Pierre Saccone „West-Friesland" breidt zijn Accomodatie weer uit ~SP0RT EN WEDSTRIJDEN Rechtzaken De bloembollenveiling ^West-Friesland" heeft alweer ruimte noodig. Het schijnt dat deze kwaal chronisch is. Emkele jaren geleden zijn eenige ge bouwen verrezen, zoo groot als in West-Friesland geen andere staan. Fin nu zijn zelfs die alweer te klein! „(Met de 3000 M2. bebouwde oppervlakte kun nen wij niet toe." zei voorzitter Mantel in de ver gadering ,die Woensdagmorgen werd gehouden in de veilingszaal te Bovenkarspel. „Wij durven zoo althans de campagne niet beginnen. Ons leden tal loopt al naar de 3000, en als we den aanleg van tulpen in ons gewest zien, dan schrikken we haast van de geweldige hoeveelheid bollen, die dezen Zomer naar Bovenkarspel zullen komen." Incident tijdens veiling van „West-Friesland". Nadat de leden van „West-Friesland" Woens dagmorgen hun bestuur fiat gegeven hadden voor den bouw van nieuwe panden tot een bedrag van meer dan honderdduizend gulden, ving een gladiolenveiling aan. ,,'tls maar een klein veilinkje", vertelde ons voorz. Mantel. „Zoo'n prutsdingetje. 'tTelt eigen lijk niet meer bij ons." (Maar dit kleine „veilinkje" had dan toch nog ettelijke honderden belangstellenden getrokken. De ruime veilingszaal was redelijk goéd gevuld. Bé banken-met-de-knopjes waren allemaal bezet met. menschen die met veilingsboekjes in de hand nauwkeurig de groote wijzer volgden, die rond draaide op de „klok". Het podium vóór die klok is tijdens zulk een veiling altijd vol. Daar troont „West-Fries- land's bestuur mét zijn trawanten. I)e kleine, voorzitter in.het midden, vlak onder de as van den Wijzer, rechts en links van hem zijn mede bestuursleden, en aan een tafel ter zijde de „tra wanten": de betaalmeester en zijn helpers. Allen werken hard. De voorz. leest snel en luid de partijen af. 't bestuurslid Vijn toovert mid dels een soort schrijfmachine de nummers der partijen in lichtende letters op den wand, allen schrijven als razenden zoo snel, en een man in hemdsmouwen drukt op knopjes en laat zoo den wijzer draaien. Die man in hemdsmouwen is afslager Wokke. Hij 'leest den koopprijs waarop is afgemijnd af van het groote bord en gééft gelijk den naam des koopers op. /Dertig cents 67, veertig cents 28, 60 cent 134, een gulden 288. Dat gaat zoo onafgebroken door en telkens als er een rijtje cijfers afgelezen is, is een partij geveild. Tien, twintig partijen in de minuuf Fen buitenstaander staat met open mond te, kijken naar al die manipulaties, 't Diuurt een kwartiertje aleer hij er de portee van snapt. (Maar voor dé ingewijden schijnt het doodeen-, voudig. Alleen treft u de rust in de zaal. Aller aandacht is gespannen op het veilen. Geen won der trouwens. In enkele uren wordt hier vaak voor tienduizenden guldens omgezet. Zoo gaat het met de „leverbare" bollen, die voor den handel zijn bestemd. Er is ditmaal ech ter niet veel leverbaar, 't Grootste deel der aan gevoerde bollen bestaat uit „plantgoed". En dit wordt niet afgemijnd,doch gaat bij opbod van de hand- Hierbij kan de „klok" geen dienst doen. Op- de ouderwetsche manier moet het worden Wge-" mijn<j. En nu komt de man-in-hemdsmouwen pas goed in actie. Verbazend wat een keel hij heeft. Dat ratelt uren achtereen: „Tien, tien, tien, tien, tien Twaalf, twaalf, twaalf. veertien, veertien, veertien, veertien... zestien... acht tien, achttiën... twintig, twintig, twintig twin tig, niemand meer? Sijmen Dinges van Dutje- winkel is kooper. En dat gaat niet „trekkend" als op een verkooping va nonroerend goed! Het gaat in sneltreinvaart En afslager Wokke, die honderd oogen schijnt te hebben, laat onderwijl zijn potloodje, tusschen zijn vingers dansen. Met dat potloodje wijst nij de bieders aan in de ver- borgenste hoeken van de zaalterwijl hij roept, roept, roept. Deze man heeft een keel die Duijs hem benijden zou... Lang gaat het zoo door. Voor den toeschou wer wordt het eentonig ten langen leste. Totplotseling stopt het afslaan. Ben incident. Men is genaderd tot de partijen gladiolen aan gevoerd door Nico bwart-Boukens t.e Lutjebroek. Gedenkschriften van een Commissaris van Politie. 