Schrijfmachines I Van wenschelijk en mogelijk Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. BEURSOVERZIGHT P. HEERTJES, AGENDA Burgerlijke Stand Dat is alleen mogelijk door een tot in de uiterste nauwkeurigheid beoefende en met groote kunde gelelde teelt! Van de Seringenbouqeutten gaat een indruk van rijkdom en pracht uit. Er zijn er met een doorsnede van pl.m. een meter en de bloemtakken zijn meer pluimen dan trossen, zoo vol en rijk van ontwikke ling zijn ze. Al de weelde, al de vruchtbaarheid van den Aalsmeerschen bagger komt er in tot uiting; maar ook de hoogontwikkelde kweektechniek der bloemisten. Men wordt niet moede die groote, geu rige, blahke en iilapurperen seringenbouquetten te bewonderen. Ze doen aan als springende fontei nen telmdden van de kleurenpracht der kunstig aangelegde bloementuinen. Met hun bonte menge ling van kleurige Cineraria's en Calceolaria's, 't Zijn beide prachtige potbloemen voor het voorjaar de eerste met bereede platte schermen van blau we, purperen roode, rose, zwartviolette en zwart bruine bloemen; de andere met de opgeblazen fij ne doosjes van geel en rood-getijgerde kleur, men noemt ze wel pantoffelbloemen. Ze hebben iels teers en fijns en zijn bijzonder karaktersistiek en bekoor lijk. Asl men ze maar water geeft, blijven ze in de kamer wonderlang mooi. Dit is zoo een globaal overzicht van hetgeen er in de groote hal dert entoonstelling is bijeenge bracht. Maar er is nog veel en veel meer in de ver schillende boxen aan weerszijden, waarin tal van kweekers hun fraaie producten hebben opgesteld. Doch hier, in de groote hal, is de massale .bloemen weelde hier zijn de rozen en seringen en tal van an dere bloemen collectief tentoongesteld. Elke kwee- ker, de groote en de kleeine, droeg naar krachten bij en allen stonden voor „hun" tentoonstelling een deel van hun bloemen af. Dat is het geheim, waarom er zoo veel, zulk een overvloed kon worden geëxposeerd, en dus dat zulk een uitnemend beeld kon worden gegeven van de belangrijkheid en den grooten omvang der Aalsmeersche cultures. Al die bloemen, ze geven een indruk van de kun de, de groote werkzaamheid de stille kracht en het volhardingsvermogen der Aalsmeersche kweekers, die ook weer rustig en kalm in korten tijd zulk een tentoonstelling tot stand brachten. 'k Meende er eerst een losse krabbel van te ma ken, doch daarvoor is 't geen hier geboden wordt, van te plaatselijken aard. 't Doet me genoegen, dat meerdere personen blijk geven, m'n korte stukjes te lezen. Som mige lezers doen meer, zij geven soms onderwer pen aan, waarover ze wel eens wat wilden ver nemen. I aatst werd me gevraagd -te Broek, waar en wanneeT wordt de zwem-bad- en duikgelegen- heid geopend Hierover wil ik een volgend maal graag wat zeggen, de vraagsteller hebbe dus nog even geduld. Dan hebben Spieringbuurters me nitgenoodigd eens te schrijven over de Zuiderzee-inpoldering in zakformaat in die buurt en hetgeen op dat ge wonnen terrein is te zieii, ente ruiken. 'kHeb nog gee ngelegenheid gehad vanwege drukke bezigheden en deze vraagstellers verzoek ik eveneens nog een wijle geduld te hebben. N u is er nog een aangelegenheid, waarvoor mijn aandacht is gevraagd. Een Broeker burger vroeg me te schrijven over... de wensehelijkheid van aanschaffing door de Gemeente, van een sproei wagen. Of het een auto moet wezen, dan wel een vehikel door een rossinant getrokken, in den vorm van een groot, formaat ierkar. daarover liet de bewuste burger zich niet uit. In elk geval kost zoo'n sproeiwagen '(zij auto of driewielige kar met bak plus paard en bediening een niet-onbeduidend bedrag. Over de