Pierre Saccene Rechtzaken Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. Door het gezelschap „Caecilia" alhier werd dezer dagen een uitvoering gegeven in de tooneelEaal van Het Huis de Brederode alhier. „Caecilia" heeft haar terrein uitgebreid, dank zij de voortvarendheid en activiteit van haren leider den heer H. J. Zaal. Legde het gezelschap zich voorheen uitsluitend toe dp het geven van Operettes, thans heeft de directeur er tevens een zangvereeenging van ge maakt, hetgeen wie zou daaraan nog twijfelen de belangstelling en werklust bij dé leden ten zeer ste moet verhoogen. Het is echter niet alleen bij een groot koor geble ven, ook de kinderafdeeling die voorheen niets an ders dan kinderoperettes gaf heeft zich onder lei ding van den heer Zaal op het terrein van den zang begeven. En zoo konden de vele aanwezigen de zaal was vol thans voor de eerste maal genieten van het optreden van „Caecilia" als Zangvereeniging. Of alles nu direct even onberispelijk was, durven wij niet te zeggen, maar wel, dat wat gegeven is, getuigde van ernstig wfllen en ernstige studie van de leden. Het koor beschikt over veel goede krachten, en de bekwaamheden van den heer Zaal staan de bur gers er borg voor, dat men nog lang niet aan het einde is van het kunnen. En deze zangopleiding heeft toch ook nog dit groote voordeel, dat men bij het uitvoeren van Ope rettes over muzikaal geschoolde krachten kan be schikken, wat het geheel dan zeker weer in hooge mate ten goede zal komen. Zoo heeft de vereeniging goed begrepen, dat aan de uitvoering van een Operette een muzikaal on derlegd zijn onverbrekelijk is verbonden. Het programma bevatte een keur van nummers en werden door het publiek steeds met een dank baar applaus beloond. Om al deze nrs. te bespreken zou ons te ver voe ren, alleen willen wij toch nog even vermelden, dat door het kinderkoor een bijzonder succes werd in- geoogst met het „Spoortje Spelen." Hiervan moest een couplet worden gebiseerd. Tevens werd nog een aardig zangstukje na gege ven en wel „De zuster van Jocrisse." Jammer was het, dat niet alle daarin optredenden over een heldere zangstem beschikten. Maar over het algemeen kan worden gezegd, eenige uitblinkers worden door ons nu maar niet genoemd dat ook dit bijzonder in den smaak van het publiek viel. Alles bij elkaar genomen kan de vereeniging „Cae cilia" op een goed geslaagden avond terug zien. En door de burgerij zal het zeker zeer op prijs worden gesteld, wanneer op den nu ingeslagen weg wordt voortgegaan. BROEK, OP LANGENDiIJK. Woensdagavond j.l., half 8 hield de Oudercom missie der O. 1S. te Broek op Langendijk een Ouderavond, die een aangenaam verloop had. De opkomst der ouders was verblijdend te noemen. Na net schriftelijk werk en de resultaten van het handwerkonderwijs te hebben bekeken en be sproken, opende het hoofd der school, de heer J. v. d. Graaff met een hartelijk woord vnn welkom en hield daarna een inleiding, getiteld: „Onder wijs en Cultuur", die met aandacht werd ge volgd. Bij de bestuursverkiezing werden de bei de aftredende leden weer herkozen. Daarna volgde nog een geanimeerde rondvraag, waarbij o.a. 13 nieuwe leden werden gewoiwen voor de vereen. „Volksonderwijs". Tenslotte sloot de voorzitter de vergadering met de opwekking, de Openbare School zooveel mogelijk te steunen. blijkbaar de uitwerking van de geconsumeerde drie glaasjes bier belangrijk hadden versterkt. Aangezien nu de agent gaarne wilde toegeven, dat de heer E. bij het corps politieagenten niet be kend staat als