Uit den Omtrek (Vervolg van le pagina, Tweede Blad.) zulks doen beteekent dit een uitspraak dat de Vereeniging bewezen heeft een der meest onmis bare instellingen van onzen Langéndijker Ver* eenigingsleven te zijn. Moge vorenstaande eenigs- zins theorie geheeten worden, de praetijk is ge lukkig aanwezig en in staat u daarvan de over tuiging te geven. Immers een vereenigingsleven van 25 jaar laat u zien hoe onontbeerlijk zij is voor hare leden, terwijl dit mag ook niet ver zwegen worden van vele harer besluiten ook niet-leden dankbaar geprofiteerd hebben. Of zulks het gevolg heeft gehad dat thans geconstateerd magworden, dat een ieder, die daarvoor in ,de termen valt, als lid is ingeschreven ik waag mij er liever niet aan dit te bevestigen. 27 Juli 1905 werd de eerste ledenvergadering gehouden te Noordscharwoude; tegenwoordig wa ren 16 leden. Als .voorzitter fungeerde de heer Cl- V Böttger, terwijl het secretariaat werd waargenomen door den heer P.. Berkhout. Na afloop daarvan werd óm 11 uur eene 'bestuurs** vergadering gehouden ter verdeeling der bestuufs- functiën. Tn een volgende vergadering te Br. opX. werd o-a. een bode benoemd, tevens belast met het innen van kwade posten. 'Als zoodanig zal op treden de heer A. Balder Jbz., terwijl het loon gegarandeerd wordt op f 50 per jaar en aanbreng premie voor elk nieuw lid. Bij de bespreking „vast sluitingsuur op Zondag" verklaarden alle aanwezigen op één na, zich voor vervroegde slui ting op dien dag. De statuten behelsden o.a. ,,'het bevorderen van Zondagsrust." r Tn 1906 werd vergaderd te Oudkarspel. Er waren 28 leden aanwezig. Besloten werd des Zon dags te 1 2 uur 's middags te sluiten en op werk dagen des avonds 9 uur. Aan alle neringdoenden zal zulks verzocht worden. Evenwel blijkt dat velen zich afzijdig zullen houden, sommigen zijn voor sluiting, indien zulks berust op eene verorde ning; gevreesd wordt vo<»r concurrentie door niet- sluiters en de gelegenheid te Alkmaar en Schagen inkoopen te doen. E'erhalve wordt goedgevonden een ieder vrij te laten om te sluiten. 'Ten aanzien der plannen tot stichting eener gasfabriek bleken voor- en tegenstanders; met 125 stemmen werd uitgemaakt geen adhaesie te betuigen met den voorgenomen bouw eener fa briek. Overwogen wordt maatregelen te treffen tegen de z.g. vliegende winkels. De heer Böttger, herbenoemd tot voorzitter, bedankt als zoodanig en wordt de heer M. Hart in zijn plaats gekozen. "Het volgend jaar wordt in principe besloten tot liet houden van een etalage-wedstrijd. Het. aantal leden is gestegen tot 80. Een zeer nuttige belangrijke aangelegenheid trok de aandacht der Vereeniging, nl. het instel len van een cursus in boekhouden. Een onderzoek toonde de levensvatbaarheid aan, de heer Prins te Alkmaar werd het onderricht toevertrouwt, het lesgeld zal f 5 per persoon'bedragen, terwijl subsi die aan gemeenten én provincie zal worden ge vraagd. (Alleen de genieerite Broek op Xangen- dijk zegde f 10 subsidie toe). Deze cursus Ueek een groot succes en werd 13 October aangevangen mei 65 deelnemers, waarvan 55 volwassenen. Ter bekoming van rijks- en provinciaal subsidie wer den besprekingen gevoerd o.a. met. den Inspeeteut van het M- O., hetgeen er toe leidde, dat de cursus 2-jarig zal zijn, elk van 30 weken, ter wijl het noodzakelijk is dat aan jongeren tevens onderwijs wordt gegeven in rekenen en stéllen en een hoofd der school als