19) „Om hoeveel speelt ge?" „Om Wat, ge wilt." „Zijn vijftig louis te veel (Raymond maakte een verachtend gebaar. „Foei!" riep hij, duizend francsmaar op die wijze kan men een geheelen nacht door verliezen, zonder alles kwijt te zijn, dat is waarlijk de moei te niet waard. Ik, mijnheer, speel nooit meer dan drie partijen; bij de eerste waag ik tien duizend francs, bij de tweede 'twintig duizend, en bij do laatste veertig duizend francs. Op die wijze ten minste verlaat men de tafel of men gewonnen of verloren heeft, zonder zich zeiven noch zijno tegenpartij geruïneerd te hebben." „Maar men kan zestig duizend francs met dat spel verliezen," wierp Colonna, een weinig van zijn stuk gebracht, hier tegenin. ,/Men kan ze ook winnen, mijnheer," antwoord de Raymond. „Esi zievoegde hij er bij, „daar is mijnheer Ricordi, die zoo vriendelijk is ons kaarten te brengen, wees zoo goed mij te zeggen, of ge mijn voorstel aanneemt." ,jOp mijn woord,'' zei Colonna, ,,'tis de eerste partij van dien aard, welke ik maak. 'Maar om de zeldzaamheid der zaak..." Raymond legde op de tafel tien banknoten, ieder van duizend francs, en zijne tegenpartij deed hetzelfde. De omstaanders hadden nooit iets dergelijks ge zien. Gewoonlijk speelde men niet zoo gróf bij Mousseline, en deze aanzienlijke som op 'die tafel trok in een oogwenk al de genoodigden om de twee spelers heen. Maar het moet gezegd worden dat, wat deze „Een groote aanvoer heeft hij", vertelt het be stuurslid naast ons, „veel nieuwe snufjes in plant goed en kralen.' Een handelaar staat op. 'tls de heer De Jong, vertegenwoordiger van Konijnenburg en Mark te Noordwijk, een der belangrijkste handelshui ven op het gebied van gladiolenbollen. Hij vraagt of voor de hier aangeboden bollen bijzondere condities mogen géiden. Of uitstel van betaling mag worden verleend tot deze bloemen bloeien, 't Is doodstil geworden in de zaal, en deze stilte stijgt tot sterke spanning, als de heer De Jong zich richt tot den aanvoerder. „Waar hebt ge deze bollen vandaan? Eir zijn soorten bij die niet in den handel kunnen zijn. Die enkel in het bezit zijn van mijn firma De heer Swart staat. op. „Ik heb ze gekocht van de firma Papendrecht en Co. te Hillegom." De heer De Jong: „Laat dan het bestuur van „West-Friesland" informeeren naar de soliditeit der firma Papendrecht 'en 'Co. bij den burgemees ter van Hillegom." De heer Schoonderbeek, vertegenwoordiger van de firma Veldhuis te Hillegom, bevestigt de woor den van den heer De Jong. Daar moet knoeierij zijn bij deze aanvoer.'" De heer 5 wart verzoekt hiero pde door hem aangeboden partijen niet te veilen- Hij neemt ze terug. Men deelde ons op de veiling mede, dat de heer Nico Swart-Boukens er 14 dagen geleden wel in geslaagd is partijen bollen te doen veilen, en dat hij ook belangrijke kwantums uit de hand heeft verkocht. Het. incident was gesloten. Afslager Wokke ra telde de prijzen weer afde lichtende cijfers op den wand flitsten weer aan, op het podium werd weer ijverig gepend. Alleen in de hoeken van de zaal praatten groep jes nog na over hetgeen was voorgevallen. („Vrije Westfries). B. T. 8. 