzending 2.453 platen. 3—4 maak het zelf. 4.305 platen. 55.30 lezing. 5.306.45 vooravondconcert. 6.45 7.15 Spaansch. 7.157.45 Binnenvaart. 8 Operette uitzending uit Rotterdam. 1112 dansmuziek. Zaterdag 29 Maart. 10—10.15 morgenwijding. 12.152 middagconcert. 2—2.45 vioolbouw. 2.45—4.30 middagconcert. 4.30—

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2