wenscheelijkheid van" straatbesproeiing in den zo mer behoeft niet te worden gediscussieerd. Maar de kosten.' ItZou me heelemaal niet verwonderen, indien de gemeenteraad als volgt zou redeneeren. (We zit ten voor groote kosten, de Chr. School heeft 'n kapitaal gekost en de Verbouwing van de Open bare School is pas aanbesteed. We hebben er reke ning mee te houden, dat de toegezegde subsidie voor de Westfriesehe Kanalen moet worden be taald. Pas hebben we een niet onbeduidend "be drag voor brandkranen gevoteerd, 'n allesziens gerechtvaardigde, broodnoodige aanschaffing. Erg rooskleurig is '29 niet geweest en we zijn er wel 'n beetje huiverig voor, niet beslist nood zakelijke uitgaven te doen. De onverbiddelijke wet dwingt ons al zoo vaak tot uitgaven, die we menigmaal eontre-eoeur moeten bewilligen. 'k Vermoed sterk, dat de raad zoo spreken zou. Fm wie kan hem ongelijk geven? Toch weet ik er wel raad op. Waarom vraag ik me wel eens af moet in dergelijke zaken het initiatief nu altijd van de Overheid uitgaan? Gaven ehkele gegoede Amsterdammers de Ge meente niet een kostbaar geschenk in den vorm van een ambtswoning voor den Burgemeester? Wat zou er op tegen wezen, (lat de sproei-wa- 'gen-wenschers eens 'n rondgang door de gemeente deden, zich' 'n offer getroostten, en hij het Ge meentebestuur kwamen met de boodschap: Hier zijn de centen, wilt u M.H., er een sproei wagen voor koopen? Geloof mij, dat het (geschenk aanvaard werd. 'tHeeft ook zijn goede zijde. Wenschen uitspreken, och, dat is geen kunst. De roep dat moet de gemeente 'doen- ook niet. r Komt men tot uitvoering van dergelijke dingen, dan eerst merkt men, hoe weinigen voor dergelijke wenschelijkheden een offertje over hebben. Nieuwstijdingen DE REGENMAKER HEEFT WEER PECH. Een konde nevel maar geen regen. De fameuse regenmaker de heer Veraart die vori ge maand een paar vergeefsche pogingen deed om regen te verwekken heeft Woensdag opnieuw zijn uitvinding geprobeerd. «Het weer was tamelijk gunstig. In de overigen? blauwe lucht dreven talrijke witte wolken. Te ruim vier uur stegen van het vliegveld Schiphol twee vliegtuigen op, geladen met fijngestampt en door middel van koolzuur ondergekoeld ijs. Het oor spronkelijke plan om naar Scheveningen te vliegen werd opgegeven, omdat bleek, dat boven de Zui derzee een dichtere bewolking hing. Tusschen Pam pus en Schellingwoude werd het ijs boven de Zui- drezee uitgegooid. Uit de lucht viel geen enkele verandering te bespeuren, waarom na terugkomst op Schiphol inlichtingen werden ingewonnen, al- leerst bij het militaire vliegkamp te Schellingwoude Een parlevinker, die met zijn boot juist uit zee te rug kwam, had de vliegtuigen gezien en waargeno men dat zij ijs uitwierpen. Regen had hij echter niet bespeurd, en eigenaardig genoeg had hij het uitgeworpen ijs, dat hij in schuinsche richting naar zich toe had zien vallen, niet zien neerkomen, noch in zijn onmiddellijke nabijheid, noch elders op 't water. De belangrijkste waarneming had men nog gedaan op het fort Pampus. Men had daar de vliegtuigen eits zien uitstrooien, doch men wist niet wat. Eenigen tijd later daalde een witte nevelwolk op het eilandje neer, welke wolk een hevige koude verspreidde, doch zich spoedig had opgelost. De heer Veraart verklaarde na afloop van zijn proefnemingen, dat de omstandigheden weliswaar beter dan de vorige keeren, doch toch nog niet 1de aal waren geweest. De bewolking was niet compact genoeg 'geweest, terwijl de wolken slechts een dikte van eenige honderden meters hadden. In ieder ge val is de heer Veraart voornemens, de proef in de maand Mei nogmaals te herhalen. NOODLOTTIG