2 Nieuwe Niedorp 114. Deze wedstrijd, gespeeld voor het Gouden Kruis is voor het tweede op een flinke nederlaag üitge- loopen. Mét de rust zag het er daar echter niet naar uit. Daarvoor speelden zij een uitstekende partij en overvleugelden op vele momenten N. N. Mot veel enthousiasme, gepaard met goed spel, werden talrijke aanvallen ondernomen, en uit een dezer, maakt v. Meurs een prachtig doelpunt. De gasten kregen weinig gelegenheid tegen te scoren, terwijl ze de enkele kansen daartoe niet wisten te benutten. Met 1.0 voor Di. begon de tweede helft. De jongens van het tweede hadden voor de rust blijkbaar te veel van zich gevergd, en waren nu vrijwel uitgespeeld, ondanks dat zij nu den wind in den rug hadden. Zonder dat N. N'. zich nu bepaald sterker toonde, gelukte het hen geleide-, ljjk den stand op te voeren. De keeper der gasten weet zijn doel goed te verdedigen en maakte nogal eens eenige gevaarlijke schoten onschade lijk. Het laatste doelpunt van 'N. N. kwam voort, uit een penalty, waarbij de Di.-doelman zich van een onsportieve zijde liet kennen, door zonder eenige moeite te doen den bal gemoedelijk langs zich heen tc laten gaan. Wat er 'ook moge zijn, een speler bedenke, dat sportiviteit een eerste ver- eisehte is. Dat maakt hem tot den echten sport man. i D.T.S. 2 is hiermede dus uit-ge-gouden-kruisl. A.s. Zondag speelt D.T.S.. 1 een thuisweddstrijd tegen Oosterpark van A'dam, een 3e klasser. Deze ontmoeting'is nog voor de le ronde om "den N.V.B.-Beker. VOOR BEN KANTONRECHTER, Zitting van Vrijdag 21 Maart. Geen faciliteiten meer te wachten. In de voortgezette zaak contra den heer A B., brood- en koekbakker te Alkmaar, aan wlen ten laste was gelegd overtreding der arbeidswet: 0£> Vrijdag 31 Januari, werd alsnog gehoord de heer Staats, agent van politie, tevens belast met de controle op 'de naleving der arbeidswet. Doojr tden heer B. was als getuige a decharge meegebracht zijn bediende, die zich buiten den wettelijk geoorloofden arbeidstijd had bezig ge- beweging en nieuwsgierigheid opwekte, minder het verwachte tooneel was dan hij, die het uit gelokt had; aller blikken richtten zich verwon derd op den jongeling met het zacht, innemend gelaat, die onder het voorkomen van een knaap zooveel "beradenheid en stoutmoedigheid bezat en de vrouwen die zagen met welk een onver schillige verkwisting hij op één kaart een vermo gen zette, wisten hem niet genoeg te bewonde ren en voelden zich onweerstaanbaar tot hem aan getrokken. Plotseling ontstond een diep-i stilte, aller oogen waren gloeiend, en iedere borst hield den adem in. De partij was begonnen en Colonna had een Heer gekeerd. Raymond lette er nauwelijks op; maar na een vluchtigen blik op zijn spel geworpen te hebben, legde hij zijn kaarten de een na de andere neer en kondigde la vole aan. Dat bezorgde hem twee punten. Vervolgens deed hij zooals zijn tegenpartij en keerde een Heer. Colonna's lip bewoog zich zenuwachtig. „Ik vraag kaarten! sprak hij met schorre, stem. Raymond antwoordde met oen weigerend gebaar. En wederom teekende hij twee punten, wat hem de partij deed winnen. „Spelen wij voort?" vroeg Raymond, na de banknoten van zijn tegenpartij bij de zijne ge voegd te hebben. Tot éenig antwoord nam Colonna uit zijn zak twintig duizend francs, welke hij op de tafel legde, en de partij werd hervat. Het zou onmogelijk zijn te zeggen wat in.de aandachtige groepen omging. De nieuwsgierigheid had schier den hoogsten graad bereikt; geen woord, stoorde de stilte, men volgde elke be- weging der twee spelers en zocht te lezen op hun I gelaat de indrukken, welke het zien van hun spel in hen kon veroorzaken, en angstig wachtte men den uitslag van dit dramatisch gevecht. Eindelijk klonk een kreet, die al de aanwezigen deed rillen. Raymond had andermaal gewonnen en zonder eenige de minste aandoening te laten blijken, nam hij koel de twintig banknoten ieder houden met bankëtbakkerswerkzaamheden. Veel nieuws werd niet naar voren gebracht. Natuurlijk i had de verbalisant geen toestemming verleend, zooals onjuist was voorgesteld, om bewusten ar- beid, het vervaardigen van koekjes, voort te zét- i ten, doch met het oog op het spoedig bederf der gebezigde grondstoffen geen bezwaar gemaakt, dat speciaal dat werk verder werd afgemaakt. Het procesverbaal der geconstateerde overtredin gen had ipso facto het gewone strafrechterlijk