een alcoholist, wilde de kanton rechter nog geen oordeel vellen, doch werd op nieuw en dit maal voor onbepaalden tijd aanhou ding van dit drankwetincident gelast, teneinde zoo mogelijk nog eenige getuigen te zoeken, die ©veneens den heer E. in dit stadium 'Van beschon kenheid .waarin hij zou hebben verkeerd, hadden gadegeslagen, Funeste gevolgen vau rozijn broodjesgebrek. De hoer C. i$ch„ brQod- en koekbakker te Alk maar eri leverancier der bekende smakelijke ro zijnenbroodjes, had een extra arbeidsvergunning weien te bemachtigen op Zaterdag 24 Dec. echter onder conditie, dat hef werken op '26 December hem streng werd verboden. Echter er werden ge durende de Kerstdagen zooveel rozijnbroodjes ge consumeerd, dat op 26 December de geheole voor raad totaal was uitverkocht en zelfs de heer kan tonrechter van deze versnapering verstoken moest blijven. Derhalve trok de heer Sch. in hoogstdes- zelfs eigen persoon de stoute schoenen aan om het verbod ten spijt, zelf het tekort maar aan te vullen, welke ongeoorloofden arbeid evenwel ter bevoegder plaatse niet onopgemerkt bleef. De heer S. stond'dan heden en "veel minder droog dan het 'door hem verwerkte meel beschouwde de zaak van den vroolijken kant en gaf eenige niet van geest ontbloot© kwinkslagen ten beste die hilariteit en bijval verwekten zijn geestige zetten brachten hem evenwel géén straffeloosheid doch misschien wel reclame voor zijn fabrikaat, terwijl verdachte werd veroordeeld tot f6 boete of 6 dagen. Be conneeties worden nu verbroken. Al wéder stond de heer Corn. K„ tuinder te Trimmen, terécht wegens overtreding der leer plichtwet door het nalaten van de hem als vader opgelegden plicht te zorgen, dat zijn leerplich tig zoontje Hendrik geregeld de 7e klas der open bare lagere school bezocht. Het ventje was als absent geboekt van 2 Deo. tot 25 Jan. De heer K7., het feit herkennende, beriep zich opnieuw op een geneeskundige verklaring van Dr. van Noppen, die hem aanleiding gat', den knaap thuis te houden. Thans bezoekt zijn zoontje weer ge regeld do school. Bedoelde verklaring word even wel door den dokter niet als een medisch attest besehouwd en ook door den kantonrechter als zoodanig aangemerkt, zoodat veroordeeling van den heer K. tot f8 boete of 8 dagen volgde. De veroordeelde gaf te kennen, in 't vervolg tot aan het einde van den Jaatsten cursus het .geregeld schoolbezoek van zijn zoontje te zullen bevorde ren, zoodat hiermede de resolutie met den kan tonrechter als beëindigd zou kunnen worden be schouwd. ALKMAAR. VOOR DiEiN KANTONRECHTER, Zitting van Vrijdag 28 (Maart. Bijna niet behoorlijk te sorteeren. Onder- de vele duistere sociale wetten, die he den ten dage heel wat vergt van hot brein des rechters, behoort voornamelijk de arbeidswet, waar het betreft de arbeidsregeling en toen jieden dan ook de strafzaak 'tegen den heer Joh. J!.. bakker te Bergen 'werd voortgezet, bleek maar al te zeeer, hoeveel moeilijkheden een veelzijdig ont - wikkeld bakkersgezel, bekwaam zoowel als brood dan wel als koekbakker voor den handhaver der wet kunnen opleveren. Gelukkig evenwol wisten ambtenaar en kantonrechter den weg in dien. judieieelen doolhof te vinden en kon motief wor den gevonden, den bakker te veroordeelen tot, twee maal f 7boete of 2 maal 7 flagon. Niet de politieagent, doch de tandarts had hier op moeten treden. In de voortgezette behandeling van het proces tegen den heer Willem E., arbeider f© Alkmaar, verdacht zich in den avond van 8 Maart kenne lijk dronken in de straat zijner inwoning de