directeur der cursus optreedt. Het gevolg is dat de heer Prins wederom als leeraar boekhouden optreedt en de heer Ham de overige vakken zal onderrichten. De rijkssub sidie bedraagt, f 175 van ledenvergaderingen werd bij proef een z.g. „Vragenbus'' ingesteld, die de eerste keer 6 vraagstukken opleverde. Naar aan leiding van een dier vragen werd besloten het gebrui kvan het z.g. „rondvragen voor de ker mis" af te schaffen, daar zulks èn voor 'winke liers èn voor publiek groote last veroorzaakt. Een voorstel om boete toe te passen bij niet-be zoek door leden der algemeene vergaderingen vond geen instemming. In 1909 bedroeg het aantal leden f24, de ont vangsten bedroegen f1194, tegen f1039 in uit gaaf. De Vereeniging trof een groot verlies door het overlijden van den heer Böttger, een der oprich ters, die tevens als voorzitter en bestuurslid zijn beste krachten aan de jonge. Vereenigingen gege ven heeft. Overwogen wordt een gecombineerde „glasver zekering" nan te gaan. Velerlei besprekingen wer den in deze jaren wederom gewijd aan de Zondags sluiting; 132' personen blijken geneigd Zondags na 12 uur te sluiten. Besloten wordt het publiek tot medewerking; te verzoeken. ErvenweJ kwa men al zeer spoedig klachten dat zg. voorstan ders ioch des Zondags verkochtenAan dit snoode bedrijf zal aandacht geschonken worden. De groo te belangstelling voor de cursus boekhouden deed het hestuur een onderzoek instellen naar de mo gelijkheid aan het geven van „vakonderwijs", n.l. een cursus van 3 avonden per week, omvat tende boekhouden, rekenen winkunde, lijn- en handteekenen. De voorbereidingen waren bereids getroffen om met deze onmisbare lessen te kun nen aanvangen, (oen helaas bleek dat de animo daarvoor aanmerkelijk bekoeld was. Slechts .1 leerlingen meldden zich aan en vond de cursus geen doorgang. In meer dezer vergaderingen werd aangedron gen op strengere bepalingen tegen bedelarij van kleinhandelaren en een vent-verbod voor niel - Langédijkers. Het jaar 1911 mocht wel met eenige speciale woorden vermeld worden iri de annalen der jubi- leerende Vereeniging. Toen toch werd een lang gekoesterde wensch vervuld, nl. het bezit van een eigen orgaan. Zij die thans' het vanzelfspre kend virideu hun weekblaadje te ontvangen, be seffen wellicht niet, wat het in 1911 beteekende tot die uitgifte te durven overgaan en welke" tal rijke besprekingen en informatiën daaraan zijn voorafgegaan- Voordat eenige zekerheid was ver- krege naat het risico vooral financieel niet te groot zou. blijken. Eenvoudig was de uit werking der. plannen allerminst, maar dank zij voortvarendheid en beleid, werd inderdaad beslo ten tot „uitgifte van een advertentieblad en pu blicatie der namen van wanbetalers". Wel is waar waren er toen enkele optimisten die reeds eene bestemming wilden geven aan de „eventueele winst." De afmeting van het blad werd bepaald op 38 maal 43; kwaliteit papier als de Lange- dijker, de bezorging zal Vrijdags geschieden, ter wijl iemand als administrateur zal worden be noemd. Hét kind moest natuurlijk een naam hebben ook en wordt gedoopt „Ons Weekblad" na ver werping van andere namen als; „de 4 gemeenten", „de Verwachting" en „de Nieuwsbode". Het drukken zal geschieden door den heer Keizer en dwoplaag 1600 exemplaren zijn. Als redact.