l verloop. Dé heer kantonrechter gaf echter te kennen een dergelijke faciliteit ongewenscht en verwarringstichtend te achten, zoodat in 't ver volg wel als vaststaand kan worden aangenomen een volstrekte beëindiging van dergelijke toegeef lijkheden met welke wetenschap belanghebbenden dus hun voordeel kunnen doen. De heer B. ten slotte had weinig profijt van de aanhouding en werd tot f 10 boete of 10 dagen veroordeeld, j ^Onbekendheid inet de wet geeft géén vrijheid tot overtreding. Het ware wel wenschelijk dat in den tegenwoor- digen tijd van tallooze wetten en verordeningen, niet het milnst de veiligheid van* het verkeer regelende, de kennis dier wetten meer onder het bereik van hen, die meer dan anderen, mét derge- hike oepaLngen hebben te maken, werd gebracht. Het' zal dan ook misschien in de toekomst op "de lagere scholen op den rooster der te behandelen leerstof worden geplaatst. Men zal zich dan ook niet meer kunnen beroepen op onbekendheid met de wet, zooals de 22-jarige chauffeur Hendrik K. I uit Hoorn, die op 26 Januari te Alkmaar een door hem bestuurd motorrijtuig zonder vergun- I rung van B. en W. dier gemeente had geplaatst j op den openbaren weg, de in aanbouw zijnde Co- j manstraat. De verdachte beklaagde er zich te- vens over dat een tweetal agenten, die hem deze j zijstraat in de buitenwijk, alwaar absoluut geen. j verkeer was en welke straat uitliep op een stuk j onontgonnen weiland, hadden zien inslaan, hem niet 'even hadden gewaarschuwd. De ambtenaar, die ook te Hoorn bij het kan ton gerecht optreedt als vertegenwoordiger van ,het openbaar Ministerie, bracht verdachte on der het oog dat ook te Hoorn een dergelijke ver ordening bestaat en vorderde f4 boete of 4 dagen, doch de kantonrechter hield rekening met de situ atie en braoht de op te leggen straf terug op f 1.50 boete of 1 dag. Taut savoir teut pardoiiner! Als gedelegeerde uit Bergen versoheen de 40- jarige heer Jan B-, die aldaar het nuttig en aan genaam vak van brood- en banketbakker uitoefent en thans ter zitting was opgeroepen, omdat hij op 4 Febr. j.l. een tweetal gezellen, de heeren, Schotte en Kraakman na de op de arbeidslijst aan gegeven uren "had doen arbeiden en dit nog wel nadat geen twee jaar waren verloopen nadat het vonnis wegens een dergelijke overtreding onher; 'roepelijk was geworden, een omstandigheid die een nieuwe vervolging altijd nog wat aandikt. De heer B. deelde onder overlegging van het. desbe treffend stuk een arbeidslijst, den kantonrech ter Snede, dat het met deze overtredingen niet niet geheel in orde was, daar zijn knecht, Kraak man even bekwaam banket- als broodbakker, ver gunning heeft tot 6.30 te mogen werken. De verbaliseerende rijksveldwachters hadden vermoe delijk een arbeidslijst., die niet ten behoeve van Kraakman was aangelegd, geraadpleegd. De zaak had zich evenwel als volgt toegedragen. Kraak man hield zich onledig 'met het inpakken van be schuit én toen had gezel Schotte uit louter colle gialiteit en buiten voorkennis van den afwezigen patroon, aangeboden een handje te helpen. De kantonrechter, die belangstellend van deze toedracht had kennis genomen, achtte het verweer belangrijk genoeg om de zaak aan te houden tot a.s. week, teneinde de heeren verbalisanten te hooren. Een gevaarlijk monster, dat zijn meerdere kracht misbruikte. Een grijs gekneveld oud Heertje, dat .geheel wel buiten het gewone genre comparanten voor den kantonrechter bleek te zijn, de 71-jarige ren tenier. J. E. D'. te Heiloo en wélke heer zich had te 'verantwoorden wegens het nalaten van de wettelijk véreischte zorg, dat een hem toebehoo renden en onder zijn hoede staanden gevaarlijken hond geen schade kon veroorzaken, wélk feit. strafbaar is gesteld bij artikel 425 2te lid, wetboek van strafrecht. De heer D'. heeft namelijk als buren de familie Baltus, tuinder aldaar, die in het bezit is of