Ui- tenboschstraat te hebben bevondeig werd heden gehoord, de verbalisant Hoogenweg. uit wiens om standige beschrijving van den toestand eri gedra gingen des Heeren È- men toch wel de conclusie moest trekken, dat deze toch we] 'meer onder den invloed Uad verkeerd, dan hij de vorige weeje wel had willen erkennen. Daar de heer E, ,die er ook ditmaal maar weer eenige uren arbeidsverzuim aan gewaagd had, ondersefireef allerminst de beweringen van den verbalisant en bracht daarbij een geheel nieuw verweer ten berde, namelijk dat hij op dien be- wusten avond aan hevige kiespijn had gesouf- freerd, welke aandoening hem eveneens had be lemmerd -in de vrijheid zijner bewegingen en jEon te vermetel vertrouwen gesteld in de goedertierenheid des veldwachters. Een te I.immen gevestigde broodbakker, de heer Petrus Paulus Br., had het in verband met de groot© drukt© in zijn bedrijf het er op gewaagd op 17 Pebr. met twee knechts de arbeidswet, te saboteeren door hen 's avonds langer aan den ar beid te zetten ,dan de lijst aangaf. 'Hij vertrouwde wat al te zeer op een uitlating van den veld wachter, die zou hebben gezegd, dat het nog wel j n uurtje kon duren, eer hij den stand evan zaken j kwam opnemen. Maar do gezellen waren nog J flink aan den slag toen de controleur verscheen j en daar onze bakker eenigermate wordt beschouwd j als eep. in 'n kwaad gerucht staand wolfje, ble- ven de gevolgen niet uit en werd hij heden tot j f 6 boete of 6 dagen veroordeeld. I 11© noodlottige proefrit. Na langdurige werkeloosheid was 4le vracht- 1 antochaufftor A. P. de L. te Alkmaar weer als zoodanig aangesteld in een brandsfoffenhandel I en zou hij met een vrachtford op 10» Febr. zijn I eersten rit maken, doch had reeds dadelijk hef ongeluk op tie Laat nabij het gebouw van V. en Dl. door een weinig te veel naar rechts uit te wijken een aanrijding te veroorzaken met een nabij do zaak der firma Bervoets met ladders beladen glazenwasschershandkar. Door den schok werd een i ladder en de vrachtauto beschadigd, doch het I ergste was dat de chauffeur direc\ zijn betrek king ook weer moest verliezen en nu bovendien nog terecht moest staan. Het jongmensch, hoewel toegevend dat hij te veel rechts had uitgehaald, gaf echter de voornaamste schuld van het onge val aan een samenloop van ongunstige verkeers omstandigheden, welke toelichting evenwel een veroordeeling tot f8 boete of 8 dagen kon tegen houden. De benadeelde glazenwasscher, den heer Evers, was inmiddels schadeloos gesteld. I)e ford geleek een varken dat aan zijn krulstaart werd getrokken. Het is een bekend feit in het varkensc<xpedi- teurs milieu dat men een varken, om het vooruit te krijgen aan zijn staart moet trekken. In het vreemde geval scheen op 2 Febr. te verkeereo, een door den heer \V. H„ grossier f© Alkmaar bestuurde nieuwmodel ford, toen hij met deze wagen wachtende was voor de gesloten overweg boom op den Bergerweg. Toen namelijk de auto Gedenkschriften van een Commissaris van Politie. 22) „Hij vertrok?" „Dat meende ik, en 't kwam mij verdacht voor; ik vólgde hem derhalve onopgemerkt op een af stand en kwam met hem tegelijkertijd aan het station Saint Lazaré. „En welke route nam hij „Ha, dat was juist de vraag. Om het te weten volgde ik hem op de hielen en vroeg hem een aal moes; dat ging eenige minuten lang goed, maar plotseling keerde hij zich om en wierp mij een blik tóe, waarin misschien meer verwondering dan toorn lag. Vervolgens een pólit-ie-agent zien de die in dc vestibule drentelde, naderde hij hem, fluisterde hem eenige woorden in 't oor en dra was de agent bij mij, nam mij bij den arm en voerde mij buiten het station, mij dreigende met het depot als ik terug kwam. 