ONGEVAL. Gistermorgen omstreeks 9 uur is te Delfzijl de machinist L. de Vries aan boord van de lseepboot „Duitschland" doordat zijn been bekneld raakte, ernstig gewond. Zijn been werd door een staal draad boven den enkel afgekneld. De ongelukkige is naar het Academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. Buitenland DE ONRUSTBARENDE WERKLOOSHEID. DE RAM HAARELM—LEIDEN. De lectrificatie van de tram Haarlem Leiden zal zeer waarschijnlijk nog dit jaar gereed zijn. De stoomtram zal dus binnen niet langen tijd uit de bollenstreek verdwijnen. NEKKRAMP. Een negenjarig meisje uit Wassenaar is te Leiden aan nekkramp overleden. 89 KALVEREN IN EEN AUTO GELADEN. De politie te Apeldoorn heeft een treurig geval van dierenmishandeling geconstateerd. Door den ondernemer B. N. uit Barneveld werd een lading van 89 nuchtere kalveren per auto van de markt te Purmerend naar de exportslagerij der firn i Zendijk te Olst vervoerd. Deze 89 kalveren waren fl ie in de uit twee verdiepingen bestaande auto g< laden, Ter hoogte van het pompstation der gi meentewaterleiding aan d. Amersfoortschen Stra; weg te Apeldoorn bezweek de vloer van de bovenv dieping. De ongelukkige dieren die daar stonde vielen op de gelijkvloesche verdieping tusschen hui genooten. De politie kreeg hiervan kennis en spoedt de zich naar de plaats van het ongeval. Onder po( litietoezicht werd de wagen gedeeltelijk ontladen eri niet minder dan elf dieren werden dood uit den! \yagen gehaald. Zij werden per politieauto naar het abattoir vervoerd. Tegen den vervoerder werd pro ces-verbaal opgemaakt. De totale oppervlakte van beideverdiepingen te zamen bedroeg niet meer dan 16 vierkante meter zoodat op iederen vierkanten meter ongeveer vijf tot zes kalveren waren samengeperst. De aanblik van de .doode en gewonde dieren was verschrikkelijk. De niet-gedoode moesten in drie veewagens, waarvan alle beschikbare ruimte noo- dig was, verder worden vervoerd. De Voorzitter van de Amerikaansche Federatie van den Arbeid, William Green, heeft in de Senaat commissie die zich met het onderzoek der werk loosheid bezig houdt, een zeer pessimistisch over zicht van den toestand gegeven. Volgens Greens schatting waren er in Februari 3.700.000 werkloo- zen. Het verlies aan loon bedraagt per maand meer dan 400 millioen. Green betoogde dat de regeering voor de werkwloozen dient te zorgen, daar zij an ders revolutie op haar dak krijgt. Zij moet of meer arbeidsgelegenheid scheppen of grootere uitkeerin- gen doen. Sedert October is de werkloosheid ten gevolge van den slechten toestand op zakengebied van llprocent tot 22 procent gestegen. In. Februari zijn zelfs ongeveer 25 procent der arbeiders werk loos geweest. Green bepleitte aanneming van het voorstel van Senator Wagner en een commissie in het leven te roepen om het plan tot het ondernemen van open bare bouwwerkzaamheden op langen termijn te be- studeeren. DE INBRAAK BIJ EEN JUWELIER TE DEN HAAG. Voor bijna 50.000 gulden aan juweelen gestolen. Naar men weet is in den nacht van Zondag op Maandag 24 Maart ingebroken in den juweliers winkel der firma Jedeloo in het Noordeinde 100. Werd aanvankelijk de waarde van hetgeen de inbreker is) buit gemaakt hadden geschat op onge veer f24.000 na de inventarisatie is thans gebleken dat deze waarde veel en veel hooger is en niet veel minder bedraagt dan f 50.000. Een dezer dagen is de lijst van ontvreemde voor werpen gereed gekomen. Zij beslaat niet minder dan 11 getypte folio-vellen. Uit deze lijst blijkt dat door de inbreker (s) is (zijn) buitgemaakt 91 gouden armbanden, waarvan een groot deel ingelegd met briljanten en