lierver was van eten jong wit fox hond je, dat voortdurend de ontevredenheid scheen op te wekken van den krachtigen wilden herders hond, aan den heer D. toebehoorend. Reeds een- van duizend francs van Colonna op. Deze was bleek. Een klein schuimvlokjn glin sterde in den hpek zijner opeengedrukte lippen. „Spelen wij voort?" hernam Raymond, de kaar ten mengende. „Neen, neen, 'tis genoeg!" riep Mousseline, die medelijden met den afstammeling der Italiaan- sehe republikein hebbende, tusschen beiden kwam- Met een trotsche beweging wierp Colonna ver- tigduizend francs op 'tafel'. Hij had geen'woord gesproken. Zijn keel was beklemd, zijn oogen rol den in hun kassen, zijn wangen kregen èen groe nen tint. .Ten derdemale werd de partij hervat. In de eerste oogenblikkcn scheen het geluk zich te wen den. Colonna teekende vier punten, zonder dat zijn tegenpartij er één had. „Beken," zei nu Raymond, met den hem gewo nen zachten, fijnen glimlach, „beken dat deze partij inderdaad interessant is." „Zeker, zeker," antwoordde C'olonna werktui gelijk, „wilt ge mij kaarten geven?" „Onmogelijk." „Ge hebt een goed spel, naar 'tschijnt?" „Ik heb den heer en een punt." „Laat zien," Raymond toonde zijn spel. Het geluk kwam tot hem terug. Toen hij de kaarten, welke zijn tegenpartij hem gaf, opnam, kon hij zich niet beletten een beweging te ipaken. „(Wat is er?" vroeg Colonna, die hem in 'toog hield driftig. „Gelooft ge?" „Ik ben er zeker van." /Dat zullen we zien!" „Zie dan, mijnheer, en oordeel zelf!" Colonna was als vernietigd, hij had verloren, en Raymond nam een voor een de veertig bank noten op, welke hij gewonnen had. Terwijl hij ze in zijn portefeuille legde, voelde hij een hand op zijn schouder. Hij keerde zich om en zag Hector Beaulieu. maal was het dit bloeddorstig gedierte gelukt het foxhondje te pakken te krijgen, doch na zorg vuldige verpleging had het zwaar gewonde foxje het er weer bovenop gehaald,- op 12 Februari echter zag de wraakzuchtige herder opnieuw kans over het kippengaas, waarmede het erf van den heer Di. is afgezet, te springen en besprong hij het jammerlijk jankende foxhondje, dat met open gebeten buik ditmaal voor goed aan de moordlust van den herder ten offer viel. De heer Baltus, dio volgens zijn bewering den heer D;. reeds meer malen had gewaarschuwd den nond vast te hou den ,deed toen aangifte bij de Rijkspolitie met het hiervoren gereleveerde gevblg. De bejaarde heer Dl. echter, nog goed bij de pin ken, verzuimde niet een meer gunstige voorstel ling van het bloedig drama te geven dan mej A. Baltus en haar 56-jarige vader Klaas Baltus volgens toelichting va,"n (den verdachte werd de hond geplaagd en woest gemaakt door de kinderen van B., die met steenen en, andere projectielen tegen l(ct gaas wierpen. De kantonrechter gaf evenwel krachtig zijn mindere sympathie voor herdershonden te ken nen. Hij noemde dit soort honden zeer gevaarlijk en lastig en betreurde het dat het houden van deze honden niet wettelijk werd verboden. De heer Ambtenaar noemde het in zijn tamelijk scherp requisitoir ergerlijk dat verdachte niet beter had gezorgd voor het onschadelijk maken van dezen gevaarlijken hond en vorderde f 20 boete of 20 dagen. Na repliek van verdachte, die nog altijd heel wa.t minder vlekken zag en als den bonten hond afgeschilderd huisdier werd de heer Di. veroor deeld tot f 15 boete of 15 dagen, waarna hij het voornemen te kennen gaf in hooger beroep te willen komen. Fletser in gepeins verzonken. De 32-jarige koopman P. J. O., gedomicilieerd te Alkmaar, bevond zich 14 Maart aldaar op het rijwiel, welke manier van voortbewegen over het algemeen in die gemeente nog is toegelaten, doch in geen geval in de smalle Magdalenestraat, zoodat den zich in die straat voortpeddelenden koopman, zich weldra in het bezit zag gesteld: van het honformige formulier, dat hem heden in persoonlijke