'Inmiddels was de intendant verdwenen." De hertog bleef na deze mededeeling eenige oogenblikken in gedachten en raadpleegde met, ziehzelven wat te doen. Wat hij vernomen had was in allen gevalle van geen ernstigen aard en hoogstens kon men daaruit afleiden, dat er in het leven van Raymond geheimen waren, welke hij niet genegen was aan iedereen te openbaren. Even wel verzocht de hertog Varlope en haar man met hun bespiedingswerk voort te,gaan en zond ben ,ruim betaald voor hun moeite, weg. Voor hem was er slechts één geheim waardig zijn op merkzaamheid te trekken, en het hotel der Nu bische verborg dat geheim. Instinkt of voorge voel zeide hem, dat daar een gevaar voor hem was maar van welken aard? Wat moest hij doen om het te bezweren Tevergeefs vermoeide hij zijn geest en vond niets. Als aanvulsel nu van hetgeen wij verhaald heb ben, gebeurde denzelfden dag eenige uren na, elkander in het hotel van Baden en in het hotel der Nubische dame het volgende; j Tegen twee uren hield een rijtuig op den Bou levard des Italiens stil; een hotelbediende opende het portier er van, en twee reizigers sprongen j op den trottoir er uit. 't Waren Raymond en j Micnel. Terwijl Raymond zich haastte, om naar i zijn vertrekken te gaan, liep de portier hem na, om hem Ceh brief te overhandigen, dien men ge- durende zijn afwezigheid gebracht had. „Een brief voor rriij!" riec Raymond verwon- derd en opende hem haastig. Hij was van Hector Beaulieu. „Ik 'heb uw raad gevolgd," schreef Hector, „en ben Irene gaan bezoeken, wat mij niet spijt. Zij heeft mij als eertijds ontvangen, en dat heeft mij goed gedaan. Kortom, papa Guillemot geeft aan staanden Zaterdag een bal, en ik heb beloofd weer in beweging zou worden gesteld, reed de wagen, vermoedelijk door verkeerd inschakelen of een verzuimde blik in den wegspiegel niet voor, doch achteruit tegen den kop van een auto bus aan, met gevolg dat deze bus eenige sohade aan lampan en spatborden bekwam. Deze schade bedroeg f 10 en de heer H. werd veroordeeld tot betaling, benevens tot f 25 boete of 25 dagfn- Ge vorderd was zelfs f 50 boete subs. 50 dagen lieeh I tenis. Liebesschmertz und liebesfieber. De jeugdige dienstmaagd, mej. Anna Appel j is in betrekking op den Meerweg te Bergen bij een bejaarde dame. Zij had, eerstgemelde juffrouw dan, een "teedere relatie met een Alkmaarsehen jongeling, Jacob II., die zich niet kon vereenigen met het hem onwelgevallige feit, dat zijn uit verkorene te Bergen" bleef dienen. In deja macht van 20 op 21 Februari, toen hij het meisje met de gebruikelijke ceremonieën thuis bracht, begon hij opnieuw bij het afscheidnemen zijn ontevreden heid te luchten, en verlangde hij van Anna een belofte, dat zij haar betrekking zou verlaten. Deze was daartoe niet genegen, een geliefden!wist,' ontstond, Amor werd verdrongen door Mercurius én ten slotte ging het meisje, geheel gebrouil leerd ,het huis harer meesteres binnen, tot groote woede vnn den verongelijkten minnaar, die nu zijn ontstemming kenbaar maakte door een ge weldige herrie te maken door schellen, aan de vensters te rammelen en het uitstooten van on harmonische geluiden, zoodat de bejaarde bewoon ster van de villa doodsangsten uitstond. Pogin gen om hem tot vertrek te bewegen, hadden geen gevolg en veroorzaakten een negatief resultaat, zoodat hij zelfs het meisje gewelddadig aan greep. De teedere