diaman ten, 94 gouden en platina broches, waaronder 14 en 17 paarlen, een met 28 paarlen en 30 diamanten, met 11 smaragden met 9saffieren enz.; een bril- lanthanger met platina montuur, een platina col lier met 27 paarlen, een juweelen mandje met ro bijnen en brillanten; een gouden hanger van 20 paarlen met een stervorm van saffieren, 1 collier van 28 paarlen en 10 diamanten, 1 hanger met syn thetische saffieren met platina, 1 hanger, jade en onix en een groote brillant aan witgouden collier, 40 gouden hangers met juweelen, 22 gouden col liers met edelsteenen, 41 paar gouden manchet- knoopen meest met diamanten en briljanten, 178 gouden en platina ringen met paarlen, brillanten, diamanten, robijnen, saffieren onix, smaragden, jas pis, tourkoois, rubis, opalen, enz.; 27 gouden horlo ge-kettingen 4 gouden horloge-armbanden, 8 gou den potlooden, 1 gouden sorastro, 1 paar gouden oorbellen creolen met parels, 1 schildpaddoosje met onix camee, 1 gouden zakspiegel, een gouden tan denstoker, 940 losse edel- en half- edelsteenen. Uit een en ander blijkt dus dat de inbreker(s) met kennis van zaken heeft (heben) gehandeld en dat hij (zij) allen tijd heef (hebben) gehad om uit te zoeken wat van zijn (hun) gading was. Van de(n) inbreker(s) ontbreekt elk spoor, terwijl ook nog niets van het gestolene achterhaald is kunnen worden. HET DRAMA IN DE FA9BER VAN RIEMSDIJK - STRAAT. De marktkoopman Mendel Bekker die door het Haagsche gerechtshof wegens doodslag op zijn echtgenoote Rachel Swaan in de echtelijke woning in de Faber van Riemsdijkstraat aldaar tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld is nog steeds voortvluchtig. De ook in het buitenland gedane na sporingen hebben tot heden geen reusltaat gehad. Aanvankelijk meende men dat Bekker zich in ge zelschap van mej. A. bevond met wie hij reeds eerder samenwoonde. Dit blijkt echter niet het geval te zijn. Mej. A. verblijft op het oogenblik althans in de resi dentie ten huize van een broer van den voort vluchtige. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Zondag is op de „Nederwettensche Heide" onder de gemeente Nuenen bij Eindhoven, een kleine bosch- en heidebrand ontstaan, welke oogenschijn- lijk spoedig kon worden gedoofd, maar later op nieuw oplaaide. De schade wordt geschat op 100 hectaren jong dennenbosch en heide, eigendom van een groot aantal kleine bezitters. Men vermoedt dat de oorzaak van den brand ligt bij de bezoekers die Zondagmorgen op de hei de hebben vertoefd. De heeren H. Oyens en Zonen te Amsterdam elden ons: Als men nagaat dat de nieuwte 4 <pC[t. obl. Kon. Petroleum in rang feitelijk volgen op de gewone aandeelen Bataafsche Petroleum, en das, theore tisch gesproken, verre .achterstaan bij de 4.i/s pCt. obl. Bataafsche Petroleum, waarvan de dollar- tranche in Amerika 93 7/8 pCt. noteert, mag het groote succes der eerstgenoemde leening ietwat erwonderlijk Tieeten. Dat een papier van deze staalding bij de huidige constellatie der beleg- gingsmarkt een goed onthaal zo uvinden, was Ie verwachten, maar ten slotte bleek de beursattrac- tie nog het meest te werken door d? optie, die. in staat stel om 3 jaar lang per obligatie van 1000 dollar f 500 aandeelen a Ó00 pOt. te verwer ven, en daarna nog 3 jaar a 525. De nauwlettende beschouwer zag nog heel Wat inschrijvers met zeer beperkte beleggingseapaciteiten, vulgo pre miejagers, maar zonder twijfel was er ook zeer veel bonafide beleggingsvraag bij het publiek. Buitendien verwacht men veel vraag van Fran- sclie zijde. In dit land is de rentestandaard bijzon der sterk gedaald, mede onder den invloed van zeer teleurstellende ervaringen