relatie bracht met den kanton rechter. Gezegde heer O. M. had deze gunstige gelegenheid, die hem in rechtsgeleerd milieu bracht, niet onbenut laten voorbijgaan cn deed hij zich kennen als iemand, die beslist geen oppo sitie voerde tegen het desbetreffende artikel der politieverordening, doch hij was in gedachten ver zonken, onbewust van het verbod, bedoelde straat ingereden Het was de eerste maal dat hij zich aan rijwielovertreding had schuldig gemaakt. De heer kantonrechter aanvaardde zonder eeni ge bedenking het. door verdachte ter zijner ontlas ting aangevoerde verweer en veroordeelde hem vervolgens tot f2 boete of 2 dagen, precies de helft van hetgeen door den geachten ambtenaar die stijving van 's Rijks kas als een intregeerend deel van een effectieve rechtspraak beschouwt,, was gerequireerd. Die eemlienst van Bacchus gedesavoueerd. De laatst aanwezige verdachte bleek te zijp de 42-jarige loswerkman W, Ei. uit de Uiten- boschstraat te Alkmaar, welke heer verklaarde "zich beslist niet te kunnen vereenigen met de observatie en intentie van den politieagent, die hem ter zake het zich in kennelijken staat bevin den op den openbaren weg had geverbaliseerd. Volgens de verklaring van den heer Ei. had hij in totaal slechts 3 glazen bier geconsumeerd en had dit ge'ringe kwantum alcohol het door den. agent in een donkere straat, die de onderscheidene voor werpen 'n nevelig aanzien gaf, waargenomen ef fect onmogelijk kunnen sorteeren- Comparant deel de voorts mede, zich beleedigd te achten dat bij, door den agent met jij en jouw was toegesproken, welke tutoyatie hij voor zoo weinig kennis onge past vond, voorts oefende hij een zachte critiek' uit op het beleid van 'den ambtenaar, die had: nagelaten den verbalisant te dagvaarden, opdat hij zich ten opzichte van de door verdachte ont wikkelde bezwaren tegen zijn optreden had kun nen verantwoorden. Dc kantonrechter, na met geduld de door ver dachte ter tafel gebrachte bedenkingen te heb ben aangehoord, verklaarde volkomen bereid te zijn de lieer F. M. alle mogelijke satisfactie te- verschaffen, en gelaste aanhouding der zaak tot a.s. weck. Deze regeling kon echter ook al weer niet de goedkeuring van verdachte wegdragen en beklaagde hij zich over de geldelijke schade die hij als vader van een groot gezin door arbeids verzuim leed. Het werd echter volkomen aan zijn beleefdheid overgelaten om al dan niet tc verschijnen, terwijl de wet aan verdachte geen vergoeding toekent. XIII. Wie de Nubisehe was. Gp mijn woord, mijnheer,'' zei Hector, „hoewel ik ide eer niet heb u rte kennen, zou het mij; toch aangenaam zijn u ide hand te mogen drukken." „Gaarne," antwoordde Raymond, „mag ik we ten, aan wien ik dat genoegen te danken heb?" „Waaraan anders dan aan uw gelukkig spel." „Hoe dat." „Wel, ge hebt mij op mijn vreeselijksten tegen stander gewroken, en er zou mij iets ontbreken, zoo ik u niet mijn dank betuigde." Raymond was opgestaan en deed eenige schéë- den met Hector. ,/Een andere manier om mij te danken zou mij aangenamer zijn." „Welke?" vroeg Hector. „Is hier iets of iemand die u Weerhoudt?" „Noch een, noch ander." „Ge zijt dus vrij „Volkomen." „Welnu, zoo ge wilt kunnen wij te voet en pratende heengaan." „Voorwaar een goed denkbeeld." „Ge neemt het aan?" „Ik ben geheel de uwe." De twee jongelieden scheidden, en Raymond wilde den hertog gaan begroeten, toen een man door de menigte der genoodigden heendrong en haastig Palmarès naderde, die met Colonna in gesprek was. De binnengetredene was "Spavento. Zijn gelaat was bleek on zijn haren waren in wanorde; hij ging voorbij zonder Raymond op te merken, die getroffen werd door zijn gewron gen gelaat en stilstond om hem te beschouwen. Wat Spavento zoeht was de hertog, en hijgend, buiten adem, kwam hij bij hem. Hem ziende fronste de hertog de wenkbrauwen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4