omgang is thans geheel ver broken en trad het meisje thans zelfs als getuige op tegen haar niet aanwezigen afgewezen galant, die tot f 7 boete of 7 dagen t er zake het maken van burengerucht werd veroordeeld. IA nieuw gekozen ridder ook al in overtreding. De heeren Simon Corn. K„ 'n flink gebouwde 18-jarige hloemsnijder en zijn 17-jarigen vriend, den metselaarsleerling A. K„ béiden uit het Woud, gemeente Bergen, hadden Zondag 16 Maart op een digestiewandeling te Egmond Bin nen een terrein betreden, dat was aangeduid door het bekende bordje: verboden toegang art. 451 wetboek van strafrecht als verboden grond. Voor dit feit 3tonden beiden thans terecht en ontpopt© de hloemsnijder tot groot vermaak der aanwe zigen als de nieuwe galant van mej. Anna A. uit de vorige zaak. Felicitatie bleef achterwege, doch de straf mocht niet streng worden genoemd en wel f2 boete voor ieder, te vervangen met'2 dagen hechtenis en voor'den student in de metsel- kumla 1 week tuchtschool. oor alle dingen let op uw motorrijders- documenten. Een landbouwer te Heerhugowaard, de 47-jari ge heer Joh. Corn. B„ die verzuimd had tijdig een nieuw rijbewijs aan te vragen en nog altijd op zijn motor doortufte met een verloopen ver gunning ,reed op 17 M,aart te Alkmaar ten slotte tegen de lamp en werd heden door het opleggen van een geldboete ad f 5 óf 5 dagen er aan her innerd, dat men niets tot morgen moet uitstel len, wat heden gedaan kan worden. Wielrijders, mijd te Bergen het fietsen op de wandelpaden. Te Bergen is het wielrijden op paden en wegen aangeduid met het bordje: verboden wandelpad, niet geoorloofd en strafbaar gesteld. Zooaïs een bediende van den heer Buisman,, bakker aldaar/de heer R,. A. H„ die uit onbekend heid met de verordening zich aan overtreding, schuldig maakte, door een strafvervolging moest ontwaren, zelfs de bijzondere omstandigheid, dat hij op weg was geweest om den heer kantonrech ter van versch en crocqante tafelbroodjes te voor zien, was niet bij machte te verhinderen, dat hij tot f 0.50 boete of 1 dag werd veroordeeld. \V ielrijders zullen echter wel doen, zich aan dit voorbeeld te spiegelen. Volslagen gebrek aan de parlementair samenwerking. Nog altijd worden te Alkmaar door do bestel lers van den telegram en telefoondienst gebezigd de praehistorische olierijwiellantaarntjes, welke door eiken schok of windvlaag uitdooven. Gevolg dat meermalen op het rijwiel bij avondbestelling worden aangetroffen, die niet zijn voorzien van de voorgeschreven brandende lantaarn. De lan taarn is er minus het licht en de politie, uitgaan de van het neutrale standpunt, gelijke monniken, gelijke kappqn, verzuimt niet proces verbaal op te maken. Tengevolge van deze plichtsbetrach ting stond dan heden terecht een 46,-jarige tele grambesteller, de heer H. Du wonende te Ber gen en in dienst bij het T. en T.-kantoor te Alk maar. Hij was in den avond van 20 Maart, toen hij een telegram bestellend, fietste op den 8'eher- ineTweg en zijn voorwereldlijk lantaarntje, dat, meencn wij, nog gestookt wordt met patentolie, hern weer had begeven, door een agent van poli tie gecalanceerd. De heer D„ die niet verstoken is van een gepaste vrijmoedigheid, gaf zijn ver bazing te kennen dat hij als ondergeschikt, amb tenaar de dupe werd van de weinige overeenstem- daar tegenwoordig te zijn. Maar ik heb u een dienst te verzoeken. Indien ik mij plotseling zon der eenige voorbereiding in de mij onbekende, we reld overgebracht zag, zou ik er misschien eenige dwaasheid kunnen begaan. Hoewel ge jonger