-aÜm. wordt benoemd de heer F. Butter te Öudkarspel. De 'Voorzitter, periodiek aftredend,, bedankt aft zoodanig en wordt voor zijn verdiensten dank betuigd. Als zijn opvolger wordt verkozen de heer T. Kostelijk. Reeds het volgend jaar wordt de oplaag van het weekblad tot 1800 opgevoerd; .de exploitatie was gunstig en viel geen verlies te boeken. 'Eien nieuwe bode werd aangesteld, die weder spoedig bedankte ^in Noordscharwoude en Oudkarspel, zegt hij, is eens rondgegaan mei de roode pet op en eens met z'n gewone pet", zon der veel resultaat- De h?er Sijperda, van de oprichting af bestuurs lid, bedankt als zoodanig. De Zondagssluiting komt ook weder eens in bespreking en wordt opgemerkt dat „vooral in de 2 noordelijkste dorpen de middagsluiting te wen- schen overlaat. Daarom wordt besloten nog niet tot geheele Zondagssluiting over te gaan. De „achterom-verkoop" schijnt zeer verleidelijkte zijn. 1 De leider der incasso-afdeeling, de heer Kloos terboer bedankt aft bestuurslid wegens verhui- znigs, eveneens ziet 'de Voorz. de heer Kostelijk zich genoodzaakt af te treden. Beiden wordt de dank der Vereeniging uiitgesproken voor hun securen arbeid. Als voorzittei' wordt thans benoemd de heer H. Hart. Mz. Besloten wordt in 1914 een étalagewedstrijd te •houden. Deze, de eerste, was een groot succes en bleken de woorden van den voorzitter der jury niet, ijdel „een mooie etalage is de toekomst van een zaak". Als le prijswinnaars traden naar voren Kruidenierswaren, P. Tuin, manufacturen J. H. Meijer te Noordscharwoude; huishoudelijke artike len P. Boon; afd. rijwielen J. Krul en goud en zilver t Bierman te 'Noordscharwoude. Van de gelegenheid om aan de jury vragen te stellen werd vooral door niet-bekroonden, een ruim ge bruik gemaakt. Fen buitengewone bestuursvergadering met de rijwielhandelaren aan den Langendijk werd ge houden om een uitverkoop van fietsen van elders te beletten, althans te belemmeren. Besloten werd verkooplokaal met handelaren te vullen, dus geen plaats voor publiek, zoo mogelijk zou men net jes blijven, doch kon het. niet anders dan zullen ook andere middelen gebruikt worden, zelfs st ink bommen. Het eerste oorlogsjaar ging blijkbaar zonder al 1c onoverkomelijk ongerief voor dde leden voor bij, althans de geschiedschrijver vermeldt niets daaromtrent. Gevreesd werd voor een nadeelig said ovan het Weekblad, evenwel wees de reke ning nog een batig saldo van f 35 aan. Voor het bezoek der jaarvergaderingen werd f0.25 presentiegeld toegestaan. In 1916 werd besloten de gemeenteraden t e ver zoeken een onderzoek in te stellen naar "het ver krijgen van electriscne stroom voor verlichting. Ongetwijfeld heeft de actie der Vereeniging, in zonderheid de onvermoeide ijver en het doorzet tingsvermogen van den secretaris, den hoer P. Berkhout, er veel toe bijgedragen dat de electrifi- eaiie spoedig tot stand is gekomen. Het bezit, van electrisch licht beteekende voor al voor de neringdoenden, verlichting hunner zor gen, daar het gasverbruik gerantsoeneerd moest worden en na 8 uur des avonds (uitgezonderd Zaterdag) geen winkelgasverlichting mocht bran den. Slechts eenige troost kon deze maatregel hebben voor hen die winkelsluiting voorstonden! Wegens vertrek bedankt de heer Butter als redacteur van het Weekblad en wordt benoemd de heer Jac Prijs, als blijk van erkentelijkheid vooral aan eerstgenoemde een geschenk aange boden. De verhooging der papierprijzen is oorzaak dat o phet formaat van het blad en advertentien besnoeid moet. worden en advertentien