met aandeelen. Buitendien is de Royal Dueh er populair, en die ►ptiekans werkt er sterk op de zuidelijke ver- leelding. Een behoorlijk deel van het directe sue- es 'stamt echter wel van de zijde der Standard lil, die. stellig ongewild door een wilde koersstij- ;ing barer aandeelen een sympathie-rijzing van and. Boyal Dutch veroorzaakte. De Arasterdamsche markt demonstreerde een er aangenaam aspect, als- natuurlijke reactie de sentiments-baisse der voorafgaande week, In do eerste instantie vermelden wij tabaks- arden, dat*'"nieuwe weersberichten nopens den ('kus le velde stranden oogst een geheel nieuwen iator gaan vormen. Deze onderhandsche berich- enwaren geprononceerd gunstig, hetgeen de aan- jj-zii'Vlijke contramine, die vooral voor Indische rekkiing is opgebouwd, tot overhaaste dekkingen .'||OC)Ve. Men behoeft daarin nóchtans geen directe fiantding te vinden om hausse posities te enta- meein. OiV rubberwaarden bleven met benijdenswaar dig Atimisme vriendelijker gestemd. De Bandar- emisA veroorzaakte uiteraard een technische koerslactie. Snibrwaarden handhaafden zich met moeite, dat hl de bedrijfsvooruitzichten voor '1930 in mineufcdjn gestemd. De V.T.S. P.-ver koopen tpo- nen eeifcchromelijke traagheid, zoowel wat tempo als watirijzen betreft. ^\an Vdustrieelen vielen vooral aand. Philips Gloeilaiaen op door een vasten ondertoon. Indien niet de ^jlige tendentie voor aand. General Elec tric en lAlio Corporation, die in hetzelfde schui tje yarenfcödriegt, dan moet ons nationaal elec- tiiciteitsaVdeel op ong. 160 pC'it. wel koopmaar- dig blijkolAand. Margarine Unie ondervon den den irfcoed van Londensche berichten nopens een zeer gijptig verslag over 1929. Bij het Neder- landsche pillek is dit aandeel echter uit de gra tie, en de lansacties werden dan oók goeddeels voor rekt nil van beursspeculanten en de Londen sche arbitri; uitgevoerd.'Aand. Nederland- sehe Kabel,lotterdamsche Droogdok en Heemaf bleken uiterlrd gevoelig voor zeer gunstige di- videnddeclarfces. Hetzelfde geldt van diverse Betonwaardel (Hollandsche Beton en Internat. Gew. Beton) Gelet op het groote commerciëele succes van (leltrechtsche Jaarbeurs, kan het met het Nederlanlhe bedrijfsleven ook onmogelijk zoo somber zil gesteld als gaarne wordt aange nomen door dellken, die direct getroffen werden door de interndonale effectenspeculatieorisis van November 192af door hun bedrijf in zak en asch zitten door dejxnatie van voorraden aan slapel- s producten. Scheepvaartwtden herstelden zich voor de Indische lijnen (lelijk krachtig van de reeds eer- I der door ons gtraakte depreciatie; met name j voor Scheepvaartnie c.s. Ook aandeelen en obli- gaties Holland-Alerioa-lijn iets aangenamer van toon in antecipatlp van het jaarverslag, dat de zeer ongunstige ^rsverwachtingen alleen maar kan overtreffen j Wij hebben aan te bieden een paar in zeer goeden I staat zijnde machines. „OLIVER" No. 10 - 95. „MERCEDES''' t' 75. Verder leveren wij u .alle soorten machines [Schrijf-, Adresseer- Tel- en Eekenmachines, zoowel nieuw als gebruikt, tegen uiterst lage prijzen. Vraagt Prijscourant. (Vilten en Linten voor alle machines bij ons verkrijgbaar. Heeft u ons Geïll. Prijscourant je al gezien van ..kleinigheden' die het leven van een man aange naam maken. Enkele van, die practische artikelen op uw kaïitoor veraangenamen*beslist uw arbeid. Op aanvraag zenden wij ze u gaarne gratis of bezoeken it met collectie, zonder eenige ver plichting. 