zijt dan ik, schijnt, ge veel verstandiger, en ik reken er op dal ge mij zult willen begeleiden. „Zaterdag zal ik te negen uur bij papa Guille mot zijn, doe mij de vriendschap er te kwart over negenen te komen. Het schijnt dat men in die onbekende streken vroeg naar bed gaat; maar wees gerust, als we er ons vermaken, neem ik «p mij de partij t,ot zes uren 's morgens te doen aanhouden. „H'erbij een uitnoódigingskaart welke ik Irene voor u gevraagd heb. en waarop zij 'zich verwaar digd heeft met haar lief handje het adres te schrij ven.'' Bij het lezen van dien brief was Raymond beurtelings bleek en rood geworden. Maar hij haastte zich den brief te doen verdwijnen in zijn zak, waarna hij zich naar zijn kamer begaf. Denzelfden avond te elf uren kwam de Nubi sche dame thuis uit den schouwburg, waar zij slechts een uur had doorgebracht. Zij was nauwe lijks in naar kamer, 'toen Bern hart, haar liet vra gen of zij hem wilde ontvangen. De Nubische ontroerde. „Is Bernhardt terug?" zeide zij met bevende stem, „laat hem terstond komen, ik verwacht mmg die er heerscht tusschen de departementen en hij de man was die de boete zou moeten beta len. De 'directeur wenscht niet dat andere lan taarns worden gebruikt. Geraken zij buiten wer king, dan zijn de bestellers nu verplicht te wan delen, wat zeer bevorderlijk is voor de vlugheid van telegrambestelling. Het vreemdste is, dat bij de posterijen deugdelijke lantaarns worden gebe- zigt. Vermoedelijk heeft de directeur van het postkantoor meer haar op de tanden. Maar de heer D. bleef het beslist onjuist achten, dat hij uit eigen beurs verplicht was boete te betalen voor een overtreding die hem als het ware wordt opgedrongen. De heer ambtenaar gaf als zijn meening te kennen dat hier .wel 'degelijk straf moet worden opgelegd. Wordt dit. nagelaten, dan vervloog alle hoop op de. zoo noodige samenwer king, want dan steunt men op het feit, dat toch geen straf wordt opgelegd op grond van deze overwegingen vorderde het Openbaar Ministerie f 1 boete subs. 1 dag, welke straf evenwel de kantonrechter, het hiermede principieel te ken nen gevende, mede te gaan met de opvatting van mr. de Brues Tack, verminderde tot het mini mum f0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. Die droeg geen beschermende uniform. De heer Jacob N., tuinbouwer te Koedijk, wiens carbidrijwiellantaarn in den avond van 21 Maart, ol» den Heldersehen weg door het rijden over hobbelige tramrails was uitgewipt, kwam er min der voovdeelig af en werd deswege veroordeeld tot f2.50 boete o'f 2 dagen. Van je familie moet je 't maar hebben.. Zekere heer Jan B., afkomstig uit den Haag, doch bedeeld met een zwerflustige natuur, bevond zich op 20 Maart Alkmaar op bezoek bij fa milieleden, die zoo met het wederzien waren in genomen en hem zoo overvloedig onthaalden op geestrijk vocht, dat de heer B. in de buitenlucht' gekomen, door zijn waggelenden gang, rieken naar sterken drank en spreken van wartaal, de welbekende teekenen van artikel 453, dat, een surveilleerend agent, die. hem 'op den Geester sin gel opmerkte, niet mooht nalaten zijn instructie te volgen en -den beschonkene ter ontnuchtering naa,r ide daarvoor bestemde lokolite.it ove»r te. brengen. Hiermede was de, connectie nog niet afgelobpen. Er vólgde nog een strafvervolging en veroordeeling tot f 3 boete, of 3 dagen van dit slachtoffer van zoo i zeldzaam voorkomende familiehartelijkheid. Het mag de achterzijde!, ook aan niets ont breken. Een te Heerhugowaard 'als inwoner ingeschre ven melkrijder