per regel verhoogd. De opkomst 'van leden ter vergadering blijft le wenschen overlaten en spreekt de Voorzitter van treurige opkomst en moet Weekblad, in casso enz., maar opgedoekt worden, omdat er zooveel kortzichtige neringdoenden zijn, die maar inslapen en eerst, wakker worden, als het te laat is." y 1 I nsamenwerking met de Hanze wordt besloten met 1 Jan. 1918 over te gaan tot algeheele Zondagssluiting „de leden die zich er niet aan. houden, behooren te bedariken", zegt de Voorz. „heel Oudkarspél zal dan wel geroyeerd worden", wordt opgemerkt. Indertijd toegetreden tot de middenstandsbond, wordt voor het lidmaatschap bedankt wegens eontri buti ever hooging. Al vermelden de no'tulen geen bijzonderheden daaromtrent, toch moet gememoreerd worden, dat de „oorlogsjaren' voor de leden uwer vereeniging wel buitengewoon moeilijk zijn geweest. De rant- soeneering van levensmiddelen vooral, met toe wijzing dikwijls van minieme hoeveelheden, de bonnen-controle in bonneninlevering, de maximum prijzen, de brood- en boterkaarten, de brandstof- .yerdeeling |nz. en2., wie herinnert zich niet alle administratieve bemoeiingen met raadhuis -en Je- Vensmiddelen-bureau In hoeverre de consumen ten reden tot ontevredenheid meenden te mogen hebben, laat ik thans in het midden. Ik ga verder memóreeren uwe lotgevallen. Tot groote teleurstelling van het bestuur be dankte in 1918 de heer Hart. als voorzitter, we gens te geringe belangstelling en medewerking der leden. Hem werd dank betuigd voor al liet, vele dat hij sinds de oprichting, voor de Vereeni ging had gedaan Als zijn opvolger werd verkozen de heer iS. Timmerman. De financièele uitkomsten van O. W., bleven gunstig, inkomsten en uitgaven over 1918, be liepen resp. f 31449.61 en f2755.77. Zulks was voornamelijk te danken aan de activiteit van den heer R. Luyting, secretaris-penningmeester. De belangstelling der leden voor vergaderingen bleef de eerstvolgende jaren uiterst gering, beter gezegd; buiten het bestuur verscheen geen der 'leden op de bijeenkomsten. Zoo werd de jaarver gadering in 1921 slechts bijgewoond door 4 be stuursleden. Ook het bestuur bleek toen besmet met de bacil lauwheid, en weinig bemoedigend voor hen, die tijd en arbeid gaven in het belang der Vereeniging, dus voor'de belangen der leden. De financieele uitkomsten van het weekblad blijven gunstig, In 1922 wordt geconstateerd dat aan batige saldi aanwezig is f 1213.33. Tot ver laging van abonnementsprijs voor adverteerders meende men nog niet te moeten overgaan. Dit jaar stond één etalagewedstrijd op het. program ma, doch werd uitgesteld, omdat de aanleg der waterleiding en slecht begaanbare straat zulks verhinderden. Het volgend jaar maakte men zich bezorgd, wat bij eventueele ontbinding der Vereenig-ing zou moeten geschieden met de eigendommen en werd vastgesteld 'dat alsdan de bezittingen zullen ko men aan een of ander liefdadigheitlsvereeniging, b.v. ..Het Witte Kruis". Besloten werd o.a.. het 12i/2-jarig bestaan van „O. W." te herdenken, Daarop schijnt evenwel later teruggekomen te zijn. In 1921 werd in eenige vergaderingen uitvoerig besproken om in samenwerking met de afdeeling der „Hanze" op wettelijke winkelsluiting aan te dringen. Voor- en tegenstanders lieten zich niet onbetuigd, hun standpunt te verdedigen met een welsprekendheid die men tot dusverre in de ver gaderingen niet had vernomen. Speciaal de leden