'Aanbevelend, Boek- en Papierhandel, Oudkarspel. Gercf. M. V. „Ten arbeid geroepen", Afd. B. Broek op Landen dijk. Agenda voor Vrijdag 4 April. S. Kok. N.T. Schets 7. M. Visser. M.O. Schets .14. E: Bruin. Voordracht. De Gerei'. J. V. „Eben Haëzer", Dirkshorn. Agenda voor Zondag van 68 uur. K. Troost. Gew. 52. ;,De Volkstelling". J. Dekker ,M. O. 11 „Takken van de Sociale ver zekering Gemeente SlT. PANGRAS. Over de maand Maart 1930- Geboren: Maart je, d. van Klaas Hauwert eft Wijntje Korver. Dieuwertje, d. van Klaas Wiedijk' en Aagje Balder. Gehuwd: Geene. Overleden: Antje Kroon, 77 jaren, wed. van Dirk Eriks. Gemeente SINT MAARTEN. Geboren. Dieuwertje Carolina, dochter van Klaas Borst en Maartje Mul. Jannetje, dochter van Nicolaas Pieter Homan en Jantje Peetoom. Gee- rie, dochter van Tamis Jacobus Kuijper en Grietje Petronella Wey. Anna Gezina, dochter van Cor nells Meijles en Trijntje Gjaltema. Ondertrouwd: geene. Gerouwd: Jan Langerveld en Maria Kistermaker Overleden: Neeltje Geel, oud 81 jaren, weduwe van Dirk Brommer. Ariën Meijles, oud 78 jaren, weduwnaar van Trijntje Janker. Gr£ar>kf berichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 2 April. 40000 kilogram roode kool ƒ4.80—8.60 idem door schot ƒ4.106.70. 42000 kilogram gele kool 4.70 9.10. 54000 kilogram deensche witte kool 1.40 2.20. 6000 kilogram uien ƒ1.50—1.60. Grove f 1.40 1.60. 2250 kilogram peen f 1.301.40. 3 April. 36000 kilogram roode kool 5—9.10 idem door schot ƒ5.307.10. 43000 kilogram gele kool 4.30— 8.50. 54000 kilogram deensche witte kool 1.50 2.20. 4800 kilogram uien ƒ1.401.70. Grove /'1.30 —1.60. 7050 kilogram bieten 1.10—1.40. 1550'kilo gram peen 0.801. NOORDERMARKTBOND. 2 April. 3200 kilogram uien ƒ1.10—1.50. Drielingen 0.70. Grove ƒ1.40. 65200 kilogram roode kool f 4.709.50 15600 kilogram gele kool ƒ6.409. 75200kilogram deenschewitte kool 1.102.10. 3 April. 2000 kilogram aardappelen. Blauwe aardappelen 1.201.30. 3000 kilogram uien 1.701.80. Drie lingen 0.60. Grove 1.40. 2800 kilogram peen f 1.50 —1.90. 93800 kilogram roode kool ƒ4.10—9.30. '20400 kilogram gele kool 4.50—8.20. 115600 kilogram deen sche witte koaol 1.30—2.30. WARMENHUIZEN. 1 April. Roode kool le kwaliteit ƒ5.208 idem 2e kwal. ƒ4.40—5.90. Gele kool le kwal. 6.20 idem 2e kwal. ƒ3.90. Witte kool le kwal. ƒ1—1.80 idem 2e kwali. ƒ0.60—0.90. Uien ƒ1.70. Grove uien ƒ1.80. Aan voer 58225 kilogram roode kool 1950 kilogram gele kool 51375 kilogram witte kool 975 kilo gram uien. 2 April. Roode kool le kwal. ƒ5.208.30. idem 2e kwal. ƒ4.305.60. Witte kool le kwal. 11.70 idem 2e kwal. ƒ0.60. Aanvoer: 20600 kilogram roode kool 15600 kilogram witte kool. PURMEREND. 1 April. 16 st. kleine fabriekskaas rm. ƒ40. 5 st. kleine boe renkaas rm. ƒ44.50. matig. Aanvoer 19000 kilogr. 1363 kilogram boter 1.45—1.65. Weiboter 1.45-1.55 165 vette koeien 0.751.12. 405 melk- en geldekoei en 150—375. 10 stieren 22 paarden 100200. 8 vette kalveren 1.40—1.60. 1249 nuchtere kalveren slacht 1026. fok- 1136. 349 vete varkens sl. ƒ0.720.74. zouters ƒ0.72—0.75. 51 magere varkens ƒ24—36.50. 259 biggen 24—32 420 schapen 25— 36. 10 lammeren 15 bokken en geiten Kipeieren 4.25 —5.25. Eendeieren ƒ4.10. Eierenveiling. 47540 kipeieren A ƒ4.60—5.50. 760 idem B ƒ4.104.50. 24447 eendeieren A ƒ4.204.30 Broedeendeieren ƒ5.30. Broedkipeieren 5—5.20.— Oude kippen en hanen 13.25. Piepkuikens ƒ1— 3.10. Konijnen /'0.50--4.50. Eenden ƒ0.75—1.50. Duiven per paar ƒ0.60. BOVENKARSPEL. 1 April. Pootaardappelen. Ninetyfold 9 cent per bak. Schot se 3040 cent per bak. Aanvoer 252 bak. Uien, groote gele 60— cent per baal. Aanvoer 120 baal. Roode kool ƒ6.80—9. Aanvoer 1500 kilogram. Gele kool ƒ5.107.30. Aanvoer 4200 kilogram. Witte kool 1.302.30. Aanvoer 8200 kilogram.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2