Pieter H., mocht in den avond van 22 Maart op den Oostdijk met onberispelijk vaardigheid al ohauffeerende, de, meening zijn toe- I daan, dat zijn melkauto in behoorlijken toestand verkeeido. het bleek echter helaas, dat aehter- ijdc, letter- en motornummer onverlicht waren tengevolge een defect van het roode achtcrlampje. Hij werd dientengevolge veroordeeld- tot een geld boete van f 4 of 4 dagen- Hij beriep zich op zijn onwetendheid, doch tevergeefs, want het is met een motorrijder zoo gesteld, dat hij aan den weg moet kunnen zien, of de baby een sohqonen luier noodig heeft. Bis dat que (ito dat. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Dit gevleugeld woord van Publikus. Syrius is in geeneu deele van toepassing op de vlugheid van arbeidsinspectie, waar het geldt het verleenen an bijzondere arbeidsvergunning. De heer J. H. de W. en zijn compagnon, meubelfabrikanten te Alkmaar, konden daarvan meepraten. Het was op IJ! Maart noodig over te werken door een ingekomen spoedbestelling, vooral omdat de firma eenigen tijd aan gebrek aan arbeidskrachten had gelaboureerd. Een vergunning was bereids aange vraagd, doch arriveerde na langdurig onderzoek en deliberatie ongeveer 14 dagen té laat. De fir manten waren dus zakelijk verplicht, de wet te sabotteeren, zooals de heer de W., die heden te recht stond, nader toelichtte. Zoowel de ambte naar als kantonrechter waren evenwel na het kennisnemen van deze uiteenzetting, het vol maakt eens ,dat de rechter aan het bevorderen van een dergelijk ondoelmatig transigeeren en ambtelijken rompslomp, niet mocht medewerken en wercl op deze overtreding geen straf toegepast. Ihren ist menslich. Een chauffeur van de melkfabriek „Neerlan- dia" te Stompetoren, de heer C. K„ had opge merkt dat op zijn rijbewijs geen datum van be ëindiging voorkwam en kwam nu zeker tot de meening, dat, dit rijbewijs eeuwig geldig was, van welken waan hij echter heden door een ver- oordeel ing tot f 3 boete of 3 dagen radicaal werd genezen. IA zuinigheid die de wijsheid bedroog. De heer J P. v. IC., tuinder te Alkmaar, had oiiangs voor het enorme bedrag van f5 een rijwiel .samengesteld uit alle des lands bijeenge brachte onderdeelen, gekocht, doch moest op 21 Maart ontwaren, dat deze overigens zeer prijzens waardige zuinigheid hem toch geen voordeel bracht, daar de remmen van zijn ook nog met een freewheel bedachte rammelaar, alle werking wei gerde, te dier zake procesverbaal werd opge maakt en hij heden werd veroordeeld tot f 3 bc-eto of 3 dagen. hem." 'Oogenblikkelijk verscheen Bernhardt op den drempel. Hij had een prachtige bouquet in do band, dien hij de Nubische aanbood. Zij ontving den ruiker met bevende hand ei bracht hem aan haar lippen. „Hij was dus," sprak zij met bewogen stem, „op de plaats der samenkomst?" „Ja, mevrouw." „Sedert acht jaren heeft hij geen enkelen ver jaardag- verzuimd!" En huiverend, terwijl twee groote tranen langs haar wangen vloeiden, voeg de zij er bij: „O, welke liefde zou deze ooit kunnen vervan gen' Zeer ongelukkig zijn dezulken, die ze nooit gekend hebben!" XVI. Ble Blinde en de Kreupele. Des Zaterdags te negen uren 's avonds, nam Raymond plaats in zijn coupé om, volgens zijn belofte, op de samenkomst te zijn, welke Hector bepaald had, en reed hij in de richting der voor stad van den Tempel. "Hij was, om de waarheid te zeggen, zeer be wogen en 't was niet zonder zijn hart beknepen te hebben gevoeld, toen hij de straat. iSaint Maur naderde. 's

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4