niet-winkelhouders kregen harde noten te kra ken, indien deze zich voor sluiting durfden uit spreken. Het resultaat der beraadslagingen was zeer verrassend, met 119 stemmen werd be sloten geen adhaesie te betuigen aan het adres der Hanze tot invoering van Zondagssluting; doch met dezelfde stemmenverhouding werd be slist het verzoek aa nde gemeenteraden te onder steunen om, uitgenomen de- Zaterdag, avondslui ting ten 8 uur in te voeren. Hetmoet wel de aandacht vragen dat slechts een betrekkelijk gering aantal leden de vergadering over dit gewichtig, ingrijpend onderwerp bijwoon den. Mede, tengevolge der ingekomen adressen van uwe vereeniging en de Hanze, werd te Zuidschar- woude de avond- en Zondagssluiting bij verorde ning ingevoerd. De overige gemeenteraden beschik ten afwijzend op de adressen, waardoor de uitvoe ring en naleving voor de Zuidscharwouder winke liers niet gemakkelijk werd gemaakt. Evenwe schijnt men zich thans aldaar met de „sluiting" verzoend te hebben. Als het niet zoo is, dan vergis ik mij. Het volgend jaar werd een etalagewedstrijd ge-, houden (in 1914 was de eerste geweest), gedurende de Paaschweek. De deelname ook door niet-leden was groot. De bekroningen bestonden uit kunst voorwerpen. De Jury bestaande uit personen bui ten den Langendijk, had een moeilijke, drukke taak. Vele inlichtingen en verwijten werden na de prijsuitdeeling .aan de jury gevraagd en gericht, waarop behoorlijk geantwoord werd. Evenwel kwa men deze antwoorden eerst twee-en-eee-halve maand later' ter kennis der „vragers" omdat de vrachtrijder deze twee en een halve maand in zijn wagen had vergeten. Op initiatief der Kamer van Koophandel te Alk maar, werd bij monde van haar secretaris voor de leden der vereeniging een rede uitgesproken, uit eenzettende en verklarende „doel en streven der Ka mer." Vooral het „Handelsregister" bleek door ve len onvoldoende begrepen te zijn. De heer Scheffel slaagde er in de aanwezigen te overtuigen van het groote nut en belang dezer in stelling. Door hem daartoe opgewekt, werd tevens met algemeene stemmen besloten toe te treden tot het Advies-Bureau" der Kamer; al moest ook daar door de contributie der leden met ƒ0.50 per lid verhoogd worden. Het besluit werd genomen voortaan alleen te vergaderen in Noord- en Zuidscharwoude. Het „Weekblad" leverde een tekort op van f 180.75 ontstaan door verhooging van reductie van 10 op 20 procent verleend aan „abonnementen-adver teerders." De contributie werd gebracht op f2.per lid per jaar. Tot colporteur werd benoemd de heer E. Vonke- man. Ook in uwe vereeniging werden meermalen ge gronde klachten geuit over deri onmogelijken en slechten toestand va nhet hulppostkantoor te Nrd- scharwoude. Afdoende maatregelen ter verbetering werden niet genomen, wellicht niet eens overwogen niettegenstaande ook de Directeur te Broek op Lan gendijk meermalen krachtig heeft aangedrongen aan den thans noe steeds bestaanden onhoudba- ren toestand een eind ete maken. Op initiatief van den heer Olthoff werd ge tracht een cursus voor le hulp bij ongelukken en verbandleer te doen geven. Wederom verscheen te Broek op Langendijk een zg. „vliegende winkel" waartegen maatregelen wer den genomen. Aan caféhouders werd verzocht daar voor geen lokaliteit af te staan. Met manufacturiers werd overleg gepleegd over toe te passen middelen en werden genoemd: tegenverkoop en posten, ge ïnformeerd werd of van overheidswege een desbe treffend verbod kan worden uitgevaardigd. Af stappende van dit onderwerp meen ik te kunnen uitspreken, dat ook thans helaas nog niet tegen deze deloyale concurrentie afdoende kan worden opgetreden. In 1926 werd met medewerking van de plaatselij ke „Hanze" lichtbeelden van Indische cultures ver toond. De K. v. K. verstrekte eenige finantieele steun, doch de voorstelling werd een fiasco door het gering bezoek. Het „Weekblad" hééft een batig saldo van f 54 en stijgt Jiet bezit der vereeniging tot "/142Ö. In den loop der jaren was voortdurend gbleken dat het groote nut en gunstig resultaat van het zg. „Incassobureau" waardoor wanbetalers genood zaakt werden hunne rekeningen te voldoen, mid dels afbetaling, of in laatste instantie als maatre- gel publlceering van den naam van den debiteur in het bekende „zwarte vakje" van het „Week blad" Zelfs vele niet-leden kwamen meermalen In verleiding hun „achterstallige cliëntèle" mt dit „vakje" te dreigen. In 1927 werd een winkelweek gehouden die zeer gunstige resultaten liet zien. Een extra nummer van het „Weekblad" werd uitgegeven, dat alleen reeds een winst van f 60 opleverde. Besprekingen werden genouden over de vraag of het lidmaatschap vereenigbaar was te achten met dat eener coöperatieve vereeniging en of de be- stustuurderen dezer laatste lid kunnen worden der vereeniging. De vereeniging werd zeer zwaar getroffen en leed een gevoelig verlies door het overlijden van den heer R. Luyting. Van deze slag nog niet ge heel hersteld moest de vereeniging wederom ge troffen worden door den dood van haar lid en secretaris den heer P. Berkhout. Het heengaan van deze' beide mannen, reeds van de oprichting onafgebroken als bestuursleden zitting hebbende, steeas op de bres staande de belangen der ver eeniging te dienen ten koste van enorm veel tijd en moeite, beteekende een groot, ernstig verlies. De woorden van waardeering en dankbaarneid hun gewijd waren het beste bewijs van hulde en eer- Died aan den arbeid van deze voortrekkers eri wer kers. Men oogst nog thans de vruchten van wat zij gezaaid hebben. Tot hunne opvolgers werden benoemd de heeren H. Hart secretaris, en J. Smit, penningmeester. De redacteur-administrateur, de neer Prijs, her dacht zijn 12'/j-jarig jubileum als zoodanig en werd daarbij gehuldigd. De vragenbus wera afgeschaft, omdat de rond vraag reeds gelegenheid gaf zijn „op"- of aanmer kingen te plaatsen. De bepalingen van het huis houdelijk reglement werden herzien en opnieuw vastgesteld, terwijl in het daarop volgende jaar besloten werd de vereeniging niet te ontbinden. Zij was opgericht voor den tijd van 25 achtereen volgende jaren, doch besloten werd haar voor on- bepaalden tijd voort te zetten. Het vorig jaar werd in verschillende vergaderin gen besproken de herdenking van het 25-jarig be staan en werden aan het bestuur vier commissie leden toegevoegd ter voorbereiding en regeling van' een en ander. Aan een uitnoodiging van de Kamer van Koop handel tot bijwoning der ledenvergadering en 'n bezoek aan de tentoonstelling „GAMIT" werd gaar ne gevolg gegeven. De secretaris, de heer H. Hart Mz., bedankt voor zijn functie wegens vertrek zeer tot leedwezen der leden. Vermoedelijk oprichter, althans van de op richting af lid zijnde, vele jaren verschillende be- stuursfucties bekleed hebbende, werd hij voor zijn vele goede diensten dank gebracht en gehuldigd en als bewijs van waardeering tot eerelid onderschei den. Als zijn opvolger werd aangewezen de heer M. Piersma. Tot colporteur wordt benoemd de heer K. Otto te Broek op Langendijk. Uitvoerige gedachten wisselingen werden in 1929 gevoerd over de vraag of het geoorloofd is dat winkeliers buiten „verenigingsverband" een re clame-actie" mogen organiseeren. Tot een uit spraak of besluit kwam het evenwel niet; zoodat het ook voortaan niet uitgesloten blijft, dat een ton in beslag genomen wordt of twee sinterkla zen en Pietrebazen elkaar in Oudkarspel „dag" toeroepen. Dames en Heeren, ik geloof thans te mogen ein digen en hoop u een in- en overzicht gegeven te hebben van de lotgevallen uwer vereeniging in de afgeloopen 25 jaren. Aan u het oordeel of het doel der vereeniging nagestreefd is, nl. het behartigen der belangen van de winkeliers en vakken. M.i. is zij daarin volkomen geslaagd en verdient zij de daadwerkelijke steun van alle neringdoenden aan den Langendijk. Dat zij onder de leiding van haar tegenwoordigen voorzitter, den heer Timmerman, met frisschen moed en zelfverttrouwen voor „on- bepaalden tijd" zal doorgaan de belangen harer leden te bevorderen. Ik herhaal hetgeen ik in den aanvang gezegd heb „De Langedijker Winkeliers- Nering- enVakvreeni- ging heeft bewezen een der meest onmisbare in stellingen te zijn in het vereenigingsleven alhier" Leve onze Winkeliersvereniging! Vele malen werd de spreker onderbroken door bijvalsbetuigingen en werd de hooggeachte Eere- Voorzitter aan het einde luide en langdurig toege juicht. (Zie vervolg 2e pagina Tweede Blad). SINT PANCRAS. Onder leiding van den heer van Herwijnen, con troleur van den Plantenziektenkundigen dienst al hier, is weer geduwrende twee avonden aan de tuin ders gelegenheid gegeven tot koolzaadototsmetting. Beide keeren is hier door de plataselijke bouwers een zeer druk gebruik van gemaakt, hetgeen er op wijst, dat dit voorbehoedmiddel in de praktijk wel gewaardeerd wordt. SINT PANCRAS. Op Dinsdag 25 Maart gaf de kinderzang „de Klei ne Stem" onder leiding van den heer Sinjewel, een tweede uitvoering in dit seizoen waarvan de hoofd schotel bestond uit éen keur van aardige kinder liedjes, afgewisseld door een aardig tooneelstukje. Hadden bij het vorige lustrum in de aardige ope rette „Repelsteeltje" niet alle kinderen kunnen op treden, thans kregen we de geheele jeugdige zan- gersbent weer eens voor het voetlicht te zien en te hooren. En ze hebben de talrijke aanwezigen weer eens recht doen genieten van de met jeug dig enthousiasme en kinderlijke voordracht gezon gen liedjes. En er waren alleraardigste nummertjes bij zooals „Karmkindeke", en „Hans en Grietje" en „Jan Lijmpot" terwijl „Weerzien" vooral tref fende werd weergegeven. Het slotnummer .Kabou terliedje" verwierf een zoodanig applaus, dat het nogmaals gezongen moest worden. Ook het aardi ge tooneelstukje „Griet en Anna" waarbij <ie leu ke kabouters natunrlijk niet ontbraken, was 'n aar dige afwisseling, die zeer op prijs werd gesteld. .Het spreekt vanzelf dat dit voor de kinderen weer een glorieuse avond was en ogetwijfeld heeft het aanwezige publiek ten zeerste genoten. Een woord van hulde voor den heer Sinjewel, die hier met onverflauwde ijver zijn vrijen tijd geeft voor deze mooie kinderzang, die bijzonder worde ge waardeerd, is hier zeker op zijn plaats.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2